Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101451) Gergőke88 válasza devil-k (#101450) üzenetére


Gergőke88
addikt

Értelmes hsz tőle ebben a topikban nem volt, és szerintem nem is lesz.

(#101452) B-L-A-C-K válasza whatnot (#101447) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az lesz hogy 4-en külön-külön nézünk majd meg egy filmet mert így biztos mindenki beleesik majd a szabályos körbe...

(#101453) BBéci válasza B-L-A-C-K (#101452) üzenetére


BBéci
titán

Nincs szabályos kör, hagy már ezt a sületlenséget!

(#101447) whatnot
Még álmodni sem mersz nagyot?!
Ha már homár, legyen kövér! Jó kis Synthesis Everest szett, SIM2 Superlumis vetítővel, Stewart vászonnal. 100 millióból talán ki is jön. :DDD

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#101454) z123456789 válasza Patice (#101441) üzenetére


z123456789
addikt

OK, rendben, én is így gondoltam.
Van egy két videó, amit a büdös életben nem fogok tudni kikölcsönözni sehonnan, sem idézőjeles kikölcsönzési móddal, sem valódi TK-s kölcsönzéssel. :D Szóval előreláthatólag lesz még amit szeretnék feldobálni a médialejátszóra. Blu ray olvasó vásárlásra fel! :(((

(#101455) whatnot válasza devil-k (#101450) üzenetére


whatnot
őstag

Jó hát na, a szarkazmus neten keresztül nehezebben megy át :U
De talán lehet érteni a mögötte rejlő üzenetet, csak sajnos nektek ez nem megy, akárhányan, akárhogyan is próbálják elmagyarázni :(

(#101456) B-L-A-C-K válasza BBéci (#101448) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Semmi köze sincs a szekrény beszorításához, mivel már elég régen az a kiindulási alap hogy kihúzom onnan és magam felé fordítom. Itt most arról van szó hogy nem viszem beljebb a szekrények elé ~30 centivel, és emiatt használhatatlan lesz az egész házimozira.

(#101453) BBéci: Erről a körül beszélek: link

[ Szerkesztve ]

(#101457) devil-k válasza B-L-A-C-K (#101456) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tényleg az a legjobb tanács most már, hogy vedd meg a kinézett szettet és erősítőt és kezdj el pakolgatni, aztán azért majd írd meg, hogy mi lett a végeredmény. Ugyanazzal az anyaggal kezdj neki a tesztelésnek, ha kell harmincszor hallgasd meg. Ennél jobbat és "okosabbat" már én sem tudok tanácsolni.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#101458) BBéci válasza B-L-A-C-K (#101456) üzenetére


BBéci
titán

Nem kell foglalkozni azzal és a hasonló ábrákkal, mert nincs a világon olyan nyilvános és házimozi, ahol megvalósulna. Csak egy idealizált, szemléltető ábra, semmi több.

Erre válaszolj: szerinted bárki rosszat akar Neked? Szándékosan olyanokat tanácsolnak, ami kib@szás?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#101459) B-L-A-C-K válasza devil-k (#101457) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha már szakmai részét nézzük szerintem butaság lenne elmondanom majd, mert 100% akármennyire rossz is lenne, a projektornál jobb lesz, így ha azt írom mekkora királyság az nálam nem mérvadó mivel ez az első szettem.

[ Szerkesztve ]

(#101460) MasterMark válasza B-L-A-C-K (#101445) üzenetére


MasterMark
titán

Elolvastad amit írtam?

4 emberrel akarsz 15 nm-en mozizni az egy embernek sem jó elhelyezéssel? Igen, pontosan. Aki nem jó helyen ül, az kiesik a térhatásból.

Én ezt már színtiszta trollkodásnak érzem.

Switch Tax

(#101461) Oldfighter válasza taknyí (#101430) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Pedig neked több és kényelmesebb lehetőséged van az elhelyezésen variálni. :) Nagyjából tisztában vagy azzal, hogy hol sántít a dolog, szóval szerintem ne fogd vissza magad, próbálkozz.
A hátterek amint elnézem direkt sugárzók és lenne hely még nekik hátrébb is pl állványon. Én javasolnám a széles tér miatt, hogy egy fél méterrel húzd hátrébb még őket és ezzel együtt forgasd a sweet point felé az előlapjukat. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#101462) devil-k válasza B-L-A-C-K (#101459) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jelenleg 16 nm2-n mozizom (sajnos). Ami azt jelenti, hogy 2 embernek nagyon kényelmes, 4 ember pedig már a "vége", amivel élvezhető a mozi. Okés, volt már olyan, hogy 6-an voltunk és 2 ember a földre ült, akit nem érdekelt annyira a dolog. Viszont ők nők voltak. Tudomásul kell venni sajnos, hogy egy ekkora térben nem lehet 10 embert fogadni, mint egy 30-40 nm2-es szobában.

(#101463) B-L-A-C-K

A szabályos kör, csak egy szemléltető eszköz, de vannak szabályok amit valóban be "kell" tartani.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#101463) B-L-A-C-K válasza MasterMark (#101460) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De úgy írtam ha kihúzom oda ahová mondod, akkor a 4 embernek akkor sem lesz ugyan olyan távolság, azaz nem lesz szabályos, ami itt annyira röghöz kötött...

BBéci: Ebben biztos vagyok nem akar nekem senki se rosszat, de teljesen más szemszögből közelítik meg a dolgot. Nekem ez lesz az első szettem, sokaknak meg a sokadik, és most azon durrant el az agyam hogy ezen a folyamatosan feljövő 30 centin van a dolog, emiatt nem lesz házimozi az egész. Amit egyszerűen nem tudok elhinni, az oké hogy nem lesz olyan profi így az elhelyezés, de hogy emiatt nem kapom meg abszolút a házimozi élményt ezt nem tudom elhinni. Mint te is most írtad nincs szabályos kör, azaz nem emitt fogom bukni a teljes házimozi hangzást (szerintem)...

[ Szerkesztve ]

(#101464) whatnot válasza MasterMark (#101460) üzenetére


whatnot
őstag

Ebből legfeljebb csak az jön le, hogy fogalmad sincs, mi a trollkodás.
Egyébként iszonyat könnyű lenne ezt a topicot széttrollozni, szép magyar szóval fogalmazva.

[ Szerkesztve ]

(#101465) xxlongikaxx válasza B-L-A-C-K (#101456) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Ez a bizalom köre? :D

(#101466) xxlongikaxx válasza B-L-A-C-K (#101463) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Az en rendszeremre is azt mondtak hogy nem lesz hazimozi, nekem meg is az, ha ez megnyugtat:)

(#101467) MasterMark válasza B-L-A-C-K (#101463) üzenetére


MasterMark
titán

Most viccelsz? Négy embernek sehogy sem lesz jó...

xxlongikaxx: Másoknak meg a tejfölös pohárkák is az. Akkor most?

whatnot: Már ne haragudj, de amit csinálsz...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#101468) xxlongikaxx válasza devil-k (#101462) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Nalunk a mozizas ugy tortenik hogy en kihuzom a tevet (kihuzhatos a tarto), mert messze van a kanape tole. Illetve en leulok egy magas parnara foldre es a kanape a hattamla, mert nekem be van tolva falig kanape. Mondjuk nekem is jatszanom kene a beallitasokkal mert kb ugy van miota felraktam, kicsit allitgattam az erositon, de kozel sem probaltam vegig mindent. Mondjuk en nem varok csodakot az en szettemtol:)

(#101469) B-L-A-C-K válasza MasterMark (#101467) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mi ebben a vicces? Te meg a hozzászólásokat gyűjtöd? Mert tegnap is 15 hozzászólást írtál körül mire kimondtad a lényeget. Most erre is vissza kell kérdeznem mire érted...Így kell viselkedni egy szakmai topikban egy szakértőnek...;)

Látom közbe sikerült szerkeszteni...

Na akkor 4 embernek sehogy sem lesz jó. Szóval akkor már ott tartunk hogy normálisan elhelyezem, és 4 ember eljön hozzám akkor az nem lesz házimozizás?

[ Szerkesztve ]

(#101470) whatnot válasza MasterMark (#101467) üzenetére


whatnot
őstag

Legkevésbé sem érdekel, mi a véleményed róla. Ha ennyire szigorúan, begyepesedetten szakmai topicnak akarjátok ezt, akkor létre kell hozni egy házimozi ajánló topicot és ennyi.
Ettől függetlenül az a megjegyzés, hogy színtiszta trollkodás amit BLACK csinál, már átlép egy határt és akkor még nagyon finoman fogalmaztam. Más kérdés, hogy a trollkodás fogalmával abszolút nem vagy tisztában.

(#101471) Oldfighter válasza B-L-A-C-K (#101463) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A mi szemszögünk mögött azért már komoly tapasztalatok vannak.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#101472) Tamoo válasza whatnot (#101464) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha a témához nem tudsz hozzászólni, akkor inkább válts át read only-ra.

Meg igazából mindenki részéről be lehetne fejezni ezt az OFF áradatot. Botrány ami napok óta itt megy.

[ Szerkesztve ]

(#101473) mivamma válasza Dorian (#101449) üzenetére


mivamma
senior tag

Hova jártál iskolába, hogy tanultál geodéziát, kolléga?

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#101474) B-L-A-C-K válasza whatnot (#101470) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az hogy kimerem a véleményemet nyilvánítani, nem nevezném tollkordásnak...

Ez egy szakmai topik, és sokszor nem csak én de más is tapasztalta semmi köze hozzá. Mint már felhoztam az is irtó nagy hiba itt mikor egy ajánlott erősítő benne van az ajánlott listában, és mikor rákérdez egy illető (jelen esetben én) azt mondják ne vegyem meg mert nem jó...

[ Szerkesztve ]

(#101475) Gabesz26 válasza B-L-A-C-K (#101463) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Vedd meg azt a szettet, amire még az anyagiak alapján futja, és tetszik is. Aztán próbálj ki dolgokat:
Rakd be a sarokba (ez nem a 30 centi, hanem a mély túlsúlya miatt lesz rossz elhelyezés...), aztán próbaképp tedd ki a szekrény elé. Ezt követően nem 3 m, csak mondjuk 2,3-2,5 m legyen a két front között. Na ezután szerintem nem kérdőjeleznél meg semmit. Aztán pár hónap múlva pedig jönnél, hogy mire cseréld a Taga szettet és/vagy a HK-t ;] .

Na ez az amiben, és amiért próbáltak segíteni a többiek (általában a saját bőrükön megtapasztalt dolgok alapján... :U )

(#101476) Patice válasza xxlongikaxx (#101443) üzenetére


Patice
nagyúr

Definiáld: legjobb hang.

Definiáld: médialejátszó.

A legjobb hang olyan relatív, mint Einstein elmélete.

Médialejátszónak tekinthetek egy Egreat R1-et is, de akár egy Lumin S1-et is.
Hangban óriási a különbség, de lehet a Lumin hangja nem is tetszik. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#101477) BBéci válasza B-L-A-C-K (#101463) üzenetére


BBéci
titán

A falak és a szekrény közelsége agyonveri a hangzást, és az nem csak házimozi üzemmódra érvényes, hanem sztereóra is. Ennek semmi köze a szabályos vagy bármilyen körhöz.
Az verte ki sokaknál a biztosítékot, hogy a szoba kinézetének rendeled alá a hangzást. Ez itt vörös posztó, mert éppen fordítva gondoljuk.

Már többször javasoltam, hogy az összefoglalóból ki kell venni a készüléklistát, éppen az ílyen esetek elkerülése érdekében.
Viszont azt is megértheted, hogy az a lista nem egyezhet minden topiklakó véleményével, ezért simán mondhatja valaki bármelyikre, hogy nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#101478) B-L-A-C-K válasza Gabesz26 (#101475) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én ezt eddig is felfogtam, és tudom, tisztában is vagyok vele hogy jobb lenne. Csak amit én írok azt nem akarja látni senki, azaz nem hiszem el hogy emiatt használhatatlan lenne az egész házimozira. Mint írtam nem egy profi stúdiót akarok berendezni, hanem csak a projektoromat cserélem le egy számomra esztétikus 5.1-re. Amitől kétlem hogy valamilyen szinten ne kapnám vissza a házimozi élményt..

(#101479) whatnot válasza B-L-A-C-K (#101474) üzenetére


whatnot
őstag

Mondjuk a nyitóban az van leírva, hogy kategórián belül mi ajánlott. Az itt lévők viszont általában véve a belépő kategóriát en bloc nem ajánlják, mondván rövid időn belül úgyis váltana, spórolja meg az illető ezt a kört. (Ezt mondjuk le lehetne írni a nyitóban is, aztán mindenki eldönti magának, hogy végül is megelégszik-e a belépő kategóriával vagy köhög egyet és egy nagyobbat néz. Így talán a félreértéseket is el lehetne kerülni.)

@Tamoo: akkor legyél szíves rászólni a másokat becsmérlő hozzászólókra. Nem hiszem, hogy másokat szándékos (vagy akármilyen) trollkodással vádolni korrekt dolog. Én meg már csak ilyen hülye vagyok: ha inkorrekt viselkedést tapasztalok, beszólok.

[ Szerkesztve ]

(#101480) Tamoo válasza B-L-A-C-K (#101478) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Akkor hajrá. Vedd meg! Az is lehet elégedett leszel. Az is lehet két hónapig elégedett leszel aztán majd visszatérsz ide, hogy mi legyen a következő.

Topikösszefoglalót részben átírjuk, kiegészítjük. Ezt támogatom.

[ Szerkesztve ]

(#101482) Dorian válasza mivamma (#101473) üzenetére


Dorian
félisten

Nem teljesen kolléga, csak kicsit genetikailag, amennyit fatertól örököltem + építész létemre 2 félévet tanultam geodéziát Pécsett.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#101483) BBéci válasza B-L-A-C-K (#101478) üzenetére


BBéci
titán

Itt kellene pontot tenned a vita végére!
Nem hiszed el, kétled hogy csorbul a házimozi élmény, ragaszkodsz az elképzelésedhez, amivel nincs semmi baj, el kell fogadnunk. További győzködésre, egyesek részéről személyeskedésre nincs szükség!

(#101479) whatnot
Senki nem becsmérelt senkit.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#101485) devil-k válasza xxlongikaxx (#101468) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én a vetítőt és a vásznat nem tudom hova rángatni. :D

- mozi bolondéria -

(#101487) Fang


Fang
aktív tag

Két menet szájkarate között (tisztelet a kivételnek) szeretném a segítségeteket kérni az alábbi problémával kapcsolaban:
[link]

Köszi

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#101488) adodaniel válasza whatnot (#101429) üzenetére


adodaniel
őstag

(#101463) B-L-A-C-K Hidd el, hogy a hangsugárzó falaktól való távolságánál 5 cm is rettentően sokat számít, hát még az általad ismételt 30 cm. Ez az oldal sok mindenre nem jó, de ez a cikk szvsz jól leírja az elrendezésbeli mit-miérteket.

[ Módosította: Tamoo ]

(#101491) mp54 válasza B-L-A-C-K (#101469) üzenetére


mp54
senior tag

Hát ezt már olvasni se kutya...
Most ennyire nem érted, amit leírnak, vagy...
4 ember eljön hozzám akkor az nem lesz házimozizás?
Házimozizás az lesz, csak házimozi HANGZÁS nem lesz mind a 4 főnek... :W

(#101493) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Kértem, hogy fejezzétek be.... elég volt.

(#101494) Gigi01 válasza B-L-A-C-K (#101478) üzenetére


Gigi01
őstag

Szerintem vedd meg amit kinéztél,és helyezd el,ahol neked tetszene.Hallgasd!Majd az itt adott tanácsokat is próbálgasd.Hallgasd!Úgy is azt fogod tenni,egy idő után,hogy mi lenne,ha itt lenne ez.Nem akarnak neked rosszat.Nem vagyok én hozzájuk képest senki,de a térhangzást tekintve nekik van igazuk.Én is ezer féle variációt kipróbáltam már,és szerintem ezt itt sokan átélték.(ha nem mindenki)
Én sokat szívtam a surroundokkal,mert mi 6-an szoktunk mozizni.
Ha mellettetek van két oldal 90°-ra,nem jó!A két szélén ülőtől,nem hallja már a bentebb ülő a hangot.
De a jobb szélén ülő sem hallja,a mellette lévőtől a balról érkező hangot,és fordítva,mert leárnyékolják a hangot.
Ha egyedül ülsz,akkor jó lehet,de ha többen. :(
Ezért kellene a kanapédat előrébb húzni,a surroundok meg maradnának ott,csak beforgatva.
De erre magadtól is rá fogsz majd jönni!

[ Szerkesztve ]

(#101495) devil-k


devil-k
nagyúr

Én nem szoktam venni használt dolgokat, DE annyiszor olvasom itt, hogy mikre kell figyelni, hogy már kívülről tudom. Érdemes minden esetben megnézni, hogy mit írnak a használati utasításban a tartozékokról, mi jár hozzá.

Gigi01

"Nem vagyok én hozzájuk képest senki"

Itt senki sem az atyaúristen, a házimozi miatt vagyunk itt. Mindenkinek ugyanannyi joga van kérdezni és írni.

(#101496) B-L-A-C-K
Semmi értelmét nem látom annak, hogy kiragadj 1 hozzászólásból 1 részt és azt ismételgeted 3-5 poszton át. Most már tényleg elég volt ebből a Benny Hill Show-ból.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#101496) B-L-A-C-K válasza mp54 (#101491) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jaj, természetesen a hangzásra értettem, mivel folyamatosan arról beszélünk. De ha most már ezen is megy a téma, akkor említsd meg kedves MasterMark kollégának is, mert Ő is így írta "Biztos boldog leszel vele, csak a házimozihoz nem lesz köze."

De pl az ilyen hozzászólásokat is teljesen feleslegesnek tartom részedről, és az én válaszom is teljesen felesleges ezáltal...

devil-k: Szóval ha engem hülyének néznek mert nem házimozihangzást, hanem házimozit írok, akkor nem védhetem meg magam hogy egy szakértő is így írta itt? :)

[ Szerkesztve ]

(#101497) Gigi01 válasza devil-k (#101495) üzenetére


Gigi01
őstag

A tapasztalatokra értettem!

(#101498) MasterMark : Nekem már nem úgy vannak,csak leírtam,hogy úgy nem jó! ;)

[ Szerkesztve ]

(#101498) MasterMark válasza Gigi01 (#101494) üzenetére


MasterMark
titán

Ja értem.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#101499) Tamoo válasza B-L-A-C-K (#101496) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Most már tényleg te is fejezd be ezt, mert lerágott csont.

(#101500) devil-k válasza B-L-A-C-K (#101496) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Szóval ha engem hülyének néznek mert nem házimozihangzást, hanem házimozit írok, akkor nem védhetem meg magam hogy egy szakértő is így írta itt? :)

Egy szakértő is hibázhat/hibázik, ennyi. A lényeget kell kiszűrni és megérteni, nem a sallangot.

- mozi bolondéria -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.