Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64201) Ribi válasza radament1 (#64200) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ventillátorral rajta is 12V-ot mérsz?
Lehet több olyan 12V is ami nem bír el egy ventit.
Csak így hasraütés szerűen nem kötném rá.
Meg kell keresni a 12V táp forrását és oda kötni. Ha egyáltalán elég erős az a 12V táp.

(#64202) radament1 válasza Ribi (#64201) üzenetére


radament1
tag

a 12v-os kört nehéz lenne visszakövetni, mert össze vissza átmegy a panelen stb .Lehet marad a buck converter, mert 5v-t azt tudok húzni usb-ről rá.

Tíz+++ év után is lelkes újonc!

(#64203) Inhouse válasza radament1 (#64200) üzenetére


Inhouse
őstag

Az a pont bármi lehet, simán előfordulhat, hogy nem terhelhető. Meg kellene keresni azt az áramköri elemet, ami a 12V-ot előállítja és onnan próbálkozni. Mérd meg, hogy mekkora feszültség van a ventilátoron, amikor a talált pontra kötöd és bekapcsolod! Ha egyébként 5V-ról elindul, akkor annál is kisebb értékre eshet a feszültség. Rakj fel egy jó képet a panelről, hátha meglátjuk, hova kellene kötni...

Üdv Inhouse

(#64204) macilaci78 válasza radament1 (#64202) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 12 V csak az egyik fele a történetnek. Hány ampert kér a venti és mennyit kap? Lehet, az indítóáram kevés, amit a bekötési pontról kap, de ha meglököd, forgatni már elég.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#64205) balazs1956 válasza creation (#64192) üzenetére


balazs1956
senior tag

Beszéltem a Klúdi főszervizesével, és ők ilyenkor egy rozsdamentes gyűrűt csináltatnak, alul horonnyal a gumitömítésnek.
Idáig én is eljutottam, mert gyári megoldás nincsen...

(#64206) Saccco válasza balazs1956 (#64205) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha adsz méreteket nyomtatok neked egy közdarabot oda. A konyhai csapunk lett így felszerelve, ott is nagyobb volt a furat, mint amit az új lidlis csap takart. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#64207) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Jobb híján itt tenném fel a kérdésemet, ha már barkácsolással foglalkozó topik. Arról lenne szó, hogy jócskán túl a hatvanon, a látásom már olyan amilyen :) , viszont az asztali PC-be időnként elszoktam matatni. Mivel azt új gépházam belső festése totál fekete, elég rosszak bent a fényviszonyok, még teljesen világos szobában is. Egy kézzel lámpát tartani, a másikkal meg molyolni, nem épp ideális állapot, ezért kérnék javaslatot, tapasztalatok alapján, valamilyen egyszerű fejlámpára.
Semmi extra funkció nem kell, csak annyi, hogy legalább 1-1,5 m-es távolságon rendesen megvilágítson mindent, illetve valamennyit lehessen állítani a lámpa részen, hogy oda világítson, ahová szeretném. Meg persze lehetőleg ne egy ökör ára legyen, márka név se túlzottan érdekel, mivel havonta egy-két alkalommal lenne csak használva, de legyen erős fénye, a célnak megfelelően.
Előre is köszi a javaslatokat.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#64208) Z_A_P válasza pendre54 (#64207) üzenetére


Z_A_P
addikt

Fujd le feherre a hazat? ;)

OK

(#64209) hegegabi80 válasza pendre54 (#64207) üzenetére


hegegabi80
addikt

Kb egy hónapja vettem a dechatlonban egy fejlámpát. Első körben táborozáshoz, de olyan veszett jó fénye van, hogy én is ezt használom gépszereléshez és egyéb barkácsoláshoz is. Ráadásul nem kerül egy vagyonba, én ezt nagyon t udom neked javasolni.

Korábban volt nekem más kínais százasból stb, de azok nem bírtak sokat és a fénye is gyatrább volt.

(#64210) Met válasza pendre54 (#64207) üzenetére


Met
nagyúr

Ha már tákolás topic :)
[link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#64211) macilaci78 válasza pendre54 (#64207) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fejlámpa, én olyat rendeltem, amiben van SMD és COB led is, előbbi fókuszált, erősebb fényt ad 2 fényerővel, utóbbi pedig szórtabb fényt. Barkácsolás, autó kiporszívózása közben is jó szolgálatot tesz, robogó szerelés, stb. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#64212) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Adott egy mezei csengo, aminek a belteri egysegebe (230-as) beleepitenek egy esp8266-ost [link]

A 230-at le tudnam venni a csengobol, a tervem pedig az lenne, hogy a hangszorokhoz meno kabel ket kimenetet rakotnem az esp8266-ra. a kerdesem, hogy a modulon hova kene kotnom a kabeleket, hogy kapjak jelet, ha a hangszoron lejatszodik egy dallam?

(#64213) creation válasza pendre54 (#64207) üzenetére


creation
senior tag

Miért nem csinálsz? :)

30W-os fejlámpa újra-töltve

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#64214) Beren


Beren
tag

Üdv mindenkinek!

Vettem egy nagyobbacska padlóventilátort, amivel az a gondom, hogy erősen rázkódik. Levettem a lapátokat a tengelyről, elindítottam úgy is, de úgy nincs semmi baja, szép egyenletesen forog a tengely. Ebből nem túl sok fejtöréssel arra következtettem, hogy a három lapát nincs megfelelően kiegyensúlyozva.

Elég lehet megoldásnak, ha lekapom a lapátokat, megmérem őket és egyformára igazítom a tömegüket, vagy ez kevés? Ha kevés, akkor van valami tipp? Nem akarok nyakló nélkül nekiesni, mert a lapátok szegecselve vannak az összefogó elemre és ránézésre elég macerás hozzájuk férni...

Beren

(#64215) Barret001 válasza Beren (#64214) üzenetére


Barret001
addikt

Ki lehet egyensúlyozni,csak tökölős. Egybe kell egyensúlyozni,nem a lapátok súlya a lényeg,hanem a forgás középpont.Ahhoz kell a súlyt igazítani.

[ Szerkesztve ]

(#64216) Beren válasza Barret001 (#64215) üzenetére


Beren
tag

Azt én is sejtem, hogy valahogy ki lehet, de a kérdés az, hogy hogyan?... :D

[ Szerkesztve ]

(#64217) Barret001 válasza Beren (#64216) üzenetére


Barret001
addikt

Levenni a lapátot,a közepébe dugni egy tengelyt,aminek a közepén van egy cérna.A cérnánál fogva felemeled,minden irányból vízszintesen kell állnia. ez is egy lehetőség.

(#64218) Gézengúz válasza Beren (#64214) üzenetére


Gézengúz
addikt

Visszavinni, másikat próbálni nem opció?

(#64219) NEMO1968 válasza Beren (#64216) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Hàny lapàt van rajta?
Miböl van?
Fenthagyod a helyèn,ès kèzzel megpörgeted.
Azt a lapàtot,amelyik alul àll meg,megjelölöd.
Mèg pàrszor megpörgeted,ès ha mindig ugyanaz a lapàt àll meg alul,kicsit faragsz le a vègèböl.
Pörgetsz,faragsz,pörgetsz,faragsz addig,amìg a jelölt lapàt is mindig màshol àll meg.
Ezzel kèsz is vagy.
Ha jòl csinàlod,idövel fogod làtni,hogy a jelölt lapàt egyre lassabban fordul be az alsò holtpontra,nem lendül tovàbb,stb...

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#64220) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Elpumps 1300W, tudom, hogy nem egy nagy duranás de ettől tekintsünk el. Óránként kitolja azt a 2 m3-t, 4-5m mélyről tulajdonképpen megfelelő. 20m 3/4-es slagon keresztül.
Tartály töltés közben figyeltem, hogy elég sok apró levegőbuborékot is szállít, valahonnan falsot szívhat, vagy esetleg már lent is ilyen bubis lehet a víz?
Colos KPE csövön egy könyök betoldásával van megoldva, szerintem elég szorosan rajta van, (nem tudok már többet tekerni rajta) Ötlet? Vagy jól van ez így?

(#64221) Barret001 válasza Gézengúz (#64220) üzenetére


Barret001
addikt

Ha nem levegősödik le,akkor nem probléma.

(#64222) Gézengúz válasza Barret001 (#64221) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem ereszt el a lábszelep ha erre gondolsz, tartja szépen, csak nem értem. De köszi.

(#64223) pjen válasza Gézengúz (#64220) üzenetére


pjen
félisten

Lehet maga a víz gázos.

(#64224) #33253120 válasza Beren (#64214) üzenetére


#33253120
törölt tag

Sok esetben nem a lapátok egyensúlya a baj, hanem a nem egyező dőlésszögük miatti légellenállás fejt ki nagyobb terhelést a tengely irányába.

(#64225) Gézengúz válasza pjen (#64223) üzenetére


Gézengúz
addikt

Arra, gondoltam, hogy meg kéne nézni kicsit hosszabb szívócsővel. Hátha lentebb nem lenne bubis a víz, homokot egyáltalán nem szív, kristálytiszta, ezért gondoltam, hogy mehetne mélyebbre.

(#64226) NEMO1968 válasza #33253120 (#64224) üzenetére


NEMO1968
őstag

Müanyyag lapàtoknàl az àllàsszöggel ritkàn van baj.
Inkàbb a fröccsöntèskor gèpbeàlìtàs hibàkbòl,aprò kis szerszàmhibàkbòl adòdnak pici,pàr grammos sùlykülömbsègek.
Szemre OK minden,de a helyèn ekkora fordulatoknàl màr gond van.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#64227) Beren


Beren
tag

Kösz a tippeket!

Gézengúz: A visszavitel-csere nem opció, használtan vettem. Működik, fúj, mint az őrült, de szeretném, ha kicsit később is fújna és nem rázná szét saját magát.

Barret001: Ez egy jó tipp, meg fogom próbálni.

NEMO1968: Fémlapátos a cucc. A te tippjeid is jók, ezeket is meg fogom próbálni.

T_chris: Kösz, ezt is ellenőrizni fogom. Mivel fémlapátok, a rossz szögben állót könnyen meg lehet igazítani. Ráadásul ha leszedem és egymásra fektetem az összeset, akkor hamar kiderül, melyik nem illik a többi közé...

Még egyszer köszönöm!

Beren

[ Szerkesztve ]

(#64228) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Üdv. Egy kis helyet szerettem volna nyerni az asztalon. (na meg hogy kicsit magassabban legyen a monitor) Volt otthon laposvas, flex, fúró, alapozó spray, meg zöld spray, plusz gumialátét, csavar, anya. Gondoltam ha már vasárnap csapok egy kis zajt :DDD (nem sokat zajongtam azé na)
Ez lett az eredménye a mai barkácsolásnak.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#64229) Pete55555 válasza Pécsi gyerek (#64228) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Fain lett!

Az a téglából készült hanbgdoboz is jó ;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#64230) Pécsi gyerek válasza Pete55555 (#64229) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Azt nem én gyártottam. :D De a kis fekete pc házat igen.A legtutibb minigépem,h110 alaplap+g4560+2×4 gb ddr4.Ssd vel villamgyorsan megy rajta az F1 :C

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#64231) macilaci78 válasza Pécsi gyerek (#64228) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kábelt az erősítő mögött engedd le. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#64232) lemmy71 válasza Pécsi gyerek (#64228) üzenetére


lemmy71
őstag

Jó az a rádióerősítő a háttérben, nekem is van egy pár hasonló darab, szeretem a vintage cuccokat :DDD

(#64233) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Gondoltam rá.Csak nem elég hosszú a kábel,plusz ha elég hosszú is lenne,akkor is kellene egy tartót csinálni neki,hogy normálisan nézzen ki.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#64234) Pécsi gyerek válasza lemmy71 (#64232) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Fisher márkájú.Megvan vagy 20 éve.Szóval kb az életem felét vele éltem le. :D

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#64235) Barret001 válasza lemmy71 (#64232) üzenetére


Barret001
addikt

Túl fiatal,én az öregebbeket szeretem :D A mai hulladékok csak szemétre valók.

(#64236) lemmy71 válasza Barret001 (#64235) üzenetére


lemmy71
őstag

15 - 20 évvel ezelőtt hobbiként én is foglalkoztam régi rádiókkal, de mivel csak a helyet foglalták megváltam tőlük. Egy beethoven 2. és egy orion ar604. megtartottam, ezek nagyon szépen szólnak. Pakolászás közben találtam egy budapest skálaüveget és gombokat egy tábla csokiért vihető :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64237) macilaci78 válasza Pécsi gyerek (#64233) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gyorskötöző talp. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#64238) Pécsi gyerek válasza macilaci78 (#64237) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Igen a gyorskötöző mindenre is jó :C

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#64239) capafog23


capafog23
őstag

Sziasztok, fa barkács tanácsban érkeztem ide hozzátok.

Monitorállványom megrogyasztotta az ikea-s asztallapot. [kép]

Én azt gondoltam ki hogy vennem kéne valahol egy 1,5-2 cm vastagságú bútorlapot, valamilyen kemény fából.
Levágatni valamilyen 20*20-30*30-as méretre és berakni pluszba az asztal meg az állványtartó közé és akkor én úgy gondolom hogy az szétoszlatná a terhelést.

Mit gondoltok? van jobb ötletetek?

(#64240) imibogyo válasza capafog23 (#64239) üzenetére


imibogyo
veterán

Az is működhet, de én pl. anno egy 40-50 cm hosszú 80x5 mm-es laposvasat csavaroztam végig az asztallap hátsó-alsó élén hasonló feladatok ellátására és az is jól működött. Mivel alapból csavaros a felfogatásod szerintem még oda sem kell fogatni az asztallaphoz bármit is használsz majd. Persze ha felcsavarozod úgy sokkal kényelmesebb...

(#64241) macilaci78 válasza capafog23 (#64239) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy 20-30 cm hosszú laminált padló is elég hozzá, valami maradék kivitelezésből.
Azért horpadt be, mert az a szar egy papírrácsbetétes szendvicspanel, kb 4 mm maga a borítás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#64242) Visormail


Visormail
addikt

Üdv! Az LG minihifinek már minden baja volt, úgyhogy vettem a hangfalaihoz egy minierősítőt.

Gondoltam akkor már az LG feliratot ne hagyjam veszni, bár a logón kívüli +L betű atomjaira tört a process során

A maradék azért szépen odaragadt :D

Remélem itt azért értékelik a kemény (és szinte hibátlan) munkát.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#64243) Nerazim válasza Visormail (#64242) üzenetére


Nerazim
őstag

Üdv!
Meg vagy elégedve ezzel a kis erősítővel? Régóta szemezek már ilyenekkel (ali, ebay) de még nem mertem megvenni. Milyen hangfal van rákötve?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#64244) Samus válasza Nerazim (#64243) üzenetére


Samus
addikt

Ugyanez érdekelne engem is :)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64245) Inhouse válasza Nerazim (#64243) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem kell félni tőlük. Nekem nem pont ilyen van, de szépen szólnak az árukhoz képest. Általában ez a méret max. 2*15W (PWM erősítő). Ha van benne rádió, az sajnos nem túl érzékeny, nincs rendes tuner kocka bennük. A távirányítójuk szokott még rövidlátó lenni. Bluetooth-nál néhány terméknél előfordul, hogy csendes résznél van egy jellegzetes zavar jel, de nem vészes. Az enyém 2 autós nagy ovál hangszóróra van kötve, egy kisebb bulihoz elég, meg otthon munka közben az szól.

Üdv Inhouse

(#64246) Gézengúz válasza Inhouse (#64245) üzenetére


Gézengúz
addikt

Emelett pl. [link]
Nem is nagyon kell már rádióvétel. Szerintem. BT van benne, onnantól meg :U

[ Szerkesztve ]

(#64247) Barret001 válasza Gézengúz (#64246) üzenetére


Barret001
addikt

50%-ban a rádiót is internetről hallgatom már.Nincs gond az érzékenységgel :D

(#64248) Samus


Samus
addikt

Most fogok először kinyomópisztollyal dolgozni (PU ragasztóhabbal, gipszkartonhoz). Meddig lehet egy palackot a pisztolyon hagyni? Meddig lehet a pisztolyban hab, úgy hogy nem takarítom ki (vettem hozzá tisztítófolyadekot, pisztolyra csavarhatót)? Tehát mennyi szünet lehet két fújás között? Kell valamit az elejére húzni, vagy maradhat ahogy van?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64249) Visormail válasza Nerazim (#64243) üzenetére


Visormail
addikt

Én meg vagyok vele elégedve nagyjából, itt linkeltem a hirdetést, ott alin írtam egy review-t is, azt olvasd el (angolul van, ha nem megy akkor leírom ide is). Ezt én csak PC hangszórónak használom játék/netrádió célra, minden másra van rendes főrendszerem, úgyhogy nem próbálgattam flac zenékkel vagy ilyesmi, amúgy is csak nemrég raktam össze. Ebben amúgy rádió nincsen, csak a felirat.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#64250) Inhouse válasza Gézengúz (#64246) üzenetére


Inhouse
őstag

Én VLC-vel nyomom és saját listával.

Ebben még nincs BT, ezért azt külsőleg oldottam meg, az USB-s cucc egy BT vevő.
Ami apróság lenne, hogy a gombokat nem ilyen sorrendben raknám rá, valamint a kielző/USB aljzat elhelyezése sem ideális. Jól szól, a magas, mély középállás.

Üdv Inhouse

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.