Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99401) greike válasza Norbi 72 (#99393) üzenetére


greike
tag

Akit érdekel az a Pioneer vsx-lx70 mindenféleképpen kérdezze meg,hogy a zöld pöttyös(javított verzió)!Pontosan nem emlékszem miért fontos ,de úgy rémlik a nem javított verziónak problémái voltak a HD hangokkal.

(#99402) Soma01 válasza Norbi 72 (#99399) üzenetére


Soma01
veterán

Ok, megnézem azt.
Ha attól nincs jobb...az lesz.

(#99403) gabo01 válasza Norbi 72 (#99399) üzenetére


gabo01
senior tag

Amit most adtam el VSX1017 is 7 éves de egy karcolás sincs rajta!
Elég komoly nyúzás kell, hogy így nézzen ki egy távirányító szerintem! Vajon mennyit volt használva és hogyan? :U

Greike: Honnan van az ifód és hol van az a pötty?

[ Szerkesztve ]

(#99404) klepto válasza vj0c1 (#99396) üzenetére


klepto
addikt

Én őt ajánlanám: [link]
Nekem is ilyen van, és nagyon élvezetes hangja van!
Írom ezt úgy, hogy a közvetlen elődje egy NAD volt, de volt már Onkyo-m a nagyobbacska kategóriából, Pioneer-om (LX60) ami a legjobb volt eddig, Sony-m, Marantzom, Panasonicom, és Yamahám is.
A sorrend nálam a Digi Pana (ez már régi játék, HDMi sem volt rajta), Pioneer, Denon, Marantz, Nad, Onkyo, régebbi Denon, Sony és végül, de nem utolsó sorban a Yamaha, aminek a hangjára már nem emlékszem.
Ami tény, a Pio óta ez a Denon a legjobb erősítőm; pedig nagyon féltem tőle, mert volt már egyszer egy régebbi Denonom, de az eléggé lapos, erőtlen, és unalmas hangú volt.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#99405) vendingo válasza Gabesz26 (#99400) üzenetére


vendingo
veterán

Én ezt a villamossat nem merném megvenni. Amúgy lehet kapni 110-ért újat is.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99406) Norbi 72 válasza Soma01 (#99402) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hogyne lenne jobb nála,csak az drága. :)

(#99403) gabo01 Gondolom el fogsz menni megnézni,ha tetszik...egy távirányítóval meg 7 év alatt elég sok minden történhet..

[ Szerkesztve ]

(#99407) Soma01 válasza Norbi 72 (#99406) üzenetére


Soma01
veterán

Így gondoltam én is. :))

Ettől többet nem költenénk rá. Ezt is használtban fogom keresni...

(#99408) vj0c1 válasza klepto (#99404) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Akkor eddig két voks a 2113-ra..

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#99409) gabo01 válasza Norbi 72 (#99406) üzenetére


gabo01
senior tag

Hát ez az! A fő probléma, hogy az erősítő Debrecenben van én meg Érden! Kicsit drága muri lenne "elugrani" megnézni!
Elhozatni el tudom ismerőssel de az azért mégsem az mintha én látnám! A srác meg újabb képeket nem tud küldeni mert állítólag egy haverjánál van a cucc! :DDD

(#99410) greike válasza gabo01 (#99403) üzenetére


greike
tag

A hálózati kábel csatlakozásánál van a zöld pötty!Régebben mikor kerestem erősítőt közte volt a Pioneer lx70 is.Akkor olvastam több hirdetésnél ezt a kérdést,hogy ez zöld pöttyös verzió?

[ Szerkesztve ]

(#99411) Norbi 72 válasza gabo01 (#99409) üzenetére


Norbi 72
veterán

Kérd meg Devil-k fórumtársat,hátha ráér elmenni megnézni,ő debreceni.

(#99412) Ance válasza gabo01 (#99409) üzenetére


Ance
őstag

Na akkor ettől a szövegtől nem érdekelne az erősítő többet. Ez nem az a tulaj, akit érdekel a cucca. Eladás közben kölcsönadja? Na ne.

(#99413) gabo01 válasza Ance (#99412) üzenetére


gabo01
senior tag

Nem kölcsönadta csak a haverja tárolja helyhiány miatt! :DDD :W

(#99414) gabo01 válasza greike (#99410) üzenetére


gabo01
senior tag

Köszi az infó! A képein pont nem látszik, hogy van-e pötty vagy nincs! :K :C

(#99415) Ance válasza gabo01 (#99413) üzenetére


Ance
őstag

Nem akarnék tovább kekeckedni az eladóval így ismeretlenül, de az avx-en miért nem hirdeti vajon? Általában ott is szokott hirdetni.

(#99416) gabo01 válasza greike (#99410) üzenetére


gabo01
senior tag

Vajon az itteni LX70 tulajoknak zöld pöttyösük van? Ha nem, van gond a HD hangokkal?
Néztem képeket google-ben elég kevés a zöld pöttyös! :U

Ance: Ez egy nagyon jó kérdés! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#99417) McBJani válasza Norbi 72 (#99221) üzenetére


McBJani
tag

Sajnos meghallgatni nincs lehetőségem a hangfalakat, ezért is kérek segítséget.

A vardus 400-asokhoz nem ad sokkal többet, főleg nem zenénél.
Úgy érzem több kell :)
Végül figyelembe vettem a külső méreteket is, így a JBL ES150P-re esett a választásom.
Remélem jó döntést hoztam és megéri majd a cserét.
Már csak találni kell egyet :)

Köszi szépen a segítséget!
Üdv.:Jani

(#99418) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Előre szólok hogy nem vagyok otthon a témában, és lehet hogy eget verő hülyeséget kérdezek. :B
HA veszek egy komolyabb házimozi erősítőt, pl egy Onkyo TX-SR607-et, akkor ezzel tudok használni egy 2.1-es hangfal szettett (2 házimozi hangfal + 1 aktív mély)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#99419) Norbi 72 válasza Pöttön (#99418) üzenetére


Norbi 72
veterán

Persze.

(#99420) Tamoo válasza Ance (#99415) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Gondolom mert megunta a megmondóembereket. Angliából nepperkedik (kint él), egyébként megbízható.

[ Szerkesztve ]

(#99421) Ance válasza Tamoo (#99420) üzenetére


Ance
őstag

Ha ismered, akkor az pozitív. A korábbi avx-es cuccait egyébként dícsérték, ahogy emlékszem, de mindig hibátlan állapotúak is voltak. Mindenesetre azt, hogy a bemenetválasztó és a hangerőszabályzó a sok használattól kopott el nem tartom túl jó szövegnek, ha nem a Hulk volt a korábbi tulajdonos. :)

(#99422) Tamoo válasza Ance (#99421) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Megveszi kint, kipróbálja, haszonnal eladja. Ennyi... Felelősséget én nem vállalok érte, de párszor üzleteltünk és azt kaptam amit vártam.

(#99423) Alphadog33


Alphadog33
csendes tag

Sziasztok!

Leszeretném cserélni a régi 20 centis mélynyomómat egy nagyobbra.
A nappalim mérete 18 nm, de mivel amerikai konyhás így a teljes légtér kb. 21 nm.
A Proson R10-et és az R12-t nézegettem. A kettő között nincs nagy árkülönbség, szóval inkább az R12 felé hajlok, csak tartok tőle, hogy a 30 centis mély már nagy lenne ide. Viszont ebben még biztos, hogy maradna tartalék és esetleg később egy nagyobb nappaliban is megállná a helyét.

Mi a véleményetek erről? Melyiket érdemes venni? Vagy esetleg más alternatíva?

(#99424) Csabroncka válasza Tamoo (#99422) üzenetére


Csabroncka
addikt

pontosan amiatt írtam ezt (egyébként nem véletlenül kerül ennyibe)

"in medias res"

(#99425) Vikthor válasza Alphadog33 (#99423) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Attól ne félj, hogy sok lesz a mély, mert több mint valószínű, hogy nálad sem ideálisak az akusztikai viszonyok. Inkább a nagyobbat választanám a helyedben, ha kicsi az árkülönbség a kettő között.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#99426) gabo01 válasza Tamoo (#99420) üzenetére


gabo01
senior tag

Ja, hogy Anglia! Akkor érthető, van ott nem kevés igénytelen ember! :K :DDD

(#99427) gógyi válasza gabo01 (#99426) üzenetére


gógyi
aktív tag

Ja, anyósom is kint van.

(#99428) klepto


klepto
addikt

Valaki erre?
Kábelszakértők előnyben :R

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#99429) Gabesz26 válasza vendingo (#99405) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Igazad van, felületesen olvastam a hirdetést, és a villámkár elkerülte a figyelmem (bár a hirdető szerint szakszerűen lett javítva).

Az új sztem nem opció, mert a 110 ezer már túlmutat a keretén, de ha mégis lenne rá annyi, akkor abból az összegből már lehet jobbat is találni a használtak között.

(#99430) mivamma válasza klepto (#99428) üzenetére


mivamma
senior tag

Szia!

Ha nem akarsz bonyodalmat az életedben, akkor a rövid válaszom a kérdésre: Nem éri meg váltani. Ha ezt elfogadod, akkor ne is olvass tovább :D

Viszont, ha kell a "fájdalom", akkor leírom a saját történetemet. IC kábeleket kerestem én is, rengeteg segítséget és javaslatot kaptam, meg is fogadtam őket, miszerint arra az elhatározásra jutottam, hogy ezt a kábel és dugó párost fogom alkalmazni. Az én rendszeremben ez tökéletesnek bizonyul főleg, ha figyelembe vesszük az ár/érték arányt.

Szvsz, ha van kedved próbáld ki az általam javasolt összeállítást, de nem tudom, hogy lesz-e előrelépés, de azt gondolom, hogy amire váltani akarsz, az szinte biztos, hogy nem fogja meghozni a várt eredményt, hacsak nem az a cél, hogy elköltsél egy "rakat" pénzt fölöslegesen :)

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#99431) z123456789


z123456789
addikt

Feltettem egy kérdést a megfelelő topic-ban, de szívesen fogadnék tőletek is ajánlásokat, lévén hogy veletek többet kommunikálok, és eddig sosem csalódtam. :B :R

(#99432) vendingo válasza Gabesz26 (#99429) üzenetére


vendingo
veterán

Én nem mernék kockáztatni egy villámkárossal, nem lehet tudni, hogy mi gyengült még el benne.
Szerintem ezért se adta még el eddig, mert félnek megvenni.
Mindenesetre korrekt az eladó, hogy említette, máskülönben nem nagyon derült volna ki.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99433) vj0c1 válasza Gabesz26 (#99400) üzenetére


vj0c1
aktív tag

A 2113-ast hétvégén valszeg viszik. A 1713-asról van még jelenleg elérhető árban, róla mi a vélemény?

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#99434) Norbi 72 válasza vj0c1 (#99433) üzenetére


Norbi 72
veterán

Alsókategória,az X1000-es elődje.

(#99435) vj0c1 válasza Norbi 72 (#99434) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Az összefoglalónál alsó középnek van írva. Akkor a 2113ashoz képest sokkal rosszabb?

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#99436) Tamoo válasza vj0c1 (#99435) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

3808-akat ilyen 140-150e körül dobálták mostanában... Ennyi pluszt bőven érdemes rászánni és hagyni ami alatta van.

(#99437) vj0c1 válasza Tamoo (#99436) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Ha 150k-m lenne rá, azt mondtam volna. Abból próbálok szerezni valamit amennyim van. Ha ennyiért nem tudtok jót ajánlani, akkor mondjátok azt.

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#99438) gabo01 válasza Tamoo (#99436) üzenetére


gabo01
senior tag

Na én pont egy ilyenre vadászok! Csak most senki sem dobálja ezeket felém! :O :W :W

(#99439) adodaniel válasza vj0c1 (#99437) üzenetére


adodaniel
őstag

Azt mondjuk, hogy jobban jársz akkor, ha vársz még és gyűjtesz a pénzedhez pl. egy 3808-ra...

(#99440) Norbi 72 válasza vj0c1 (#99435) üzenetére


Norbi 72
veterán

A 2113-as alsó-középkategóriás,az X2000 elődje.Középkategória:2313->X3000,felsőkategória:3313->X4000.
Szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#99441) Tamoo válasza Norbi 72 (#99440) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Múltkor már ment a vita ezen a kategorizáláson. :D Nem akarok megint belemenni, de az X4000-et felsőkategóriának nevezni durva. :) Valahol a középkategóriában tanyázik inkább.

(#99437) vj0c1: Én csak azt mondtam megéri a jobbra gyűjteni. Jó szándékból...

[ Szerkesztve ]

(#99442) bajnokpityu válasza gabo01 (#99438) üzenetére


bajnokpityu
félisten

brutálisan nagy volt a difi 2309 és a 4308 között.nem nüansz, meg mintha hallanám.
3808 meg azért közelebb lehet a 4308hoz,mint a kicsikhez.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#99443) devil-k válasza Tamoo (#99441) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem meg k*rva unalmas ez a kategorizálás. ;] Virtuális fütyiméregetés már év elején? Azt hittem, hogy ezen túlestünk már. Szerintem az X4000 "hájend". :DDD :DDD (Persze ez csak vicc)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#99444) Dorian


Dorian
félisten

2809 ( ami = 33xx = X4000 = felsőközép kategória )

és 3808 közt pont egy kategória hangi különbség van.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#99445) Norbi 72 válasza Tamoo (#99441) üzenetére


Norbi 72
veterán

Felső-középkategóriát akartam először írni.Na mindegy,az X4000 már elég jó gép,ha ez így szimpatikusabb. :DDD

Na,be is előztek. :)

(#99443) devil-k Milyen vasad is van?Hájend? :D

[ Szerkesztve ]

(#99446) devil-k válasza Norbi 72 (#99445) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kérlek szépen, X4000-es ultra-felső kategóriás "hájend" X4000. :DDD

- mozi bolondéria -

(#99447) _Smooth válasza _Smooth (#99290) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nagyon durván pörög a topic, követni se bírom :)
De sajnos - így gyorsan átpörgetve - nem találtam választ a fenti (ill lenti) kérdésre.
Nem sürgős a dolog, folyamatosan vadászgatok (akár használtak közt is), de nem tudom, mit lenne igazán érdemes.
Az erősítő Pioneer VSX 329 (tudom, nem nagy durranás, ahogy a jelenlegi kis fadobozos genius hangszórók se - de vajon mennyit kéne költenem a hangsugárzókra, hogy érezhető is legyen a különbség, érdemes-e annyit, pláne, hogy egy ilyen alap erősítőm van)

kérdés a fentivel kapcsolatban:
milyen (megfizethető) mélyládát tudnátok ajánlani egy 3,5×5×2,75m-es helyiségben? Ennek egy kb 3,5×2,5×2,75m-es részén van kiépítve a "mozi" - persze egy légtérben a maradékkal.
Illetve a későbbiekben milyen hangsugárzók felé érdemes nézelődni? Álló darabok sajnos semmiképp nem játszanak. Nem tudom őket elhelyezni. A jelenlegi Geniusnál max 1,5× nagyobb darabokat tudok elhelyezni. De ha jobban szólnak a jelenleginél kisebb méretű példányok, akkor az is érdekelne (legalábbis surroundnak mindenképp).

Nézegettem ilyen kisméretű HK, Denon, Canton meg Pio hangfalszetteket is... (kicsi alatt az ilyen Onkyo SKS HT528 meg Canton Movie 70 méretűeket értem).
Érdemes ilyenekkel foglalkozni, vagy kb ennyiért jobbak a kicsit méretesebb fadobozosok?

Mondjuk első körben a mélynyomó lenne érdekes, mert az tényleg botrány. A többi egyelőre még teszi a dolgát. Subot szeretném 40k alatt tartani, a hangfalakra meg 70-80k-t szánnék összesen, de ha nem muszáj, akkor összességében egy 100asnál semmiképp nem költenék többet, de akkor is jó lenne, ha apránként tudnám cserélni őket, így talán az asszony se hajít ki :D

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#99448) vendingo


vendingo
veterán

Most becsapva érzem magam, mert direkt azért vettem az X2000-et, mert összefoglaló szerint az a legolcsóbb középkategóriás gép :))

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#99449) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!

Nem volt más ötletem,hogy hol tehetném fel a kérdést, így bízom benne,hogy nem átkoztok el, amiért itt teszem fel.

Karácsony előtt vásároltam egy LED TV-t, amit szeretnék összekötni az erősítőnkkel,hogy a TV-n pendrive-ról lejátszott filmnek kicsit jobb hangja legyen, ugyanis a mély hangok nem túl erősek.
Eddig egy régi típusú tv-n úgy oldottam meg,hogy a tv jack kimenetét kötöttem össze az erősítő RCA bemenetével. Tökéletesen működött is.
Ezen az új tv-n viszont nem kapok sztereo hangot végeredményben a jack kimenetet használva. Van a tv-n optikai kimenet (Digitális Audio kimenet (Optikai)), viszont az erősítőn (jó pár éves Marantz) nincsen optikai bemenet.

Mennyire életképes ötlet, egy konverter beiktatása? Ezt találtam eBayen, és ezt a pár ezer forintot meg is érné nekem, ha működőképes az elgondolás. Bízom benne, hogy van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, és tud segíteni.

Előre is köszönöm!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#99450) MasterMark válasza Burki (#99449) üzenetére


MasterMark
titán

Igen ilyennel megoldható.

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.