Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99151) cecil válasza xtremetuning (#99127) üzenetére


cecil
aktív tag

ha jól tudom az egy Finite Elemente Pagode Master Reference állvány...

és használtan drágább mint a proci (használt) a képen lévő változat is... :)

(#99152) vendingo válasza devil-k (#99150) üzenetére


vendingo
veterán

Minden jó helyre van dugva, csak a hülye kijelzőfelbontásom miatt szétesik a kép az erősítő miatt amikor másolom rá a dolgokat.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99153) rabtibus


rabtibus
tag

sziasztok,
többen próbáltatok segíteni múltkor erősítő ügyben (Dual CV 6040 zúg-serceg-sistereg), többen végfokra gyanakodtatok, e szerint utána is jártam a dolgoknak.
A pesti cég ahonnan venni akartam a végfokot, mondta, hogy a végfok amit tud adni kiváltóként (amperitásban is megfelel) minősége gyenge, ő nem javasolja, DE rákérdezett mi is a hibajelenség. Igyekeztem elmondani, hogy sistereg és serceg (jelzem tényleg hozzáértőnek tűnt az eladó és nagyon segítőkész is volt - HQ Elektronika), erre Ő egyből mondta, hogy az nem lehet, mert a végfok kikapcsol és pont, nem sistereg tőle semmi.
Szerinte egy kondenzátor lehet a ludas ami nem biztos hogy fel van púposodva, lehet "csak" ki van száradva a belseje.

Lehet ki fogtok nevetni ( de ha több szem többet lát, akkor több fül többet hall :) ), de összekötöttem megint az erősítőt itthon és felvettem a zajt :

GOOGLE DRIVE

51 másodperc az egész felvétel, a lényeg szerintem hallható (nálam max hangerőn a laptopon) ( közben a gyerek fújja az orrát a másik szobában :) )

Érdekelne a véleményetek mi a fene lehet ez a zaj, és a mi a forrása. Találkozott-e már valaki ilyennel ?!

Ui.: NEM, még nem vittem el szervízbe az erősítőt, még nem volt időm rá, és próbálnám olcsóbban megúszni a dolgot ha lehet (nem akarom, hogy lehúzzanak valahol), mert egyik szervízben sincs is ismerősöm.

[ Szerkesztve ]

(#99154) Gombinyó válasza vendingo (#99147) üzenetére


Gombinyó
őstag

Azt szeretném valahogy beállítani, hogy a kijelző képarányához ne nyúljon semmi.
Kiterjesztett asztalt kell használni...

(#99155) devil-k válasza vendingo (#99152) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hogy hogy szétesik? Ilyet még én nem tapasztaltam! Egy képernyőmentést dobhatnál!

- mozi bolondéria -

(#99156) vendingo válasza Gombinyó (#99154) üzenetére


vendingo
veterán

Ez esetben meg a képernyő jobb szélén lemászik az egér a képről.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99157) Vikthor válasza vendingo (#99147) üzenetére


Vikthor
nagyúr

1. Móresra tanítjuk aki a 16:10-es kijelzőt ajánlotta neked, hozzá nem értő módon. :)
2. ez vagy ez számodra az ideális, alkuképesek.
3. Vásárlás előtt kérdezd a veteránokatitt a PH!-n :D

Üdv,
Vik

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#99158) velizare válasza vendingo (#99156) üzenetére


velizare
nagyúr

de a felbontások jók?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#99159) Gombinyó válasza vendingo (#99156) üzenetére


Gombinyó
őstag

Igen, az úgy normális, mert a kiterjesztett asztal a monitor folytatása és oda vándorol át az egér. Ha kötnél az AVR-re egy megjelenítőt, akkor azon látnád az egeret.

(#99160) xtremetuning válasza cecil (#99151) üzenetére


xtremetuning
addikt

Már egész jól beesett az áruk. Drága ? Lehet. De top 3-as volt anno sokáig.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#99161) vendingo válasza Vikthor (#99157) üzenetére


vendingo
veterán

A tv számomra alkalmatlan monitornak.. Jelenleg egy 24" ips panelos dell monitorom van, amit anno 85 ezerért vettem :(

cain69: Jelenleg semmi hang nincs, még annyi se mint korábban, és a felbontás se jó.
Ha kiterjesztett vagy másolás módra állítom a pc-t, akkor az erősítő ki-be kapcsolásakor egy pillanatra ki-be kapcsolja a monitort is.

Most szépen eldobozolom az erősítőt, mert félek, hogy kárt teszek benne.
Frankón ráment az egész szabadnapom és ugyan ott tartok mint reggel.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99162) cecil válasza xtremetuning (#99160) üzenetére


cecil
aktív tag

én Finite Elemente Spider Rack-et vadászok, hátha találok jó áron nekem tetsző összeállításban... :)

(#99163) n3m3r3 válasza vendingo (#99161) üzenetére


n3m3r3
tag

Próbáld ki hogy a monitort átrakod 1920x1080-ra valószínűleg a kép szétesése megszűnik. Nyilván életlenebb lesz egy kicsit a monitor képe de használható. Az AVR-ek 16:9-re vannak felkészítve. A döntést meg ráérsz meghozni később. Vagy szimplán csak a TV-re küldöd a képet.

[ Szerkesztve ]

(#99164) xtremetuning válasza cecil (#99162) üzenetére


xtremetuning
addikt

Kérdezd meg Nagy Lacit a L'auditeur-től. Ő a forgalmazó, hátha tud valami opciót neked.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#99165) vendingo válasza n3m3r3 (#99163) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi a tippet, de ezen a felbontáson kifolyik a szemem.
A gépet összecsomagoltam, szerintem eladom, a hangfalrendelésemet meg visszamondom.
Most nem tudok újabb 85 ezerért monitort venni.

A másik gondom, hogy az erősítő beállítási is bonyodalmasak, nem nagyon igazodok ki rajta angol használati útmutatóval.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Részemről a házimozi téma lezárult.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99166) velizare válasza vendingo (#99161) üzenetére


velizare
nagyúr

közben kiderült, hogy az x2000 tudja az 1920x1200at. viszont csak 1 hdmi kimenete van, szóval érdekelne, hogy vannak a bekötések.
felteszem a tv a denon hdmi kimenetére van kötve, és a számítógéped egyik képkimenete megy a monitorodba, a másik pedig a denonba.
fetételezésem szerint az, hogy egy másik kimenetet is elkezdtél használni, felcserélte a kimenetek számozását és/vagy az elsődleges képkimenetet. ezt csak vissza kell állítani.
valamint a windozeban be kell állítanod, hogy a denonba menő kimeneten, vagy azon is legyen hang.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#99167) xtremetuning válasza vendingo (#99165) üzenetére


xtremetuning
addikt

Pihenj, egyél egy kis Puffint és fuss neki újra.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#99168) Gigi01 válasza Gigi01 (#99114) üzenetére


Gigi01
őstag

(#99169) Ance válasza vendingo (#99165) üzenetére


Ance
őstag

Ez így komoly. 1 nap alatt feladod? Pedig még milyen sok gondod lehetett volna! A fórumozóknak meg milyen jó ötleteik. :D

Az angol használati útmutatót nem is értem. Van magyar is hozzá.

(#99170) vendingo válasza velizare (#99166) üzenetére


vendingo
veterán

Sajna odáig el se jutottam, hogy a TV-t megpróbáljam rákötni.
Már nem nagyon tudom tesztelgetni, elcsomagoltam, látni se akarom. 8 órán keresztül kínlódtam vele, mire rájöttem, hogy vennem kell egy új monitort, máskülönben nem fog működni rendesen.

Bekötések úgy voltak, hogy VGA hdmi-ről rákötöttem blue ray hdmi-re (próbáltam több felállásban is Game...)
A monitor pedig dvi csatin volt rákötve a pc-re.

Ami még zavart, hogy amikor volt hang ocsmány képminőség mellett, akkor semmilyen hangzást nem lehetett állítani az erősítőn, csak valami multi chanel jött be mindig. Nem volt stereo hang se, mindig szólt mindegyik hangszóró.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99171) n3m3r3 válasza vendingo (#99165) üzenetére


n3m3r3
tag

Arra senki sem számított hogy 1920x1200-as a monitorod. Igen, elsőre rémisztő lehet a sok beállítás, de hidd el megszokod egy hét alatt. A kíváncsiság hajtson, ne a csalódottság.
Nem volt a kimenetre rákötve a TV? Hogy tesztelted?

[ Szerkesztve ]

(#99172) Mezga Aladár válasza cecil (#99162) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

[link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#99173) cecil válasza Mezga Aladár (#99172) üzenetére


cecil
aktív tag

2-őt ide belőle! :D

(#99174) vendingo válasza n3m3r3 (#99171) üzenetére


vendingo
veterán

Nem is nagyon akartam TV-re kötni, mert nem nézek tv-t, filmeket is monitoron szoktam nézni. Leginkább a heti pár film, meg a sok játék miatt akartam a PC-hez egy jó hangkeltőt.
Tervbe van egy TV vásárlás is, de nem mostanában. Arra talán rákötöttem volna véglegesen.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99175) devil-k válasza vendingo (#99165) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ne add fel! Majd nekifutsz holnap! Ha meg feladod, akkor nem akartál Te házimozizni igazán!

Magyar használatit tudok küldeni!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#99176) cecil válasza cecil (#99173) üzenetére


cecil
aktív tag

ilyet kerestem, de az a baj a végén mindig oda jutok, hogy nem bírom a kábeldzsungelt ha látszik az állványt mögött... :)

Egyébként ez még jó árban is lett volna csak pont határon van méretben, hogy beleférjek

(#99177) velizare válasza vendingo (#99170) üzenetére


velizare
nagyúr

nem kell venned új monitort.
aludj egyet, holnap újra nekifutunk. :-)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#99178) rabtibus válasza rabtibus (#99153) üzenetére


rabtibus
tag

nekem nem tud segíteni senki ? :B :B :(

[ Szerkesztve ]

(#99179) amdkiller


amdkiller
aktív tag

Sziasztok.

Mit érdemes manapság nézegetni, ha egy 2.1 hangrendszert szeretnénk, Bluetoothszal és lenne vagy 3 optikás eszköz amire rá kellene kötni? A minőség fontos a teljesítménye elég legyen 30nmes szobába...
Alapból külön erősítő és hangfal összeállításban gondolkodunk, de jöhet bármi csoda ketyere 😃

Előre is köszönöm.

(#99180) #75912448 válasza vendingo (#99174) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az összes felsorolt problémád - valójában ismeretbéli hiányosság - szoftveres eredetű, amit AVR és az egész driveres kócerájt beleértve 10 perc alatt orvosolta volna a kedvesen felajánlott segítség. Ráadásul ami TV-n keresztül a gépeden történek, valós időben nyomon követheted.

Amit egyébként szeretnél, AMD-n klónozott asztallal lenne kényelmes megoldani, de ahhoz azonos felbontásúnak kellene lenniük, kiterjesztett módban pedig természetes jelenség az átvándorló egér.

[ Szerkesztve ]

(#99181) vendingo válasza #75912448 (#99180) üzenetére


vendingo
veterán

Ja, már rájöttem, hogy a monitor felbontása a rossz.
A kedves felajánlkozó se tudta volna orvosolni a problémám, mert a felbontások akadnak össze. Egyedül egy új monitor tudná orvosolni a gondomat.

Most elkapott a gépszíj, rákötöttem a tv-t a monitor kiiktatásával. Közben rájöttem, hogy a tv-m nem full hd ezért itt még rosszabb a kép :DDD
Már csak röhögni tudok a szerencsétlenségemen.

Most jön a hab a tortán: Rákotöttem a tv-t a danone hdmi out részére: van kép, viszont semmi hang nincs :))

Ma se lesz mozi..

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99182) #75912448 válasza vendingo (#99181) üzenetére


#75912448
törölt tag

Most jöttél rá, hogy nem full HD? :)) Lehet nem a joghurtba kellett volna dugnod, hanem a Denonba. :D Hanghoz meg kell adnod op rendszerben a lejátszó program számára kívánt hangkimenetet (esetleg alapértelmezettet is), ha több is van, vagy még nem történt meg, ahogy a lejátszó programban is érdemes körülnézni hangkimenet beállításokra.

(#99183) sony309


sony309
őstag

Ez jobb, mint a kabaré, esküszöm! :Y :DD :C

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#99184) whatnot válasza vendingo (#99181) üzenetére


whatnot
őstag

Hol akadnak össze a felbontások? Az oprendszernek teljesen jól kéne tudnia kezelnie az eltérő felbontású kijelzőket.

(#99185) #09634560 válasza vendingo (#99181) üzenetére


#09634560
törölt tag

hdmi out részére: van kép, viszont semmi hang nincs
HDMI menüben kiválaszthatod hogy csak az erősitő vagy a tévé is adja le a hangot...
Ja én se tudok HDMI-ről egyelőre hangot kicsikarni.. ezért várat a teszt magára.. jó az erősitő mirt kiirja hogy hdmi de nincs mivel kivigyem a hdmi-t és video off menüt még nem találtam meg.

(#99186) vendingo


vendingo
veterán

Összehoztam, van kép és hang is.
Csak 9 óra kellett hozzá.
A következő felvonás akkor lesz, amikor megveszem az új tv-t. :)

Köszi mindenkinek mindent, bocs a sok hülyeségért.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99187) Jaded válasza vendingo (#99186) üzenetére


Jaded
senior tag

Na és mi lett a megoldás?

Én is szívtam 2 órát mire megszólat a subom. És most sem tudom mitől lett jó.

Renault Megane IV Limited

(#99188) vendingo válasza Jaded (#99187) üzenetére


vendingo
veterán

Mindent dugtam mindenhová, az egész gépet össze vissza állítottam és jó lett.

Újabb gond, nem tudom miért, de nagyon fosul szól a canton hangfalaimmal :D
Gyors kajálok, mert ma arra se volt nagyon időm, és rádugom a genius hangfalakat.
Ha azzal is fos lesz, akkor már előre szólok egy moderátornak :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99189) Spuri2000 válasza vendingo (#99186) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Pedig már azt hittem eladod! :D Lettünk volna rá páran! :DD

(#99190) Vikthor válasza vendingo (#99181) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ezért javasoltam fullHD-s kijelzőket.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#99191) #54715584 válasza vendingo (#99174) üzenetére


#54715584
törölt tag

Na várjál, eddig nem volt szó erről, hogy nem akarod TV-re kötni. :D
Ha csak a hang kell, a TV és HDMI beállításokkal ne nagyon törődj.

Kép HDMI-nél ne állíts be kijelzőt vagy tiltsd le.
Hangnál pedig belövöd az eszközt, ami a hanggal foglalkozik.

Ha pedig nem feltétlen fontos a HD hangzás (játékoknál úgy sincs ilyen), akkor ne gyötörd magad.

Ha a filmekhez kell a HD hangzás, akkor azt sztem be lehet állítani simán.
Bár angol tudás nélkül nem biztos, hogy könnyű, de nem hiszem, hogy az lenne a probléma.

A 2 különböző felbontás sem kellene, hogy probléma legyen, nálam is így van, de mivel nem a kép számít, hanem a hang, ez nem lehetne probléma. :N

Közben látom lett hang, akkor ne add fel. Így tanul az ember, csak jegyezd meg, mit állítottál be :)

[ Szerkesztve ]

(#99192) zolem válasza #75912448 (#99182) üzenetére


zolem
aktív tag

Mikor olvastam ,hogy elírta ,megmosolyogtam. De mikor te is lereagáltad és azt is elolvastam azt hittem megpusztulok. még jó ,hogy nem volt semmi a számban,mert lehetne monitort takarítani. Bocs Vendingo :C

[ Szerkesztve ]

にんじん

(#99193) vendingo válasza zolem (#99192) üzenetére


vendingo
veterán

Direkt írtam danone-nak :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99194) devil-k válasza vendingo (#99188) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tipikus "user error"! Tessék tanulmányozni az eszközeidet!

- mozi bolondéria -

(#99195) vendingo válasza devil-k (#99194) üzenetére


vendingo
veterán

9 órán át tanulmányoztam.

Most úgy sikerült összedugnom, hogy működik, de nem az igazi.
Jelenleg úgy tudok számítógépet használni, ha be van kapcsolva az erősítő is, máskülönben nincsen kép.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99196) Jaded válasza vendingo (#99188) üzenetére


Jaded
senior tag

Legjobb :D én sem tudom hogy lövöm be az erősítőt még, pedig párszor elolvastam már a használatit.

Renault Megane IV Limited

(#99197) Mezga Aladár válasza vendingo (#99195) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha én így elakadok, akkor abbahagyom, másnap reggel, friss fejjel, sikeresebb lesz a probléma megoldása! :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#99198) Spuri2000 válasza vendingo (#99195) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Nem vagy egyszerű eset!

Még pár nap és talán sikerül kikísérletezned... :))

(#99199) sixer66


sixer66
senior tag

Egy Heco Victa Sub 25A elég lenne egy Vitas 500-as szett mellé?
20nm-es nappaliban lenne és egy Magnat 20-as sub-ot váltana, gondolom ennél jobb lenne mindenképp.
Polk-ot tervezek majd mellé, de most közel 70K nincs rá és ez 30 körül lenne.

(#99200) vendingo válasza Mezga Aladár (#99197) üzenetére


vendingo
veterán

Én nagyon türelmetlen vagyok, addig görcsölök, amíg jó nem lesz.
Most majdnem jó, de amíg nem jönnek meg az új hangfalak, illetve nem veszek új tévét, addig nem foglalkozok a kötögetéssel. Elég ha akkor idegeskedek megint.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.