Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99751) Sefter


Sefter
veterán

Norbi!
Te csapattál forgalommal szemben a 86-os busszal?
Akciós valahol az Lsim :F :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#99752) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Egyszerre hirdetve Cecil Jamo-ja és Liszi GR-je... azért az komoly. :D lehet válogatni.

(#99753) K.Tamas89 válasza Dave46 (#99651) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Köszönöm, én is ezt találtam meg végül :) Megrendelésre is került.

(#99754) robi-k válasza Tamoo (#99752) üzenetére


robi-k
őstag

Remélem, ez a fertőző betegség másokra már nem fog átterjedni :DD
Liszi: zseniális volt :C

[ Szerkesztve ]

(#99755) Gigi01 válasza devil-k (#99746) üzenetére


Gigi01
őstag

Igazából a rock,metal nem a stílusom,de koncertből meghallgatok mindent.Szeretem ha szépen,de erőlteljesen szól.Tehát lehet benne basszus,de inkább olyan finoman. :D

(#99756) Tamoo válasza Gigi01 (#99755) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Amiket írsz követelményeket, azok elég sokba kerülnek. :D

(#99757) Csabroncka válasza Gigi01 (#99755) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ez a középkategória szintje: listaáron 1 - 1,5 millió a komplett rendszer.

Spórolva használtan - (minimum):

HDMI 1.3-as erősítő: 120-150 ezer

hangfalszett 5.0: 200-300 ezer

komplett kábelezés (távolságoktól függően): 40-80 ezer

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#99758) Gigi01


Gigi01
őstag

Ok! :U

[ Szerkesztve ]

(#99759) Gergőke88 válasza Gigi01 (#99758) üzenetére


Gergőke88
addikt

Egyelore nem egyenlore.... :U

(#99760) dunkel válasza Tamoo (#99752) üzenetére


dunkel
őstag

Tudom, említésre sem méltó, de ott van még sefti fókája is :B

(#99761) Tamoo válasza dunkel (#99760) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Jogos. El is felejtettem. Rakhatott volna fel róla képet! :)

Cecil Jamo-jára nagyon csorgatom a nyálam, kár hogy most hirdeti. Lehet korábban megvettem volna. De most jó az ami van.

[ Szerkesztve ]

(#99762) Jaded


Jaded
senior tag

Majd' 2 hét után megérkezett a Wharfedale Vardus szett. Be is kötöttem őket, majd bemérettem mikrofonnal. Így elsőre marha szépen szól. Úgy gondolom az előzőhöz képest sokkal jobb (régi: Pioneer VSX-418 Jamo E350 hangfalszett, mostani: Pioneer VSX-424 Wharfedale Vardus VR-300-as szett, a szub maradt a Wharfedale WH-208).
Még csak 1 órája megy kb közepes hangerőn, járatósak. Sokkal tisztábbak a magasak és a sztereó kép is jobb. Nyilván nem egy Dali szett, de nekem tökéletesen megfelel. A Dali legközelebb jöhet :)

Azt nem értem viszont, hogy a mikrofon miért állította a szubot -10dB-re? Minden mást jól lőtt be, hellyel-közzel. Igaz a sub a frontokkal van egyvonalban, de fél méterrel messzebbre állította. Maradjon így?

Renault Megane IV Limited

(#99763) carpediem007 válasza Jaded (#99762) üzenetére


carpediem007
tag

Kalibráció a 424 nekem is -8db felé állította, én vissza állítottam 0db -re, jobban szeretem a subon állítani. Zenénél kevesebb mély kell ó, filmnél több (nekem) .
Nálad a kijelző be kapcsolása után a kép nem lesz ilyen lilás szinü?

(#99764) Jaded válasza carpediem007 (#99763) üzenetére


Jaded
senior tag

Egyenlőre a PC van koaxon rákötve. A dvd lejátszómon van hdmi, de nincs még kábelem hogy rákössem az erősítőre. Bd lejátszó később lesz. Szóval nem tudom :)

Renault Megane IV Limited

(#99765) KisTücsök válasza Jaded (#99764) üzenetére


KisTücsök
addikt

"Egyenlőre a PC van koaxon rákötve."

:O

Tényleg ennyire nehéz?

(#99766) Gergőke88 válasza KisTücsök (#99765) üzenetére


Gergőke88
addikt

Akkor nem csak engem idegesit....
6 hozzaszolassal elobb irtam le melyik a helyes, erre. :(

[ Szerkesztve ]

(#99767) lemmy9 válasza KisTücsök (#99765) üzenetére


lemmy9
őstag

Napi szinten olvasom diplomás emberektől.

Szerintem!

(#99768) dunkel válasza Jaded (#99762) üzenetére


dunkel
őstag

Tekerd a szubot kisebb hangerőre és méresd be újból. A szub távolsággal kapcsolatban csak 1 nap anyagát kellene visszaolvasni.

(#99769) Csabroncka válasza KisTücsök (#99765) üzenetére


Csabroncka
addikt

EGYEN LŐRE :DDD

"in medias res"

(#99770) Dorian válasza Csabroncka (#99769) üzenetére


Dorian
félisten

Tudom már, mit felejtettem el behűteni estére.
Viszont így kipróbálhatom a vadiúj szerzeményt a mák(!)likőrt :C

(#99768) dunkel :
Ahol is ellentétes vélemények olvashatóak ezzel kapcsolatban :D

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#99771) xtremetuning válasza Gergőke88 (#99766) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nekem is b@ssza a szemem, de ez van. Nem tartozik szervesen a terminus technikuszhoz.. :N

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#99772) Norbi 72 válasza Sefter (#99751) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem én voltam!Egy elsőteles balfék.. :D

Nem láttam akcióban... :(

[ Szerkesztve ]

(#99773) Sefter válasza Norbi 72 (#99772) üzenetére


Sefter
veterán

Azt hittem leadták a drótot, Te meg nyomtál egy kézifékest :DDD

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#99774) oba


oba
addikt

Üdv!

Segítenétek tisztába tenni egy két fogalmat illetve segíteni? Unokatesómnak van egy Kenwood Krf-4550d típusú házimozi erősítője. jelenleg két front és egy aktív sub van rádugva (a center és hátsó hangfalak is meglesznek). Coax digitális kábellel van rádugva neki egy CD player, az szépen szól nincs is vele gond. Van egy Samsung led tvje ami szintén rá van dugva az erősítőre optikai kábellel. Mkv filmeket néznénk a tv beépített lejátszójával és szeretnénk 5.1 -et majd., Dts hangsáv van a filmen de sehogy sem tudjuk működésre bírni. TV beállításaiban ha a hangot pcmre állítjuk akkor szól, sztereóban. Ha dtsre állítjuk akkor síri csend. Nem tud az erősítő mit kezdeni a dtsel? A filmen két hangsáv van, magyar és angol, előbbi sima stereo, utóbbi dts 5.1. Teljesen kezdő vagyok a témában ezért nem tudtam neki érdemben segíteni. Olyan ötletem volt, hogy az erősítő nem tud mit kezdeni a dts -el csak a dolby digitallal. Ha pedig dts hangsávot szeretnénk 5.1 -el ezzel az erősítővel akkor pedig valami hardveres dts/dd lekeverés vagy átalakítás kéne, mondjuk egy Wdtv médialejátszó közbeiktatásával.
Javítsatok ki ha tévedek :) Minden hasznos infót és segítségét, tippet szívesen fogadunk.

Előre is köszönöm!

(#99775) MasterMark válasza oba (#99774) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem jól tippeltél az erősítő nem tud DTS-t dekódolni. Elég réginek is látszik.

Switch Tax

(#99776) #54715584 válasza oba (#99774) üzenetére


#54715584
törölt tag

A leírás szerint nem tud DTS-t :(
Az enyém 5050d és az már tud, van is rajta egy matrica az elején.

(#99777) zolem


zolem
aktív tag

Hali. Fejér megyében hol tudok házimozit(erősítő és hangfalak) venni?

にんじん

(#99778) oba


oba
addikt

akkor jól sejtettem, hogy nem tud dts -t... igen nem mai darab az biztos :)
és hogyan tudnánk a legköltséghatékonyabban dts 5.1 -et megszólaltatni ezen az erősítőn? van olyan média lejátszó ami tudja ezt a dts-dd átalakítást? vagy ilyesmi egyáltalán nincs is? esetleg szoftveres hangsáv újra kódolás? bár az elég macerás és kényelmetlen... néha-néha látni dd5.1 hangsávos filmeket de azért nem az a jellemző... mai filmekre gondolok persze
lehet valamit kezdeni a problémával vagy nincs mese új erősítő kell? :)

(#99779) MasterMark válasza oba (#99778) üzenetére


MasterMark
titán

PC-n ez egyszerűen megoldható. Szerintem a normálisabb médialejátszók is tudnak ilyet.

Switch Tax

(#99780) oba válasza MasterMark (#99779) üzenetére


oba
addikt

köszi akkor ebben az irányban indulunk el
köszönöm a segítséget!

(#99781) MasterMark válasza oba (#99780) üzenetére


MasterMark
titán

Nem akarok nagyon beleszólni, de lehet hogy olcsóbb lenne venni egy DTS-t is tudó hasonló szintű HM erősítőt. :)

Switch Tax

(#99782) oba válasza MasterMark (#99781) üzenetére


oba
addikt

olcsóbb? egy régebbi wdtv player max 10ezres kategória főleg használtan... persze még utána kell nézni hogy tudja e ezt, de nekem úgy rémlik hogy igen
de ha tudsz ajánlani tényleg olcsó és jó dtses házimozi erősítőt, akár használtan is akkor jöhet :)

(#99783) MasterMark válasza oba (#99782) üzenetére


MasterMark
titán

Annál olcsóbb nem. :) De 20-25 körül már vannak erősítők. De ha az tényleg tudja, akkor úgy is jó.

Switch Tax

(#99784) Ragadozó válasza oba (#99774) üzenetére


Ragadozó
Ármester

jobban jártok egy jobb média lejátszóval (az a HD-és hangokat is átküldené)...amin van 5.1 analóg kimenet, ha jól láttam az erősítőn van bemenet...
A tv-ék médialejátszója nem olyan jó...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#99785) Janaboy válasza oba (#99782) üzenetére


Janaboy
veterán

En meg nem hallottam olyan medialejatszorol ami dtst ddre alakit tekintve h ezek passtrougjra vannak allitva..egyes regi medialejatszok annyira kezeltek a dtst h sztereora lekonvertalta..

Janaboy

(#99786) Jaded válasza dunkel (#99768) üzenetére


Jaded
senior tag

Most kb fél hangerőnél picit van feljebb tekerve (~60%). Halkítsam még lejjebb? Nem elég ha manuálisan utána állítok? Vagy ha újrakalibrálom, akkor az kihatással lesz a többi hangsugárzóra is?

KisTücsök :R

Renault Megane IV Limited

(#99787) devil-k válasza vendingo (#99748) üzenetére


devil-k
nagyúr

Áh, szerintem a legjobbak az 5.1 koncertek. :)

(#99755) Gigi01

Roy Orbison- Black and white night

- mozi bolondéria -

(#99788) whatnot válasza devil-k (#99787) üzenetére


whatnot
őstag

Itt vár a Dire Straits - Alchemy Tour DTS 5.1ben arra, hogy végre meglegyen az erősítő :(
A Genius hangdobozokkal még bele tudtam hallgatni, nyilván kikerestem a Sultans of Swinget, de a CAV-okkal már nem sikerült...

[ Szerkesztve ]

(#99789) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Nappaliba szeretnék idővel egy korrekt házimozi szettet, miután az autóban lassan elkészül az u-Dimension hifi.

Nem tudom ki mit javasol, 5.1, 2.1?
Illetve, a másik, h létezik jó hangzású, kompakt szett? A sub nem baj ha nagy, annak meg tudom oldani a helyét, de a hangszórókból nem szeretnék pl. álló, 1 méter magas, 30 x 30 cm-es dobozút.

Van korrekt hangzás kisebb dobozban?
Mondjuk br. 150-200-ig milyen lehetőségek vannak, ha lehet erősítővel együtt?

Köszönet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#99790) Norbi 72 válasza runner 125 (#99789) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szia!

Például: Vas szett nagy sub :)

(#99791) vendingo válasza Norbi 72 (#99790) üzenetére


vendingo
veterán

Szerintem ezt a villámos denont nem kéne ajánlgatni, ki tudja, hogy milyen nyűgök jönnek elő nála hosszútávon.
Nemhiába nem vitték még el.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99792) demars


demars
addikt

Tudna nekem segíteni valaki...?? Be kellene azonosítani egy szettet!
Itt találta egy barátom!
A leírás alapján a sub megvan, a két háttér sugárzó is yamaha (valószínűnek tartom azonos család ), viszont a frontokat és a centert nem ismerem fel.
Azok is azonos típusúak ( felhívták a számot, de ezeket nem kérdezték meg... :W )
Mivel hozzá nagyon közel van ez a szett, elmenne megtekinteni... de ha itt be tudnátok nekem azonosítani... és némi infót, tanácsot kapnék, le tudnám beszélni róla, ha esetleg nagyon alsó kategóriába tartozó hangfalak lennének! ( Onkyo tx-sr508-as erősítőhöz venne szettet )

Köszönöm a segítséget!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#99793) Norbi 72 válasza vendingo (#99791) üzenetére


Norbi 72
veterán

Azt írja,kicserélték a panelt,és semmi baja.Hivatalos szervízben csinálták.Miért kéne kételkedni benne?

(#99794) brembo válasza Norbi 72 (#99793) üzenetére


brembo
tag

Szerintem sem kell attól fosni, ha minden igaz, el is hozom hétvégén :)

(#99795) vendingo válasza Norbi 72 (#99793) üzenetére


vendingo
veterán

Lehet csak én vagyok paranoiás, de minek vegyen ilyen gépet bárki is, amikor ugyan ennyiért szokott lenni hasonló villám nélkül?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99796) demars válasza demars (#99792) üzenetére


demars
addikt

Keresgéltem neten képek alapján! Lehet ez a típusa: Quadral Caerul QLX-180 200W-os 3 utas hangfal
Ez minőség tekintetében hol helyezhető el... ?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#99797) Norbi 72 válasza vendingo (#99795) üzenetére


Norbi 72
veterán

Erre gondolsz?30-al drágább.A 80-ból meg lehet még alkudni,szvsz.

(#99796) demars Jók a Quadralok.Alaposan le kell ellenőrizni a cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#99798) demars válasza Norbi 72 (#99797) üzenetére


demars
addikt

:R
Valahol... ezt a választ vártam! Köszönöm!
A yamaha sub-ról és a kis háttér sugárzókról tudnál valamit mondani? Egyben hoznánk el akkor a szettet ( gondolom úgy sem bontaná meg )

Még valami: Mit nézzünk meg a hangfalakon? Mit teszteljünk és hogyan érdemes?

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#99799) Norbi 72 válasza demars (#99798) üzenetére


Norbi 72
veterán

A Yamaha valószínüleg belépő kategória,elmegy,egy ideig...sokat ne várjatok tőlük.Legfeljebb később csere.

De először hallgassátok meg a rendszert,az még nem kerül semmibe. :)

50-et szvsz simán megér,ha hibátlan.

A membránok peremezését nézzétek meg,ne legyen repedezett,minden hangszóró működjön.Hangerőn(nem durván,de azért adjatok neki) ne ropogjon,torzítson.

[ Szerkesztve ]

(#99800) demars válasza Norbi 72 (#99799) üzenetére


demars
addikt

Köszi a tanácsokat!
Azt kérdezte az ismerősöm, hogy ki tudjuk-e próbálni, de ott most nincs erősítő... félre van téve a szett, mert útban van nekik! Így visszük az 508-ast, viszünk kábeleket ( azt nem kérdezte, de hátha nincs...), meg sztem egy lejátszót is... persze hanganyaggal!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.