Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) Wind-Storm válasza FatalEror (#24000) üzenetére


Wind-Storm
őstag

De nem mindennap használod... egyszer megcsinálod a kerítést oszt kész.

[ Szerkesztve ]

(#24002) FatalEror válasza Wind-Storm (#24001) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát azért csináltam és nem pedig vettem de amikor ültetek akkor is jó szolgálatot tesz.....

többit meg inkább privibe mert lassan bannolva leszünk :D

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#24003) szab.tam válasza FatalEror (#23992) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

soroksárin megkaptam a fúrószárakat. (5.8; 5.9; 7.9)

holnap a kerepesire megyek ezért az állványért.
kicsit stabilabbnak tűnik, mint az obi 5k-s...
•A fúróállvány befogó átmérője: 43mm - remélem, ez szabvány. (elsőre ennyinek tűnik a b&d-em...)

viszont a hozzá való satuval bajban vagyok.
a megmunkálandó blokok maximum 50x50mm-es alapterületűek lesznek. (vagy kisebb, ez a blokk felépítésétől függ majd.)
tehát ezt kell befognom, és fölülről fúrkálnom. és ugye 2 d-ben a fúró alá tudom bemozgatnom. remélem érthetően leírtam....
az állvánnyal való rögzítés kompatibilitás szabvány? vagy rá kell próbálni, és vagy jó hozzá, vagy nem?

ezekből melyiket vegyem meg?
(igaz, ezt valszeg ott is meg tudják mondani...)

:R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24004) blasko92 válasza szab.tam (#24003) üzenetére


blasko92
őstag

Szürkeöntvény asztal 160 x 160 mm

Eszerint: ezt a satut még gond nélkül rá tudod szerelni.

(#24005) FatalEror válasza szab.tam (#24003) üzenetére


FatalEror
addikt

Amúgy amit választottál állvány jól tetted jo választás a wolfcraft mindig is egy jófajta minőségi márka volt,értelemszerűen wolfcraft satut válassz mert biztos,hogy a gyártó nem gyárt a saját forgalomba lévő termékeivel inkompatibilis terméket,de ha megveszed ott kicsomagolod és néztek r egy satut ami rámegy és az akkor biztos jó lesz.

HardCore is my LifeStyle

(#24006) szab.tam válasza blasko92 (#24004) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

b variáns. ez is nagyobb, mint az én igényem: 65mm max nyithatóság.
(kicsit olcsóbb, 9 vs. 3.5 k...)
majd az üzletben kiválasztom a 2 közül.

más.
menetvágás.
nem pálcára, hanem lapos alurúdba.
azaza blokba. ami a 2 felet összefogja, amiben a hőcsövek futnak. és a pántot is rögzíti majd, ami a lefogatást adja.
pántot átfurom. a blokk felső felét is átfúrom.
a blokk alsó részébe kéne a menet. 3-as csavarokkal dolgoznék.

guglin még nem olvastam utána, de ha tudnátok valami magyar nyelvű, jó oktató leírást. (a matek órán ennél a résznél is hiányoztam...) :DDD
halvány gőzöm sincs a menet kialakításáank menetéről, és arról sem, hogy milyen menet szabványok vannak. magyarul: itthon vannak 3-as csavarjam, hozzájuk szeretnék menetet... :U

:R

(#24005) FatalEror
ez holnap délelőtt pontosan így fog történni. ezért nem akartam már ma du. 5 előtt 3 perccel beesni...
azért szeretném az olcsóbb satut, mert egymenetvágó készlet 5k körül van, és jó lenne az egész maradék bohóckodást 20k-ból megúszni...
(vészesen elfogyott a szerszámokra szánt pénz. jó, hogy nem 20k-s fúrót, 30k-s állványos fúrót vettem, hanem csak 10-ért egy b@d-t. így legalább jobban multifunkciós a cucc, hogy külön van fúróm.

valahonnan kéne sok olcsó 6mm-es, 300-350-400 hosszú cső. vagy 50 db párszázas ajánlat...
a jó q* a...-kat. 1 dollár a listaára kínában. de mire ideér, 1500-2000 huft.... :(( :(((

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24007) FatalEror válasza szab.tam (#24006) üzenetére


FatalEror
addikt

[link]
itt pedig a menetfúrás és rögtön lehet tesztelni a tudásod csak jelölni kell és kész.:[link]

és a guminő is 100k környékén van,és ha kilukad akkor meg egy matrica szettel lehet javítani..... :U

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#24008) blasko92 válasza szab.tam (#24006) üzenetére


blasko92
őstag

Veszel egy M3-as metrikus menetfúrót.

2,5-ös, 2,6-os fúróval előfúrsz neki, majd kézzel behajtod a menetfúrót (azzal a b&d fúróval ne próbálkozz, mert ahhoz túl nagy a nyomatéka, és túl gyors)

Egy kis segítség az elterjedtebb menetek magátmérőjének meghatározásához: [link]

(Ebben nincsenek benne a finom menetek)

[ Szerkesztve ]

(#24009) FatalEror válasza blasko92 (#24008) üzenetére


FatalEror
addikt

És kicsit drágább is mint a kézi menetfúró,és ennek a gépnek nem is túl nagy a nyomatéka tehát egy komolyabb menetnél simán le is lehet égetni a gépet....

HardCore is my LifeStyle

(#24010) szab.tam


szab.tam
nagyúr

minek esztergályos szakmunkásképző. tök felesleges, amikor van barkács topik.... :U :DDD :)) :R (ilyen sorrendben....)

ha jól értem, 3 egymás utáni lépés van:
előfúrás, nagyolás, simítás, készrevágás.
de mivel kell valami behajtó eszköz, így jobban járok a készlettel, mintha csak megveszem az m3 menetfúrót. nem?

még 1.
pl. a 3-ashoz a 2.5-ös előfúrás után van egy ilyen:
" A magfurat elkészítése után megsüllyesztjük a furat mindkét oldalát, a könnyebb kezdés érdekében."
ez azt jelenti, hgoy egy pl. 3-as fúróval, (mert nincs kisebbem a 2.5-3.0 között), egy pici gondolatnyit, (mint egy süllyesztett csavarfejnyi), befúrok? hogy a menetvágó könnybben belekapjon?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24011) FatalEror válasza szab.tam (#24010) üzenetére


FatalEror
addikt

Úgy úgy de én linkeltem neked egy komplett készletet és azon az oldalon vannak 5k környékén is.....

HardCore is my LifeStyle

(#24012) szab.tam válasza FatalEror (#24011) üzenetére


szab.tam
nagyúr

lehet, hogy a kerepesin is lesz, ahová holnap megyek állványért, satuért.

ha megtudom úgy csinálni, ahogy elterveztem, igazából el sem tudom rontani őket.
csak cső, cső, cső.... :O
kaptam 2 db. 6*300-as újat 2k-ért. abból megcsinálom a spéci nb + igp hűtőt, és utána álmodozom.
peig nagyon durva procihűtőt terveztem, fekvő lapra valót. brutálisat.... :))
16 db 6mm-es csővel. és olyan magasat, amilyen hosszú csövet tudok szerezni.
szerintem még a szőreltondzsónt is lehűteném vele. (passzían persze...) :U :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24013) FatalEror válasza szab.tam (#24012) üzenetére


FatalEror
addikt

Az biztos,sőt még Steinert,és Meleg Márkot is együttvéve :D

HardCore is my LifeStyle

(#24014) blasko92 válasza szab.tam (#24010) üzenetére


blasko92
őstag

Igen, ezek a fő lépések vannak a menetfúrásnál.

Én M3-asnál nem nagyon szoktam végigvinni mind a három lépcsőt a menetfúróval (mivel nekem nem is készletben van, csak a készrevágó van meg), de vigyázni kell, nehogy beletörd a menetfúrót az anyagba, mert azt onnan többet ki nem szeded, hacsak nem lóg ki valamelyik vége. De ha van türelmed és időd, akkor végigcsinálhatod mind a három lépcsőt. :)
Egyébként ha ügyesen csinálod, akkor elég a 2. és a 3. lépés is.

A süllyesztésről: orsómeneteknél a menet végén van egy letörés, ez a letörés a magátmérő alá megy (M3-as csavarnál ~2x45°-os letörés van), azért, hogyha a csavar vége roncsolódna a menet ne károsodjon, és könnyebben belekapjon az anyamenetbe.

Anyamenetnél a névleges átmérőnél nagyobb süllyesztés van (M3-asnál ~3.5-ös fúróval kell süllyeszteni), azért, hogy a menetfúró könnyebben belekapjon, felverődés esetén a menet itt se károsodjon, az orsómenet könnyebben belekapjon.

Neked, ha vékony anyagba akarsz menetet fúrni, akkor nem kell mindkét felét megsüllyeszteni a furatnak, mert így kisebb részbe tudsz menetet vágni, ergó gyengül.
Elég arról az oldalról, ahonnan majd belekapatod a csavartot.

Egyébként hajtószárat is lehet kapni külön, de megéri beruházni egy készletre, mert ki tudja mikor lesz még rá szükség :)

Házilag gányolt heatpipe még nincs a tervek között? Bár annak az elkészítése nem túl könnyű dolog....

[ Szerkesztve ]

(#24015) szab.tam válasza blasko92 (#24014) üzenetére


szab.tam
nagyúr

el is mentettem a menetvágás mappába.... :R

nem lesz "mindkét vége". a blokk 2 tésze lesz összefogatva. felülről. a felsőt átfúrom. az alsóba lesz menet vágva. de csak egy darabig. mert az alján ugye a hőforrás lesz, tehét a csavar nem bújhat ki, kell a sima talpazat..
elég kényes menet szempontjából, mert 5 mm vastag a rúd, ebből kb. 3 mm-et fogok befúrni. ez kb. egy anyányi.
és ez az extra rögzítés jól is jön. először ezt csinálom meg, összecsavarom a 2 féltekét. utána jön az illesztési él mentén a csöveknek a járat megfúrása. miután össze lesz csavarva, így az elmozdulás lehetőségét is kizártam.
a satu pofájának a szélességétől függ, hgoy 1 vagy 2 csavar lesz a fúrás idejére behajtva.

miből mit veszek.
állvány, olcsóbb satu és csak m3x3 + behajtó össz 15k.
állvány, drágább satu + készlet 30k. nekem most nagyon nem midegy... :(
legalábbis a kerepesi úti bolt készletéből válogatva.
de holnapig kitalálom.

még 1x köszi mindkettőtöknek! :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24016) blasko92 válasza szab.tam (#24015) üzenetére


blasko92
őstag

Igazán nincs mit.

A menet fúrásánál figyelj arra, hogy a leválasztott forgácsot mindig törd meg. Azaz kb. 1,5 fordulat után egy 0,5 fordulatot hajts vissza, nehogy beszoruljon a menetfúró. És arra is figyelj, hogy a zsákfurat aljában ne legyen forgács.

Bár zsákfuratnál az a 3mm, főleg, hogy még süllyesztve is lesz picit kevésnek hangzik.
A menetfúró eleje kúposra van kialakítva.

Biztos nem tudod átmenősre csinálni a menetet? Max a csavar nem fog kilógni.

(#24017) FatalEror válasza blasko92 (#24016) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem az rontana a hűtésen,de akkor most kézi szettet vásárolt vagy gépit?

HardCore is my LifeStyle

(#24018) sinya85 válasza blasko92 (#24016) üzenetére


sinya85
senior tag

Vagy vehet csavart hornyú gépi menetfúrót is, elég 1szer beletekerni és a forgácsot felfelé vezeti tehát zsákfurat menetezéséhez kiválló. [link]

ஜ۩۞۩ஜ

(#24019) szab.tam válasza blasko92 (#24016) üzenetére


szab.tam
nagyúr

zsákfurat

ma mentem laikusként a fúrószárakért. (amiről tegnapig azt hittem, fúrószál...)
közben meregtem, hogy 44 éves fejjel elvégzek egy esztergályos sulit. (elvileg érettségivel csak 1.5- 2 év)
hogy én is tudjak ilyenket, hogy zsákfurat. mert nagyon elegem van, hogy semmihez sem értek. :(( :(((

átmenőre.
ennél lehet, hgy oimeg tudom oldani. a sarkokban lesz a furat és a menet. középen fut a 2 cső. a széleken itt úgyis csak a lesarkazás- és érintésvédő szivacs lesz.
meggyőztél, átfúrom.
majd a későbbieknél is kell, egy proci, gpu, chip, akármiről "túllógó" rész, ahol már nem fut cső a blokkban. ott lesz a rögzítő furat. ami összefogja a 2 blokkrészt, és rögzíti a rögzítő, lefogópántot. és mivel ott már nem lesz hőforráshoz hozzáérő rész, nem kell hogy teli és sima legyen.

csak kézi behajtásút. és valszeg csak 3-asat. régen volt elképzelás, amihez 6-os kelett volna, de az kiesett a képletből. ha mégis nagyon kéne, azt megcsinálom átmenőre, és összehúzatom. ott nem kell a menet. az a nagy bordák összefogatásához kellett volna.

tehát perpill elég az m3. és nem gépi. annak a pár furatnak, ami lesz, fölösleges a gépi.
meg eza fúró nem is alkalmas nagyon rá szerintem.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24020) FatalEror válasza szab.tam (#24019) üzenetére


FatalEror
addikt

Ha iskolát akarsz végezni akkor dunaferrbe van délutáni szak is ami ugyan az mint a "reggeli" csak délután van.

HardCore is my LifeStyle

(#24021) szab.tam válasza FatalEror (#24020) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hát de ez dunaújváros....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24022) FatalEror válasza szab.tam (#24021) üzenetére


FatalEror
addikt

Közvetlen busz járat van vagy ez sem sem mentő tényező?

HardCore is my LifeStyle

(#24023) szab.tam válasza FatalEror (#24022) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:U :N

44 éves vagyok. hátralévő kicsiny életemnek jelentős részét nem fogom volánbuszon eltölteni... :N :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24024) FatalEror válasza szab.tam (#24023) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem szabad negatívan hozzá állni a dolgokhoz, a Jó Isten is X-el játszik.......

HardCore is my LifeStyle

(#24025) blasko92 válasza sinya85 (#24018) üzenetére


blasko92
őstag

Lehet akár az is.

M3-asból nekem a három lépcsős van, 5-ös és 6-osból van csavart hornyú is.

Mennyi menetet kellett fúrnom a nyáron :D
És még M20-ast is...... 20mm vastag laposvasba :Y

Csináltuk a Deckel Maho (azt, hogy pontosan melyik maróhoz csináltuk nem tudom, mert hiába kérdeztem az üzemvezetőt, nem mondott semmit, csak korbáccsal hajszolt...) gépek vázait, meg burkolatait. Meg pár NEF600-as eszterga alkatrészének legyártásában is segédkeztem :)

szab.tam biztos, hogy Bp-n is szokott indulni tanfolyam akár lakatos, akár hegesztő, akár CNC-s. Bár elég busás áruk van sajnos....

(#24026) sinya85 válasza blasko92 (#24025) üzenetére


sinya85
senior tag

szab.tam: Mellesleg nem tanítanak semmi használhatót a cnc-s tanfolyamon.
blasko92: Én is tull vagyok több ezer meneten. bár én kézzel max 50et csináltam :)
Inkább menetmángorlás marás és esztergálás. :)

ஜ۩۞۩ஜ

(#24027) siti válasza szab.tam (#24019) üzenetére


siti
senior tag

ha csak érdekel, akkor itt nézz szét
Gépelemek jegyzet és környékén keresgélj. alapoknak jó. sőt.
mondjuk ebből nem tanulsz meg esztergálni, de ismerni fogod a lencsefejű csavart :)

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#24028) Wind-Storm válasza szab.tam (#24023) üzenetére


Wind-Storm
őstag

és mily igaz lehet, jönnek a napkitörések stb. stb.
Emiatt megáll alattad a busz is, aztán majd ott ragatsz ahol épp tartott :DDD

(#24029) szab.tam


szab.tam
nagyúr

najó.... :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24030) sinya85 válasza szab.tam (#24029) üzenetére


sinya85
senior tag

Szerintem ahoz hogy otthon megcsinálj valamit nem kell sulit csinálni, segítenek itt az emberek.

ஜ۩۞۩ஜ

(#24031) FatalEror válasza sinya85 (#24030) üzenetére


FatalEror
addikt

De ő is képbe akar lenni ezekkel a dolgokkal és,lehet szégyenli,hogy "mindig" segíteni "kell" neki.De szentem inkább neki egy jó fej öreg bácsika kéne több ezer munkaórával a zsebében aki megtanítaná,hogy hogyan is kell menetet fúrni flexel vágni stb stb.....

HardCore is my LifeStyle

(#24032) blasko92 válasza sinya85 (#24026) üzenetére


blasko92
őstag

Bezony, hogy nem tanítanak meg semmi okosságra. Az igazi dolgokat, csak a gép mellett/igazi hozzáértőktől/idős szakiktól lehet megtanulni.
Remélem sikerül majd egy normális munkahelyre bekerülnöm, ahol még több dolgot tanulhatok majd meg (bár nem vagyok túl bizakodó a "2-3 és 4-5 év tapasztalattal rendelkezőt keresünk" miatt.....)

A menetesztergálás nekem is jobban bejön hagyományos és cnc esztergán is, csak tudod, amikor egy gyakorlatos bekerül az üzembe, miért is ne dolgoztassuk meg.

siti én is köszönöm a linket. Már sok hasonló linket elmentettem, gyűjtöm őket, és sokszor jól is jönnek.

FatalEror szerintem a segítségkérésben/másoktól való tanulásban semmi szégyellnivaló nincs :) Én spec, sokszor mentem oda az idősebbekhez tanulni. 14 évesen is mentem a helyi mezőgazdaságba "szerelgetni" a gépeket, traktorokat, stb. Később délutánonként mentem faterhoz a melóhelyére hegesztgetni. Szeretek tanulni az tapasztaltabbaktól.

[ Szerkesztve ]

(#24033) andrade válasza blasko92 (#24008) üzenetére


andrade
senior tag

Metrikus menetnél belső menethez fúrandó lyuk átmérőjét ki lehet számítani ha a menetátmérőt megszorozzuk 08-el. Ez M16-os menetig érvényes.M12-es menethez pld 0,8x12=9,6mm-es furóval kell fúrni. M3-as menethez 2,4mm-es fúró kell.Persze feltételezve hogy a fúró jól van köszörülve és nem visz túl nagyot.

(#24034) FatalEror válasza andrade (#24033) üzenetére


FatalEror
addikt

A köszörülésnél arra gondolsz hogyha az ember házilag élezi a fúrót és nem pedig a gyári köszörülésre gondolsz?

HardCore is my LifeStyle

(#24035) blasko92 válasza FatalEror (#24034) üzenetére


blasko92
őstag

Arra gondol, hogy egy 2,5-ös fúróval lehet nagyobb furatot is készíteni, ha a fővágóélek nem egyforma hosszúságúra vannak köszörülve.

andrade igen, ez a tapasztalati képlet. De mint írtad, ez csak M16-ig működik.
Egyébként rengeteg metrikus menettáblázatot lehet találni neten is, valamint vannak kalkulátorok is

Egyébként orsómenetnél a magátmérő: d3=D-1,2269xP (P a menetemelkedés, D a névleges átmérő)
anyamenetnél: d=D-1,0825xP (P szintén a menetemelkedés, D a névleges átmérő)

[ Szerkesztve ]

(#24036) NEMO1968


NEMO1968
őstag

Mennyi sok jó szaki itt a Hogyan fúrjunk menetet topicban :D .
Viszont ne feledjétek,hogy szab.tam kolléga alumíniumba akar menetet fúrni.
Szólhatnátok a kenésről is,mert ha a fúrásnál kenni kell,akkor menetfúráskor 3szorosan is kell.
Magam részéről fúráshoz és a menetfúráshoz is az üregelő spray-t ajánlom.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#24037) FatalEror válasza blasko92 (#24035) üzenetére


FatalEror
addikt

Ez nekem már túl tudományos... :D ...

HardCore is my LifeStyle

(#24038) macko20 válasza NEMO1968 (#24036) üzenetére


macko20
őstag

annak idején mi faggyúval fentük a menet fúrót..

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#24039) blasko92


blasko92
őstag

Ez olyan, mint amikor egy idős ismerősöm étolajjal olajozta be az óráját, és egy idő után mindenhonnan elkésett, meg meghosszabbodtak neki a napok, 24 óra helyett 26-27 óra volt, mivel az étolaj kezdett megszikkadni, és ragacsossá vált.... :D

Nem büdösödtek meg azok a menetfúrók a nyári melegben? :DDD

(#24040) macko20


macko20
őstag

elkezdtem a faligépet tervezgetni...

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#24041) Wind-Storm válasza macko20 (#24040) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ahogy hirtelen megláttam a ninja cu-t meg a zen-t, de a neved még nem, azt hittem szab.tam okoskodik megint valamivel... :U:D:C

(#24042) andrade válasza macko20 (#24038) üzenetére


andrade
senior tag

Teljesen jó módszer hisz ha melegszik a menetfúró a faggyú olvad és jobban ken mivel mindenhova odafolyik

(#24043) FatalEror válasza macko20 (#24040) üzenetére


FatalEror
addikt

Arra a bútor lapra akarod felcsavarozni,és úgy megy falra?

HardCore is my LifeStyle

(#24044) viperabácsi válasza macko20 (#24040) üzenetére


viperabácsi
addikt

hol lehet nálunk hozzájutni ilyen táphoz?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#24045) FatalEror válasza viperabácsi (#24044) üzenetére


FatalEror
addikt

Itt HA-n is csak nem mindíg árulnak illetve biztos (van) inkább lesz más használt gépalkatrészeket árusító oldalakon is lehet csak figyelni kell őket,és lecsapni rájuk.....

HardCore is my LifeStyle

(#24046) szab.tam válasza Wind-Storm (#24041) üzenetére


szab.tam
nagyúr

enyém volt, elboltoltuk.... :))
nálam nem volt becsülete, jó helyre került. :K

más. tegnapi, mai összefoglaló.

tegnap még a levegőben hadonászva fúrkáltam.
eredmény érdekes lett, majd későbbi képen látható...

ma megvettem az állványt, satut, menetvágó és fúró készletet, üregelő spray-t.
a satu rögzítéshez nem volt 10-es csavarom, anyám, de megoldottam 8-assal. alulra szárnyasat raktam, ami beleakad, így felülről meg tudom húzni az imbuszosat. így nem kellett borogatni az ellentartáshoz az állításkor....

indulhat a móka.

itt jól látható a levegőben célzás és az állványos közti különbség.... :D

2 nb blokkot csináltam. az elsőnél a 2. furatot valami nagyon csúnyán elvitte. valószínű a 2 rúd nem volt egy szintben, és amikor a találkozási élet megfúrtam, a fúrószárat a lejjebb lévő félteke felé elhúzta. annyit pedig kotyog a tokmány. így a túloldalra érve már igen elment. kicsit x aktás, de oda kell figyelni.
viszont a 2. hibátlan lett.
ja, és próbáltam 5.9-cel, de kicsi. úgyhogy végül a 6-ossal lett a jó furat.

az igazi az lett volna, ha középen a csövek, és 2 sarokban a rögzítő furatok, de ezt most nem ecsetelem, így volt az egyszerűbb. (ezt csak macko20 miatt írom, mert tuti szóváteszi, miért nem középen mennek a csövek. igaza van, de azért mert, csak...) :DDD

2 hulladék csövet beraktam stabilizálásnak. 2.5-tel átfurtam végig. így sajnos pont a chip fölött lesz egy kis lyuk, de a menetfurásnál nem akartam zsebet első próbálkozásra.
utána 3-assal átfurtam a felsőt, az alsóba pedig süllyesztést.
jött a menetfúrás. mindhárom lépcsőt végigcsináltam.

és íme:

öntapadós csúszásgátlóból érintés- és lesarkazásvédő akármit is csináltam, sniccerrel fele magasságra levágtam.....

szépséghiba, hogy ott a lyuk pont a nb + igp chipnél, de ott úgyis telemegy pasztával, a végeredménynél nem lesz sok jelentősége. természetesen a csavar vége beljebb van...

holnap átgondolom még 1x a helyeket, vga hűtőjét befejezem.
a kint lévő, már szétvágott kis ninja-t megreszelem.

csütörtökön asszem készre megcsinálom az egészet...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24047) TESCO-Zsömle válasza szab.tam (#24046) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Neked honnan volt?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#24048) FatalEror válasza szab.tam (#24046) üzenetére


FatalEror
addikt

Grat látom jó szolgálatot tesznek a szerszámok,és egyre vírtuózab módon bánsz a fúróval is,látod,hogy van élet a pillanat ragasztó után,ez egy új korszak kezdete az életedbe......

HardCore is my LifeStyle

(#24049) szab.tam válasza FatalEror (#24048) üzenetére


szab.tam
nagyúr

és nagyon hálás vagyok nektek az útba igazításokért és linkelt leírásokért. :R

azért rá kellett jönnöm, hogy a fúrószár igen éles. védőszemüveg már rajtam, de megnézem, a tokmány rendesen meg van-e húzva. meg volt. csak kipattant a kulcs, és a jobb matatóujjam begyét leszántottam a fúró élével. kicsit lifegett. úgyhogy most lesz még egy ujjam, aminek a végével nem fogok érezni sokat.... :DDD

TESCO-Zsömle

S.Y.S.-től van, zsenge ifjúkorában még ebben a gépben volt, és így nézett ki...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24050) TESCO-Zsömle válasza szab.tam (#24049) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor most van a negyedik tulajánál.

Zsenge ifjúkorában pedig ebben a gépben volt. :P :))

Egyike annak a 10 darabnak, ami hivatalos úton került az országba. ;)

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.