Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) macko20 válasza #21346560 (#34997) üzenetére


macko20
őstag

Ez egy szuper blokk alja lesz ,mindenképp,de már ebben az állapotában is jól hűt

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#35002) #21346560 válasza macko20 (#35001) üzenetére


#21346560
törölt tag

Akkor ez tényleg egy szuper hűtő! Milyen távol van a procitól? :DDD

(#35003) FatalEror válasza macko20 (#34999) üzenetére


FatalEror
addikt

Ezért jó nem a legprofibb szerszámokkal dolgozni,mert rá lehet fogni,természetesen a fa sem azért törik nálam,mert béna voltam,hanem mert csomós az anyag. :DDD :R

HardCore is my LifeStyle

(#35004) macko20 válasza #21346560 (#35002) üzenetére


macko20
őstag

0-2mm-ig ,ez a tervezett kinézete, de még alakul..

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#35005) macko20 válasza FatalEror (#35003) üzenetére


macko20
őstag

/átmérő 6os fúrat/ a szélétől 4mm-re kezdtem a fúrást a másik oldalon ,és mégis a másik oldalon ki szakadt,a többit beljebb fúrtam

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#35006) FatalEror válasza macko20 (#35005) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát azért minden elismerésem,hogy azok után,hogy ilyen szépen mellé ment,pedig kimérted,állványossal fúrtad,és ráadásul réz volt ami nem terem minden fán,még le is tudtad fényképezni,ha nálam csinálta volna ezt akkor biztos,hogy megreptetem a munkadarabot,és lehet még a gépet is megborítom a kuka felé,de,hogy elkezdjem lefényképezni,ahhoz biztos nem lenne idegzetem. :N

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#35007) #21346560 válasza macko20 (#35004) üzenetére


#21346560
törölt tag

"már ebben az állapotában is jól hűt"

Ismét csak szarkazmus volt ;)

(#35008) macko20 válasza #21346560 (#35007) üzenetére


macko20
őstag

Nem!! a 480-as GPU-t idle elviszi mint az köztudott

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#35009) #21346560 válasza macko20 (#35008) üzenetére


#21346560
törölt tag

"már ebben az állapotában is jól hűt"

Min van rajta MOST a hűtő? :U

(#35010) #90933760


#90933760
törölt tag

Nos, a hűtés továbbtervezése.

A táp meg lesz fordítva, a tetejére a 14-es venti 5V-on de inkább alatta. Ha tetszik neki tetszik, ha nem nem. Ez rátolja a vidire a levegőt, tehát azzal különösebb baj remélhetőleg nem lesz, lehet majd kicsit húzni is. Az északi híd és a vrm-ek viszont ebből már semmit se kapnak tehát kell egy terelő ami arra tereli a levegőt, kérdőjel hogy mire odáig jut az amúgy is csekély huzat mi marad belőle. Mivel a Ninját kitakarja teljesen ami nem is annyira baj, mert azzal kell a legkevesebbet cseszkelődni és mindenhogy elvisz egy ekkora procit, de a biztonság kedvéért ki lesz vágva a gép oldala a terelőlemez felett, hogy onnan friss levegőt kaphasson ha akar. Oszt' annyi. Hogy ez miként fog működni a rosseb tudja. :DD

(#35011) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok, Adott egy az AMD FX ekhez adott gyári hűtés aminek am 3+ lefogatója van. Itt porosodik a polcon nem tudok vele mit kezdeni. Öcsémnek LGA 775 ös lapja van. Kérdés: rá lehet valahogy faragni az AM3+ os hűtőt az intel foglalatra?

(#35012) FatalEror válasza Anaren91 (#35011) üzenetére


FatalEror
addikt

Simán szerintem,azt nézd meg,hogy milyenek az AMD cooler paraméterei,illetve,az intel LGA775-k,aztán ha elég széles,és elég hosszú,akkor lehet tovább tárgyalni.

HardCore is my LifeStyle

(#35013) macko20 válasza Anaren91 (#35011) üzenetére


macko20
őstag

A zalmannak van egy 775 kerete amibe jó az adm hűtő csak a mérete a kérdés h bele fér -e

de gyors kötözövel mindenképp

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#35014) szab.tam


szab.tam
nagyúr

(#34988) zolee5016
szép cucc. pláne, ha occóé' kukáztad.

***

(#34995) macko20

szíp a ríz. :))
sajnálom a félrefuratot, de azért kicsit megnyugodtam, hogy a lötyögős vacak állványom is tud ilyet.
blokk faragásának idáig csak 2x merészkedtem neki, úgyhogy hajrá!

a fő probléma a csövek kis ívben való hajlításánál lehet majd. (csőhajlító cucc ide-oda....)

a hetapipe topic éledezik.

***

mine2 cu fetis tervem árkalkuláció miatti buktája után ugye jött a régi vapor chamber torony elképzelés újraélesztése.
elég sok technikai, elvi, számítási, sb. akadály hátravan, de a kinézet már alakul.
így fog felépülni. csak kicsit távolabb lesznek a bordák. 40x40mm lesz a "liftakna". (400*40*40*2 vörösréz, lezárt zártszelvény.)
de csak így bírtam egymásra rakni, hogy ne boruljanak le.
kb. 2 hónapom van a belső porózus réteg, vákum, ideális vízmennyiség, lezárás, lefogatás, stb. kitalálására.
ami kb megvan, a külső dizájn: (ez is valami...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35015) DiceBlade válasza szab.tam (#35014) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

Ez nagyon durván fog kinézni :Y

Logout-ra nem terveztél egy/több cikket a munkáidról?
Elég sok hűtésedet láttam már, a legszebb/jobb-akat szerintem simán összeszedhetnéd

[ Szerkesztve ]

(#35016) #21346560 válasza DiceBlade (#35015) üzenetére


#21346560
törölt tag

Elég figyelmetlen vagy, ha még nem vetted észre, hogy volt már....

(#35017) DiceBlade válasza #21346560 (#35016) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

A szab.tam-hoz tartozó Lohout blogban nincs ezzel kapcsolatos bejegyzés
A teljesen passzív gépről szóló cikkre viszont emlékszem ha arra gondolsz
Viszont a sok kis projektjéről nem tudok cikket, de ha te igen kérlek dobj meg egy linkkel

(#35018) szab.tam


szab.tam
nagyúr

sok cikkre, (kb-8-10), megért témám és képanyagom van, de inkább csak ide írogatok.
túl sok idő lenne, és lusta vagyok mostanság. a faragások elöl venné el az időt...

***

a purple gerberához egy kis adalék.
(figyelem: ott tiltott a chat és az off! - 1. hsz...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35019) LarsR válasza szab.tam (#35018) üzenetére


LarsR
tag

Erre azt lehetne mondani, inkább a csajt csináltad volna meg a hűtő helyett :DD
Bár ha egyik követi a másikat :DDD

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#35020) FatalEror válasza szab.tam (#35014) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem 1 hónap múlva lesz a kiállítás?
De látom,hogy azért megint sikerült egy kis reklámot csempészni egy-egy topikba.

HardCore is my LifeStyle

(#35021) Bari válasza FatalEror (#35020) üzenetére


Bari
Modder

A kiállítás és modding verseny Április 28-án lesz.

Üdv: Bari

(#35022) FatalEror válasza Bari (#35021) üzenetére


FatalEror
addikt

Ja téyleg neki nem kell neveznie,mert én azt tartottam figyelemmel,hogy nevezés leadásáig kész kéne lennie.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#35023) siti válasza Bari (#35021) üzenetére


siti
senior tag

sajna kimarad, pedig lehetne ötleteket lopni :(

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#35024) trialboj


trialboj
őstag

Túl nagy gányolásnak számítana, ha a tápot, fentről le helyezném, felfele fordítva a ventilátorát?

illetve nem zavarná hogy alig pár centire tőle van a vga ventije?

Illetve a ventilátorok helyénél az a lyukacsos rács nem fokozza a kibocsájtott zajszintet? Okos dolog lenne óvatosan körbevágni, a venti széléig?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#35025) o.OkrasyO.o


o.OkrasyO.o
csendes tag

Sziasztok , egy gépházat építek/tervezek , előlapi világítást tervezek az egyes minták mögé piros ledekkel . Hogy homogén legyen a világítás üveglapot gondoltam tenni a lemez mögé és azt az élénél megvilágítani . Viszont az üveglap felfogatásával gond van .
Lenne valakinek ötlete hogyan oldajam meg hogy az kivülről ne látszódjon ? vagy esetleg jobb ötlet a világításhoz , de úgy hogy homogén legyen.

Smiley

(#35026) o.OkrasyO.o


o.OkrasyO.o
csendes tag

Ha esetleg valakit pontosabban érdekelne a dolog felteszem a terveket is .
Minden segítséget szivesen fogadok ;)

Smiley

(#35027) FatalEror válasza o.OkrasyO.o (#35025) üzenetére


FatalEror
addikt

Én kapásból plexit javaslok,és annak az élébe betudod fúrni a ledszalag helyét,illetve a rögzítést pedig FBS-l tudod kivitelezni.

HardCore is my LifeStyle

(#35028) o.OkrasyO.o válasza FatalEror (#35027) üzenetére


o.OkrasyO.o
csendes tag

:R Zseniális :D , csak azt nem értem hogy ez nekem eddig miért nem jutott eszembe . :R
Köszönöm

Smiley

(#35029) FatalEror válasza o.OkrasyO.o (#35028) üzenetére


FatalEror
addikt

Ha mindenkinek egyből eszébe jutna a tökéletes megoldás,akkor nem lenne ez az oldal sem. ;)

HardCore is my LifeStyle

(#35030) o.OkrasyO.o válasza FatalEror (#35029) üzenetére


o.OkrasyO.o
csendes tag

Még 1 kérdés , te melyik tipusú led-el csinálnád ?

Smiley

(#35031) FatalEror válasza o.OkrasyO.o (#35030) üzenetére


FatalEror
addikt

Melyik az 2 típus ami létezi? :DDD
Ledszlagnál nem csak smd ledes létezik?De nézz szét itt aprón modding cuccok között,mindig akad pár kilóméter. :K

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#35032) o.OkrasyO.o válasza FatalEror (#35031) üzenetére


o.OkrasyO.o
csendes tag

DIP kontra SMD-re gondoltam
a sima "pöckös lednek csak fúrok a plexibe egy lyukat és kész"
A szalagot meg nem tudom hogyan felragasztani , mivel pont a másik felén van a ragacsolós része. Viszont sokkalta jobb , és tartósabb is.

Smiley

(#35033) o.OkrasyO.o


o.OkrasyO.o
csendes tag

Mondjuk csak van a szalagon olyan pont ahol meg lehet lyukasztani nem ?
Ilyen tipusú led-el még nem találkoztam ilyen formában.

Smiley

(#35034) Irmscher 353 válasza trialboj (#35024) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

trialboj: szerintem nem nagy gányolás, én is ezt tervezem, de ha már vágsz, akkor miért akarod fejre fordítani a tápot, inkább a venti alatt vágd ki a ház alját, s hadd szívjon onnan hűvös levegőt.
Esetleg a lábakat megemelni picit, hogy jobban járjon alatta a levegő

o.OkrasyO.o: mi lenne, ha a plexit, alul fölül rögzítenéd, s a ledszalag oldalról csatlakozna az élekhez, vagy belefúrnád az élekbe, így 1 kalap alatt megvan a rögzítés, s a led szalag is rákerül a plexire, esetleg valami ragasztóval lehetne próbálni rögzíteni, mondjuk modellező ragasztó, vagy más hasonló cucc, bár megkockáztatom, hogy vmi szilószerű tubusos cuccal is működhetne...

[ Szerkesztve ]

(#35035) blasko92 válasza o.OkrasyO.o (#35032) üzenetére


blasko92
őstag

Használj ledszalagot :)

Azt pedig fel tudod ragasztani ezzel az olvadó gyantás ragasztópisztollyal

(#35036) FatalEror válasza o.OkrasyO.o (#35033) üzenetére


FatalEror
addikt

FBS-el pontokon feltudnád ragasztani,illetve ahol el lehet vágni a szalagot,ott tudod szerintem lyukasztani is.

HardCore is my LifeStyle

(#35037) o.OkrasyO.o válasza FatalEror (#35036) üzenetére


o.OkrasyO.o
csendes tag

Köszönöm a tippeket. Énis arra gondoltam hogy a vágási felületeknél egy 1,5-ös fúróvalfúrok egy kis lyukat és apró csavarokkal rögzítem.még ami esetleg probléma lehet hogy a szalag szélesebb mint a plexi , mondjuk fogalmam sincsen milyen széles egy-egy ilyen szalag.

Smiley

(#35038) FatalEror válasza o.OkrasyO.o (#35037) üzenetére


FatalEror
addikt

Mekkora darab plexire lenne szükséged.

HardCore is my LifeStyle

(#35039) LarsR válasza o.OkrasyO.o (#35037) üzenetére


LarsR
tag

Szia!

1cm széles

A másik egy lcd tv-ből van, de sokkal erősebb a fénye. Ilyet nemtudom lehet-e venni boltban, én ismerőstől szereztem, aki ilyen gyárban dolgozott.

[ Szerkesztve ]

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#35040) FatalEror válasza o.OkrasyO.o (#35037) üzenetére


FatalEror
addikt

Ja ha érdekel van nekem egy pár 35,5cm hosszú,és 1cm széles CCFL csövem monitorból,ezek kisütik a szemed,csak egy trafó kell hozzá,de a trafót egy szimpla molexre rá lehet kötni.

HardCore is my LifeStyle

(#35041) FatalEror


FatalEror
addikt

Ha már ledszalag....
Ezeket a ledszalagokat meg lehet hajtani USB-ről,tehát veszek egy prosztó USB kábelt,egyik végét csonkolom,és a fekete/piros vezetékeket 2-3db szalagra forrasztom,és bedugom USB-be ha azt akarom,hogy világítson.Ez így működhet?

HardCore is my LifeStyle

(#35042) macko20 válasza FatalEror (#35041) üzenetére


macko20
őstag

Ha 12V-os akkor nem

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#35043) o.OkrasyO.o válasza FatalEror (#35038) üzenetére


o.OkrasyO.o
csendes tag

Háát. pontosan nem mértem de egy 45x15cm és egy 45x45cm-es darab tutira elegendő , de vagy én vagyok béna hogy megnézzem az árát vagy tényleg nagyon drága.

Smiley

(#35044) o.OkrasyO.o válasza LarsR (#35039) üzenetére


o.OkrasyO.o
csendes tag

köszönöm ;)

Smiley

(#35045) macko20 válasza o.OkrasyO.o (#35043) üzenetére


macko20
őstag

Ha van ismerős nek, v neked rosz tft monitorod amiben rossz a kijelzo, akkor azt szet szedve megoldodna minden gondód, lenne plexi, igaz vagni kellene, és ha mukodott a hatter feny, akkor az is.....

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#35046) FatalEror válasza o.OkrasyO.o (#35043) üzenetére


FatalEror
addikt

45x45x10-s darabra dobott bruttó 6700ft-t.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#35047) zarayg


zarayg
aktív tag

Sziasztok!

Erre szeretnék megoldást találni. Tudna nekem valaki segíteni? Honorálnám :R

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#35048) o.OkrasyO.o válasza FatalEror (#35046) üzenetére


o.OkrasyO.o
csendes tag

Akkor jól néztem , ennyit nem költök rá. Keresek itthon használtat . Azért köszi hogy megnézted teis nekem ;)

Smiley

(#35049) o.OkrasyO.o válasza macko20 (#35045) üzenetére


o.OkrasyO.o
csendes tag

Remek ötlet , köszönöm a tippet ;) asszem van is itthon 2-3 db rossz monitorom , még sosem szedtem szét őket. Eljött az ideje ;)

Smiley

(#35050) o.OkrasyO.o válasza o.OkrasyO.o (#35049) üzenetére


o.OkrasyO.o
csendes tag

De azok amúgy csak fehéren világítanak nemde ? MErt nekem piros ledek kellenének.

Smiley

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.