Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64801) Barret001 válasza hotkar (#64799) üzenetére


Barret001
addikt

Ilyenek a nagy kapacitású powerbankok kis méretben! Ennél még valamennyire a súlyra is figyeltek :D :D

[20 000 mAH powerbank]

(#64802) Marcsello31 válasza Barret001 (#64801) üzenetére


Marcsello31
őstag

Mèg jó hogy megkèrdeztem akkor, hagyom a fenèbe az ebayos powerbankot. Mert a vègèn hello Kittyt küldenek nekem ennyi pènzèrt. :D. szerintem èn megállok ennèl:

https://m.alza.hu/alzapower-source-20000mah-quick-charge-3-0-black-d5484625.htm

Valami ilyesmire gondoltam teló ès tabtöltèsre.

Viszont majd az ebayen veszek olcsóbbèrt peltier modult. 7vot szeretnèk kihozni belölük ha kètszer 4es thermó generátort rakok össze, aminek csak hő kel az áramtermelèsre. Vèsztöltèsre barkács ra. Szupi lenne. Meg dicsekedni;). Lesz egy yutub profilom is majd erre a cèlra.

[ Szerkesztve ]

(#64803) emre válasza Marcsello31 (#64802) üzenetére


emre
veterán

várd meg míg ez lesz készleten

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#64804) #46105344


#46105344
törölt tag

Én leginkább a "gányolás" kategóriába szeretnék jelentkezni mint versenyző, húgom core2duo-ján végrehajtott műtétemmel. Valami hozzáértő haverja letörte a pöcköt a fan-ről, de muszáj volt valahogy 100 fok alatt tartani egy letöltés erejéig. :DDD

(#64805) Panthera válasza emre (#64803) üzenetére


Panthera
őstag

+1 :K Ajándékba vettem feleekkora méretben és nagyon bevált.

(#64804) Szemétláda:
Aztamindenit, ez nem semmi! :D

[ Szerkesztve ]

(#64806) alcsa válasza #46105344 (#64804) üzenetére


alcsa
senior tag

Kár, hogy nem zöld-sárga... :DDD

(#64807) #46105344 válasza alcsa (#64806) üzenetére


#46105344
törölt tag

Későn jutott eszembe, de hát nem lehet minden tökéletes. :D

(#64808) Barret001 válasza emre (#64803) üzenetére


Barret001
addikt

Ez jónak tűnik,DE ebből is van fake... Jól meg kell nézni!
[fakeXiaomi20000mAH]

(#64809) Samus


Samus
addikt

Lidl elektromos láncfűrész esélytelen volt, országos hiánycikk...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64810) Arni9010 válasza Samus (#64809) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Én magassági sövényvágót akartam venni, de pont az orrom előtt vitték el ma az utolsót. Minden másból volt még bőven a Bp. III. Bécsi úti lidl-ben, láncfűrészből is volt vagy 10 db még fél 6-kor.

(#64811) Essejó válasza Barret001 (#64798) üzenetére


Essejó
veterán

Nem gépeltek el ott semmit! Ráadásul nem csak ő árul "500.000mAh" power bankot, ha letekersz a hirdetés aljára a hasonló ajánlatokig akkor meglátod őket. Tudod amíg veréb van addig lószart is lehet kapni. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#64812) Barret001 válasza Essejó (#64811) üzenetére


Barret001
addikt

Úgy érted hogy az 500 amperórás kapacitás korrekt? Autóba raknak tized ekkora kapacitásút!

(#64813) emre válasza Barret001 (#64812) üzenetére


emre
veterán

Nem, úgy érti hogy nem egyedi eset. ;)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#64814) Barret001 válasza emre (#64813) üzenetére


Barret001
addikt

1 000 000 mAH-kapacitású is lesz nem soká remélem! Az ellesz évenkénti 1 feltöltéssel.

(#64815) Essejó válasza Barret001 (#64812) üzenetére


Essejó
veterán

Nem. Úgy értem, hogy amíg van Madár(idióta) aki megveszi, addig árulnak neki olyat.
Az 1.000.000mAh-t majd Paks2-re kell hordani feltölteni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#64816) Samus válasza Arni9010 (#64810) üzenetére


Samus
addikt

Remek... Nálunk meg volt. Magassági sövényvágó, az ágvágó láncfűrész és a mechanikus ollós magassági vágó is...meg úgy a múlt heti cuccokból is tonnaszám. De fűrész az nulla. Hívtam at ügyfélszolgálatot, lehet terméket kerestetni más városok üzleteiben (maximum 2 üzletet lehet megjelölni), 2-3 munkanap (ha volt is, addig tuti elfogy :D ). SMS értesítés jön, ha van, és email, ha nincs...meglátjuk.

Találtam Einhell (GH EC 2040) gépet hasonló paraméterekkel, 2+1 év garival, ugyanígy háztól-házig, csak az 27k...csak 2kW,és 13.5m/s a láncsebesség. Rákérdeztem, hogy lágyindítású-e, mert a videókban nagyon hirtelen indul...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64817) Panthera válasza Samus (#64816) üzenetére


Panthera
őstag

Egy magassági ágvágó viszi a vékonyabb ágakat (mekkorát?) vagy csak sövény nyírásra alkalmas?

(#64818) do3om válasza Samus (#64809) üzenetére


do3om
addikt

szintén
:W

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#64819) Samus válasza Panthera (#64817) üzenetére


Samus
addikt

Ez gyakorlatilag egy mini láncfűrész, olyan, mint egy fűkasza, aminek nem damilfeje van, hanem láncvezetője. Simán viszi a nagyobb ágakat is. Ajánlom YouTube videók megtekintését. A sövényvágó az más. Annak a végén sima sövényvágó fésű van, az csak arra jó. Meg esetleg szomorú fűzre.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64820) imibogyo válasza Samus (#64816) üzenetére


imibogyo
veterán

GE-EC 2240-em van, ami 2200W és 15 m/s, mint a Lidl-ben megvehető (szerintem egyébként ugyanaz :B ) és nincs lágy-indítás benne.

Szintén három fázisom van, 3 darab C16-os biztosítékkal és nincs gondom a géppel (sem egyik másik nagy teljesítményűvel sem a háztartásban, ami meglepő is lenne, hiszen a C karakterisztika miatt a névleges áram 5-10-szeresénél old le a kismegszakítóm, ami jelen esetben 80-160 A-es terhelést jelentene. Nagyon durva lenne ha valami ekkora áramot venne fel, akár csak egy pillanatra is. Hiszen 230 V esetében, ekkor már ~18.000-36.000 W-nyi teljesítményigényről beszélünk. De B karakterisztika esetén is a névleges áram 3-5-szörösénél old le csak a kismegszakító, ami a te esetedben ugye 48-80 A-es terhelést, vagyis ~11.000-18.000 W-nyi teljesítményigényt jelent. Szerintem nem szabadna gondnak lennie nálad sem.

Az biztos, hogy én tuti megvenném azt amelyik tetszik, és csak aztán lépnék ha valami gond van (Aldi és Lidl tuti visszaveszi a gépet, ha valami nem jól működik, nem nekem, de a családban volt már rá példa mind a két bolttal kapcsolatban). De szerintem nem lenne semmi gond. Vagy ha neten rendelsz még mindig ott a 14 napos elállási lehetőség. Ki tudod próbálni a többszöri "hirtelen" indítást és meglátod van-e baj (a vágást mondjuk nem, de az amúgy is inkább "konstans" terhelés)... ;)

(#64821) Samus válasza imibogyo (#64820) üzenetére


Samus
addikt

Neked a nagytesója van, ha abban nincs, a kicsiben sem lesz. Igazából millió gép van a kategóriában, de csak az Einhell kínál a Lidl-höz hasonló garanciális feltételeket, azért nézegettem ezeket. Ha találnak máshol gépet, megveszem azt, ha nem akkor valószínű a 2040 lesz.

Egyébként mi a különbség a 2240 és 2240 S között?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64822) imibogyo válasza Samus (#64821) üzenetére


imibogyo
veterán

Neked a nagytesója van, ha abban nincs, a kicsiben sem lesz.
Igen azért is írtam. Itt egy saját kis gagyi videó... :K

Egyébként mi a különbség a 2240 és 2240 S között?
Egy "S" és pár ezer forint...

;] :P

[ Szerkesztve ]

(#64823) jmuranyi válasza Panthera (#64817) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, én hétfőn vettem a Lidl-ben egy aksis magassági
ágvágót (a mini láncfűrészes végűt).
Az a tapasztalatom, hogy olyan 2-3 cm átmérőjű kell,
hogy legyen legalább az ág, amit el akarok vele vágni.
Egyébként az ág elhajlik, mielőtt a lánc rendesen belekapna,
szóval vékony gallyakat majd kézi vágóval nyesek...

(#64824) Barret001 válasza jmuranyi (#64823) üzenetére


Barret001
addikt

Eszkábálj egy "ütközöt".Akkor nem tudja elhajlítani a lánc a vékony gallyat.

(#64825) Panthera válasza jmuranyi (#64823) üzenetére


Panthera
őstag

Szia! Köszi! Már egy ideje agyalok rajta hogy be kellene szerezni egy ilyet, csak nem tudtam pontosan mire lenne szükségem. A lombkoronában sokszor nehéz elérni mindent.

(#64826) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Auchanos láncfűrészek mennyire ajánlottak?

Ár alapján szóba jöhetne a benzines vagy a nagyobbik elektromos is, van valakinek ilyen? Lehet vajon a láncot, láncvezetőt pótolni ha sokat használjuk?

(#64827) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Sziasztok.

Én is jelentkeznék egy minőségi barkácsolással ;] .
Ugyan van pakoló felületem, de szeretnék egy kis rendszert vinni a gépek tárolásába, ezért a pinteresten merítettem pár kész ötletet és igyekeztem itthoni bontott anyagból megépíteni. De jöjjenek a képek.

[kép]
[kép]

Most még nincs felrakva a helyére, mivel nincs itthon erre alkalmas sarokvasam, mivel van súlya így üresen is, nem szeretném ha leesne :DDD .
Amint fent lesz a helyén és be lesz lakva, jövök újabb képekkel :)) .

https://ingatlan.com/33821564

(#64828) Panthera válasza Dani_kp (#64827) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!
Jó lett szerintem! A kivágások alul a markolat miatt vannak?

(#64829) jmuranyi válasza Panthera (#64825) üzenetére


jmuranyi
tag

Még egy érv, ennek az aksija "belemegy" az egyéb
lidls kisgépekbe, a kézifúróban az előbb ellenőriztem le.

Barret001: köszi a tippet!

[ Szerkesztve ]

(#64830) Dani_kp válasza Panthera (#64828) üzenetére


Dani_kp
őstag

Igen, ez adott ötletet. Csak ez profi kivitelezés :DDD . Minden esetre, amire nekem kell, arra tökéletes így is. Valahol el kell kezdeni a gyakorlást :B .

https://ingatlan.com/33821564

(#64831) do3om válasza do3om (#64735) üzenetére


do3om
addikt

Sikerült forrasztanom, már két lapot megjavítottam.
Ezüstöt használtam, de kombinálnom kellet a melegítést. Elektromos izzította a lapot, gázégő fújta az ezüstöt majd a z elektromos saját présével összenyomtam, már kipróbáltam jó lesz. Szerintem erősebb forrasztást kaptam mint a régen használatos rézlapkás módszerrel, az ezüst sokkal jobban kifolyik a résekbe, jobban tölt mindent átfut egyből.
Közben csináltam egy pálinkafőző keverőmotort megint, legyen. Most más módszerrel, a gyárival megegyező rögzítést használtam.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#64832) Samus


Samus
addikt

Full kezdőként próbáltam meggyűrűzni egy Robi 55 kapálógépet.Segítsetek, hogy a fenébe tudom visszahúzni a hengert a dugóra az új gyűrűkkel? Kézzel nem tudom úgy összenyomni a gyűrűt, hogy feltudjam húzni a hengert (valahol mindig kiáll, és csak kettő kezem van). Egy gyűrűt sikerült eltörnöm, csak fogalmam sincs, hogyan (a második volt, nem is azt nyomogattam össze). A dugót nem vettem le a hajtókarról (nincs seeger fogóm).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64833) emre válasza Samus (#64832) üzenetére


emre
veterán

Ha az új gyűrűket dugó nélkül beleteszed a hengerbe mekkora a két végük között a hézag?

Egyébként meg kell vágni egy közel dugattyú méretű de annál kicsit kisebb hosszában felhasított gyűrűt PVC-csőből, amivel egyformán össze lehet szorítani a gyűrűket. De élek a gyanúval, hogy az új gyűrűket még méretre kell igazítani, hogy a működés közben fellépő hőtágulás miatt ne szoruljon meg a cucc.

ilyesmivel szokták csinálni

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#64834) Samus válasza emre (#64833) üzenetére


Samus
addikt

Kérdés mennyinek kell lennie. Mert kevés...

A problémát tovább tetézi, hogy a gyári méret 39mm. Elvileg. A dugó 39.2 (vagy 25, szánom magam, mert forgácsoló létemre nehezen olvasom le a hagyományos tolómérőt, ha nagyon egyforma kettő egymás melletti érték). Valószínűleg utóbbi, mert az az 1. Túlméret. A henger 39.5, ez meg a második túlméret, ehhez vettem gyűrűt. Sajnos a helyi boltban csak 39, 39.5 és 40 van (utóbbi a negyedik túlméret, és egyben a legnagyobb). Lehet 39-et kellene vennem? Egyébként amit levettem gyűrűt, kb. fele olyan vastag, az első gyűrűnek meg a fele hiányzott. A dugó tetején van valami olvadt darab, valószínű egy gyűrűmaradvány. Persze apósom úgy adta a gépet, hogy csak ki kell takarítani a karbit és megy.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64835) Sándor -P20- válasza Samus (#64832) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Első körben az új gyűrűt "csupaszon passzítsd bele a hengerbe, hogy passzol-e a mérete.
A gyűrű két vége között pár tized milliméter hézagnak kell lennie.
Én ezt a henger tetején szoktam nézni, ahol normál esetben nem jár a gyűrű, plusz könnyű a henger síkjában illeszteni.
Ha nem passzol, akkor vissza a boltba, illetve én elkövettem olyan aljasságot is hogy óvatosan megköszörültem a gyűrű végét, és beleköszörültem a elfordulásgátló stift nútját.
Annó P20-hoz macerás volt, egészen pontosan lehetetlen alkatrészt kapni...
Ha a gyűrű belefér a hengerbe, nekem sosem okozott gondot a beillesztés.
Esetleg egy kötegelővel húzasd rá a dugattyúra.
Ja az elfordulás gátló stiftnek a gyűrűk végeinél kell lennie.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#64836) Barret001 válasza Samus (#64834) üzenetére


Barret001
addikt

0,2 mm hézag kell.Rakd össze,járasd alapjáraton 1 órát. Ugye Robi 55? Az turbóhűtéses,nem fog túlmelegedni.
Keress valamit,ami hasonló átmérűjű.Arra hajts rá alulemezt,lesz egy csöved.Ezt a dugattyúra szorítva,áttolod rajta a dugattyút a hengerbe.Akadálytalanul át kell csusszannia .Utána az alulemez "csövet" eltávolítod.

[ Szerkesztve ]

(#64837) emre válasza Samus (#64834) üzenetére


emre
veterán

Hézagmérővel szokták nézni, én most fejből meg nem mondom mekkorának kellene lennie, de szerintem is szűk egy kicsit. Le tudod így tolni a felőmlőig, úgy hogy nem szorul meg?

Én eléggé óvatos fajta vagyok valószínűleg beszereznék egy garnitúra alapméretes gyűrűt és azzal próbálkoznék tovább. A dugó nem kopott? Ha a régi gyűrű törött akkor az is kaphatott, lehet azt is cserélném.

itt egy használati hozzá ha még nincs meg

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#64838) Samus


Samus
addikt

Megvan a 2 tized a henger elejében. Hézagmérővel jó, és szépen csúszik is lefelé a gyűrű magában.

De elég nagy marha vagyok, látszik, hogy sajnos kimaradt az életemből a szocimotor szerelés apámmal (sajnos). Jó, hogy nem bírtam összenyomni a gyűrűt, mert nem volt az elfordulásgátlóban...A mögötte lévő gyűrűnél figyeltem erre, de az elsőnél valahogy nem. Holnap veszek egy garnitúrát, és hétvégén összerakom.

Barret001: Igen, Robi 55, turbós. Meglepő, de megvan a kis terelőlemez is a tank alatt, pedig nem túl sok gyári csavarral találkoztam szétszedés közben :D

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64839) Barret001 válasza Samus (#64838) üzenetére


Barret001
addikt

Nekem is van Robi 55.Pörög mint a centrifuga!

(#64840) Essejó válasza Samus (#64834) üzenetére


Essejó
veterán

0,2 mm kell legyen.
Ja a gyűrű helyét a koksztól kitakarítottad? Arra pont egy törött gyűrűt szokás használni, ahogy olvasom neked pont van egy. :)

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#64841) emre válasza Barret001 (#64839) üzenetére


emre
veterán

Nekünk 151-es van, azt kapáláskor nem nagyon kell pörgetni oldalanként 4 taggal sem. :D
Van hozzá fűnyíró adapter is, néha amikor használom azért meghúzom a bajszát.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#64842) Barret001 válasza emre (#64841) üzenetére


Barret001
addikt

De az nem is 3 lóerős :D

(#64843) Samus válasza imibogyo (#64822) üzenetére


Samus
addikt

Kicsit nagyobb a különbség a 2240 és 2240 S között, mint a pár ezres. Most vettem észre, hogy a sima GH (Garden Home) az S pedig GE (Garden Expert), utóbbi lágyindítású, és a ravasz sebességet is szabályoz. Kicsi hátrány, hogy a láncsebesség csökkent 14.5m/s-ra.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64844) imibogyo válasza Samus (#64843) üzenetére


imibogyo
veterán

Kicsi hátrány, hogy a láncsebesség csökkent 14.5m/s-ra.
Hát ez szerintem pont nem pici hátrány... Mondjuk a ravasz sebességszabályozását sem értem, egy elektromos géppel teljesen máshogy kell dolgozni, mint egy benzinessel. Nem sok értelmét látom az alapból is lassú láncsebességet még lassabbra szabályozni, főleg mivel ezek a gépek pont, hogy "láncebességből" és nem "erőből" dolgoznak. ;)

(#64845) hundai


hundai
aktív tag

Sziasztok!

Van egy gázkazánunk, amire a beépítéskor (jópár éve) ráfolyt a purhab elég rendesen. Mivel tudnám leszedni hogy a festése ne sérüljön? Olvastam acetont, purhab leszedőt, wd40et, de inkább személyes tapasztalatokra hagyatkozva távolítanám el. Ha ezek sem segítenének, gondoltam vizes csiszolásra pl egy 800as papírral.

-Wake up Neo!

(#64846) lemmy71 válasza hundai (#64845) üzenetére


lemmy71
őstag

A kikeményedett prurhabot már nehézkes eltávolítani, azt frissen kellet volna nem évekkel utána :K Próbáld meg a nagyját óvatosan lekaparni, utána pedig jöhet a radír korong.

[ Szerkesztve ]

(#64847) #33253120 válasza lemmy71 (#64846) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1
Sacc esetleg csodaszivacs.

(#64848) Samus válasza imibogyo (#64844) üzenetére


Samus
addikt

Mi a különbség munkavégzésben elektromos és benzines között?

Lemaradtam a Lidl gépről, szóval fizetéskor kell venni egyet. Az elektromos a Neked is lévő Einhell vagy a drágább tesója lett volna, benzines meg...még mindig nem látom értelmét. A legolcsóbb 3 év garis benzines az Einhell, 45 ezresért, annyiért majdnem kettő elektromos veszek.

Az S verzióban hosszában van a motor, ami ugyan jó, de egy plusz hibaforrás, mivel tuti kúpkerekes a meghajtás, ami egy plusz hibaforrás. Az elektromos is ugyanúgy kuplungos? Ha megszorul a lánc, mi történik?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64849) Essejó válasza Samus (#64848) üzenetére


Essejó
veterán

Mondjuk erre fogalmam sincs mennyi a gari, de ebből is veszel kettőt az Einhell áráért, és ugyanitt van elektromos is 17.990-ért is. Ingyenes házhoz szállítással.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#64850) #33253120 válasza Samus (#64848) üzenetére


#33253120
törölt tag

Elcsúszik a kuplung.
De amúgy a villany máshogy nyomatékos mint a benzin. Viszont a benzinhez nem hosszabbító.
Mind a kettő máshogy szar. :)
Elsőnek valami kínai huszonezres benzinest vennék, mert a hiányosságait/bajait nézve el tudod dönteni, hogy a gari végén mire van igazán szükséged.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.