Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83001) Top cat válasza Essejó (#83000) üzenetére


Top cat
őstag

Kamu. :D A hasznos energia mindig kisebb, mint a befektetett.

(#83002) PitLee válasza 123xyz (#82951) üzenetére


PitLee
őstag

Én úgy próbálkoznék, hogy a köracélt egy sima felületre feltenném, majd melléraknák valami egyenes kb fele olyan vastag dolgot, ekkor már tudsz húzni rá egy egyenes vonalat.
Ez a vonal lesz a bázis, kiindulási vonal, hogy ez lesz a furatok vonala vagy csak a fúró sablont igazítod hozzá az mindegy.
Fúrósablonból sok megoldás létezik akár keményfából és valami fém csődarabból te is csinálhatsz egy ideiglenest vagy veszel valami hasonlót.
https://youtu.be/EB1j4-Mtdi4

(#83003) PitLee válasza do3om (#82985) üzenetére


PitLee
őstag

A gyári álló hasítók legtöbbjén a munkahengernek van szállítási és üzemi pozíciója .
https://youtu.be/7RfsoJLwHII?t=75
Azontúl az EU és az amerikai biztonsági előirások mások.
pl: EU-ban szigorúbb van hogy mindkét kéz kell a hidraulika működtetéséhez,
míg pl Kanadában meg ilyen szelepekkel is engedik a forgalomba hozatalt
https://youtu.be/hqd8M8p8CQY?t=706

(#83004) do3om válasza PitLee (#83003) üzenetére


do3om
addikt

Én nem azért akarom hogy igy furikázzam, hanem ha kell zárt helyre csak igy lesz eltenni. A másik hogy nem nekem ez szabadon álló lesz, igaz kerék lesz neki de az sem távol a váztól, vagyis minél alacsonyabb súlypontja legyen.
A másik része.... Ez saját házi munkára lesz, a gépeim mind veszélyesek :DDD

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#83005) cinemazealot válasza Essejó (#83000) üzenetére


cinemazealot
addikt

Fogcsikorgatva, de tegyük fel, hogy önmagát azért képes elvinni a cucc, ha tényleg annyira szuperül sikerül összerakni a csapágyazást, hogy minimális legyen a súrlódási veszteség. Gyanús viszont, hogy a motor kapcsain pont 230 V (228 V) van és a forgásából eredő rezgés is pont 50 Hz egész számú többszöröse. Mi ennek az oka? Honnan tudja az a szerencsétlen motor, hogy pont ennyivel kell pörögnie? :F Az is gyanús, hogy az első próba beröffentés alkalmával csak 2 tekercs volt bekötve a 4-ből, mégis ugyanolyan könnyedén felpörgött, mint később. De a leggyanúsabb a következő:

- 24:26-nál berántás után ~1 másodperccel (tehát a max. fordulatszám néhány százaléka környékén), még bőven felpörgés legelején egyszer csak elkezd világítani a képernyő bal harmada környékén látható kapcsolós aljzatok glimmlámpái.
- 27:01-nél viszont, amikor lekapcsolja, ugyanez a glimmlámpa már kb. 95%-os fordulatnál elalszik.

Elfogadom, hogy a glimmlámpák fényereje nem lineárisan arányos a feszültséggel/fordulatszámmal, de hogy ekkora eltérés lenne a fel- és legerjedés között... :N

Viszont azt állítani, hogy 20 kW a teljes kivehető teljesítmény, meg hogy házi vízmű, számítógép, fúró, flex, dekopír stb. egyszeri kb. 1-2 kW-os terhelése, de még a gépek bekapcsolásakor jelentkező áramlöket sem biccenti a generátor fordulatszámát és még a házi vízmű által locsolt víz sugara se kornyad le egy pöttyet sem... na, ne! :N Szórakoztató videó, nem több, de nem ok nélkül nem vállalják az arcukat a készítők. Átverés.

#83001 Top cat
Ennek épp ellenkezőjét bizonyítják a manapság egyre gyakrabban hallható fúziós erőműves kísérletek, csaxólok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#83006) Top cat válasza cinemazealot (#83005) üzenetére


Top cat
őstag

Az a cucc nem igazán úgy néz ki mint egy tokamak. :DDD

(#83007) cinemazealot válasza Top cat (#83006) üzenetére


cinemazealot
addikt

Tény. :R De nem vetted észre, hogy a srác még gumikesztyűt is felvett a hitelesség és a steril labor körülmények megteremtése érdekében?! :D Komolyan már...

[ Szerkesztve ]

(#83008) Top cat válasza cinemazealot (#83007) üzenetére


Top cat
őstag

Időről időre előkerülnek ilyen, ingyen energia videók. :D Mindig vannak olyanok, akik beveszik.

Ennek a videónak az esetében, elég csak a Lenz-törvényt ismerni.

(#83009) PROTRON válasza cinemazealot (#83005) üzenetére


PROTRON
addikt

De hát van benne ERDZSÍBÍÍÍÍÍÍÍ akkor ez + ezer fps!!!
Ja várj az egy másik játék, akkor ez + ezer enerdzsííí...dzsíííí.

BTW a fúziós erőművek is köszönik szépen, megbarátkoztak az emberiség által ismert fizikával, épp ezért kell nekik üzemanyag. ;)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#83010) Sándor -P20- válasza Top cat (#83006) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Nem értitek a lényeget.
Az márpedig tuti egy tokamak, hiszen van benne RÉZDRÓÓÓT!!!
A csáóóó biztos hogy egy időutazó!!! :Y :Y
A messzi jövőből jött fénypos-al..
Ott már így működnek a dolgok :D

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#83011) Ribi válasza Essejó (#83000) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pont annyira mint a többmillió másik a neten?
És amúgy sincs rajta zöldfehér, szóval.

[ Szerkesztve ]

(#83012) Barret001 válasza Ribi (#83011) üzenetére


Barret001
addikt

Amíg sokan elhiszik,lehet belőlük bevételt lapátolni! Alapból meg sem nézem őket.-1 megtekintés :)

(#83013) PROTRON válasza Barret001 (#83012) üzenetére


PROTRON
addikt

Naja a negatív reklám is jó reklám, biztos azért kötnek bele a gonosz tudósok, mert igaza van. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#83014) pjen válasza PROTRON (#83009) üzenetére


pjen
félisten

Végül is egy hőszivattyú például több energiát ad mint amennyit a hálózatól felvesz és van még pár ilyen, például a nap elem. Attól most tekintsünk el, hogy a NAP az üzemanyag forrás, hiszen mindennek az. :)

(#83015) Essejó válasza pjen (#83014) üzenetére


Essejó
veterán

Azért speciel engem érdekelne, hogy Tesla autóját mi hajtotta. Mert volt a tetején egy qrva nagy antenna, viszont belső égésű motor az nem

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#83016) pjen válasza Essejó (#83015) üzenetére


pjen
félisten

Sok minden hajthatta. Csak érdekesség képen, van egy könyvem, száguldó kerék a címe. Abban van egy oerlikon kisérlet.Az autóban egy lendkereket extrém fordulatra pörgettek, aztán áttételen keresztül hajtotta a kocsit.Egy kanyarodásra kíváncsi lettem volna.

(#83017) NeoPampalini válasza Essejó (#83015) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ez egy urban legend, több variációval, több évben történt előfordulással. :D Kb. semmilyen infó sincs róla, ami hiteles lenne. :D

(#83018) PROTRON válasza pjen (#83014) üzenetére


PROTRON
addikt

Tudom hogy trollkodsz mert Te is tudod hogy nem, nem ad több energiát mint a fizika engedi, nem csinál energiát, hanem átalakít.
Óvatosan az ilyen trollkodásokkal, mert ripszropsz ott találod magad az életiskolája blogon, ahol az ilyeneket benyalják aztán rád hivatkoznak akkor is, amikor Te csak röhögtél rajtuk a monitor előtt. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#83019) pjen válasza PROTRON (#83018) üzenetére


pjen
félisten

Tulajdonképpen energiát csak a nap csinál, mi csak átalakítjuk. Ennyi erővel mind csak trollkodás. Esetleg az a fúziós erőmű lehetne az ellenpélda. :)

(#83020) Gyarmati_ válasza pjen (#83016) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Régen voltak ilyen buszok is, állomáson felpörgették a kereket, azzal halad. Az audi is használt ilyesmi megoldást energia tárolására a 24 órás versenyeken ha jól tudom.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#83021) Barret001 válasza pjen (#83016) üzenetére


Barret001
addikt

Nem értem a problémádat,ez egy rendszeresen használt technológia,sok járműben.Igen, [Autóban]is! És nincs gondja a kanyarodással sem,mert nagyon stabil! Elég neki emmiatt 2 kerék is :D

(#83022) Essejó válasza NeoPampalini (#83017) üzenetére


Essejó
veterán

Anno igen komoly Akadémikusok megállapították, hogy a vasúti közlekedésnek nincs jövője mert 40 M/h felett az emberek megfulladnak a vasúti kocsikban a levegő hiányától.
Amíg a benzint és a gázolajat egyre drágábban el tudják adni, addig hol engednének bármi hivatalost megjelenni a 0 ponti energiáról.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#83023) Essejó válasza Barret001 (#83021) üzenetére


Essejó
veterán

Mondjuk ha leáll a giroszkóp akkor mennyire stabil vajon? ;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#83024) pjen válasza Barret001 (#83021) üzenetére


pjen
félisten

Nem az én problémám, a könyv is foglalkozott vele.

(#83025) Barret001 válasza Essejó (#83023) üzenetére


Barret001
addikt

Felborul...XD

(#83026) do3om válasza do3om (#82985) üzenetére


do3om
addikt

Összeraktam a munkahengert egy próbára. Az biztos hogy nem kell majd kapkodni mellette. De nem baj, otthoni használatra nem kell sietni. Na meg van a kúpos hasító, ami elég szaporán csapja szét a méteres fát, de igy majd ami nagyon vastag arra ez jó lesz. Kúpos ha beszorul valami brutál fába elég időigényes kiszabadítani, szóval az hogy ez lassú ott behozzha ha elviszi.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#83027) NeoPampalini válasza Essejó (#83022) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

???? Ezt a kommentet nem nagyon tudom hova tenni. :D

Mielőtt elmegyünk gonosz háttérhatalom irányba: én Tesla állítólagos autójáról írtam, nem egyébről. :D Semmi háttér nincs hozzá, egy soha nem létezett unokatestvér "vallomásán" kívül semmi sem említi, hogy valaha létezett volna az az autó. :D

(#83028) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Van a gyerekemnek egy beltéri hintája. Áthidalóban van két fém kampó, és ebbe akasztok egy fém karabinert, aminek végén a hintakötél van. A gondom az, hogy a két fém egymáson súrlódik, és ez sokszor zavaró hanggal is jár. Gondolom idővel ki is kopnak majd. Mit ajánlanátok ennek kiküszöbölésére? A kettő közé létezik mondjuk olyan műanyag elem, amit betudok közéjük tenni, vagy kenjem be (nem tudom milyen) olajjal?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#83029) macilaci78 válasza AssAssynn (#83028) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én csövet húztam rá. Teflonzsír jó lehet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#83030) Pete55555


Pete55555
Topikgazda

Sziasztok - újra!

Bizonyára észrevettétek /remélem :D/ hogy az utóbbi időben eléggé el vagyok tűnve.
Ennek 3 oka volt:
1: Munkahelyváltás
2: Építkeztünk
3: Egy kicsike ember.

Mostmár beköltöztünk, majdnem minden kész, persze vannak kisebb-nagyobb dolgok amik még váratnak magukra, úgyhogy barkácsolni fogok... illetve lesz is lehetőség, még szeretnék egy műhelyet hátra, ehhez készíttettem is egy 3,5x6m placcot, ezen lesz majd egy lemezgarázs, vagy valami hasonló.

Szóval próbálom újra felvenni a fonalat, és jelentkezni majd jobbnál jobb dolgokkal :D

...Szeretem leracsniztatni...

(#83031) PROTRON válasza Pete55555 (#83030) üzenetére


PROTRON
addikt

De a 3 "ok" közül melyiket csináltad Te? Muhahahahaaaaa

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#83032) AssAssynn válasza macilaci78 (#83029) üzenetére


AssAssynn
őstag

Mármint milyen csövet, ilyen vékony átlátszó szilikoncsövet? Jó az ötlet. Meddig bírja?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#83033) macilaci78 válasza AssAssynn (#83032) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Passz, ilyen felhasználásra nincs tapasztalatom, de könnyen cseréled.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#83034) AssAssynn válasza macilaci78 (#83033) üzenetére


AssAssynn
őstag

Hm, köszi, kipróbálom. :R

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#83035) PROTRON


PROTRON
addikt

A munkaállomás transzformálódik és ehhez kellene szereznie egy durva kipufogó kéményt, mint ami Optimus Primenak van...160x30(40)mm-es, legalább 1,5mm falvastagsággal.

Elsőre néztem zártszelvényt, de ugye azt ha nem tudsz guberálni 6 folyóméterben árulják, ami nem szimpi a 30k árával ebben a szélességben. Persze lehetne csak 40x40-es szerezni 12k-ért aztán azt feldarabolni, de azért még nézelődök...
Másodikként nézem ezt a műanyag légcsatorna lehetőséget [link]
Csak a méretek sem stimmelnek(ez ugye 110x55mm-es, nekem meg 160x30 vagy 160x40 kéne), meg nem tudom mennyire masszív, mert hogy egy 1000W-os EVGA tápegységet fúrnék fel az oldalára....
Van valakinek még tippje honnét tudnék szerezni?

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#83036) Inhouse válasza AssAssynn (#83028) üzenetére


Inhouse
őstag

Igen elkopik...
Mivel a beltéri hinta sok esetben az ajtókeretbe van tekerve, a hintázás végével le kell venni, mert útban van, legalábbis nálunk. Így a kenés hamar megbosszulja magát, mert összekeni magát az ember, amikor akasztja ki a karabínert. Amúgy sem hozta a várt eredményt. Én a műanyag csövet nem próbáltam. Az igazi a hinta idom lenne, erre gyártott fém elemek között egy műanyag. Nem tud széthullani, nem rágják meg egymást a fém darabok, nem zajos, csak rohadtul drága. Én nem vettem meg...
Egyszer hegesztettem egy csapágyházat a legolcsóbban kapható autós csapágyhoz, valami keleti csoda volt, talán Wartburg. Csak ez meg nagyobb volt a kelleténél, a belmagasságunk meg kicsi, így nem az igazi...pedig az nem kopott volna el, csak a hegesztésen múlik, hogy fennmarad-e a helyén. :) Arra már nem emlékszem az hogyan volt könnyen levehető... :F

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#83037) AssAssynn válasza Inhouse (#83036) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszi, na pont ilyen "hinta idomra" gondoltam én is, csak nem találok ilyet még erre a névre rákeresve sem.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#83038) Essejó válasza AssAssynn (#83037) üzenetére


Essejó
veterán

Esetleg innen, ha másnak nem hát ötletadónak?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#83039) pjen válasza PROTRON (#83035) üzenetére


pjen
félisten

Szia. Nálunk van egy vastelep ahol elvileg fél szálat is lehet venni. 1 éve még lehetett.

(#83040) Janusz001 válasza AssAssynn (#83032) üzenetére


Janusz001
őstag

Nem tudom, hogy a kampó hanyas köracél, én húznék rá egy darab fél colos slagot, fillérekből megvan, szerintem sokat kibír, elkopik, cseréled.

Vagy van ilyen rugalmasabb vékony cső öntöző rendszerekhez, szintén pici pénz/métere.

[ Szerkesztve ]

(#83041) imibogyo válasza Pete55555 (#83030) üzenetére


imibogyo
veterán

Gratulálok! Sok egészséget és kitartást hozzá (neki is)! ;)

(#83042) lemmy71 válasza Archttila (#82549) üzenetére


lemmy71
őstag

Ez jó ragasztó, én ebből a víztiszta változtatott használtam a Zuk2 üveg hátlapjához.

(#83043) lemmy71


lemmy71
őstag

A nejem céges gépén a "céges informatikus szakembör" elvégezte az éves rendszer karbantartást. Egy bazi nagy csavarral az oldalában hozta vissza:C

(#83044) lemmy71 válasza PROTRON (#83035) üzenetére


lemmy71
őstag

Vegyél alumíniumot, azt súlyra adják, legalább is nálunk és könnyebb is vele dolgozni;)

(#83045) PROTRON válasza lemmy71 (#83044) üzenetére


PROTRON
addikt

és #83039 pjen

Köszi a tippeket, az elszállítással is gondom van BTW.
Meg amúgy a vágásért szoktak díjat felszámolni.
Amúgy az egyik vastelepnél az alu pl egységárra drágább, pl zártszelvény hosszra nézve.
Igaz mint ötvözött alu lehet hogy bizonyos felhasználásomhoz jobban illene...ALMgSi-nek mennyivel jobbak a hővezetési és hőleadási tulajdonságai, mint más alumíniumnak?
Azt tudom hogy az acélnál jobb.

Ezért is akartam mint szerkezeti elemet acélt használni, mert a mellette áramló forró levegőtől minél kevesebb hőt vegyen át és adja tovább a tápegység irányába.

Mondjuk megfordítva, ha az áramló levegőt feltudom használni hogy a tápegység a seggén keresztül is le tudjon adni hőt, az jótékony lehet...

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#83046) Phülöp válasza PROTRON (#83045) üzenetére


Phülöp
addikt

AlMgSi inkább a szakítószilárdság okán hasznos.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#83047) PROTRON válasza Phülöp (#83046) üzenetére


PROTRON
addikt

Látszik régen voltak gépész anyagismeret előadások...
Hmm tehát mint szerkezeti építéshez, ahol statikailag kell megtartania a tápegységet ott használható ha megfelelő a zártszelvény falvastagság ha jól értem?
Mert így lehet végül még is ez lesz a nyerő az acél zártszelvényhez képest, hogy jobban leadjon hőt a tápegység háta.

Én 2 mm falvastagságú zártszelvénnyel szemezek jelenleg ilyen okból, ez az 1kW tápegység kb 3,6 kg tömegű...de lehet az 1,5-ös is elég lenne.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#83048) Dani_kp válasza Pete55555 (#83030) üzenetére


Dani_kp
őstag

Nagy gratula :R , az építkezés bevállalásához is és az új munkához is :)) .
Így hogy mondod, valóban aktívabb és "termelékenyebb" voltál régen :B .
No, de újra üdv köztünk :C .

https://ingatlan.com/33821564

(#83049) Stylewars_kp válasza lemmy71 (#83043) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Neee. Baaz. :N :(

(#83050) AxBattler válasza lemmy71 (#83043) üzenetére


AxBattler
félisten

Aztak*! :Y :R

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.