Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81001) Phülöp válasza do3om (#81000) üzenetére


Phülöp
addikt

én a motor tengelyére tenném a forgáspontot, és valóban, az se probléma, ha a motorral együtt fordul az egész, ha úgy adják ki a lehetőségek

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#81002) pjen válasza do3om (#81000) üzenetére


pjen
félisten

Ha már ennyi csiszolót gyártasz mért nem csinálsz egy korongost is. Azon vezető mellett szép egyenes anyagokat lehet csiszolni. :)

[ Szerkesztve ]

(#81003) RandomName válasza Phülöp (#81001) üzenetére


RandomName
aktív tag

+1

[ Szerkesztve ]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#81004) do3om válasza pjen (#81002) üzenetére


do3om
addikt

Ezekhez van vásznam. 1500as, 2000es.
Korongos az amikor kör korongra van rakva a lap? Az nekem nem tűnik hatékonynak. Csak a szélén van megfelelő sebesség, és kicsi a felület is, egy pl. 100x2000es szalaghoz képest, vagyis jó sok tartalék lap kéne hamar kopna.
Ezékiel is jó egyenesre lehet csiszkolni mindent.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#81005) pjen válasza do3om (#81004) üzenetére


pjen
félisten

Még Apám melóhelyén láttam ilyent, pár évtizede. Egy olyan 1,5 méteres korong forgott ami be volt ragasztva csiszolóval.

(#81006) Barret001 válasza do3om (#81000) üzenetére


Barret001
addikt

Ez már függőség! :D

(#81007) lemmy71 válasza Satyricon (#80999) üzenetére


lemmy71
őstag

Kisebb "spec" munkákhoz jó, de azért ne várj tőle csodát. Fényezési munkákhoz, filler gitt csiszolásra, egy körtárcsás excenteres gép a jó választás ;)

[ Szerkesztve ]

(#81008) do3om válasza pjen (#81005) üzenetére


do3om
addikt

1,5m :Y
Ja....
Én az olyanra gondotam mint a Lidlbe a szalagcsiszoló oldalán van egy korong is, vagy 20cm es.

Nem függőség :B :DDD csak van a nagy gép a 100x2000es négy görgős amit elsőre csináltam.
Na annak a hibáit nem tudtam javítani, melegszik a csapágy. Persze használni lehet nincsen semmi baj, csak ba tényleg kicsit többet kell csiszolni akkor kell pihentetni.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#81009) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Sziasztok.

Xps-re csak ragasztót lehet húzni vagy hagyományos malter is mehet rá?
Régi ajtótokok lettek kibontva és felülre xps lett rögzítve és azt pacsmagolnám össze. Mivel más javítani való is lett most így klasszik malterral van vakolva, csempe ragasztó is van itthon más projekthez. Csak nyilván az előbbi van folyamatban ezért kérdezem, mert ha nem, akkor a ragasztós projekt folyamán lesz akkor bekenve.

https://ingatlan.com/33821564

(#81010) lemmy71 válasza Dani_kp (#81009) üzenetére


lemmy71
őstag

Topik hűen mehet rá a malter is, jó van az úgy :DDD
Máskülönben ragasztót használj dryvit hálóval ;) Hanem akarod a drága csemperagasztót rápazarolni, akkor vegyél egy zsák DuoContactot azt egy felújítás során sok helyen feltudod használni :K

[ Szerkesztve ]

(#81011) do3om


do3om
addikt

Van itt valakinek [EINHELL BT-BD 701] oszlopos fúró?
Az érdekelne hogy induláskor ha ráfog a tokmányra és bekapcsolja viszonylag könnyen megtudja e tartani komolyabb rászorítás nélkül. Nem tudom milyen sebességben van szerintem 500 körüli tartomány (ugye a nyomaték miatt számíthat).
Én könnyen megtudom tartani, csak nem emlékszem hogy ez így volt e vagy nem.
Nem baszakodik e az indító kondi, vagy amilyen van benne, em néztem de valami van.
De lehet ilyen volt mindig.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#81012) Inhouse válasza Inhouse (#80899) üzenetére


Inhouse
őstag

A törött mosdó cserélve lett, bentre vettünk egy újat új csappal, az jött ki. Itt egy zárt szelvény keretre kellett rögzítenem. A törött 2 hegesztett kampóra volt akasztva és alul 2 élére állított laposvason ült. Ezeket levágtam, és fogtam 2db M10 csavart és felhegesztettem a zárt szelvényre. Aztán innen rendes felfogatás, műanyag alátét és anya. A zártszelvény és a porcelán közé egy műanyagvödör tetejéből vágtam egy közdarabot. Óvatosan húztam meg, eddig fent van. Féltem, hogy kicsi lesz a felfekvő felület, de eddig jó.

Az elfúrt vizes helység visszajavítva, a laminált padló is túlélte valahogyan, és milyen könnyű volt így újra lerakni... :) A szegőzést is befejeztük. Bár tudtam, hogy hova ne fúrjak, így is rezgett a seggem a fúrásoknál. Minden flottul ment. Van a szobában egy ficak, ahol 2 90foktól eltérő törés van a falban. Itt vágással oldottam meg az illesztést, szerintem vállalkató lett.



Végre elkészült az izzós áramkorlátom a 230V-os cuccok teszteléséhez. Nem nagy ügy, de ennyi házzal összefüggő meló mellett ez is nagy szó. Így is 2 hét volt a cuccok összeszedése, tervezés és kivitelezés között. Az ezeréves falonkívüli magyar konnektor szép avittos zöld-sárga! :)

Az uccsó kép aztán tényleg ide vág...online jogsi hosszabbítás kellék lett volna, ha beválik. A szomszéd topicban írtam róla...

Üdv Inhouse

(#81013) Beni2360 válasza Inhouse (#81012) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezt az aku fólia megoldást ott sem értettem pedig olvastam a kálváriat. Az UFO-k ellen csináltad? :DDD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#81014) Inhouse válasza Beni2360 (#81013) üzenetére


Inhouse
őstag

Kevés volt a fény a lakásban a fotózáshoz, ezért betükröztem a napfényt az ablakon át a falra. De nem lett jó, mert többszörös fényforrás lett és sokszorozta az árnyékokat meg a tükröződést. Maga a fény már bitang erős lett, a falon kirajzolódott a szúnyogháló! :)

Üdv Inhouse

(#81015) Beni2360 válasza Inhouse (#81014) üzenetére


Beni2360
félisten

:C:C:C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#81016) Satyricon válasza lemmy71 (#81007) üzenetére


Satyricon
addikt

Kicsit későn jött a válasz, pénteken meg is vettem, illetve tegnap be is fogtam a munkába. Hát kellemes csalódás volt! Azért az 55W teljesítmény erre a munkára teljesen elég, úgy veszem észre! Használtam kb 7-8 percig folyamatosan. Nem melegedett, tökéletesen tette a dolgát. Próbáltam erősebben odanyomni neki a munkafelülethez, de meg se kottyant neki, szóval kellemes csalódás volt! Jók ezek a black n Deckerek. Bár gondolhattam volna, ugyanis van egy kb 30 éves BnD sarokcsiszolónk(még 8-as menettel szerelték gyárilag) és még mindig tökéletesen működik!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#81017) mephi666 válasza Satyricon (#81016) üzenetére


mephi666
nagyúr

a 30éves b&d még szerintem "made in usa", az elmúlt 15 (vagy több) évben viszont már "made in china" ...árazást is ehhez alsóbb kategóriába lövik be :K hobbyra valószínű bírni fogja azért

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#81018) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok,
a sziló tapad a festett falhoz is?
Konkrétan, az ablakpárkányt felraktam, és szeretném kihúzni a szélét.
[kép]
Nomeg hogyan spricceljem itt? Lehet inkább maszkolót teszek a falra, és lehúzom gyorsan.
:R

OK

(#81019) pjen válasza Z_A_P (#81018) üzenetére


pjen
félisten

Én inkább akrilt tennék, de tapad a sziló is.

[ Szerkesztve ]

(#81020) Z_A_P válasza pjen (#81019) üzenetére


Z_A_P
addikt

Szuper, köszi!
Akril ki szokott idővel repedezni, nem?

OK

(#81021) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Van egy ventilátor, annak a légszállítási görbéje itt:
[link]
A Statikus nyomást honnan tudjam mennyi van a fürdőben (csőben?), egyáltalán mit is jelent az, nem tudja valaki? :R

OK

(#81022) pjen válasza Z_A_P (#81020) üzenetére


pjen
félisten

Én vagy 5 éve tettem ugyanoda( nálam) akrilt, eddig semmi baja. Ha kireped teszek másikat.

(#81023) RandomName válasza Z_A_P (#81020) üzenetére


RandomName
aktív tag

Igen, előfordulhat hogy kireped, de a szilóval ellentétben glettelhető és festhető.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#81024) Thorus


Thorus
aktív tag

Mai napon pár dolgot sikerült alkotnom.
Hosszú idők után nekiálltam a kompresszor átalakításának. A vízhűtés rész készen van és tökéletesen működik, már csak a kettő ventilátort kell felfogatnom. Kiegyenlítő tartályt akartam csinálni rozsdamentes lemezből de az eléggé drága lett volna, így a második legjobb dolog amit találtam az egy üres LIDL mézesüveg. Légszűrőnek meg a felesleges porszívó szűrőjét használom.

Az esztergához nézegettem útmérő rendszert de közel 100k Ft kicsit sok lenne, így 3000Ft-ból csináltam egy útjelző rendszert. Praktikerben vettem Topex rozsdamentes 100cm vonalzót és pár hajlított lapos segítségével felfogattam a gép hátuljára.

A pár vasdarabomnak csináltam tartókat csak már idő hiányával holnapra maradt a befejezés. 5/4" fűtéscsöveket belehegesztettem a 3mm falvastagságú U-profilba amit majd hasonló dőlésben fogok a padlóhoz és falhoz csavarozni. Teherbírást teszteltem és 96Kg kilómmal nem tudtam kárt tenni benne.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#81025) user12


user12
őstag

Sziasztok

Egy kétszárnyas garázsajtóval kapcsolatban az lenne a cél, hogy ne csapódjon be pl erős szél miatt. A "klasszikus" tolózáras megoldást hanyagolnám. Jelenleg a lehajtható rugós láb van rajta, de mivel füves, földes rész, ahová lecsukódik, nem mindig áll meg az ajtó.
Valami hasonló megoldás létezik rá, mint pl ez, ahol a kívánt pozícióban biztonságosan rögzíthető az ajtó? Vagy ha nem ollós kialakítású, akár sínes is jó lehet. Neten nem igazán találok semmi ilyesmit.(az alábbi szerkezetet ágyaknál használják)
Esetleg ha valakinek van bevált módszere, azt is szívesen elfogadom.
Köszönöm előre is.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#81026) imibogyo válasza Thorus (#81024) üzenetére


imibogyo
veterán

Mindig irigykedve nézem, amikor valaki tud hegeszteni... Nekem a traktor új közepét kellene lehegesztenem végre, de annyira rossz a szemem, annyira fényérzékeny, hogy amint begyullad az ív lényegében megvakulok (természetesen pajzson, egy automata pajzson keresztül nézek), csak egy nagy pacát látok és nem látom mit csinálok. Emiatt csak érzésből húzom-tolom a pálcát az anyagon, nem látom még az olvadékot sem és emiatt a végeredmény általában egy brutál szánalmas, zárványos ökörhugyozás szerű (bár általában a célhoz elég erős) varrat lesz. Gondolkodom most egy "huzalos" gép beszerzésén, mert akkor legalább a pisztoly távolságával nem kellene annyira számolnom fejben/kézben, mint most a pálcás gépnél.




(#81027) razorbenke92 válasza user12 (#81025) üzenetére

Nagyapám az alábbi megoldást csinálta (ez az egyik kapuszárny fele, a másik ennek értelemszerűen a tükörképe):

A kék a kapu, a szaggatott a nyílás tengelye. A földbe le van ütve egy vas, ami a végén két alátétben végződik. A két alátét közrefog egy eltolt betonacélt, kvázi mint egy elcseszett féloldalas mérleghinta. A vas úgy van leütve, hogy a kapu a vas fölött elnyílik, de a felálló (a képen bal oldali ág) beleér. Amikor nyitod a kaput, akkor lenyomja a mérleghintát, de visszafelé már magától nem engedi el, csak ha ráemelsz a hosszabb élére.

Ez persze csak akkor jó, ha a fixen levert akadónál nincs sűrű járkálás. Nála is neonzöldre volt festve, hogy ne essünk el benne gyerekként.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#81028) user12 válasza razorbenke92 (#81027) üzenetére


user12
őstag

Köszi a tippet. Nem láttam még ilyen megoldást, de nagyon ötletes! Le is mentettem!
A földbe nagyon nem akarnék lerakni semmit, mert járkálunk, füvet nyírunk, stb. Pont ezért nem erőltetném a tolózáras megoldást (ami alapvetően egy szuper megoldás volna - leverni, lebetonozni egy-egy zártszelvényt és abba beletolni a tolókát)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#81029) Inhouse válasza Thorus (#81024) üzenetére


Inhouse
őstag

Szép munka, mint mindig. A befőttesüveg azért ütött! :) :C

Üdv Inhouse

(#81030) Phülöp válasza user12 (#81028) üzenetére


Phülöp
addikt

Tolózár fix oldala lehetne egy, a földbe levert cső is, ami nem lóg ki a talajszintből. Csak néha bele kell köpni, hogy ne duguljon el a portól.

Én a kocsibeállónál használok ilyen csövet, télen abba dugom a fényvisszaverős pálcákat, amik jelzik a bejárót, hogy ott forduljak be. Nyáron a fűnyíró/szegélynyíró simán elmegy fölötte.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#81031) Ribi válasza Phülöp (#81030) üzenetére


Ribi
nagyúr

Meg ha már úgyis van lehajtható láb akkor az a láb ha nem a fűbe, hanem a levert csőbe megy bele, akkor nem mozdul el.

(#81032) macilaci78 válasza user12 (#81028) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Apám a garázskaput kampóval akasztja ki a gang oszlopához.
De a kampót és egy szemes anyát fel lehet rakni úgy is, hogy a garázs falát kösse össze az ajtólappal. Ez lehet a külső és a belső oldalon is.
Van valamennyi holtjátéka, amennyit a kampó és a szemes anya enged, ami a kapu végén akár 20 centi is lehet.

A másik lehetőség a gázrugó. Amik az ágymatracokat tartják a levegőben, amíg az ágyneműtartóba pakolsz. Ez szintén a pánt felőli oldalra megy, viszont teljesen automata. Kinyitod a kaput és amíg egy bizonyos erővel el nem kezded behajtani, addig úgy tartja.
Van ebből 1350 N-os is, amik egyben emelik a franciaágyat.
Persze egy nagyobb széllökés ettől még belöki a kaput.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#81033) Inhouse válasza macilaci78 (#81032) üzenetére


Inhouse
őstag

Az akasztóról jut eszembe. Van egy kerti helység, ahol így marad nyitva az ajtó. Múlt héten itthon volt a kisfiam, sokat volt az udvaron. Este akasztanám ki, hogy becsukjam és a képen látható állapot fogadott. Nem értettem, hogyan lehetséges ez. Akárhogy feszegettem, próbáltam elfordítani, nem engedett annyit, hogy ki bírjam akasztani. Nem tudtam mit csinálni, kitéptem. Egy fogpiszkálóval a lukban újra becsavartam a szemet. Másnap ugyanez fogadott...ehh...kérdezem, hogy hogy csinálta, de szerinte ő simán beakasztotta...újra megoldottam erővel. Aztán amikor láttam az udvaron autókázni a kis elektromossal, akkor bevillant, hogyan is történhetett. Sajnos nagyfiúsan kezdett vezetni és sokszor nem állt meg a szűk helyeken időben, se előre, sem tolatásban. Rá is szóltam, talán használt.
Szóval egy ilyen esetnél nekiment a kihajtott, beakasztott ajtónak ami megnyomódott és az akasztó és a szem hajlott annyira, hogy sikerült ezt a fordított állást felvennie. Aztán ezt már kézi erővel, főleg visszafelé nekem nem igazán sikerült oldani...

Üdv Inhouse

(#81034) macilaci78 válasza Inhouse (#81033) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A szemet csavarva le lehet fűzni a kampóról. :P

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#81035) user12 válasza Phülöp (#81030) üzenetére


user12
őstag

Köszönöm Neked és macilaci78-nak is.
Szerintem ez lesz a befutó, jobb és biztosabb megoldást nem találtam.
Milyen fényvisszaverő pálcát használsz?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#81036) imibogyo válasza user12 (#81028) üzenetére


imibogyo
veterán

Én egy ilyet készítettem szüleim kapujához. Nagyon helytakarékos, lábbal oldható (mondjuk nekem hosszabb lett végül az "orra" emiatt). Azt hittem majd érzékeny lesz az időjárásra, szennyeződésekre, de most már körülbelül 5 éve üzemel szüleimnél minden gond nélkül, még rugóból is az első van benne (de meg lehet oldani gravitációsan is a hintamozgást, vagy laprugóval stb.). Ez a megoldás könnyen alkalmazható falon, vagy egyéb tartókán is, nem kell a földre/földbe tenni. De teli van a YT önzáró kapuzárakkal, például most ezt a gyűrűs megoldás nagyon felkapott...

[ Szerkesztve ]

(#81037) user12 válasza imibogyo (#81036) üzenetére


user12
őstag

Köszönöm szépen!
Este megnézem a videókat (melóhelyen sajna nincs yt).

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#81038) Inhouse válasza macilaci78 (#81034) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem lehet. Tövig voltak csavarva. Amíg az egyiket lazítanád, a másiknak befelé kéne menjen.

Üdv Inhouse

(#81039) macilaci78 válasza user12 (#81035) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet kapni főleg bringákra, motorokra fényvisszaverő szalagokat. Felniszalag néven fut, gyakorlatilag egy fél centi széleg szigeletelőszalag-tekercs, aminek a teljes felülete fényvisszaverő.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#81040) Phülöp válasza user12 (#81035) üzenetére


Phülöp
addikt

link

8mm átmérő, 1.5m hossz.
5 euró egy 6-os csomag a Tokmanni-ban (helyi vasedény).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#81041) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok, mobilrol irok, nincs ekezetem. Hasznal valaki kozuletek iqos keszuleket dohanyzashoz? En speciel szaritott zoldtea levelet vagy szaritott mentolos levelet szeretnem vele hasznalni, szerintetek az iqos keszulekkel mukodhetne? A vitaminok gozformajaban valo bevitelen agyalok. Mert az aktivabb mint a viz. Az iqos igy nez ki:
[link]
En az ize miatt hasznalnam, nem a dohany miatt. Nekem nem kell a nikotin, csak az íz, és a vitamin goz formaban, Gondolom lehetséges, hisz az is szaritva van. A valaszt elore is koszi.

(#81042) Essejó válasza user12 (#81035) üzenetére


Essejó
veterán

Gondolom kb olyat ami az akár derékig érő hóból is kilátszik.:D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#81043) Phülöp válasza Essejó (#81042) üzenetére


Phülöp
addikt

Pedig belepi, főleg ha a tolólapos traktor megküldi izomból.
Kiegyeznék a derékig érő hóval, utóbbi két évben bőven több volt.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#81044) Barret001 válasza Phülöp (#81043) üzenetére


Barret001
addikt

Mi meg már csak képen,videón látunk havat.Ahh nosztalgia! Régi szép emlékek...

(#81045) Phülöp válasza Barret001 (#81044) üzenetére


Phülöp
addikt

Tessék, hó.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#81046) mephi666 válasza Barret001 (#81044) üzenetére


mephi666
nagyúr

fiunknak 1éves korában megvettük a szánkót, majd eltelt pár év és még fel sem tudtuk avatni... már 5 éves, karácsonyra foglaltam vendégházat a mátrában és felmentünk ünnepekre... ott legalább esett :) ...első nekifutásra erdélyben foglaltam házat, hogy tuti legyen, de a covid miatt annyi variálás volt, hogy inkább lefújtam és belföldön kerestünk úticélt :K kb a 2002-2003-as tél volt az utolsó, amikor itt az alföld közepén rendesen volt hó

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#81047) Marcsello31 válasza Barret001 (#81044) üzenetére


Marcsello31
őstag

Amikor még én is 10en éves voltam, akkor is voltak még jó igazi telek, kb 19 éves koromtól kezdett változni történet. Emlékszem, a Téli időjárás jelentésben, azt mondták hogy egy hétig hóvihar várható fagy és hó és fagy.... Hogy akkor miért nem volt fényképezőgép..... :DDD Vagy valami hasonló. Olyan hóvárat építettem akkor hogy kész.

(#81048) Thorus


Thorus
aktív tag

A tartók bekerültek a helyükre és gond nélkül bírják a terhelést.
Előtte a totál káosz volt és a motor is alig fért be:

Miután bekerültek a tartók:


Most már csak a műhelyben kell rendet raknom mert 18m² nem sok és még pár gépet venni akarok.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#81049) Barret001 válasza Thorus (#81048) üzenetére


Barret001
addikt

De aranyos kis esztergád van :)

(#81050) Essejó válasza Phülöp (#81045) üzenetére


Essejó
veterán

Szép, szép, de itt a Lajtán túl árulnak motoros hóágyút, benzinest és villanyost is. Mi több itthon is kapni, de minek amikor itt nincs hó. Erre ott a Lappföldön lenéznek a szomszédok, ha azt a kis havat nem tudod kézzel arrébb rakni?;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.