Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) macilaci78 válasza fenergie84 (#84000) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Milyen fát milyen fémre?
Fa: nyitott, vagy zárt pórusú? Felületkezelt? Milyen felületkezeléssel?
Fém: milyen fém, felületkezelt, sima, vagy barázdált?
Kültér, beltér?

Kétkomponensű Gorilla epoxy ragasztó, ha kis felület, 1K PU ragasztó (parkettaragasztó), ha nagy felület. Burkolatváltó profilokat parkettához szilóval, FBS-sel szoktunk ragasztani. Alu, réz, inox, rozsdamentes acél és bármilyen fa, lakkos, olajos felületkezeléssel, de ugye ez beltér.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#84002) leweegee válasza fenergie84 (#84000) üzenetére


leweegee
aktív tag

Pl. a palmatex is megteszi, vagy szerkezeti ragasztó.

[ Szerkesztve ]

Ne nőj fel! Csapda!

(#84003) fenergie84 válasza macilaci78 (#84001) üzenetére


fenergie84
addikt

Fedett teraszra csinálok egy ülőgarnitúrát, ami zártszelvényből lesz.
Gyalult luccfenyő deszkát vettem hozzá, melyet Milesi vékonylazurral kenném le.
A zártszelvényt meg alapozó+festékkel (még nem tudom milyen márkával).
Mivel nem akarok furkálni, ezért gondoltam, h ragasztanám inkább, amennyiben létezik hozzá strapabíró ragasztó.

leweegee :R

(#84004) lemmy71 válasza fenergie84 (#84000) üzenetére


lemmy71
őstag

2K -s epoxy gyantát keress ;)

(#84005) macilaci78 válasza fenergie84 (#84003) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én viszont összefúrnám. M6, M8 kapupántcsavarral, majd fúrás után felületkezelés, hogy a zártszelvényt se kezdje ki a rozsda és a fát se.
Vagy ha zavar a csavarfej, akkor a deszka aljába Tessauer anya és alulról csavarozod a zártszelvényhez.
A ragasztásban nem bízok, gyenge ilyen felhasználás mellett csak egymásra ragasztani két merőleges irányú szálat.
Ha zártszelvény helyett szögvas, vagy T-vas lenne a fogadó felület, akkor a deszka élébaemart nútot rá lehetne húzni és beragasztani a fémet. Stabilabb lenne, nem tudna lefordulni a fém a fáról. Esetleg összefúrod és a furatba fatiplit ragasztasz, eldolgozod, felületkezeled.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#84006) fenergie84 válasza macilaci78 (#84005) üzenetére


fenergie84
addikt

Nem szeretném, h felülről látszon a fán sem furat, sem csavarfej.
Ezért jött a ragasztás, mint lehetőség.
Köszönöm az észrevételeidet és az ötleteket! :R

lemmy71: Rákeresek :R

(#84007) Top cat válasza fenergie84 (#84006) üzenetére


Top cat
őstag

És ha besüllyeszted a csavar fejét és folyékony fával eltünteted a lyukat? :)

A ragasztó előbb utóbb elengedi.

(#84008) Janusz001 válasza fenergie84 (#84006) üzenetére


Janusz001
őstag

Ragasztást felejtsd el, nem tudom milyen vastag az ülőke, de szerintem famenetű anya, akár duplázva is, utána alulról csavar.

(#84009) Phülöp válasza fenergie84 (#84006) üzenetére


Phülöp
addikt

Nincs baj a ragasztással, csak akkor ne üljetek rá.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#84010) j.bravo válasza macilaci78 (#84005) üzenetére


j.bravo
addikt

+1, szerintem is a Tessauer / kívül famenetű, belül metrikus anyás, alulról csavarozós megoldás egyszerre elég masszív és elegáns. Persze melós, de a zártszelvény vagdosáshoz-hegesztéshez képest már-már elhanyagolható
Ha alulról csavarozva már nem számít a csavar kinézete, mert nincs szem előtt, akkor lehet sima pozdorja-/facsavar is, igaz, az vsz kissé kevésbé lesz masszív, de több mint elegendő.

Phülöp: :R

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#84011) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy ez kulteri, tehat -10...+40 fokig kell birnia (ha rasut a nap akkor +60). Ket teljesen kulonbozo anyag , dilatacio?
Csavarozasnal lehet esetleg nagyobb lukat furni (vagy hossziranyban ovalisat) hogy tudjon kulon mozogni a ketto. De ragasztasnal? :F

[ Szerkesztve ]

OK

(#84012) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Kellene egy kis help/iránymutatás.
Adtak egy ilyen autó akkumulátor töltőt, ugyan így néz ki csak ez tesco value :DDD 12V 6A.
Magát az akkuhoz menő vezetéket kellene cserélni, de én nagyon vékonynak találom ezt a hangfal vezetéket, ránézésre 0,5-0,75-ös. Mennyit árthat neki, ha mondjunk 1 mm2 vezetékkel helyettesítem? Nem tartom valószínűnek, hogy számottevően befolyásoló tényező lenne, de azért felteszem nektek a kérdést. :B

https://ingatlan.com/33821564

(#84013) j.bravo válasza Z_A_P (#84011) üzenetére


j.bravo
addikt

Max. valami kifejezetten flexibilis (gumissá kötő, szilikonszerű építési ragasztó? :F ) ragasztóanyagban lehet gondolkodni, de jó kérdés hogy azoknak a kötőereje elegendő-e. Valamelyik "folyékony szög" néven hirdetett cuccnak is meglepően nem sok volt a ráírt érték, de simán lehet hogy nem jól értelmeztem.

Whatever.

(#84014) Top cat válasza Dani_kp (#84012) üzenetére


Top cat
őstag

0,75 mm2-es vezetéknek, anyagától függően, ki kell bírni legalább 10A-t

De ha túlméretezed, abból baj nem lehet. :D

(#84015) Dani_kp válasza Top cat (#84014) üzenetére


Dani_kp
őstag

Ja igen, réz vezetékről van szó. A régi és az új is az lenne, csak keresztmetszettben lenne eltérés.
Én amúgy is a túlméretezés és a túlbiztosítás híve vagyok :DDD .

https://ingatlan.com/33821564

(#84016) macilaci78 válasza j.bravo (#84010) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehetne ezt még csicsázni, T-vasra húzott nútot alul összefúrni a fával 8-as fúróval, a fát felfúrni 9-esre, a vasba pedig metrikus menetet és alulról fakötésű alátéttel összecsavarozni.
Nem repedne el a deszka a nút mentén, nem látszik a csavarozás, a terhelést a deszka alja kapja, stb.

Én 40×40×3 mm zártszelvénybe süllyesztettem M8 csavart, amikor a tolóajtókarnist raktam fel. Alul 8 mm-es furat a csavarnak, felül 20 mm-es, hogy a dugókulcs is beférjen és így nem látszott a kapupántcsavarból semmi. Egy 10,8V-os akkus Makita csavarbehajtóval oldottam meg mindent, bírta. :K
Ugyanez mehet alulról is: a zártszelvény fával találkozó oldalán csak akkora furat, amekkora a csavar szárának kell, alul pedig akkora, amekkorán a csavar feje kényelmesen átmegy. 5×20-40 mm D-fejű facsavar, imbus, vagy torx és akár alátét nélkül is mehet. Szálanként, oldalanként 2-2 csavar. Nem látszik semmi a csavarból és stabil is marad.
A gyalult deszkák élét is elvenném egy csiszolóvászonnal, kényelmesebb használni, kevésbé sérülékeny.
Háttámlának adnék 10% dőlést hátra, az már nem kínpad, de nem is fekszel rajta.

Ragasztóból alapvetően kétféle van: ridegre, merevre köt és rugalmas marad. A pad nem csak függőleges irányú terhelést kap, hanem oldalirányút is: mocorog rajta az ember, esetleg rá is áll, akármi. Oldalirányban keskenyebb a ragasztócsík, kevesebbet is tart.
A 2K epoxy merevre köt, ha enged, akkor azt hirtelen teszi és összetörik a pad. Nem lehet tudni, hogy a ragasztó maga enged, vagy valamelyik felületkezelő anyag válik-e el a fától, fémtől, esetleg a fenyő szakad a szálirány mentén a bütü oldalon.
Az FBS, vagy parkettaragasztó rugalmasra köt, enged némi mozgást, amitől imbolygósnak tűnhet a pad. Nem is arra van kitalálva, hogy csak egy tenyérnyi felületen tartson meg egy szálat.

Minden olyan padot, amit tartós használatra szántak, csavaroznak, csapolnak, a lényeg, hogy a találkozó síkokon átmenő rögzítést alkalmaznak.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#84017) Inhouse válasza Dani_kp (#84012) üzenetére


Inhouse
őstag

Simán cserélheted a vezetéket. Viszont, ha már szerelsz, akkor rakj egy lengő késes biztosíték aljzatot a + csipesz tövébe, és kapjon egy 10A-es biztosítékot. Ezeknél a típusoknál alul jönnek ki a vezetékek, és idővel szépen törnek/sérülnek, aztán jöhet a zárlat és éghet az autó, meg a garázs, meg a ház...

Üdv Inhouse

(#84018) Inhouse


Inhouse
őstag

Amellett, hogy minden tiszteletem a srácé, az lenne a kérdésem, hogy kismillió YT-os videóban használják ezt a fajta ragasztót...híg, közé tud folyni a lapoknak, de nem kell szorítani, mégis pillanatragasztó... Létezik ez kishazánkban is?

Üdv Inhouse

(#84019) Phülöp válasza macilaci78 (#84016) üzenetére


Phülöp
addikt

Vagy kétoldalt egymással szembefordított U-profil, amibe be lehet tárazni a deszkavégeket. Ragasztó se kell, csavar se kell.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#84020) fenergie84


fenergie84
addikt

Köszönöm mindenkinek a fa-fém ragasztással kapcsolatos válaszát, ajánlását.
Az olvasottak alapján átgondolom. Hajlok a Tessauer-val történő megoldás felé.

(#84021) Dani_kp válasza Inhouse (#84017) üzenetére


Dani_kp
őstag

Késes bizti alapból volt benne egy 7.5A-s, igaz meg van szakadva :DDD .
De elég érdekesen van megoldva, a késes biztire rámegy 1-1 sarura, majd ez az egész egy összepattintható kis házba, amit össze is kell csavarni, majd ez az egész a töltő alján kap helyet félig kibújtatva 1-1 kis lyukkal, hogy multival éppen rá lehet csipogtatni, hogy most jó vagy nem.
Nyilván ha nem jó, akkor ugyan úgy szét kell bontani az egész töltőt és lehet biztit cserélni. :F :DDD

https://ingatlan.com/33821564

(#84022) macilaci78 válasza Phülöp (#84019) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kell valami, ami az egymással szemben lévő U profilokat állandó távolságban tartja, ha a fát erre nem akarod használni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#84023) Guitar14


Guitar14
senior tag

Eddig nem nagyon olvastam ezt a topikot de fantasztikus volt visszaolvasni 2 évet miket nem csináltok. :C Néha magamat látom.

"Bemutatkozásképp" itt van a hétvégi szerelvényem:
Kottatartót szerettem volna a szűk a próbaterembe és drágának tartottam a 8-10 ezer forintos nyeklő állványokat amik a helyet is foglalják. Gyors agyalás után rájöttem, hogy a mikrofonállvány már adott a teremben. Az alábbit találtam ki ami olcsó, helyakarékos és masszív is:
Alapanyagok:
(900 Ft + a rendszámtáblatartó a műhelyben feküdt évek óta)

Végedermény:

Stabil mint a mikrofonállvány, közel van, helytakarékos, bármilyen rúdra/állványra feltehető és olcsó is volt.
Egyedül a fakanálvég a problémája amire rácsavaroztam a rendszámtáblatartót, elrepedt sajnos de majd ha lesz dekopírfűrészem akkor vágok oda méretre raklapból. :DDD :DDD
Ha addig eltörne akkor majd kapja a "ződsárgát".

Van más tákolmányom is, majd előbb utóbb bedobom őket ide.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#84024) Satyricon válasza Barret001 (#83958) üzenetére


Satyricon
addikt

Hmm... Az a gond, hogy eléggé olajos az illesztéseknél. Oké, hogy megcsiszolom és letörlöm hígítós ronggyal, de elég ennyi a szilo tapadásához? Vagy valami speciális zsírtalanítót ajánlasz hozzá?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#84025) Phülöp válasza macilaci78 (#84022) üzenetére


Phülöp
addikt

Igen. A keresztmerevítőket viszont lehet csavarral rögzíteni az U profilokhoz, a deszkák meg csak bele vannak van csúsztatva egymás mellé. Bármikor bontható, karbantartás céljából is akár. Kevesebb hegesztés, télen szétszedve tárolható.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#84026) Dani_kp válasza Guitar14 (#84023) üzenetére


Dani_kp
őstag

Üdv a topicban. :R Remek a bemutatott referencia munkád :C :C :DDD .
Elképesztő, hogy milyen találékonyak tudunk lenni, ha valami speckóbb dolog kell, de pénzt nem akarunk költeni :C .

https://ingatlan.com/33821564

(#84027) ahenobarbus


ahenobarbus
tag

Sziasztok,

Készül a hőszigetelés édesapáméknál, és felmerült a pergola vagy szőlőlugas kialakítása.
Én egy pár ilyen vastartó beépítésére gondoltam a szigetelésbe,
Mennyire elvetélt ötlet? Vagy kapjon a polisztirol elé is egy két fatartót a szerkezet?

uff, ocs.

(#84028) Janusz001 válasza ahenobarbus (#84027) üzenetére


Janusz001
őstag

Szerintem felesleges az a vastartó, hőhíd is lenne, a fagerendát fel lehet rögzíteni az eps -re stabilan megfelelő átmenő csavarral, ahogyan a klíma tartó konzolokat is, itt ráadásul a másik vége meg lenne támasztva.

(#84029) Inhouse válasza Dani_kp (#84021) üzenetére


Inhouse
őstag

Sajnos a készülékben levő biztosíték csak magát védi. A vezeték szigetelés sérülés esetén, ha zárlat keletkezik és rá van kötve egy akkura, akkor fog égni a szigetelés és akármi, amit még meggyújt, ez ellen a készülékben levő nem véd. Ez a készülék alján kivezetett, tőben törős vezetékes töltők tervezési gondja.

Üdv Inhouse

(#84030) Dani_kp válasza Inhouse (#84029) üzenetére


Dani_kp
őstag

Akkor ha jól értem, akkor a + csipesz vagyis a piros csipesz tövébe ( a házon belülre) tegyek egy 10A-es bizit.

Értem amit írsz csak a + jelet akarom ezzel tisztázni, hogy egyre gondolunk-e. :D

https://ingatlan.com/33821564

(#84031) Barret001 válasza Dani_kp (#84030) üzenetére


Barret001
addikt

Igen,általában a piros a pozitív,a másik pólus (fekete) csatlakozik a testhez.

(#84032) pjen válasza Dani_kp (#84030) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van egy ugyanilyen töltőm, szétszedtem és a két vezetékre vékony mipolán csövet húztam. Tervbe van, hogy megint szétszedem és valahol az oldalán vezetem ki a két ábelt.

(#84033) Z_A_P válasza ahenobarbus (#84027) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nálam 20cm a szigetelés, és ezen nem furtak már át, mert sok, a fém + üveg terasz ráadásul nehéz is.
Szóval kapott előre egy távtartot, ami ki van fújva habbal, a szigetelésen csak 2 menetes szár jön/lóg már ki. Ha érdekel lerajzolom ha gép előtt leszek.

OK

(#84034) Gergello válasza ahenobarbus (#84027) üzenetére


Gergello
addikt

Hátulra is kellene láb.

(#84035) Inhouse válasza Dani_kp (#84030) üzenetére


Inhouse
őstag

Akkor ha jól értem, akkor a + csipesz vagyis a piros csipesz tövébe
Igen!
( a házon belülre) tegyek egy 10A-es bizit.
Nem!
Hogy kerül a piros/pozitív csipesz töve a házon belülre? Vagy milyen házon?
Ahogy kijön a piros csipeszből a vezeték, pár cm-re kell megszakítani és oda megy a biztosíték foglalat. Azért kell pár cm, mert valahogy be is kell kötni.
A készülék házán belül levő biztosíték attól maradhat, a törésből a készülék aljánál esetleg előforduló zárlat esetén a belső biztosíték az elektronikát/trafót védi.

Üdv Inhouse

(#84036) Dani_kp válasza Barret001 (#84031) üzenetére


Dani_kp
őstag

Persze ezt én is tudom, csak itt a + jelet a kontextusban akartam tisztázni.

pjen: a gyári kábel helyett, 2x1 mm2 mt megy majd, szerintem annak azért bírnia kellene jobban, mint ennek a piros fekete csodának.

Inhouse: akkor csak félre értettem. De most már értem, hogy mondod. Képekkel tudnám szemléltetni, hogy elsőnek hogy értettem, de már késő van, illetve a munkahelyemen van bent a töltő. :D

Köszönöm mindenkinek a segítséget :R , amennyi időt rászántunk erre, annyit nem is ér az egész :DDD . De egy lommal kevesebb kerül ki ez által a világba, illetve aki adta, az pedig örül, hogy lesz egy működő tartalék töltője :)) .

https://ingatlan.com/33821564

(#84037) Z_A_P válasza Gergello (#84034) üzenetére


Z_A_P
addikt

Igen, az az egyszerűbb és biztosabb megoldás. Kivéve ha nem fér oda / nem lehet odatenni vagy nem tetszik nekik.

OK

(#84038) Inhouse válasza Dani_kp (#84036) üzenetére


Inhouse
őstag

Arra figyelni kell, hogy ezek sima trafós töltők, nincs feszültség korlát. Tehát nem lehet napokig rajta hagyni, mert ahogy töltődik az akku, emelkedik a töltőfeszültség (csökken az áram és nem terheli meg annyira a töltőt), ami a végén jóval a pezsgéshatár (14,4V) fölé mehet.

Üdv Inhouse

(#84039) R.G.N.


R.G.N.
lelkes újonc

Előtte :O :

Utána :o :

(#84040) Phülöp válasza R.G.N. (#84039) üzenetére


Phülöp
addikt

Jobb volt, mint lett :DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#84041) salaud válasza Inhouse (#84018) üzenetére


salaud
aktív tag

Nekem gyanús hogy Toluol-t használ, amivel az a baj, hogy erősen mérgező.

"A toluol színtelen, illékony, benzolhoz hasonló szagú, kis viszkozitású aromás szénhidrogén.
Szobahômérsékleten folyékony halmazállapotú. A legtöbb szerves oldószerrel – alkoholok,
ketonok, fenolok, észterek, klórozott szénhidrogének – elegyedik. Vízben csak kismértékben
oldódik (0,047 g/100 ml 16°C-on).
Mérgezô anyag, amely felszívódhat a bôrön keresztül, illetve gôzei a tüdôn keresztül. Nagy
koncentrációban való tartós belégzése a központi idegrendszert károsítja, fejfájást, szédülést, koordinációs zavarokat okoz. Magasabb koncentráció esetén eszméletvesztés következhet be.
Ha a bőr hosszabb ideig van kitéve toluolnak, kiszárad, a bôrzsiradék elvesztése miatt bôrgyulladás következhet be. Közvetlen bőrirritáló hatása csekély."


Amúgy pvc-hez baromi jó ragasztó, anyagában oldja a pvc-t, majd amikor elpárolog, a pvc "visszaköt". Leegyszerűsítve szólva saját magával ragasztod a pvc-t...

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#84042) Dani_kp válasza Inhouse (#84018) üzenetére


Dani_kp
őstag

Van egy cipész ismerősöm nála láttam ilyen vagy ehhez hasonló ragasztót, ma megyek hozzá és rákérdezek.

https://ingatlan.com/33821564

(#84043) Dani_kp válasza R.G.N. (#84039) üzenetére


Dani_kp
őstag

Jó lett, miből lett az eleje kivitelezve?

https://ingatlan.com/33821564

(#84044) Barret001 válasza Dani_kp (#84042) üzenetére


Barret001
addikt

Na ez engem is érdekel :) Hogy valós,vagy össze vannak a videók vágva.

(#84045) hegegabi80 válasza R.G.N. (#84039) üzenetére


hegegabi80
addikt

Jó lett, de jöhetne hozzá egy kis leírás és információ.

(#84046) R.G.N. válasza Dani_kp (#84043) üzenetére


R.G.N.
lelkes újonc

Szia!
Köszi!
Dekopírfűrésszel vágtam ki, csiszoltam és eredetileg löhárítóba szánt 'tuning rács' lett beleragasztva.

Később még teszek alá egy por védő szivacsot is. :))

(#84047) Inhouse válasza salaud (#84041) üzenetére


Inhouse
őstag

Sok videóban látni hasonlót, sehol nem láttam eddig a címkéjét. De mindent IS ragasztanak vele, akár fát is. És mindenhol így, hogy nem a ragasztandó felületeket, majd összenyomják, hanem odanyomják az egyik anyagot a másikhoz és odafolyatják. Szóval láttam fával is...persze nem biztos, hogy mind ugyanaz, de már régen feltűnt ez a fehér tubusos cucc, ugyanolyan áttetsző, híg és ugyanúgy használják. Meg gyanús, hogy mondjuk amerikai emberke nem dolgozik erősen mérgező ragasztóval 2023-ban.
Anno, gyerekkoromban összeraktam pár modellt, azokhoz is ilyen folyós ragaszót adtak valóban, ami a műanyagot olvasztotta meg...csak apró tégelyben volt és fogpiszkálóval adagoltuk apránként...hú, de rég volt...

#84042 Dani_kp:
Köszi! Kíváncsi leszek. Bár a cipőragaszókat én úgy ismertem, hogy ott is mindkét felület beken, vár, erősen összenyom...

Üdv Inhouse

(#84048) R.G.N. válasza hegegabi80 (#84045) üzenetére


R.G.N.
lelkes újonc

Egy ideje már megvan a Cooler Master Masterbox MB600L-em.

Híresen sz*r airflow-val rendelkezik. Gyárilag zárt az eleje.

Most dobtam össze magamnak -főleg- használt cuccokból egy kis konfigot ami belekerült ebbe a fuldokló dobozba:

Asus Prime B450M-K II
Ryzen 5 3600
Power Color Red Devil RX 580 8Gb
2x8Gb Kingston Fury Beast 3200MHz
Chiftech A90 650W

2x 140 mm arctic pressure venti elől
1x 120 mm arctic flow venti hátul

Sajnos hiába kerültek be az új ventik, nem volt honnan szívja a levegőt a rig... Szóval csináltam neki. :DD

Leragasztottam maszkolószalaggal, felrajzoltam a kivágni való részt, dekopírral kivágtam, csiszoltam, és löhárítóba való tuningrácsot ragasztottam bele.

15C° ot javult a CPU és a GPU is. :R

(#84049) Dani_kp válasza Inhouse (#84047) üzenetére


Dani_kp
őstag

A cipő ragasztót ismerem, de Ő is szokott ehhez hasonlót használni, a 2 felülethez vagy közé :F odafolyasztja vár egy kicsit és kész.

https://ingatlan.com/33821564

(#84050) Top cat válasza Inhouse (#84047) üzenetére


Top cat
őstag

A kommentek között azt írják, hogy ilyen ragasztót használ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.