Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) pc-user válasza FoxiestFox (#13997) üzenetére


pc-user
aktív tag

Nagyon egyedi lenne! :DD
A tetején - ha kivitelezhető és van - jól mutatna egy kapaszkodó fogantyúként, szerintem.

(#14002) Laci4 válasza pee13 (#13999) üzenetére


Laci4
senior tag

Jaaaa... igaz..még az én 96-os (Gsi) Astrámban is spirálos :D
Igaz, a 80as évek végén a kadettbe már volt digi műszerfal.. :D

Am: akkor sajna szét kell kapni egy volvót is :))
Mondjuk ezeknek a mutatóknak lehet túl nagy a tehetettlensége... :F

Hova el nem jutottunk egy-két kapcsolóból :D lassan egy komplett buszt építünk :D

[ Szerkesztve ]

(#14003) FoxiestFox válasza pc-user (#14001) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azt már túlzásnak érezném... :DDD
Esetleg egy Szép kerek reflektor az elejére... :DDD
Ha ki tudnám vágni a házat hogy mélyebb legyen, isten bizony megcsinálnám.. egy 24 Voltos izzó 12 Voltról éppen úgy világítana, hogy ne legyen zavaró. :D

Amúgy ha már izzó: link.

(#14004) pc-user válasza FoxiestFox (#14003) üzenetére


pc-user
aktív tag

Arra a kis kapaszkodóra gondoltam, ami a vezető fülkéken volt (kb. 30 cm). Persze lehet, hogy ez már tényleg túlzás lenne :DDD

(#14005) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Reggeli HDD modding. Megbüntettem, hangoskodott.

[ Szerkesztve ]

(#14006) Probber válasza bobalazs (#14005) üzenetére


Probber
őstag

K750i? Nekem is volt, szerettem! :K

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#14007) pee13 válasza Laci4 (#14002) üzenetére


pee13
senior tag

A 85-87 majd a 88-89 mazda 323 gtx-be is volt digi műszerfal, aminek a hátuljában hajtotta a spirál az érzékelőt. :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#14008) zalman90


zalman90
őstag

na látom ujra HDD rezonálás a téma , itt az én megoldásom :D :C :C :DDD

és nem nem melegszik : SAMSUNG SP1213N 31 °C (10 órája megy a gép legalább)

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#14009) Sonky válasza Probber (#14006) üzenetére


Sonky
aktív tag

Nekem még van kettő:)
1db teljesen bontatlan :DD

Egy legenda vagyok.

(#14010) pc-user válasza zalman90 (#14008) üzenetére


pc-user
aktív tag

Ha jól látom, az egy (merev) nikecell darab... Szerintem valami rugalmasabb anyagot próbálj ki helyette (mondjuk polifoam, vagy mosogatószivacs stb.) erre a célra.

(#14011) Probber válasza Sonky (#14009) üzenetére


Probber
őstag

Az enyémnek lába kelt még 2008ban Iron Maiden koncerten. :(
De a doboza valahol még nekem is megvan! :)

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#14012) zalman90 válasza pc-user (#14010) üzenetére


zalman90
őstag

az hungarocel ;) :B

Sonky: műkszik már a szörnyeteg? :DDD ;]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#14013) pc-user válasza zalman90 (#14012) üzenetére


pc-user
aktív tag

Jó, akkor legyen polisztirol... :DDD (közös bennük)

(#14014) zalman90 válasza pc-user (#14013) üzenetére


zalman90
őstag

najóva :D :) teljesen jó ez a hungarocel , nem rezeg , semmi hang, tökéletesen

am miaza polifoam? :F

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#14015) pc-user válasza zalman90 (#14014) üzenetére


pc-user
aktív tag

Puha, könnyű anyag, kemping célokra is alkalmas pl. Jobb ilyenen feküdni a tóparton, mint ilyen nélkül... ;]

[ Szerkesztve ]

(#14016) zalman90 válasza pc-user (#14015) üzenetére


zalman90
őstag

ettől nem letem okosabb :O de beirtam a goglübe és fevilágosodott mi is ez , ez télleg jobb lenne de nincs ijen msot itthon , meg azért választottam a hungarocelt mert abba tuttam vágni 1 kis lyukat az ide kábelnek oda alá be van gyömöszölve ahogy a képen is láccik h. ne legyen útba

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#14017) pc-user válasza zalman90 (#14016) üzenetére


pc-user
aktív tag

Jó az úgy is, ha megszűnt a berezgés... :)

(#14018) zalman90 válasza pc-user (#14017) üzenetére


zalman90
őstag

meg meg , ez a lényeg , mert nagyon idegesitő volt hogí annyira berezgett az egész gépház meg még a plexi is az oldalán :DDD

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#14019) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

ASUS ION hűtés itt :DD

(#14020) Pttypang válasza urbanjozsi (#14019) üzenetére


Pttypang
veterán

Gratu :) Nagyon szép,tiszta és végülis egy kis burkolatot is lehetne alkotni köré :)

Everybody lies.

(#14021) pupu22


pupu22
csendes tag

üdv!
lehet nem ide illő a kérdés, de végülis hűtés téma :)
azzal lenne a gondom, hogy vettem új lapot, és a memória modulok és a proci tokozás olyan közel van, hogyha beteszem a normális proci hűtést, akkor a ventije oldalt van, a memóriák fölött, vagyis csak lenne, mert a memóriák hűtőbordájától nem fér be, azok túl magasak. sajna így csak a szélső két modult tudom használni.

lehet buta kérdés, de gondot jelent, ha a ventit átteszem a hűtő másik oldalára, és hátra fújás helyett, hátra szívással működne? ugye így szívná a levegőt előlről, a mem bordákon és a proci hűtőbordáin át. igaz a ház hűtés hátsó ventije így már elég közel lenne, de sztem az nem lenne gond, vagy igen? :D
tanácsot kérnék! előre is köszi!

(#14022) Pista0001 válasza urbanjozsi (#14019) üzenetére


Pista0001
addikt

Ez nagyon jó! Ha a venti fölé csinálsz egy tartót a vinyónak akkor már az is hűtve van. Aztán már csak egy csinos burkolat kell és kész az ITX kocka :C

pupu22: Nekem Scythe Ninja van a procin és nincs rajta venti. A ház hátsó ventijét dugtam az alaplap CPU_FAN aljzatára így szabályozva van és a táp ventije is segít egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#14023) Pista0001 válasza pupu22 (#14021) üzenetére


Pista0001
addikt

upsz

[ Szerkesztve ]

(#14024) milanpm válasza Pista0001 (#14023) üzenetére


milanpm
csendes tag

tehát ez azt jelenti, hogy áttehetem hátra a ventijét? :)

csak mert az én hűtőm nincs ilyen nagy, szerintem nem tudná úgy, olyan hamar leadni a hőt, mint a Ninja :)

[ Szerkesztve ]

(#14025) Pista0001 válasza milanpm (#14024) üzenetére


Pista0001
addikt

Nyugodtan átteheted. Szerintem egy nagyon kicsit romlani fog a teljesítménye, de ez csak nagy terhelésen fog megmutatkozni, akkor is csak 1-2 fokkal lesz melegebb a proci, de annyi biztos belefér. :K

(#14026) pc-user válasza urbanjozsi (#14019) üzenetére


pc-user
aktív tag

Nagyon igényesen kivitelezett munka, gratula!

(#14027) pilota


pilota
tag

Helosztom látom sok hozzáértövan itt.Egy olyan jellegü kérdésem lenne van egy tápegységem amiben ventit akarok cserélni.De kiakarom probálni mielött visszaraknám kérdezem mit kell összekötni hogy elinduljon külön a tápegység?

(#14028) pc-user válasza pilota (#14027) üzenetére


pc-user
aktív tag

Ha jól értem a kérdést és egyre gondolunk, akkor a fekete és zöld csatikat ha összekötöd, indulnia kell a kivett (atx) tápnak.

(#14029) pilota válasza pc-user (#14028) üzenetére


pilota
tag

Most nemtudom megmondani milyen márkályu a táp azt tudom,hogy 400-W-os.Pontosan melyik keketét érted mert ugytudom két fekete van.Igen jolérted kivett állapotban akarom elinditani mert forasztani kell a ventit de elötte kiakarom probálni megy-e rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#14030) Pista0001 válasza pilota (#14029) üzenetére


Pista0001
addikt

A zöldet bármelyik feketével kell összezárni az 20/24 pines csatiban valami fémszállal. Nekem erre a célra egy áthajtogatott gemkapocs van rendszeresítve. :DDD

(#14031) pc-user válasza Pista0001 (#14030) üzenetére


pc-user
aktív tag

Legutóbb én is gemkapcsot használtam, az esett éppen a kezem ügyébe... :D

[ Szerkesztve ]

(#14032) pilota válasza Pista0001 (#14030) üzenetére


pilota
tag

Köszönöm szépen.Bocs,hogycsak most köszönömmeg csak f-1 volt.azt néztem.Igaz a volt barátnömis ezért hagyotel mert mikor megkérdezte menyire fontos aztmondtam neki ö a második.Az elsö a forma-1 nemtetszetneki csak nemtudom mért :DD :DD

(#14033) zalman90


zalman90
őstag

a tápot ugy is be lehet kapcsolni hogy nincs gépre kötve? elég ha a konnektorba van dugva? ez nem veszéjes?

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#14034) mmcc02 válasza zalman90 (#14033) üzenetére


mmcc02
tag

Be lehet úgy is kapcsolni (dróttal zöld-fekete), csak le kell legyen zárva a táp burkolata (másképp (élet)veszélyes). Ajánlott rákötni a tápra egy fogyasztót (pl. HDD, venti) (lehet, hogy el sem indul anélkül)

mmcc02

[ Szerkesztve ]

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#14035) Badman 4ever válasza mmcc02 (#14034) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Egy 300W-os Codegen-t méricskélek így bekapcsolva és már egy 4 cm-es 0,08 A-es ventilátortól is pár tized voltot esik a 12 V-os ág. :DDD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#14036) mmcc02 válasza Badman 4ever (#14035) üzenetére


mmcc02
tag

Nem semmi:D Megy vele egyáltalán valamilyen gép? :))

[ Szerkesztve ]

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#14037) zalman90 válasza mmcc02 (#14034) üzenetére


zalman90
őstag

köszi :R megy nekem is a táp gép nélkül , 3 venti van rá kötve meg 1 neon , de már 1 ventitől ciripel:D

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#14038) Probber válasza zalman90 (#14037) üzenetére


Probber
őstag

Volt anno egy 400w-os Codegenem. Úgy ingadozott a feszültség, hogy néha-néha gondolt egyet és újraindult tőle a gép. :DDD
A mostani 350w-os FSP-m gond nélkül viszi a gépet, úgy, hogy ráadásul több alkatrész is hajt mint a 400as. :DDD

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#14039) Badman 4ever válasza mmcc02 (#14036) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Eddig egy 1 GHz-es P3-at hajtott egy 9600 Pro-val és 512 RAM-al egy DVD íróval és 2 winyóval, de lecseréltem egy FSP235-60GT-re, ami ugyan csak 235W-os, de még így is többet ad le, mint a Codegen. A Logouton volt szó mindkét tápról ebben az írásban, csak annyi különbség, hogy a két Codegen (az enyém és a tesztben szereplő) mást hazudik a 12V-os ágra, de amúgy ugyanolyan a kettő, ráadásul ott eldurrant a Codegen, míg az FSP bírta a strapát. Szóval nem véletlenül lett lecserélve. :DDD

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#14040) ezsolti


ezsolti
tag

(#14041) zalman90 válasza Probber (#14038) üzenetére


zalman90
őstag

ez egy 500w os Deer :D

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#14042) hodostamas


hodostamas
addikt

Sziasztok,

Szintén segítséget kérnék ebben az ügyben :)

üdv

(#14043) urbanjozsi válasza hodostamas (#14042) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Ha jól veszem ki, akkor cserélhető a golyóscsapágy?
Ha igen rendelni kell egy új csapágyat, és mehet vissza.

(#14044) Pista0001 válasza hodostamas (#14042) üzenetére


Pista0001
addikt

A méretei: belső átmérő 3 mm, külső átmérő 8 mm, vastagság 4 mm? Ha igen akkor 1200 forint/db körül lehet kapni jó minőségű japán csapágyat.

Én is nemrég szedtem szét egy dupla golyós csapágyas ventit (120/38-ast), annak már borzasztóan lógtak a csapágyai. Megérdeklődtem egy helyen, ott ennyit mondtak. Nekem ez elég sok mert kicsit többért kapok jobb ventit, de a noti értékét figyelembe véve megfontolandó.

[ Szerkesztve ]

(#14045) hodostamas


hodostamas
addikt

Köszönöm a válaszokat.
Méretek: belső: 2mm, külsö átmérő 5mm, vastagság hajszálnyit nagyobb mint 2mm.
(ezt vonalzóval néztem gyorsba, szóval 1-2 tizeddel elüthetnek az értékek)
Igen, 2 db van a ventibe ebből. Hol lehet ilyen után érdeklődni?
S igen, 1-3e forintot nekem megér, mivel nem az alapfelszereltségű noti, és más baja nincsen neki.

A venti típusa: forcecon f599-ccw

[ Szerkesztve ]

(#14046) Pista0001 válasza hodostamas (#14045) üzenetére


Pista0001
addikt

Ment egy pü.

(#14047) hodostamas válasza Pista0001 (#14046) üzenetére


hodostamas
addikt

köszönöm :)

(#14048) kriszbon


kriszbon
őstag

Hmm még létezik ez a totyik? A fene se hitte volna hogy még nem hagytak fel az emberkék a gányolással. :DDD
Bocs csak unatkoztam. :P

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#14049) Pista0001 válasza kriszbon (#14048) üzenetére


Pista0001
addikt

A gány örök! :P

(#14050) fkenny


fkenny
senior tag

Húsvétkor megcsináltam az Eee Pc-m hűtés és Bluetooth modját! [link]

Várom a véleményetek ! :R :R :R

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.