Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) kriszbon válasza KillHates (#7977) üzenetére


kriszbon
őstag

Szia! Árulkodhatnál egy kicsit arról hogy hogyan guberálod le a chipet, mert fel azt értem, de le azt nem! Tényleg nagyon érdekelne :F Előre is köszi :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#8002) sly105 válasza kriszbon (#8001) üzenetére


sly105
tag

Vagy lemelegíted az egészet egybe vagy én már szedtem le úgy hogy minden lábát egyesével felemelem mondjuk egy szikével.

[ Szerkesztve ]

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#8003) vPhis válasza kriszbon (#8001) üzenetére


vPhis
aktív tag

sztem forrasztópákával felmelegítette finom lágyra majd ónszippantóval felszívta. olyan mint egy recept. no és ezt minden lábnál megcsinálta és késsz

(#8004) kriszbon válasza sly105 (#8002) üzenetére


kriszbon
őstag

Igen ha lenne itthol hőlégforrasztóm, akkor simán fel tudnám melegíteni egyformán a cuccokat és csak leemelném egyben, de kicsit drága nekem :O Amúgy én is vagy egyesével szoktam, vagy ha már nem kell a chip mert rossz akkor elvágom a lábakat és külön leforrasztom őket, persze ha nem ilyen sok :B Azért kérdeztem mert hátha van valami jó módszer :K

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#8005) sly105 válasza kriszbon (#8004) üzenetére


sly105
tag

Akkor várjuk a választ az illetékestől hátha van jobb megoldása :C

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#8006) pee13 válasza sly105 (#7998) üzenetére


pee13
senior tag

Teljesen jó! Azelőtt fenyőfáról szedtem gyantát, az meg eldobta az ónt :U

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#8007) sly105 válasza pee13 (#8006) üzenetére


sly105
tag

Még nem is hallottam erről mindig tanul az ember valamit még vénségére is. :D

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#8008) Petya2900XT


Petya2900XT
aktív tag

Hy!
Nem tudom jó helyre írok-e csak annyit szeretném megtudni,hogy plexit szeretnék venni a gépházam oldalára (AeroEngine II),mert elpattant a saját hibámból......esetleg lehet ehhez eredeti újat venni vagy érdemes valahol sima plexit venni és méretre szabni???Ja és ha lehet sima plexit venni akkor hol....én anno olyat hallottam,hogy a Baumax-ban is van ilyen..ez igaz??? :U
Előre is THX!

[ Szerkesztve ]

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#8009) kételkedem válasza Petya2900XT (#8008) üzenetére


kételkedem
addikt

Barkács áruházakban is lehet kapni több méretben is, de ha tudsz akkor egy plexivel foglalkozó kis céget keress meg. Vannak olyan szerencsések akik kukázhatnak náluk a maradék plexi darabokból. Akár ingyen is pótolhatod a törött darabot.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8010) sly105 válasza kételkedem (#8009) üzenetére


sly105
tag

:K

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#8011) Petya2900XT válasza kételkedem (#8009) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Ezer köszönet! :R

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#8012) KillHates válasza sly105 (#7999) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Nem szükséges, sőt nehogy kivágd! Elcsúnyítanád a géped vele.
Igen ezzel a bunkóval a legkisebb SMD-t is megforrasztom. Már 12 éve szerelek, javítok notebook-okat. (öreg fos vagyok) Tehát gyakoroltam már eleget. Először én is hegyes pákákkal próbálkoztam, aztán rájöttem, hogy a hőtehetetlenség nagyobb kincs, mint a finom adagolás.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8013) KillHates válasza kriszbon (#8001) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ezzel:

Ez egy speciális un.: koaxiális hőlégfúvó. Árban majdnem annyi mint egy notebook. De nagyon profi és jó szerszám. Egy 164 lábú IC cseréje kb 10 perc.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8014) KillHates


KillHates
nagyúr


Ónszippantó helyett/mellett használjatok ónszalagot. Csak ehhez tényleg bumszli pákahegy kell. De ha körbe szalagozzátok az IC-t és rendesen felitatjátok az ónt, szinte kézzel le lehet pattintani.


Az ólommentes forraszanyagoknál (fúj utálom!) nagyobb hőmérséklet szükséges. Ez sajna jobban károsítja a PCB-t de sajna ez van. Szereintem direkt ezért találták ki a gyártók, hogy nehezebben szerelhetőbbek legyenek a nyákon a cuccok. Az ROHS-hez való FLUX sokkal jobban mérgező mint a normál gyanta alapú...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8015) sly105 válasza KillHates (#8014) üzenetére


sly105
tag

ilyenem van nekem is. csak wüth-ös és már egy kicsit oxidált.de azért még lehet használni.
Na akkor én is beszerzek egy ilyen hegyet. Bár én csak koca szerelő vagyok eredetileg villanyszerelő vagyok csak a munkahelyemen minden ilyen elektronikával kapcsolatos dolgot én csinálok meg mert csak én értek hozzá valamenyire javítok digitális kaputelefon rendszereket is csak ha nemdolgozom 4 hétig akkor 4 hétig nem csinálja meg senki. ezt értsd úgy hogy miskolc összes önkormányzati kezelésében lévő házban :C

[ Szerkesztve ]

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#8016) pee13 válasza KillHates (#8014) üzenetére


pee13
senior tag

Én nem sokat forrasztok, ennek megvan az oka. Igaz, hogy leszoktam a pisztolypákáról, de csak teszkósra futotta rendesből. Sárgarézből van a hegye, minden kezelés nélkül. 10 perc alatt befeketedik, és pár óra alatt elfogy a hegye. Dremel elő, lehet kihegyezni. Csoda hogy még van belőle pár cm. Haver küld nekem valamikor postán egy weller hegyet, meglesem belemegy-e..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#8017) KillHates


KillHates
nagyúr


Sly: Fontos, hogy FLUX-ot is vegyél, meg ón szalagot! Ha nagyon finom SMD-t forrasztasz akkor flux-zsírt, különben jó a sima folyékony is. Kelleni fog még capton-szalag is a rögzítéshez! A folyékony flux-ot egy kimosott körömlakkos üvegben is tudod tárolni és a pemzlivel fel tudod kenni. Sok sikert! Ha van kérdésed ne kímélj!


Pee: Nem féltelek, bele fogod tudni kendácsolni a weller hegyet is. Ha nagyon melegszik akkor rossz az ellenállása, inkább vedd ki, mert baleset veszélyes lehet, ha hirtelen elforralja az ónt. De nem olyan vészes a pisztoly-páka hegy, azt hiszem 10 db 300,- Ft valamelyik barkács áruházban. Ha teheted, egyszer szerezz be még akár egy ócska öreg Wellert is. Nagyon jó pákák, talán az ERSA-k jók még, de én azokkal nem voltam megelégedve.

Néha meg lehet csípni egy ilyent használta egy 10-es körül. Tudom rogadt sok pénz, de megéri, mert jó vele dolgozni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8018) Pista0001 válasza pee13 (#8016) üzenetére


Pista0001
addikt

Mákom volt páka ügyben, pont egy cimborám berángatott a Conradba hogy nézzünk körül és akciós volt a 25 wattos Weller. El is hoztuk az uccsó kettőt :).

Amúgy kocaforrasztó vagyok én is elektronika téren. Ilyesmit (totálban) gyakrabban forrasztok, persze nem pákával :)

(#8019) KillHates válasza Pista0001 (#8018) üzenetére


KillHates
nagyúr

De szép radi! :R Ezeket milyen technológiával kell forrasztani? Lánggal?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8020) sly105 válasza KillHates (#8017) üzenetére


sly105
tag

fluxom van még egy kevés. az ón szalagról képet tudnál lőni?hogy tudjam mire gondolsz.

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#8021) Pista0001 válasza KillHates (#8019) üzenetére


Pista0001
addikt

Lánggal bizony, egy kis forrasztózsírral (ennek tényleg ez a neve? :F ) megtámogatva. Könnyű tönkretenni a "hálót" mert az is forrasztva van, tehát könnyen kiolvadhatnak a csövek úgyhogy csak óvatosan :)

(#8022) Pista0001 válasza Pista0001 (#8021) üzenetére


Pista0001
addikt

Az alu-t pedig hegeszteni kell :) A lényeg ezen jobban látszik

[ Szerkesztve ]

(#8023) pee13 válasza KillHates (#8017) üzenetére


pee13
senior tag

Sulimban van info osztály, meg elektro osztály. 5 gyakorlóterem van, mind feltöltve dremelekkel(igazival) és wellerekkel. minden székhez 1-1. Évente szokott lenni kiárusítás, ezek mágneskapcsolós 24 voltos wellerek, lehet sikerül majd szerezni. (Na meg egy Vidi orfeusz receivert is lehet hogy sikerül lőnöm, bár elég ramaty állapotban van.. Tolópotik mind berohadva, pöckök letörve.. Hiába, aki fanatikus az fanatikus! :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#8024) 3.Aragorn válasza TESCO-Zsömle (#7990) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hm. Ilyen íves formája lesz, vagy ez valami műszaki rajzos megoldás?

Nem minden vándorút céltalan...

(#8025) 3.Aragorn válasza KillHates (#8012) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Mi az a hőtehetetlenség?

Nálunk ilyen pisztoly formájú páka van otthon, de azon nem hegy van, hanem rézdrót van rátekerve és U alakúra hajlítva. Az U alja össze van nyomva fogóval, így majdnem V...
Ha elég a rézdrót, könnyen lehet cserélni. Rézdrót mindig van otthon...

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#8026) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Mondjuk én nem nagyon értek a forrasztáshoz. Jó lenne rendesen megtanulni...

Nem minden vándorút céltalan...

(#8027) TESCO-Zsömle válasza 3.Aragorn (#8024) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Igen, ilyen íves lesz. :K

A hőtehetetlenség egyenlő a hővezetés reciprokával. Szóval a rézé kisebb, az alué nagyobb. Tulajdonképpen azt jelenti, mennyire nem akarja vezetni az anyag a hőt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8028) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hi all! Feldobnék egy házi-barkácsos kérdés, melyre eddig nem kaptam választ, s mely igencsak érdekel.

Műgyantához milyen arányban lehet finom(micro)port keverni, hogy a kapott test még szilárd legyen?? Nekem -elvileg- minél több por kéne bele, a gyantának a szilárdsághoz meg minél kevesebb.

Előre is köszönöm!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8029) KillHates


KillHates
nagyúr


Sly:
A 8014-es hszben az első kép. De itt egy másik, amin jobban látszik:


Pee:
Na, az ilyenre le kell csapni. Nincsenek szétgyilkolva, mintha valami cégtől vetted volna.


Aragorn:
Ha hozzányomod a pákát a forrasztandó dologhoz nem hűl ki és "ragad" oda. Ha ez történik, könnyen letépheted a PCB-t vagy az alkatrész lábát.


TZS:
A megválaszolhatatlan kérdéseid... :D Én a Te helyedben ki kísérletezném. Az a tuti. :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8030) TESCO-Zsömle válasza KillHates (#8029) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az lesz, de majd csak nyáron max.

Sajnálom, de nekem vannak ilyen bogaraim. Feltaláló jellem vagyok. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8031) KillHates válasza TESCO-Zsömle (#8030) üzenetére


KillHates
nagyúr

Öreg korodra így fogsz kinézni! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8032) vPhis válasza KillHates (#8031) üzenetére


vPhis
aktív tag

lehet hogy már így néz ki, csak titkolja

(#8033) Pista0001 válasza TESCO-Zsömle (#8028) üzenetére


Pista0001
addikt

Novia kft. A Nagy Lajos király útján vannak, a weboldalon rendeteg információt találhatsz műgyantákról és kompozitokról.

(#8034) TESCO-Zsömle válasza vPhis (#8032) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem igaz! Nem is hordok nyakkendőt, és a hajam se ősz! :P :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8035) zodo válasza sly105 (#7999) üzenetére


zodo
nagyúr

Nálam is ez volt a probléma.
Vázon ott a kialakított venti hely, azt érd be ennyivel.
De megoldottam: Link

(#8036) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem!

Alumíniumal foglalkozott már valaki?
Tegnapi ötletem,hogy abból kellene házat építenem. :U
Valami ehhez hasonlót építenék csak keresztbe. Az oldallap felőli rész lenne az előlap és a plexis rész nem játszik.

Gondolom, nehéz gépek nélkül szépen meghajtani ?
Összeillesztéseket, milyen technológiával kell egymásba dolgozni ?
Festeni mennyire macerás ill. költséges?

További más jellegű kérdéseim:

Van elfekvőben egy ilyen sfx tápom, de kicsit zajos. Mit gondoltok,ha kívülre csavaroznám a ventit, gumi lábakra akkor csökkene a zaj ?
Vásárolnék egy Dremel-t ,ez pl. megéri az árát?

[ Szerkesztve ]

(#8037) bandi210 válasza KillHates (#8031) üzenetére


bandi210
aktív tag

..vagy inkább forrasztópáka a kezében..felálló hajjal:DD

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#8038) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

TESCO-Zsömle, KillHates:Köszi a felvilágosítást.

TESCO-Zsömle: Azért van valami abban a képben... ;]

Zodo: Az alut még mindig könnyebb megmunkálni, mint a rezet vagy az acélt. Ha nem túl vastag, komoly gépek nélkül is megoldható. Bár attól függ, mennyire akarsz profi munkát végezni.
Táp.: Jó az a venti odabent is, kint csak még zajosabb lesz, de a gumi tömítés jó ötlet, és mondjuk kitakarítani sem ártana, mert akkor könnyebben adná le a hőt, és nem kéne fullon járnia a ventinek...

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#8039) Pista0001 válasza zodo (#8036) üzenetére


Pista0001
addikt

Biztos a venti zajos abban a tápban? Nekem is van egy ekkora tápom, küzdök az életéért mert nagyon zsúfoltan van benne minden, emiatt nem járja át a levegő rendesen és a hőterhelés kicsinált benne ezt-azt (kondik, tekercsek).

Mondjuk a zsúfoltság miatt maga a légáramlás is lehet zajos és arra a venti kívülre szerelése szerintem nem megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#8040) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Ja, és Zodo: Van normális házhűtésed, vagy a szerencsétlen táp viszi ki az összes meleget a házból (amit tud... :U )

Nem minden vándorút céltalan...

(#8041) kételkedem válasza zodo (#8036) üzenetére


kételkedem
addikt

A 8cm-es venti nem csoda, ha zajos. Nézd meg a venti légszállítási értékét. Keress egy ahhoz hasonló légszállítású 12cm-es minőségi darabot, barkácsold bele a tápba és máris csendesebb lesz.
A Dremmel jófajta, ha tudsz rá ennyit áldozni és ki is tudod használni, akkor nyugodtan veheted.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8042) sly105 válasza zodo (#8035) üzenetére


sly105
tag

na ma lehet hogy nekiesek a ventilátor beszerelésének majd lövök pár képet.

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#8043) Pista0001 válasza zodo (#8036) üzenetére


Pista0001
addikt

Ja igen... és aluból is csináltam már ezt-azt. Elég nehéz megválasztani hogy mégis milyen alapanyagot használj. Vannak különböző ötvözetek, amiknek teljesen mások a fizikai tulajdonságai. Például amelyik több magnéziumot tartalmaz, annak nagyobb a szilárdsága, jobban tart, viszont nehezebb megmunkálni mert nagyon rideg. A hajlítást például nehezen viseli, könnyen elreped. A tiszta (asszem 99,5 %-os a legtisztább) alut nagyon könnyű alakítani, de szinte semmi tartása nincs.

Bővebben

[ Szerkesztve ]

(#8044) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

zodo: Alumínium megmunkálása célszerszám nélkül rémálom. A flex fröcsköli, mint állat, köszörüt eltömíti, és zabálja a dremel-korongot, illetve megfogja. Azt kell, hogy mondjam, érdemesebb kéziszerszámokat haszálni.

Dezdésnek egy dremel nem rosz, de ha komolyan gondolod a dolgot, semmiképp sem ajánlom végső megoldásnak. Idővel (sőt, sztem hamar) rá fogsz jönni, hogy ezekből a zösszenetnyi gépekből hiányzik a kraft, ami a zökkenőmentes, gyors munkához kéne.

Ha jól látom a táp 100 hosszú. Sztem vágj rá egy méretes nyílást, és gumitüsikkel rögzíts rá egy ilyet. Ha fér, rakhatod belülre is.

bandi210: Sosem áll fel a hajam. EZ nem hagyja... ;)

kételkedem: Hogy nézne ki egy 120-as venti egy 100 hosszú tápon?? :U (sz: gányul... :P )

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8045) bandi210 válasza Pista0001 (#8043) üzenetére


bandi210
aktív tag

ja..szóval jóó a vas ház:D öntött vas:DD

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#8046) bandi210 válasza TESCO-Zsömle (#8044) üzenetére


bandi210
aktív tag

...kösz..ha tudnád nekem milyen van itt könyvtári..na az is majdnem ilyen csak kicsit tartósabb..kivitelben..miki rajta fém gégecsőben..:D

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#8047) Pista0001 válasza bandi210 (#8045) üzenetére


Pista0001
addikt

azt azért nem mondanám, de házilag aluból nem egyszerű csinálni egy szépet az tuti :)

(#8048) lala42 válasza kételkedem (#7911) üzenetére


lala42
őstag

Hali!
De ha időben szóltál volna, Földi kománktól kunyeráltunk volna 1 kis jóféle pill. ragit. Azzal bekened, oszt uccu neki. ;]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#8049) Pista0001 válasza Pista0001 (#8047) üzenetére


Pista0001
addikt

Amúgy én vékony, max 1mm-es rideg lemezből és 1 vagy 2mm-es anyagvastagságú idomokból készíteném szegecseléssel és csavarozással (idomokból a vázat, lemezből a burkolatot).

(#8050) zodo


zodo
nagyúr

Köszönöm Mindenkinek a válaszokat! :C

3.Aragorn 1. Akkor ,egyenlőre marad a gumis tömítés. 2. Tápot nem kell még takarítanom,mert még csak egy napot ment,tesztelés céljából.

Pista0001 1. Lehet,hogy tényleg csak attól hallani zajosnak,mert zsúfolt a belseje.
Ezért gondoltam,ha gumilábakkal megerősíteném és távolabbról kapná a szelet akkor csendesedne egy kicsit. 2. Gondoltam,hogy nem lesz egyszerű ez a kérdés. Már kezdtem érezni ,hogy marad a "Építs házat fából" gondolatom.

kételkedem Erre én is gondoltam,hogy esetleg ventit cseréljek,majd meglátjuk.
Első nekifutásra ,tesztelem a tápon kívüli venti felfogatásos témát úgy ,hogy szerepel.
Dremmel-t most kezdtem nézzegetni és mostanában lesz a szülinapom, hátha kapok egyett. Sajna beköltöztem a panelba, itt szerintem ideális barkácsgép lehet.
Ígazából az érdekelt volna ,hogy létezik-e olcsóbb kivitel ilyen jellegű kézi szerszámból.

sly105 Sok sikert,várjuk a képeket!

TESCO-Zsömle Tényleg csak a kis hely,nagy zaj miatt vennék-kapnék dremmelt.
Itt nem állhatok neki flexelni ,stb. ,meglincselnének azonnal. Köszi a venti tippet,leht hogy visszatérünk rá.

Pista0001 A vékony lemez nekem is beugrott, de hogy tudom eltüntetni a szegecsek ill. csavarok nyomait ? Levágom,csíszolom,gittelem ?

Legközelebb a fa áll hozzám ,de félek a "doboz zaj" jelenségtől. De ,ha kibélelném ilyesmi szivacsal,talán nem állna fent ez a probléma.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.