Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64101) Nerazim


Nerazim
őstag

Udv!
Ujabb akksi ment galyra a kezem alatt. Most egy lidl parkside akksi adta meg magat. Szetszedtem es 5db 2000 mAh Li ion akksi van venne. Ha kimerem es kiderul h egy cella rossz akkor:
1, vehetek -e a jofogasos eladotol hasonlo 18650 csak nagyobb mondjuk 3500 mAh akksit? Csak azt az egyet szeretnem cserelni a tobbi maradna.
2, Mivel gyarilag ezek pontheggesztve vannak, ezert nem tudom, h az uj akksit ha berakom a regi helyere hozza tudom e majd forrasztani a igy hogy ezen nem lesz forrszem.

Ja es a gyari tolto jo lesz igy hozza?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#64102) Gézengúz válasza Nerazim (#64101) üzenetére


Gézengúz
addikt

Felesleges nagyobb kapacitásút venni ha a többi nem az. Nem adódik össze. A legjobb ha egyformák. Ha tudsz vegyél forrfüleset. Azt biztos nem melegíted el.

(#64103) johniee válasza Nerazim (#64101) üzenetére


johniee
senior tag

Ebbe a topikba jobban illik a dolog :)

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#64104) Barret001 válasza Nerazim (#64101) üzenetére


Barret001
addikt

Illene egyforma kapacitásúakat összepároztatni.A balancer nagy különbséget nem tud lekezelni.

(#64105) Nerazim


Nerazim
őstag

Köszönöm. Még annyi, h közben lemértem egyiknek a fesz. 3,11V a többi 3,84V. Ez már annnyira kevés lenne? Én nem gondolnám olyan tragikusnak, de a töltő így most nem tölti az akksit.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#64106) DJGABI válasza Nerazim (#64105) üzenetére


DJGABI
addikt

az a 3.1-es talán még menthető, 3 alá nem ildomos menni. nincs valami külön töltőd? ebay topic jó kis liitokala, aztán abban megbikázni.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#64107) Samus válasza Nerazim (#64101) üzenetére


Samus
addikt

Ezekre 3 év gari van. Talán lejárt már, hogy nekiugrottál? Mert simán cserélik az akkut, futár hozza, viszi a cuccot.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64108) csabulaxi válasza Samus (#64107) üzenetére


csabulaxi
senior tag

ugyanígy jártam én is.
2 éves az aksi, telefon és másnapra itt volt az új gariban, régit nem kellett visszaküldeni. utána szétszedtem és nálam is csak egy aksi van behalva.
eléggé hülyéül van ráforrasztva a sima forrfüles is csak kínlódással fog sikerülni
én is még előtte vagyok

és nézem, hogy a 2017-ben vásárolt fűvágóban az akkuk 2012-es gyártásúak...

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#64109) Nerazim válasza Samus (#64107) üzenetére


Nerazim
őstag

Szia. Milyen futar? Kit kell hivni? En azt hittem, hogy a lidl szerszamokat egyben cserelik vagy visszadjak a penzt blokk elleneben. Ezert nem akartam visszavinni a boltba es kaptam szet, mert amugy maga a furo jo es szuksegem is lenne ra.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#64110) Saccco


Saccco
nagyúr

Lidl csaptuning? :DDD

Tudom, vízköves... Sajnos 1-2 nap alatt ilyen lesz.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#64111) DJGABI válasza Nerazim (#64109) üzenetére


DJGABI
addikt

keresztapám borotvájának a teteje törött el, kompletten küldtek új gépet. németek... :DDD silvercrest vagy milyen volt. garipapíron vannak talán tel számok

(#64110) Saccco ez jó :C 3d print? miénk mondjuk nem néz ki (még) ilyen durván több hét után se.. meg inkább a jobb oldalára kéne, nálunk az a szorosabb, a bal tök simán tekerhető.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#64112) Saccco válasza DJGABI (#64111) üzenetére


Saccco
nagyúr

Itt brutál kemény a víz. Egy nap alatt már pöttyös a csap. Ez még jobban szedi, mert az egész vízszintes testrész meleg a keverés miatt. :(((

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#64113) NEMO1968 válasza Nerazim (#64105) üzenetére


NEMO1968
őstag

A 3.1V-os kukapozitív,a többi talán menthető még,
Ha van egy külön töltőd,akkor cellánként kellene feltölteni,és egy akkuteszterrel kiszűrögetni,melyik úszta meg a legjobban.
Az üresjárati kapocsfeszültség sajna nem minden,attól még lehet rossz a cella.
Nemrég NiMh akkukat néztem át úgy,hogy feltöltöttem őket,utána mértem a feszt.
Ezután az 1.2V-os cellákat külön-külön terheltem 20 másodpercig egy 4.8V-os izzóval,közben folyamatosan mértem a feszültségesést.
Amelyiknél a legkevesebb volt,valószínű hogy az a legjobb cella.
Így persze nem kapsz valós képet az akkuk állaptáról, de mégis lesz valami halvány képed,melyikek a legjobb celláid.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#64114) Saccco válasza DJGABI (#64111) üzenetére


Saccco
nagyúr

A kérdésre nem válaszoltam... Igen 3d nyomtatott. :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#64115) Barret001 válasza Nerazim (#64105) üzenetére


Barret001
addikt

A nagyok szerint 2,6V az a határ,ami alatt kérdéses a cella. A 3,1V-os cellára rá kell bikázni,és tölthető.

Egy másik ilyen celláról pár másodpercig tölteni lell.(párhuzamosan összekötni) Utána fel fogja ismerni a töltő,ha 3,6V felett lesz a feszültsége,és fel is tölti. Maximum 4,2V feltöltve.Ettől messze van a 3,8v is. A balanszer megállítja a töltést,ha akármelyik cella elérte ezt a szintet.Aki nem,az így járt.Lehet hogy csak ezért kevés a feszültsége. Szigorúan egyenként fel kell őket tölteni,mielőtt beépíted!

[ Szerkesztve ]

(#64116) Gézengúz válasza NEMO1968 (#64113) üzenetére


Gézengúz
addikt

Beb****na, ha a 3.1V-os akksi kuka lenne, szerinted normál és gyors tesztben meddig merít pl. a Liitokala500?

Segítek 2.8-2.9V. Ezek a cellák simán jók olyan helyre még mindig ahová nem kell nagy áramleadás.

(#64117) Samus válasza Nerazim (#64109) üzenetére


Samus
addikt

Vagy a Lidl oldalán írsz emailt, itt tudod csatolni a blokkról a fényképet is, vagy hívod az ingyenes számukat (linkelt oldalon lentebb). Lebeszéled az ügyfélszolgálattal, GLS-t küldenek érte, aki felveszi, és hozza a cuccot vissza. Telefonon mindent elmondanak, mi kell nekik, mi nem, hogy csomagold, stb. Nekem a 20 voltos ütvefúrós csavarozón a tokmány lötyögöt (kapott az téglát, betont, mindent), két éves gép volt, cserélték csak a gépet (többi tartozék oké volt), illetve a fúrókalapács fogantyúja (ami nélkül meg sem lehet fogni a gépet) is tönkrement, azt is cserélték. Két nap volt, pénteken délben vitte a futár, kedden délelőtt hozta. Első osztályú a panaszkezelés és a garanciális ügyintézés. Ezért veszek Parkside gépet. Más nem ad ennyi garit (esetleg még az Aldis Workzone és ilyen hátteret.

Saccco: ez a thermosztátos csap, ami most volt nemrég? Hogy működik? Tud forró vizet is? A két oldal a hideg-meleg? Az újságban nem sokat írtak, asszonynak nagyon tetszett, de nem mertem bevállalni. Az egyik tekerőn láttam hideg és meleg jelölést, a másikon meg hullámokat, egyet, kettőt, hármat.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64118) DJGABI válasza Samus (#64117) üzenetére


DJGABI
addikt

egyik oldal a vízsugár erőssége, másik a hideg/meleg. tök jó hogy nem kell várni a meleg vízre, kb azonnal van. de a langyosat elég furán keveri, testen nem annyira érezni, de hajmosáskor ilyen "hullámokban" jön a hideg víz

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#64119) Samus válasza DJGABI (#64118) üzenetére


Samus
addikt

A meleg víz amúgy elérhető bármilyen hőfokban (mint egy sima csapon)? Az újság csak annyit írt, hogy 38 fok a termosztát...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64120) DJGABI válasza Samus (#64119) üzenetére


DJGABI
addikt

38-nál van egy ilyen biztonsági kapcsoló, persze afölé is lehet tekerni, de ahhoz be kell nyomni a tekerőn a gombot

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#64121) Saccco válasza Samus (#64117) üzenetére


Saccco
nagyúr

Igen az.
Szerintem ennyi pénzért az ajándék kategóriába sorolható. Rendesen fémből van. A bemenő oldalon seger gyűrűvel rögzített szűrő van benne, ami megvédi a belsejét. Egyedül a csonk takaró, ami kicsit he, nagyon vékony, kicsi átmérőjű és lapos. Nem is szereltem fel, hagytam az előző csap takarókorongjait.
Ahogy DJGABI is írta, bal oldalon a vízsugár erősségét lehet állítani, ezt egy gomb megnyomásával lehet a félig nyitott állapot fölé emelni. A jobb oldalon lehet a hőfokot szabályozni. 38°C-nál megakad és itt is a gomb megnyomásával lehet tovább emelni a hőfokot. Teljesen kitekerve forró lesz a víz, lefelé hideg. A beállított hőfokot tartja. Én nem tapasztaltam hőfok ingadozást.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#64122) Inhouse válasza Nerazim (#64101) üzenetére


Inhouse
őstag

Csak egyforma akkukat rakj bele. Nem rentábilis az akkucsere újra, de pl. az Aldiban is van saját márkás 20V-os akku külön, 6999-ért. Lehet, hogy nem csereszabatos, de belül az akkuk szerintem ugyanolyanok.
A Lidl garanciás ügyintézés igen rugalmas, kedvez a vásárlóknak, máshol nem is tapasztaltam ilyet. Faternak az ütvefúróján tönkrement az SDS tokmány, kértek képeket, majd küldtek egy új gépet, a régi nem kellett nekik. Nekem a fogkeféjükben romlott el valami, nem vette a töltést, küldtek kompletten töltővel, fejekkel egy újat.

Üdv Inhouse

(#64123) Nerazim


Nerazim
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, már holnap jön is a futár és elviszi az akksit és a töltőt is, így nem kell vele szenvednem. Francba :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#64124) Inhouse


Inhouse
őstag

Amikor nincs adott hosszúságú facsavarod és csak 2db hiányzik, meg hétvége van, meg este...

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#64125) pjen válasza Inhouse (#64124) üzenetére


pjen
félisten

A hosszúból le lehet vágni,és hozzá hegeszteni a rövidebbhez,hogy egyformák legyenek. ;]

(#64126) Inhouse válasza pjen (#64125) üzenetére


Inhouse
őstag

Hülye! :DD Én csak levágtam...a hozzáhegesztés nem jutott eszembe! :C

Üdv Inhouse

(#64127) pjen válasza Inhouse (#64126) üzenetére


pjen
félisten

Felesleges minden hsz előtt bemutatkozni. :DD

(#64128) Max500


Max500
tag

Sziasztok!
Ilyen méretben mivel, hogyan tudnám kifesteni a számokat?

Alá van írva!

(#64129) DonElvis válasza Max500 (#64128) üzenetére


DonElvis
tag

Hmm....telibefújni, és a maradékot lecsiszolni esetleg?

Az kitűzőket és jelvényeket úgy festik, hogy a barzdákba nagyon kis fecskendő tűvel festéket nyomnak.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#64130) macilaci78 válasza pjen (#64127) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerintem megszólításnak szánta. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#64131) pjen válasza macilaci78 (#64130) üzenetére


pjen
félisten

Úúúúútállllak.

(#64132) #33253120 válasza Max500 (#64128) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem tudom mi a technológia neve, de vékony, kb tinta állagú festéket visznek fel a felületre, majd egy hengerrel átgurítják ami a felületről leszedi a festékanyagot, de a gravírozás réseiben bennemarad. Ezt utána vagy hagyják megszáradni, vagy melegítéssel/Uv fénnyel gyorsítanak rajta alapanyagtól függően.
Első körben festék filccel feltölteném a gravírozott részt, majd egy mondjuk szöszhengerre raknék egy nagyon enyhén oldószeres itatóst, amivel leszedem a felesleget.

(#64133) macilaci78 válasza pjen (#64131) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Engem miért? Nem én hülyéztelek le. :DDD :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#64134) #33253120 válasza macilaci78 (#64133) üzenetére


#33253120
törölt tag

:C

(#64135) Max500 válasza DonElvis (#64129) üzenetére


Max500
tag

Ez a tűs módszer nem tűnk rossznak. 0,4mm-es tűn átmegy az akril(?) festék?

Alá van írva!

(#64136) pjen válasza macilaci78 (#64133) üzenetére


pjen
félisten

Csak úgy.

(#64137) Barret001 válasza Max500 (#64135) üzenetére


Barret001
addikt

Simán! Nyomás kérdése.

(#64138) macilaci78 válasza pjen (#64136) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hacsak úgy nem. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#64139) DonElvis válasza Max500 (#64135) üzenetére


DonElvis
tag

Úgy van ahogy Barret mondja, simán. De ha esetleg mégsem, vagy nagyon szenvedős, akkor lehet érdemes akril festékről airbrushhoz való festékre válltani. Ha jól tudom az a leghígabb festék (az ételfestékkel együtt), és egyben az képzi a legvékonyabb réteget is.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#64140) Inhouse válasza pjen (#64136) üzenetére


Inhouse
őstag

Bocs, kedvesen írtam. :R

Üdv Inhouse

(#64141) Max500


Max500
tag

(#64139) DonElvis: Köszönöm!

Minap szembesültem vele, hogy a Reflekta II-ben lévő tükör sima üveglappá degradálódott, leporlott róla a tükröződő réteg ami az elülső lapján volt (front/first surface mirror). Rendeljek ebay-ről vagy lehet ilyesmit (50x50x2mm) kapni felénk is? Akár üveg vagy acryl alapút. Vagy akár házilag készíteni?

[ Szerkesztve ]

Alá van írva!

(#64142) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Szeretnék egy hungarocell vágót készíteni (olvasztásos vágás).
Ehhez elegendő lenne egy 100W forrasztópáka donornak?
Esetleg ötletek jöhetnek!

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#64143) Barret001 válasza dewil666 (#64142) üzenetére


Barret001
addikt

100W bőven sok is! Egy 50W-os trafó is elég.

(#64144) dewil666 válasza Barret001 (#64143) üzenetére


dewil666
őstag

Köszi az infót!
A vágó húrt miből érdemes kialakítani? Én 0.5-0.75 tömör réz vezetékre gondoltam.
Esetleg 50W trafót miben találok (kégi rádió, vagy valami hálózati adapter is megfelelő lenne)?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#64145) Barret001 válasza dewil666 (#64144) üzenetére


Barret001
addikt

Például akksi töltő tökéletes hozzá.A vágóhúr ellenálláshuzalból az igazi.Például hajszárítóban,elektromos fűtésekben,elektromos kávéfőzőben,vasalóban van ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#64146) dewil666 válasza Barret001 (#64145) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm! :R

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#64147) Barret001 válasza dewil666 (#64146) üzenetére


Barret001
addikt

Nekem is saját gyártmányú van,nagyon sokat használtam!

(#64148) cinemazealot válasza Barret001 (#64145) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha nem akarok szétszedni hajszárítót, hősugárzót stb., akkor pontosan milyen anyagú és átmérőjű anyagot keressek ilyen célra? Esetleg tudsz linket dobni valamilyen boltra, ahol tudnék ilyet venni?

Anyám barkácsoló típus és imádna hungarocell figurákat faragni, jó volna neki egy ilyen sajtszeletelő. :) A kés túlságosan morzsál.

(#64149) pjen válasza cinemazealot (#64148) üzenetére


pjen
félisten

A Villért elvileg forgalmaz ellenállás huzalt.Egyébként kanthal huzal néven a gugli hoz egy csomó találatot.

[ Szerkesztve ]

(#64150) DonElvis válasza Max500 (#64141) üzenetére


DonElvis
tag

Szívesen, a jó úttörő ott segít, ahol tud :-)

Tükör ügyben meg szerintem keress fel egy üvegest. Házilag nem javaslom az elkészítését, mert az éleket vágás után mindenképpen csiszolni kell. Az üvegpor ha a gyomorba kerül és eléri a bélbolyhokat, az lassú és fájdalmas halált tud okozni. Az üvegesnek van vizes csiszolója, elszívása, stb.

Ami nem számít, az nem érdekel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.