Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65551) pjen válasza Reggie0 (#65550) üzenetére


pjen
félisten

A szivttyú emel a nyomáson,de csak akkor,ha van mit nyomni.Azért fog köpködni.Neked egy viztartály kell,ami táplálja a szivattyút..

(#65552) Reggie0 válasza pjen (#65551) üzenetére


Reggie0
félisten

Mindig van mit nyomni, itt nincs vizhiany. A problema, hogy a kulonbozo iranyokban valtozik a halozat ellenallasa(pl. csapot nyitnak) es akkor valtozik a nyomaseloszlas, amit en kompenzalni akarok. Te a bemeneti oldalra raknak a tartalyt, de azt a kimenetire kell egyertelmuen, mert a szivattyu kimeneti oldalan kell szabalyozni a nyomast. A szivattyut meg vagy bekapcsolni lehet vagy kikapcsolni, tehat az szabalyzashoz energiatarolo is kell.

[ Szerkesztve ]

(#65553) Inhouse válasza Barret001 (#65544) üzenetére


Inhouse
őstag

Ha 0,5V-tól már megy, akkor sanszos, hogy menni fog.

Dauerstage: Multimétered van? Mérj rá csipogás közben és megvan a feszültség.

Sajnos nem ilyen egyszerű. A multiméter DC-re jó, illetve hálózati 50Hz-re. Egy ilyen magasabb frekvenciájú, rövid időtartamú jelnél csak "valamit" fog mutatni.

Üdv Inhouse

(#65554) Samus válasza Reggie0 (#65552) üzenetére


Samus
addikt

Házi vízmű esetében a szivattyú után van a tartály, előtte nem is lehetne. Neked viszont ez nem lesz elég kell egy visszacsapó szelep a bejövő ág legelejére, mert hiába pufferelsz, ha többen megnyitják lent a csapot, a növelt nyomású tartályból megindul a víz visszafelé. Meg úgy egyenként szép hangja lesz a szivattyúnak egy lakásban. Nyomásfokozó szivattyút néztél? Mint például a Grundfos Scala2?

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#65555) pjen válasza Reggie0 (#65552) üzenetére


pjen
félisten

Neked tartály nélkül egy magas nyomású mosóboz hasonló elrendezésed lesz.Lesz mindíg azonos nyomás,csak ah átfolyó víz lesz kevés.

(#65556) NEMO1968 válasza Inhouse (#65553) üzenetére


NEMO1968
őstag

Attól függ,milyen multimétere van.
Az enyém pl. jó AC/DC-re is.
Egyébként ha jól tudom, az ilyen magas frekvenciájú hangok már kezdenek a DC feszültségre hasonlítani.
Így ha csipogás közben feszkót mér,többé-kevésbé "pontos" értéket kap.(lehet röhögni :D )

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#65557) lemmy71 válasza Reggie0 (#65550) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha a szivattyú elé nem teszel valamilyen lábszelepet mint a fúrott kutaknál, akkor ki be fog kapcsolni folyamatosan a szivattyúd amikor elzárod valamelyik csapot :K

(#65558) Reggie0 válasza Samus (#65554) üzenetére


Reggie0
félisten

A szelep az evidnes, sot szuro sem art, mert ha elzarjak a vizet felujitas miatt utana tonna rozsda indul utnak.

Igazabol meg nem neztem konkret szivattyut, komoly nyomasra nincs szukseg, eleg ha 2-bar is, annyira szornyu a helyzet. Konkretan a gaz atfolyasos melegito csak akkor gyujt be, ha tokig nyitva a melegviz es a hideget szabalyozgatom minimum kornyeken.

(#65555) pjen : Mar miert lenne keves az atfolyo viz?

(#65559) Barret001 válasza Reggie0 (#65558) üzenetére


Barret001
addikt

Be kell rakni egy ilyet,és a szívó oldalra egy visszacsapó szelepet. Semmi más nem kell.

[link]

(#65560) lemmy71 válasza Barret001 (#65559) üzenetére


lemmy71
őstag

Azért az siralmas hogy mai világban ilyen közüzemi számlák mellet egy hydrofort kell rákötni a hálózati vízre hogy legyen nyomás :O Nem lehet ilyen esetben perelni a szolgáltatót, valahol csak elő van írva hogy mit is kell biztosítani a szolgáltatónak, a fogyasztó felé.

(#65561) Nikaré


Nikaré
őstag

Sziasztok!

Egy beltérben lévő, nem zománcozott, kandalló kémény csövet kellene rövidebbre vágni. (az a matt fekete színű) Szerintetek mivel és hogyan lehet szépen levágni?

(#65562) pjen válasza Nikaré (#65561) üzenetére


pjen
félisten

Sarokcsiszolóval,körbe rajzolod és levágod.

(#65563) Bile Demon válasza lemmy71 (#65560) üzenetére


Bile Demon
őstag

A hálózati nyomással gondolom nincs baj...
Ez társasházi probléma, 10 emelet magasságba megy fel egy szál colos cső, és abból ágaznak le a WC-k és fürdők. Gyárilag volt mindenkinek egy 1/2-es kiállása WC tartályhoz + egy másik 1/2 a fürdőnek, kicsi a WC a többség kidobálta a tartályt (mi is). Itt mindenkinek nyomóöblítős vagy 90 fokos csapos WC-je van. Mi is amikor öblítünk a WC-ben, akkor a konyhai csapból kb. fele annyi víz jön... Pedig az egy másik strang!
Zuhanyzásnál fincsi frissítő, az egy strangon van a WC-vel...

Szóval a szűkület már a strangok előtt van valahol. Vagy az elosztóvezeték a pincében (rozsda vízkő, lerakódás), vagy az öreg elzáró szelepek.
Amikor felvetettem a problémát, akkor csak a kifogások jöttek.

lakók véleménye:
1. nem zavar, nem érdekel, jól van az úgy
2. nem zavar annyira, hogy szétveressem a felújított fürdőt
3. innen ár csak halni készülök :(( a negyedikre felmászni is egy szenvedés (nincs lift), kisebb gondom is nagyobb a nyomásesés kérdéskörénél.
4. az nem miattunk van, már az is biztos, mi csak leöntük néha a WC-t a vajlingos mosogatóvízzel. Amúgy se lakunk itt, csak télidőben, ha nincs mit csinálni a tanyán, akkor jövünk föl.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#65564) Barret001 válasza lemmy71 (#65560) üzenetére


Barret001
addikt

Nálunk még vezetékes víz sincs! Avval indokolják,hogy magasan vagyunk.

(#65565) Dauerstage válasza Barret001 (#65564) üzenetére


Dauerstage
tag

:W Istenkém, de jó hogy kertesházban lakom :R :R

A privát beszélgetés azért van, hogy bármely fél tudja igazolni az igazát. Ha itt rám írsz, akkor ne kérd hogy email-t küldjek. Ha ez neked nem oké,akkor ne is írj.

(#65566) Reggie0 válasza Barret001 (#65559) üzenetére


Reggie0
félisten

Koszi, ez jo otlet.

(#65557) lemmy71:D

(#65560) lemmy71 Regi magasabb haz, amugy nem tudom mi az oka, de pl. reggel 6-8 korul meg van normalisabb nyomas, persze az is keves, de napkozben alig van valami. Mivel alberlet, ezert sokat nem akarok foglalkozni vele .

#65563) Bile Demon: Igen, kb. eltalaltad, csak 6. emelet. Igazabol nekem jo a szivattyu, azert neztem kezdetben olyat ami gazos vizet is sziv, mert nem zavar ha masnak visszaszivja a levegot is, amikor bekapcsolom, majd akkor elzarja a csapot :D Igy talan majd megszavazza a felujitast.

[ Szerkesztve ]

(#65567) Barret001 válasza Reggie0 (#65566) üzenetére


Barret001
addikt

A gázos víz nem zavarja a szivattyút,ameddig van minimális nyomás a szívó oldalon.Automatikusan ki fog légtelenítődni.

(#65568) #33253120 válasza betyarr (#65484) üzenetére


#33253120
törölt tag

Kb nyert ügyed van.
A 3 eres MMfal vezeték kb úgy lehet nálad bekötve, hogy a fekete a fázis, kék a kapcsolt, a leszigetelt zöld/sárga pedig sehova sincs bekötve.
És, joggyal feltételezhetjük, hogy ha a kapcsoló felőli oldalon megvan a dobozban a plusz ér, akkor a kötödobozban is. Azaz ott ezt a plusz vezetéket ráakasztjátok a nullakötésre, és kész is vagytok, ha attól eltekintünk, hogy nem szabványosak a szinek.

(#65569) Nikaré válasza pjen (#65562) üzenetére


Nikaré
őstag

Köszi így lesz, jó ötlet!

(#65570) Inhouse válasza NEMO1968 (#65556) üzenetére


Inhouse
őstag

Persze, hogy jó AC-re is és DC-re is. De AC csak 50Hz (szinusz) környékén. Ráadásul nem túl gyors egy mezei MM mintavételezési gyorsasága. Tehát nem túl pontos nagyobb frekvencián, nem szinusz a jel és hogy éppen akkor vesz-e mintát, amikor a csúcsérték van...nem valószínű, hogy ettől okosabb lesz. Próbálgatás, vagy szkóp...

Üdv Inhouse

(#65571) betyarr válasza #33253120 (#65568) üzenetére


betyarr
veterán

ám akkor a kérdés felvetődik,hogy ha ott van mindkét helyen,akkor miért nincsen bekötve :F bár nem tom egyelőre,hogy az a plusz vezeték mi...

más:
van itt valakinek yeelight-ja? [link]

azt szeretném elérni,hogy ebből kettőt veszek és elsődlegesen arra használnám,hogy a mennyezeti világítás fényerejét egy kicsit "kipótoljam" vele.másodsorban pedig hangulatvilágításnak használnám.a kérdés az,hogy vajon egy ehhez hasonló lámpába [link] beletéve mennyire érném el az elsődleges célomat?vajon nagyon lefogná a fényerőt a lámpaernyő? magasan lenne,polcon.használja valaki ilyen célra (is)?

[ Szerkesztve ]

(#65572) Barret001 válasza #33253120 (#65568) üzenetére


Barret001
addikt

Ezt már írtam neki,nem találta jó ötletnek.

(#65573) betyarr válasza Barret001 (#65572) üzenetére


betyarr
veterán

az nem az volt,hogy húzzak be egy másik vezetéket?mert ez nem járható út.le van falazva...
vagy az nem te voltál :F
bár már kezdem kapizsgálni ezt a T_chris-féle megoldást.ez lenne amúgy eddig a legjárhatóbb,ha tényleg csak be kell kötni.de vajon miért nincsen bekötve a dobozban?már ha egyáltalán...

[ Szerkesztve ]

(#65574) Inhouse válasza betyarr (#65573) üzenetére


Inhouse
őstag

Mert a kapcsolóhoz csak 2 ér kellett, az MM fali vezeték meg 3 eres, lusta volt levágni, elfér. Ha meg valóban így van, akkor te jártál jól vele.

Üdv Inhouse

(#65575) Barret001 válasza betyarr (#65573) üzenetére


Barret001
addikt

Azt írtam,hogy a használaton kívüli kábel másik végét nullára kötni.Lehet hogy csak előre látásból behúzták.

(#65576) betyarr válasza Barret001 (#65575) üzenetére


betyarr
veterán

lehet nem fogtam fel a dolgot még akkor és nem értettem mit szeretnél mondani,de már vili :R

(#65577) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

Üdv.
Van egy ilyesmi munkalámpám:

A hosszú LED csík világít rendesen, viszont amikor a felsőre átkapcsolnék nem világít. Ott cseréltem led-et és az sem oldotta meg. valami ötlet mi lehet a gond? ( 3 fázisú a kapcsoló, tehát felső led, oldalsó led és kikapcsol. )

(#65578) pjen válasza EXIEZ (#65577) üzenetére


pjen
félisten

Először a kapcsolót néztem volna meg.Lehet csak nem vált át.

[ Szerkesztve ]

(#65579) macilaci78 válasza EXIEZ (#65577) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Sok válastás nincs:
led - cserélted
kapcsoló
kontakthiba - gondolom, egy elszakadt forrasztást észre vettél volna, de azért csinálnék szakadásvizsgálatot
driver
áramforrás - mivel a másik funkció megy, így az akku jó

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65580) EXIEZ válasza macilaci78 (#65579) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Elszakadt forrasztást nem látok. Bár a kábelek színe pont fordítva van ( piros a negatív ) de az egész így van kábelezve, meg mérve is rájöttem. Kapcsolót hogy kellene ellenőrizni? lehet hülye a kérdés.

ui: Mielőtt akkupakkot csináltok, és már megvan a 2 vég ami csatlakozik egy X géphez, ajánlott leszigetelni, vagy megcsap mint engem ;] :C

(#65581) Inhouse válasza EXIEZ (#65580) üzenetére


Inhouse
őstag

Hány akku volt összekötve? Mekkora feszültség volt, hogy "megcsapott"?

Üdv Inhouse

(#65582) EXIEZ válasza Inhouse (#65581) üzenetére


EXIEZ
senior tag

4db AA sorban, tehát ~5V
Amikor körbetekertem szigszalaggal, a két végén a kábelt összenyomtam, ami megcsapott. kb mint egy gyenge ponthegesztő :D
szóval tanultam belőle, de most sem értem hogy hajlottak össze, amikor a két kábel el volt választva..

(#65583) Inhouse válasza EXIEZ (#65582) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem rázhatott meg, ahhoz az kevés. Inkább égethetett az a fém rész, ami felhevült a zárlattól, illetve maga a szikra...

Üdv Inhouse

(#65584) EXIEZ válasza Inhouse (#65583) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Nem rázott meg, nyilván nem fog 5V :D
Úgy értettem a dolgot, bár inkább égetett mint szikra volt. De nincs gáz, legalább gyártottam házilag kábelvéget ami addig szigeteli amíg tekergetem az akkukat.

a gombos kérdésre valaki tud válaszolni?

[ Szerkesztve ]

(#65585) Inhouse válasza EXIEZ (#65584) üzenetére


Inhouse
őstag

a gombos kérdésre valaki tud válaszolni?
???

Üdv Inhouse

(#65586) EXIEZ válasza Inhouse (#65585) üzenetére


EXIEZ
senior tag

(#65577) EXIEZ és az ezt követő kb 2 HSZ.

[ Szerkesztve ]

(#65587) mephi666 válasza EXIEZ (#65584) üzenetére


mephi666
nagyúr

a kapcsoló nyitja/zárja az áramkört... multiméter, szakadásmérés?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65588) EXIEZ válasza mephi666 (#65587) üzenetére


EXIEZ
senior tag

szakadásmérés alatt azt érted, hogy omh-ra állítom és várom a ~0 értéket?

(#65589) mephi666 válasza EXIEZ (#65588) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezen a típuson a bal felső állás, ahol a hangjegy van: fütyül ha összeérinted a 2 végét :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65590) EXIEZ válasza mephi666 (#65589) üzenetére


EXIEZ
senior tag

ezzel mintha már néztem volna, bár újra megmérem, aztán pontosítok.

(#65591) EXIEZ válasza mephi666 (#65589) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Én megmértem mindent, de ez sípolt végig.
Mondjuk azt nem értem, ha a kapcsoló megszakítja az áramkört, akkor miért sípol be állandóan, ha az akkut és a legvégső kábelt mérem?

nem tudok rájönni mi a baj vele, dobjak fel képet ide?

(#65592) mephi666 válasza EXIEZ (#65591) üzenetére


mephi666
nagyúr

miféle a kapcsoló? kapcsolónak van általában 2 lába, ezekhez érinted a multimétert... kikapcsolt állapotban csöndben van, bekapcsolva meg fütyül a multiméter, ha jó a kapcsoló...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65593) EXIEZ válasza mephi666 (#65592) üzenetére


EXIEZ
senior tag

[Képek]

Multiméterrel méregettem, de ha rámértem, akkor kapcsolgatja a fényt.
de ezek a kábelszínek sem tetszenek, ha meglenne a hiba oka, biztos átkábelezném piros-feketére végig.

(#65594) macilaci78 válasza EXIEZ (#65593) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kapcsoló nyitja-zárja az áramkört. Ha a végére rakott ledet kapcsolod, akkor a ledhez menő áramkör zárt.
Azért sípolt végig, mert a kapcsolóra rá van kötve a fogyasztó, így ha a kapcsolón nem is megy végig az áram, a fogyasztón biztosan, tehát zárt áramkört jelez a szakadásvizsgálat. Szakadásvizsgálathoz kösd sorba a multimétert, ne párhuzamosan.

Az ellenállás hasztalan: :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65595) EXIEZ válasza macilaci78 (#65594) üzenetére


EXIEZ
senior tag

A nagyrésze az oké így hogy kifejtetted, de mi is az hogy sorba kötöm a multimétert? ilyennel nem találkozok mindennap :D

(#65596) macilaci78 válasza EXIEZ (#65595) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A lényeg az, hogy ha a multiméter érintkezői között akár csak egy lehetséges útvonalon tud az áram haladni, akkor szakadásvizsgálatra már sípol a készülék. És a kapcsoló állásától függetlenül a kapcsoló két pólusa közt a leden keresztül ez meg is valósul. A kapcsoló szakadásvizsgálatához kösd le róla a fogyasztót.
Vagy ha a kapcsoló megfelelően működik, akkor viszont feszültséget tudsz rajta mérni a megfelelő állásban, ehhez viszont párhuzamosan kell bekötni a műszert.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65597) EXIEZ válasza macilaci78 (#65596) üzenetére


EXIEZ
senior tag

A LED az le van kötve róla, én úgy vizsgáltam. vagyis pontosítok. 3 állása van elvileg a lámpának, egy ami azt a ledet kapcsolná be ami nem megy. a 2. az az oldalsó cob led-et, ami megy is rendesen, a 3. gondolom OFF.
most feltöltöttem rendesen a cuccost, megmérem a feszültséget benne, aztán hátha kialakul valami.

ui: a másik led-et nem kötöttem le róla, de az most nem is fontos, mert az működik. meg szerintem azt nem is kell.

[ Szerkesztve ]

(#65598) ahenobarbus válasza EXIEZ (#65597) üzenetére


ahenobarbus
tag

üdv,

Az a kapcsoló ránézésre egy sima nyomógomb, szóval az elektronika küldi a feszültséget váltogatva a ledek fele, a gombnyomások alapján. Szóval ha nem jelenik meg feszültség az egyik lednél, akkor a elektronika hibája szerintem.
Akár próbából megcserélném a cob led és a másik táplálását, lássam mi történik, melyik világit.

uff, ocs.

(#65599) EXIEZ válasza ahenobarbus (#65598) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Ezt kipróbálom még.
Viszont alternatívának kigondoltam azt, hogy 1 állásban ugye működik, szóval arra kötök egy extra kapcsolót és problem solved. meglátjuk, de újrakábelezem előtte.
köszi.

(#65600) Inhouse válasza EXIEZ (#65599) üzenetére


Inhouse
őstag

Ahogy itt a végén írták ez egy nyomógomb, nem kapcsoló. Ellenállás méréskor nem lehet feszültség forrás az áramkörben, tehát az akkut le kell választani. Ennek a nyomógombnak 4 lába van, de 2-2 közös, az mindig sípolni fog, csak 2 között lesz alapból szakadás és ha nyomod zárlat. Mivel nyomógomb, az elektronika lépteti a LED-eket, hogy éppen melyik menjen. Vagy elszakadt az a vezeték, ami a másik LED-hez megy, vagy az a kimenet halott (mivel írtad, hogy a LED jó).
A képek élesek, de ebből ember legyen a talpán, aki megmondja, hogy melyik hova megy. Én még LED-et sem láttam...

Üdv Inhouse

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.