Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101401) Tamoo válasza B-L-A-C-K (#101399) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igazából fogalmam sincs miről van szó és nem is érdekel annyira, hogy visszaolvasgassak mindent.
Ha rám is célozgatsz, akkor legalább mutasd meg mikor hazudtoltam meg magam.
Olyan volt már, hogy megkövettem magam... meg még biztos lesz is. Holtáig tanul az ember. (Jó esetben.)

(#101402) B-L-A-C-K válasza devil-k (#101396) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Látom nem jött át min kaptam fel a vizet.

Te írtad:

Elhelyezés:

Az erősítő ott okés lesz, de majd középre rakd. A centert NE rakd be abba a boxba! A TV-t rakd a falra konzollal, alá pedig mehet a center. A frontokat pedig ne dugd be a sarokba, hanem majd húzd ki és forgasd magad felé. Igen, a szekrények miatt zavaró lesz, de rakjatok oda olyat, amit ritkán vesztek elő! :D

Na ezt így mindet meg is fogadtam, be is akartam tartani, erre ugye most az van hogy frontokat szedjem ki és rakjam a szekrény elé beljebb. Ezt nem akarom, mert béna, hanem ahogy te írtad kihúzom a sarokból és kiforgatom magam felé. Erre most ezen megy a lovaglás hogy ugye nem akarom berakni közvetlenül a szekrény sor elé. Erre mi van, te is azt mondod maradjon akkor a projektor, mert kb hisztizek emiatt...:D

(#101403) Tamoo válasza B-L-A-C-K (#101402) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az elsőnél a ne dugd be a sarokba nálam azt jelenti, hogy rakd a szekrény elé. Nem gondolnám, hogy ezzel "meghazudtolta magát".
Ha ezt nem teszed meg (megértem, hogy miért), akkor a dobozokban benne marad a tudás nagy része. Ettől függetlenül még az is lehet, hogy neked megfelel és dísznek is jó...

(#101404) adodaniel válasza B-L-A-C-K (#101402) üzenetére


adodaniel
őstag

Húha, itt valamit nagyon félreértettél.

A frontokat pedig ne dugd be a sarokba, hanem majd húzd ki és forgasd magad felé.

Ez pont azt jelenti, hogy ne szorítsd be a sarokba, vedd ki (akár) a szekrény elé. :U
Másik dolog, hogy olykor-olykor idetéved valaki tanácsért, nem tetszik neki amit kap és akkor jön a már korábban is említett "rinyálás". Igaza volt devil-k-nak. Ha nem tudod jól elhelyezni, mert az hogy néz már ki?, akkor felesleges pénzkidobás az egész. A jó elhelyezés ingyen tuning. Hiába veszel 200k-ért cuccot, mégis könnyen meglehet, hogy ez miatt nem leszel előrébb a hangprojektorhoz képest se. De ez is világosan le lett írva korábban. Tetszik, nem tetszik, ez van. Ez tényleg nem laptopkérdés, ahol bőven elég tudni, hogy mi van benne...

(#101405) B-L-A-C-K válasza Tamoo (#101403) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja hogy a húzzam ki és forgassam magam elé, az már azt jelenti hogy húzzam ki toljam be a szekrény elé jóval, és forgassam magam elé...:D

Na jó most lett tényleg elegem!

További jó fórumozgatást nektek, itt!

[ Szerkesztve ]

(#101406) devil-k válasza B-L-A-C-K (#101402) üzenetére


devil-k
nagyúr

A legjobb megoldás az lesz, hogy majd úgy helyezed el, ahogy neked tetszik és akkor nincs az, hogy kire hallgattál és kire nem hallgattál. Kitől kaptál "rossz" tanácsot és kitől kaptál "jó" tanácsot. Én, amit eddig itt kaptam tanácsot (bármilyen stílusban) és megfogadtam, az mind bejött nekem, amiért hálás is vagyok. Egyik sem volt rossz és sokszor a többiek ébresztettek rá arra, hogy hogyan is kellene és miért. Volt aki kedvesebb volt, volt aki nem, de igazság szerint l*szarom ezt a részét, mert senki sem akart rosszat. S ezt a mai napig fenntartom.

Az, aki meg privátban hergeli az embereket egymás ellen, az minek jár ide? Elsüllyedhetne szégyenében.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#101407) Oldfighter válasza B-L-A-C-K (#101402) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Bazz, komolyan mondom ilyenen rinyálni.... :W

Tökéletesen igaza van devil-k-nak.

Még az a szerencse, hogy több a segítségnyújtásra adott pozitív visszajelzés, mint a hozzád hasonlók reagálása.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#101408) Oldfighter válasza devil-k (#101406) üzenetére


Oldfighter
senior tag

"Az, aki meg privátban hergeli az embereket egymás ellen, az minek jár ide? Elsüllyedhetne szégyenében."

+1

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#101409) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Na jó ezt itt fejezzük is be...

(#101410) Spuri2000 válasza Tamoo (#101403) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Ez a falra és sarokba dugás csak azoknál a dobozoknál igaz, ahol a reflexnyílás hátul van?

(#101411) Tamoo válasza Spuri2000 (#101410) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem.

(#101412) BBéci válasza xxlongikaxx (#101387) üzenetére


BBéci
titán

Zárt szubládából, akárcsak reflexesből, nem tudja mindegyik erősítő kihozni a maximumot. Az említett 2 év 10 hónap alatt számos házimozi erősítő volt nálam és ahány, annyiféleképpen szólt a Velodyne SPL 1200 Ultra. Éppen ma tapasztaltam hasonlót: ugyanazok a filmrészletek, ugyanazzal az SVS szubládával, egészen másképp szóltak Pioneer SC-LX58 erősítővel, mint Arcam AVR450-nel. Talán mondanom sem kellene, hogy utóbbi tetszett jobban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#101413) xxlongikaxx


xxlongikaxx
aktív tag

Tegnap voltam egy elegge nagy multiplex mozi nagy termeben megnezni a Taken 3-at (tudom tudom). Ami elsonek feltunt hogy a kep iszonyat szar volt, siman mintha otthon neztem volna egy 1 gigas divx filmet. Aztan amikor meg elindult a terhangzas demoja kb minden hang elolrol jott. Ennel meg az en gagyi rendszerem is jobban szol otthon:) Most nem tudom hogy a szinkron miatt volt igy elcseszve, vagy alapbol ilyen szarul szol a terem.

(#101414) xxlongikaxx válasza BBéci (#101412) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Ez elegge erdekes, mivel elvileg pont szub ladanal elvileg az erosito csak ugye megvagja a sub jelet, es a vegfok a ladaban van. Ha jol gondolom.

Ha megkene fogalmaznod mi a fo hangzas beli kulonbseg egy reflex es egy zart sub kozott. (meg soha nem halottam zart subot).

(#101415) sakal83 válasza xxlongikaxx (#101413) üzenetére


sakal83
addikt

ha a westendbe voltál, érdemes elkerülni. nem épp jó.

a sugár egész korrekt

BBéci

Neked is ajánlom a sugárt, nem rossz:) szerdánként egy 1000-es a jegy

[ Szerkesztve ]

(#101416) xxlongikaxx válasza sakal83 (#101415) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Kulfoldi nagy varos nagy mozija volt:)

(#101417) BBéci válasza xxlongikaxx (#101413) üzenetére


BBéci
titán

Egyszer voltam a WestEnd mozijában, először és utoljára. Film közben kimentem a teremből és megkerestem az üzemvezetőt, akinél panaszt tettem. Visszamentünk a terembe fülelt egy darabig, aztán a filmre fogta a minősíthetetlen hangzást. Utána direkt megnéztem máshol és sokkal jobban szólt, de az sem volt nagy szám, ezért számomra nem léteznek mozik, csak házimozi.
A Taken 3 kapcsán elgondolkoztam, hogy meg kellene nézni moziban, de a fentiek miatt letettem róla, inkább várok 3 hónapot a BD megjelenésre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#101418) Tamoo válasza xxlongikaxx (#101414) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Miért lenne érdekes. Ennyi erővel minden előfok hangjának egyformának kellene lenni?

(#101419) xxlongikaxx válasza BBéci (#101417) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Nemet szinkronnal neztem, lehet ezert volt olyan szar hangzas, neztem mar ugyanitt de kisebb teremben angol eredeti hangos filmeket azok nem tuntek ennyire rossznak.

Taken 3 szamomra nem moziban nezos kategoria igy utolag.

(#101420) BBéci válasza xxlongikaxx (#101414) üzenetére


BBéci
titán

A szubláda ugyanúgy az erősítő előfokától/processzorától kapott jelet szólaltatja meg, mint a saját végfoka, innen erednek a különbségek.
A zárt konstrukció előnyei: feszesebb, pontosabb, megfogottabb, részletezőbb.
Nyilván vannak gagyi zártak, amikre a fenti jelzők nem, vagy csak csekély mértékben jellemzőek. Ugyanígy különbözőek a reflexesek is, van köztük néhány meglepően "zárt hangú" példány.

Szinkronos film nálam kizárt, kivéve 1-2 romantikus vígjáték, amit feleségem kedvéért nézünk meg.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#101421) taknyí válasza B-L-A-C-K (#101405) üzenetére


taknyí
senior tag

Elfelejtetted, hogy az ideális pozíció (ami igaz nehezen kivitelezhető egy élettérben) az egyenlő oldalú háromszög a frontok egymáshoz és a hallgatási pozícióhoz viszonyítva. Ha ez meg van (kihúzva, beforgatva), akkor ne rakd közelebb egymáshoz őket, ha nincs meg akkor örülj, hogy figyelmeztetnek rá. Nézd el a profiknak (nem magamra gondolok isten mentsen tőle), hogy már homályba vész az emlékezetükben milyen ökör megoldásokra is képesek a magamfajta zöldfülűek ,így nem kellő részletességgel adják át tapasztalataikat (pl. ha mozgatod a hangfalakat, akkor emeld, ne húzd a talajon...). Egyébként nekem is úgy van mint ahogy te tetted, tudom, hogy összébb kellene tennem, mégse rinyálok...

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#101422) xxlongikaxx válasza BBéci (#101420) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Szinkronos nalam is kizart, csak itt a moziban minden szinkronos:) Van kb heti 2 film eredeti hangal este 11 tol:)

(#101423) whatnot válasza B-L-A-C-K (#101397) üzenetére


whatnot
őstag

+1
És én még csak benne sem vagyok benne abban a 10 emberben. :U
Sajnos hiába mondod nekik, a kemény mag bitang merev, nem értik, amit írsz.

[ Szerkesztve ]

(#101424) BBéci válasza xxlongikaxx (#101422) üzenetére


BBéci
titán

Azért érthetetlen, mert a németek többsége egészen jól ért angolul. Talán a szokásos sovinizmus, nemzeti öntudat miatt kell nekik a szinkron. Szoktam mondogatni, hogy ha például Arnold Schwarzenegger, Tom Cruise, Jason Statham, Liam Neeson, Morgan Freeman, de inkább Jennifer Aniston hajnali 3-kor felhívna telefonon, be sem kellene mutatkozniuk, a köszönésükből tudnám, ki beszél. Akik szinkronos filmeket néznek, legfeljebb azt tudják sorolni, hogy még kinek ugyanaz a magyar hangja, mint az éppen a képen lévő színészé. Elkeserítő. :(((

(#101423) whatnot
Tévedsz, mindenki értette, ellenben a válaszokat, a tanácsokat Ő nem fogta fel. Akárcsak Te.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#101425) K.Tamas89


K.Tamas89
aktív tag

Sziasztok!

Erről a hangfalszettről mi a vélemény?!
TAGA Harmony TAV 606 v.3 5.0

Megér 87e FT-ot szerintetek?

Valakinek esetleg van? :)

(#101426) MasterMark válasza B-L-A-C-K (#101402) üzenetére


MasterMark
titán

Szóval...

Rosszul értelmezted amit devil-k írt. Amit én észre is vettem, amiért én aztán szóltam, hogy ez így nem igazán lesz jó. Én elmondtam amit gondoltam.

Ellentmondunk egymásnak? Hűha ez aztán nagy meglepetés egy szubjektív dolognál.

Sokszor meghazudtoljátok magatokat, ellentmondok a másiknak, úgy szaroztok le valamit hogy sose hallottátok, úgy hivatkoztok valamire hogy egy ember hallotta már és biztos jó...
Konkrét példát tudnál mondani?

A privátos dolog pedig... Hát álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen létezik. Nem értem miért jó privátban ezt csinálni.

Tamoo nagyon jól megfogalmazta, olyan mintha csak díszeket szeretnél. Főleg hogy minden alárendelsz annak, hogy hogy néz ki.

Szerintem vedd meg azt a Taga szettett azzal a HK-val, tedd ahova jónak látod. Biztos boldog leszel vele, csak a házimozihoz nem lesz köze.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#101427) devil-k válasza BBéci (#101424) üzenetére


devil-k
nagyúr

A kemény mag azt is mondta, hogy hogyan vásárolj erősítőt és mégsem fogadtad meg a tanácsot. Akkor is merevek voltak?

(#101428) BBéci
:DDD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#101428) BBéci válasza K.Tamas89 (#101425) üzenetére


BBéci
titán

Taga ebben a topikban nem tartozik az ajánlott gyártmányok közé. Tipikusan az "olcsó húsnak híg a leve" esete áll fenn velük kapcsolatban. Ettől még megérhet 87000 forintot, annyi pénzért már az is szép eredmény, hogy egyáltalán hangot adnak ki magukból. :P

(#101427) devil-k
Mint a vasbeton! :D

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#101429) whatnot válasza BBéci (#101424) üzenetére


whatnot
őstag

Nem tévedek, de teljesen felesleges nektek ezt mondani, mert nem értitek. Ezért halva született ötlet erről beszélni veletek és itt le is zárható a téma.

Erősítő vásárláskor itt kérdezősködtem. Igen, BBéci mondta, hogy táv nélkül nem venné meg, azért, mert neki mániája, hogy mindenhez az eredeti távot használja. (Nem, azt nem írta, hogy azért, mert gyanús, hogy nincs meg, ezt már csak utólag magyarázta bele.) Más meg azt írta, hogy univerzálissal pótolható, ezzel még ne legyen gondom. A mérőmikrofon hiányára senki nem hívta fel a figyelmemet (én meg nem is tudtam, hogy ilyesmi létezik).
Igaz, a házat nem nyitottam fel, ez lehetne hiba. Tekintettel arra, hogy a Sekon szerviz immáron legalább 1 hete próbál rájönni, hol a hiba, kétlem, hogy én pusztán a ház felnyitásánál bármit is láttam volna.
Hát ennyit erről, ezt dumáld ki, bár nem kétlem, hogy ezt is megpróbálod :)

[ Szerkesztve ]

(#101430) taknyí válasza taknyí (#101421) üzenetére


taknyí
senior tag

Bizonyíték1 bizonyíték2 természetesen a center a baloldali box-ban takarja a kisasztal, ráadásul subom sincs.... ;] Én kifejezetten várom a kritikát, javaslatokkal (a kemény szavakat is bírom, no meg a metált. :DD

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#101431) xxlongikaxx válasza BBéci (#101424) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Szamomra is erthetetlen, en ugy vagyok a szinkronnal hogy a szineszi jatek nagy resze elveszik a szinkronnal. Itt megkerdeztem egyebkent hogy miert van minden szinkronozva, es nem is ertik hogy mi ezzel a baj. Arrol nem beszelve ha nagy ritkan itt leszednek valami filmet tuti hogy azt is szinkronosan szedik, mondjuk mostanaban nem igen toltenek semmit:)

Egyebkent az egesz filmben egyszer ereztem igazan erhangzast mikor total csendben megcsorrent a filmben a telefon jobbrol. Az autosuldozeseknel semmi terhangzas nem volt. A kep minosege meg total vallalhatatlan volt.

(#101432) B-L-A-C-K válasza MasterMark (#101426) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Erre valahogy úgy érzem válaszolnom kell...

Szerintem vedd meg azt a Taga szettett azzal a HK-val, tedd ahova jónak látod. Biztos boldog leszel vele, csak a házimozihoz nem lesz köze.

Magyarul akkor azért nem lesz semmi köze ennek a szettnek a házimozihoz, mert kicsit nem fogom beljebb rakni a frontokat. Nem gondoltam volna ennyire súlyos a helyzet, hogy egy 150 ezres szett azon 20-30 centi miatt kukába való házimozira...Jelzem megint ~30 centiről beszélünk...!

[ Szerkesztve ]

(#101433) BBéci válasza xxlongikaxx (#101431) üzenetére


BBéci
titán

Kedvet kaptam a második rész újranézéséhez. Jó kis unrated remuxban van meg :K

(#101432) B-L-A-C-K
Ezt megint félreértetted. Hol van az benne az idézett mondatban, hogy csak a 30-40 centi miatt nem lesz köze a házimozihoz? A Taga és a H/K említése fel sem tűnt?
Lefordítom: nem elég, hogy hárompálcás hangdobozszettet és totál belépő erősítőt veszel, még az elhelyezéssel is rontasz az egyébként is szerény hangzáson.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#101434) devil-k válasza B-L-A-C-K (#101432) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egy 150.000 Ft-os házimozinál ugyanúgy számít az elhelyezés, mint egy 1.000.000 Ft-osnál. Mi ebben a nehéz? Hiába van neked a legjobb cuccod, ha nem tudod elhelyezni...

Pedig jól látod, ha nincs meg a normális elhelyezés, nincs meg a térhangzás.

(#101435) B-L-A-C-K

Igen! Többen is írták, ha előre hajolnak mondjuk a kanapéról, akkor sokkal nagyobb a térhatás, mintha hátradőlnének. Ennyit számít. Jól látod. Ha megbomlik a "kör", borul az egész.

Nem értem, hogy a front témánál miért vagy leragadva? Nem normális dolog egyik hangsugárzót sem beszorítani a sarokba, vagy akár két szekrény közé... stb.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#101435) B-L-A-C-K válasza devil-k (#101434) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De 30 centi miatt lesz sz@r az egész? :D Ez most tényleg ennyire komoly? :/

Amúgy jelzem ismét te mondtad húzzam ki és forgassam magam felé. azt már csak a többiek védelme volt hogy te úgy gondoltad hogy rakjam is beljebb. Mert ezt ugye 15x elolvasva se látom benne lett volna.

Akkor összegezve. Ez az elhelyezés 30 centi miatt teljesen használhatatlan házimozira ugye? :)

[ Szerkesztve ]

(#101436) K.Tamas89 válasza BBéci (#101428) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Értem.

Akkor mondjuk mit ajánlanátok helyette, kb. ebben az árban? Akár olyat ami egyenlőre csak Front + Center Szett?? Nem kell hogy 3 utas legyen, elég a 2 utas is a frontból.

A hátsó hangszórókat beszerzem majd később hozzá.

(#101437) taknyí válasza B-L-A-C-K (#101435) üzenetére


taknyí
senior tag

Máshol pár centin is múlik...(OFF);](/OFF)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#101438) Tonyo válasza taknyí (#101437) üzenetére


Tonyo
őstag

:))

(#101439) devil-k válasza B-L-A-C-K (#101435) üzenetére


devil-k
nagyúr

Most komolyan nem érted, vagy szándékosan trollkodsz? Menj el egy barátodhoz, fórumtárshoz vagy a Streamaudiohoz és nézd meg, hogy mi lesz, hogyha a frontokat közelebb, távolabb rakod egymáshoz, vagy beszorítod a falhoz, vagy elé húzol egy fotelt stb...

Senki nem mondta, hogy használhatatlan. Mark is arra célzott, hogyha nem tudod megoldani a normális elhelyezést, akkor valóban az lesz, használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#101440) BBéci válasza B-L-A-C-K (#101435) üzenetére


BBéci
titán

Benne volt, mindeni értette, aki akarta.
Szerinted mire vonatkozott, hogy a szekrénynek a hangdobozok mögé eső részére(be) olyasmit pakolj, amire ritkán van szükség?

Az lenne az áthidaló megoldás, hogy monitor hangdobozokat veszel frontnak is, amiket a szekrényre helyezel, speciális állványra. [link]
Ráadásul nagyon rossz ötlet a háttérsugárzók elhelyezésére, amit kitaláltál. A kanapé szélein ülőknek bele fog ordítani a fülébe, plusz azok az emberkék leárnyékolják a hangot a középen ülőtől.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#101441) Patice válasza z123456789 (#101393) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha blu-ray lemezhez jutottál, akkor értelem szerűen minimum egy blu-ray olvasó kell hozzá, hogy átmásold a tartalmát PC-re, HDD-re.

A márka nem tudom számít-e. Nekem csak egy blu-ray író/olvasó van otthon, többel nem próbáltam, hogy van-e látható különbség. A megjelenítő eszközöm meg pláne nem alkalma erre. :D

Szerintem nem lesz különbség márkák között, mert az a folyamat, amikor csak átmásolod, az más, mint amikor lejátszod. Itt van hibajavítás, azaz az olvasó addig próbálja kiolvasni az adatot, amíg nem sikerül neki, max. hibaüzenetet dob X beállított próbálkozás után, hogy nem sikerült neki.
De új lemez esetén ezzel kell a legkevésbé számolni.

Én karácsonyra kaptam pár kék lemezt. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#101442) MasterMark válasza B-L-A-C-K (#101432) üzenetére


MasterMark
titán

Már leírtam egyszer, hogy szerintem miért nem jó az az elhelyezés.

Valamint azért mert olcsóbb a szett, akkor már nem kell rendesen elhelyezni őket, vagy hogy gondolod?

A frontok a kisebbik gond. Már mondtam, hogy a falra tolt kanapéval van ott a baj. Persze tudom, már nem tudsz vele mit csinálni. Sőt egyikkel se tudsz mit csinálni. Erre írtam a Dali-kat, hogy azzal még ha kompromisszumosabban is, de akkor is jobban tudnál kijönni. Erre jött hogy de bizony neked nagy állóhangfal kell sok-sok hangszóróval.

Ha ez kell neked, akkor ki vagyok én hogy eltiltsalak tőle? Csak a véleményünket írjuk le. Ezután persze be lehet durcizni, hogy bezzeg ezek biztos nem is értenek semmihez, nem is jövök ide fórumozni, mert nem azt mondják amit hallani szeretnék.

De tényleg komolyan mondom, vedd meg azt a Taga + HK-t. Jól fog kinézni, szólni is fog. És úgysem fogod tudni milyennek kellene lennie, ezért nem fog zavarni. Valószínűleg élvezni is fogod. Nincs ezzel baj.
Csak ez egy szakmai fórum.

szerk.: Na mire leírom jön félszáz hsz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#101443) xxlongikaxx válasza Patice (#101441) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Ehhez egy kerdes, mi a legjobb hangu medialejatszo manapsag?

(#101444) whatnot válasza MasterMark (#101442) üzenetére


whatnot
őstag

Akkor lehet, kéne egy házimozi ajánló topic külön, ha ez ennyire szigorúan szakmai topic. Hasonlóan a beárazós topichoz.

(#101445) B-L-A-C-K válasza devil-k (#101439) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Eszem ágába sincs torllkodni, de csak azon kacagok hogy ez lesz az első kib@szott 5.1-es házimozim, azaz előre látom ha kirakom az ablakba akkor is jobb lesz mint a projektor, de ti ezt az egészet vérprofin nézitek, mintha hangstúdiót akarnék összerakni, és ezen a 30 centi beljebb rakáson megy most a vita hogy használhatatlan lesz az egész.

Akkor amit én ebből leszűrtem, tegyük fel majd a kanapén 4-en nézünk filmet, és aki pl a széleken ül, vagy bárhol ahol kiesik ebből a szabályos körből, akkor ő már nem fogja hallani a házimozi hatást? :D Mert ha ezen a 30 centin most ilyen vita megy akkor akik nem pont úgy ülnek azoknak is teljesen használhatatlan lesz az egész ezek szerint. Na most így levezetve ez vicces nem?

(#101446) #54715584 válasza B-L-A-C-K (#101435) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem csak 30 centi, hanem 5 centi is számít. Én vagyok a kanapén előrehajolós.

Hetekig (talán több hónap is, átlag 2-3 hetente) jártam ide a topikba, mire sikerült ténylegesen beállítani úgy a rendszert, ahogyan eddig kellett volna.
Közben többször jártam úgy, hogy vagy jobb lett a hangzás, vagy nem segített és maradt az előző beállítás. Ha az egyik hangfalat elmozdítottam pár centivel, már nem olyan volt, mint kellett volna.
Aztán egy véletlen folytán jött a megvilágosodás, jöttem ide, segítettek, otthon pakoltam órákat és a végén leesett az állam.
Egy legalább 10 éves belépő szintű rendszerről van szó, ahol a hangfalak távolságát csak 30 centinként tudom állítani, de a végén olyan hatalmas élménybeli javulást sikerült elérni, amit eddig nem. Egy hete folyamatosan megy otthon valami, újranézek filmeket, mert eddig nem volt meg az élmény.

Szóval jah, hidd el, annyi befolyásoló tényező van, ráadásul emberenként és szobánként is minden más, hogy érdemes sok ember véleményét kikérni, akkor is ha ellentmondásosak, és neked is érdemes kísérletezgetni, még akkor is, ha ez több órát vesz igénybe.

(#101447) whatnot válasza B-L-A-C-K (#101445) üzenetére


whatnot
őstag

Majd ültök egymás ölében :D
szerk: ja de az sem jó, mert aki ölben van, az biztos letakarja a frontok felől jövő hangot.
Nincs más: lakást kell cserélned, 30nm-es moziszoba kell 1 milliós felszereléssel, természetesen használt áron. Ja és a tévét is ki kell dobnod, mert kicsi lesz, vegyél helyette további egymillióért vásznat és projektort.

[ Szerkesztve ]

(#101448) BBéci válasza xxlongikaxx (#101443) üzenetére


BBéci
titán

Popcorn Hour A-410, illetve a CineMaster, de abból a legolcsóbb is 4000 euró körüli összegbe kerül.

(#101445) B-L-A-C-K
Hú, nagyon nem vagy tisztában a házimozi elméleti alapjaival. :(
Semmi köze a front hangdobozok normális elhelyezésének ahhoz, hogy a kanapé különböző részein milyen az élmény. A világ legjobb hangdoboza sem tud normálisan, tudásának maximumát nyújtva szólni, ha beszorítják a sarokba és még szekrény is van mellette.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#101449) Dorian válasza taknyí (#101437) üzenetére


Dorian
félisten

Volt geodézia tanárom szokta mondani, h 5 centi eltérés a szexben is nagy meglepetéseket tud okozni ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#101450) devil-k válasza whatnot (#101447) üzenetére


devil-k
nagyúr

Vicc, hogy te meg a hülyeségeddel adod alá a lovat... Ki írt ilyet? Mutasd már meg, hogy hol, had okuljon belőle mindenki.

(#101445) B-L-A-C-K

Monstre fórumtárs leírta a választ.

(#101451) Gergőke88

Mivel nem "jól" vásárolt erősítőt, így ezt rajtunk veri le. :N

(#101452) B-L-A-C-K

Tényleg nem érted?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.