Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100051) Oldfighter válasza INGJOKE (#100049) üzenetére


Oldfighter
senior tag

"...zsinór meg ne fusson sehol körbe a szobában..."

Akkor vezesd végig a szoba közepén. :D

Szerintem szegélyléc alatt nyugodtan kivitelezhető a dolog. Ne ezen múljon, mert ez egy hülye kifogás. ;)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#100052) devil-k válasza Oldfighter (#100051) üzenetére


devil-k
nagyúr

Vagy nem is akar igazából házimozizni!

- mozi bolondéria -

(#100053) KisTücsök válasza devil-k (#100052) üzenetére


KisTücsök
addikt

Hát ha ilyeneket nézeget, akkor nem is...

(#100054) INGJOKE válasza Oldfighter (#100051) üzenetére


INGJOKE
veterán

Szerintem full régimódi és nem is túl elegáns egy szegélyléc és lehet nálatok elmegy a házba nálunk nem fér bele a dizájnba...

és valóban nem csak a 9.1-et szeretném kihasználni, hanem a kismillió plusz egyéb smart szolgáltatást is amit a cucc tudd.... a filmet sem várom meg míg felkerül 3d-be a netre, hanem megnézem xvidbe, pedig tudja a tv a 3d-t is... ami meg olyan kaliberű film úgyis moziba nézem meg...

[ Szerkesztve ]

(#100055) z123456789


z123456789
addikt

(#100056) Oldfighter válasza INGJOKE (#100054) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ahol a dizájn diktál ezen a téren elsődlegesen azt meg is ette a fene. Az meg hogy régimódi egy ízléses kábelcsatorna, vagy egy ál-szegélyléc.....ezt inkább nem is kommentálom. :Y

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#100057) devil-k válasza Oldfighter (#100056) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem itt be is fejezhetjük a dolgot, nincs miről beszélni. Minőségről biztos nem.... :N

(#100054) INGJOKE

Kíváncsi lettem, hogy milyen "dizájn" van nálatok! Csak hogy egyértelműek legyünk. Ezeknek a vasaknak semmi, de semmi köze nincs az IGAZI házimozihoz, esetleg a név ami megegyezik (megtévesztően), de ennyi. A 9.1. nem itt kezdődik, de főleg nem az xvidnél.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#100058) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem perpillanat igénytelenül a fal mellett fut a drót. :D De már nem akarok ebben a szobában csatornázni.

Az ilyen vezetéknélküli szettek mivel mennek amúgy? :D Góliát elemmel? Vagy egyesével hálózatra kell őket dugdosni?

[ Szerkesztve ]

(#100059) Oldfighter válasza devil-k (#100057) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Igazad van. Az xvid dolog meg aztán végképp..... :D :D :D

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#100060) z123456789 válasza Tamoo (#100058) üzenetére


z123456789
addikt

Nekem meg perpillanat, a létező össze kábel látszik...és így is marad, mert imádom hogy csak én tudom mi mire való. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#100061) Oldfighter válasza Tamoo (#100058) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nálam is igénytelen az egész kábelezés. Igaz, a francokat se érdekel, hogy hogyan mennek el a berendezési tárgyak mögött, nem azt lesi senki se. :D

AZ áramfelvétel meg természetesen wifin keresztül jön. Mi máson. :D

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#100062) Tamoo válasza Oldfighter (#100061) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kisüti az ember agyát ez a nagy wifiszmog'. :)

(#100063) xtremetuning válasza INGJOKE (#100054) üzenetére


xtremetuning
addikt

Még szerencse, hogy egy ilyen 'retek' belefér a dizájnba....

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#100064) z123456789 válasza Tamoo (#100062) üzenetére


z123456789
addikt

Nevetünk rajta, de én tényleg nem szeretem a láthatatlan adatfolyamatokat. Igaz hogy rádióhullám, nem atomsugárzás és persze van wifim, de hogy minden vezeték nélkül menjen...még ha a technika engedné is, akkor is a kábelt preferálnám. :)

(#100065) adodaniel válasza INGJOKE (#100054) üzenetére


adodaniel
őstag

Ezekhez az igényekhez nem kell neked házimozi. Amit linkeltél az csak a nevében az, vedd meg azt, amelyik illik a modern dizájnotokba. Megjegyzem a hátsókat is kell majd valahova kötni, hogy áramot kapjanak...

(#100066) zolem válasza walter70 (#99886) üzenetére


zolem
aktív tag

Köszönöm valaszod. De ez viccnek kicsit erős. Aqua és Edigital készlet gyengusz. Media meg mint irtam nem opcio. Szóval Szfv. felejtős. Marad Győr. :W

にんじん

(#100067) z123456789 válasza zolem (#100066) üzenetére


z123456789
addikt

Delta autohifi Szent Imre út.
De a srác rengeteget tud beszélni. :D

(#100068) zolem válasza z123456789 (#100067) üzenetére


zolem
aktív tag

Az nem baj, ha nem csak süketel. Köszi

にんじん

(#100069) sony309 válasza zolem (#100066) üzenetére


sony309
őstag

Amióta először olvastam a kérdésed, azóta azon agyalok és próbáltam keresni is, de mintha lett volna Fehérváron valami HM üzlet! De nem ugrik be és nem találom sehol!

S3x, hifi & rock and roll

(#100070) z123456789 válasza zolem (#100068) üzenetére


z123456789
addikt

Hát életemben 2x hallgattam meg, nagyon lelkes, és nekem (aki azért még elég kezdő ebben a témában) eléggé hozzáértőnek tűnt. Meg ha megnézegeted a honlapot, akkor láthatod, hogy tartanak minőségibb dolgokat. ;)

(#100071) dualcore


dualcore
őstag

Arról van valakinek infója, hogy optikai kimenetről lebutítani 5.1 analógra van e valamilyen lehetőség?
Konkrétan ilyen kellene, csak nem steroban.

(#100072) mivamma válasza dualcore (#100071) üzenetére


mivamma
senior tag

pl

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#100073) dualcore válasza mivamma (#100072) üzenetére


dualcore
őstag

Ó köszönöm. :R :R :R

(#100074) zolem válasza sony309 (#100069) üzenetére


zolem
aktív tag

Oh Köszi !

z123456789 Köszi

にんじん

(#100075) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Aki olcsó hangfalkábelt keres, próbálja ki a Van Damme 6mm-s verzióját. Ahogy az egyik ICje, ez a drót is kifejezetten pozitív csalódás. Árától többszörösébe kerülő diy kábelektől simán jobb.

Nem nagyon mismásol, egyenletes frekimenet, van benne boogee, szóval atom vétel, szerintem...

Magam is bevásárolok. Hallatszik rajta, hogy némi tervezés előzte meg, nem csak ami a garázsban maradt...

Kérjétek ki a forgalmazó tanácsát, érdemes. Nem a legdrágábbat fogja ajánlani, sőt amiért mentem, feleárúval jöttem haza, és még tart a vigyorgás, hogy ezt megy hogy, ennyiért.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#100076) dunkel válasza bajnokpityu (#100075) üzenetére


dunkel
őstag

Hol érhető el a forgalmazó? Melyik IC vált be?

(#100077) Tamoo válasza bajnokpityu (#100075) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

[link] erről van szó?

dunkel: Elvileg GEM a hazai disztribútor.

[ Szerkesztve ]

(#100078) bajnokpityu válasza Tamoo (#100077) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Igen, szerintem ez az. Furi, kicsit sötétbarnás a réz felülete (olyan, mintha korrodált volna, de nemcsak a végeken, hanem végig egyenletesen barna), onnan megismered. Van belőle demokábel, el lehet kérni.

IC

nemtom ki szabad-e irnom, de sztem belefér: GEM Kft.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#100079) zubály


zubály
csendes tag

Üdv!egy kis segitség kellene,denon avr-x2000 hogyan tudnám,a legköltséghatékonyabban megoldani a vezetéknélküli internetkapcsolatot.

(#100080) bajnokpityu válasza dunkel (#100076) üzenetére


bajnokpityu
félisten

és igen, 500Ft a méterára az ICnek :D nem érte el az AQ sydneyt, de majdnem. Nekem az új procim mögött ez lesz, remélem jó lesz a láncba.

Megláttam, mi ez a vékonyka izé. ráadásul szimmetrikus. Nagyon pici a keresztmetszete. részben ezüstözött réz, részben sima réz, ennyit tudtam meg.

nálam a klotz,mogami,sommer mikikábeleknél összességében jobban tetszett. Nem olyan fedettek, cserébe picit kisebb a dinamika vele.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#100081) walter70 válasza zolem (#100066) üzenetére


walter70
tag

Győr az tényleg jó,én is ott vettem a subom és a kábeleket a Proteusaudiónál.Azt hiszem,most Delta néven fut.Fehérvàron volt régebben direkt házimozi üzlet a Balatoni úton,de már megszűnt,bár a honlapjuk még aktív.
Tibor tényleg tud beszélni (ha róla van szó) a Deltában,de egyrészt ért hozzá,másrészt nagyon korrekt,nem fog rádtukmálni semmit.
Egyébként az avhome.hu-n fent van,talán az avx-en is,mielőtt elmész érdemes beszélni vele.

[ Szerkesztve ]

(#100082) Tamoo válasza zubály (#100079) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem tudom hogy a legköltséghatékonyabb.... de pl 10 alatt lehet venni access point-ot ami tud kliens módot (pl.). Ezt ha úgy van később másra is tudod használni (pl. repeaternek).

[ Szerkesztve ]

(#100083) t.zolka


t.zolka
aktív tag

Srácok! Ez a kábel már jobb minőségűnek számít? Ezt a kábelt váltaná.

[ Szerkesztve ]

(#100084) zalman90


zalman90
őstag

Sziasztok , a haverom vett egy ilyen csodálatos hangfal szettet : yamaha NS-P40

Majd rájött , hogy ez csak hangfal szett , de neki erősítő is kellene :DDD :C

Kérdésem : milyet ajánlatok hozzá ? Denon meg Yamaha téren nézegettünk de nem jutunk dűlőre.. , a keret rá olyan 50-55 ezer ft , válaszokat előre is köszönöm :)

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#100085) zolem válasza walter70 (#100081) üzenetére


zolem
aktív tag

thenksz :C

にんじん

(#100086) krichd1 válasza bajnokpityu (#100080) üzenetére


krichd1
addikt

Tisztességes minőségű ipari kábeleket gyárt a Van Damme, én is ennek a gyártónak a termékeit használom, amióta elegem lett a kábelcserélgetésből. Lehet már írtam is korábban.
Tour Grade fekete hangfalkábeleket próbáltad vagy az ezüstözött IC-t?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#100087) whatnot


whatnot
őstag

A CAV FI-70 talpán van 4 db menetes lyuk, nyilván tüskéknek.
Azt az infot kaptam róla, hogy a menet 7es, normál típusú és 1cm mély.
Ehhez hol, milyen tüskét lehetne venni?
Streamaudionál ragaszthatót látok (nem preferált, ha már van rendes menetes betét), ill. a csavaroshoz annyi van írva, hogy típusa M8.
Amennyire én mérni tudtam, a betét külső átmérője 9, belső átmérője 7mm.
Ehhez hol lehet tüskét venni?

(#100088) hétalvó válasza bajnokpityu (#100075) üzenetére


hétalvó
addikt

a Van Damme jó kábel lehet, nézegettem régen, de nem mertem bepróbálni. Minden tisztelem, hogy Te igen. Bátor, de hát, ha jó, hagy szóljon :) jó kis érett réz "nincs" is annál jobb :)
A zenészek nagyon szeretik, gitáros fórumokon nagyon ajánlott, vagy inkább az egyik kedvenc. klotz fölé teszik jóval.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#100089) whatnot válasza whatnot (#100087) üzenetére


whatnot
őstag

Ha jól nézem, akkor ez valójában pont megfelel az M8 menetnek.

(#100090) Ragadozó válasza Norbi 72 (#99999) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Elég sok mindent eladtam...de azért még így is sok egység van ;]

Most ezeket kellene még eladnom, mert már mindenhol hangfal van :D

13 db hangfal nagy helyet foglal... :)

sajnálom őket, mert nagyon jól szólnak...csak jött egy agymenésem, hogy MA szett kell ;]

whatnot: 17 évesen...19 éve ;] de, mindig veszek valamit és eladok...ez már csak ilyen...

mindig megtetszik valami :D

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#100091) whatnot válasza Ragadozó (#100090) üzenetére


whatnot
őstag

Hány éve gyűjtesz?

(#100092) Csabroncka válasza Ragadozó (#100090) üzenetére


Csabroncka
addikt

Akkor ezek szerint sietnem kell, mert mire odaérek nem lesz már semmi ;] !

A privátot nem felejtettem el, csak el vagyok havazva!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#100093) gabenn4241


gabenn4241
tag

Sziasztok!

Lassan elérkeztem egy erősítő cseréhez. Jelenleg egy pioneer vsx-422 van. Igazából szeretem, de egy kicsit több testre szabhatóságot, és egy kicsivel több kraftot el tudnék még viselni. :))

Szerintetek mi lehet ezek közül a legjobb választás (ár/érték arányban) :F
pio 922 (85k) még garis dobozos, de kiállított darabként vásárolt az MM-ben
onkyo 607(60K) már nem garis, de dobozában minden tartozékával patika állapotban
/Esetleg még nézegettem egy denon 2113at is (85k), amiben HDMI panelt cseréltek/

Előre is köszönöm az építő jellegű tanácsokat. Esetleg ha van valami egyéb ajánlat ebben az ársávban ami szerintetewk jó vétel lehet és főleg előrelépés hangban és tudásban akkor azt is szívesen fogadom!!! :R

(#100094) bajnokpityu válasza krichd1 (#100086) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Csak azt próbáltam,amit az eladó javasolt. Elvileg lehetőség lenne több félét kipróbálni, de most nincs időm rá. Ez a tesztecske is nagyjából fél-egy éve várat magára.

7alvó: no, azért nem Dream V10. mivel a hangfalkábel középtartománya az igazi előnye, sztem centernek pl abszolút értékben jó lehet, de ilyen böszme vastagságot hogy rejt el átlag ember pl a hátterekhez, nem vágom.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#100095) krichd1 válasza bajnokpityu (#100094) üzenetére


krichd1
addikt

Ilyen hifi grade 6mm2 kábel nem volt még, amikor én kértem próba darabokat, így nem ismerem, csak ezért kérdem, hogy máshoz hasonlítottad-e márkán belül. Mondjuk elég széles a paletta, lehet miből válogatni, egyik kábelnek sem vészes az ára.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#100096) opti06


opti06
aktív tag

erősítőnél az mitől lehet, hogy bekapcsolás után kb. 10perc múlva valami relé kattan egyet, utána kb. 1órára rá ismét, aztán pedig randomra időnként néha-néha újból, onkyo 414 (fórumon nézegettem már elég sokan jelezték ezt onkyo erősítőknél) gondolom így normális jelenség, csak választ nem láttam még rá sehol.

(#100097) greike válasza gabenn4241 (#100093) üzenetére


greike
tag

Milyen màrkàjú hangfalakhoz hasznàlnàd az"új" erősítőt?

(#100098) robi222 válasza gabenn4241 (#100093) üzenetére


robi222
senior tag

Én számomra egyértelmű, hogy a pio922 vállasztanám. Zenében megeszi az onkyot, denont pedig moziban.

(#100099) #09634560 válasza zalman90 (#100084) üzenetére


#09634560
törölt tag

Pio 8-9 sorozat...

(#100100) gabenn4241 válasza greike (#100097) üzenetére


gabenn4241
tag

Heco vitas 5.1es szettem van. 2x vitas 500, 1xcenter2, 2x vitas 200 és egy vitas sub30a. A 3d nem fontos kipróbáltam, nem jött be. Ellenben a hdmi-n a hd hangok ismerete már inkább érdekes számomra, bár még többet nézek sima dts/dd hanggal filmet mint dtshd/dolbytruhd-val de kezd fordulni lassan a kocka. A film zene nálam kb 50/50% és a lényeg hogy legyen egy erősítőm amihez nem kell a mélynyomót bekapcsoljam hogy igazi mélyeket halljak zenéléskor. Mert a hangfalak képesek rá bizonyították öcsém denon sztereo erősítőjével... :DD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.