Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65501) betyarr


betyarr
veterán

nem fogjátok elhinni,de úgy néz ki,hogy találtam megoldást a problémámra (lásd: elvileg nincs nulla a villanykapcsolónál).
kicsi kínai mindenre csinálni megoldás: [kapcsoló] és [bekötési útmutató lámáknak]

gondolom elég biztonságos ez a dolog?mit szóltok?így nem kellene vezetgetni a nullát meg nem kellene vésni a kapcsolónál,ha a harmadik tyúkbél,ami a kapcsoló mögött van az nem nulla (még nem mértük be).

(#65502) mephi666 válasza betyarr (#65501) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ott a szép kis wago összekötő :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65503) betyarr válasza mephi666 (#65502) üzenetére


betyarr
veterán

eléggé láma vagyok ezekhez a dolgokhoz.kifejtenéd :F

még az előző hsz-emhez (65501): kérdés még,hogy az ellenállás befér-e a csillár alá,a dobozba...

[ Szerkesztve ]

(#65504) mephi666 válasza betyarr (#65503) üzenetére


mephi666
nagyúr

egy marhajó találmány, amit nem ismertem kb 2 hónappal ezelőttig: felnyitod a fülét, dughatsz bele különböző átmérőjű és anyagú vezetékeket, majd lecsukod és frankón megszorul benne a kábel, tökéletes kötést biztosítva :K (panelban ilyennel kötöttem rezet+alut...)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65505) bucihost válasza betyarr (#65503) üzenetére


bucihost
senior tag

Jobb helyeken már wago-t használnak sorkapocs / csoki helyett. Igényesebb, jobb, szerelni is könnyebb.

Csatosat az MT-hez, simát az MCU-hoz. :R

(#65506) Vertigo18 válasza bucihost (#65478) üzenetére


Vertigo18
addikt

Aha, valami ilyesmire gondoltam én is... Most próbáljuk megoldani kevesebb, akár egy leddel, viszont külső áramforrás nélkül! A Jacken nem jön már magában is valamiféle áram? Hiszen a fülhallgató is megszólal valahogyan, mindenféle küldő áramforrás nélkül!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#65507) betyarr válasza mephi666 (#65504) üzenetére


betyarr
veterán

jah!már világos! :K

(#65508) bucihost válasza bucihost (#65505) üzenetére


bucihost
senior tag

(panelban ilyennel kötöttem rezet+alut...) Az nem túl egészséges, hacsak nem pasztáztad.

(#65509) pjen válasza bucihost (#65508) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem vizes,páráa helyen van nem lesz azzal gond.Egyszer még a wago is írt erről.Nemrég cseréltem óra szekrényben kismegszakító sort.Az első három 25A.Egy érintkezőn belül hatos bejövő Al és 2,5 ös elmenő MCU.Piszokul megszorítva.30 évet üzemelt hiba nélkül.Most sem az Al -Cu szomszédság miatt lett a csere.

[ Szerkesztve ]

(#65510) mephi666 válasza pjen (#65509) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, mellesleg 1 led-es izzó megy erről, semmi plusz fogyasztó... amperek se nagyon szaladgálnak rajta :) nézelődtem sokat és a wago-s megoldást találtam legjobbnak a vegyes kötésre

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65511) bucihost válasza Vertigo18 (#65506) üzenetére


bucihost
senior tag

Valamennyi jön, de ezt is eszköze válogatja és elenyésző. Neked lehet egy ilyen okosság is jó lenne, beépített tölthető akkus.

Pjen: Végeredményben igen, de jobb félni mint megijedni.... Mi ilyennel wagoztunk össze mindig rezet aluval.

[ Szerkesztve ]

(#65512) do3om válasza bucihost (#65505) üzenetére


do3om
addikt

Nekem van bőven de inkább bakelit sorkapcsot szoktam használni.
Ha tudom hogy nem lesz nagy áramfelvétel oda berakom, de műhelybe, meg magasabb feszhez (400v) nem mertem használni, pedig nem gagyi fajta.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#65513) betyarr válasza betyarr (#65503) üzenetére


betyarr
veterán

még az előző hsz-emhez (65501): kérdés még,hogy az ellenállás befér-e a csillár alá,a dobozba...

asszem a legegyszerűbb,ha megkérdem az eladót és utána megnézem a csillár alatti lyukat :B

egyébként egy ilyen ellenállás beiktatása,ha normálisan van beiktatva,akkor nem fog okozni semmi gebaszt vajon?

(#65514) pjen válasza do3om (#65512) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem?Az ipar használja a hálózati vill szerelők is szinte csak ezzel szerelnek.

(#65515) Bile Demon válasza pjen (#65514) üzenetére


Bile Demon
őstag

[link]
Nekem a WAGO szétégett (alu-réz toldás, mosógép, hajszárító fürdőszobai konnektora). A csoki azóta is bírja.

Bruhe

(#65516) Ribi válasza Vertigo18 (#65475) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hát itt az a kérdés, hogy milyen feszültség jön ki a jack dugón.
Talán az a legnagyobb kérdés, hogy a led nyitó feszültségénél több vagy kevesebb. Ha több, akkor valszeg árammal már bírja. Utána már csak kb. egy ellenállást kell sorba vele, hogy áramot korlátozza+1 jack dugo.

(#65517) DJGABI válasza betyarr (#65501) üzenetére


DJGABI
addikt

mótvá. ebay meg smarthome topicban linkeltem, fórumtárs talált olcsóbb, több kapcsolós változatot is [link]

nem tudom melyik videót linkelted, az ellenállás csak ledes meg energiatakarékos izzóknál kell [link], hagyományossal elmegy anélkül is, nálam halogénessel is, de egyik valamiért vibrál

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#65518) betyarr válasza DJGABI (#65517) üzenetére


betyarr
veterán

keresgéltem már a smart home totyikban,de nem találtam.
ledhez kell.annyi,hogy jobban bíznék egy ismertebb márkában,mint pl. sonoff vagy livolo.

(#65519) Inhouse válasza lemmy71 (#65493) üzenetére


Inhouse
őstag

Atyaég! Ez nem semmi... Régen a földelés volt a piros, itt az van fázisnak kötve, a nullázón meg sok a fekete. Ráadásul pont a 10A-esek alá van kötve az a rengeteg szál...

Üdv Inhouse

(#65520) Inhouse válasza Vertigo18 (#65506) üzenetére


Inhouse
őstag

Írtam neked, hogy ahhoz, hogy külső áramforrás nélkül menjen, ahhoz az kell, hogy a kijövő feszültségre ki tudjon nyitni a LED. Ehhez minimum 1,8V kell pirosnál és zöldnél. Vagy egy kis inverter, ami ezt megemeli a LED-hez szükséges szintre. Van ilyen kis kapcsolás, 1 tranzisztor, egy kis tekercs és pár passzív alkatrész. Eredetileg arra van, hogy 1db 1,5V-os elemről lehessen fehér LED-et üzemeltetni (3-4V). Lehet, hogy elmenne vele, ha meg tudod építeni.

Üdv Inhouse

(#65521) Vertigo18 válasza bucihost (#65511) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ez nem rossz ötlet, csak valahogy még mindig ki szeretném kerülni azt a plusz áramforrást, amit a beépített akksi ad. Ráadásul nekem ez a sok-sok led nagyon zavaró lenne, nekem egészen pontosan 1-2 led elég lenne, abból is a hagyományos, mondjuk olyan 3mm-es, nem ilyen SMD-ledek.

Ribi (65516):

Mivel ez a nagyobbik (6.35mm) Jack képes egy fejhallgatót megszólaltatni (alap esetben ugye arra való), ezért gondolom egy darab leddel el kellene bírnia az áramfelvételének... Node hogyan álljak neki? Hiszen éppen az a nehéz, hogy AKKOR és ADDIG villanjon a led, amikor és amilyen hosszan az alapból bedugott fejhallgató csippanna...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#65522) Inhouse válasza betyarr (#65501) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem ellenállás szokott lenni , hanem kondenzátor. Arra hivatott, hogy a LED-es "izzók" magas belső ellenállása által okozott anomáliákat kiküszöbölje. Ha élvilágítós a kapcsoló (vagy éppen egy ilyen elektronikus), akkor a LED villog, mert összemérhető az ő ellenállása és a kapcsoló fogyasztásából adódó. Alaphelyzetben egy kapcsoló zárlat és szakadás, de itt nem. A LED-es izzóban meg elektronika van, ami egyenirányítóval, meg pufferkondival kezdődik. A szivárgó kapcsolón keresztül ez szépen töltődik, majd eléri az üzemelési minimum feszültséget és elindulna, de persze erre nem elég az áram és kialszik, stb., stb...
Azt továbbra sem értem, hogyan működhet egy ilyen kapcsoló nulla nélkül. Hiszen odáig oké, hogy lekapcsolt állapotban kap fázist és az izzón keresztül valamit a nullából. De amikor kapcsol, akkor rövidre zárja magát, kisöntöli a saját feszültségét is.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#65523) Inhouse válasza Bile Demon (#65515) üzenetére


Inhouse
őstag

Azért mondják jobbnak a Wagot a csokinál, mert rugalmasan feszít, a csokinál meg fix szorító erő van. Ez főleg alunál lényeges, ahol az erő hatására idővel egy csavarkötés alatt lapul a vezeték és lazul a kötés. A kioldós Wago-nál az a gáz, hogy egy ilyen mélyre való behelyezés közben, nem is látod, de közben beakadhat a kar és kioldhat, ez okozhat kontakt hibát, ami melegedést és ez a végeredmény. Egy ilyesmi helyen és lecelluxoztam a karokat, hogy nehogy kinyíljanak miközben bepasszírozom a doboz hátuljába.

Üdv Inhouse

(#65524) Ribi válasza Vertigo18 (#65521) üzenetére


Ribi
nagyúr

6.35 jack semmit sem jelent.
Egy füles megszólal 0.1V-on is, meg 0.5 meg 2V-on is, csak más hangerővel. Viszont ha mondjuk csak 1V jön ki a csatin, akkor az lehet a megoldás amit Inhouse mondott.
Fel kell transzformálni a feszt, hogy elég legyen a lednek.
Mivel a hang is addig és akkor jön amikor a készülék kiad feszültséget, a led is addig és akkor fog világítani mikor a készülék kiad feszültséget. A hangszóró és a led mindig pont ugyan akkor szólal meg és világít, ez nem kérdés.
A kérdés csak az, hogy ad-e ki elegendő feszültséget az a jack csatlakozó.

(#65525) Inhouse válasza Vertigo18 (#65521) üzenetére


Inhouse
őstag

Lassan feladom és nem fogok válaszolni neked, mert írom a feltételeket, de nem reagálsz. Így nagyon nehéz segíteni. :(

Üdv Inhouse

(#65526) bucihost válasza Vertigo18 (#65521) üzenetére


bucihost
senior tag

Akkor esetleg egy "Jacklight" névre hallgató cucc is szóba jöhet. Nekem régebben volt 1. jack kimenet "tesztelésre" használtam. Ahogy nézem most is lehet kapni még. [link]
Video

(#65527) DJGABI válasza betyarr (#65518) üzenetére


DJGABI
addikt

van benn valami, mert amúgy ez is cicereg, mint az olcsó usb töltők. nem tudom a kondival megoldódna-e... nekem kellett a két kapcsolós, de lehet megér annyit a kényelem meg a biztonság hogy inkább egy ilyen sonoffot veszek én is... rohadtul rossz fénye van halogénnel (Gu10), meg alin értékelések közt volt 1-2 elégett példány ebből az olcsóból. szerintem az a doboz nem olyan nagy, még a spot lámpámba is beférne, max le kell róla pattintani a burkolatot

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#65528) Ribi válasza bucihost (#65526) üzenetére


Ribi
nagyúr

Már leírtuk, hogy lehet nem jön ki elég feszültség a jack csatin. Ezért nem lehet tudni egy ilyen jó-e. Ha igen, akkor egy ilyen bőven elég, de ha nem akkor mókolni kell.
Lehet nem ledet kellene oda rakni, hanem egy sima izzó szerű cuccot ami kis feszültség mellett is világít valamennyire.

[ Szerkesztve ]

(#65529) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Bocsánatot kérek, ha valakinek nem reagáltam volna, elsiklott bizonyára a figyelmem. A videó alapján gondoltam az eszköz megépítését, de akkor úgy látszik ez nehezebb lesz, mint gondoltam. Én azt hittem veszek ebay-ről egy ilyen 6.35-ös DIY jacket , azt összeforrasztom egy piros leddel, ennek valamelyik lábára forrasztok egy ellenállást, ezt beteszem egy led-házba és ennyi. De akkor ezek szerint alábecsültem a dolgot...

Az a "Jacklight" dolog az jó lenne, de 10 dodót kissé sokallom érte.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#65530) Ribi válasza Vertigo18 (#65529) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mint ezt már kb 4x leírtam, lehet hogy ez így működik, lehet nem.
Látatlanba nem tudjuk :O

(#65531) betyarr válasza Inhouse (#65522) üzenetére


betyarr
veterán

igen,én írtam el valamit,ez kondi.
amúgy én sem értem,hogy ez hogyan is oldja meg a dolgot (mondjuk elég láma vagyok ilyen téren),mivel nálam a fázist szakítja a kapcsoló.még abban reménykedem,hogy a szabadon lévő drót hátha nulla a kapcsoló mögött.

DJGABI (65527): hát nem tudom,hogy ez hogy férne be bárhová is,mert a dobozt,amiben a kondi van végül megkérdeztem és elég nagyocska: 39mm*23mm*27mm.ráadásul,most mondja após,hogy a csillár alatt nincs is üreg,csak a vezeték lóg ki a falból :O esetleg ha kivenném a kondit a dobozból,de azt meg annyira nem akarnám.gondolom nem véletlenül tették bele.így mégis marad valszeg a nulla vezetékelése a kapcsolóhoz kábelcsatornában.na meg a vésés a kapcsoló mellett :O pedig már azt hittem feltaláltam a spanyol viaszt ezzel a kondis kapcsolóval :U

[ Szerkesztve ]

(#65532) NEMO1968 válasza Vertigo18 (#65529) üzenetére


NEMO1968
őstag

Első körben én vennék dugót és rámérnék,mi és mennyi jön ki a csatlakozón.
Ha kb. 0.8 -1.5V megvan,akkor megpróbálkoznák egy ceruza elemes lámpában található mini izzóval vagy leddel.
Olyan lámpa kell,amibe csak egy elem való.
Ennél egyszerűbb megoldás nincs.
Ha így nem műkszik,akkor tudnánk tovább lépni.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#65533) Vertigo18 válasza Ribi (#65530) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hát ott a videó, MŰKÖDIK! :D

NEMO1968: Köszönöm, akkor így kezdem el... :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#65534) Inhouse válasza Vertigo18 (#65533) üzenetére


Inhouse
őstag

Már tényleg nem tudom hányszor írtuk, hogy a kimenettől függ. Nincs két egyforma szintű kimenet.

Üdv Inhouse

(#65535) NEMO1968 válasza Vertigo18 (#65533) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ezen kìvül azt sem tudod ugyebàr,hogy mit mòkoltak a LED-ekre,ami a videon nem làtszik.
Lehet hogy egy energiavàmpìr kapcsolàst,egy egyszerü kis erösìtö,ki tudja!!!!

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#65536) Reggie0


Reggie0
félisten

Hazi vizmu/vizszivattyu es szomszedos temakorokben otthon van valaki? A lakasban szeretnek szivattyut tenni a bejovo vizre, mert alacsony a nyomas. Ahogy elneztem nem biztos, hogy meguszom egy nyomaskapcsoloval es egy gazos vizre is alkalmas+onfelszivo szivattyuval, hanem esetleg kene hidrofor tartaly es valami vizszuro is. Erdekelne valaki tapasztaltabb velemenye.

(#65537) NEMO1968 válasza Inhouse (#65534) üzenetére


NEMO1968
őstag

A Joule-tolvajra gondoltá?
Az tényleg működik?
Nekem első blikkre olyan kicsit kamunak tűnt,bár nem vagyok valami elektronikai szaki.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#65538) Barret001 válasza NEMO1968 (#65537) üzenetére


Barret001
addikt

Ha a joule thiefre gondolsz,az tökéletesen működik!

(#65539) Barret001 válasza Reggie0 (#65536) üzenetére


Barret001
addikt

Hidrofor tartály mindenképpen kell.Az a házi vízmű alapja.

(#65540) Inhouse válasza NEMO1968 (#65537) üzenetére


Inhouse
őstag

Igen, ezek a kis kapcsolások működnek. De még mindig kérdés, hogy az adott kimenet milyen paraméterekkel bír... Ha jól emlékszem a kapcsolás olyan 0,9-1V-tól üzemképes.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#65541) Reggie0 válasza Barret001 (#65539) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol en nem vagyom vizmure, eleg ha van vizonyomas a csapnal :) De gondolom azert kell mert az elindulo/leallo szivattyu utne.

(#65542) NEMO1968 válasza Inhouse (#65540) üzenetére


NEMO1968
őstag

A joule thiefröl valahol olvastam,hogy 0.5V-nàl àllt le.
Ha jòl emlèkszem,egyszer mèregettem egy jack kimenetet valamièrt.
Nèha mèg 2,2.5V is volt rajta hangerötöl függöen.
Màs kèrdès,hogy ott zene szòlt,ahol ugye a freki is àllandòan vàltozott.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#65543) pjen válasza Reggie0 (#65541) üzenetére


pjen
félisten

Mindenképpen kell tartály a nincs vízből a.szivattyu se tud nyomást csinálni.

(#65544) Barret001 válasza Inhouse (#65540) üzenetére


Barret001
addikt

Csináltam jó pár darabot,0,5v-ról már vígan üzemel! Bőven viszi a fehér ledet is.

[ Szerkesztve ]

(#65545) Reggie0 válasza pjen (#65543) üzenetére


Reggie0
félisten

Viz az van, csak nyomas nincs.

(#65546) Barret001 válasza Reggie0 (#65545) üzenetére


Barret001
addikt

Ha rendes hálózatos vized van,akkor is kell hidrofor tartály.De ez csak csökkentett vízkivétellel működik.Ezért kell egy puffer tartály (hidrofor tartálya),ami biztosítja az emelt nyomást addig,amíg ki nem ürül.Utána marad a szokásos nyomás.Ez így működik.

[ Szerkesztve ]

(#65547) pjen válasza Reggie0 (#65545) üzenetére


pjen
félisten

Azért kell a tartály,legyen víz amit a szivattyú kinyom.

(#65548) Dauerstage válasza Reggie0 (#65545) üzenetére


Dauerstage
tag

Szia. A tartály azért kell hogy nagyjából állandó nyomást tudjon biztosítani a szivattyú. Tartály nélkül is megoldható, de a szivattyúd köpködni fogja a vizet( hol lessz nyomás hol nem).

A privát beszélgetés azért van, hogy bármely fél tudja igazolni az igazát. Ha itt rám írsz, akkor ne kérd hogy email-t küldjek. Ha ez neked nem oké,akkor ne is írj.

(#65549) Dauerstage válasza Vertigo18 (#65533) üzenetére


Dauerstage
tag

Szia. Multimétered van? Mérj rá csipogás közben és megvan a feszültség.

[ Szerkesztve ]

A privát beszélgetés azért van, hogy bármely fél tudja igazolni az igazát. Ha itt rám írsz, akkor ne kérd hogy email-t küldjek. Ha ez neked nem oké,akkor ne is írj.

(#65550) Reggie0 válasza Barret001 (#65546) üzenetére


Reggie0
félisten

A szivattyu eleve emel a nyomason, baj lenne ha csak a bejovo nyomas lenne a szivattyu utan is.

(#65547) pjen :Az mindig van a csoben. A szolgaltatas nem akadozik, csak a bejovo nyomas ingadozik annak fuggvenyeben, hogy az alattam levo 5 emeleten hanyan nyitnak csapot. Nekem csak az kell, hogy a csovezetek ellenallasat kompenzalja, meg ha kinyitjak alattam a csapot.

(#65548) DauerstageIgen en is igy olvastam, mert a sima nyomaskapcsolokkal csak ketpont szabalyozas lenne, es a lekapcsolaskor sem all le a szivattyu rogton, emiatt nyomasluktetes alakul ki, igy kell valami ami a viznyomasban az utest csillapitja es pufferkent a kapcsolgatasok szamat csokkenti.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.