Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101251) Oldfighter válasza B-L-A-C-K (#101236) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ugye nem akarod majd beszorítani a frontokat oda? Nekem túl szélesnek tűnik a front oldal; fél-fél métert bőven le lehetne fűré.....csippenteni a bútorokból. :D ;)

"...Ami valamilyen szinten megérthető mert sokan a jóhoz vannak szokva, és másnak se akarnak sz@rt ajánlani, de sok esetben az igényeket kellene szem ellőtt tartani... Azaz aki 100 ezerért keres szettet egyértelmű nem szuper minőségre számít, sokan meg ezt nem tudják felfogni..."

A megállapításod első fele pontosan így működik. Az igényeket és felcserélném a lehetőségek szóra ebben az esetben, mert jóformán a következő megjegyzésem, pont a kijelentésed második feléhez csatlakozik.....De sajnos igen, nagy százalékban szuper minőséget keres ekkora összegből. Azaz, az igényei túlnövik a lehetőségeit.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#101252) MasterMark válasza B-L-A-C-K (#101247) üzenetére


MasterMark
titán

Összefoglaló, és ott a THX ajánlás. Ezek jól elmagyarázzák.

Switch Tax

(#101253) whatnot válasza Gergőke88 (#101250) üzenetére


whatnot
őstag

A nyitóban erre vonatkozó dolgot nem találtam. A topicban pedig 100ezer hozzászólás van...

(#101254) Gergőke88 válasza whatnot (#101253) üzenetére


Gergőke88
addikt

Sőt van egy bezárt topik is ami megtelt.
De erre van a kereső jobb felül ;)

(#101255) B-L-A-C-K válasza MasterMark (#101252) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem azért de nem linkekre hanem a Te véleményedre lettem volna kíváncsi, mivel látva a szobát olyan sok lehetőség nincs variálni így gondolom 3 hozzászólással előtte is letudtad volna írni 1 sorban. Illetve aki múltkor segített az elhelyezős kérdésben akkor nagyon félre vezethetett ha ennyire rossz lenne úgy.

Oldfighter: Sajnos bútorból nem tudok elvenni...

zolem: Ja nem figyeltem, azt hittem csak mondta jó...Na akkor ha ennyire dicséri mindenki akit kérdeztem, csak nem lehet olyan rossz...

[ Szerkesztve ]

(#101256) whatnot válasza Gergőke88 (#101254) üzenetére


whatnot
őstag

Kösz, passzolom. Egyrészt fene tudja, mennyi ideig tartana a keresés, másrészt még az itt lévő hozzáértők között sincs egyetértés. Jobb dologra is tudom szánni az időmet.

(#101257) devil-k válasza whatnot (#101256) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért, úgy gondolod, hogy a házimozi hobbinak csak gyakorlati része van? Én örülök, hogy a hozzáértők között sincs egyetértés, mivel ez is jelzi, hogy vannak ellenvélemények, gondolkozunk és így alkotunk külön egyéniséget. Viszont vannak ökölszabályok, amiben mindenki egyetért. Az egy dolog, amit itt olvasol, nem is kell és nem is szabad csak erre hagyatkozni. A legtöbbet úgyis a saját kontódra fogod megtanulni. Mint ahogy nincs két egyforma rendszer sem, így nehéz mindenkinek ugyanazt a tanácsot adni olyan dolgokban, ahol több vélemény is van/lesz.

(#101258) B-L-A-C-K

Miért nem jó Mark szerint?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#101258) B-L-A-C-K válasza devil-k (#101257) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Más: Amúgy pont te írtad az elhelyezést (amit még1x köszönök is), de MasterMark szerint nem jó...

(#101259) MasterMark válasza B-L-A-C-K (#101255) üzenetére


MasterMark
titán

Nem vezetett félre, az eredeti tervnél az is jobb, de nem a legjobb.

Ha érdekel később leírom részletesebben is, de most mobilról nem fogom. Addig egy alaprajz, vagy több fénykép nem ártana.

Most nem azért, de ott te értelmeztél valamit rosszul. Sőt ki is van emelve hogy a front nem lesz jó a sarokban...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#101260) B-L-A-C-K válasza MasterMark (#101259) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ok, majd várom, ez volt az eredeti terv szóval ne nézd, de képben ennyi van jelenleg nálam. Ha lehet azt vedd figyelembe ha kérhetem hogy a bútort nem tudom már mozgatni.

devil-k: Erre lennék majd kíváncsi én is, de mint látod majd ha gépnél lesz leírja. Azért nem is értem amúgy mert ezek olyan fix dolgok, amit te leírtál most nem nagyon lehet változtatni már. Persze ha bútort szétdaraboltatom akkor igen, de most itt ez nem játszik.

MasterMark: A front a sarokban lesz csak ki lesz húzva, de ha csak szerinted ennyi a hiba hogy ezt most elfelejtettem megemlíteni, akkor nem értem 5 hozzászólással előtte miért nem lehetett leírni...Mert folyamatosan kérdeztem, de mindig másra hivatkoztál, azaz ezt a két szót nem lett volna nehéz leírni...

[ Szerkesztve ]

(#101261) devil-k válasza B-L-A-C-K (#101260) üzenetére


devil-k
nagyúr

Amit írtam, azt most is fenntartom, csak annyival egészíteném ki, hogy surroundok olyan magasságban és pozícióban nem lesznek jók.

Szerk.:

Viszont most látom, hogy a bal oldali front nagyon nem lesz úgy jó, mivel a kanapénak a széle teljesen odalóg, szinte eltakarja majd azt a frontot és lefogja a hangot. Ez a baj ezekkel az "L" alakú dolgokkal. Pedig egyébként működne a leírás.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#101262) Gergőke88 válasza whatnot (#101256) üzenetére


Gergőke88
addikt

Újonc vagy ebben a topikban. Ilyen hozzáállással legyél inkább read only. :U

(#101263) B-L-A-C-K válasza devil-k (#101261) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A kanapét tudom jobbra balra mozgatni, olyan 60-70 centit tudok csinálni neki a sarokba....Viszont hogy milyen magas legyen azt még nem tudom...

(#101264) devil-k válasza B-L-A-C-K (#101263) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az a baj, hogy az az "L" alak teljesen bekavar a bal oldali frontnál, egyébként meg lehetne oldani a dobozok elrendezését tisztességesen. Különböző "trükkökkel" meg lehet növelni a surroundok magasságát is. 5-10 cm-es grántilap + tüske az állvány alá és máris magasabban van az egész és nem lesz instabil sem.

- mozi bolondéria -

(#101265) sixer66


sixer66
senior tag

Én is próbálkozom ezzel a HM-sztereó összekötéssel annak reményében, hogy zenén jobb lesz a hangzás és a moziról sem kell lemondanom. Viszont néztem az itt már emlegetett Pioneer VSX-AX5i erősítőt és nagy dilemmában vagyok, mert zenében állítólag javulást érnék el vele sztereó irányban, viszont az Onkyo mozin kielégítő élményt tud számomra nyújtani. Szerencsém van, mert én is kecskeméti vagyok, így lehet felkeresem a kollégát és megpróbálom lebeszélni, hogy vigyük el hozzám és derítsük ki, de elébe mennék annyival, hogy esetleg megerősítő vélemény van-e. Tudom, hogy meg kell hallgatnom, mert mindenkinek más tetszik, de csupán a véleményre vagyok kíváncsi. Vagy végfok? Viszont itt is kompromisszumot kell kötnöm, mert nincs 80-90K-m, amit alsóhangon be kellene fektetnem egy jobb fajta végfokra, azért is néztem régebbi 30K-s végfokolható sztereókat. :F

(#101266) whatnot válasza devil-k (#101257) üzenetére


whatnot
őstag

Itt most az elméletin túllépett a téma, hiszen itt belekötöttek egy konkrét megoldásba, miszerint a 25centis sub kevés lesz a 18nm-be. Mert hogy 30 centis kell.
Aztán jön valaki és arra céloz, hogy a kisebb is lehet jó.
Így igazodjon el az ember :)

(#101262) Gergőke88: hát persze, anyu :)

@sixer66: kérdezz rá az eladónál, mert a topicban leírta, hogy ő nem szállítgatja sehova.

[ Szerkesztve ]

(#101267) devil-k válasza B-L-A-C-K (#101263) üzenetére


devil-k
nagyúr

A képminőségért sorry, pont ott van a legkevesebb fény a szobában.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#101268) B-L-A-C-K válasza devil-k (#101267) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi...De ezzel kapcsolatban lenne egy hülye kérdésem...A lényeg az lenne hogy a kanapé felett menjen el a frontok hangszórója ugye?

(#101269) devil-k válasza B-L-A-C-K (#101268) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt a képet a surroundról raktam be. Valamit most összekevertél. :D Ezt a képet azért is mutattam meg, mert múltkor volt az az ötleted, hogy a kanapé sarkaira rakod a dobozokat.

A front előtt meg ne legyen semmi se, ami le tudja fogni a hangot bármilyen téren. Magyarul ne szoríts be, ne rakj elé semmit sem... stb.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#101270) dekan0v


dekan0v
tag

Sal 2610F frontok plusz centerrel valakinek tapasztalata van e esetleg? Ár érték arányban jónak tűnik 30k-t kérnek érte. Érdemes e Sony STR-DE598-cal összerakni, vagy kicsit gyengécske hozzá?
A válaszokat köszönöm!

(#101271) B-L-A-C-K válasza devil-k (#101269) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja, akkor most összekavarodtam, mert láttam szerkesztetted még kettővel hogy L alakú kanapé elé nem szerencsések a frontok, azt hittem ezeket a lapokat oda gondoltad....

Na de surroundoknak nem kell majd lap, vagyis ha csináltatni fogom az állványt akkor olyan magasnak csináltatom amilyen magas kellene.

(#101272) Tamoo válasza dekan0v (#101270) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én hallottam ilyet párszor. Alja kategória.

[ Szerkesztve ]

(#101273) dekan0v válasza Tamoo (#101272) üzenetére


dekan0v
tag

30ért tudsz ajánlani front+centert vagy csak frontokat erre az erősítőre?

(#101274) Tamoo válasza dekan0v (#101273) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ne haragudj, de nem túrom most át az összes hirdetési oldalt. Lehet kapni 30-40 körül értelmesebb dobozokat.

[ Szerkesztve ]

(#101275) dekan0v válasza Tamoo (#101274) üzenetére


dekan0v
tag

Ok, értem. A SAL termékeket szerinted eleve hanyagoljam, vagy találok köztük használhatóakat is?

(#101276) bajnokpityu válasza dekan0v (#101275) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nézd, a clarusék is belőlük építették a régi dobozaikat, AVXen van is rajongótáboruk. biztos van,akinek bejönnek. ha tetszik és már megvetted, akkor tartsd meg, de errefele nemigen fogják őket ajánlani, hogy vedd meg.

ilyesmi áron adtuk el a wharfedale valdusokat, és könnyen el is lehet őket adni, ha ráunsz.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#101277) BBéci válasza whatnot (#101266) üzenetére


BBéci
titán

25 centis hangszórós mélyláda bőven elég lehet 18 négyzetméterre, ez nem lehet vitatéma. Természetesen más egyéb feltételek teljesülése esetén, de azok egyébként is elengedhetetlenek.
Itt egy példa!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#101278) whatnot válasza BBéci (#101277) üzenetére


whatnot
őstag

Én nem vitatkozok, csak zavartan értetlenkedek :)
A segítségkérő azt kérdezte többek között, hogy a Taga TSW-90 v3 jó lesz-e neki. Jött a válasz, hogy kevés lesz. Arra, hogy miért, pedig az volt a válasz, hogy mert 30centis membrán kéne.
Közben ketten is azt mondjátok, hogy kisebb membrán is jó lehet.
A kérdés az: végül is akkor min múlik a konkrét esetben?

(#101279) Tamoo válasza whatnot (#101278) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A konkrét esetben megfelelő lesz az az R10 amit linkeltem. A membránméret csak egy változó a sok közül. 25cm már elég egy ekkora szobába reflexes szubnál. Nálam kis 15m2-es szobában a 30-as reflexes minden volt csak jó nem, a 30as zárt viszont már jól teljesít.

(#101280) robi222


robi222
senior tag

Svans d2000 felér egy dali lektor 6-al?

(#101281) Dorian válasza whatnot (#101278) üzenetére


Dorian
félisten

Ne értetlenkedj, hanem szűrd az információkat. Tudod, ez nem helpdesk, hanem fórum. Itt emberek beszélgetnek egy témáról. Nem alapértelmezett, hogy mindig mindenkinek igaza van (Nekem pl. soha nincs ;] ), itt vélemények hangzanak el különböző emberektől, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#101282) whatnot válasza Tamoo (#101279) üzenetére


whatnot
őstag

Rendben van, el is hiszem, nem cáfolni kívántam.

@Dorian: igen, ezekre már rájöttem. De nehéz úgy szűrni, hogy valaki valamire azt mondja, hogy az úgy nagyon nem jó, a másik meg azt, hogy de jó lesz. Én megmaradtam a gyermeki "miért?" szinten, azaz kérdezek, amíg nem értem. Egyelőre ebben a sub témában még nem kerültem előrébb, hogy miért jó vagy nem jó az a TAGA.
Mondjuk nem is nekem szól, nekem egy ennél elvileg gyengébb CAV W320 van, ami 20 centis csak. Igaz, a szoba sem 18nm, hanem 13,3 csak és ennek is egy szűkebb részére lesznek beállítva a hangsugárzók (sajnos előző lakó miatt egy értelmetlenül nagy ágy került be a szobába).

[ Szerkesztve ]

(#101283) liszi70


liszi70
nagyúr

Be lehetne fejezni ezt az állandó rinyálást azon, hogy jobbat, tehát drágábbat ajánlanak. Egyrészt nem kötelező megfogadni, másrészt jól teszik, hogy nem hagynak ránk dolgokat. Felnőtt emberek vagyunk, tudunk dönteni, és ha tényleg nem jön ajánlás a mi árkategóriánkban, akkor legalább majd többet hallgatózunk magunk, és többet túrjuk a netet önállóan.

Én 50-60k-t akartam hangfal "fejlesztésre" költeni annak idején, tanácsért jöttem ide, mint a legtöbben. Ha rám hagyják, hogy "jó az úgy", "elég lesz az", "nesze itt egy hangfal-ajánlás 50-ért", akkor még azóta is folyamatosan hiányérzettel, vagy egyáltalán nem hallgatnék zenét, és egy fikarcnyit sem élvezném a mozi-hangot. Igaz, nem is 50-et költöttem, hanem sokszorosát, de nem bántam meg egy pillanatig sem.

[ Szerkesztve ]

(#101284) Dorian


Dorian
félisten

Hangfalkábel biwire megoldásnál az erősítő oldali csatlakozásnál az egyik kábelvég banán, a másik villa kell legyen, amit az erősítő banán aljzatának a szorítós részébe kell valahogy odarögzíteni?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#101285) whatnot válasza liszi70 (#101283) üzenetére


whatnot
őstag

"Be lehetne fejezni ezt az állandó rinyálást"

Esetleg lehetne megfelelő stílust választani. Ki vagy te, hogy ilyen stílust engedj meg magadnak? :(

(#101286) liszi70 válasza Dorian (#101284) üzenetére


liszi70
nagyúr

"az egyik kábelvég banán, a másik villa kell legyen"

Miért "kell legyen"? Szerintem nem kell, nekem például csupasz kábelvégek mennek az erősítőbe és a hangfalba is.

(#101285) whatnot

Megint hisztizel? Nem csak neked szólt és nem kell megsértődni, nincs ebben semmi sértő.

[ Szerkesztve ]

(#101287) bajnokpityu válasza Dorian (#101284) üzenetére


bajnokpityu
félisten

HTAba? ott ez is működik. vagy Y alakú lesz a kábeled.

AVRbe meg nem tudsz villát befogatni, ott érdemes biampolni, és két banánnal csatlakoztatni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#101288) Gabesz26 válasza Dorian (#101284) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Vagy "közösíted" erősítő oldalon, és egy banándugóba megy mindkettő (és csak a hangsugárzó oldalon osztod ketté), vagy esetleg egy olyan banándugó, ami tud egy másik banánt fogadni pl. ilyen, így néz ki gyakorlatban (ez pedig széthúzott állapotban, így használható biamp bekötésre is).

Nekem pl. az Arcam nem fogad villát, ezért az általad írt megoldás nem kivitelezhető.

[ Szerkesztve ]

(#101289) Patice válasza Dorian (#101284) üzenetére


Patice
nagyúr

Biwire esetében (tudtommal) erősítő oldalon egy pár csati van, hangfal oldalon 4, hangsugárzónként. Azaz a hangfal oldalon kötöd be duplán!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#101290) adodaniel válasza Dorian (#101284) üzenetére


adodaniel
őstag

Biwire-nél erősítő oldalon nem elég két banán, amibe összefut a 2-2 szál?

(#101291) lemmy9 válasza whatnot (#101285) üzenetére


lemmy9
őstag

A legjobb tanács amit hallottam: "ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz." ;]

Szerintem!

(#101292) whatnot válasza liszi70 (#101286) üzenetére


whatnot
őstag

A stílus ember, meg kéne válogatni...
Személy szerint jobban zavar, mint a helyesírási hiba, amibe érdekes módon rögtön mindenki beleköt, ha lát egyet.

(#101293) Dorian


Dorian
félisten

(#101286) liszi70:
Ne kötözködj, nem ez volt a kérdés. Tudod, "Igyál meg egy kávét" ;]

(#101287) bajnokpityu
Köszönöm, ez hasznos volt, finn gomb sem volt, hogy AVR-be nem lehet villát befogni, villát még csak a konyhában láttam ;]

(#101288) Gabesz26
(#101289) Patice
(#101290) adodaniel

Igen, lehet ez lesz a megoldás. De akkor ezek szerint előre el kell döntenem, hogy HTA erősítse a frontokat, vagy nem, közösítsem a két kábelt biwire módon, vagy legyen biamp.
Ráadásul először csak egy pár hangfalkábelt akarok venni, mert azért némileg lutri a VanDamme, beválik-e.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#101294) liszi70 válasza Dorian (#101293) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ne kötözködj, nem ez volt a kérdés."

:F Az lehet, hogy a kérdést félreértettem, majd mindjárt elolvasom még egyszer, de hogy semmi kötözködés nem volt a mondatomban, az biztos.

(#101295) BBéci válasza whatnot (#101285) üzenetére


BBéci
titán

Kinek nem inge, ne vegye magára!

Azon kívül pedig teljes mértékben egyetértek Liszivel, remek az Ő példája, nagyon jó, hogy leírta és ahogy leírta.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#101296) liszi70 válasza BBéci (#101295) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nincs mit tenni, leragadt annál a szónál, hogy "rinyálás", a többit már el sem olvasta.

(#101297) whatnot válasza BBéci (#101295) üzenetére


whatnot
őstag

Liszinek lehet, volt annyi pénze pluszban.
Ha azt nézem, hogy G20-at árul, akkor a sejtésem talán nem is alaptalan.
Vannak, akik téves elképzelésekkel jönnek ide, azt hiszik, hogy elég 100k-t rászánni, miközben többet is tudnának. De nem róluk van szó, hanem azokról, akik nem tudnak többet rászánni, nekik hiába ajánljátok, hogy 100k helyett szánjon rá 250k-t.

Liszi: de, elolvastam. De amíg a stílus zavar, addig bizony a tartalom kevésbé fog érdekelni. Szerintem ez megérthető, főleg úgy, hogy a múltkor itt néhányan elsősorban a kérdező helyesírásán lovagolt és csak másodsorban a kérdés megválaszolásán. Mindenesetre számomra érdekes, hogy a helyesírás jobban zavarja az embereket a stílusnál.

[ Szerkesztve ]

(#101298) liszi70 válasza whatnot (#101297) üzenetére


liszi70
nagyúr

"De amíg a stílus zavar, addig bizony a tartalom kevésbé fog érdekelni."

Ez elég szomorú, de továbbra sem látom be, hogy mi volt az érzékeny lelkednek annyira bántó stílus. Egyszer már írtam, hogy ez nem zárdaszüzek gyülekezete, hanem szőröstökű vagányoké. Sok-sok csalódás és bántódás fog érni az életben, ha ennyit nem tudsz elviselni, hogy "rinyálás", és ebből következtetsz (ráadásul hibásan) emberi stílusokra. De befejeztem, ennyire sem kellett volna belemenni.

(#101299) Patice válasza Dorian (#101293) üzenetére


Patice
nagyúr

A dugózással szvsz. tudsz úgy játszani, hogy először csak egy pár kábelt veszel.

Aztán a második párral tudsz játszani, hogy nálad megéri-e, hallható-e.

Szerintem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#101300) Gigi01


Gigi01
őstag

Denon 2310 tartozéka a mérőmikrofon?Mert az eladó szerint ő,az első tulaj,de csak távirányítót tud adni hozzá.Meg az is elbizonytalanított,hogy elég sok dolgot árul.Valahogy nem szeretem az ilyet.
Viszont avx-en felbukkant egy 1610,az mennyire elfogadható?(55-ért)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.