Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101151) velizare válasza lemmy9 (#101148) üzenetére


velizare
nagyúr

a szabványban ez nincs meghatározva, gyártástechnológiai kérdésnek tekintik.
amikor utoljára láttam, az oktatóanyaguk 15 méterig ajánlotta a passzív kábelek alkalmazását. természetesen lehetséges ennél hosszabb távolságra is megfelelő kábelt készíteni, de még ők is azt írták rá, hogy ki kell próbálni, mert nem garantálja a szabvány, hogy úgy, ahogy azt az ügyfél használni akarja, működni is fog.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#101152) vendingo válasza Lacielvtárs (#101132) üzenetére


vendingo
veterán

Egyáltalán nem túloztál.
Ennyi pénzért lehetetlen új 5.0 szettet venni, ami legalább ennyit tud.
Nem bántam meg a vételt, de vásárolhattam volna okosabban is :)

(#101134) BBéci : Szeretem én a házimozit, de egy sztereo erősítő és hozzá jó hangfalak többet tudnának nyújtani zenében, mint a jelenlegi x2000+ cav szett.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#101153) xtremetuning válasza cecil (#101018) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ez bizony igen nájsz lett. Kezdek irigykedni.... :K

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#101154) Lacielvtárs válasza vendingo (#101152) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értelek és köszönöm a megerősítést :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#101155) robi-k válasza xtremetuning (#101153) üzenetére


robi-k
őstag

Kezdek irigykedni.... Na ez már nem semmi ;]

(#101156) BBéci válasza vendingo (#101152) üzenetére


BBéci
titán

Igen, egyetértünk, de a házimozihoz, a filmek hangjaihoz ugyanannyira kell és fontos a jó hangminőség, mint a zenéhez. Tehát nem külön sztereó rendszerben kell gondolkozni, hanem a házimozi szett frontsugárzóit jobb minőségűre cserélni és végfokkal meghajtani!

(#101151) cain69
Ez így rendben van, de korábban a 10 méterre mondtál nemet. Az egyértelműen hibás hozzáállás. Az persze egyértelmű, hogy HDMI kábel esetén is törekedni kell a lehető legrövidebb jelutakra.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#101157) whatnot válasza BBéci (#101156) üzenetére


whatnot
őstag

Előtte pedig érdemes bankot robbantani, hogy mindezeket finanszírozni is tudjuk :)

(#101158) BBéci válasza whatnot (#101157) üzenetére


BBéci
titán

Ne viccelj! Ha kialakít egy külön sztereó rendszert zenehallgatásra - ugyanis az a terve és arról akarom lebeszélni - az nem kerül pénzbe?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#101159) Lacielvtárs válasza whatnot (#101157) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :K
ezzel valahogy én is így vagyok, viszont ezen véleményemtől függetlenül igazat adok BBécinek
de hát az élet sajnos nem minden esetben kegyes hozzám is, de a pénztárcám biztosan nem kegyes...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#101160) Csabroncka válasza BBéci (#101158) üzenetére


Csabroncka
addikt

Vagy marad a kompromisszum, én pl. teljesen meg vagyok elégedve, pláne abban a tudatban, hogy még lakást is kell vennem :DDD

"in medias res"

(#101161) vendingo válasza BBéci (#101156) üzenetére


vendingo
veterán

Azért gondoltam erre a megoldásra, mert az erősítő már megvan hozzá. (Onkyo A-8420)
Szerintem zenében többet tudna nyújtani ez az onkyo az X2000-nél.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#101162) BBéci válasza vendingo (#101161) üzenetére


BBéci
titán

Számtalanszor leírtuk: a sztereó erősítővel hajtsd a frontokat!
Egyébként arra az Onkyóra szerintem nem érdemes alapozni, még akkor sem, ha adott esetben jobb a hangja, mint az X2000-nek. Az nem kunszt. Tudod, vakok között félszemű a király.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#101163) vendingo válasza BBéci (#101162) üzenetére


vendingo
veterán

Mindig kötögessem át, vagy van valami összehidaló megoldás?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#101164) BBéci válasza vendingo (#101163) üzenetére


BBéci
titán

Nem tudom fejből, van-e előfok kimenete a Denonodnak? Ha van, akkor nem kell semmit átkötni. Ha nincs, akkor felejtős az egész projekt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#101165) cidrus


cidrus
csendes tag

BBéci

jól emlékszem hogy régebben dicsérted a Revel Concerta S12 dipólját.Érdemes lenne kiegészíteni a jelenlegi front + center Concertákat velük?

(#101166) vendingo válasza BBéci (#101164) üzenetére


vendingo
veterán

Na ezt én se tudom.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#101167) whatnot válasza vendingo (#101166) üzenetére


whatnot
őstag

Valami zone 2 pre out van rajta, csak azt nem tudom, mi az a zone 2.
Pioneer AX3-on van pre out, csak jelenleg csöppet zajos a masina :)
Na majd ha megjavult a fémtégla és eltelt jó pár hónap, lehet, kipróbálok egy végfokot, hogy jobb eredményt ad-e.

(#101168) velizare válasza BBéci (#101156) üzenetére


velizare
nagyúr

továbbra is ez a véleményem. attól, hogy működik, még nem lesz erre kitalált. pláne, ha az ára vetekszik egy új avr árával. van olyan kábelem az egyik raktárban, ami 1080p/60at átviszi, de ugyanezt deep colorral már nem.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#101169) dio001 válasza Gigi01 (#101136) üzenetére


dio001
tag

Ha ad rá garit akkor jó! Nem akarok helyetted sem mások helyett dönteni/tanácsot adni. Próbáld meg 95-ért elhozni, ha nem adja akkor hozd 100ért. Azon az 5eft-n nem múlik sok minden. Milyen dobozokhoz lesz?

"Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel... Mert a személyiségem az én vagyok, a viselkedésem meg attól függ, hogy Te ki vagy."

(#101170) vendingo válasza whatnot (#101167) üzenetére


vendingo
veterán

Ilyen Zone funkciók vannak, de még nem jöttem rá mire jó.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#101171) Lacielvtárs válasza vendingo (#101170) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az Onkyo esetén két különböző forrást tudsz hallgatni két különböző hangfalon.
nálam is azon funkcióval van bekötve a nagyszobában a házimozi hangfalak és a Zone 2-n meg a konyha és előszoba hangfalak.
az én esetemben van hogy megy a tévé benn a nagyszobában, amíg a párom főzi a kajcsit, neki meg más zene megy kinn a konyhában :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#101172) dualcore válasza vendingo (#101170) üzenetére


dualcore
őstag

Másik helyiségben (zónában) tudsz más jelforrásból ugyan azon erősítőn egyidejűleg mást hallgatni. Kicsit bonyolultan fogalmaztam de ez a lényege.

(#101173) vendingo


vendingo
veterán

Már tiszta a kép, köszönöm!
Ezt a funkciót se fogom használni :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#101174) dualcore válasza vendingo (#101173) üzenetére


dualcore
őstag

Pedig nem rossz hidd el, nálam is sokszor jól jön.
Úgy is használhatod hogy a fő rendszer nem megy (5.1) míg a Zone 2 igen, akár netrádióról vagy bármi másról.

(#101175) vendingo válasza dualcore (#101174) üzenetére


vendingo
veterán

1 szobám van, ahol tudom használni, se netrádiót, se semmi extrát nem használok. Még a tv-re sincs rákötve. :)
A hangerőszabályzót, dimmer funkciót és a be-ki kapcsoló gombot használom. Ennyi.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#101176) Norbi 72 válasza vendingo (#101166) üzenetére


Norbi 72
veterán

Sajnos nincs rajta front pre out.

(#101177) Lacielvtárs válasza vendingo (#101175) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát igen, egy szobában nehéz kivitelezni annak a funkciónak a használatát
de tény hogy egy alternatívának tökéletes :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#101178) Ragadozó válasza BBéci (#101156) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Teljesen igazat kell adnom neked :K
Akár hol voltam én is hallgatózáson, jó sztereót, végfokkal hallottam...

Nálam is ez lenne, ha lett volna előbb olyan HM vasam, ami végfokolható...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#101179) robi-k válasza Ragadozó (#101178) üzenetére


robi-k
őstag

Minden HM vas végfokolható. Hisz áramkörileg mindegyikben van processzor, DAC, előerősítő (hangerő szabályozó áramkörrel) és végfok (kimenő erősítő).

Tehát ha nincs is kivezetve az előerősítő kimenete (PreOut), azt egy kis barkácsolással ki lehet hozni belöle. Az már más kérdés, hogy egyáltalán van-e értelme ennek, vagy inkább érdemesebb lecserlni egy felsőbb osztályú HM erősítőre, ami már rendelkezik PreOut kimenettel. Én az utóbbit tenném.

(#101180) Tamoo válasza Ragadozó (#101178) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én magam részéről megkockáztatom, hogy a Gold doboznak jobb hangja van AVR-el mint amit Silverből sztereóval/végfokkal ki tudnék hozni. Persze így még marad benne.... de a mozi jobb és a sztereó is megüti az "elégséges" szintet.

(#101181) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Új CA vas érkezett.

(#101180) Tamoo Melyik Denon jön az Arcam helyére?

(#101182) bajnokpityu Igen,nekem is tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#101182) bajnokpityu válasza Norbi 72 (#101181) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sokkal szebb,mint a régiek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#101183) Norbi 72 válasza bajnokpityu (#101182) üzenetére


Norbi 72
veterán

A többfunkciós sztereó is jól néz ki.Nagytesó.

[ Szerkesztve ]

(#101184) KisTücsök válasza Norbi 72 (#101181) üzenetére


KisTücsök
addikt

Nadosodott. :D

Véégre, szép. Csak ami kell.

(#101185) dekan0v


dekan0v
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy egy front hangfalpár illetve a vele eladásra kínált center nem egy inpedanciájúak. A frontok 4, a center 8 ohmosak. Koda hangfalak, ezeket a paramétereket adta meg az eladó:
"Az álló hangfalak méretei: 80*23*25cm 4ohm-os, 46Hz-20000Hz 88Db +-2 A center pedig: 16*41*19cm 8ohm-os 90Hz-20000HZ 87Db +-2"
Fogom e tudni együtt használni őket a Sony SRT-DE598 erősítőn (8-16ohm), vagy ezt együtt nem szabad így megvenni? Kipróbálni sajnos nem tudom...

(#101186) Norbi 72 válasza dekan0v (#101185) üzenetére


Norbi 72
veterán

Kipróbálni sajnos nem tudom...

Vakon vennéd a falakat?Nem szabad.

Egyébként működik vele a vas,csak jobban fog melegedni,az érzékenysége se túl acélos..

(#101187) BBéci válasza cidrus (#101165) üzenetére


BBéci
titán

Ha nem dicsértem volna, akkor is érdemes, sőt, kötelező kiegészíteni a meglévő hangdobozokat, hiszen csak akkor lesz belőlük házimozi. No meg a szubládától. :K

(#101167) whatnot
Jelenlegi hangdobozaidhoz még az AX3 is bőven sok, nem kell oda sztereó erősítő. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#101188) whatnot válasza BBéci (#101187) üzenetére


whatnot
őstag

Házimoziban többet tud(na) az erősítő, ez oké. Sztereóban is ezek szerint?

Más: ha azt mondanám a szerviznek, hogy ne javítsák meg az erősítőt (mert mondjuk inkább hagynám veszni és megvenném az AX5i-t mikrofonnal és távval), akkor szerintetek mit lehet kezdeni vele? Fémhulladék?

(#101189) BBéci válasza whatnot (#101188) üzenetére


BBéci
titán

Véleményem szerint igen, többet tud az AX3, mint a hangdobozaid. Picit másképp fogalmazva: 100 %, hogy sztereóban sem lesz kevés az a Pioneer.
Előbb derítsék ki a hibáját, adjanak árajánlatot, utána térjünk vissza erre a kérdésre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#101190) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Az újdonsült Denon X2100-essel akadt némi problémám: az Androidos Denon Remote App, valamint a böngészős távirányítás is felmondta a szolgálatot. A Devices menüben nem jelenik meg a készülék, az IP-cím beírására pedig közli, hogy Invalid.
A dolog érdekessége, hogy ha eleve nem jó IP-címet adok meg, akkor hosszas keresés után utasít el, a jó címre viszont azonnal kivágja a hibaüzenetet.
Nem gyári androidos alkalmazások továbbá szépen működnek -- csak éppen funkcionalitásukban nem jönnek be.

A beállítások elvben jók, eddig minden rendben működött, nem változtattunk semmin.

Tapasztalt már más is ilyet?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#101191) csibuka85 válasza velizare (#101113) üzenetére


csibuka85
senior tag

Szia hát sajnos kell mert a gép elég messze van az erősítőtől. Amúgy meg eddíg volt képe és tökéletes volt.

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#101192) zolem


zolem
aktív tag

Skacok! Ajánljatok nekem valami alternatívát ami nem drágább és minimum ezt tudja.

にんじん

(#101193) devil-k válasza MasterMark (#101089) üzenetére


devil-k
nagyúr

Megnéztem! Nekem szól DD-ban! :)

- mozi bolondéria -

(#101194) Gergőke88 válasza zolem (#101192) üzenetére


Gergőke88
addikt

JBL ES30, Dali C2 első körben.

(#101195) MasterMark válasza devil-k (#101193) üzenetére


MasterMark
titán

Megy privát akkor. :R

Switch Tax

(#101196) Norbi 72 válasza zolem (#101192) üzenetére


Norbi 72
veterán

Monitor Audio BX2,Quadral Argentum 420,Polk Audio RTi A3..

(#101197) zolem


zolem
aktív tag

Gergő,Norbi köszi!

にんじん

(#101198) Almost01


Almost01
csendes tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek: Onkyo SKW-208
Az eddigi összeállítás: Onkyo TX-NR535 és Wharfedale Obsidian 600 HCP
Nagyon nem akarok már költeni a mélynyomóra, de azért mégiscsak jó lenne egy.
Ha szerintetek ez nem passzolna, vagy nem túl jó, milyet ajánlanátok, kb. hasonló (max. +10-15 ezer) árkategóriában?

Köszönöm

(#101199) Gergőke88 válasza Almost01 (#101198) üzenetére


Gergőke88
addikt

Sub esetén fontos lenne, hogy mekkora térben fogod használni.
Továbbá csaj új jöhet szóba vagy használt is?

(#101200) Almost01 válasza Gergőke88 (#101199) üzenetére


Almost01
csendes tag

Kb. 25-30 nm, használt is lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.