Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) pee13 válasza nemethati (#11999) üzenetére


pee13
senior tag

Fehér szitanyomó háló lesz!

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#12002) Pista0001 válasza pee13 (#11998) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha már a melegedős routereknél tartunk: íme az én megoldásom. A router egy Surecom EP-4904SX, a venti pedig egy 6 cm-es mágnescsapágyas Sunon egy szebb napokat látott telefon gyorstöltőről hajtva. Hangja még mindig semmi pedig már pár hónapja megy 24/7-ben. "Normál használat" során nem volt a routerrel semmi gondom, de amikor nagy mennyiségű adatot (több gigányit) kellett az egyik gépről a másikra másolni akkor fél perc alatt leesett az adatátvitel sebessége alig 1500 kbyte/mp-re (amúgy 5500-6000 között szokott lenni). Így már jól bírja :K

szerk.: a képen a venti csak a vaku miatt "áll".

[ Szerkesztve ]

(#12003) nemethati válasza Pista0001 (#12002) üzenetére


nemethati
senior tag

Fáradt vagyok, és a tartályom ereszt....

(#12004) pee13 válasza nemethati (#12003) üzenetére


pee13
senior tag

NEEEE xDDD :DDD :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#12005) Wannacoke válasza nemethati (#12003) üzenetére


Wannacoke
tag

Neba:D:D:D:D:D nagyvagy :C :C :C

(#12006) RexpecT válasza nemethati (#12003) üzenetére


RexpecT
addikt

:C :R

(#12007) fkenny válasza nemethati (#12003) üzenetére


fkenny
senior tag

Ez nem a sertés Influenza elleni védőoltás? :DDD (Pihent vagy :P :DD )

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#12008) fkenny


fkenny
senior tag

én újabb művel jelentkezem jelentkezem ami a pici htpc lesz ám de nem gyönge. folyamatosan csinálom és sok változás lesz rajta [link] Várom a reakciókat.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#12009) Zefír


Zefír
őstag

Úristen srácok!
De rég jártam erre! :DD

Volt valami amiből kimaradtam?: D

(#12010) Laci4 válasza fkenny (#12008) üzenetére


Laci4
senior tag

Jopofa!! Gondolom a táp is bele lesz berhelve majd valahova.... :U :K

(#12011) fkenny válasza Zefír (#12009) üzenetére


fkenny
senior tag

áá nem sokból maradtál ki csak kb 1000hsz-ből : :DD
LACI: Persze valahogy belegyűröm :D

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#12012) sly105 válasza pee13 (#11998) üzenetére


sly105
tag

Nagyon teccik a router hűtés modding gratula. :R :C :C

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#12013) Zefír válasza fkenny (#12011) üzenetére


Zefír
őstag

Az még belefér
Amúgy kb 700ból.
Kaptam email-t mindne hszről :DDD
Véletlen beállítottam.
Megyek fel citromailre azt látom h 700valamennyi levlelem jött :DDD

(#12014) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Én is nagyon ráértem és mivel aszonykám A150-es Acerje nagyon melegszik ezért bütyköltem neki egy notihűtőt. :DDD [erre-e]

Továbbá updateletm a gépemben a neont piros-kék párosításra, remélem valamikor eljutok odáig is hogy a plexi le legyen fóliázva szürkére vagy füst-feketére. [link]

[ Szerkesztve ]

(#12015) fkenny válasza Dimitryj (#12014) üzenetére


fkenny
senior tag

faja :D (de én a notit modolnám meg eléggé szar a gyári hűtése :((( )

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#12016) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Hali!
Nem éppen számítógépet gányoltam, de ebbe a topikba való a munka. Történt ugyanis, hogy a Concorde X-913-as lejátszóm csatlakozója a garanciaidő lejárta után elkezdett vacakolni. Hol nem szólt sztereóban, hol a külső hangszóró is szólt. Szétszedem a lejátszót, hogy megnézzem mi baja. Nem volt nagy munka, 4 csavar tartja az egész fémházat. Elkezdtem görbítgetni az érintkezőket, de az egyiket letörtem, azt amelyik érzékeli, hogy be van-e dugva a füles és átvált a külső hangszóróra ha nincs. :W Tehát szólt a külső hangszóró a fülessel együtt. De gondoltam egyet és megforrasztottam egy mezei egyszerű pákával és utána szigeteltem celluxal a fémházat, hogy ne érintkezzen a forrasztással és győzelem, újra szól a zene. :C Íme a végeredmény:

Képek: Előlap Hátlap Forrasztás

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#12017) pee13


pee13
senior tag

[link] :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#12018) sly105 válasza pee13 (#12017) üzenetére


sly105
tag

elkészült az első kép?kész lett a kispolák? :DDD

[ Szerkesztve ]

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#12019) veze válasza sly105 (#12018) üzenetére


veze
őstag

de hol a bukócső??? :Y

(#12020) sly105 válasza veze (#12019) üzenetére


sly105
tag

a csomagtartón nem látod??? :DDD

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#12021) pee13


pee13
senior tag

Úgy gondoltuk, hogy nem kell bukócső. Igen, ez az első kép, a hétvégén dobtam össze a szomszéd kétéves fiával. Találtam a sufni mögött néhány monster truck kereket, a maradékot meg hurkapálcából és technokolból raktam össze. Azért fekete, mert éjjel kinnfelejtettem, és ráült az éj leple! :Y

Ja, és remélem mindenki észrevette, hogy nem ül senki az autóban! Ugyanis találtam egy távirányítót, és összedobtam hozzá egy vezérlést is! Majd néha kölcsönadom a kisfiúnak játszani.

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#12022) stikyo


stikyo
tag

Sziasztok!

Ha már úgy is maradt az akrilból, gondoltam a mobil rack-et is lefújom.. És hogy javítsam a szellőzését, ki is fúrtam: [link]
Itt [link] pedig sajátos kis harisnyázás, nem szokványos anyag felhasználásával: ez a harisnya nem az a harisnya... de akkor mi? A helyes megfejtést beküldők ajándék cipőfűzőt kapnak (a készlet erejéig..) :))

[ Szerkesztve ]

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

(#12023) stikyo válasza Dimitryj (#12014) üzenetére


stikyo
tag

Jó ez a laptop hűtés! :C A fénycsövek szintén tetszenek, jól mutat együtt ez a két szín!! (Lehet, hogy nekem is be kéne szereznem egy pirosat.. :K )

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

(#12024) Laci4 válasza stikyo (#12022) üzenetére


Laci4
senior tag

Talán csak nem épp pont cipőfűző? :)) :DD

(#12025) stikyo válasza Laci4 (#12024) üzenetére


stikyo
tag

Azám (:
Elszakadt anno, és én tudtam, hogy valamikor még jó hasznát veszem (persze a normális ember rögtön kidobta volna :DD )

[ Szerkesztve ]

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

(#12026) Laci4 válasza stikyo (#12025) üzenetére


Laci4
senior tag

Teljesen jó! És tényleg.. én is kidobtam volna
:D :C

[ Szerkesztve ]

(#12027) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Üdv Urak!

Nincs valakinek (Budapesten) véletlenül egy kis matt fekete spary elfekvőben (például még a fele megmaradt)? Nem akarok megvenni egy egész flakonnyit, mert kis felületet kellene lefújnom. Ha van valakinek egy fél flakonnal, akkor pár száz forintért megvenném (vagy egy sörért/csokiért).

Harrrr!!!!

(#12028) stikyo válasza Laci4 (#12026) üzenetére


stikyo
tag

Köszi! Mellesleg szerintem sokkal sűrűbb a szövése, mint a PMA/X-mod harisnyáknak, de nem fényes, és ki tudja, milyen hatással van rá az elektromos környezet... vagy ő arra. :U

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

(#12029) stikyo


stikyo
tag

Valaki tud valamit a cipőfűző gyakorlati alkalmazásáról? :DDD Vettem egy méter feketét 250Ft-ért (pontos átmérőről nem tudok nyilatkozni :D ) és kipróbálom! A bakancs fűzőm jónak tűnik, de ez a fekete nem olyan szép szövésű. Mindegy, meglátjuk. Próbált már valaki fűzővel kábelharisnyázni? Nem veszélyesek az elektromos alkatrészekre?

[ Szerkesztve ]

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

(#12030) nemethati válasza stikyo (#12029) üzenetére


nemethati
senior tag

Elviekben azt tekersz rá, amit akarsz. Miért nem azzal csinálod amivel én :U
Kis kedvcsináló, jön több nemsoká ;)

(#12031) fkenny


fkenny
senior tag

volna 1 kis gondom . Kéne nyomtatnom 1 dokumentumot holnapra de mind3 gépen ezt íja ki[link] nem tom mit csináljak, már kitakarítottam az egészet de utánan is bedobta ezt az üzit :S HELP :O :R

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#12032) nemethati válasza fkenny (#12031) üzenetére


nemethati
senior tag

insert disk "windows7 ultimate edition" :))

(#12033) Solfrutta


Solfrutta
tag

Még egy kis hétvégi modding lesz, és kész vagyok a házikómmal. :C Erre katt...
Az előlapi fóliázás nem sikerült olyan jól, de nem lényeg, úgy is be lesz tolva az asztalba.

(#12034) fkenny válasza nemethati (#12032) üzenetére


fkenny
senior tag

valami gond van vele?:D

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#12035) pee13


pee13
senior tag

Mindenkinél emelt sebességet az UPC? :C

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#12036) Solfrutta válasza pee13 (#12035) üzenetére


Solfrutta
tag

Nálam nem... ;]

(#12037) Wannacoke válasza stikyo (#12022) üzenetére


Wannacoke
tag

Neba:D igen komoly lett a cipőfűzős harisnyázás:D grat. :C

(#12038) pee13 válasza Solfrutta (#12036) üzenetére


pee13
senior tag

De te TöCöm-ös vagy, adslből úgyse elsz 30/3 mega :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#12039) stikyo válasza nemethati (#12030) üzenetére


stikyo
tag

Elviekben :DD A fűzőnek, harisnyának jobban tetszik az anyaga, mint a textileknek. Lehet, hogy veszek fehér cipőfűzőt és megnézem, hogyan reagál! :DDD

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

(#12040) stikyo válasza Wannacoke (#12037) üzenetére


stikyo
tag

Köszi, nem kellett más, csak szerencse, tök véletlenül találtam meg a fűzőt a kerékpáros koszos olajos cuccok között.. azért is olyan szép tiszta az egyik :DDD Ahogy megláttam, hogy üreges a belseje, már raktam is a kábelre :N Feleslegesen amúgy, mert asszem ez a rossz átalakítóm: néha nem ad áramot, a vinyóm így elég gyakran leállt munka közben .... ;]

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

(#12041) Wannacoke válasza stikyo (#12040) üzenetére


Wannacoke
tag

Fuu:D a leálló vinyó laza molex miatt az a halálom múltkor játékközbe adta meg magát.) nem örültem :O

(#12042) nemethati válasza stikyo (#12039) üzenetére


nemethati
senior tag

Szép fényes lesz, de fehéret vegyél ne ilyen törtfehéret. Emlékeztek a dizsibe' nagy szám volt anno a fehér cipőfűző meg a farmer és póló, ha kapott kis UV-t.

Solfrutta: jó lesz látszik, látom te se félsz a festéstől :C

[ Szerkesztve ]

(#12043) stikyo válasza Wannacoke (#12041) üzenetére


stikyo
tag

Nemtom itt mi a laza, de agyonrúgnám az ilyen csatikat.. Egyébként belekukkantottam a satás végibe, és 1-2 láb kicsit le van nyomódva.. kap majd egy kis gémkapcsot :DDD
Más: Kicsit kiegészítettem a piros harisnyát, mert túl rövid volt. így már jobban fog hajlani az ATX kábel, és könnyebben el tudom rejteni. Fekete cipőfűző: kicsit szöszös, de majd az öngyújtó segít rajta! Rakok maj fel az elkészült példányról is képeket, most csak ennyi update van:
[link]

[ Szerkesztve ]

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

(#12044) nemethati válasza stikyo (#12043) üzenetére


nemethati
senior tag

Ez a cipőfűzős harisnyázás odaver, de ne feledd ki volt a mester ;] :C

(#12045) stikyo válasza nemethati (#12044) üzenetére


stikyo
tag

:DDD Na igen a kísérletezgetésem onnantól kezdett elfajulni, hogy láttam a batisz vagy milye vásznas megoldást :C

[ Szerkesztve ]

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

(#12046) horowitz


horowitz
csendes tag

sziasztok!
sztem jó topikban kopogtatok :) szeretnék egy fiókba pc építeni :) volt már vmi hasonló próbálkoás? ha igenn pár linkkel képpel ötlettel megdobálhatnátok

ez az egész még csak a fejmben létezik kivncsi vagyok mikorra készül el :))

köszi előre is segítséget :R

(#12047) Solfrutta válasza horowitz (#12046) üzenetére


Solfrutta
tag

A Gépromboló galériájában lévő albumomban találsz három képet a fiókgépemről. :K

(#12048) nemethati


nemethati
senior tag

Akit érdekel: elkészült a gépem [link]

(#12049) pee13 válasza nemethati (#12048) üzenetére


pee13
senior tag

:C

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#12050) zoltanz válasza nemethati (#12003) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azt közvetlen a szívbe kell adni nem? :Y Ha valaki túlőte magát :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.