Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65451) HellGreg válasza pjen (#65446) üzenetére


HellGreg
őstag

Volt egy jókora rés körbe a wc porcelán és a padló közt. És a szag is onnan jött ha minden igaz. Instant körbenyomtam réskitöltővel, persze egyelőre annak a szagától bűzlik a wc, majd ha elmúlik, kiderül, segített-e.

(#65452) lemmy71 válasza HellGreg (#65451) üzenetére


lemmy71
őstag

Lehet hogy jobban jártál volna ha felszeded a vécé csészét és alaposan körbe takarítod az alját némi fertőtlenítőszerrel, ki tudja milyen élet indult be alatta.

(#65453) HellGreg válasza lemmy71 (#65452) üzenetére


HellGreg
őstag

Tavasszal az lesz az első dolgom, de most gyorsan kellett cselekedni mert elviselhetetlen volt a bűz.

(#65454) Siriusb válasza HellGreg (#65453) üzenetére


Siriusb
veterán

Lehet hogy rosszul rakták rá a fajanszot az ültetőgumira. Beilleszted az ültetőgumit a csőbe, a fajansz kifolyócsonkját faggyúval bekened, majd ügyesen betájolva szépen ráilleszted az ültetőgumira, picit mozgatva, hogy a gumi mindenhol tuti felfeküdjön. Egy cuppanásszerű hangot is hallhatsz, amikor jól a helyére megy. :)

(#65455) HellGreg válasza Siriusb (#65454) üzenetére


HellGreg
őstag

Az ilyet inkább szakemberre bízom, nekik is kell élniük valamiből :U

(#65456) Siriusb válasza HellGreg (#65455) üzenetére


Siriusb
veterán

Te tudod. Csak amikor a szakember ugyanolyan rondán dolgozik, mint ahogy te is meg tudnád csinálni, avagy úgyis neked kell rendesen megoldani a "szakember" távozása után...
Persze vannak még jó szakemberek is, csak egyre ritkábbak.

(#65457) mephi666 válasza Essejó (#65437) üzenetére


mephi666
nagyúr

uhh, 1.5 hónapja cseréltem a wc-csészét, vettem fasza flexibilis bekötőcsövet... persze hogy a falban levő csonk kicsit meg volt már olvasztgatva és nem ment bele a 110-es cső... elkapott a gépszíj: szike, sziló és csá :D nem csöpög, adtam még kis szilót neki körbe a dizájn miatt, hogy szép legyen az a gányolás rajta és tökéletes lett...

ja a múlt heti gányolás, amit írtam: gyerek dömperje alulról... ott 2oldalt a fekete lapon volt 1-1 domború csonk, aminek elvileg meg kellett fognia a billenő sárga fülét és azon kellett volna forognia... persze a sárga fül úgy elállt, hogy mindig leesett... átfúrtam szépen a fekete részt, adtam neki kétoldalról alátétet és m5-ös csavarral+anyákkal összehúztam :) tökéletes lett és most már el tudja látni a funkcióját rendben a játék

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65458) macilaci78 válasza HellGreg (#65424) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam padlóösszefolyó van, ami "zsákutca", nem megy át rajta a víz. 3-5 hetente önteni kell bele egy nacsó vizet, ha kiszárad, csatornaszag van.
A képe lévő helyről nem jöhet szag, de például a vízszintes szakasz fali csatlakozásánál ha nincs tömítőgumi, akkor lehet szaga. Ugyanígy a WC illesztésinél is. Ha valami szétcsúszott a falban, padlóban, annak is lehet szaga, de időbe telik, mire annyira eláztatja a falat, hogy legyen látszata. Ha például a strangot minden irányból csempézett fal veszi körbe (pl fürdő, WC, konyha felől), akkor főleg.
Tényleg szaglássz, vagy hívj át rokont, ismerőst, aki nem szokta meg a lakást, ő idegenben talán határozottabban megleli a forrást.

salaud: én ezért vettem mosható zuhanyfüggönyt mindenhova az elmúlt 15 évben. Minden mosásba betettem, amikor olyan színűt mostam, sose volt gond.

Barret001: én még agglegényként is tettem a WC-be kis szemetest. :K

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65459) HellGreg válasza macilaci78 (#65458) üzenetére


HellGreg
őstag

Az volt a ludas amire itt is tippeltek, a wc és a padló közt tátongó rés. Körbeszilikonoztam, teljesen elmúlt, pedig már a tömítőanyag ecetes szagát is alig lehet érezni. Persze meg fogom majd csináltatni, ez most csak egy gyors gányolás volt, hogy meg tudjunk maradni a saját házunkban. :)

(#65460) pjen válasza HellGreg (#65459) üzenetére


pjen
félisten

jó az úgy,ha nem mozog.

(#65461) Barret001 válasza macilaci78 (#65458) üzenetére


Barret001
addikt

Vannak olyan országok,ahol tilos teledobálni papírral a wc-t! És gondolom lényegesen kevesebb a dugulásuk! :)

(#65462) Barret001 válasza HellGreg (#65459) üzenetére


Barret001
addikt

Megcsináltatod: körbe szilóztatod szakemberrel? :D Sok értelme lesz!

(#65463) Siriusb válasza Barret001 (#65462) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha meg van sérülve az ültetőgumi vagy megrepedve a porcelán, legalább kiderül, amikor felszedik. Jobb, mintha szabadon szivárogna esetleg a trutyi. Nem szabadna így visszajönni a szagnak, ha minden rendben van.

(#65464) Essejó válasza Siriusb (#65463) üzenetére


Essejó
veterán

Az én tippem az, hogy nincs is ott ültető gumi, egy laza mozdulattal kihagyták. :((
Jóvanazúgy!

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65465) Essejó


Essejó
veterán

Három éve mielőtt ide költöztünk, történt némi felújítás. SK.
Többek közt Mosdó és WC csere. Az utóbbi egy jó régi sötétbarna porcelán volt, a lányok közölték ők rá nem ülnek, azt ki kell dobni. Szóval igyekszek mindenhez is érteni, de ilyet eddig nem csináltam. :) Elmentem a kedvenc vízszerelős boltomba, tanácsért és bevásárolni. (sajna azóta megszűnt) Vettem is ültető gumit, azóta is a spájzban van az alkatrészes vödrömben. :) A régi porcelán egy vödörnyi cementtel volt lerögzítve, ami annyira ragaszkodott a padlóhoz, hogy vésés közben az is feljött egy darabon, szóval betonozni is kellett aminek kötnie is pár napig. És hogy az ültető gumi miért is maradt a vödörben? Hát mert kérem az 110-es csőhöz készült, itt meg a padlóban 100-as Eternit cső van. Kellett egy 100/110-es szűkítő
Ilyen csak szürke.
Csak két probléma volt vele :) Nem ment rá a 110-es fele a porcelánra, a 100-as meg nem ment bele az eternit csőbe. Szóval volt némi lerakódás az eterniten azt kellett eltávolítani, az hogy egy öreg késsel körbe kapargattam nem vezetett megoldásra. A megoldás egy sarokcsiszolóba fogott drótkorong volt, de szerintem űrsétára indulhattam volna kb, ahogy a művelet előtt beöltöztem, tán érthető okokból, de sikerült a lerakódást úgy 10 cm mélyen lecsiszolni. Utána már bele ment a szűkítő. A porcelánnál viszont elhibáztam a dolgot. Ugyanis hogy rámenjen, a konyhai gáztűzhely felett kicsit megmelegítettem és rá is cuppant, ennek annyira megörültem, hogy elfeledtem egyből lehúzni, és pikkpakk kihűlt és megszorult rajta, mozdíthatatlanul.
Az eternit csövet kikentem Zöld Gumiám pasztával a porcelán alá meg ment fél vödör csempe ragasztó, így ment a fajansz a helyére, jó is volt idén tavaszig, de akkor megmozdult a porcelán, szóval lecsavaroztam.
Aztán a víz 3 év után megtalálta az utat kifelé, és szivárogni kezdett :( Először azt hittem, hogy a falból kijövő ólom öblítő cső repedt meg, de kiderült a porcelán alól szivárog a víz, ugye a 110-es cső nem volt a fajanszhoz ragasztva. Szóval felszedtem kikentem ahol kellett lerögzítettem, és az első lehúzáskor ömlött hátul a víz, jobban mint előtte. Gyorsan kiderült hogy az öblítő cső csatlakozó gumidugója adta fel. Szerencsémre abból is volt itthon tartalék. Este fél 8 volt már. Kicserélve, és újabb adag sziló felkenése után némi kötési időt adva neki (két óra) egy csepp szivárgás sem volt sehol. Öröm és bódogság. :C

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65466) creation válasza mephi666 (#65457) üzenetére


creation
senior tag

Átmenő menetes szárral még jobb lett volna :D

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#65467) mephi666 válasza creation (#65466) üzenetére


mephi666
nagyúr

...szegény ember vízzel főz: ezek voltak otthon :D ...lehet szeretni fog barkácsolni: a neki készített kiságy stabilitását 54x54-es gyalult hasábok adják, ebből volt kisebb leeső darab, amibe fúrtam butorcsavart... már próbálgatja bele az imbuszkulcsot :K 2.5 éves, de több kéziszerszámot nevén nevez, mint amennyit én anno jóval később ismertem csak meg

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65468) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Kis segítséget szeretnék kérni...

Adott egy eszköz, amely csipogó hangot ad ki. A hangot vagy a saját hangszóróján "sugározza", vagy lehet hozzá fejhallgatót csatlakoztatni, az viszont nem 3.5 jack dugós, hanem a nagyobb (asszem' 5.5).

Azt szeretném megcsinálni, hogy vennék egy ilyen nagyobb fajta cack dugót, arra applikálnék "mazzagot", majd a másik végén egy olyan eszköz lenne, amin 2 led világít, ha hangot "adna ki" a készülék. Ha hosszabbat, akkor hosszabban világítana, ha rövidebbet, akkor rövidebben, csak felvillanna a két led. Az se gond, ha ez azért ki is néz valahogy...

Mi kellene hozzá, hogyan álljak ennek neki?

Gondoltam pl. valami ilyesmire: van a fiamnak ilyen pici, kulcstartós Darth Vadere, aminek a hátán van egy gomb, ha azt benyomja, akkor világít a Vader szeme, amíg nyomva tartja. Pl. EZT átalakítani olyanra, hogy az eszköz tetejére tenni, összekötni a "nagy jack" másik végével és akkor világítana, ha hangot adna ki az eszköz...

De a lehetőségek tárháza határtalan, ötleteket várok! :R

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#65469) creation válasza Vertigo18 (#65468) üzenetére


creation
senior tag

Én olvasgatnék a helyedben Arduino témakörben. Erre elég lehet egy Arduino nano is. :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#65470) Vertigo18 válasza creation (#65469) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem jó, mozgatnám az eszközt... Az összes áramot a Jackből kell felvennie... Akkor villanjon, amikor a jackon jel érkezik, továbbá picinek kell lennie. NAGYON picinek, kb. mint az a kulcstartó, de még az is nagy...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#65471) Inhouse válasza Vertigo18 (#65468) üzenetére


Inhouse
őstag

6,3mm, ott van a linken is. Kellene pár ellenállás és egy tranzisztor kiegészítés az új hangkeltőbe és mehet. Azt jó lenne tudni, mi is az ami az eredeti hangot adja, mekkora a kimeneti jelszint. Ez egy fejhallgató kimenet? A Darth Vader kulcstartó gombja a pluszt, vagy a mínuszt kapcsolja?
Ha közvetlenül onnan kell táplálódjon a Jack-en keresztül, az nem biztos, hogy fog menni. A LED-ek nyitófeszültsége lehet, hogy nagyobb, mint ami ott kijön, a fehér LED-eknek 3V felett kell...

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#65472) Inhouse


Inhouse
őstag

Hétvégén bekötöttem a mosogatót, 2 lefolyó szettből megoldottam a helytakarékos változatot. Egy elem kellett volna, egy menetes összekötő, de egy amúgy felesleges T idomból egy bakelit korong segítségével megoldottam.
[kép] [kép]

Üdv Inhouse

(#65473) creation válasza Vertigo18 (#65470) üzenetére


creation
senior tag

Én még kötöm az ebet az arduinohoz, akkor Attiny 85
:)

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#65474) rosejbli válasza Vertigo18 (#65470) üzenetére


rosejbli
senior tag

Elemet rákötsz a ledre és kell keresni hozzá egy olyan pici relét, ami a jack jelére behúz.

(#65475) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Fogalmam sincs miről beszéltek! :D

De akkor egyszerűsítem kicsit, PONT ERRŐL lenne szó... Csak nem feltétlenül ilyennek kellene lennie a fényeknek. De lehet ilyen is.

Hogy a legegyszerűbb megcsinálni? A lényeg az lenne, hogy hangot NE adjon onnantól, hogy bedugom a ledes eszközt, viszont, amikor szeretne hangot adni, akkor annyit és olyan hosszan világítsanak a ledek, mint ameddig szólna a "Beeep"...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#65476) EXIEZ válasza Vertigo18 (#65468) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Lehet hülye válasz, de vannak ezek a kis sound detector modulok, ha érzékel hangot, akkor elvileg felvillanna a led. de nem tudom összeköthető-e a két dolog. ezt arduino-val láttam.

MÁS:

Van egy RC autóm, ahol csak előre-hátra megy az irányító karral, viszont balra meg jobbra nem. mi lehet a gond vele? érdemes szétkapni a kis irányító joystickot vagy mit, vagy a hiba az autóban van?

(#65477) creation válasza EXIEZ (#65476) üzenetére


creation
senior tag

Ha játszani akarsz igen, ha nem , akkor ebayen lehet kapni hozzá másik modult egy ezres körül.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#65478) bucihost válasza Vertigo18 (#65475) üzenetére


bucihost
senior tag

Esetleg egy ilyen? Kisebb led(ek)el nem kell neki 12v. Én hasonlót csináltam 5v-ra.

(#65479) mephi666 válasza Vertigo18 (#65475) üzenetére


mephi666
nagyúr

hol akarsz te csendben fém után kutakodni? :DDD ...ha megtalálod attila elveszett koporsoját, az az állam tulajdona :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65480) lemmy71 válasza mephi666 (#65479) üzenetére


lemmy71
őstag

+1 :DDD

(#65481) betyarr


betyarr
veterán

üdv a "gányolóknak"!

szeretnék egy kis villanyászati segítséget kérni a hozzáértőbb ph!órumtársak valamelyikétől:

vettem egy amazon alexát és szeretnék a nappaliba egy okos kapcsolót [link] amit majd összekötnék alexával.ahogyan a kapcsoló leírásánál is írják,kell a nulla a bekötéshez,azonban a falban,a villanykapcsolóm dobozában sajnos nincsen (föld persze van,csak azt nem tudom minek???)
apósom korszakalkotó ötlete,hogy a közelben lévő konnektorból húzzunk oda nullát és a kapcsoló alatt-mellett vezessük be a kapcsoló mélyedésébe (tehát nem a falban vezetékelnénk).
a kérdésem: ez mennyire okos megoldás érintésvédelmi/tűzvédelmi/balesetvédelmi/stb. szempontból?vágjunk bele,vagy jobb ha mielőbb kiverjük ezt a fejünkből?

[ Szerkesztve ]

(#65482) Barret001 válasza betyarr (#65481) üzenetére


Barret001
addikt

Jó helyen jársz! Amit írsz,az igaz,és így működik.Én nem gányolnék falon kívül vezetéket,bár a 0 nem ráz...Ahogy gondolod!

(#65483) Samus válasza betyarr (#65481) üzenetére


Samus
addikt

Eszedbe ne jusson ilyen, de komolyan. A nulla nem ráz. Elvileg nem. A villanykapcsoló bemegy egy kötésdobozba, muszáj neki. Ott lesz nulla, mert kell a világításnak is. Onnan fűzzetek be egy szálat. Szép is, biztonságos is. A föld sem valószínű föld, hanem lehet az a kapcsolt fázis, csak zöld-sárga vezeték, mert kellett a jelölés/ez volt kéznél/mert miért ne. Nálam is van ilyen a csillárkapcsolóknál. Szigszalag mindkét végén, hogy tudjuk bekötéskor, mi micsoda.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#65484) betyarr válasza Samus (#65483) üzenetére


betyarr
veterán

sárga a plusz vezeték a fehér szigetelés alatt,be is van tekerve szigszalaggal a csillárkapcsoló aljzatában.fáziscerkát rátettük,de nem világított.
amúgy személy szerint én is idegenkedem egy ilyen akciótól,hogy falon kívül vezetékeljünk,ezért is inkább megkérdeztem itt.
az amúgy nem lehet,hogy a sárga plusz vezeték a nulla?tudom,be kell mérni,csak nem volt az öregnél kéznél eszköz sajna.
a vezeték behúzása nem tom mennyire lenne opció.értsd: van-e elég hely a vezetékcsatornában,meg ilyenek.

(#65485) Barret001 válasza Samus (#65483) üzenetére


Barret001
addikt

Én nem javasoltam neki hogy 230V-ot így gányoljon. Többször megfogtam már a nullát,a villanyórán is csak a fázis jön át,és a biztosítékon is. A nulla le sem kapcsolható a hálózatról.

[ Szerkesztve ]

(#65486) majorgent


majorgent
tag

Sziasztok. Olyan kérdésem volna hogy: a laptop hűtése nem elegendő, ahogy néztem az a baj hogy két egymást keresztező hűtőcső elvált egymástól, ezt valahogy lehet ragasztani valamivel aminek megvan a megfelelő hőátadó képessége?

(#65487) A Zéé válasza betyarr (#65481) üzenetére


A Zéé
addikt

ha ződsága, és be is van kötve a kapcsolóba, akkor ahogy mondják is, az tuti nem földelés, hanem valami. Első munkahelyemen majdnem így lett nagy baj. Valaki félre kötött valamit a lakáselosztónál, és a gázcsőhöz földelésnek odahúzott ZS-ben ott volt a fázis... Csattant is egy nagyot, amikor odaérintette a villanyász a bilincset a csőhöz.

Just a simple Lineman...

(#65488) betyarr válasza A Zéé (#65487) üzenetére


betyarr
veterán

akár nulla is lehet,csak éppen így lett "meggányolva"?mert ha igen,akkor ennek örülnék a leginkább.már csak azért is,mert simán rá van malterozva a vezetékelésre.nem csatornában mennek a drótok :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#65489) Barret001 válasza betyarr (#65488) üzenetére


Barret001
addikt

Van fázis ceruzád? Mérj rá felkapcsolt,és lekapcsolt villanykapcsoló mellett.Ha a fázisceruza világít,akkor az nem földelés! Ha csak 2 vezeték van ott,akkor az olyan 0,ami a villanyégőn keresztül jön :D Szóval a villanykapcsoló felkapcsolása után fázis lesz...

[ Szerkesztve ]

(#65490) betyarr válasza Barret001 (#65489) üzenetére


betyarr
veterán

Ha csak 2 vezeték van ott,akkor az olyan 0,ami a villanyégőn keresztül jön :D Szóval a villanykapcsoló felkapcsolása után fázis lesz...

ez nekem már magas :B

ha jól rémlik,akkor egyik esetben sem világított a fáziscerka.

annyit tudok még,hogy a villanykapcsoló a fázist szakítja meg,így kapcsolja a csillárt le/fel.

[ Szerkesztve ]

(#65491) bucihost válasza betyarr (#65490) üzenetére


bucihost
senior tag

Ha lősz egy fotót, hogy mégis mennyi és milyen vezeték van ott, előrébb leszünk kicsivel. :R

(#65492) betyarr válasza bucihost (#65491) üzenetére


betyarr
veterán

összesen 3 vezeték van a kapcsoló mögött: egy ami le van szigszalagozva (tehát bekötve sincs a villanykapcsolóba),a másik kettő meg a fázis,ezt szakítja meg a kapcsoló.ezek vannak bekötve.

már nem lövök,mert az asszony itt mókolgat és nem örülne a sötétnek :B de tuti így van,ahogy írom.

[ Szerkesztve ]

(#65493) lemmy71 válasza A Zéé (#65487) üzenetére


lemmy71
őstag

[Ezt] tavaly egy ismerősömnél láttam, itt is játszott minden szín mindennel :DDD és ez bent volt a lakásban, képzelhetitek mi volt a melléképületben ;] Az előző tulaj valami elektro mérnök volt :D

(#65494) bucihost válasza betyarr (#65492) üzenetére


bucihost
senior tag

És a lámpa / csillár mögött?ott is jelen van a plusz vezeték? ha igen, akkor lámpaszál lesz.

(#65495) betyarr válasza bucihost (#65494) üzenetére


betyarr
veterán

bár azt nem manapság bontottam meg,de úgy rémlik,hogy igen,ott is van még szabadon vezeték (hogy csak egy,vagy több,az passz).
vagyis,ha így van,ahogy fentebb írtad,akkor egy "üresen hagyott" plusz vezeték,ami tuti nem nulla :F

amúgy mi az a lámpaszál? :B

[ Szerkesztve ]

(#65496) pjen válasza betyarr (#65495) üzenetére


pjen
félisten

Kapcsolt szál.

(#65497) betyarr


betyarr
veterán

ha kiderül,hogy nem nulla a pluszban ott lévő drót,akkor a falbontáson kívül van valamilyen ajánlott lehetőség?
a vezeték behúzása ugye nem jöhet szóba,mert a 12 évvel ezelőtt épült lakásban nagyon spóroltak és csatorna helyett egyszerűen lemalterozták a vezetékeket (nem tom mennyire lehetett ez szabályos...) :U :W

(#65498) Barret001 válasza betyarr (#65497) üzenetére


Barret001
addikt

Kábelcsatorna.De a kapcsoló közelében akkor is illik bevésni,legalább egy rövid szakaszon. Ha a leszigetelt vezeték földelés,akkor nem lesz ott nulla a kapcsolónál. A fázist szokták tovább vinni kapcsolón keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#65499) Barret001 válasza betyarr (#65497) üzenetére


Barret001
addikt

A leszigetelt kábelmásik végét keresd meg,és kössél rá nullát,úgyis használaton kívül van! Villany kapcsolóhoz nem is kell az. Probléma megoldva :)

(#65500) betyarr válasza Barret001 (#65498) üzenetére


betyarr
veterán

hát,ja,az első verziónál is (sima vezeték,csatorna nélkül) ez lett volna az ésszerű megoldás: egy kis helyen bevésni a kapcsoló mellett/alatt.apósom a kapcsolót akarta megreszelgetni,hogy a vezeték elférjen,de arról rögtön lebeszéltem.

Ha a leszigetelt vezeték földelés,akkor nem lesz ott nulla a kapcsolónál.

hát,ja.vagy egyik lesz,vagy másik :DDD (vagy ki tudja...de azért még él a remény,hogy nulla :K )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.