Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65251) DonElvis válasza lemmy71 (#65247) üzenetére


DonElvis
tag

Szia,

Első fázisban:

[link]

Második fázisban:

[link]

Pormaszk, védőszemüveg erőssen javallott.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#65252) lemmy71 válasza DonElvis (#65251) üzenetére


lemmy71
őstag

Szia!
Gondoltam a betoncsiszoló tárcsára, de az ebben a viszonylag puha téglában eléggé bele bele kapna és az acél fazék kefe is hasonlóan. Annyira nem vészes a tégla, egyszóval max egyszer megyek át rajta azért gondoltam arra a turbó tárcsára. De van egy vizes homok fújom, lehet hogy azzal csinálom majd,max lesz egy kis pancs de legalább nem porol :DDD

(#65253) Jarod1


Jarod1
addikt

Rendeltem egy ZMI qm810 powerbankot, xar volt se nem tölt se nem tölthető,(payaplon visszakaptam az árát) 0mA az áramfelvétel,
elektronikát kidobtam mivel maga az akksi sértetlen, iszonyú módon szétszedtem, semmi csavar semmi pattintás nem volt benne, rendeltem egy ilyen powerbank töltő elektronikát[link]
és megy is.
ha valakinek esetleg hasonló gondja lenne..
Kicsit gány, mert az aksi is be van ragasztva, de nem akarom hordozni lakáson kívül

(#65254) Barret001 válasza Jarod1 (#65253) üzenetére


Barret001
addikt

Ez nagyon profi! Na az enyém az gány! :D Az az akksi nagyon karcsú ott a képen!

[ Szerkesztve ]

(#65255) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Ehhez a művelethez milyen kábelt vegyek? Elég egyfajta?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#65256) DJGABI válasza Jarod1 (#65253) üzenetére


DJGABI
addikt

az a nagyfesz kábel :D picit overkillnek érzem. amúgy tök pici elektronikák vannak, ha nem kell a kijelző sztem simán befért volna a házába is

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#65257) Jarod1 válasza DJGABI (#65256) üzenetére


Jarod1
addikt

igen, az egy 220 as kábel azért használtam mert réz sodrottat akartam, mert a tömör könnyen tört.

(#65258) Dani_kp válasza Nerazim (#65255) üzenetére


Dani_kp
őstag

Én 1 mm2-es sodrott réz kábeleket használtam. Kék és barna szigetelésűt, de csak "dizájn" miatt, meg ha szétszedné az ember legalább átláthatóbb. A héten dobok fel képeket róla.

https://ingatlan.com/33821564

(#65259) Barret001 válasza Jarod1 (#65253) üzenetére


Barret001
addikt

Nem lehet tudni hogy mekkora teljesítménnyel tölti az akkut?

(#65260) Jarod1 válasza Barret001 (#65259) üzenetére


Jarod1
addikt

Rákötöttem egy usb ampermérőt, 1A tol bele

(#65261) Barret001 válasza Jarod1 (#65260) üzenetére


Barret001
addikt

Szóval átlagos.

[ Szerkesztve ]

(#65262) #33253120 válasza DJGABI (#65256) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nagyfesz kábel? Az nem ez. Ez kb 0.3kV-os szigetelésű azaz 300V-ig jó 2*1, vagy inkább 2*0.75MTl.
Annak örülj inkább, hogy nem hifista, mert akkor 6-os vezetékkel kötötte volna be, hogy ne be ne legyen folyásolva a DAC ha erről tölti a telefont. :))

(#65263) mephi666 válasza #33253120 (#65262) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem az amper számít? :) az vág agyon, ha sok... a sok volt csak csíp, ha nincs mellé amper :DDD pl öngyújtóban a szikrító sok voltot termel, viszont olyan kicsi hozzá az áramerősség, hogy egy legyet nem vágna agyon

itt van egy tábla: sógorom villanyász és 3kw alatti villanysütőhöz 3x2,5-es kábelt javasolt 16a-s kismegszakítóra... táblázat szerint is ez az ajánlott :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65264) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

Üdv.
Adott egy sarokcsiszoló javítása/felújítása, viszont gondban vagyok.

A képen bekarikáztam a motor alsó részét ( mintakép ), viszont continuity módban multiméterrel végigmérve 1 ponton nem sípol, az összes többi esetben igen. ettől még működne az eszköz, vagy így kuka/alkatrésznek jó? Szénkefe híján tesztelni nem tudom még.

Nem tudom számít-e de a felső bordákon végig sípol

[ Szerkesztve ]

(#65265) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Érdklődök, hogy milye lomb szívó/fúvó/daráló-t érdemes választani? A korábban linkelt Lidlis ((#64852) Gézengúz ) már nem elérhető. :(
Ki milyet ajánl, milyet használ? Az olcsóbbak is tudnak normális minőséget hozni, vagy célszerűbb márkásat venni inkább?

A segítsélget előre is köszönöm :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#65266) lemmy71 válasza Szevam (#65265) üzenetére


lemmy71
őstag

Ezek a [black&deckerek] elég jók és van hozzájuk alkatrész is, de ahogy ezt nézem itt már fém a turbina tárcsa így jóval tartósabbnak tűnik mint a műanyag elődjei. Nekem blac&decker gw 250 -sem van, kb 15 éve vettem az obiban de még mindig nagyon jó, ebbe még műanyag a turbina tárcsa, egyszer cseréltem nem egy nagy tétel és otthon is könnyedén megoldható. Nálam sok a murvás kerti út és az ette meg a tárcsát, mert a kisebb köveket is vidáman felszippantja :DDD Inkább a fúvófejet használom előszeretettel és a leveleket egy sarokba összefújom.

(#65267) Szevam válasza lemmy71 (#65266) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Ohh, köszi. Az obiban olcsóbb is, mint emagon . Ez egy gyegébb fajta:DDD. Vajon az OBI sajátmárkás cucca is bírná ennyire?

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#65268) csabulaxi válasza EXIEZ (#65264) üzenetére


csabulaxi
senior tag

a bekarikázott rész az a KOMMUTÁTOR.

https://elektrotanya.com/content/forgoreszek-kimerese

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#65269) EXIEZ válasza csabulaxi (#65268) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Arra időközben rájöttem. 180 fokos teszt és az egymás melletti részek összemérése során volt kiugró érték, de folytonosság nincs a kommutátor és a forgómotor középrésze között.

(#65270) Nerazim válasza Dani_kp (#65258) üzenetére


Nerazim
őstag

Okés, köszi :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#65271) Barret001 válasza EXIEZ (#65269) üzenetére


Barret001
addikt

Attól hogy egy szegmens kimarad,tökéletesen működik.Volt olyan gépem,hogy néha meg kellett mozdítani kézzel a tokmányt,ha rossz helyen állt meg.Évekig használtam így.

[ Szerkesztve ]

(#65272) Pulsar válasza #33253120 (#65219) üzenetére


Pulsar
veterán

Köszönöm, úgy néz ki hogy a t-rex nevű ragasztó szépen megfogta a tipliket :D

(#65273) lemmy71 válasza Szevam (#65267) üzenetére


lemmy71
őstag

Ezeknek a gépeknek a turbina tárcsa a gyenge pontjuk, a black&decker -ben fém tárcsa van és jó az alkatrész utánpótlás is. Ennél a Lux nál nem tudom milyen a tárcsa stb. :F Te tudod melyiket választod, ahogy írtam nekem régóta meg van a black -i és nincs vele bajom ;)

(#65274) #33253120 válasza mephi666 (#65263) üzenetére


#33253120
törölt tag

42Volt felett a feszültség is lehet halálos, de a kérdésre válaszolva, a vezetékek szigetelése is méretezett/tesztelt Hangszóróvezeték 240V-ra kvázi jó, de nem tudod, hogy a méretezés hiányában hol üthet meg a villany, a PVC-ben lévő szennyezőanyagok miatt.
Viszont a költség is lényeges, emiatt árulnak 300V-os szigeteléssel 5 eres kábelt, mert lehet neked csak váltókapcsolás miatt kell, de árulnak 500Vos szigeteléssel is ha 3 fázisú készüléket szeretnél bekötni vele, ahol a fázisok között 400V van. Illetve van 1000V- os szigetelés, és felette. Minden attól függ, mire kell a vezeték.
Tehát az általad említett vezetékkeresztmetszet melett ez is fontos a vezetékeknél, és a szerelvényeknél is.

(#65275) mephi666 válasza #33253120 (#65274) üzenetére


mephi666
nagyúr

pl ez a villanypásztor 12V-ból csinál 4-5kV-t, viszont ezzel arányosan minimális amper társul hozzá :K szíven direktben áthaladó 0.1A pedig már ölhet... 42V-nál is az számít, hogy mekkora amper van mellé... itthon is van hangszórókábel, átmérőre ez is meg lehet 2.5-es, de a legutóbb villanyászkodáshoz vett 3x2.5-es kábelnél az egészen is van egy plusz szigetelés...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65276) Ribi válasza mephi666 (#65275) üzenetére


Ribi
nagyúr

Sőt, még kevesebb is csak át kell bökni a drótot a bőrön, hogy kicsi legyen az ellenállás ;] .

[ Szerkesztve ]

(#65277) Inhouse


Inhouse
őstag

Sziasztok!
Talán lassan-lassan a hétvégére oda jutok, hogy a mosogatót bevágom a munkalapba. Adtak a Teka mosogatóhoz tömítőszalagot. Elég ha ezt felrakom, vagy kell még szilikonnal is kenni? Ezt a szalagot csak felragasztom körben a tálca szélére és lehúzom a helyére?

Üdv Inhouse

(#65278) lemmy71 válasza Inhouse (#65277) üzenetére


lemmy71
őstag

Én is csak simán a gyári tömítő szalaggal raktam be, két éve a mosogatót, nem vettem észre hogy valahol befolyna a víz, pedig a család elég nagy pancsot tud csinálni :) A régi tálca is csak tömítő szalaggal volt összerakva, amikor szétszedtem olyan volt mint amit fbs -sel beragasztottak volna :DDD

(#65279) macilaci78 válasza Inhouse (#65277) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elég a szalag. A tálcát alulról valamilyen megoldás szokta még a pulthoz húzni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65280) pjen válasza mephi666 (#65263) üzenetére


pjen
félisten

Nekem a Gorenje sütőm legnagyobb fokozatban néha,ha rossz átmenetben kapcsolom még a 16 amperes kismegszakítót is leveri,mégis 3x1,5mm kábel van rajta+ villás dugó.Az MT 3x2,5mm kábelt amúgy is elég macerás bekötni egy mormál villás dugóba.

(#65281) Ribi


Ribi
nagyúr

Van valakinek 5lete, hogy lehet egy 40x12cm-es 2-es alu lapot hosszában kettévágni, hogy az szépen nézzen ki? És egyenes legyen a vágás? Kézifűrésszel? Van erre valami jó módszer?
Kézifűrész se teljesen jó igazából, mert rövidebb mint a lap és nem tudom elvágni teljes hosszában. Max 2 végéről kezdve, de abból lesz a közepén igazán randa az egész.

(#65282) Pete55555 válasza Ribi (#65281) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Ötletem van de nem fog tetszeni: huzalszikraforgácsoló :DDD
Amúgy, ha ügyes vagy, kézzel is el lehet szépen csak kell valami ami vezeti a fűrészt.

...Szeretem leracsniztatni...

(#65283) Ribi válasza Pete55555 (#65282) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hát ha lenne nyilván jó 5let, de valami otthoni barkácsra gondoltam.
Igen, valamivel kell majd vezetni, de úgy is kb olya vágásokat hozok össze, hogy besírna bárki a látványától :DDD .
Bármi 5letre vevő vagyok.

(#65284) Barret001 válasza Ribi (#65283) üzenetére


Barret001
addikt

Flex.Vastag fém vonalzó mellett.Kicsit kellemetlen az alu vágása flex-szel,de jobb híján működik. Vonalzó nélkül görbe lesz. Ha lehetséges,csinálj próbavágást.

(#65285) Ribi válasza Barret001 (#65284) üzenetére


Ribi
nagyúr

Flexen gondolkozom én is, csak nagyon keveset használtam és hát abból biztos cefet randa képződmény lesz.

(#65286) Pete55555 válasza Ribi (#65285) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Kézi fűrészt jobbnak gondolnám még mindig alu vágásra. Szép lassan szebben tudsz vele dolgozni és jobban tudsz figyelni az egyenességre.
A flex gyorsabb, és ami a lényeg, melegebb lesz, nagyon keni az alut. Persze lehet azzal is egyenesen, de szerintem jobban jársz kézi furesszel.

...Szeretem leracsniztatni...

(#65287) Barret001 válasza Ribi (#65285) üzenetére


Barret001
addikt

Dekopír fűrészed nincs? Asztalra kell szerelni,az aljára.És kapsz egy remekül kezelhető fűrészecskét.

(#65288) Atomantiii válasza Pete55555 (#65286) üzenetére


Atomantiii
őstag

Én már vágtam flex-el alu táblát (60x60 cm-es) és szép egyenes lett. (lehet venni alu korongot is, bár felesleges, sima vékony vágó koron viszi szépen).

Rajzold be vékony filctollal a vágás helyét és úgy el tudod vágni.

(#65289) Inhouse válasza macilaci78 (#65279) üzenetére


Inhouse
őstag

Köszönöm nektek a válaszokat, akkor elég a szalag, nincs macera a szilikonnal. Persze a lefogatóval rakom fel, ami odahúzza a pulthoz. Bárcsak már ott tartanék... :(

Üdv Inhouse

(#65290) gyendre2


gyendre2
tag

Egy újabb nap az irodában.

(#65291) macilaci78 válasza gyendre2 (#65290) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Erről volt már szó évekkel ezelőtt. Még el is játszottunk a gondolattal, hogy a szálak csatlakozóba fűzésével létre hozható egyfajta hardverkulcs, a switch pedig alkalmas arra, hogy ellenőrizze, melyik kulcs van bent és melyik hiányzik. Loggolhatja, melyiket mikor vitték el. Azóta bővült a lehetőségek tárháza, QR kód, RFID chipek, stb, szóval a kulcsos szekrény teljesen automatizálható akár a jogosultság ellenőrzésével, riasztások beállításával... :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65292) #33253120 válasza Ribi (#65281) üzenetére


#33253120
törölt tag

Karos olló.

(#65293) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tudom hogy megdöbbentő képek a topik címe, nem találtam ennek jobb helyet.

Megdöbbentő videó ez, hogyan ne építsünk gépet címszóval lehetne jellemezni.
[link]

De ha mindjárt nem esnek le a hibák, itt nyilvánvalóvá válik.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#65294) #10726912


#10726912
törölt tag

Üdv mindenkinek.
Nekem nem megdöbbentő kép lenne, vagy gányolás, hanem kérdésem. Tudtok ajánlani olyan szoritót, ami műanyag (pl pvc) és két kábelt blankolt kábelvéget össze lehet vele szoritani? Nem rugós megoldás érdekel, hanem csavaros, de fém NEM lehet.

(#65295) #10726912 válasza Ribi (#65285) üzenetére


#10726912
törölt tag

Kifutottam a szerkesztési időből. Ha számit, hogy szép maradjon a felület, akkor ragaszd le festőszalaggal a táblát, legalábbis azt a részt, ami a vágandó felület mellett van..ne ragadjon bele az esetleges olvadék. Az alulapot tedd vizes felüleltre, de akár pár miliméter vizben is lehet, 1 milliméteres korongot használj. A vágás helyét filctollal jelöld meg, többszörre vágd el, először kb fél miliméter mélyen vágd be az alut, aztán újra kezd el az elejétől a már meglévő vágásnyomban. Gyakorold a vágást egy vasdarabon, ha nincs gyakorlatod, pár vágás után érezni fogod, hogy hogyan kell tartani a gépet, stb.

(#65296) Samus válasza #10726912 (#65294) üzenetére


Samus
addikt

Forrasztás nem játszik? Muszáj szorítani? Ha elég a sodrás, akkor a végeket 2-3cm hosszan blankolni (minél hosszabb, annál erősebb lesz), majd a blankolás felénél keresztbe tenni egymáson, és összesodorni, először az egyik, majd a másik oldalt, ellentétes irányban. Ha erre szilót nyomsz, majd hosszan kap zsugorcsövet, vízhatlan is lesz.

Abszolút semmi fém nem lehet benne? Szigetelve sem? Bár gondolom a Wago eszedbe jutott.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#65297) fraba


fraba
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja EXIEZ kolléga újított fel egy flexet, most nekem dobta be a törcsit a sarokcsiszolom. Szetszedtem, és a belseje 1:1-ben úgy néz ki, mint a képen. A képen [link] látható rossz csapágy feliratú csapágy kb ledaralta magát, a golyók felé hiányzik, és mindenféle forgacsot banyasztam ki onnan. Szeretném kicserelni a csapagyat, amihez így kellene egy új. Tudjátok, hogy hol lehet venni ilyen csapagyat? A flex egyébként egy black&decker gyártmány, a típusát nem tudom, már rég elkopott minden felirat róla. ~120mm-s korongokat lehet vele használni, szóval kisflexnek számít.
A csapágy kicserelesehez gondolom ezeket a csavarokat [link] is ki kellene szedni, hogy normálisan hozzaferjek, de nem tudom kitekerni őket. Van valami tippetek, hogy hogyan lehetne?
Köszi!

(#65298) #10726912 válasza Samus (#65296) üzenetére


#10726912
törölt tag

Hangszóró kábel, nem kell vizhatlannak lennie, de csatlakozókat nem akarok, legjobb hang akkor van, ha csak a hangfalkábel van a hang útjában. Oldhatóságot a csatlakozó kiváltása miatt akarom, mert a csatlakozó rontja a hangot, ez főleg a térérzetnél vehető észre. Biztosan van olyan csatlakozó, ami jobb hangú, mint a mostani kábelem, de nekem a kábel hangja kell. Az erősitő és a hangszóró között minden kábel egyforma, s csak a hangváltó alkatrészei maradnak meg. A hangváltó panelje is kikerül.
Amit szeretnék, az két félkör, kb 4 centi hosszú, az egyik oldal fix, a másik oldal szoritható ehez a fix oldalhoz csavarral, de a csavar csak tolja a mpozgórészt, nem maga a csavar szoritja. A csavaros szoritás is azért kell, hogy erősebb legyen a kontakt. Forrasztani nem akarom, ha el kell rakni a rendszert, akkor pár mozdulattal lehessen szétszedni..Nézelődtem már, de sajnos nem találtam hasonlót sem. A VAGO-t néztem már, az sem túl jó megoldás. Sodorni nem akarom, mert az anyag lágy réz, pár sodrás után eltörne.

(#65299) lemmy71 válasza fraba (#65297) üzenetére


lemmy71
őstag

Keress egy "skf" csapágy boltot és ott kapsz, vidd magaddal a kiszedett csapágyat mert szerintem nem a méret van belegravírozva hanem egy kód, amit átváltanak skf számra ennyi az egész, cirka egy ezres lehet. Én nyáron a közel harminc éves skil szalagcsiszolómba cseréltem csapágyat ;)

(#65300) mephi666 válasza #10726912 (#65298) üzenetére


mephi666
nagyúr

valami erősebb ruhacsipesz? :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.