Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) blasko92 válasza FatalEror (#25000) üzenetére


blasko92
őstag

Hagyjátok már ezt a Budapesten kívül minden más vidék témát....

Nem neked szól FatalError, csak véletlenül a válaszra kattintottam.

[ Szerkesztve ]

(#25002) Blabcsi válasza blasko92 (#25001) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Hagyd, egyesek szerint BP.-től keletre sötétség uralkodik....
Tiszt. a kiv.-nek.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#25003) #10726912 válasza Blabcsi (#25002) üzenetére


#10726912
törölt tag

Én az emlegetett tájon leledzem, tényleg van egy kis szürkület.....így este felé ;]

(#25004) szab.tam válasza Blabcsi (#25002) üzenetére


szab.tam
nagyúr

miért? nem? :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#25005) Blabcsi válasza szab.tam (#25004) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Na, ja Db. az ablakon kinézve tényleg :DDD
Főleg, hogy most jövök a pincéből, 1 kis festegetésből.

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#25006) baluka6 válasza blasko92 (#25001) üzenetére


baluka6
aktív tag

Ma voltam Bp-n barátnőmmel vásárolni...amilyen birka emberek vannak pesten,hátha azok nem a földművelés miatt parasztok az is biztos...

(#25007) FatalEror válasza baluka6 (#25006) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát igen,DE tisztelet a kivételnek,de valahogy azoknál nem stimmel valami az is biztos természetesen itt is a tisztelet a kivételnek,de akkora baromságokat tudnak csinálni,tudatosan.... :U

HardCore is my LifeStyle

(#25008) ZetorGumi válasza baluka6 (#25006) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Az biztos, némelyikre rámondható ez a jelző. De ahogy FatalError is irta, vannak kivételek.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#25009) #10726912


#10726912
törölt tag

Van pesti ismerősöm meg rokon is, nem nagyon beszélek velük. Itt vidéken meg ismerek egy csomó embert, oszt azokkal se beszélek... ;] Akkor egal? :P

(#25010) ZetorGumi válasza #10726912 (#25009) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Akkor kikkel beszélsz? :D

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#25011) blasko92 válasza ZetorGumi (#25010) üzenetére


blasko92
őstag

Hát velünk!!!! :) :D

(#25012) #10726912 válasza ZetorGumi (#25010) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha tudnék osztódni, nem kéne tükör a lakásba, hogy magammal motyoghassak... :D
(#25011) blasko92 : Ez is igaz... :K
(#25014) ZetorGumi: Akkor van baj, ha az se sikerül :R

[ Szerkesztve ]

(#25013) FatalEror válasza ZetorGumi (#25008) üzenetére


FatalEror
addikt

Még annyit,hogy van egy pesti haverom,és volt neki valami csiriviri szere amit vázába kell rakni(por),hogy a virágoknak jobb legyen...,és a barma elkeverte benn kanállal,ahelyett,hogy ráengette volna a vizet,de pl van aki megveszi a csirkemell filét negyed áron és még külön megveszi a csontot is,mondom bafmeg nincs abba a kurv@ cikébe csont?,de Ő azért megveszi külön a kettőt,és akkor megvette 2 külön dolgot ami eredetileg is össze tartozott....

HardCore is my LifeStyle

(#25014) ZetorGumi válasza #10726912 (#25012) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Áháááá. :D Ismerős a szituáció. :) Te legalább megérted magad. :D

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#25015) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Szombati sütés-főzés közben asszony szólt, hogy a Robochef feladta.

Mire én: No para!

[ Szerkesztve ]

(#25016) blasko92 válasza AndrewTdi (#25015) üzenetére


blasko92
őstag

háháhháhááááá :DD

ez nagyon tetszik :D leleményes vagy nagyon.

disznóvágáson mi is egyszer rákötöttük a fúrót a darálóra, amivel hurka cuccot daráltunk, csak nagyon pempős lett :D nekem sajnos nincs róla képem.

a kávéfőző a csengetős fajta?

[ Szerkesztve ]

(#25017) AndrewTdi válasza blasko92 (#25016) üzenetére


AndrewTdi
addikt

A kávéfőző hangját nem egészen csengősnek mondanám.
Inkább valami ilyesmihez tudnám hasonlítani, csak folyamatosban.

(#25018) blasko92 válasza AndrewTdi (#25017) üzenetére


blasko92
őstag

tudom milyen. ilyen hülye duda. nekünk is ugyan ilyen volt, de egy idő után, már akkor üvöltött, amikor még csak a kávé fele főtt le :D

(#25019) AndrewTdi válasza blasko92 (#25018) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Ebben már csak az a pláne, hogy csak az asszony kávézik. Én meg akkor ébredek amikor kész a kávéja. :W :U :DDD

(#25020) agoka07 válasza AndrewTdi (#25015) üzenetére


agoka07
senior tag

:DD ezen jót nevettem !

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#25021) FatalEror válasza AndrewTdi (#25015) üzenetére


FatalEror
addikt

Úgy úgy én is csináltam már többször,csak én habosításra,de perfektó.... :K :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#25023) FatalEror válasza Zefír (#25022) üzenetére


FatalEror
addikt

Esetleg először azt kéne megnézni mi állna rendelkezésre mint monitor kábel,ergo mire kellne csatit forrasztani.....

HardCore is my LifeStyle

(#25024) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Akad valakinek elfekvőben egy műanyag zárt doboza?
Belső méretei: 120 X 150 X 40 mm, nagyobb lehet, de csak kicsit.
Sunonventiceruzahegyezőproject :Y

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#25025) Zefír válasza FatalEror (#25023) üzenetére


Zefír
őstag

Az a baj, hogy ahhoz szétkell szedni alaptopot, hogy megnézzem. De mindjárt neki esek. :DDD
Abban reménykedtem valaki tudja, milyen csati van ezeken. :B

(#25026) FatalEror válasza Zefír (#25025) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát ha jól emlékszem akkor egy ilyen vékony de sok lábas kis műanyag csati van rajta,vagy direkt be van forrasztva....

HardCore is my LifeStyle

(#25027) ZetorGumi válasza Blabcsi (#25024) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Ceruzahegyezőőő? :D Kiváncsi leszek rá. :D

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#25028) Zefír válasza FatalEror (#25026) üzenetére


Zefír
őstag

Nah nagynehezen összejött a fénykép.
Remélem ezen látszik a lényeg.

(#25029) Bari válasza Zefír (#25028) üzenetére


Bari
Modder

A noti lcd kijelzőjét nem tudod közvetlenül asztali géphez kötni, legtöbbször ezeknek digitális bemenetük van, ami persze nem egyezik meg a dvi, vagy a hdmi csatlakozók kiosztásával. Spec elektronika kellene hozzá, ami viszont drága és jobban megéri már egy normális lcd-t venni helyette.

Üdv: Bari

(#25030) Zefír válasza Bari (#25029) üzenetére


Zefír
őstag

Nagykár!
Köszi a választ! :R

És ilyen érintőképernyős szarrá nem lehet varázsolni?

(#25031) Bari válasza Zefír (#25030) üzenetére


Bari
Modder

Amennyiben felhasználod hozzá magát a notit is (ha még működőképes) akkor igen.

Üdv: Bari

(#25032) Zefír válasza Bari (#25031) üzenetére


Zefír
őstag

Persze, nincsen semmi baja, csak így magában most nem használom semmire, aztán gondoltam gányolok valamit vele.

(#25033) TESCO-Zsömle válasza Bari (#25029) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

LVDS adapter kell hozzá. Beágyazott deszkákhoz lehet kapni, mivel azokat kiosk-okhoz és terminálokhoz is tervezik, ahogy video-pokerhez és még sok máshoz...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#25034) FatalEror válasza TESCO-Zsömle (#25033) üzenetére


FatalEror
addikt

Még szerencse,hogy van egy guru is illetve 2 is :DDD... :R

HardCore is my LifeStyle

(#25035) TESCO-Zsömle válasza FatalEror (#25034) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az emberre sokminden ragad modding közben...

Ez pl akko jött, mikor egy ötlethez ITX lapokat kerestem. Akkoriban még csak beágyazott rendszerekhez voltak ilyenek, "konzumer" cuccok közt nem. Ha valaki nagyon kis gépet akart építeni, akkor 2-3 alaplap áráért kaphatott egy harmatgyenge VIA deszkát tele minden jóval, amire csak egy beágyazásra szánt alaplapnak szüksége lehetett.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#25036) TESCO-Zsömle válasza FatalEror (#25034) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Dupla.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#25037) szab.tam


szab.tam
nagyúr

úgy néz ki, a tekasil : paszta 3:1 a befutó. szépen köt, a bontás határozott mozdulattal, de könnyen lejön, és a felületekről is így már szépen lejön, hogy kis paszta is belekerült.

a fecskendőben csak 1 napot állt a keverék, de idáig jó, még szájánál sem kötött be. de vigyázni kell mindig, hogy lezárás előtt közvetlenül kicsit ki kell nyomni, és ott levegő a kupkaban se maradjon.

kukáztam egy hulladék lapot. vágtam egy egybe bordát, és külön, fetenkéntit.
a pasztázást a fetre nyomtam. bőven. a cél, hogy a ráhelyezés és rányomás után a kipréselődött cucc körben megkötve adjon egy kis plusz rögzítést. (a képen az egyik még kimaradt..) :)

pár nap, (egy hét?), múlva jön a lebontás próba. a fecskendőt is újra előveszem az esetleges beszáradást megvizsgálni.
a küön, fetenkénti bordák biztos könnyen lejönnek.a kérdés az lesz, amikor a 9 fet-en felfekvőt ledöntöm, (mert csak úgy lehet majd leszedni, csavarni nem lehet), lesarkaz-e valamit? szeritnem nem fog. :N :))

mit összeszenvedtema ragsztósazlagokkal.
játszottama nagy géppel, és a melegedés hatására hangos koppanás jelezte, hgy a gravitáció győzőtt a gtx480 valamelyik kis bordája fölött. (igaz, ezzel nem sűrűn dicsekedtem...) :D arra használtam el az accelero kit kis fehér tubudánaka nay részét, de egyszerűbb lett volna, ha már ez megvan....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#25038) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék majd a bulit-in gépemhez hangszigetelést kb. 3-4cm hely van oldalról, alul felül több. Eddig az a terv, hogy hullámkartonokba finom homokot töltök, következő rétegnek bitumenlapot vagy gumilapot teszek ezeket egy farost burkolatba zárom, hogy ne koszoljon. Maga a "ház" (2db fiók helyére lesz beépítve) 2cm vastag bútorlap. Alaplap, ventik, HDD, amit lehet, minden gumi(bak)ra rögzítve. Szerintetek mi kell még a jó hangszigeteléshez?

:R

(#25039) molnarpeter válasza szab.tam (#25037) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Elsősorban a te figyelmedbe ajánlom: [link] :) Nem lehet túl zajos :D

mp

[ Szerkesztve ]

(#25040) Vegitaa válasza szab.tam (#25037) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Remek, tehát a Tekasil paszta 3:1-es arányban.
Hétfőn veszek én is Tekasilt. Ezzel már bátor leszek, mivel nem ecetes.

(#25041) FatalEror válasza Vegitaa (#25040) üzenetére


FatalEror
addikt

És akkor 3 egység teká-hoz keverünk 1 egység pasztát?

HardCore is my LifeStyle

(#25042) Vegitaa válasza FatalEror (#25041) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Szab.tam szerint igen. Valószínű igaza van, én már szinte mindent próbáltam, de Tekasilt még nem.

(#25043) FatalEror válasza Vegitaa (#25042) üzenetére


FatalEror
addikt

És a akkor a tisztázás végett ez pedig már mármint a tekasil szilikon bázisú?

HardCore is my LifeStyle

(#25044) Vegitaa válasza FatalEror (#25043) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Igen, szilikonos.

(#25045) tajcsi


tajcsi
senior tag

Na akkor,

anya+alátét? a szivacsokat nem láttam Lefotóznád esetleg mert nagyon érdekel!

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#25046) szab.tam


szab.tam
nagyúr

(#25039) molnarpeter
nekem ez kicsit magas, de majd macko20 megfejti. ő szereti az ilyeneket...

(#25041) FatalEror
(#25042) Vegitaa

igen.
konkrétan ez. (én tubussal vettem, 358,-...
és innen.
paszta meg valami olcsó, fehér, akármi...
legegyszerűbb nem bekeverni előre. egy ásványviezs flakon kupkajában 3 bodsószem tekasil, 1 borsó paszta. fayis kislapát összekever, felvisz, meglehellget, (pára +), nekinyom. sokkal egyszerűbb így, mint fecskendővel bajlódni. persze, ha nincs pár vödör paszta a szekrényben, és spórolni kell, az más tészta.

az egyik külön tüskét leszedtem. mivel kis felületű ragsztás, hatalmas erőkar, így könnyen lejött. feteknél sélszerő minimum 3-as csoportokban ragsztani, hogy legyen kitámasztás, ha egy hosszú borda tetejébe belekapunk, vagy egy kábel beleakad.

pár nap múlva leszedem a többi bordát is. az érdekes a hosszú lesz, ami 9 db fethez lett ragasztva. ja, és a dél híd teljes felületére is ragsztottam egyet. ha ezek nem sérülnek, akkor jó a cucc.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#25047) kmisi99


kmisi99
addikt

Elkészült az első komolyabb moddingom amit a vadi új Basetech80 micro gépemmel csináltam. Pár kép a gépről és a tartozékokról
kép1
kép2
kép3

A moddingom annyi volt hogy anyum gépén már régen rosszak voltak az előlapi usbk így akartam egy szép esztétikus usb-t Adott volt egy hátlapi usb amit úgyse használtam kép
Fogtam a gép 3,5 ös beépítőhelyének a fedelét kép
Kimértem és kivágtam a hátlapi usb helyét kép majd kicsit átcsiszoltam és lereszeltem kép2
Mivel így is elég ronda volt fogtam a hátlapi usb nek a rögzítő keretét levágtam minkét oldaláról a felesleget kép És rögzítettem az usb-t a kivágott kerethez kép
És íme egy kép a beszerelve kép

[ Szerkesztve ]

(#25048) szacsee válasza szab.tam (#25046) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hőmérséklet különbséget nem teszteled?
Döglött deszka nem melegszik gondolom, így élesben a beváltnak hitt paszta okozhat meglepetést.... vagy nem?

(#25049) FatalEror válasza szacsee (#25048) üzenetére


FatalEror
addikt

A hővezetés tesztelése a legutolsó fázis lesz szerintem,igaz egyszer már ellenőrizte a hőátvitelt de akkor csak egy fazékban ám ez is elég ahhoz hogy jó úton halad.... :R

HardCore is my LifeStyle

(#25050) blasko92 válasza szacsee (#25048) üzenetére


blasko92
őstag

Feljebb már kinyomott egy forróvizes és hideg vizes tesztet.

A prociblokkod gyönyörűen teszi a dolgát :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.