Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64401) Satyricon válasza Barret001 (#64393) üzenetére


Satyricon
addikt

Nem, sajnos nem férni hozzá fentről

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#64402) ch003067


ch003067
addikt

Sziasztok !

Festékkel / festéssel kapcsolatban lenne kérdésem .

Vas kalodákat szeretnék felújítani, és ehhez keresnék megfelelő festéket.
Létezik olyan megoldás amit enyhén rozsdás felületre is fel lehet vinni anélkül hogy 2 hét után ledobja a festéket ? Ha pár hónapot kibír az már elég lenne.
Kompresszorral lenne fújva.
Szürke vagy fekete lenne a nyerő .

Köszönöm ha tudtok segíteni !

(#64403) freelanced válasza creation (#64400) üzenetére


freelanced
addikt

Köszi!

Az a baj itt fenn Pesten nincs fúróm. Mert a készlet 500-ért okés de 15-20 egy fúróért.

Lassan veszek egy új házat :D

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#64404) creation válasza freelanced (#64403) üzenetére


creation
senior tag

Este tudok segíteni neked, ha gondolod / vagy ha leugrasz Dunaharasztiba.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#64405) DonElvis válasza freelanced (#64399) üzenetére


DonElvis
tag

Áholy,

Ha nem akarod, hogy a csavar körűl sérűljön a ház festése, egyszerűen ragaszd le maszkolószalaggal. Tudom, hogy topichűen zőcsárga szigszalaggal kellene védeni a házat, de a maszkolószalagból lehet venni jó széleset is, valamint nem hagy nyomot az eltávolításakor.

A csavarba meg csiszolnék nútot dremmellel. Lehet, hogy csiszolás közben már meglazulna a csavar. nálam sokszor volt már rá példa.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#64406) freelanced válasza creation (#64404) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm! Este Pesten leszel? Az a baj nincs autó így kevésbé vagyok mobil a 20+ kilós cuccal.

DonElvis

Köszi az jó ötlet nézek a praktikerben majd. A dremmel is jó néztem már én is csak az aincs itthon :D

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#64407) Barret001 válasza DonElvis (#64405) üzenetére


Barret001
addikt

"A csavarba meg csiszolnék nútot dremmellel." Már akinek van ilyen gépecskéje ugye?

(#64408) creation válasza freelanced (#64406) üzenetére


creation
senior tag

Kicsit off nekem az elkövetkező pár nap és hét (esküvő + nászút). Ezért csak akkor tudunk ilyet megejteni, ha vagy hozod, vagy pont arra járok amerre vagy. Folytassuk privátban / telefonon és megálmodjuk a megoldást. :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#64409) cinemazealot válasza creation (#64408) üzenetére


cinemazealot
addikt

Gratula! :C

(#64410) creation válasza cinemazealot (#64409) üzenetére


creation
senior tag

Ezerköszi :D

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#64411) freelanced válasza creation (#64408) üzenetére


freelanced
addikt

Köszi!

Még jelzek. Ha esetleg van valakinek a napokban kölcsön egy eszköz megköszönném ha jelezné. Ha nem akkor marad a várakozás.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#64412) DonElvis válasza freelanced (#64411) üzenetére


DonElvis
tag

Ha Creation mester távol lenne, Budapest IV. kerületében tudok segíteni neked. Nemrég bővűlt a műhely egy egyenes csiszolóval, mert a dremmel már néha kevésnek bizonyúlt, ideje lenne kipróbálni :-) Ha érdekel a lehetőség folyt. köv privátban.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#64413) hegegabi80 válasza hegegabi80 (#64364) üzenetére


hegegabi80
addikt

Megfurtam egy kicsit a hőcsövet, vagy is csak kicsit belenyomtam a fúrószárat és már be is szakadt. Kiszárítottam hajszárítóval, esetleg ezt a lyukat be tudnám vagy lehet tömíteni valamivel? Tudom hűtés szempontjából már nincs jelentősége, csak még se legyen ott a nagy lyuk.

(#64414) Pete55555 válasza hegegabi80 (#64413) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Forrasztás lenne a legjobb szvsz.

...Szeretem leracsniztatni...

(#64415) lemmy71 válasza Satyricon (#64388) üzenetére


lemmy71
őstag

Az a csavar képszerint még vidáman furat fölött van, tegyél rá egy 10 anyát és CO val telibe hegeszteni és kijön, nem kell ennek olyan nagy terpeszt venni. Ennél komolyabb és mélyebben beleszakadt csavarokat szedtem már ki ezzel a ráhegesztéses módszerrel :K A forrasztólámpa meg a bádogosoknak való csatornázásnál :DDD oda amúgy is egy szúrt láng kellene nem egy malacpörkölő :DD Amúgy az ilyen rozsdás belerohadt csavaroknál, lazítás előtt kalapáccsal egy embereset ráverünk, de azért ésszel nem és nem verjük szét a lapolást :D

[ Szerkesztve ]

(#64416) hegegabi80 válasza Pete55555 (#64414) üzenetére


hegegabi80
addikt

Én is arra gondoltam, csak hátha van valami más is. De ez a legyegyszerűbb otthon kivitelezhető. Esetleg valami praktika tanács stb. miként érdemes csinálni.

(#64417) do3om válasza hegegabi80 (#64416) üzenetére


do3om
addikt

Nem látszik, úgy sem ha fel van rakva, a hűtésben meg annyira nagy veszteség nem lesz miatta.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#64418) do3om válasza freelanced (#64396) üzenetére


do3om
addikt

Még megpróbálhatnád csavarhúzóval, annyira még nem gáz a feje. Ha valami jó beleillő lenne aminek lesz még fogása hátha megindul, csak nyomjad jól ne ugorjon meg.
Már amennyire engedi nyomni hogy ne hajlítsd el a lemezt.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#64419) freelanced válasza do3om (#64418) üzenetére


freelanced
addikt

Az lesz nézek valamit ma és reménykedek :D

Köszi!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#64420) hegegabi80 válasza do3om (#64417) üzenetére


hegegabi80
addikt

Most még annyira rápróbáltam a bordát, mikor a gyári bordát levettem, mégis meddig ér a majd a cpu kupak. Bizony a két szélső hőcső is érintett.
Egyenlőre feldobtam a True Spirit 90M Rev.a-t. Max ha nagyon kell feldobom a Matterhornt (amit még tőled vettem), bár nem biztos, hogy elfér.

[ Szerkesztve ]

(#64421) freelanced


freelanced
addikt

Köszönöm mindenkinek!

Sikerült kikönyörögnöm a csavart.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#64422) DonElvis válasza ch003067 (#64402) üzenetére


DonElvis
tag

Áholy,

Ez kell neked:

[link]

Nem olcsó festék, de megéri. Nem kell (és szerintem nem is lehet) fújni, de ecsettel sem sokkal több idő, ráadásúl ezutóbbi takarékosabb módszer.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#64423) do3om válasza freelanced (#64421) üzenetére


do3om
addikt

Végül mi lett?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#64424) letepem válasza ch003067 (#64402) üzenetére


letepem
aktív tag

Kalapácslakkot vegyél szerintem, hammerite is az csak márkás és ezáltal drágább is.

Sajnos egyik sem tökéletes megoldás, hammerite-tal is jártam már úgy, hogy pár hónap után átütött a rozsda...

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#64425) Barret001 válasza letepem (#64424) üzenetére


Barret001
addikt

A hámló réteget akkor is le kell szedni,ha rá van írva a dobozra,hogy rozsdára festhető.Ebben az esetben nem fog átütni a rozsda,mert a festék tartalmaz passziváló adalékot.

(#64426) lemmy71 válasza ch003067 (#64402) üzenetére


lemmy71
őstag

(#64427) pjen válasza Barret001 (#64425) üzenetére


pjen
félisten

Én a fagor mosógép tetejét fémtisztára csiszoltam,lekentem vele,egy fél év után átrozsdásodott.

(#64428) lemmy71 válasza pjen (#64427) üzenetére


lemmy71
őstag

Használj Alkyton -t és a hozzávaló alapozót, alu - réz - horgany felületeknél pedig Galvinol alapozót, bár én a horganyzott felületeket először sósavval áttörlöm majd budaprimerrel fújva alapozom, utána bármivel festhető nem fog leperegni :K

(#64429) hotkar válasza lemmy71 (#64428) üzenetére


hotkar
aktív tag

Olcsóbb egy új mosógép ☺

(#64430) tvamos


tvamos
nagyúr

Az en ganyom ez a gaming computer:

Sajnos keves lett a gpu hutes, valami komolyabbat kell majd ujitanom!

Esetleg valami jo filleres otlet?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#64431) Gézengúz válasza tvamos (#64430) üzenetére


Gézengúz
addikt

A memóriák nem melegednek? Az ssd elhelyezése tetszik.

(#64432) elfelejtette válasza tvamos (#64430) üzenetére


elfelejtette
veterán

Intel gyári hűtőt én low-profile vga-ra raktam anno, a hely szűke miatt a lamellákat két oldalon le kellett fűrészelni róla... :DD
Ha alá tudod támasztani a vga-t, és ezen a vonalon maradnál, akkor egy tükör políros S462-es hűtőt aplikálnék arra a kártyára.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#64433) pjen válasza hotkar (#64429) üzenetére


pjen
félisten

Így van.Én is kidobtam a második kisérlet után.

(#64434) tvamos válasza Gézengúz (#64431) üzenetére


tvamos
nagyúr

Levettem az orajelet 1500-rol 800MHz-re, igy nem, de remelem, lesz azokra is hutes majd. Remelem, most kibir igy egy honapot!.. Szeretnek utana egy rez lapot, amivel ravezetem a RAM-ok meleget a gpu-ra.

(#64432) elfelejtette
Ha alá tudod támasztani a vga-t, és ezen a vonalon maradnál, akkor egy tükör políros S462-es hűtőt aplikálnék arra a kártyára.
Azt nem tudom, hogy milyen. Talan a proci hutot atszerelem ra, ha a procira lesz vizhutes. Meg persze, ha oda fer.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#64435) elfelejtette válasza tvamos (#64434) üzenetére


elfelejtette
veterán


Én ilyet tettem a vga-ra, csak aztán nem fért be a fekvő házba.

Ez volt a két oldalon lefűrészelt Intel hűtő.

Abit alaplap chipset hűtővel is próbálkoztam, de túl gyenge volt. De legalább jól nézett ki. :DD

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#64436) tvamos válasza elfelejtette (#64435) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ezt az intel proci hutot is kevesnek erzem. Elvileg 260W az a video kari.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#64437) Barret001 válasza tvamos (#64436) üzenetére


Barret001
addikt

"Ezt az intel proci hutot is kevesnek erzem. Elvileg 260W az a video kari." 260W már valóban sok neki.

(#64438) AxBattler válasza elfelejtette (#64435) üzenetére


AxBattler
félisten

A második nagyon fain egy LP kártyára.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#64439) Samus


Samus
addikt

Biztos van céltopik, de hátha kapok választ. Szóval kőzúzalékkal szeretnék lefedni egy placcot, a régi virágoskertet, ami a ház és a kerítés között van. 12x2m a terület, tehát 24m2. Nem kell vastagon, mert járva élete pár alkalommal lesz rajta maximum, minden oldalról betonjárda van (a ház tövében 40cm széles, a kerítés betonalapos, kitermelem a földet adott mélységben, hogy a kavics a betonnal szintben legyen), 3cm mélységben gondoltam (alatta geotextil, alatta pedig a már tömör föld). A problémám, hogy amit a feleségem szeretne (zúzott márvány) csak zsákban kapni, ezek 25 kilósak, és a létező leghalványabb fogalmam sincs, hogy mégis ebből én hogy számoljak M3 mennyiséget...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64440) batman. válasza Samus (#64439) üzenetére


batman.
senior tag

Tegnap töltöttem fel a kerti zuhany „elszivárogtatóját” 25 kg márványkaviccsal. (alatta kulé van) Igaz nem zúzalék, hanem „kavics”, de méretre tök ugyanakkora zsákban van az is. A gyeprács üreges része 9*9 cm. Ebből van 72 db, és nagyságrendileg 3 cm vastagságban terítettem. Ezek szerint a 25 kg 0,5832 m2 –re volt elég. A zsákon egyébként az volt 6 cm vastagon 0,3 m2.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#64441) tvamos válasza elfelejtette (#64435) üzenetére


tvamos
nagyúr

Most nezem csak, hogy mit csinaltal. Nagyon fajin!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#64442) Reggie0 válasza batman. (#64440) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert a kavics meretetol fugg, hogy hany kg/m3 lesz.

(#64443) batman. válasza Reggie0 (#64442) üzenetére


batman.
senior tag

Nyilvánvalóan, ezért is használtam a „méretre tök ugyanakkora” mértékegységet.
Ebbe szerintem +/- 5% eltérés belefér, de mivel csak 5-6 sor magasan láttam a raklapokat (egymás mellett voltak a zúzalékkal) tételezzük fel, hogy akár 10% eltérés is lehet. Az említett területre ez alapján 1000 Kg (900/1100 Kg) zúzalék szükséges.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#64444) #33253120


#33253120
törölt tag

Ezt úgy itt hagyom. Benne maradt a csőr a kocsiban, az elment, a hab meg azonnal kellett. :)
10mm² Mkh szigetelése lett rámelegítve.

Utólag eszembe jutott, hogy topichűbb lett volna ha zöld/sárga vezeték szigetelését teszem rá, de ez volt kéznél. :)

(#64445) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

230 mm sarokcsiszolót szeretnék venni.
2 fajtát néztem ki:
Maktec MT903 szállítással 25.990ft 3 év gari,
Makita GA9060R szállítással 27.500ft 3 év gari.
Tégla és beton vágáshoz kellene.
Melyiket érdemes venni vagy mindegy?

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#64446) Samus válasza #33253120 (#64444) üzenetére


Samus
addikt

Engem az jobban érdekel, hogy fejtetted ki a vezetőt a köpenyből, hogy utóbbi sértetlen maradt...mert az MKH ugye sodrott.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64447) imibogyo válasza dewil666 (#64445) üzenetére


imibogyo
veterán

A Maktek a Makita "gagyi" márkája, bármilyen szépeket is írjon róla a gyár, nem hiába ajánlják napi használatra ők maguk is a Makita márkájú gépeket:

"A Makita elektromos kéziszerszámok új termékcsaládja a Maktec, a gépeket ugyanolyan feltételekkel használhatják mint a Makita gépeket és azokhoz azonos szolgáltatást nyújtunk: -3 év extra garancia, -ipari felhasználás, - ugyanolyan terhelhetőség. A gyártás Makita gyárakban, ugyanazzal a technológiával és minőségellenőrzéssel történik, a különbség: -egyszerűbb felépítés, design, - esetenként alacsonyabb teljesítmény, - alacsonyabb ár. A Maktec márkájú gépeket barkács felhasználásra ajánljuk! A professzionális, napi felhasználásra továbbra is a Makita márkát javasoljuk."

Ráadásul a Maktek 2000 W-os, a Makita 2200 W-os. A Maktek-nél nem látok sehol lágy-indítást és újraindulás gátlót, míg a Makita tudja ezeket. Ekkora árkülönbségnél egy érvet sem látok a Maktek mellett. :N

Én egy 9060R-t használok és elégedett vagyok vele. A teljes házfelújítást ezzel végeztem/végzem (több fal kivágása bontáshoz, ~65 folyóméter aljzatbeton felvágása a fűtéscsöveknek, vagy épp most ~10 centis betonjárda felvágását végzem vele (vagy 200 vágás lesz mire végzem 50-70 centis hosszokkal)) a rengeteg bérmunkáról nem is beszélve, ahol haszálom. Röviden terhelem rendesen. ;)

[ Szerkesztve ]

(#64448) #33253120 válasza Samus (#64446) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az elején szálanként húztam ki, de egy idő után le tudod húzni.

(#64449) dewil666 válasza imibogyo (#64447) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm!
Meg is rendeltem a Makitát :)

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#64450) Siriusb válasza #33253120 (#64444) üzenetére


Siriusb
veterán

Van ott találékonyság, kérem! :DD :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.