Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65101) mephi666 válasza pjen (#65100) üzenetére


mephi666
nagyúr

sterimo = magasnyomású mosó :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65102) pjen válasza mephi666 (#65101) üzenetére


pjen
félisten

O.K.még alszom.Bár ez egy MAGYAR fórum. :)

(#65103) Flowtation válasza mephi666 (#65101) üzenetére


Flowtation
őstag

Valami fazékkefe kellene neked akkor. Ebből van több féle erősségű, azaz keményebb és lágyabb drótból is, de szerintem a lágy az nem lesz jó a kőhöz.
[link]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#65104) mephi666 válasza Flowtation (#65103) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem nekem kell :)

kicsit guglizva vannak betoncsiszoló korongok, de ezek ránézésre drágák és brutálisak... ezek marnának a kövekből is szépen :K esetleg ilyesmi korong? ez 1 fokkal talán gyengédebb

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65105) Flowtation válasza mephi666 (#65104) üzenetére


Flowtation
őstag

uhh, tényleg, bocsánat. :B

A kérdés szerintem az, hogy csiszolni akar a kolléga vagy tisztítani. Ettől függően kell erősséget választani.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#65106) pjen válasza fulton (#65099) üzenetére


pjen
félisten

Akus sarokcsiszoló szerintem ehhez kínlódás.Ha van áram ahol használnád,vezetékest vegyél.

(#65107) Nikaré válasza pjen (#65100) üzenetére


Nikaré
őstag

"Sterimo kilőve"
Ezt írta:)

Közben látom megválaszolták. Mobilról így reggel tompi vagyok, nem lapoztam oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#65108) pjen válasza Nikaré (#65107) üzenetére


pjen
félisten

Öszinte leszek,sosem használtam ezt a nevet a mosóra.Külön rá kellett keresnem.

(#65109) Nikaré válasza pjen (#65108) üzenetére


Nikaré
őstag

Nekem is véletlenül maradt meg mint infó, de sok egyéb másban is tanulok itt, jó ez így. :K

(#65110) mephi666 válasza pjen (#65108) üzenetére


mephi666
nagyúr

...amúgy olyan emberektől hallottam elsősorban a "sterimó" elnevezést, aki max akkor fogott angol nyelvű könyvet, amikor a gyerek régi tankönyveit felvitte a padlásra :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65111) csabulaxi válasza mephi666 (#65110) üzenetére


csabulaxi
senior tag

szerintem rossz felől közelíted meg a dolgot.
ezek a szavak, fogalmak akkor kerültek a köztudatba, mikor még tombolt a szocializmus és csak külön miniszteri engedélyekkel kerülhetett egy-egy nyugati cég terméke hazánkba. az kakori márkanevek lettek az egész "iparág" szakma nevei.
pl a crom-vanádium anyag rövidítés a dugó kulcs dobozán egy életre krova készlet lett az itteni emberek nyelvében. a sterimo : "Robix Hungary 1985-ben a dán GERNI cég kooperációs együttműködésével indította a sikeres és több országban ismertté vált
STERIMOB magasnyomású mosó gépgyártási programot."
de a flex is egy cég neve nem a sarokcsiszoló hivatalo kategória neve.
abban igazad van, hogy a nem túl iskolázott szakik kezdték a számukra könnyen rövidítve kimondott szavak használatát, de átszivárgott a köztudatba és vidékenként , az akkori pár ember kapcsolatai milyen nyugati cégekkel voltak kapcsolatba, azaz mi került a vasfüggöny mögé meghatározta a neveket is.

mostanában angol nyelv oktatás ide vagy oda azért a homlokrakodó felénk dzsíszíbi (JCB) lett. :DD

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#65112) pjen válasza csabulaxi (#65111) üzenetére


pjen
félisten

Dzsíszíbi.Ezt sem hallottam még soha. :)

(#65113) mephi666 válasza csabulaxi (#65111) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, ezt ismerem, hogy így kerültek be ezek a szavak... a dzsícíbí nekem is kimaradt :) fúrógépre felénk a hilti ment anno meg biztos össze tudnék még szedni párat, amire így ragadt a neve

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65114) fulton válasza pjen (#65100) üzenetére


fulton
addikt

Sajna se áram se sterimó nem játszik

(#65115) F.E.K.. válasza csabulaxi (#65111) üzenetére


F.E.K..
senior tag

esetleg: Jekub!.. (JCB :DD )

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#65116) pjen válasza fulton (#65114) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,bérelnék egy áramfejlesztőt.

(#65117) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Hasonlót kérdeznék én is térkő tisztításra, motorolaj, dió (az idén feketén potyogtak le) az se lenne baj, ha kicsit csiszolna a kőből. Magasnyomásút nem akarok mert az kitolja az összes kvarchomokot a fugákból. Valami csiszolóféle? Nem az egész felületre, csak pár nm.-re kellene. Olajhoz esetleg valami oldószer?

(#65118) lemmy71 válasza Gézengúz (#65117) üzenetére


lemmy71
őstag

[Brigo] de sterimob rotációs fejjel (forgó fúvókás) az szépen letakarítja és a fugát sem bántja nagyon.

(#65119) Sztyepadzso válasza Gézengúz (#65117) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

A Kärcherhez van felülettisztító, pl a T150:
[link]

(#65120) Gézengúz válasza Sztyepadzso (#65119) üzenetére


Gézengúz
addikt

Köszi, ez nagyon jól néz ki.

(#65121) taky023


taky023
tag

Sziasztok!

A csatolt fotón látható a bejárati ajtónk.

Az a problémám vele, hogy a díszes-csicsás dekorvonalakon kívül mindenhol iszonyat vékony a műanyag. (Ki- és behallatszanak a hangok.)

Szerintetek ezzel lehet vagy érdemes valamit kezdeni? Kitölteni valahogy a felületeket, egy síkba hozva a "dekor" mélységével?

Amennyiben igen, úgy ti milyen technikát ajánlanátok?

Köszi szépen előre is! :)

[ Szerkesztve ]

(#65122) macilaci78 válasza taky023 (#65121) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ajtóvásárláskor lehet hangszigetelt ajtó venni.
Ezzel most csak gányolni lehet és az sem lesz szép. Nem dagadó habbal ki lehet fújni, ehhez az ajtó számodra szimpatikus oldalát kifurkálod pár helyen, majd a hab kötése után bedugózod. Ha dagad a hab, akkor az ajtólap is inkább hordó lesz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65123) lemmy71 válasza taky023 (#65121) üzenetére


lemmy71
őstag

Fa ajtókat szokták műbőrrel szépen szteppelve kárpitozni, a bőr alá hangszigetelő szivacsot tesznek, de hogy a műanyag ajtóval foglalkoznak e, azt nem tudom. [Itt próbálj érdeklődni]

(#65124) mephi666 válasza macilaci78 (#65122) üzenetére


mephi666
nagyúr

Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek! :))

...habra szavaznék én is, ha nincs sok vesztenivaló :K 17éve dolgoztam 1 hónapot jászberényben az electrolux gyárban az egyik ajtóhabosítón :K 1 műszakban 600+800 ajtót nyomtunk tele habbal: habosítás előtt belülről pár rést le kellett ragasztani tesa-szalaggal, hogy ne jöjjön ki ott a hab, végül dugózva lett... (ez a hab nem sokat dagadt, habár a fémnek meg a bélésnek volt egy elég jó tartása amúgy is)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65125) lemmy71 válasza mephi666 (#65124) üzenetére


lemmy71
őstag

Valószínűleg az a műanyag ajtó tele van merevítő lamellákkal így a hab nem fog szépen elterülni, millió lyukat kell fúrni az ajtóra, a végén olyan lesz mint az ementáli sajt magyarul topik hű :DDD

(#65126) mephi666 válasza lemmy71 (#65125) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja nem a lapját gondoltam keresztbe fúrni, hanem pl a rövid élét: ha vannak lamellák, a közüket tele lehetne nyomni... mondjuk lenne így is pártucat luk :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65127) Bile Demon válasza taky023 (#65121) üzenetére


Bile Demon
őstag

A habkitöltés ebben az esetben nem járható szerintem.

A dekort leszedni.
Ráragasztani bitumenes hangszigetelő lapot a teljes felületre., mint amivel a kocsit is csendesítik. Ez extra tömeg, hatékonyan csillapítja a rezgést, és bizonyítottan működik. Aztán ha tetszik az eredmény, akkor foglalkozni az esztétikával.

Bruhe

(#65128) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Akinek van műanyag bejárati ajtaja, az nézze meg. Van a képen is látható szürke gumicsík körben? Az a domború díszítést tartalmazó betétet tartja a keretfrízben, kvázi az ajtólap két különálló egységből áll. Az ajtólap élét csak megfúrni nem megoldás, a domború dísz pedig nem rátét.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65129) #33253120


#33253120
törölt tag

Elvben abban a lapban már van hab.
De könnyű leellenőrizni, mert ez egy betét, amit ki lehet szedni belülről, körbe a 4 rögzítőléc kipattintása után.

(#65130) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Adott egy switch, mely a közeljövőben a padláson foglal majd helyet (tehát -30C - +40C), így olyan megoldást keresnék heatsink vagy ram süni ragasztására/rögzítésére, ami tartósnak bizonyul. Jelenleg ilyen Heatsink Plaster-t vettem hozzá. Ez talán megfelelő, vagy komolyabbal kellene kezdenem?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#65131) rosejbli válasza Tothgera30 (#65130) üzenetére


rosejbli
senior tag

Szerintem a sima hővezető paszta is felragasztja annyira, hogy nem tud leesni. Nem tudom, van-e ezekkel a kínai csodákkal tapasztalat, de én mindenképp inkább egy beváltabb pasztát vennék.
Ha amúgy sem melegszik vészesen, akkor meg elég egy kis pillanatragasztó, bár ezt később nem fogod tudni leszedni.
Legvégső esetben még mindig ott a jó kis baracklekvár. :D

(#65132) Tothgera30 válasza rosejbli (#65131) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Egy átlagos hővezető paszta simán lejön, és leesik a süni. Tehát egyáltalán nem ragaszt, így ha függőlegesen fogatom fel, semmit nem érek vele. A pillanatragasztó pár hétig fogja, utána morzsolódik, oldódik, így az sem, tart semmit.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#65133) mephi666 válasza Tothgera30 (#65132) üzenetére


mephi666
nagyúr

fbs? :) -50 és +200 közt ajánlott...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65134) Tothgera30 válasza mephi666 (#65133) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Már csak egy dolgot kellene tudnom. Hőt átadja, vagy inkább szigetel?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#65135) mephi666 válasza Tothgera30 (#65134) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez inkább szigetel: én valami jó pasztát tennék a borda alá, majd ilyennel rögzíteném körben fixre... nem kellene félni, hogy lepotyog :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65136) Barret001 válasza mephi666 (#65135) üzenetére


Barret001
addikt

Ha rárak egy nagy bordát,kizárt hogy szigeteljen.A borda annyi hőt elvon,hogy hideg marad a chip... Én videókártyára ragasztottam ramsüniket sziloplaszttal. A semmivel kell összehasonlítani,annál nagyságrendekkel többet ér :D És nem esik le. Meg kell fogni kézzel,ha meleg,akkor jól működik a hűtés.

(#65137) Ribi válasza Tothgera30 (#65130) üzenetére


Ribi
nagyúr

Esetleg ha nem riadsz vissza gányolástól, akkor keresztbe rakj egy menetes szárat és azzal fogasd le a bordákat. Valami rugó szerű cuccal kettő közé.

(#65138) mephi666 válasza Barret001 (#65136) üzenetére


mephi666
nagyúr

mondjuk én attól félnék, ha pl szüleimnél ilyet raknánk a családi ház padlására, hogy az egy kis mértékben nyitott hely, ami átveszi a külső hőmérsékletet és nagy hőingadozásnak van kitéve napról-napra: egerek megrágják a vezetéket, macskák belevizelnek :D inkább lakáson belül dugnék el egy ilyen eszközt akár valahol egy szekrény mögé, vagy olyan magasságba, ahol senkit nem zavar a kábelcsatornákkal együtt

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65139) Tothgera30 válasza mephi666 (#65138) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Kizártnak tartom hogy bármilyen kisállat vagy rágcsáló eljusson oda. Egyrészt több UH patkány és egérriasztó van a garázsban, ahonnan a padlásfeljáró nyílik, másrészt nincs ott semmi amiért felmenne, vagyis kb. 300m UTP kábel behúzva, a szobák közötti net és a kamerarendszer miatt.

Sajnos a Switch-et sehová máshová nem tudom tenni, szekrény mögé meg nem dugunk dolgokat (takarítás, későbbi festés okán). Ha a lakásba helyezném akkor viszont nincs sehol sem akkora furat hogy annyi UTP és tápkábelt feltoljak a kamerák miatt. Így is lent lesz a táp, ami egy MT kábelen és splietteren keresztül látja el árammal a cókmókokat.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#65140) Pete55555 válasza Tothgera30 (#65130) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Ragaszd fel "bármivel" aztán dobj rá keresztben egy kötegelőt,ha elfér a ház és a NYÁK között. A bordákat úgy rakd, hogy a kötegelő a bordák közé menjen, úgy biztos megoldja.

Profi gány lesz. ;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#65141) macilaci78 válasza Tothgera30 (#65130) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én fognék egy jóféle hővezető pasztát és felülről mechanikusan leszorítanám a hűtőbordákat, mint egy proci esetében. Ha már úgyis tákolni akarod, a gari ugrik. A burkolatot fúrd ki a bordák felett, szerezz egy darab laposvasat 2 mm vastagsággal, M4 menetet bele, ezt a burkolaton belülre. A burkolaton kívülről pedig M4 csavart hajts bele. Ha felraktad, a csavar behajtásával egyesével fel oda tudod feszíteni a bordákat.
A burkolatot ki is könnyítheted, hogy jobban szellőzzön.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65142) hegegabi80 válasza Tothgera30 (#65130) üzenetére


hegegabi80
addikt

Aprón szokott lenni kétoldalas hővezető ragasztó. Én már vettem többször is, és nagyon erős garantáltan nem fog leesni.

(#65143) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Lehet kicsit hülye kérdés. Multifunkciós gépbe való szerszámok esetleg aksis fúróba használhatók? Nem feltétlenül vennék ilyet azért az évi 1-2 alkalomért.

Bár ez most egész barátságos áron van, szerintem az én igényeimnek tökéletes lenne.
Vagy esetleg még ez is jó.

[ Szerkesztve ]

(#65144) mephi666 válasza hegegabi80 (#65143) üzenetére


mephi666
nagyúr

befogatni be tudod, de 32ezres fordulatra szerintem nem képesek az akkus fúró-csavarozók :K próbálkoztam hasonló csiszolófejjel, de abszolút nem kényelmes használni a batárnagy akkussal

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65145) hegegabi80 válasza mephi666 (#65144) üzenetére


hegegabi80
addikt

akkor jól sejtettem, igen akkora fordulatra nem képesek. A sarokcsiszoló is csak 10000-11000 rpm körül van, az akkus meg még talán annyi sem. Csak azzal nem férek oda, de az akkussal igen, ezért is kérdezem.
De akkor csak kénytelen leszek beruházni egyre pl. a linkelt steinhausra

[ Szerkesztve ]

(#65146) Samus válasza hegegabi80 (#65145) üzenetére


Samus
addikt

A sima akkus fúrók maximumon tudnak 1600-at forogni, üresen, terheléssel ez le is csökken, a vezetékes fúrók úgy 3000 körül. A Dremel szerű gépekhez van flexi toldó. Bár nem igazán értem, hogy milyen hely lehet, ahová a kis kézi gép nem, de egy akkus fúró befér...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#65147) Barret001


Barret001
addikt


Lehalt a jó kis régi samu telóm akksija,1 napot nem bírt már ki készenlétben...Na megoldottam :) Csak kamerának használom,a mai napig meg vagyok elégedve a képével! Makróra is nagyon jó. Jobb képe van,mint amit csináltam róla most...

[ Szerkesztve ]

(#65148) hegegabi80 válasza Samus (#65146) üzenetére


hegegabi80
addikt

A sarok csiszoló nem fér be, a kis multigép meg fúró az igen.

(#65149) #33253120 válasza Tothgera30 (#65130) üzenetére


#33253120
törölt tag

Gap pad?

(#65150) #33253120


#33253120
törölt tag

Ja, izé... Van olyan oldószere a fenyőgyantának, ami nem mar bele a szinezett kerti műanyagszékeimbe?
Buli után véletlen neki lettek támasztva egy fenyőnek, hogy az eső ne álljon meg rajtuk, és ott is maradtak pár hétig. Akkor még meleg volt, és a fenyő dolgozott.... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.