Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99451) mivamma válasza Burki (#99449) üzenetére


mivamma
senior tag

Szia!

" Ezen az új tv-n viszont nem kapok sztereo hangot végeredményben a jack kimenetet használva. "

Pontos típus (TV, AVR), mert működni kellene.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#99452) Gabesz26 válasza vj0c1 (#99433) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Ha nem azonnal kell, akkor várd ki amíg lesz jó használt ajánlat.

Szerintem 80 körül az Arcam 250/280/300 (esetleg nagyon jó árú 350) az ami nagyon megéri, de 2113 tudása körüli/feletti Denonokkal sem jársz rosszul.

Esetleg még valami korábbi szériás Yamaha. Itt nem írok típust, mert nem hallottam régebbi Yamaha erősítők közül semmit, viszont dicsérik őket, és biztos lesz itt, aki tud neked ajánlani konkrét típust is)

(#99453) dio001 válasza devil-k (#99443) üzenetére


dio001
tag

Pffff, mindenkinek maga felé hajlik a keze! :-)

"Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel... Mert a személyiségem az én vagyok, a viselkedésem meg attól függ, hogy Te ki vagy."

(#99454) Burki válasza mivamma (#99451) üzenetére


Burki
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszokat!
Nem otthonról írok, így az erősítő pontos típusát nem tudom megmondani,de vaterán rákerestem, gondoltam úgyis árul valaki ilyet, és a PM 50, illetve PM 75 típus lehet a képek alapján.
A TV pedig Samsung UE40H6200.

A két lehetőség közül (jack-rca, vagy a konverteres) melyik biztosít jobb minőségű hangot?

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#99455) vj0c1 válasza Gabesz26 (#99452) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Na ezt a választ szeretem, köszönöm szépen. :R Nem vagyok egy különösebben spórolós-gyűjtögetés típus, ez a 80 is csak a napokban jön össze, de ezen felül már biztos nem tudok többet áldozni, szóval amint lesz valami tetszetős ajánlat ebben az árban akkor intézem. Tudom hogy kevés rá a 80, de próbálom a lehető legjobbat kihozni belőle mozizásra mély terén.

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#99456) mivamma válasza Burki (#99454) üzenetére


mivamma
senior tag

Biztos, hogy jó helyre dugtad a kábelt? Nem véletlenül az IR OUT-ba?

" Az ábra szerint csatlakoztassa a fejhallgatót a fejhallgató-kimenethez. Kizárólag 3 érintkezős TRS típusú
csatlakozóval rendelkező fejhallgatót használjon. A fejhallgató hangereje és a TV-készülék hangereje egymástól
függetlenül állítható. A fejhallgató csatlakoztatásakor a TV-készülék hangszórói elnémulnak, és a Hang menü
néhány opciója nem működik. "

Ilyen jelenségeket tapasztalsz?

Nem lesz számottevő különbség hangban a két módszer között.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#99457) Norbi 72 válasza _Smooth (#99447) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mission szett monitorokkal?Kis alkuval közel van.

(#99458) Gabesz26 válasza vj0c1 (#99455) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Sajnos a #99391 hsz. elkerülte a figyelmem. Az Arcam így sajnos kompromisszumos számodra, mert nem 1.4-es HDMI, és a fekete szín is ritkább a 250/280/300 modellekből. TV-t mondjuk optikai kábellel is összetudod kötni vele (TV adások hangjához bőven jó az is), számítógéphez pedig marad az alaplapi koax szóval megoldható a dolog, de ha ragaszkodsz a HDMI-hez, akkor nem jó a régebbi Arcam.

Nézd a használt Denon, Yamaha, Marantz, esetleg Onkyo hirdetéseket. Ha találsz valamit linkeld be ide, és valaki majd véleményezi ;) .

(#99459) BBéci válasza mivamma (#99456) üzenetére


BBéci
titán

A sztereó RCA kimenetet hiányolja. Fejhallgató kimenetre erősítőt kötni elhibázott ötlet, hacsak nem a lehető legpocsékabb hangminőség elérése a cél.
Ezzel szemben egy optikai/analóg sztereó DAC-kal egészen elfogadható hangot lehet kicsiholni a tévékből. Persze minden a DAC minőségén múlik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99460) mivamma válasza BBéci (#99459) üzenetére


mivamma
senior tag

Azt írta, hogy eddig a TV jack kimenetét kötötte az erősítő RCA kimenetére. Nekem ebből a fülhallgató kimenet jött le. De abban egyáltalán nem vagyok biztos, hogy egy 300 ft-os DAC jobb minőséget fog képviselni, sőt.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#99461) Burki válasza mivamma (#99456) üzenetére


Burki
aktív tag

Biztosan jó helyre kötöttem, már csak azért is, mert az IR-be is be van dugva az érzékelő, így nem marad más szabad hely. Elnémul a TV hangszórója, és az erősítőhöz kötött hangfal szólal meg, de csak az egyik. Esetleg kutakodjak a TV beállításai között? Ott lehet a gond?

(#99459) BBéci:
Senki nem annyira vájtfülű a családból,hogy hangverseny minőséget várjon, a cél annyi lenne,hogy ne recsegjen, ropogjon, megfelelő legyen a jelerősség, és a mély hangok is elfogadhatóak legyenek.

Arról nincs valakinek tapasztalata,hogy ez a 2-3 ezer forintos árfekvésű noname kínai konverter mennyire teljesít jól?

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#99462) mivamma válasza Burki (#99461) üzenetére


mivamma
senior tag

" Elnémul a TV hangszórója, és az erősítőhöz kötött hangfal szólal meg, de csak az egyik. "
Aha, akkor itt van a kutya elásva. Vagy kábel hiba, vagy erősítő. De ezt könnyen meg tudod határozni, ha megcseréled az RCA kábelt az erősítőben. Ha akkor meg a másik oldal nem szól, jack-RCA kábelt kell cserélni.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#99463) Burki válasza mivamma (#99462) üzenetére


Burki
aktív tag

Köszönöm, ha hazaérek kipróbálom.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#99464) BBéci válasza mivamma (#99460) üzenetére


BBéci
titán

A régebbi tévéken még általános volt az analóg sztereó kimenet, ezért merészeltem feltételezni, hogy azt használta. Ha a fejhallgató kimenetről volt szó, akkor passz.
300 forintért lehetetlen olyan DAC-ot előállítani (nem árulni), amivel érdemes akár csak kísérletezni. A (normális) csatlakozók nem jönnek ki annyiból. A 3000 Ft is roppant kevés.

(#99461) Burki
A fejhallgató kimenet és a hangverseny minőség között fényévnyi a távolság, ezért van néhány lépcsőfok, nem kell rögtön a csúcsot emlegetni.
Javaslom a DAC-os megoldást, de nem a legolcsóbbat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99465) robi222


robi222
senior tag

Szerintetek ez a szivacs:[link]
Csökkentené a vízhangot a szobában?
Sajnos a vízhang miatt elégé borzasztó a hang minőség a tetőtéri moziszobában.

[ Szerkesztve ]

(#99466) bajnokpityu válasza robi222 (#99465) üzenetére


bajnokpityu
félisten

víz hang?

régen voltak olyan scart csatik, amibe lehetett dugni a TV hátuljába, és volt rajta RCA out. egy próbát megérne, és párszázas ajánlat.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#99467) Cseneles válasza robi222 (#99465) üzenetére


Cseneles
őstag

Szeva!
Természetesen de ne várj csodát ha csak ezzel nem tapétázol ki.... ;] Amúgy ha közel a hangfal a falhoz mogé téve egész jónak mondható a hatása...megszünteti a csattogós magast, gondolom a mélyre is jó hatással van csak nekem az le van vágva a frontokról így nem próbáltam :DDD Viszont szerintem már megteszi a vékonyabb is belőle....

bajnokpityu : :DDD :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#99468) BBéci válasza robi222 (#99465) üzenetére


BBéci
titán

Milyen a "vízhang"? Csobogás, csöpögő csap? Vagy amikor a gyerek pancsikál a kádban?
Az a szivacs - szerintem - nem akusztikai célokra készült, arra erősen korlátozottan alkalmas, de egy próbát megér. Fotóstáska bélelésére való.

(#99466) bajnokpityu
Amennyiben csak a tévéadások hangját szeretné erősíteni, akkor használható a Scart, bár ez típusfüggő. Talán a Panasonicok kivételek, kiadják a beépített médialejátszó hangját is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99469) MasterMark válasza robi222 (#99465) üzenetére


MasterMark
titán

Inkább akusztikai panelokat csinálj szerintem. :)

Switch Tax

(#99470) devil-k válasza dio001 (#99453) üzenetére


devil-k
nagyúr

Na ne mondd már! ;)

(#99465) robi222

Pont ezzel a témával foglalkozom most. Szerintem is elég a 3 cm-es(link. Én az ajtómat akarom belülről befedni vele. Illetve vettem egy basszus csapdát is, de sajnos a kinézett helyre a szobában nem lett jó, így beraktam egy olyan helyre, ahol a beépített szekrény és a fal (2 csupasz felület) találkozik egymással. Amit tapasztaltam, hogy sokkal pontosabb, feszesebb lett a hangzás. Megszűnt a terjengés. Ezen felül akusztikai elemek vannak a falon oldalt és vászonképek, no meg padlószőnyeg!

Remélem, azért padlószőnyeg került a helyiségbe?!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#99471) spiky03 válasza devil-k (#99470) üzenetére


spiky03
veterán

Erről dombnál fel képet a népnek, vagy elég csak nekem, akár PM-be is, hogy hogy is néz ki nálad ezeknek az elhelyezése.
Mert szerintem nekem is kellene valami, mert a sarokban a virág már nem elég. :D
Nálam is szerintem terjengősek a mélyek.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#99472) robi222 válasza devil-k (#99470) üzenetére


robi222
senior tag

Padloszönyeg van, meg egy két butor de nagyon egyben szól az egész.
Esetleg polcokat tudnék főlrakni pár könyvel, ha az segít rajta.

(#99473) adodaniel válasza spiky03 (#99471) üzenetére


adodaniel
őstag

Engem is érdekelne egy kép. ;)

(#99474) KisTücsök válasza devil-k (#99470) üzenetére


KisTücsök
addikt

És ez mit nyel? Mettől meddig? Mennyire? Miből van pontosan?

(#99475) Norbi 72 válasza devil-k (#99470) üzenetére


Norbi 72
veterán

Képet kérünk! :DD

(#99476) spiky03 válasza Norbi 72 (#99475) üzenetére


spiky03
veterán

Én már kaptam bibibibiiii. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#99477) Patice válasza robi222 (#99472) üzenetére


Patice
nagyúr

"Esetleg polcokat tudnék főlrakni pár könyvel, ha az segít rajta."

Ha elég nagyok és akusztikailag elnyelő anyagú könyvek és a hozzájuk tartozó polcokból hajlandó vagy sokat felrakni, akkor OK ;]

Amúgy halottnak a csók.

Padlószőnyeg OK. Egy-két bútort szimmetrikusan kellene elhelyezni, a maradék üres felületeket meg "beborítani". Persze nem szükséges az egészet. Elégséges az elsődleges visszaverődési pontokon elhelyezni akusztikai paneleket. A padlót már szőnyegezted. Jöhetnek az oldalfalak és a plafon.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#99478) Norbi 72 válasza spiky03 (#99476) üzenetére


Norbi 72
veterán

Már én is! :P

[ Szerkesztve ]

(#99479) adamsfamily válasza robi222 (#99465) üzenetére


adamsfamily
tag

(#99480) Norbi 72 válasza _Smooth (#99447) üzenetére


Norbi 72
veterán

Friss hirdetés.Ezt meghallgatnám! :K

(#99481) mivamma válasza Norbi 72 (#99480) üzenetére


mivamma
senior tag

Ez nagyon jó. A fórumtárs leírta, hogy mit szeretne mennyiért, majd felraktak szinte neki egy hirdetést. Ezt én valami égi jelnek venném!

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#99482) Pöttön válasza Norbi 72 (#99419) üzenetére


Pöttön
őstag

Ez jó hír.
És az említett erősítőre rá tudnék átmeneti megoldásnak kötni pl egy 1 dobozos lg belépő szintű házimozinak a hangfalait?

Mert szeretnék majd egy komolyabb hangrendszert a kinézett erősítő az egy Onkyo TX-SR607,
csak sajnos mivel a pénzt erősen ki kell minden hónapba számolnom így azt gondoltam hogy megvenném az erősítőt és a mostani belépő szintű házimozim hangfalaival használnám, addig amíg össze nem jönne a pénz valami jobb 5.0-ás hangfal szettre + aktív mélyre.

Ez a dolog ahogy leírtam működhetne?
Nem lenne baja ennek az álom erősítőnek ha ilyen mezei lg házimozi hangfalat kötnék rá? :B

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#99483) Oldfighter válasza robi222 (#99465) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Igen, csökkenti....a visszhangot. :) Pár napja raktam is be képet róluk, hogy hogy vannak elhelyezve.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#99484) Norbi 72 válasza Pöttön (#99482) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én nem az erősítőt félteném,hanem a tejfelesdobozokat...szígorúan átmeneti megoldásként működhet.

Amúgy is ki kell valamivel próbálni a vasat,ha a vásárlás helyszínén nem lehet.És próbagarit kell kérni!Minden csatit ellenőrizni kell!

(#99485) e.vid Ezen átsiklottam...de 2 nap se túl régi. :)

[ Szerkesztve ]

(#99485) e.vid válasza mivamma (#99481) üzenetére


e.vid
senior tag

Annyira nem friss, itt a PH-n 2 napja fent van. [link]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#99486) Pöttön válasza Norbi 72 (#99484) üzenetére


Pöttön
őstag

Csak átmeneti lenne mert akkor ahogy összejönne a pénz mondjuk egy ilyesmi szettre, meg egy ilyesmi mélyre akkor már venném is meg és cserélném le a hangfalakat. :)
Viszont ha nincs jelenleg hangfalam hozzá akkor gondolom célszerűbb lenne ha én mennék el az eladóhoz és nála kipróbálni, átnézni hogy működik e minden rajta. :)
Vagy a tejfölös poharakkal is kitudom próbálni? :)

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#99487) Norbi 72 válasza Pöttön (#99486) üzenetére


Norbi 72
veterán

Onkyo hangfalakat nem ajánlanék,inkább egy CAV szett.

Célszerű az eladónál meghallgatni,meg tud mutatni mindent rajta.A tejfeles poharakat vidd magaddal tesztre.

(#99488) kenand válasza monroe8609 (#98699) üzenetére


kenand
veterán

Sztereó erősítők 90%-nak analog bemenete van, általában sima RCA (piros+fehér) kábellel tudod összekötni. Ha nincs a TV-nek RCA kimenete, akkor veszel egy olyn SCART átalakítót aminek van és lehet a ki-bemenet mód között váltani és kimenetre állítod, majd ahhoz kötöd az RCA kábelt.

(#99489) escape válasza vendingo (#99448) üzenetére


escape
aktív tag

[link] Ezt láttad?

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#99490) vendingo válasza escape (#99489) üzenetére


vendingo
veterán

Szia

Köszi, láttam, nem működik :(
Bármilyen formában állítom az erősítőn, nincs kép kikapcsolt állapotban :(

Majd még kísérletezek vele.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99491) MasterMark válasza vendingo (#99490) üzenetére


MasterMark
titán

Tud az egyáltalán stand-by passtrougt-ot?

szerk.: Mondjuk a weboldalon írja. Szóval nézd meg a használatiban hogy kell beállítani.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#99492) vendingo válasza MasterMark (#99491) üzenetére


vendingo
veterán

Majd átnyálazom a használati útmutatót, aztán kiderül.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99493) biacsia


biacsia
tag

Sziasztok!

"és minden ami hozzá csatlakoztatható"
Pontosan ezzel kapcsolatban lenne kérdésem:
Hamarosan megérkezik a videoton DC2550-es hangfalpárom. Az lenne a kérdésem, hogy vajon mennyire lesz barátságban ez a páros, az otthon épp fellelhető egyetlen erősítővel, ami egy házimozi erősítő (LG HB954pb típusú)? Az erősítő specifikációi a kézikönyv szerint:[link]
A régi videotonok pedig a szokásos: 70w/110w 8ohm.
Én arra gondoltam, hogy a frontok helyett tenném be, és a jelenlegi tudásom szerint nem fogja megsütni a kimenetét. Kérlek benneteket erősítsetek, vagy cáfoljatok meg!

[ Szerkesztve ]

"...a béke az, amikor nagyobb botod van, mint a többieknek..."

(#99494) devil-k válasza MasterMark (#99491) üzenetére


devil-k
nagyúr

Persze, hogy tud. Az azért már alap dolog szerintem!

- mozi bolondéria -

(#99495) MasterMark válasza biacsia (#99493) üzenetére


MasterMark
titán

A képen az amplifier rész mondjuk pont le van vágva.

Switch Tax

(#99496) mivamma válasza biacsia (#99493) üzenetére


mivamma
senior tag

Kompakt szettek: OFF
Összefoglaló elolvasása elött kérdezni: OFF

Ha viszont megsüti a kimenetet, akkor mindenképpen érdemes paprikás lisztben megforgatni ;]

[ Szerkesztve ]

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#99497) robi222


robi222
senior tag

Hátha így van ötlete valakinek ,hogy mit hova kellene raknom ,a jobb hangzás érdekében:

[L:/dl/upc/2015-01/07/186898_pi2j2wjl5ie6mwjk_dsc08544.jpg](IMG:/dl/upc/2015-01/07/186898_pi2j2wjl5ie6mwjk_dsc08544.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#99498) biacsia válasza mivamma (#99496) üzenetére


biacsia
tag

Igazatok van, figyelmetlen voltam. Az összefoglalóból megkaptam a választ.

Majd beszámolok milyen, ízű! :R

[ Szerkesztve ]

"...a béke az, amikor nagyobb botod van, mint a többieknek..."

(#99499) Norbi 72 válasza robi222 (#99497) üzenetére


Norbi 72
veterán

A subot előreraknám,a vászon nem fogna rajta,jelentősen.

(#99500) Vikthor válasza robi222 (#99497) üzenetére


Vikthor
nagyúr

center nem zavaró h ennyire lent van? olyan 50-70cm magasságba helyezném el, hogy ne "alulról" jöjjön a hang.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.