Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82001) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Apropó, KG csövek. Két db 45 fokos 160-ast összetoltam, de forditanom kellett kb 10 fokot. Hát kb 20 percen át, vörösodő fejjel sikerül elcsavarnom milliméterről miliméterre. Eszméletlen hogy fogja a gumi (és remélem nem sérült /nyúlt /szakadt meg) . Pedig pár órával korábban mikor összetoltam kapott egy kis testápolót. Ez ilyen, vagy én csesztem el valamit? :F
Ezek után úgy érzem, ha már le lesz fektetve,esélyem sem lesz a 2 méteres szakaszokat összetolni egyedül :O

[ Szerkesztve ]

OK

(#82002) emre válasza Z_A_P (#82001) üzenetére


emre
veterán

Szerelés előtt kenjed be szilikon zsírral a gumit és a gumi helyét is.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#82003) Z_A_P válasza emre (#82002) üzenetére


Z_A_P
addikt

Testápoló / folyékony szappan / mosószer, nem jó?

OK

(#82004) emre válasza Z_A_P (#82003) üzenetére


emre
veterán

Attól függ mi a cél.
A jóvanazúgy, ottrohadjonmeg elvárást teljesíti, de a a fentiek egyszer kiszáradnak, és megkötnek.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#82005) Barret001 válasza Z_A_P (#81998) üzenetére


Barret001
addikt

Fenti szűrés fontosabb! Ha ott nem megy bele semmi,a cső belseje tiszta marad.

(#82006) Z_A_P válasza emre (#82004) üzenetére


Z_A_P
addikt

:D :R

@Barret001:
Lesz felül. Bár a felületszivargo is ide folyik majd, azon nincs "szűrő".
Csak ha lassan kisebb /nagyobb szerves anyagoktól iszap alakul ki, az szívás. :o
Bár ez idővel elkerulhetetlen,gondolom. Fenyőtű, döglöttllégy, sstb, úgyis átmegy minden szűrőn

[ Szerkesztve ]

OK

(#82007) Inhouse válasza Z_A_P (#82003) üzenetére


Inhouse
őstag

Mi is folyékony szappannal szoktuk. Az, hogy a földben sok év alatt már nem fog csúszni, nem hátrány. :)
Szenvedős így is, de legalább stabil.

Üdv Inhouse

(#82008) tupacamaru válasza 8 (#81997) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nyilván ha beállítási gond van, akkor nem fog segíteni, de évente egyszer-kétszer nem árt megolajozni. Erre vannak is olajozó lyukak rajta, amik jelölve is vannak.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#82009) Lacpac válasza Z_A_P (#82003) üzenetére


Lacpac
őstag

Én lefolyócsere közben próbáltam folyékony szappant. Mintha semmivel nem kentem volna be.
Sima szappan már ok volt rá. Macerásabb kenni, de könnyebben csúsznak össze a csövek.

(#82010) inf3rno válasza tupacamaru (#82008) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Olajoszásra szintetikus zsír spray, ami jó. A WD40 arra való, ha megszorult, nem hosszú távú kenésre találták ki. Szerintem is a zsanérokkal van a baj, maga a zár jól működik, csak erőltetni kell, hogy becsukódjon.

Buliban hasznos! =]

(#82011) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
Bedobom ide is, mert látom, sokszor volt téma. :B
Multifunkciós gépet szeretnék venni, otthoni felhasználásra, de nem a legolcsóbb Parkside kategóriából. Ami fontos:
- normális minőség és szervizhálózat;
- sok vásárolható, gyártók között univerzálisan használható kiegészítő, bár a Starlock rendszer most már alap lassan mindenhol - ez kellene;
- lehetőleg legyen ládája.

Az alábbiakról mik a tapasztalatok?
Zöld Bosch-t szabad még venni, vagy csak a kék Pro modellek ajánlottak?
Bosch PMF 350 CES hozzávalókkal, és kufferrel;
Makita TM3010CX5J kiegészítőkkel és kofferrel;
FEIN Multi Master 300 Plus Start kofferrel, kevés kiegészítővel, de elvileg ez a legjobb minőség.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#82012) user12 válasza AxBattler (#82011) üzenetére


user12
őstag

Én kiejteném a zöld bosch-t. A Fein-t nem ismerem, de a makitával biztos, hogy nem fogsz mellé.
Esetleg DeWalt vagy Milwaukee?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#82013) AxBattler válasza user12 (#82012) üzenetére


AxBattler
félisten

DeWalt nem Starlock-os, Milwaukee jó lenne, de csak akkumulátorosakat látok, arra meg nincs szükségem.
Fein-t nem ismerem, nekem fölöslegesen jónak tűnik, és csak Gödöllőn van szervizük.

Bosch GOP 30-28-t is vinném, de LBOXX-al 110k HUF-ért nagyon drága.
Videóban mondjuk egyszerűbb dobozból veszik ki, ezt utólag megvenném a kartondobozos változathoz, de nem találom itthon egyik webshopban sem. A végén egy általános Curver szerszámosdobozt veszek hozzá 3k HUF-ért, oszt' jóvan.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#82014) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Nem tákolás, hanem inkább keresek valamit. A napernyőmnek a kis menetes rögzítője eltűnt.
Első kérdés, hogy ezt hogy hívják pontosan? A második pedig, hogy hol kapható esetleg hasonló?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#82015) 6030D válasza iceQ! (#82014) üzenetére


6030D
Ármester

[link]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#82016) iceQ! válasza 6030D (#82015) üzenetére


iceQ!
addikt

Nagy király vagy, köszi szépen :) :R

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#82017) user12 válasza AxBattler (#82013) üzenetére


user12
őstag

Annyiért teljesen jó a kék bosch :)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#82018) AxBattler válasza user12 (#82017) üzenetére


AxBattler
félisten

Jaja, csak egy alap kék koffert kellene hozzá kerítenem. :K :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#82019) Dani_kp válasza AxBattler (#82013) üzenetére


Dani_kp
őstag

Konkrét típust nem tudom javasolni, de talán ezen az oldalon is érdemes böngészni. Több honlapot is átnézve, más szerszámok miatt, ezt az olcsóbbak közé sorolnám.
[link]
Illetve én nem vetném el az akksis verziót sem. Régebben nem preferáltam én sem, de ahogy egyre több dolog fordul meg a kezemben, illetve elég sok szituáióban voltam már, így én magamnak ebből is már csak akkusat vennék. Egy idő után macera, hogy mindig konnektort keress, vagy a helyszín miatt hosszabítózni, utána ezen szeánszok után meg elkapkolni, feltekerni a kábelt. Az akksisat meg ott használod ahol akarod és nem kell tartani attól sem, hogy ha valami kicsavarodott helyzetben van a gép, akkor esetleg véletlen elvágd a vezetékét, mert pont beló elé.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#82020) AxBattler válasza Dani_kp (#82019) üzenetére


AxBattler
félisten

Ismerem az oldalt, rendeltem már tőlük, de nem feltétlenül a legolcsóbb hely. Tavaly szó nélkül törölték a karácsonyi rendelésemet, szóval annyira nem vagyok tőlük elájulva.

Szó se róla, az aksis rendszer jó dolog, de ahova erő kell, ott az aksi is hamar lemerül, ill. az erősebb gépek jóval drágábbak. Nekem otthonra kell, nem dolgozni, szóval maradok a vezetékes vonalon (kivéve csavarozó, abból lesz még idén egy vezetéknélküli).
Meg persze ha beruházok egy aksis csomagba, akkor a többi vezetékmentes gépet is ugyanattól a gyártótól kell majd megvennem, ugyanabban a fesz. kategóriában.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#82021) BLUE TORNADO válasza PROTRON (#81964) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

[link]
Ilyen a szivattyú

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#82022) kenwood3 válasza AxBattler (#82013) üzenetére


kenwood3
őstag

Mivel jobb a milwaukee meg a dewalt a makitatol vagy barmely mas ipari felhsznalasra szant markatol? Igazabol evek ota mindenem makita aztan a szervizt azt se tudom hol van, pedig nem hobby felhasznalasra lettek vasarolva a dolgok. Van egy 2 kw makita sarokcsiszolom 2005-ös, es ezt még japanba gyartottak , es meg most is napi hasznalatban van, pedig amit az mar kapott... A milwauke-t en mint epitesi szakmat uzo ember ugy latom, hogy affele statuszszimbolum az epotoiparban , mint anno az iphone amobiloknal volt az elejen. Mert kb 2-3 x annyiba kerul mint tarsai, de szvsz semmivel se jobb vagy tartosabb toluk, csak sokkal tobbet fizetsz erte

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#82023) DravenMoral


DravenMoral
senior tag

Sziasztok!
Lehet off topic, de házi barkács lenne.
Adott egy rx 580 a közeljövőben.
(Saphire radeon nitro+ 2ventije)

Szét szeretném szedni őket, hogy újra tudjam kenni valami minőségi szilikon zsírral.
Mit ajánlotok erre a célra?
Eddig műszerolajat alkalmaztam, de az nem valami sok ideig eltartó dolog.

Illetve ha van ilyen szilikon zsír, akkor honnan tudok venni? (Bolt), vagy rendelni? (Link)

[ Szerkesztve ]

(#82024) Essejó válasza DravenMoral (#82023) üzenetére


Essejó
veterán

Én részemről jó rég óta venti csapágyra, motoros fűrész lánckenő olajat használok.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#82025) Barret001 válasza DravenMoral (#82023) üzenetére


Barret001
addikt

Autósbolt,lzs-2 kenőzsír,vagy hasonló.Én is ezt használom,bevált.

(#82026) vmk válasza DravenMoral (#82023) üzenetére


vmk
tag

Ha ragaszkodsz a szilikonhoz, akkor van szilikon olaj is (vagy akár spray). Obi, praktiker típusú boltokban kapható mindenféle vagy vegyiárú boltban.
Ha valóban csapágyas a venti, akkor én szétszedném, kimosnám a csapágyakat és (minimális) zsírral megkenném.

(#82027) RandomName válasza kenwood3 (#82022) üzenetére


RandomName
aktív tag

A Makita a sajàt bevallása szerint is a középkategória teteje/belépő szintű profi gépeket gyárt.
Ha jól méretezed a gépet, akkor örök élet a Makita is. De sokan nem azt veszik meg amit a várható használati igény kívánna, hanem azt amelyik megtetszik. Az emiatt fellépő túlhasználást bírja kevésbé a jelenlegi Makita felhozatal ahogy hallottam.
De amúgy én is csípem azt a márkát.
Amúgy van rengeteg olyan márka amit gyártásban használnak, erős, jó, stb, és kb senki nem ismeri, mert nincsenek jelen a lakossági piacon.

És jól látod a státusz dolgot. A Millwaukee lett az új Hilti. :)

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#82028) PROTRON válasza RandomName (#82027) üzenetére


PROTRON
addikt

Én is inkább lidl parkside aksis mini sarokcsiszolót vettem 15k-ért mint Millwaukee-t 75-ért. :D
Nem ipari szinten használom, ha meg tönkremegy tudok várni fél évet mire megint kapható lesz Lidl-ben és azért a különbségből jó pár szett kitelik.

Lekopogom, de eddig bírja a strapát, bár ideje lenne szétszednem és adni neki rendes tisztítást belül, mert a műanyag/fa/vakolat vágáskor a finom por folyton beteríti.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#82029) gaben22


gaben22
senior tag

Helosztok, remélem befér ide ez a kérdés. Van egy külső SATA to USB HDD keretem. Ritkán használom, de akkor átmásolok simán 50-150 GB-t, az a gondom ilyenkor, hogy semmit nem szellőzik és HDD-k nagyon fel tudnak benne melegedni. Először arra gondoltam veszek egy pár centi átmérőjű fúrókoronát, aztán kifúrom, de eszembe jutott talán lézerrel is vágathatnék pár lyukat a tetejére és utána rátennék egy hűtőventit (A keret 2 mm vastag alumíniumból készült a gyártó leírása szerint).
Tudtok Budapesten (belvárostól nem túl messze) ajánlani valakit/céget, aki foglalkozik magánszemélyekkel és mindenféle vektor fájl nélkül megcsinálná (pontosság nem túl fontos ehhez a munkához). Pár ezer HUF-nál többet nem érne meg nekem így ha ilyen munkák többe kerülnek, akkor maradok a fúrókoronás DIY megoldásnál. BTW (kézi) fúrógép + fúrókoronával szerintetek mennyire lehet jól/szépen megcsinálni ezt a melót?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#82030) kenwood3 válasza RandomName (#82027) üzenetére


kenwood3
őstag

Erről van valami forrasod? Mert en ilyet meg nem olvastam roluk! :N

Mi az az ekezet dragasag??

(#82031) PitLee válasza kenwood3 (#82022) üzenetére


PitLee
őstag

Pár éve amikor én néztem a szetteket akkor szinte egy árban voltak.
Szerintem nem státuszszimbólum, hanem attól függ kinek milyen és mire kellenek a gépek és melyik gyártónak nagyobb a gépkínálata.

Pl: az Ács próbálta a Dewalt aksis szögbelövőt, de nem volt egyenletes a teljesítménye, majd próbálta a Milwaukee és az szépen bevert minden szeget.

(#82032) Barret001 válasza gaben22 (#82029) üzenetére


Barret001
addikt

Eddigi próbálkozásaim szépek lettek! Ilyennel: De megfelelő tudás nélkül nem ajánlom.Ha belekap,visz mindent.
Vékony anyagot kis felületen nem jó fúrni vele.Kell hogy legyen elegendő tartása a munkadarabnak!

[ Szerkesztve ]

(#82033) DravenMoral válasza gaben22 (#82029) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Teljesen fölösleges.
HDD, nem árt neki a 70fok sem.
Az SSD-k is 65fokig rendben vannak, pedig azok hőből kevesebbet bírnak.
Ne féltsd, nem emiatt fog elromlani. Főleg nem abban az időközönként, amit írtál..

[ Szerkesztve ]

(#82034) gaben22 válasza Barret001 (#82032) üzenetére


gaben22
senior tag

Köszi, futólag megnéztem 1-2 videt és elég jó javaslatot adtál. Tudás nincs sok részemről, de muszáj valami hűtést applikálnom a cuccra, mert most vagy nem fogom használni vagy esetleg szétgányolom a fúrással és ismét csak nem fogom használni vagy sikerül és használni fogom úgyhogy igazából nem tudok rosszul kijönni a dologból :). Maga a cucc egész masszív, bőven lenne elég thermal mass, hogy elvigye a hőt, de a behelyezett HDD-vel nem érintkezik szinte sehol, a bevezető "sín" amin keresztül betolom a HDD-t a két oldalán meg műanyag úgyhogy az se tud átvezetni hőt a házra.
Arra is gondoltam, hogy kiszerelem az elektronikát belőle és fából csinálok keretet, azt meg ugye olyanra csinálom ventivel, amilyenre csak akarom, de úgy összerakták úgy tűnik nem tudom kiszerelni csak ha széttörök közben valamit... Aliról már rendeltem egy ház nélküli SATA-> USB adapter, csak az meg kitudja milyen minőség, adatot nem akarok veszteni meg azt se akarom, hogy HDD-ket kinyírja. Szóval már körbejártam 1-2 opciót, most jön az első, hogy kilyuggatom :).

@DravenMoral
18-20TB-s enterprise HDD-k (9 tányér 7200k fordulaton). Ettől még lehet igazad van, csak jobb szeretem, ha minden rendben ki van gondolva előre :). Van egy 2 TB-s 5400k rpm-es WD Purple HDD-m, az mondjuk nem melegszik valóban. Duplikálom a fontos adataimat, de ettől még nem akarom, hogy bármelyik kiessen a sorból.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#82035) Dani_kp válasza gaben22 (#82029) üzenetére


Dani_kp
őstag

Én simán kibelezném belőle az elektronikát és úgy ahogy van szabadon az asztalra téve rákötném a hdd-t, a környezeti hőmérséklet meg tenné a dolgát. Se fúrás, se venti, se új keretet nem kellene építeni :)) .

Más...ha már ennyire benne vagyunk a gép témában, az akksis HiKoki gépekről kinek mi a véleménye, tapasztalata?
Nálunk melóba van egy egyszerű ütvefúró, csavarozó belőle, 18V 2,5Ah-s akksival és gyors töltővel. Meglepően erős, masszív gép és pontos a tokmánya, nagyon "szépen forog", semmi holtjátéka nincs. Ja és Made in Germany, ez ma még jelent, ér valamit?
Talán lehetne kicsit könnyebb a gép, de viszont kék bosch, makita, dewalt, milwaukee gépektől olcsóbb. Hasonló árban metabo, illetve aeg gépeket láttam.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#82036) Gézengúz válasza Dani_kp (#82035) üzenetére


Gézengúz
addikt

Gari van 3 év mint a Parkside-nak?

[ Szerkesztve ]

(#82037) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

kokany kerdes, egy zart rendszeru vizmelegito (~15L) azaz villanybojler ami also kifolyasu az mennyiben terhet el a felso kifolyasutol? nyilvan a csovezese belul forditott, de azon tul? en nem nagyon latok semmi mast.
mi van ha egy also kifolyasut fejre forditok es forditva kotom be? ;]

A camera does not make art, the artist makes art.

(#82038) Dani_kp válasza Gézengúz (#82036) üzenetére


Dani_kp
őstag

Ha a HiKokisra vonatkozik a kérdés, akkor ott 1+2 év gari van rá. A plusz 2 évért regisztrálni kell.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#82039) Barret001 válasza rednifegnar (#82037) üzenetére


Barret001
addikt

A meleg vizet mindig felülről kell kivenni. Oda helyezkedik magától.Alul hidegebb víz van.Ha az neked jó,ám legyen.Hatásfokot rontod vele.

(#82040) rednifegnar válasza Barret001 (#82039) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nem teljesen ertem amit irol, forditva kotom be a vizet, igy olyan lesz mint egy felso kifolyasu, felulrol szedi le a meleg vizet mivel az a rovidebb cso.

HAJDU FT10, 10 literes felső szerelésű villanybojler

A camera does not make art, the artist makes art.

(#82041) Barret001 válasza rednifegnar (#82040) üzenetére


Barret001
addikt

A baloldali a kifolyó,mert felül van a cső vége.Alul megy be a hideg,hogy nem keveredjen el azonnal a meleg vízzel.

[ Szerkesztve ]

(#82042) cinemazealot válasza Barret001 (#82041) üzenetére


cinemazealot
addikt

De a kolléga írta, hogy nemcsak fejre állítaná a bojlert, de fordítva is kötné be (tehát hogy a meleg víz a "kék" csövön jönne ki). Szerintem működhet.

[ Szerkesztve ]

(#82043) Dani_kp válasza cinemazealot (#82042) üzenetére


Dani_kp
őstag

Elvileg működhet, gyakorlatilag meg...A puding próbája az evés :DDD

https://ingatlan.com/33821564

(#82044) PROTRON válasza Dani_kp (#82035) üzenetére


PROTRON
addikt

Ugye régebben Hitachi volt, még 5 évvel korábbról vannak a jogelődtől gépek, azok tényleg jól bírják a strapát villanyszerelések alkalmával kőműveskedni.
A Hikokival már felemások a tapasztalataink, lehet hogy pechesek voltunk, de több Hikokit is vissza kellett már küldenünk gariba, 1 vezetékes véső-kalapácsot, ami egy idő után nem vésett (kb 3 hónap) úgy hogy nem volt túlhajtva. Meg asszem 2 sima kézi aksis fúrót.
De persze a garival nem volt probléma, csak azért az is kiesés amikor az ember használná, azóta nem panaszkodott rájuk a kollega, meg a többire sem. A nagyobb bontókalapács is teszi a dolgát.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#82045) PROTRON válasza rednifegnar (#82040) üzenetére


PROTRON
addikt

Ebben a rendszerben jól gondolom hogy a jobb oldali hideb befolyócső, az alul rögtön beérkezik? mert ha ez a helyzet, akkor ugye leengedéskor eléggé egyszerű a történet.

De ha fejre állítod, akkor nem lesz rendes kifolyód.

Egyébként lehet a fűtő betét szempontjából is szuboptimális.
Az ilyen betétek azért nem egyenletesen adják át a hőt, a tövénél többet ad át. Na most fejre állított esetben a töve az már a forróvíznél lesz, amit lehet hogy ezáltal túlfűtesz.
No meg a hőszerzon elhelyezkedése is bekavarhat.

Szal puding próbája, de óvatosan, semmiképp se tekerném maxra, hanem a hőfok skála alsó végről kezdeném az ellenőrzést.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#82046) RandomName válasza rednifegnar (#82040) üzenetére


RandomName
aktív tag

Kevesebb melegvized lesz, ami áramláskor tejesen hidegvízzel keveredik, mert felülről kap több fűtést, nem pedig alulról.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#82047) RandomName válasza kenwood3 (#82030) üzenetére


RandomName
aktív tag

Valami videó volt régebben a bp-i hatalmas üzletről, és azt hiszem abban hangzott el. De lehet tévedek.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#82048) rednifegnar válasza RandomName (#82046) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ez nem atfolyos. benne van 15L viz aztan futi amig eleri a homersekletet es ott tartja. nyilvan van benne retegzodes de amikor fut akkor aramlik keveredik benne a viz. az nem szamottevo melegites amikor kinyitod a csapot es bekapcsol, azzal nem sokat potol hiszen a 15L melegviz hamar kiaramlik utana ujra varni kell mig felmelegiti (hogy az 5/10L-est ne is mondjam). ez felmelegiti, elhasznalod, varsz es ujra felmelegiti.

nekem az a gyanum hogy alapvetoen tok egyformak, nyilvan feliratozas meg a csonkok oldalhelyessege/szinezese mas de a haz meg minden az azonos. a futobetetben van talan elteres de nem sokat talaltam rola.
a hajdunal ha lehet ertelmezni a lattottakat akkor talan ugy nez ki hogy a felso kifolyasunak egyenes a futobetetje hogy minel jobban leerjen az aljara, az also kifolyasunal meg ugyan olyan csak U alakban vissza van hajtva hogy lent legyen a futes.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#82049) rednifegnar válasza rednifegnar (#82048) üzenetére


rednifegnar
senior tag

na a kep nem ment at...

A camera does not make art, the artist makes art.

(#82050) Barret001 válasza rednifegnar (#82048) üzenetére


Barret001
addikt

Át lehet fordítani,de alul menjen be a hidegvíz,felül jöjjön ki a melegvíz,és alul legyen a fűtőszál

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.