Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) do3om válasza FatalEror (#41000) üzenetére


do3om
addikt

[link]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#41002) #21346560 válasza s3toraph (#40998) üzenetére


#21346560
törölt tag

Kör kivág, 4 lyuk kifúr...

(#41003) pcgamer01 válasza #21346560 (#41002) üzenetére


pcgamer01
senior tag

és ilyen gyönyörű szabályos kört hogy?

Samsung Galaxy S10+

(#41004) #21346560 válasza pcgamer01 (#41003) üzenetére


#21346560
törölt tag

Flexxel nagyolva kivágtam a rajzon belül, aztán domború fém reszelővel és izzadsággal a többit...
(sarok köszörű, mielött belém vesznek :DDD )

(#41005) pcgamer01 válasza #21346560 (#41004) üzenetére


pcgamer01
senior tag

:R :R
köszönöm már ezt is tudom. :)

Samsung Galaxy S10+

(#41006) #21346560 válasza pcgamer01 (#41005) üzenetére


#21346560
törölt tag

És azért piros, mert a fém megmunkálás az eredeti festéket elszinezte... és csak piros spré volt itthon :))

(#41007) zolee5016 válasza #21346560 (#41006) üzenetére


zolee5016
őstag

spré :DDD :DDD :C

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#41008) pcgamer01 válasza zolee5016 (#41007) üzenetére


pcgamer01
senior tag

mi a baj vele? :DD
spé XD

Samsung Galaxy S10+

(#41009) zolee5016 válasza pcgamer01 (#41008) üzenetére


zolee5016
őstag

semmi igazából...de senki nem igen használja ezt így....én is csak így le-spré-zek mindent..aztán kapok is....

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#41010) szab.tam válasza zolee5016 (#41009) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mit kell túlbonyolítani.
szpré. oszt kész.
teljesen elfogadott az angolból jött jövevények fonetikus írása. szkennel, stb...
de amikor vegyesen megy.
na, az a gáz...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#41011) #21346560


#21346560
törölt tag

Igazából poénból írtam így, de ha már ennyire bele melegedtünk a témába, akkor alaposabban végig gondolva az tényleg spré magyarul :DDD
Ha már a SHOP-ot meg ezeket BOLT-nak kell írni, akkor nehogymár sprayzzek ;]

(#41012) zolee5016 válasza szab.tam (#41010) üzenetére


zolee5016
őstag

Pont nem túlbonyolítom..csak tetszik,más is így használja.....
lehet rosszul fejeztem ki a mondandómat.....
:B

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#41013) Satyricon válasza #21346560 (#41011) üzenetére


Satyricon
addikt

"Zselé, hab, szpré! Sztudiolájn!" - micsoda reklám volt ez a 90-es években :DDD

(#40992) szab.tam: "fácsén" találtam azt a képet. Nem én voltam az értelmi szerző.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41014) Pete55555 válasza Pete55555 (#40999) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Vagy fehér, faerezet mintás fólia... :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#41015) Pete55555


Pete55555
Topikgazda

Jut eszembe. Nem tudja valaki honnan tudnék beszerezni kb 8 mm széles 1 mm vastag gumicsíkot?
A gépház ajtajainak hangszigeteléséhez kellene, fehér, vagy fekete.

...Szeretem leracsniztatni...

(#41016) zolee5016 válasza Pete55555 (#41015) üzenetére


zolee5016
őstag

Autóból szakadt gumiszőnyeg szedély?

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#41017) s3toraph válasza Pete55555 (#41015) üzenetére


s3toraph
senior tag

Én tervezek egy ilyet venni, csak előtte érdekelt volna, szerintetek alkalmas-e a célra (rezgéscsillapítás PC házba), de nem mondott rá senki semmit. Szerinted alkalmas lehet? Mert ha megrendelem, majd tudok belőle adni egy kisebb darabot. Ha debreceni vagy, akár személyesen is. Rossz autoszőnyegre én is gondoltam, de azoknak csak az egyik oldala sima.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#41018) zolee5016 válasza s3toraph (#41017) üzenetére


zolee5016
őstag

Rossz autoszőnyegre én is gondoltam, de azoknak csak az egyik oldala sima.
Rengeteg fajtán a szélén 2-5 cm -es részén mindkét fele sima......

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#41019) s3toraph válasza zolee5016 (#41018) üzenetére


s3toraph
senior tag

Ja hogy a szegélye... az lehet. Mondjuk nekem annyi nem elég, vagy sok elnyűtt szőnyeg kellene. :D
Egyébként ez az autós gumiszőnyeg is jó rezgéscsillapításra, vagy csak tömítésnek? Mert akkor lehet nekem is csak így kellene megoldanom.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#41020) zolee5016 válasza s3toraph (#41019) üzenetére


zolee5016
őstag

Én kipróbáltam erre a célra régebben..fenntartásom .az az 1 mm kevéske rugalmassággal bír,szerintem nem elég hatékony rezgéscsillapításra...viszont halkabb lett a hdd ez tény.....
Én perpill műanyag keretbe ültetett vinyókkal vagyok..és nincs rezgési,vagy zajossági gondom...pedig most 6 db winyó van a gépbe....de tudom a csendesség relatív..nekem az ,de lehet neked már zajos.....

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#41021) Satyricon válasza Pete55555 (#41015) üzenetére


Satyricon
addikt

Biciklibelső nem jöhet szóba? Max 1,5-2mm-es a falvastagsága. ;)

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41022) s3toraph válasza zolee5016 (#41020) üzenetére


s3toraph
senior tag

Értelek. Nekem az a tapasztalatom hogy a 7200rpm-es vinyók át tudnak adni annyi rezgést a háznak, ami asztalon tartva, számomra kicsit zavaró "búgást" eredményez, hiába beépítőkeretesek ilyen gumírozott szegélyű bepattanós csavarszárakkal vagy mikkel. 5400rpm-es nem rezegteti.

(#41021) Satyricon :
Milyen biciklibelső az hogy elérheti a 1,5-2mm falvastagságot? :Y Amiből én szabdaltam az alátéteket, abból vagy 8-10 réteg kellene hogy elérje az 1mm-t, ezért nem is próbáltam a célra felhasználni, maradt alátétnek.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#41023) Satyricon válasza s3toraph (#41022) üzenetére


Satyricon
addikt

Akkor motorbicikli belső. Vagy traktor belső :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41024) s3toraph válasza Satyricon (#41023) üzenetére


s3toraph
senior tag

:D Így már más. Édesapámnak van egy simsonja, lehet akad rossz motorbelső. Kösz a tippet, ez eszembe sem jutott eddig. :R

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#41025) Ribi válasza s3toraph (#41024) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak az asztal remeg, vagy maga a ház is zümmög?
Mert lehet a winyókat külön kellene felfüggeszteni, akár a 3.5" helyeken.
A házban ha ugyanoda vannak felszerelve, akkor a fordulatszám különbség miatt gerjesztik egymás zümmögését. Gatyamadzag rulez

[ Szerkesztve ]

(#41026) Satyricon válasza s3toraph (#41024) üzenetére


Satyricon
addikt

Anno gyerekkoromban sokszor javítottam a családban a bicikliket. defekt, láncszem kivétel, csapágy csere, stb... kb az óta nem láttam biciklit belsőt, én kb 1-1,5mm-es vastagságúra emlékeztem. :DDD Viszont arra emlékszem, hogy a babetta belsője jóval vastagabb, mint a biciklié. Simsonét nem láttam, ugyanis soha nem volt defektem, a közel 10 év simsonos éveim alatt :DDD Lehet az is kb ugyanolyan vastagságú, mint a babettáé. Lehet valamivel vastagabb is.

nincsmit ;)

Szerk.: Pontosan mihez is kell ez?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41027) s3toraph válasza Ribi (#41025) üzenetére


s3toraph
senior tag

Az 500GB-os 7200rpm-es vinyó rezegteti be egy kicsit a házat. (Ill. rezegtette, mert eladtam a házat, de gyanítom egy másikban is ez lesz.) Szőnyeget még nem próbáltam a gépház alá, hülyén nézne kis az asztalon, ill. abban a házban alulról szívott a táp, nem akartam a szőnyeggel bezavarni neki. Ha a földön lehetne a ház, valszeg a parketta oszlatna rajta és nem rezegne, de a földön meg nincs hely neki. Postásgumim van, de ezeket a lógatós megoldásokat nem szeretem, tartok tőle hogy egyszter elfelejteném pakoláskor hogy így van, aztán odabent meg püffen-rombol a vinyó... ezért gondolkodom gumis elnyelésben.

Az a gép elég brutálisan néz ki! :Y

(#41026) Satyricon:
Amit tervezek házikót, abban a vinyórekesz/bracket és az alatta lévő vízszintes lemez (alsó "oldal") amihez fogatnám, a kettő közé menne, így nem adná át annyira a rezgést - gondolom én - , ill. így egyben az egész backet lenne megoldva, nem vacakolnék a vinyókkal egyesével. A backet chieftechez hasonló sínes lenne, így simán kihúzható lenne 1-1 vinyó, mint Pete55555 házikójában.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#41028) Pete55555 válasza s3toraph (#41017) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

10 mm az már vastag lenne, nekem 1-2 mm-es kell kb. Ezért nem jó a gumiszűnyeg sem. Viszont van elvileg valamilyen gumiprofil hátul a kamrában, majd meglesem az milyen lenne.

Más: Ma befejeztem a VGA hűtés átalakítását, legalábbis ami a ventilátor bekötést illeti.
100 ohm-os ellenállás ment rá, rákötöttem a VGA-ra, az RPM kábelt meg az alaplapra dugtam, mivel a VGA ilyen 5-6000 értékeket ír ki, indokolatlanul. Egyébként így pontosan 7V-ot kap, és 1800 RPM-el forog.

...Szeretem leracsniztatni...

(#41029) Satyricon válasza s3toraph (#41027) üzenetére


Satyricon
addikt

Valahogy soha nem értettem, minek a winyóhoz rezgés elnyelő, mikor általában a házakat merevített lemezből csinálják, ami kevésbé vezeti a rezgéseket( ez alól a winyótartó sem kivétel). Ezzel csak azt akartam mondani, ha van a házban vga, tápegység, procihűtő, és minimum 1 venti, szarráveri hangban azt a szerencsétlen wincsesztert hangban! Az én 2db samsung winyóm állítom csendesebb mindenféle rezgéselnyelő nélkül, mint a vízhűtéses rendszerem! Pedig ultrahalk ventiket használok, és plexitetős pumpát, aminek szinte alig lehet hallani a hangját.

De ha mindenképpen rezgéselnyelő megoldást akarsz, fogsz postásgumit és kifeszíted rá a winyókat! Állítólag tuti sikert érsz el vele. Nem tudom ki csinálta ezt, de asszem ebben a topicban olvastam pár hónapja

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41030) Mici80 válasza Pete55555 (#41028) üzenetére


Mici80
tag

Ez tetszik! :C Ötletes! :))

---

(#41031) Xaels válasza Satyricon (#41029) üzenetére


Xaels
félisten

Nem feltétlenül... Vannak rémesen sz@r házak ilyen téren. FD C1000-esben olyan hangja volt a HDD-nek, hogy azt hittem rosszul hallok. A mostaniban alig hallani amikor dolgozik.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#41032) Pete55555 válasza Satyricon (#41029) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Érdekes módon most én is hallom a Samsung vinyómat, mióta csend van a ventik felől. Valamit kezdenem kell vele.

...Szeretem leracsniztatni...

(#41033) Mici80 válasza Xaels (#41031) üzenetére


Mici80
tag

Hangra egy tipp. Gumi alátét a vinyó tartó és a vinyó közé és úgy bele a csavar. Sokat számít! :K

---

(#41034) s3toraph válasza Satyricon (#41029) üzenetére


s3toraph
senior tag

Nekem egyedül ez a vinyó hallatszik ki a házból, nem nagy dologra kell gondolni, picike rezgés de én zajérzékeny vagyok, és a minimumra szabályozott ventik tényleg minimális surrogásánál hangosabb ez a rezgés. Szóval, a lényeg, hogy megszüntetném ,de fix megoldással, ezt a belógatóst kerülném minden formájában. Ezért gondoltam a gumis rezgéselnyelésre. Elhiszem, hogy a merevség pont ezt szolgálná, de ha egyszer az asztalra rakva nem elég... olyan mintha a lábain keresztül adná át a ház. És tuti nem hallucinálok, ha felemelem a házat, akkor nincs az a hang.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#41035) Satyricon


Satyricon
addikt

Srácok

Van egy ilyen műanyagdobozos kis hangfalam. Mivel már elég tré hangja van, nagyon berezonál, szeretném kibélelni valamilyen anyaggal. Mit ajánlotok erre a célra? Van kb fél-1cm vastagságú szivacsom, vagy van itthon vatta is. Melyiket ajánljátok ehhez a kis hangfalhoz? :F A szivacstól azért tartok, mert vékony, és lehet nem nyeli el úgy a rezgéseket, mint az erre a célra való jóval vastagabb szivacsok, vattát meg még nem használtam hangfal kibéleléshez. Szerintetek? Melyiket ragasszam bele? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41036) Pete55555 válasza Satyricon (#41035) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

PUR hab :DDD

Amúgy szerintem szedd szét, próbáld ki mind2-t, aztán amelyik jobb, azt bennehagyod. Ragasztani nem kell, a vattával kitömöd, szivacsot meg belefeszíted. Akár kombinálhatod is a 2-t.

...Szeretem leracsniztatni...

(#41037) s3toraph válasza s3toraph (#41034) üzenetére


s3toraph
senior tag

Na, szereztem egy gumijavító műhelyből valami gumibelsőt, elég kemény anyag, kb. 2-3mm vastag, ez bőven elég lesz! :) Jó fej volt a csávó, ideadta ingyen (mondtam hogy jó hulladék is). Majd ebből befejezem a notihűtőm is (gumi csúszásgátlónak jó lesz)

Kérdés, hogy mivel tudom ezt szépen szabályosan kivágni, kör alakban, hogy csavarszárat át tudjak rajta dugni? PVC késnél valami jobb kellene. Van erre a célra "szerszám", mint pl. egy MÁV kallernél az a lyukasztó amit a jegyekhez használnak, ha van, minek hívják?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#41038) psycho18 válasza s3toraph (#41037) üzenetére


psycho18
tag

Lehet venni lyukasztókészletet, ezzel szép szabályos lesz az összes darab.

(#41039) szab.tam válasza s3toraph (#41022) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"kicsit zavaró "búgást" eredményez,..."

ha periodikusan változó a búgás, akkor add le a samsung vinyódat.
(sokunknál volt már téma.)
ha egyenletes, akkor gumizz.

egyébként a hdd-k mindenhol halkabbak, mint a gyárilag megtervezett helyükön.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#41040) Satyricon válasza Pete55555 (#41036) üzenetére


Satyricon
addikt

Kész is. kb 20 percet vett el az életemből. De megérte! :D

Egy kis gány képek róla:




Jó ötlet volt a provide... Akarom mondani a vatta! :DDD Egész jól elnyeli a rezgéseket és csak nagyon kis mértékben adja át azokat a műanyag borításnak! A műanyag doboz olyan, mintha jászol lenne. Bele lehetne fektetni valami bábut! :DDD Komolyra fordítva a szót: Annyira sokat dobott a hangján és hangzásán ez a mod, hogy állítom, sokkal szebben szól, mint új korában! kb 10-12 éves ez a hangfal, és kb 6-7 éve nem hallgattam rajta hangosan a zenéket, az utóbbi időben szinte nem is használtam, mert kegyetlenül berezonált a doboz. Mostmár tökéletes! Ajánlom hát mindenkinek ezt a mod-ot, akinek hasonló problémája akad a hangfalával!

Szerk.: Elfelejtettem mondani, hogy a hangszóró rögzítéséhez használatos rögzítőcsavarokat kiszedtem, és a hangszóró helyét körbenyomtam vastagon sziloplaszt-tal, aztán a hangszóró behelyezést követően a tartó füleket is kinyomtam szilo-val. így sokkal kevesebb rezgést visz át a tartó műanyag borításnak és a hátsó műanyag doboznak. Vattát pedig szintén sziloval rögzítettem oda. elkentem vékonyan, és rányomkodtam a vattát. (Egy kis útmutató annak, aki még nem csinált ilyet) A szivacs kimaradt a mod-ból. De nem is bánom. Így a vatta legalább kicsit összeszöszölhette a szőnyeget. :DDD

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41041) Pete55555 válasza Satyricon (#41040) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Lehet mégis inkább befeketülök :-D
Fekete matt vagy faerezetes fóliát rakok a házra, és azon gondolkodom, a CPU hűtőt is lefújom feketére. (Belül meg lehet fehér lesz a ház, és csak kívül fekete, ez még eldől.) Muszáj a cpu hűtőhöz hőálló festék, vagy elég vmi sima is? Sima festékem lenne itthon :-)
Ac freezer 7pro rev.2 egyébként.

...Szeretem leracsniztatni...

(#41042) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Na, megvan az új hűtési projektem:

Ezt kellene valahogy felszerelnem egy Socket AM3 alaplapra :D Eredetileg LGA 1366-os foglalatos volt.
Egy Glacialtech igloo 7300 light-ot váltana.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#41043) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

srácok valaki tud olyan szervízt ahol yamaha a-550 et tudok javíttatni? ez egy erőssítő :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#41044) #21346560 válasza MasterHUn (#41043) üzenetére


#21346560
törölt tag

Mi magunk szoktunk "javítani" ebben a topikban :DDD
Próbáld inkább valamelyik erőssítős topikban szerintem...

(#41045) MasterHUn válasza #21346560 (#41044) üzenetére


MasterHUn
senior tag

most ez csak hirtelen kérdés volt ide :) amugy tudom hogy nem véletlen HÁzi barkács Gány topic :P

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#41046) Satyricon válasza Pete55555 (#41041) üzenetére


Satyricon
addikt

Ha csak a venti lapátokat akarok lefújni, akkor az úgy jó lesz. Én is az F12pwm lapátjait lefújtam matt feketére, és iszonyat jól néz ki, mint a gyári! De ha az alu bordákat is le akarod, akkor azt nem ajánlom! Inkább eloxáltasd feketére, és talán még a hőmérsékleten is javítasz így 1-2 fokot

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#41047) #21346560 válasza Satyricon (#41046) üzenetére


#21346560
törölt tag

sosem értem, az "iszonyat" egy negatív jelző... "iszonyat jól néz ki" :U

(#41048) macko20 válasza Szakbarbár (#41042) üzenetére


macko20
őstag

Egy H alakú lefogatoval és a csavaros hát lapi ellen darabbal tudod megoldani +ki kell szedni a csavarokat amik most benne vannak

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#41049) Pete55555 válasza Satyricon (#41046) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

A venti maradna fehér, én pont a bordát akarnám feketére fújni :D
Eloxálni debrecenben merre tudnak vajon? És mennyiért kb ?

...Szeretem leracsniztatni...

(#41050) Satyricon válasza Pete55555 (#41049) üzenetére


Satyricon
addikt

Nem hinném hogy olyan drága. Fújni azért nem jó, mert úgy egy bizonyos mértékben szigetelő réteget képez rajta a festék. Ami lehet akár 5-10 fok is pluszban!

Szerk.: Ami az eloxálást illeti, ezt találtam: [link] Kérj tőlük árajánlatot. Max egy 1000-resért megcsinálják Neked. De lehet sokat is mondtam.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.