Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99351) BBéci válasza liszi70 (#99348) üzenetére


BBéci
titán

Nem vacak FLAC és kiváló MP3 különbségére gondoltam. Mindkettővel lehet találkozni. Ettől függetlenül, nálunk az "empéhárom" felér egy káromkodással. Feleségem is azonnal meghallja a különbséget, jobb a hallása, mint az enyém.
Azt is állítom, hogy egy szirszar elosztó simán lerontja a jó FLAC hangminőségét MP3 szintűre.

(#99350) gyerecske
Akkor lenne a részedről korrekt ez a minősítés, hogy vicces, ha több elosztójukat több rendszerben kipróbáltad volna.
Egyébként még az ellenkezője is elképzelhető, akár ronthat is a hangon, ez teljes mértékben rendszer és áramfüggő.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99352) bajnokpityu válasza BBéci (#99351) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ugyan én anno átmentem az mp3-flac teszten anno, de azért érdekelne, Te miben hallod a difit a kettő között.

ismerem olyan izlésű embereket innen is,akiknek jobban tetszene az mp3.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#99353) gyerecske válasza BBéci (#99351) üzenetére


gyerecske
senior tag

"Egyébként még az ellenkezője is elképzelhető, akár ronthat is a hangon, ez teljes mértékben rendszer és áramfüggő."
Pont ezért is írtam amit írtam. :K

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#99354) BBéci válasza bajnokpityu (#99352) üzenetére


BBéci
titán

Azokat az apró finomságokat, részleteket hiányolom, amiért érdemes zenét hallgatni, amiért érdemes drága készülékeket, kábeleket egyebeket összevásárolni. Gondolom a dinamikát nem is kell említenem.
Egyre többen állnak át CD minőségről, FLAC-ról DSD-re, tehát a jobb hangminőség felé veszik az irányt, nem visszafelé lépkednek.
Akinek jobban tetszik az MP3, hallgasson azt. Fogy a Kőbányai Világos és a sok gagyi LCD TV is. No meg a bögreszettek. :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#99355) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég adtam túl egy pio vsx423ason, és 80k körül keresek neki utódot, túlnyomóan mozizásra. Jelenleg egy Denon avr-1912, illetve egy most beárazott (de csak februártól eladó) vsx922 van kínálatban. Vélemény erről a kettőről? Esetleg alternatíva?
Köszi előre is!

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#99356) bajnokpityu válasza gyerecske (#99350) üzenetére


bajnokpityu
félisten

alapszintű megjelenítőknél nekem eddig tényleg ez a tapasztalatom.
hangban sajnos nem teljesen egyértelmű a helyzet.

mp3,dsd,meg a többi esete: hát nemtom, nekem egyelőre többet számit a ripelés minősége, minthogy mp3-e vagy dsd. más kérdés, ha a DSDt csak egy féle képpen lehet rippelni (ráadásul jól sikerültek), mp3ba meg inkább olyan ment,akinek az EAC alapbeállítása már elegendő a belső CD olvasóval..

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#99357) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Többnyire nem maga az mp3 formátum a szűk keresztmetszet. Ennyi a lényeg.

Egyébként most ünnepek alatt hogy többet voltam itthon, előfizettem a spotify-ra. Én még azzal is tudom élvezni a zenehallgatást....

bajnokpityu: De gondolom Te sem ordító különbséget hallottál ki a teszt alkalmával. Nem olyat ami elveszi a kedved a zenehallgatástól...

[ Szerkesztve ]

(#99358) bajnokpityu válasza Tamoo (#99357) üzenetére


bajnokpityu
félisten

2 hónap ingyen, kari akció? :)

és én is így vagyok vele. akkora élmény, hogy új zenéket ajánl, hogy elviselem a hangminőséget.

dehogyis. sztem azok a láncok,amiket itt a többség használ, eleve alkalmatlanok arra, hogy észrevegyék, az a kevés, amin meg észre lehet venni, kevés zenén jön ki. de ilyen, h érzelmeket, meg mittomén, ugyanúgy átvisz az mp3 is. sőt, dinamikában még nagyobb is (mp3 ugya a nagyon alacsony jelszintű adatot szűri, ezért a hangos-halk arány megnő)

fejesen próbálgattam. A hd600as fejesen még nem vettem észre, csak a staxon.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#99359) devil-k válasza bajnokpityu (#99358) üzenetére


devil-k
nagyúr

" hogy elviselem a hangminőséget."

Azért ez erős túlzás... mintha annyira gané lenni a minősége? :D Én is arról hallgatok zenéket egyébként.

- mozi bolondéria -

(#99360) bajnokpityu válasza devil-k (#99359) üzenetére


bajnokpityu
félisten

azért a 128 még messze van a jótól, és ez az alap a spotifyn.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#99361) devil-k válasza bajnokpityu (#99360) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem alapom van, hanem premium. ;)

- mozi bolondéria -

(#99362) krichd1 válasza devil-k (#99361) üzenetére


krichd1
addikt

Premiummal sem kapsz minden számnál nagyobb bitrátát.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#99363) t-bali3 válasza bajnokpityu (#99358) üzenetére


t-bali3
senior tag

Hasonlóképpen Bechmark DAC - HD600 láncon nem tudtam egyértelműen megkülönböztetni.

Nemsokára az összeállt zene rendszeremen is tesztelek.
Az már nagyon kijön, ha gyengébb mp3 szól, de jó minőségűből - jó minőségűre konvertált zenével lehet gondban leszek :)

(#99364) devil-k válasza krichd1 (#99362) üzenetére


devil-k
nagyúr

Lehetne itt szőrszálat hasogatni, de semmi értelme. A régi albumokat is ha nem keverik/veszik fel újra bűn rosszul szól FLAC-ben is.

- mozi bolondéria -

(#99365) zolaas válasza Dorian (#99319) üzenetére


zolaas
senior tag

Nekem is jöhet. Ment pü

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#99366) Norbi 72 válasza vj0c1 (#99355) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szia!

A 2 vas kb. egy kategória,a márkákra jellemző hangviláguk dönthet.Mozira ajánlom az Onkyo-t,most csak ezt találtam,ez egy picit alattuk van,a 616-os van partiban velük.

(#99367) vendingo


vendingo
veterán

Toltam egy resetet az erősítőn, kicsit bűvészkedtem a beállításokban és most a fos genius hangfalaimmal olyan minőségben hallgatom Ray Charles-t mint még soha.
Hirtelen felindulásból benyomtam a transformers B ray-t és az is jó lett, igaz itt kicsit machinálnom kellett a lejátszópogiba is. Most qrvajó minden, egyedül a HDMI passthrough beállításával kínlódok, mert erősítő bekapcsolása nélkül nincsen kép a monitoron, de majd erre is meglesz a megoldás.

Bele se gondolok, milyen lesz, ha komolyabban nekifekszek a beállításoknak, mert most csak felületesen nyomkodtam. Na meg ha meglesznek a normális hangfalak....

Alaptalan volt a x2000 féle stereotól való félelmem, jó hogy nem hallgattam a kritizáló emberekre.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99368) zolem


zolem
aktív tag

Bakker azt hittem eltévedtem. Ez itt az audiofil fórum vagy a házimozi erősítő. :DD
Am. érdekel a "téma" csak meglepődtem mikor elkezdtem most olvasni a fórumot... :)

ezt a kombájnost mem vágom...

[ Szerkesztve ]

にんじん

(#99369) bajnokpityu válasza zolem (#99368) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az új kombájnokon van beépített spotify alkalmazás :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#99370) whatnot


whatnot
őstag

Jól sejtem, hogy ha a zenei teljesítményt szeretném növelni a Pioneer VSX-AX3-on (ha megjavították), akkor elég egy sztereo végfokot vennem és az AX3-ból a front preout-okat rádugni a végfokra?

(#99371) Norbi 72 válasza vendingo (#99367) üzenetére


Norbi 72
veterán

Na végre,alakulgat... :)

(#99372) vj0c1 Dehogy,csak elég jók mozira.

(#99373) devil-k :N

[ Szerkesztve ]

(#99372) vj0c1 válasza Norbi 72 (#99366) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Az Onkyo az egyetlen ajánlott márka mozizásra?

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#99373) devil-k válasza vj0c1 (#99372) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nah, ezt pont Norbitól kérdezed? ;] Meg fog nyúzni! Transformersre leginkább. :DDD

- mozi bolondéria -

(#99374) escape válasza vendingo (#99367) üzenetére


escape
aktív tag

Távirányítón Setup vagy options gomb, azon belül Video settings, ott HDMI setup, és a passtrough-t állítsd ON-ra. [Így kikapcsolt állapotban a bekapcsoló gomb fölötti/alatti LED pirosan fog világítani. Ha Off-ra állítod a passthrough-t, akkor kikapcsolt állapotban elvileg nem világít a led. (Ez egy X1000, lehet, hogy nálad más a menü felépítése.)]

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#99375) vendingo válasza Norbi 72 (#99371) üzenetére


vendingo
veterán

Döbbenetes a különbség stereoban. Filmmel még csak most fogom komolyabban tesztelni, ha végigment a Ray Charles-The Ultimate Collection :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99376) Norbi 72 válasza vendingo (#99375) üzenetére


Norbi 72
veterán

Tegnap nagyon magad alatt voltál,de fogsz te még széles szájjal mosolyogni,főleg a sub vásárlása után! :DDD

(#99377) devil-k válasza Norbi 72 (#99376) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tegnap még durcogva vissza akart csomagolni mindent. :D :D

- mozi bolondéria -

(#99378) vendingo válasza Norbi 72 (#99376) üzenetére


vendingo
veterán

Most a genius sub és új életre kelt, de muszáj lesz venni valami normálisabbat.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99379) Soma01


Soma01
veterán

Melyik aktív mélyládákat nézegessem, ami már az ajánlott kategóriába tartozik és árban is a belépő szint. Tehát elég olcsó kellene aránylag.
Az kellene, hogy kiegészítsen egy meglévő 2.0-s szettet. Pc-ről kapná a jelet...

(#99380) Norbi 72 válasza Soma01 (#99379) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mennyi rá a zseton?

(#99381) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Szeretnék véleményt kérni egy esetleges kábelcseréről.
Jelenleg Klotz gyári RCA kábeleket, és Proel hangfalkábeleket használok.
Az erősítőm egy Denon AVR-2113, a forrásom egy Tangent Exeo CDP CD játszó, egy Marantz Deck, és egy ProJect lemezjátszó Ethosz Audio phonoval.
Első körben az IC kábelek cseréjén gondolkozom, ha van értelme…
Ami a bökkenő, nem tudok igazán nagy összeget áldozni az átkábelezésre, ezért az alsóbb szegmensből szeretnék egy jó kábelt találni; már ha 6.000.-Ft körül létezik jobb a Klotznál :U
A kiszemeltjeim: AudioQuest Tower, Acoustic Research ES széria, és a Qed Profille.
Ebbel a triumvirátusból számomra a legszimpatikusabb az AudioQuest Tower, ami 1,5m-es kiszerelésben 6.490.-, 2m-ben pedig 6.990.-Ft lenne, ingyenes kiszállítással.
A rendszerem elhelyezése miatt szükségesek a hosszú kábelek; 1,5 méteresből 2 db, és 2 méteresből 1 db lenne a minimális igényem.
Ami kábeleim voltak eddig, azok az olcsó, és a picit drágább (HQ) kínai kábelek, és egy Profigold kábel, amivel össze is hasonlítottam a Klotz kábelt, és a Klotz győzött (a Profigold sávhatároltabb volt), tehát ha cserélek, mindenképp előre lépést szeretnék, és csak akkor ha feltűnően jobb lesz az új kábellel a rendszerem.
Ti, melyik kábelt ajánlanátok, illetve el lehet-e érni jobb hangzást a Klotznál egy alsó kategóriás, ámde márkásabb kábellel?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#99382) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Van egy Velodyne Impact 12-es mélyládám, s ma azt vettem észre, hogy miután lekapcsolom az erősítőt, a mélyláda halkan, de búg tovább. Egészen addig, míg az erősítővel össze van kötve. Eddig ez nem tűnt fel, lehet, hogy mindig is csinálta, csak most vettem észre, de nem hiszem.

van ötletetek, hogy mi lehet az oka? Semmi nem változott a rendszerben az utóbbi időben. Vajon az erősítőben, vagy a mélyládában keresendő a probléma forrása?

Köszönöm

(#99383) vj0c1 válasza Norbi 72 (#99371) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Na, akkor érdekelne más márka terméke is erre a célra. Nem zárom ki a lehetőségét, hogy Onkyo-t vegyek, de érdekelne mik a lehetőségek.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#99384) whatnot válasza whatnot (#99370) üzenetére


whatnot
őstag

?

(#99385) Norbi 72 válasza vj0c1 (#99383) üzenetére


Norbi 72
veterán

Yamaha,NAD,Arcam,Cambridge Audio,Primare,Rotel,Anthem...vannak lehetőségek.

(#99384) whatnot Igen,de nem minden esetben hoz olyan mértékű javulást,ami megérné...ha kész lesz a vasad,valakitől kérjél kölcsön végfokot,legalábbis próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

(#99386) zolem válasza vendingo (#99375) üzenetére


zolem
aktív tag

Megvolt a Puffin ? :DDD

Ma másként kelt fel a nap !

[ Szerkesztve ]

にんじん

(#99387) vj0c1 válasza Norbi 72 (#99385) üzenetére


vj0c1
aktív tag

80k-s árkategóriában? Vagy abban csak az Onkyo?

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#99388) vendingo válasza zolem (#99386) üzenetére


vendingo
veterán

Jaja, pénteken jönnek az új hangfalak, akkor meglesz megint :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99389) Csabroncka válasza Ragadozó (#99345) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én azért nem érzem ennyire vérszegénynek, nem tudom mi lehet az oka, lehet nem hallgattam elég jó sztereót, azért az LX 70 is még AB-s nagyjából 100-150 ezres listaárú 2 csatornás erősítők szintjét hozza és jobban mint az újabb típusú SC széria, aminél a mozira jobban rágyúrtak.

mp3 vs flac vita: én tényleg megemelem a kalapom azok előtt akik a rendszerükkel meg tudják különböztetni a
16 bites 44,1 Khz-es 320 kbps-es MP3 és az 16 bites 44,1 Khz-es ~1000 kbps-es FLAC zenét ugyan arról a forrásról.

"in medias res"

(#99390) Norbi 72 válasza vj0c1 (#99387) üzenetére


Norbi 72
veterán

Vagy abban csak az Onkyo?

Hát ezt így nem mondanám,össze kell hallgatni a többi márkával.De 80K körül ki lehet fogni régebbi nagyvasat,ha nincsenek igényeid hdmi/HD hangokra.

Nem biztos,hogy egyforma az izlésünk mozihangban,ezért is kell meghallgatni mindet,ha lehet.

[ Szerkesztve ]

(#99391) vj0c1 válasza Norbi 72 (#99390) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Van rá igény, gép-erősítő-tv üzemmódra lesz, 1.4 hdmi a lényeg, és csak fekete színben.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#99392) whatnot válasza Norbi 72 (#99385) üzenetére


whatnot
őstag

Ok. Van olyan, aki kölcsönadna ilyen cuccot? Itt még senki nem ismer engem.

(#99393) Norbi 72 válasza vj0c1 (#99391) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hmm,pedig épp ajánlottam volna az itt nemrég beszélt LX70-est, ez már komolyabb cucc,kicsit többért..

(#99392) whatnot Úgy gondoltam,az ismerőseid között hátha van valaki...a boltok már nem nagyon adnak kölcsönbe erősítőket.

[ Szerkesztve ]

(#99394) Csabroncka válasza Norbi 72 (#99393) üzenetére


Csabroncka
addikt

whatnot esetéből tanulva és amilyen állapotban van ez a gép, én nem venném meg, bár az eladó megbízható!

Ráadásul a 2007-es erősítők még 1.3-as HDMI-sek - igaz ez mit sem von le értékükből -

gabo01 : nézted a bemenetválasztó és hangerő tárcsát? valószínűleg kalapáccsal állítgatták :(

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#99395) gabo01 válasza Norbi 72 (#99393) üzenetére


gabo01
senior tag

Azon az LX70-en már rajta vagyok! Csak kicsit aggaszt a távirányító állapota! Nézted a képeket? :U

(#99396) vj0c1 válasza Norbi 72 (#99393) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Az már sajnos sok nekem (legalábbis most), de egyébként tetszetős.

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#99397) Soma01 válasza Norbi 72 (#99380) üzenetére


Soma01
veterán

30.000 körül lenne a legjobb, de 50-ig is el mehetünk indokolt esetben.
Yamaha YST-SW012 mélysugárzó volt kinézve, de amikor meghallgattuk, elég gyenge volt. Ettől kellene valami jobb.

[ Szerkesztve ]

(#99398) whatnot válasza Norbi 72 (#99393) üzenetére


whatnot
őstag

Nincs hifis az ismerőseim között.

(#99399) Norbi 72 válasza gabo01 (#99395) üzenetére


Norbi 72
veterán

Néztem.7-8 éves,használva volt,alaposan át kell nézni.

Csabronka Tudom,hogy 1.3-as,ezért is írtam,hogy "volna".LX73-tól van 1.4,ha jól tudom.

(#99397) Soma01 Ennyiért sajnos nem lesz jobb,ajánlott belépő Polk psw110 alatt csak használt van..

(#99398) whatnot Más tippem nincs,vakon meg nem vennék,csak ha elhozhatom kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#99400) Gabesz26 válasza vj0c1 (#99355) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Ha már Denon, és 80k a határ akkor ez a 2113 jobb mint a 1912.

Én mondjuk elfogult vagyok :DDD , és ebben az árkategóriában Arcam-ot vennék (persze akkor, ha tudod nélkülözni a HDMI-t, és a HD hangokat), bár most abból ha jól látom jelenleg már épp nincs eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.