Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101601) whatnot válasza krichd1 (#101599) üzenetére


whatnot
őstag

Sejtettem, köszi.
Akkor ez az ötlet bukta. (Mármint adott esetben a hibás alkatrészt végfokkal megkerülni és az erősítőt preampként használni.)

(#101602) Tamoo válasza whatnot (#101601) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem tudom technikailag hogy vannak megoldva, de DAC nélkül analóg bemenetről elméletben működhet... De csak találgatok.

[ Szerkesztve ]

(#101603) Steady74 válasza devil-k (#101598) üzenetére


Steady74
addikt

Lehet elbeszélünk egymás mellett, én a Metallica koncert BD-hez fűztem fel a mondanivalómat.

(#101604) devil-k válasza Steady74 (#101603) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jah, akkor abszolút elbeszéltünk egymás mellett. :DDD

- mozi bolondéria -

(#101605) whatnot válasza Tamoo (#101602) üzenetére


whatnot
őstag

A gond az, hogy a forrás mindenképp digitális. Persze ilyen erővel lehet szerezni önálló DAC-ot és akkor mehet bele az analóg jel, de hogy ennek mennyi értelme van... Ennél az erősítőnél szerintem semennyi.

(#101606) Dorian válasza whatnot (#101605) üzenetére


Dorian
félisten

Azt gondolom, hogy 30+ pénzért azt nem érdemes megjavíttatni :(

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#101607) whatnot válasza Dorian (#101606) üzenetére


whatnot
őstag

Én is így gondolom. Már csak azért is, mert a mérőmikrofont be akarom szerezni hozzá, amit valaki 7500ért árul. Ha ezt hozzáadnám a javítás árához, akkor már jobban járok, ha nézek egy másik készüléket mikrofonnal és távval együtt. Van is már egy kiszemelt.

A kérdés az, hogy ebben az esetben ezzel mit lehet csinálni. Irány a hulladéktelep? Vagy rakjam fel 10-20ért eladásra, hátha valakinek van kedve a javításával szórakozni?

[ Szerkesztve ]

(#101608) krichd1 válasza whatnot (#101607) üzenetére


krichd1
addikt

Tedd fel licitre.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#101609) whatnot válasza krichd1 (#101608) üzenetére


whatnot
őstag

avx-en gondolom ilyen nincs. Vatera?

(#101610) Dorian válasza whatnot (#101607) üzenetére


Dorian
félisten

Várd meg a szerviz ajánlatát és azzal együtt rakd fel.
Van AVX-en is licit lehetőség, de inkább ld. 1. mondat.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#101611) Lacielvtárs válasza whatnot (#101609) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

tévedtem, bocsánat...
azt hittem az avx.hu-n van licit
anno mintha lett volna, de most nem találom :U

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#101612) whatnot válasza Dorian (#101610) üzenetére


whatnot
őstag

Csak közben el is vihetik a kiszemeltet.
Mondjuk van másik X erősítő.
Áh, hallgatni akarom már, nem szenvedni vele :(

(#101613) Dagidög


Dagidög
senior tag

Urak!
A topikban főleg a házimozi rendszerek komponenseiről, illetve azok elrendezéséről van szó.
Én most az utóbbival kapcsolatosan szeretném kiterjeszteni tudásomat, kíváncsi lennék a szakértők tudására, tapasztalataira.
Sokan indulunk neki házimozi rendszer építésének egy adott szobába tervezve.
Én megfordítanám a menetet: milyen szobát (termet) lenne érdemes tervezni egy adott rendszer köré? Gondolok itt főleg a kialakításra - természetesen megfelelő csillapítás mellett.
A szobák sarka sokszor szűk keresztmetszet, melyet basszuscsapdával igyekszünk kompenzálni. Nem lenne ésszerűbb a moziszobának már építéskor íveltebb formákat adni főleg a sarkokra koncentrálva?

Ti korlátlan szabadsággal rendelkezve milyen moziszobát építenétek magatoknak?

[ Szerkesztve ]

(#101614) devil-k válasza Dagidög (#101613) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Ti korlátlan szabadsággal rendelkezve milyen moziszobát építenétek magatoknak?"

Ez már nem egy egyszerű dolog, én mindenképpen profikra bíznám a munkát, akik komplett házimoziszoba kialakításával foglalkoznak az első szögtől kezdve az utolsóig. Pl. rájuk

Azért ez már nem az a "DIY" kategória, mint amit mi szoktunk itt csinálni egy meglévő szobánál. (a lehetőségekhez mérten)

Én így csinálnám.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#101615) Dorian válasza Dagidög (#101613) üzenetére


Dorian
félisten

Korlátlan szabadság nem létezik, arról feleslegesnek tartom az elmélkedést. Szerintem az elérhető, pragmatikus megoldásokra érdemes koncentrálni, különben ide lyukadnánk ki:

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#101616) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

sziasztok

német e-bayen találtam egy Marantz SR7005 3D AV erősítőt, 2,5 éves darab.

Kérdés az lenne, hogy érdemes-e megvenni? Mikre kell figyelni, esetleg milyen kérdéseket tegyek fel az eladónak amivel kibújhat az esetleges szög a zsákból? Minden hozzáfűznivalót szívesen fogadok.

köszi, üdv.

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#101617) BBéci válasza RocknRoller (#101616) üzenetére


BBéci
titán

Énekeld el a gyerekdalt: csiga-biga gyere ki, ég a házad ideki! :P
Az eladónak feltett kérdésekre adott válaszokból nem fogsz megtudni semmit, ami helyettesítené a személyes, alapos kipróbálást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#101618) whatnot válasza BBéci (#101617) üzenetére


whatnot
őstag

Mi legyen benne egy alapos kipróbálásban?
Mi van akkor, ha egy hiba több órányi használattal jön csak ki?

(#101619) devil-k válasza whatnot (#101618) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azt inkább pechnek nevezném és nem szándékos/eltitkolt hibának.

- mozi bolondéria -

(#101620) #09634560 válasza whatnot (#101593) üzenetére


#09634560
törölt tag

Erősitőfüggő de a peramp előtt még eqalizálják és azonos szintre hozzák a csatornákat. Dvagy hasonló osztályban vagy preamp után, végfok előtt jön a DAC.

(#101621) #09634560 válasza RocknRoller (#101616) üzenetére


#09634560
törölt tag

Próbájl ki minden bemenetet ami neked szükséges és ha tetszik hallgasd egyszer kb 20 percig. ha hiba van akkor addig kijön pl ha pattog a sub vagymelegedés után felerősödik/elhalkul.

(#101622) #09634560 válasza Dagidög (#101613) üzenetére


#09634560
törölt tag

Azért az iveltebb sarkok sem csodaszerek, pl csörgőviszhangok vagy az állóhullám se védhető ki vele.

(#101623) agabe válasza RocknRoller (#101616) üzenetére


agabe
addikt

Elég részletesen írta le az eladó a dolgokat, és azt is, hogy tökéletes állapotú, így nem tudsz olyat kérdezni amire esetleg kibújna a szög a zsákból, mert ha nem ír igazat, akkor a kérdésedre sem fog, ha meg igaz minden akkor hibátlan.

Valamennyire zsákbamacska az biztos. Igaz, hogy az eladónak csak pozitív értékelése van, és szoktak vigyázni erre az ebay-en, hogy valós dolgokat írjanak le, de pl. szállítás közben (hogy hozatnád el ? az eladó nem írt lehetőséget magyarországi szállításra, persze ettől még meg lehet vele dumálni) is történhet vele bármi.
El kell döntened, hogy vállalod-e a rizikót (mindegy, hogy nagy vagy kicsi).

Az árral kapcsolatban: az utóbbi 1-2 hónapban 450-560 EUR között mentek el ugyanezen típus darabjai, ezért az 575 EUR picit soknak tűnik. 510-530 lenne kb. reális, mert a legolcsóbbat kifogni nagy szerencse kérdése, és az licitálós volt, de az 575-ös ár fölé van lőve, igaz itthon nem lehetne olcsóbban (hazaszállítás mondjuk 25EUR ami még rájön az árra) kapni egy használtat, sőt valószínűleg ugyanennyiért sem.

A 7005-ös Marantz különben nem rossz ha van megfelelően passzoló hangfalszett amit meghajtasz vele.

[ Szerkesztve ]

(#101624) Dagidög válasza devil-k (#101614) üzenetére


Dagidög
senior tag

Én is profikat vonnék be, akik maximális tudással rendelkeznek mind technikai és lakberendezési téren.

A linkelt társaság látszik, hogy ért hozzá, de a bemutatótermeik esztétikailag nem az én ízlésemet tükrözik. Talán az utolsó közelít hozzá.

Valóban nem, de szerintem érdekes megközelítés. Akit igazán érdekel a házimozi, az valószínű, hogy egyszer eljut ilyen szintre is.

(#101615) Dorian: Nekem fontos az esztétikailag igényes (és valamennyire családias) környezet. Kipróbálnék sok mindent egy süketszobában, de hogy állandóan nem tudnék mozizni benne, az fix. Te igen?
Ha feleslegesnek találod, akkor te miben gondolkodsz?

(#101622) Sanci38: De a basszushangokon segít, nem? Vagy nem számottevő a különbség?

(#101625) #09634560 válasza Dagidög (#101624) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igenn, tompitja..

(#101626) BBéci válasza Dagidög (#101624) üzenetére


BBéci
titán

A süketszoba nem zenehallgatásra és nem házimozizásra kell, hanem ott lehet magának a hangdoboznak a tulajdonságait ellenőrizni, például a tervezés során.

(#101625) Sanci38
Irigyellek, amiért ívelt "sarkú" szobában is házimoziztál, nekem még nem volt rá lehetőségem. ;]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#101627) devil-k válasza Dagidög (#101624) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nemrég elhelyeztem a szobában 1-1 basszuscsapdát. Lényegesebben pontosabb lett a hangzás, a terjengős mély megszűnt és a visszhang is. Az egyik legjobb lépés volt a jobb akusztika érdekében.

A linkelt demoszobák nekem sem nyerték el a tetszésemet (teljesen), de ez már ízlés dolga. A kialakítás miatt (is) linkeltem.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#101628) Norbi 72 válasza RocknRoller (#101616) üzenetére


Norbi 72
veterán

Megkérdezheted,hogyan lett 2,5 éves egy 2010-11-es erősítő,de a választ tudjuk,jobb esetben egy raktárban pihent,mert nem tudták eladni.Mert ugye a gyártási idő nem azonos a(z újra*) számlázás idejével..

*rosszabbik eset.

(#101627) devil-k Terjengős volt a T12?

[ Szerkesztve ]

(#101629) whatnot válasza devil-k (#101619) üzenetére


whatnot
őstag

Az én esetben nem hiszem, mivel párhuzamosan velem együtt egy másik vevőt is átvert, csak őt hangsugárzókkal. (Belül gányolt kábelezés, amiről nem szólt a vevőnek.)

(#101630) velizare válasza devil-k (#101627) üzenetére


velizare
nagyúr

milyeneket használtál, és hová raktad őket?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#101631) spiky03


spiky03
veterán

Nem tudjátok mi történt az AVX-el?
Mert nem tudok belépni, pedig jól van megadva minden adatom. :F

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#101632) devil-k válasza Norbi 72 (#101628) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ebben az új szobában igen. Sok volt a csupasz falfelület és ráadásul egy nagy beépített szekrény is van, aminek az ajtajai padlótól (szőnyeg) plafonig érnek...

(#101630) cain69

[link]

Eredetileg nem a frontok mögé akartam tenni, de ahova szántam, oda nem fért be normálisan, így került előre a frontok és a T12 mögé. Nagyon jó szolgálatot tesz ott is. Sőt.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#101633) Norbi 72 válasza spiky03 (#101631) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én bent vagyok,az igaz,folyamatosan.

(#101634) Warter válasza spiky03 (#101631) üzenetére


Warter
őstag

Töröltek vmi post miatt amit a Bandi topicjában műveltél.

[ Szerkesztve ]

(#101635) #09634560 válasza BBéci (#101626) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szélmalom, templom megannyi van pedig.. ;]

(#101636) Tamoo válasza spiky03 (#101631) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Csöcsös, csajos képet linkeltél? Béla kivágott azt láttam.

[ Szerkesztve ]

(#101637) Dagidög válasza BBéci (#101626) üzenetére


Dagidög
senior tag

De elméletileg süketszobában a legoptimálisabb a hangzás ezekre az esetekre is, nem jól tudom?
Egyszer ki kell próbálnom élőben.

(#101627) devil-k: Én is tervezem, de még szobaváltás is lesz, mielőtt bármiféle tuningba fogok.

A kialakítás tényleg tuti.

(#101635) Sanci38: Reggeli mise helyett mehet az Interstellar élő orgonaszóval. :D

[ Szerkesztve ]

(#101638) spiky03 válasza Tamoo (#101636) üzenetére


spiky03
veterán

:DDD
Ez előfordulhat, csak egy Boldog szülinapos képet tettem be. :)
Pedig nem is volt pucér csaj. :D

Nah thx, majd akkor regelek valamikor megint.

Ha még tudok. Nem akartam én bajt senkinek sem!

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#101639) #09634560 válasza Dagidög (#101637) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mondjuk egy Frank Sinatra , Adeke vagy Apocaliptyca koncert mindjárt jobban hangzana.. ;]

(#101641) mivamma válasza #01819392 (#101640) üzenetére


mivamma
senior tag

Na, ezt most megkaptam! De ugye tudod, hogy mit és honnan másoltam be, és főleg azt, hogy kit is nevezel " kóklernek "?

De nem fogunk ebből is hisztériát kiváltani, minden úgy van, ahogy te gondolod. Részemről már most az elején befejeztem ezt a témát!

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#101642) devil-k válasza mivamma (#101641) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mostanában az ilyen hozzászólások váltak itt "divattá". :((

- mozi bolondéria -

(#101643) BBéci válasza Dagidög (#101637) üzenetére


BBéci
titán

Melyik esetekre gondolsz?
Ismétlem, süketszoba sem házimozizásra, sem zenehallgatásra, sőt, a hétköznapi életre sem alkalmas.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#101644) #09634560 válasza #01819392 (#101640) üzenetére


#09634560
törölt tag

Légyszi cáfold meg, és mit tartasz hülyeségnek: De ne urban legendekkel gyere hanem tényszerű/szakszerű leirásokkal.
És rájöhetsz ki a kókler..

[ Szerkesztve ]

(#101645) BBéci válasza #09634560 (#101644) üzenetére


BBéci
titán

Nyugi Sanci, nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#101646) #09634560 válasza BBéci (#101645) üzenetére


#09634560
törölt tag

Most mérhetetlen nyugodt voltam, erősen visszafogott tollal..

(#101647) Tamoo válasza #01819392 (#101640) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezt meg személyeskedésnek nevezik, ami itt tiltott.
Ha nem értesz egyet a leírtakkal, akkor kulturált formában esetleg indokold meg, hogy miért nem és mi vele a problémád.

(#101648) Csabroncka válasza #09634560 (#101644) üzenetére


Csabroncka
addikt

Sokszor azon gondolkodom, hogy egy két öregebb fórumtárs újra reggel és viccből benyög ilyeneket, hogy elinduljon a lavina!

Megfogadtam januártól h. hozzászólásra és válaszra sem kell méltatni az ilyen trollkodásokat.

"in medias res"

(#101649) Norbi 72 válasza #01819392 (#101640) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az ugye nem zavar,hogy az 1.hsz-ből másolt ki?Olvasd el,neked is ajánlom.Ha valamivel nem értesz egyet,a szerzőknél tehetsz panaszt.

Más:Megnéztem a vihar magját,most volt időm,háát egyszer elmegy...na majd a következő film.. :D

(#101650) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Olvasgattam/nézegettem elhelyezési dolgokat, ugye mint nálam nagy balhé közepette köztudott hogy nem lesz 100%-osan szabályos az elhelyezés...Viszont akik ezzel foglalkoznak, és nem is kevés pénzt kérnek el ezért, hogy lehet hogy ők is elkövetnek egy csomó hibát amit nekem is említettetek...Konkrétan erre értem: link

Ami hibákat én észrevettem:

- Az erősítő be van rakva a boxba, szinte 0 szellőzéssel, azaz szépen melegedik
- A center szintén a boxba van, ami szintén nem ajánlott (vagyis nekem azt mondtátok ne rakjam oda).
- A háttérsugárzóknak a fülmagassághoz semmi köze

Szóval ez érdekelne hogy szerintetek ha fizetnek ezekért nekik, akkor miért csinálnak ilyeneket...?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.