Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) geprombolo válasza molnarpeter (#15989) üzenetére


geprombolo
senior tag

Lehet, hogy valamelyik fórumtársunk cikke volt... A képekre viszont emlékszem.

Ja és BUÉK!

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#16002) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok!

Kellene valami tanács, ami kellőképpen primitív, és a lehető legkevesebb eszköz szükségeltetik hozzá. Van nekem egy ilyen házam, lassan 5 éve nyúzom. Választhattam volna jobban is anno, de ez van, legalább jó masszív, és van benne lehetőség, pláne modra. Ha valaki nem rest belepillantani a linkbe, az láthatja, hogy a táp körül van egy fém tákolmány, amin a keresztbe fektetett hdd-knek van hely. Ez nekem tök felesleges. Ki szeretném kukázni, de szegecselve van. Mivel tudnám kioperálni a helyével, az első sorban említett módon? És egy kérdés még, hogy érdemes-e, mivel szorosan van a tápon - lehet valami hűtési pozitívuma? Közvetlen érintkezik nagy felületen a táp házával. Én úgy vettem, hogy ez elhanyagolható, és mehet a barkács. Ha van ellenérv, szívesen fogadom, és várom az ötleteket :)

Előre is köszönöm, Ábel

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16003) Bakitm


Bakitm
tag

Szerezz egy szegecs fejében lévő mélyedésnél kicsit nagyobb fúrófejet és fúrd le. Bár lehet az is elég ha akkora fúrófejet használsz ami olyan széles mint az a mélyedés, ezt nem tudom pontosan, de ha az egyik nem jön be ott a másik. :D Szerintem ez a legegyszerűbb megoldás bár utána ott marad a nyoma, hogy valaha volt ott valami(ugye a lyukak a szegecs miatt), de ha az nem zavar akkor hajrá. :D

(#16004) hoffman_ válasza Bakitm (#16003) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nekem is átsiklott az agyamon, csak gondoltam van eccerűbb(lustább) mód :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16005) macko20 válasza hoffman_ (#16004) üzenetére


macko20
őstag

Lapos vágó,de csak rendszeres használó ,biztos kezében,mert nagy a hiba lehetőség,a lefúrás biztonságosabb ,a lemez a táp mellett esetleg passzív tápnál lehetne érdekes ,ventisnél nem számít pozitívumnak .

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16006) hoffman_ válasza macko20 (#16005) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:R Azt hiszem fúrás lesz :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16007) hoffman_ válasza hoffman_ (#16006) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jelentem frankón sikerült a művelet, jobban is, mint vártam :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16008) macko20 válasza hoffman_ (#16007) üzenetére


macko20
őstag

Gratula!Üdvözlünk a gyakorlott Gányolók közt!

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16009) hoffman_ válasza macko20 (#16008) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszi :D Nem volt egy nagy mutatvány, viszont elindította a lavinát. Szépen lassan remélem olyanra pofozom a házat, amilyenre tényleg régóta tervezem. Most valahol itt tartok ( :DDD )

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16010) Torry válasza hoffman_ (#16009) üzenetére


Torry
addikt

Ez mennyire állatul néz ki beszarok.

(#16011) hoffman_ válasza Torry (#16010) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A srácnak asszem valami 120 órája van benne, nagyon durva. Van a készítésről egy német fórum linkem, ha valakit érdekel. Ott van fenn a képgaléria is.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16012) Torry válasza hoffman_ (#16011) üzenetére


Torry
addikt

Persze, rakd be, szerintem többeket érdekelne.
Engem mindenképpen.
És tényleg vérrel hűti? :D

[ Szerkesztve ]

(#16013) hoffman_ válasza Torry (#16012) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Kérdezzük meg bacsist, ő megmondja, hogy milyen a hűtési kapacitása. Ha jó, akkor tuti az ;] A linket előkukázom akkor, de majd csak holnap leszek gépközelben.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16014) geprombolo válasza hoffman_ (#16007) üzenetére


geprombolo
senior tag

A srácaim gépénél én is a szétfúrásos módszert alkalmaztam. Fényképet nem akarsz csinálni? :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#16015) hoffman_ válasza geprombolo (#16014) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Háát, a dzsuva része már nincs meg, de azért lövök egyet :D Holnap estére meglesz :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16016) macko20 válasza hoffman_ (#16009) üzenetére


macko20
őstag

Jól néz ki, bár közel lehetnek a "nehéz napok" ez egy lány pc...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16017) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nézzétek, milyen szép Sata csatik, természetesen Raid-0 volt kiépítve velük. A gépet elvitték kocsiban cirka 2000 km-re, és hopp, csatik kimozdultak, tömb szétesett, adatok elvesztek, teljes, több éves családi fényképadatbázis szintén, amiről persze nem volt mentés.
Pár képet vissza tudtam hozni, de azokat nem, amik fontosak lettek volna...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16018) molnarpeter válasza hoffman_ (#16009) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ismerem ezt a cuccot, valami eszméletlen... De gondolj nele, hogy min. 20x több sűrített levegő fog fogyni :DDD

Cpt. Pirk: Az szép. Azaz elég csúnyácskák sajna. Ilyenkor gondolkodik el az ember komolyabban a raid1-en...

[ Szerkesztve ]

(#16019) macko20 válasza CPT.Pirk (#16017) üzenetére


macko20
őstag

A napokban olvastam az egyik cpu hűtő gyártó oldalán,hogy az eszköz nehéz és a szgép mozgatásából bekövetkező eseményekért nem vállal felelöséget.
Menteni,menteni,menteni,és kiírni!

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16020) molnarpeter válasza macko20 (#16019) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha nagyjából biztonságot akarsz, akkor 3 vinyó, min. 2 helyen... Pl egy külső vinyó, valamint egy webes tárhely jól jöhet ilyen célra.

Egyébként mostanában egy eléggé komoly projekten töröm a fejemet. Karácsony táján lett 1 éves az Xbox 360-am, és egyszer csak kitaláltam, hogy jó lenne beépíteni egy vízhűtést a kicsikébe :) Ezt teljesen szó szerint értem. Egy fő probléma van: notira gyűjtök, így 30k nem igazán fér bele a költségvetésembe...

[ Szerkesztve ]

(#16021) ViZion válasza CPT.Pirk (#16017) üzenetére


ViZion
félisten

Szép...
Hallottam olyan fotósról, akinek 3 év munkája maradt egy hibássá vált HDD-n... azóta van külső merevlemeze :)

Barátom boltjában voltam, beszéltünk adatmentésről is... kiderült semmilye nincs, 3 éve... Nah, csináltam egy mentést: a teljes árukészlet, számlák, stb adatbázis lementve ~6 MB... szal akár Gmail fiókban is tudná tárolni. Pótolhatatlan, ráadásul alaposan meg is büntethetik érte (bolt nem mondhatja, hogy bocs, nincs mentve...), az árlistákból és a lefűzött számlákból meg újra felépíteni az adatbázist pfff... több napi meló lenne.

Szal. kis hanyagság, utána meg csak a sopánkodás van, de az nem segít :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16022) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sajnos a minimális gányomról nincs kép, nagyon úszom a vizsgákkal, sötét is van, úgyhogy majd egy előrehaladottam stádiumban remélem tudok lőni valamit róla :)

Addig is itt a vérző szívű hófehérke :D

Munkamenet - Eredmény

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16023) szab.tam


szab.tam
nagyúr

HDD fullasztás. hogy ott rohadjon meg.... :D

Logoutos cikkem róla...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16024) molnarpeter válasza szab.tam (#16023) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nagyon nagy:Đ
"És ekkor gondoltam egy merészet. Ha Noikia dobozba elfér 15 milkó, akkor egy SEK800i dobozába némi szivacs társaságában miért ne férne el egy Himoro?" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16025) szab.tam válasza molnarpeter (#16024) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R
(közben javítottam is, mert következetesen pár helyen himoro-t írtan himuro helyett...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16026) zazahoho válasza molnarpeter (#16024) üzenetére


zazahoho
őstag

:DDD ,ez komoly :DDD

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#16027) szab.tam válasza molnarpeter (#16024) üzenetére


szab.tam
nagyúr

áttettem a cikkemet, mert rossz helyen volt.... :B

HDD hangtompítás, sütés, gányolás...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16028) molnarpeter válasza szab.tam (#16025) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tényleg, most veszem észre, hogy Noikiá-t másoltam be... Valamint 404???

[ Szerkesztve ]

(#16029) szab.tam válasza molnarpeter (#16028) üzenetére


szab.tam
nagyúr

#16027....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16030) macko20 válasza szab.tam (#16029) üzenetére


macko20
őstag

Vmi van a linkel ,vagy a szerverrel...nem volt elég csendes a Himuro-ba szerelve?

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16031) szab.tam válasza macko20 (#16030) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem.

rossz helyre tettem elsőre. véletlenül személyes bejegyzésnek. nem oda szántam. ezért töröltem, és újra tettem, már a jó helyre...

ha elolvasod az új linken, akkor érteni fogod... :K

de zanzásítva: 1 tányéros winyókat jól halkította. beraktam egy 1500-asat, annál a sake durván kattogott, majdhogynem hangosította. ezért jött a gány....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16032) Probber válasza szab.tam (#16031) üzenetére


Probber
őstag

Nekem még mindig nem jó a link.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#16033) szab.tam válasza Probber (#16032) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem hagyták még jóvá a cikket. erről fogalmam sem volt, hogy ilyenlor még nem megy direkt link... mert hogy én oda tudok lépni. valszeg az ip-m miatt enged. vagy mittomén...

idemásolom a vágólapról, hátha így engedi...

http://logout.hu/cikk/hdd_hangtompitas_sutes_ganyolas/teljes.html

szerk:
közben már írta macko20, hogy úgysem engedi...
elnézést, de a logouton ezt a rendszert nem tudtam. :(
majd 1x elbírálják.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16034) molnarpeter válasza szab.tam (#16033) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gondolom így szűrik ki a címlapos írásokat :))

(#16035) szab.tam válasza molnarpeter (#16034) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én az egész ottani rendszert, kategorizálást nem vágom, ezért is tettem rossz helyre...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16036) zazahoho


zazahoho
őstag

nem tartozik konkrétan ide,de megkérdezném :U ,ixo csavarhúzógép -nél olyan gondom van hogy csak egy irányban forog a motorja ,motort szétszedtem külsőre nem látszik semmi,szénkefe jól érintkezik ,lehet valami elektromos gond a motoron kívűl?

azért írtam ide ,mert ezzel szoktam gányolni :U ;]

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#16037) macko20 válasza zazahoho (#16036) üzenetére


macko20
őstag

Igen az irány váltó kapcsolóban ,teszteld direkt a motorra kötött árammal,ha így forog mindkét irányba akkor a i.v. kapcsoló hibásodott meg ,ha szerelhető akkor az érintkezőket nézd át ,lehet hogy beégett.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16038) szemtelen válasza hoffman_ (#16022) üzenetére


szemtelen
tag

Nagyon jól néz ki, még tetszik is!! :D

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#16039) zazahoho válasza macko20 (#16037) üzenetére


zazahoho
őstag

köszi,sajnos csúszó kapcsoló van benne ,megpróbálom szétszedni ,gondolom mikrokapcsoló nem lehet hibás ,mert az kattan,az iránykapcsolón kívül más nem lehet hibás?amikor ez a hiba jelentkezett néha elindult ütögetésre ,de most már arra sem

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#16040) zazahoho


zazahoho
őstag

motor mindkét irányban forog ,csúszókapcsoló ami az irányváltó nincs beégve jól érintkezik.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#16041) macko20 válasza zazahoho (#16039) üzenetére


macko20
őstag

Azt a kapcsolót nézd meg ,más nincs benne ha akkkus csavarozó,a forrasztásokat a vezetékek csatlakózását ellenörizd.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16042) macko20 válasza macko20 (#16041) üzenetére


macko20
őstag

Szétszedve küldj egy két képet privátban ,megnézem hátha .....

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16043) zazahoho válasza macko20 (#16042) üzenetére


zazahoho
őstag

oké most még átnézem és csinálok képet
thx :R

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#16044) zazahoho válasza zazahoho (#16043) üzenetére


zazahoho
őstag

sikerült :C ,pedig csak polir papírral átcsiszoltam az érintkezőket akapcsolónál,és befújtam wd40 -el ,és hibátlan,köszönöm a segítséget :R

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#16045) macko20 válasza zazahoho (#16044) üzenetére


macko20
őstag

Én reklámoztam a WD40-et, x éve,jó gányolást....!

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16046) zazahoho válasza macko20 (#16045) üzenetére


zazahoho
őstag

köszönöm meglesz :K ,régen sulis koromban ami azért nem most volt ,létezett valami K 2 spray az volt még nagyon jó.

kicsit gány kérdés: alaplapnál sata csatlakozó nagyon lötyögős,kicseréltem már többféle kábelre is,de jelenség nem változott ,mármint ,hol felismeri a bios a hdd-t hol nem :( azzal lehet valamit kezdeni esetleg kicsit melegíteni a műanyag tokon?

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#16047) geprombolo válasza zazahoho (#16046) üzenetére


geprombolo
senior tag

Meg ne süsd az alaplapot! Inkább valami gányabb megoldással próbálkozz, szorítsd meg a sata csatit valamivel....

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#16048) macko20 válasza zazahoho (#16046) üzenetére


macko20
őstag

Vékony műanyaglap a nem érintkezős részhez

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16049) zazahoho válasza macko20 (#16048) üzenetére


zazahoho
őstag

köszönöm,ki is próbálom holnap ,de közben találtam olyan sata kábelt amin van fém lemez,gondolom az rugalmasságánál fogva jobban oda szorítja a foglalathoz

géprombolo: tetszik a neved ;]

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#16050) ViZion válasza zazahoho (#16046) üzenetére


ViZion
félisten

Ha win7-ed van, és alvásból "ébredés" után nem látja a HDD-ket, akkor az win7 AHCI driver hiba, van rá winnek javítás, de kérni kell, nem települ automatice.
Persze ha induláskor a bios nem látja az más. Csak azért írtam, mert egy marék kábellel próbálkoztam -nálam is lötyögősnek tűntek- majd ez lett a megoldás.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.