Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64751) pjen válasza seger (#64750) üzenetére


pjen
félisten

Ha elég erős az a motor akkor igen.Egy önindító motor például jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#64752) Samus válasza seger (#64750) üzenetére


Samus
addikt

Ez szett lenne? Jobban jársz a 220as verzióval, nem kell táp hozzá külön. Egyébként bármit rárakhatsz, azt kell megoldani, hogy kézzel is könnyen nyitható legyen (ne szoruljon, feszüljön, lógjon), akkor bármivel működtethető.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64753) Cirkaloo válasza Samus (#64748) üzenetére


Cirkaloo
tag

@Samus: köszi, igen ha netán kell valami, akkor szar ügy, max vissza forrasztom :DD
Flex atx tápot vettem, abból nem is tudom van-e moduláris, de ha van, akkor is piszok drága lett volna.

@Barret001: köszi szintén, annyira azért nem akarok belenyúlni. Na igen, a floppy a legfeleslegesebb :D

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#64754) NEMO1968 válasza Cirkaloo (#64753) üzenetére


NEMO1968
őstag

Na-na!!!
Ban egy CNC marònk,2017-es gyàrtàs,ès ott figyel benne a floppy mehajtò.😱😱😁😁😁

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#64755) lemmy71 válasza Cirkaloo (#64747) üzenetére


lemmy71
őstag

Kapd le a burkolatot és forraszd ki a felesleges kábeleket :K

[ Szerkesztve ]

(#64756) NEMO1968 válasza pjen (#64751) üzenetére


NEMO1968
őstag

Nagy lassìtò àttètelü csigahajtàssal igen.
Szerintem nem lenne elèg az indìtònyomatèk,vagy ha igen,akkor is tùl gyorsan mozgatnà.
Azèrt van fordulata is annak a motornak.☺☺.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#64757) Ribi válasza NEMO1968 (#64756) üzenetére


Ribi
nagyúr

Elég sok beépített áttételes motor is van úgy emlékszem. Esetleg valamilyen léptető motor?

(#64758) Barret001: eredeti kérdést olvasd el.
Fogasléces cucchoz kell.

[ Szerkesztve ]

(#64758) Barret001 válasza seger (#64750) üzenetére


Barret001
addikt

Persze hogy rakhatsz.
[kapunyitoo12V]

(#64759) seger


seger
addikt

Köszi mindenkinek! Igazából szettet neztem ki, 12V-os motorral van. Csak nem ismerem a kapunyitókat, ezért kérdeztem, lesz-e elég erős.

(#64760) Ribi válasza seger (#64759) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szettet?
EZ ITTEN BARKÁCS TOPIK VAZZE.
Itt kendácsolsz kapunyitót, valami bontott izébűl, vagy tessék menni innen világgá. ;] :DDD

(#64761) seger válasza Ribi (#64760) üzenetére


seger
addikt

Értettem!!!:D akkor megyek a sufniba, és csinálok valamit ablaktörlő motorból:D

(#64762) Ribi válasza seger (#64761) üzenetére


Ribi
nagyúr

Na ugye, így kell ezt :D
Ha egy nem elég, köss sokat párhuzamosan és lesz kis tank belőle.

Amúgy ha eccer ráírták hogy tudja, akkor annak nem a feszültség lesz az ellenlábasa.

[ Szerkesztve ]

(#64763) #33253120 válasza seger (#64761) üzenetére


#33253120
törölt tag

Tudom ajánlani a rulettgépet. :) Elég sokban Lada ablaktörlő motor hajtotta a kereket anno...

(#64764) imibogyo válasza seger (#64761) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem is abból készül majd. Lényegében már minden adott hozzá, csak a betonozással nem haladok. A vezérlést pedig megoldom majd egy 3.000 Ft-os távirányítós relével, természetesen végálláskapcsolós lesz a vezérlés, nem manuális... :K

Nem kell röhögni, de ez a mérnöki precizitású tervem... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64765) seger válasza imibogyo (#64764) üzenetére


seger
addikt

Toló kapu lesz?

(#64766) Panthera


Panthera
őstag

Biztos hülye kérdés, de hogyan van megoldva az áramszünet, elektromos toló vagy kétszárnyú kapuknál? :)

(#64767) emre válasza Panthera (#64766) üzenetére


emre
veterán

Ha szerencséje van akkor egy olcsó kváz színuszos pc szünetmentessel működni fog.
De lehet úgy áll hozzá mint én, akkor beszerez egy külső akkumulátoros szünetmentest, mert jó lesz az majd télen az kazán melegvíz keringetéséhez is.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#64768) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Támadt egy ötletem amit megszeretnék valósítani, csak nem tudom hogy meg éri e, és hogy működhet e.? Az ötletem az lenne hogy a tabletem aktív üzemidejét szeretném meghosszabbítani azzal hogy le csatlakoztatom a nagy kijezőjét, és külső kicsi 7"olos ra váltanám ami hdmin külön akksival működne, elvileg ezzel meg lehet növelni a gép idő tartalmát? Mert így kb 3 órát enged android és windows alatt, aztán lemerül," de készenlét alatt több napig el van mikor nem működik a kijelző" de ha külső kijelzővel külön akkuval oldanám meg, akkor elvileg megoldható lenne a 6 óra aktív használat? igazából átszabnám a masinát ami lehetne egy kicsi de komoly laptop, a gép amit barkács alá vetnék egy: onda 919v 4gbram, 64gbrom két rendszeres frissített biosu tablet. Mindig azon akadok fent hogy amikor a leginkább kéne akkor merül le, sok videót láttam a neten, nem megoldhatatlan a dolog, főleg, hogy van a gépen hdmi csatlakozó, csak kérdés, hogy az müködik e, ha nincs a tableten kijelző? A választ előre is köszi! bocs ha rossz helyre írtam, Ja, és ha neki álltam, akkor jövök videókkal, és képekkel majd, csak még be kell szereznem egy kijelzőt ami hdmis, és kb 6000mahs tölthetős elemeket, ami a kijelzőt látná el,"valahogy".
A válaszokat előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#64769) Panthera


Panthera
őstag

Nem annyira jó a kvázi ilyen célra, de elhanyagolható az az idő, amikor nincs áram, akkor viszont életmentő. Vagy a normál (nem akkumulátoros) üzemmódban sem kap a motor tiszta sinus jelet?

[ Szerkesztve ]

(#64770) Barret001 válasza Panthera (#64766) üzenetére


Barret001
addikt

Van rajtuk kézzel működtethető nyitó mechanika is.

(#64771) Barret001 válasza Marcsello31 (#64768) üzenetére


Barret001
addikt

Powerbank?

(#64772) Marcsello31 válasza Barret001 (#64771) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hali! Nem rossz ötlet, de a bank bírná a folyamatos használatot tabletre kötve? :). Pl egy 20.000mahs? Ha nem muszáj nem szednèm szèt átalakítva. Bírná a bank ezt a dolgot? A választ előre is köszönöm.

(#64773) Marcsello31 válasza Marcsello31 (#64772) üzenetére


Marcsello31
őstag

Ilyesmire gondolok. De esetem egyszerűbb lenne, https://m.youtube.com/watch?v=pFho9bYt6Us

(#64774) DJGABI válasza Marcsello31 (#64773) üzenetére


DJGABI
addikt

ez nagyon ronda már bocs. bár topichű az kétségtelen. az a pár collal kisebb kijelző szerintem nem spórol annyit. készenlétben persze alig fogyaszt, az összes modern proci ilyen már...

mennyit használod? nem is tudom hány száz inkább ezer lesz az [link] töltés-merítés után degradálódik a lítium akksi, de szerintem itt az nem mérvadó. valami gyorstöltést tud a tab? Inkább az lesz a gond gyorsabban fog merülni mint az 5V 1-2A-rel tölteni tudná. Ugyanez a proci volt Lenovo Miix 2-mben, kb ugyanennyi időt tudott feleekkora akksival, 8" kijelzővel.

Felbontást esetleg visszább venni Windows alatt? úgy talán nem tekerné annyira

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#64775) Marcsello31 válasza DJGABI (#64774) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hali! Tudom hogy ronda a dolog, gyorstöltèst Nem tud a tab. 5v 2amp?! Al tudom tölteni a gèpet. Android alatt már mindent kipróbáltam, sötét színű háttèr, energia takarèkos mód, csökkentett proci, háttèrvilágítás ki. De így is max 3 óra, 50perc. Windows alatt meg baszhatom :D.. ha nem vagyok otthon akkor sokat használom, jó lenne ez utitársnak. Arra is gondoltam hogy vennèk bele erősebb akkut. Hátha.de ha a te tábor is ennyit tud hát akkor még nem Tom. Azèrt ez èrdekes tèma. Kène egy barkács szaki nekem akihez elmehetnèk elmondani a tippjeimet. Igazából èn nem mernèk belenyúlni. De a powerbankot kipróbálom. Amúgy fullos a gèp. Arra is gondoltam hogy eladom. Ès veszek egy kèt szimes telefont. A diginet miatt.

(#64776) Barret001 válasza Marcsello31 (#64772) üzenetére


Barret001
addikt

Persze hogy bírja.Olyan kell,aminek van 2,1A-os kimenete.

(#64777) Barret001


Barret001
addikt

Mai alkotásom,100% újra hasznosított "szemétből" Világít is,mint a képen látszik :D USB 2.0 hosszabbító kábel.
Meleg takonnyal burkolva!

[ Szerkesztve ]

(#64778) Marcsello31 válasza Barret001 (#64776) üzenetére


Marcsello31
őstag

Èrtem, akkor olyat keresek. Köszi a segítsèget. :)

(#64779) Marcsello31 válasza Barret001 (#64777) üzenetére


Marcsello31
őstag

Cuki! Mi cèlból kèszült vagy mire? :D. Ügyes.

(#64780) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv,

Van ötletetek, hogy műanyag repedést hogy ragasszak be úgy, hogy vákum lehet belül?

Nem tudom pontosan milyen műanyag.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#64781) Ribi válasza MasterMark (#64780) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kicsit bővebben?

(#64782) MasterMark válasza Ribi (#64781) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

Switch Tax

(#64783) Barret001 válasza MasterMark (#64780) üzenetére


Barret001
addikt

Fekete szélvédő ragasztóval kend be,előtte jól kitisztítani,és körbe maszkolni ragasztó szalaggal.Szinte látszani sem fog.

(#64784) Barret001 válasza Marcsello31 (#64779) üzenetére


Barret001
addikt

Ebből készült,[előtte]a csatlakozó vége letört.Miért készült? Hogy megmentsem.Így lett belőle egy használható kábel.

[ Szerkesztve ]

(#64785) DJGABI válasza Barret001 (#64777) üzenetére


DJGABI
addikt

az a belógó 3rd arm is érdekes. :DDD arról esetleg kép?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#64786) Marcsello31 válasza Barret001 (#64784) üzenetére


Marcsello31
őstag

Èrtettem
Így világos, mentsük a menthetőt. :D. Tudtátok, hogy peltier modullal lehet áramot termelni ami teló töltèsre is jó! "Sört a nèpnek". :D

(#64787) Barret001 válasza Marcsello31 (#64786) üzenetére


Barret001
addikt

Lehet hát! Csak előtte nézd meg a hatásfokát is...

(#64788) Barret001 válasza DJGABI (#64785) üzenetére


Barret001
addikt

Csalódni fogsz,házi készítésű kókányolás.

[Ehunvan]

[ Szerkesztve ]

(#64789) Marcsello31 válasza Barret001 (#64787) üzenetére


Marcsello31
őstag

Èn is erre Gondoltam. Meg arra is hogy az ebayen vennèk sokat olcsóèrt, nem baj ha tèlre tèved ide hozzám a csomag. Egy 10v körüli kombót kellene összeeszkáválni,amit szivargyùjtós usbvel használnám ami 7v lenne. Vagy 5v. Lenne tartalèk a 10vból. Másik előnye meg az hogy csendes+csak hő kellene neki. Ha el tudnánk èrni annyi áramot ami egy invertert elindítani az csúcs volna."ilyen inverteres videót mèg nem láttam a yutubon. Meg azt is tudom hogy tritiummal is lehet áramot buherálni. Rezgő körrel ;) :D

[ Szerkesztve ]

(#64790) imibogyo válasza seger (#64765) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen, az lesz. Gondolkodtam úszókapuban is, de az egy bő 60.000 Ft-omba fájna még, míg a tolókapuhoz mindenem adott. Sokan mondták, hogy "majd meglátod télen", "majd jól elkoszolódik" stb... De igazából vagy 10 éve nézem, ahogy a keresztanyám tolókapujával csak nem akar semmi baj lenni. Így szerintem nekem is meg fog felelni.

(#64766) Kvardlipot: van rajtuk mindig valamilyen oldható kötés, retesz (általában kulcsos) és akkor manuálisan is működnek. Igazából túl nagy problémát nem látok az áramszünetben sem. Először is a kiskapu adott a bejárásra, tehát kitudom kerülni a nagykaput és akkor belülről könnyen tudom hatástalanítani a mechanizmust kézi nyitáshoz. Másrészt mindig van itthon tartalék autó akkumulátorom (most pl. három is), tehát ha arra jövök haza, hogy nincs áram, könnyen meg tudom táplálni kívülről az egész cuccot. De egyelőre a legegyszerűbb dologban gondolkodom, vagyis, hogy nem csinálok semmit (:DDD). Az ablaktörlő motor nem túl erős, szóval ha nincs kulcsra zárva a nagykapu, akkor szerintem "simán" félretolható lesz áramszünet esetén.

(#64767) emre: Igen, még egy kvázi szünetmentes egységen is gondolkodtam. Egy "munka"-akkumulátort építenék a motorházba egy automata töltésvezérlővel egyetemben. Arduino-val szerintem meg lehetne oldani a vezérlést is, hogy "okos" legyen (például csak akkor adjon áramot a motornak az akkuról, ha áramszünet van). Vagy még ennél is egyszerűbb megoldás, hogy beépítek egy sima csepptöltésre alkalmas akkutöltőt a motorházba az akkunak és az egészet rákötöm egy időzítőre, ami hetente egyszer mondjuk 10 órára bekapcsolja a töltőt. Így nem kap túl sok felesleges töltést, viszont annyi mindig lesz az akksiban ami egy-két nyitást kibír majd.

[ Szerkesztve ]

(#64791) seger válasza imibogyo (#64790) üzenetére


seger
addikt

Tolókapu egyszerűbb. Nekem kétszárnyú nyitást kellene megoldanom

(#64792) Panthera válasza imibogyo (#64790) üzenetére


Panthera
őstag

Az ablaktörlő motorral azt hittem, viccelsz! :D

Arra gondoltam, hogy bizonyos típusoknál (?) kézi erővel nem szabad / lehet nyitni a kaput. Ha mégis, akkor no problem. :)

[ Szerkesztve ]

(#64793) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Ez szerintetek lehetséges lehet ilyen árban? vagy átbaszás van a dolog mögött, mint olyan amikor sok terabájtos pendrivot árulják olcsóért? :DD

https://www.ebay.com/itm/153508435088

Ha a felét is tudná már az jó lenne, szerintem kamu, szerintetek?
Töprengek a rendelésen de szerintem hagyom a fenébe.

[ Szerkesztve ]

(#64794) emre válasza imibogyo (#64790) üzenetére


emre
veterán

"ablaktörlő motor nem túl erős" viszont általában csigatengelyes hajtású, ezért nem tartom valószínűnek hogy a hajtott oldal felől meg lehessen mozdítani :DDD

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#64795) pjen válasza emre (#64794) üzenetére


pjen
félisten

Nem önzárósak.Melóhelyen elég sokat használunk,tekercselő és soroló motórnak.A tekercselőt sokszor vissza forgatjuk kézzel.Legalábbis amik nálunk vannak.

[ Szerkesztve ]

(#64796) imibogyo válasza seger (#64791) üzenetére


imibogyo
veterán

Régebben láttam abból is házit (most természetesen nem találom). Lenne rá ugyan nekem is ötletem (lineáris aktuátorokkal), ha azt akarnám megoldani (most kétszárnyú kapum van, ebből fog majd készülni a tolókapu teste), de igazából szerintem nem éri meg vele tökölni. Marha sok meló és szerintem a végén még olcsóbb sem lenne, mint egy gyári szett...

(#64792) Kvardlipot: a teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy azért van még alternatívám fejben (500 W-os DC motor egy komolyabb áttételházzal), ha ez nem működik.

Persze a "gyári" kapuk is úgy vannak, hogy alapból nem mozdíthatod (nem is tudod) őket kézzel, de ha például elfordítasz egy kulcsot és egy kapcsolót (toló- úszókapuknál sokszor csak valamilyen kulcsos bigyó van), vagy van amelyikhez adnak "spéci" kulcsot, vagy olyan röhejes megoldás, aminek a kinyitásához semmi sem kell (marha betörésbiztos megoldás :DDD ) akkor mehet a kézi mozgatás is.

(#64794) emre: szerintem meglepően erősek (itt például egy extra (szemre) 1:5 szíjas áttétellel 59 Kg-ot emel függőlegesen, ha pedig nem számít a sebesség, akkor akár ~180 Kg-ot is bír, természetesen leáttételezve). Az én kapum olyan 200 Kg "vízszintes terhelés" lesz és ugye kerekeken, tehát optimista vagyok, maximum nem lesz egy sebességbajnok.

De mindegy ha csigás is és ezért kézzel nem üzemeltethető, mert áramszünet esetén nem nagy szám "leválasztani" a rendszerről a motort, főleg mivel én láncos megoldásban gondolkodom (két végén oldható lenne), mivel egy házilagosan is egyszerűen kivitelezhető dolognak tartom a többi alternatívával szemben (fogasléc pl.). :K

(#64797) Essejó válasza Marcsello31 (#64793) üzenetére


Essejó
veterán

Hát ja: 97,4 a pozitívja. Nekem 98,5 a küszöb, az alatt nem szeretek rendelni, és igen elég sok negája van pont ezzel meg a 100.000 mAh Power Bankkal kapcsolatban.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#64798) Barret001 válasza Marcsello31 (#64793) üzenetére


Barret001
addikt

5000 akar az lenni,csak elgépelték. A mérete alapján szépen behatárolható a kapacitása.

(#64799) hotkar válasza Barret001 (#64798) üzenetére


hotkar
aktív tag

Én már jártam úgy, hogy vettem pótakksit a fényképezőgépbe, amelyiknek a névleges kapacitása megegyezett a gyáriéval.

Mármint annyi töltést vett fel ;] :W

Leadni persze csak a kétharmadát volt hajlandó.

(#64800) pjen válasza hotkar (#64799) üzenetére


pjen
félisten

A kétharmad még nagyon jó. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.