Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) #33253120 válasza Bicskás (#50999) üzenetére


#33253120
törölt tag

Mekkora mennyiség, és mi a cél? Ha debrecenben van talán elvállalom. Fontos a mennyiség, és a részletek.

(#51002) Kernel válasza #33253120 (#51000) üzenetére


Kernel
nagyúr

A negyedhullámú függőleges Marconi-antenna értelemszerűen a hullámhossz negyedrészén rezonál, illetve lehetnek bizonyos korrekciós tényezők is. Vagy a hullámhossz felén, egészén is működhet.

A teleszkópantennának tehát nem csak az az értelme, hogy összetolható, hanem a hosszával hangolni lehet / kell a vételt optimálisra, ami a fentikből következően nem biztos, hogy teljesen kihúzva a legjobb.

Talppontnál beiktatott tekerccsel vagy kondenzátorral is lehet hangolni, a túl rövid antennát hosszabbító tekerccsel, vagy rövidítő kondenzátorral (ezek egyfajta virtuális elnevezések).

Tehát a hossz a hullámhossz függvénye, esetleg a vastagság növelése lehet még vételjavító.

Kézi odafogás nem mérvadó, mert a kezeddel befolyásolod, javíthatod a vételt.

Házi barkácsoláshoz jobban bevált a Bi-Quad antenna:

http://prohardver.hu/tema/dvb-t_dvb-s_dvb-c_kartyak_usb_pci/hsz_13645-13645.html

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51003) Kernel válasza BigBlackDog (#50997) üzenetére


Kernel
nagyúr

...miért csak a videokártyában talált optimális helyet.

Mert oda termesztették. Egy kis Google-bűvészkedés, és itt látható a technológia:

https://vk.com/wall117807417_179880

Feltöltöm ide is, ha esetleg törlődne a bizonyíték:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51004) Bicskás válasza #33253120 (#51001) üzenetére


Bicskás
tag

Szép napot kedves Chris !

Hét darabról lenne szó, mind megtört a micro usb dugó nyakánál a cél áram és/vagy adat szállítása, bár utóbbi nélkül ellennék, hiszen főként telefontöltőnek használnám őket, csak a micro usb dugók a te szaktudásod meg néhány postás szükséges hozzá, mert nem debreceni vagyok ugyan, de szívesen elpostázom, esetleg dugókat ebay-ről kell rendeljek a munkádhoz, vagy van neked ?

(#51005) #33253120 válasza Bicskás (#51004) üzenetére


#33253120
törölt tag

Sajnos postai úton nem dolgozom.

Kernel: :R
De ez valahogy laptopcipelés mellé nem a legjobb kialakítás...

[ Szerkesztve ]

(#51006) Livio


Livio
tag

Hello! Volna egy Parkside Lidl-ös rezgősziszolós-fűrészelős-stb multiszerszámom. Ehhez szerintetek milyen gyártó pengéi passzolnak? Vagy a pengék felfogatása az szabványos?

(#51007) Armahun válasza Livio (#51006) üzenetére


Armahun
addikt

Szerintem a leg költséghatékonyabb az ebra készlete, tizen valahány penge van benne 7 e forintért.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#51008) Livio válasza Armahun (#51007) üzenetére


Livio
tag

Nekem tulajdonképpen csak egy minél keskenyebb (10mm) fűrészlapra volna szükségem. Csak azt nem tudom, hogy a lapok rögzítése szabványos vagy valamelyest gyártóspecifikus?

(#51009) Armahun válasza Livio (#51008) üzenetére


Armahun
addikt

Bosch lapokat rá tudsz tenni, ha jól tudom a makitáét is. De sajnos ezek darabja kerül 3-6 ezer forintba.
Ami biztos nem megy rá az a fein-é .

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#51010) Livio válasza Armahun (#51009) üzenetére


Livio
tag

OK, köszönöm!

(#51011) nandi17


nandi17
tag

sziasztok
most szeretnék bele kezdeni egy kis project be
CPU vizezni akarnám ezeket az alktrészeket néztem ki
[link]

[link]

[link]

csövezést rézből gondoltam , csak aszt nem tudom h fogatnám hozzá , esetleg aki csinált márt hasonló dolgot
adhatna pár tippet , előre meg köszönném :R :)

[ Szerkesztve ]

(#51012) imibogyo válasza nandi17 (#51011) üzenetére


imibogyo
veterán

Én rezet (cpu blokk) és alut (radiátor) nem raknék egy körbe... Persze lehet ioncserélt+fagyálló kombót használni, amivel minimalizálódik a galván-effektus, de akkor sem túl szerencsés. Azt veszed majd csak észre, hogy mondjuk a proci blokkod folyton eltömődik. Vagy alu-alu minden, vagy réz-réz., vagy lehet bármi, de akkor legyen mondjuk nikkelezve. De ez szigorúan magánvélemény.

Ami a réz csöveket illeti, innen meríthetsz ötleteket a megvalósításhoz. Vagy ha írsz jones965-nek, akkor biztosan segít... :K

(#51013) Omli85 válasza nandi17 (#51011) üzenetére


Omli85
őstag

Amennyiben réz merev csöves rendszert szeretnél, annyit azért kalkulálj bele a dologba, hogy csak a csövek és csatlakozók többe lesznek mint a linkelt 3db alkatrész :). Illetve ha ez lesz az első vizes rendszered akkor nem biztos, hogy a legjobb egyből egy merev csöves rendszerrel indítani.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#51014) AAntii


AAntii
őstag

Kedves fórumozó!
Segítene nekem valaki abban, hogy az alábbi csatlakozó típusnak mi a becsületes neve, milyen néven keressem, netalán ha valaki tud linkelni a netről egy olyan adaptert ami megfelelő ehhez, külön megköszönném! Egyébként egy digitális szorzós mérleghez kellene. Köszi a segítséget!

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#51015) nandi17 válasza imibogyo (#51012) üzenetére


nandi17
tag

és milyen csövet tudtok ajánlani amit könnyen lehet formázni és úgy is marad?

(#51016) Submarine válasza AAntii (#51014) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!
Azt mindenképp tisztázni kel hogy ez milyen célt is szolgál?
Kimenet, bemenet, adat, táp csatlakozó, hálózati(+- miatt ez kiesik) csatlakozó-é?
Sztem boltban ilyet nem kapsz, mert nem egy elterjedt szabvány ahogy elnézem.
De csüggedésre nincs ok. Mindent meg lehet mókolni.
Ránézésre talán a régi magnó tápkábelre hasonlit legjobban (a magnó felőli oldalára):

De csak kapálózik az agyam. Mondjuk újfent az első kérdés a mérvadó hogy mire is szolgál ez a csatlakozás?
És mi a 3. pólus , ha az egyáltalán az az.
Eszembe jutott még, hogy a régi tollbetétek pici rézcsövek voltak, olyan pont méret formán. FBS-el meg simán kinyomnám a hézagot..
:))
Hátha más tud majd okosabbat, de én erre indulnék, készterméket vásárolni sztem ebben az esetben majdnem lehetetlen lesz.

Sztem helyileg valami elektronikai szakember hamar össze tud dobni hozzá valamit, fillérekért.

[ Szerkesztve ]

(#51017) AAntii válasza Submarine (#51016) üzenetére


AAntii
őstag

Bemenet, akksis micra mérleg alját lehet látni a képen és sajnos jelenleg nem vesz fel töltést a gép. Az eddigi adaptere egy ezer éves spanyol gyártmány volt, nekem régebbinek tűnik jóval, mint maga a mérleg, szóval azt gondolom ez is valamilyen pót megoldás volt és az adapterről vett szagminta alapján az adta meg magát és egyébként is ez a logikus, a mérleg kb. 3 hónapja volt éves karbantartáson. Az elnevezése azért érdekel, hogyha helyben nem tudnak nekem segíteni, akkor legalább azt tudjam, hogy mit kell keresnem. :R

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#51018) Omli85 válasza AAntii (#51017) üzenetére


Omli85
őstag

Pontos típusa van a mérlegnek ? :) Micra gépekhez lehet kapni cuccokat idehaza szóval nem kizárt, hogy adapter is létezik hozzá.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#51019) imibogyo válasza AAntii (#51014) üzenetére


imibogyo
veterán

Elsőre nekem is az jutott eszembe, mint Submarine kollégának, de azt ugye kizárhatjuk. Bár lehet a dugó részéből lehetne valamit kialakítani ami jó neked, a másik fele meg mehetne bele egy adapterbe.

Egyrészt ez biztosan nem váltóáramot kap (ott van a "+" és "-" jel a csatlakozó mellett, tehát DC-t kap és a harmadik kör alakú valami az nem érintkező, csak egy "tüske", hogy csak egyféle képen dughasd be a csatlakozót a polaritás helyesség végett), másrészt ebből és az "adapter" említéséből kifolyólag biztosan csak nagyságrendileg 5-50V körül DC-t kaphatott és nem 230 V AC-t. ;)

Az adapterre nincs semmi sem írva? Hány Voltról ment a kütyü? Vagy legalább a kütyü pontos típusát nem tudod, hogy utána tudjunk nézni, mert így csak találgatunk. A csatlakozó típusát is könnyebb lenne típus ismerete után keresgélni.

Itt érdemes még megkérdezned, mint autentikus forrást.... :B

Egyébként ha nem boldogulsz a csatlakozó keresgéléssel, szívesen gyártok hozzá neked új tápcsatlakozót, persze a feszültséget ettől függetlenül még tudnunk kellene.

(#51015) nandi17: én biztosan nem tudok neked ajánlani, mivel még nem dolgoztam ilyennel, csak sima csövezéssel. De szerintem elég egyértelműen leírtam, hogy ki csinált már ilyet és így kinél kell érdeklődj. ;)

[ Szerkesztve ]

(#51020) KillHates válasza AAntii (#51014) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egyenáramú csatlakozó. Régen a DC42V-os szabvány fogyasztó oldali csati volt ilyen, a másik fele meg egy olyan villásdugó aminek közelebb vannak a lábai. De leszoktak erről, mert sokan átfaragták a szabványos "borotva kábeleket" és amikor elfelejtkeztek róla akkor bedugták a 230-ba, ezzel égig érő tüzet gyújtottak a szerkezetben. Most már kerek 3 pólusú csatalakozója van a 24V-nál nagyobb fogyasztóknak.
Egyébként rá kell írva lennie, hogy mekkora tápot igényel a mérleg és faragni kell egy sima lapos dugós tápkábelből egy ide illőt, ami bedugsz polaritás helyesen, majd beragasztod patex-el, a másik végén levágod a villásdugót és ráraksz egy lengő aljzatot és abba a tápegység dugóját.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#51021) Reggie0 válasza imibogyo (#51019) üzenetére


Reggie0
félisten

Valtoaramot biztos nem kap, mert azt csak a valtok kapnak. Szerintem valtakozoaramra gondoltal.

(#51022) Kernel válasza AAntii (#51017) üzenetére


Kernel
nagyúr

Tehát, ha jól veszem ki, jelenleg is van hozzá egy kábel, illetve csatlakozó, ami talán még használható is, csak egy töltőadapter kellene hozzá.

Vagy az sem, mert valójában csak az akku zárlatos benne. Gyakran lehet tapasztalni ilyen laikus eltévelyedéseket, amikor teljesen rosszul közelítenek meg egy problémát.

Nincs értelme szerintem az egész keresésnek, amíg egy hozzáértő nem vizsgálja meg.

Egyébként megoldható lenne csatlakozó nélkül is, fixre bekötni egy kábelt. Ha kell, fúrni egy lyukat, kábelt szakszerűen rögzíteni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51023) imibogyo válasza Reggie0 (#51021) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem ez már abszolút a "csak azért is belekötök" kategória, és amúgy is meglehetősen ellenzem ezt a "mindent csak tökéletesen helyes terminus technicus-al fejezzünk ki" egy amúgy barkácsolásról és alapvetően nem hozzáértő emberek gányolásáról szóló topikban, de persze igazad van, pongyolán fogalmaztam. Mondjuk ha már így az okításnál tartunk, akkor helyesen leírva váltakozó áram. Külön... És ékezettel (by TESCO-Zsömle)... ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#51024) TESCO-Zsömle válasza Reggie0 (#51021) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Borotvaéles lehet a kardod, ha ilyen jól tudsz szőrszálakat hasogatni. ;]

(#51023) imibogyo: És ékezettel. :P

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#51025) Pete55555 válasza imibogyo (#51023) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

:DDD

...Szeretem leracsniztatni...

(#51026) Kernel válasza imibogyo (#51023) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezért sem kellett volna, hogy a múltkor belém rúgj, mert aki tegnap belém köt, az lehet, hogy holnap beléd köt. Pedig nem is beton.

...és én nem mondom, hogy privátban reagálj, ha egyszer nyilvánosan támadtak be. Mert nem lenne igazságos.

Konkrét esettel kapcsolatban: fórumokon ennél sokkal zavaróbb dolgok, butaságok szoktak előfordulni, túlzásba vitt, hibás rövidítések, spórolások a betűkkel. Ilyen apróság miatt én nem szólnék. Ez még vállalható is, a rövidség kedvéért.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51027) imibogyo válasza Kernel (#51026) üzenetére


imibogyo
veterán

Tudod egészen más az amit ti több hozzászóláson át végeztetek (és te már nem először), meg az amit mi viccesen most "lerendeztünk", jó esetben két hozzászólás alatt. És direkt nem agresszíven reagáltam (ő sem úgy írt nekem), sőt inkább viccesen válaszoltam, mert attól, hogy nem értek egyet alapvetően a szavakon lovaglással, attól szerintem ez csak ennyit ér és nem többet. :N

És egy percig sem gondolom, hogy olyan stílusban reagáltam volna akár most, akár bármikor máskor, mint mondjuk te neki a múltkor. És én sem az első "önvédelmednél" jeleztem neked sem, hogy ezt nem kellene, hanem amikor már a vitátok kezdett eldurvulni és a topik hangulatára rámenni.... Ekkor írtam, hogy ezt a "fröcsögést" rendezzétek le privátban.

Szerintem hatalmas különbség van. ;) És amúgy sem kellene megint ilyen iránya elvinni a topikot...... Egyszerűen nem ér ennyit az egész. :N

[ Szerkesztve ]

(#51028) Kernel válasza imibogyo (#51027) üzenetére


Kernel
nagyúr

És mennyit ér az igazság, szerinted? Azt én tudom, hogy mikor jött el az a pont, ami számomra már sértő stílus, 50 év felett, egy értelmetlenül akadékoskodó kisgyerektől. Te meg azt tudod, hogy neked más önérzete nem számít, talán nem is érted, mi volt a probléma.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51029) Pete55555


Pete55555
Topikgazda

Khmm. Megint sok lesz az off srácok.

...Szeretem leracsniztatni...

(#51030) Omli85


Omli85
őstag

Menjetek "szobára" :DDD

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#51031) AAntii válasza KillHates (#51020) üzenetére


AAntii
őstag

Az adapter erősen kozma szagú, szóval 95%-os eséllyel az tönkre ment, ettől persze még az akksi is lehet, hogy kuka, szerintem ahol táp van, ha szükséges akksi is lesz (egyébként is biztos érdemes lenne kicserélni). A TRQ Alimentador adapter hálózati áramról ment és 12V~400ma-re töltötte a Micra RK100-e típusú mérleget. Egyébként az sem teljesen kizárt, hogy az adapter már eleve mókolt volt csatlakozó szempontjából.

@imibogyo: ha helyben nem sikerült hozzád hasonló szakembert/tápot találni, akkor még kereslek!

(A "ha nem lehet kapni, majd csinálok" hozzáállás és a segítő szándék miatt érdemes fórumozni, szóval le a kalappal mindnyájatok előtt)

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#51032) Reggie0 válasza imibogyo (#51023) üzenetére


Reggie0
félisten

Ebben semmi kotekedes nincs, minden rossz szandek nelkul kijavitottam, hogy helyes szakkifejezest hasznalj, es ne a rosszhoz szokjanak hozza masok se. Nem kell megsertodni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#51033) #33253120 válasza AAntii (#51014) üzenetére


#33253120
törölt tag

Azt a kerek szürkét be lehet nyomni? (Saccra olyannak tűnik)
Ha igen akkor táp nélkül benyomva kikapcsol a készülék?
Ha benyomható akkor szerintem az vált az akkun használat/töltés üzemmódot.

Jó lenne valami fizikai méret is. Mondjuk szélesség és magasság...

Szerk.: 51031:
Veszel valami 12V minimum 400mA dugasztápot, valami lengő anya/apa csatlakozót, új tápról levágod a véget, régiről levágod a zsinórt, anya-apa csati fel, összedug, örül.

Addig biztos jó lesz amíg nem találsz jobb megoldást.
Ha a készüléken esetleg van adattábla, akkor nem kell ragaszkodni a 400mA-hez, hanem az legyen az irányadó.

[ Szerkesztve ]

(#51034) Kernel válasza #33253120 (#51033) üzenetére


Kernel
nagyúr

Rádióknál, magnóknál vannak leválasztós megoldások, de az is elemes táplálásnál, nem akkunál.

Itt nem lenne jó, mert áramszünet esetén biztosítani kell a szünetmentes táplálást. Úgy szokták megoldani ebben a kategóriában, hogy állandó töltést kap az akku (jellemzően Ni-Cd) egy ellenálláson keresztül, elég igénytelen módon, így idővel tönkre is megy. Ha esetleg sokáig nem volt használva, akkor meg azért.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51035) #33253120 válasza Kernel (#51034) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ezt nem vitatom, ez a jellemző.
De azért volt pár beépített akkus ami vagy üzemel, vagy tölt jelleggel volt összerakva. (Érzésem szerint ez nem ilyen, ezért kértem a gombnyomásra.)

(#51036) Reggie0 válasza Blabcsi (#50810) üzenetére


Reggie0
félisten

Megtalaltam: www.villert.hu. Ok foglalkoztak hasznalt motorokkal is, volt egy ilyen arlistajuk: http://www.villert.hu/downloads/Akcios_motorlista_cs.XLS
Szerintem probald meg felhivni oket, hatha vannak meg hasznalt gepeik.

[ Szerkesztve ]

(#51037) Blabcsi válasza Reggie0 (#51036) üzenetére


Blabcsi
senior tag

:Y
Szupi!
Hálám érte.
Bár kétlem, hogy postáznák is Debrecenbe, de ki tudja, hátha...

Apropó elkékült a gyorsba összetákolt eszterga szerűség holnap jönnek a képek is. :D

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#51038) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Hali!

Nincs itthon zsugorcsövem és érdekelne, hogy a pisztolyos olvasztós ragasztó megfelelően szigetel-e. Próbálta már valaki?

(#51039) peter1998 válasza h.adam.92 (#51038) üzenetére


peter1998
tag

Én most vettem a Tescoban és nekem bevált, szigetel rendesen. De húzol egy csíkot és rámérsz multiméterrel.

[ Szerkesztve ]

(#51040) h.adam.92 válasza peter1998 (#51039) üzenetére


h.adam.92
őstag

Nincsen kéznél, azért kérdeztem meg itt, köszi!

(#51041) Reggie0 válasza h.adam.92 (#51038) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol fugg mit akarsz szigetelni es milyen vastagon. Ugyaltalanossagban megfelelo szokott lenni.

(#51042) h.adam.92 válasza Reggie0 (#51041) üzenetére


h.adam.92
őstag

Egy venti kábelét. Arra szerintem elég.

(#51043) hideg83 válasza h.adam.92 (#51038) üzenetére


hideg83
csendes tag

Hello.Rendszeresen használom erre a célra is a ragasztópisztolyt.

(#51044) Speedhs


Speedhs
őstag

Sziasztok,

át szeretném alakítani a 10m hosszúságú egyenes utp kábelemet crosslink-re.
Elvileg a gyári színosztást kell felcserélni az egyik kimeneten.

Gyárilag ilyennek kéne lennie.
narancs-fehér, narancs, zöld-fehér, kék, kék-fehér, zöld, fehér-barna, barna

Ehhez képest nekem ez a bekötési sorrend:
Narancs, narancs-fehér, zöld, kék, kék-fehér, zöld-fehér, barna, barna-narancs

Ezt a kábelt már használtam ps3 remote serverhez, működött.

A mostani színsorrendet kössem át crosslink kivezetés szerint vagy előbb alakítsam vissza úgy, hogy szabványként legyenek a színek és utána kössem át az egyik kivezetést crosslinkre?

[ Szerkesztve ]

(#51045) TESCO-Zsömle válasza Speedhs (#51044) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez attól függ, miket akarsz összekötni. Valahol írták, hogy a modern eszközök már képesek ezt maguktól kezelni, nem kell a kábelekkel bajlódni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#51046) Laccoss válasza Speedhs (#51044) üzenetére


Laccoss
addikt

Teljesen mindegy milyen sorrend van (na ez nem igaz, de mondjuk, tehát ami össze van sodorva általában az árnyékolásra szokták ezt fogni, azok felcserélhetőek) (csak a szabvány miatt szokták az általad leírt módon megtartani a színkódot), csak ugye egyenes kábelnél a két dugónál egyezzen a sorrend. Crosslinknél pedig bizonyos kábeleket fel kell cserélni az egyik dugónál.

Előbb próbáld ki a meglévő kábelt, és ha nem működne, utána fogj hozzá a crosslink kábelhez.

[ Szerkesztve ]

(#51047) brd válasza Laccoss (#51046) üzenetére


brd
nagyúr

Nem "szokták fogni", és nem "árnyékolás", hanem az elektromos zavar megkerülése miatt eleve úgy van kialakítva az átvitel, hogy az összesodort ereken a két éren futó jel különbözősége adja az értékes jelet. Ez azért jó, mert egy elektromos zavar az összesodort ereket jórészt ugyanolyan szinten fogja zavarni, így a különbség megmarad.

The only real valuable thing is intuition.

(#51048) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyen kérdezem-e... Egyik munkahelyemen dolgoztam egy olyan pillanatszorítóval, amit azóta se látok. Nem házi készítésű volt, hanem komoly gyári kivitel.
A lényege, hogy ha pl volt egy vastag anyag (8-10cm), és abban volt egy furat, akkor a szorító képes volt a lyuk segítségével egy másik anyagot odaszorítani. A szorító egyik fele, egy vastag, recés gömbvas volt, az ment a lyukba.

Tudja vki, mi neki a neve?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#51049) FID válasza szoke12 (#51048) üzenetére


FID
őstag

Olyanra gondolsz mint pl mikor veszel egy asztalt és kapsz hozzá csavart gömb fejel és van hozzá egy anya szerűség amit, ha eltekersz ráhúzza az asztal lapot az oldal lapra?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#51050) szoke12 válasza FID (#51049) üzenetére


szoke12
őstag

No, találtam egy hasonlót... Ilyesmi lenne, csak szögletesebb, nem ilyen íves a gömbvas...

De a nevét, meg hogy hol lehet kapni, még nem tudom...

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.