Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Nem teljesn ide illik, de szeretnék itthonra másik csaptelepet a konyhába (fordítható mosogató) és a kádba (zuhany+folyó). Mindkettőnél vízszintesen jön ki a falból a cső.
A konyhai olyan kéne legyen, aminél a kifolyó rész kb egy szintben van a csappal, mert nagyon kevés a hely. Igazából a mostani (kb pont ugyanilyen) se rossz, csak mivel a kifolyó lefelé ívelő, így nagyon szűkös a hely, tehát annak a helyére is elég lenne egy vízszintben lévő.
A fürdőkádban lévő kb ilyen kialakítású, csak már régi, és összevissza állítja a melegvizet.

A kérdés nem konkrét példa lenne, hanem az, hogy ezek szabványosak-e (pl a konyhainál lecserélhetem-e csak a kifolyórészt, illetve hogy pl a hideg/meleg oldal távolsága szabványos-e, vagy mérni kell), és teljesen csereszabatosak egymással?

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#62002) Bile Demon válasza CHIPman (#62001) üzenetére


Bile Demon
őstag

A kifolyócső az nem teljesen szabványos...
Pl. a kínai csaptelepre nem volt jó a Mofém cső, mert a kínainál a két O gyűrű közelebb van egymáshoz és az O gyűrű távolsága a cső végétől is eltért...
Sajnos meg kell mérni / próbálni.
A csapok távolsága ilyen excenteres összekötőcsővel állítható kb. +/- 5-10-20mm, de a névleges méretet 150mm szokott lenni, azért érdemes ellenőrizni, a régin, hogy tényleg annyi e.

Bruhe

(#62003) Siriusb válasza CHIPman (#62001) üzenetére


Siriusb
veterán

Én például nemrég cseréltem egy mosogató (fali) csaptelepet ilyen Mofémre: https://szerelvenybolt.hu/szaniter/csaptelep/mosogato-csaptelepek/mofem-mambo-5-mosogato-csaptelep-fali-felso-kifolyocsovel-6329
Ez alá könnyen befér az edény, de egy ilyennel , vagy ennél rövidebb kivitelűvel még könnyebben tudod irányítani a vízsugarat.
Persze van olyan csaptelep is, ahol a kifolyócső némileg felfelé emelkedik, vagy vízszintesen megy, ha nem akarod nagyon a magasba vinni.

S amint az előttem írták, excenteres toldóval könnyen be tudod állítani, ha a kiállások nem a neked megfelelő távolságra vannak.

(#62004) Inhouse válasza V.Stryker (#62000) üzenetére


Inhouse
őstag

Igen, így utólag megsajnáltam a ragacsos és a flakonos áldozatot. A hurkosoknak nem kellett várni a megváltást...
Tervben van még 1-2 fajta, csak időhiány van. Az egyik egy ketrec, lecsapódó ajtókkal. A másik egy régi fifikás cucc, egy egyirányba forgó rács ajtó...ez utóbbi több ügyfelet is fogadni tudna. Mindkettőnél nehézség, hogy sanszos, hogy életben lesznek, ha időben rájuk találok. Márpedig foglyokat nem ejtünk...

Üdv Inhouse

(#62005) Irmscher 353 válasza Inhouse (#62004) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Kell egy macska, ami betölti a hóhér szerepét;)

Egyébként a német üzletláncoknál (A, meg L) szokott lenni ultrahangos rágcsáló riasztó.
Én ezt használom a pincében, S eddig bevált.

[ Szerkesztve ]

(#62006) Inhouse válasza Irmscher 353 (#62005) üzenetére


Inhouse
őstag

Egy kollégám is esküszik rá, neki a padláson van egy. Gondolkoztam én is rajta, de nem szívesen hagynék a padláson egy ilyen szerkezetet áram alatt hónapokig, amilyen minőségűek manapság ezek a kínai csodák...

Üdv Inhouse

(#62007) Siriusb válasza Inhouse (#62006) üzenetére


Siriusb
veterán

Nálunk volt kettő is, mégis fogtak egeret a csapdák.

(#62008) veze válasza Siriusb (#62007) üzenetére


veze
őstag

biztos kifogyott belőle az ultrahang :D

(#62009) cinemazealot válasza Inhouse (#62006) üzenetére


cinemazealot
addikt

Tavaly szeptember óta van egy macskánk, másfél hónaposan került hozzánk. Idén vagy 10-15 rágcsálót (jó pár egeret és cickányt, illetve két qrv@nagy patkányt) fogott, szóval egyelőre rendben megdolgozik a lakhatásért. :)

(#62010) emre


emre
veterán

Asztaloskodtam egy kicsit, vannak hibák, de most már tudom mire figyeljek legközelebb.
Két méter hosszú, az alja 30cm a teteje 40cm széles. Csak az anyag volt 10k. :Y

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#62011) cinemazealot válasza emre (#62010) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ó, de ismerős design! Pont ilyet építettem cirka 18 évvel ezelőtt a húgom szobájába. Egy régi ruhásszekrény reinkarnálódott ebben a polcban. Sajnos nem sikerült túl szépre, de az öntapadós tapéta ápolt és eltakart. :D

Nice job!

(#62012) imibogyo válasza emre (#62010) üzenetére


imibogyo
veterán

+ (#62011) cinemazealot:

Teljesen rendben van amúgy. És igen, az anyagár nagyon brutális lett. Pár éve egy komplett konyhát készítettem 120.000 Ft-ból (sajnos nincsenek befejezett képek, mert menet közben eladtuk a lakást :DDD ), most meg csak a konyha alsó része + a munkapult + az ajtók lettek volna ugyanennyiben egy alig nagyobb konyhához. Inkább vettünk egy használtat 50.000 Ft-ért és még szép tömör tölgy ajtajai is vannak, nem bútorlap, vagy MDF (mondjuk itt meg a csempézés és a villanyszerelés nincs még készen, de majd tavasszal ezzel kezdek, idénre már elegem van mindenből).

Én nem is olyan régen a TV alá gyártottam a szekrényből kimaradt hulladékokból valami hasonlót. Persze csak ideiglenes célzattal és jóval kisebbet... :K

[ Szerkesztve ]

(#62013) macilaci78 válasza cinemazealot (#62009) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, a házi macskának megvan ez a jó tulajdonsága. :K Ugyanakkor teljesen nem pusztítja ki a populációt, de legalább nem lustul el. :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#62014) macilaci78 válasza imibogyo (#62012) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ne is mond, én egy masszívabb hokedlire való anyagot kattintgattam össze az OBI-ban, 18k. :Y Semmi flanc, gyalult lécek és gerendának nevezett 5×5, 6×6 centis anyagok.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#62015) imibogyo válasza macilaci78 (#62014) üzenetére


imibogyo
veterán

Mondjuk most szerencsés helyzetben vagyok, mert a kisebb projektekhez (esztergálás pl.) annyi anyagom van, hogy egy életre elég lesz. Csak iparkodnom kell a felvágásukkal, mielőtt mindegyik el kezd megrepedezni. Mivel a ház 7 évig üresen állt, ezért az udvar tiszta dzsungel volt. Egy egyszeri kerttakarítással (1 hét ;] :P ), úgy 30-40 mázsa fát szedtem össze (jó, nagy részét odaadtam a családban annak aki fával fűt, de még így is maradt jó pár mázsa). Van benne cseresznye, meggy, dió, mogyoró, alma és körtefa is. A hétvégén még össze akarom vágni ezeket so-so méretre (30-50 cm), valamint szétkapni őket 2-3 felé hosszirányba, hogy legyen idejük száradni és ne repedezzenek feleslegesen a feszültségtől.

(#62016) macilaci78 válasza imibogyo (#62015) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Alma, körte, dió, cseresznye kiváló parkettaanyag is. Ha van hozzá türelmed, gyárthatsz lamellaparkettát is belőle, aztán 2 év múlva nyáron ragaszthatod is a nappaliba. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#62017) KillHates


KillHates
nagyúr

Ezt most találtam a neten és úgy gondoltam, hogy meg kell osztanom Veletek:

Azon gondolkodom ,mennyi ész kellett ehhez? Szerintem egy földigilisztának is több lehet... :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#62018) pjen válasza KillHates (#62017) üzenetére


pjen
félisten

Azért,nem,milyen szépen eltalálta a szélét,holott a fal túlsó oldaláról nem is látta. :)Egy picit lankad a figyelem és mellé fúr.

[ Szerkesztve ]

(#62019) Vertigo18 válasza KillHates (#62017) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem csak légteleníteni akarta a radiátort! :C

Én is így csinálnám! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#62020) macilaci78 válasza KillHates (#62017) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezt a képet februárban töltöttem fel a Ph!-ra, azóta is könnyeket csal a szemembe. :C

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#62021) KillHates válasza macilaci78 (#62020) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mondd azt hogy nem saját!!! :O :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#62022) Siriusb válasza KillHates (#62021) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem saját, a szomszédé. :))

(#62023) imibogyo válasza Siriusb (#62022) üzenetére


imibogyo
veterán

Persze... Ő csinálta a szomszédnak... ;] :DDD

Azért én sem lustálkodtam a napokban sem. Készítettem egy ismerősnek "macskatéliesítőalkalmatosságot", valamint elkezdtem az ementálinak is beillő műhelyem téliesítését...

[ Szerkesztve ]

(#62024) enemi válasza KillHates (#62017) üzenetére


enemi
senior tag

Nagyon sajnálom,hogy nem nekem kellett lemennem vidékre kicserélni egy pedrollo vízszivattyút és nincs róla fotóm.... Pince falára volt szerelve és egy villanyszerelő fúrta át kívülről...

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#62025) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

SZiasztok,

Vennék a kompresszorhoz festékszóró pisztolyt és mellé ilyen víz/olaj lecsapatót vagy mit. Tudtok ajánlani valamit általános célra? Vagy mire kel figyelni? pl. ezeknek mind egyforma a lyuk? vagy cserélhető? Alsó vagy felső tartályost? Szeretnék itthon apróságokat (pl. műanyagot fényezni) és jó lenne adott alkalommal esetleg a lakás falát is ezzel nyomni.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62026) #33253120 válasza Inhouse (#62006) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ezek a szörnyenhangos ultrahagos cuccok nem csapdák, hanem riasztók. Azaz a populáció megvan, és nő, de abba a térségbe nem tudnak bemenni. Kb, mint a zombis filmeken a kerítésszaggatók...

(#62027) macilaci78 válasza Siriusb (#62022) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kép a szomszédé, de a radiátor a sajátom! ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#62028) Inhouse válasza #33253120 (#62026) üzenetére


Inhouse
őstag

Persze, tudom. Csak a kínai életvédelem és biztonság az ilyen 230V-os kütyüknél a béka feneke alatt van. A padlás meg gyúlékony.

Üdv Inhouse

(#62029) NEMO1968 válasza Inhouse (#62028) üzenetére


NEMO1968
őstag

Vegyél mellé egy kínai tűzoltókészüléket is. ;] ;] ;]
Legalább olyan megbízható lesz, mint a rágcsálóriasztó. :Y :Y ;] :D :D :DDD :DDD

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#62030) Submarine válasza Inhouse (#62028) üzenetére


Submarine
senior tag

Mirőlbeszélsz?! A cégnél a lengyel szupervájzor mesélte, a kínaiak manuálisan ellenőrízték, hogy csatlakoztatva van-e a 380.
Magas visító hang jelentette az igent. A tolmács fordított:
Ja, gut.
(a cég német)
:D

(#62031) #33253120 válasza Submarine (#62030) üzenetére


#33253120
törölt tag

Volt 18-24 éve egy kis öreg Titászos, aki nyugdíj környékén járt.... Évente 2-3 fegyelmit kapott azért, mert olyan vastag lett a kábelárok ásástól a kezén a bőr, hogy nem működött a fázisceruza. És felvette a mászóvasat, felment az oszlopra, és kézzel fogdosta a légvezetéket.
"-Ebben van, ebben is, ez hiányzik. Várj, nem biztos, megnézem mégegyszer.... Megvan ezt a fázist keressük!"

(#62032) Submarine válasza #33253120 (#62031) üzenetére


Submarine
senior tag

;] :C
Nem semmi dolgok ezek kérem.

(#62033) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Van valaki, aki tud fényezni és esetleg tudna tanácsot adni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62034) enemi válasza V.Stryker (#62033) üzenetére


enemi
senior tag

Nagyon szép szál,divatos,okos,tehetséges legény vagy.

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#62035) cinemazealot válasza enemi (#62034) üzenetére


cinemazealot
addikt

B+, majdnem kiköptem a müzlit! :DDD

(#62036) V.Stryker válasza enemi (#62034) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Te beteg vagy! :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62037) enemi válasza V.Stryker (#62036) üzenetére


enemi
senior tag

Mást vártál?
Középsuliban gyakorlati oktatáson lebzseltünk a traktor pótkocsiján ,amikor valami muki lentről felszólt,hogy:
- Mester! Megdobna egy zsák szójával?

Szerinted?

Sok mindent lehet fényezni... Nagyon jó oldalak vannak erre a célra pl. PHub...

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#62038) V.Stryker válasza enemi (#62037) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Látom tart még nálad a tegnap éjjel fogyasztott szer! :DDD

Műanyag dobozt szeretnék fényezni. Ehhez kéne némi útmutatás... nem a p.csöm. ;]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62039) enemi válasza V.Stryker (#62038) üzenetére


enemi
senior tag

Például:
-Ó ,te szép műanyag doboz...
vagy
- Az én műanyag dobozom olyan csodás,hogy sohasem vesz fel semmiféle szagot.
- Az én műanyag dobozom tökéletesen zár.

Bocs! Abbahagyom.

[ Szerkesztve ]

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#62040) KillHates válasza V.Stryker (#62038) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha tartósan szeretnéd, akkor csiszold át vagy alapozd le előtte.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#62041) V.Stryker válasza KillHates (#62040) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jó, ezt gondoltam, de van egy csomó kérdésem. :)

- Első réteg a műanyag alapozó. Kell-e előtte megcsiszolni és ha igen, milyen papírral és a csiszolás után mivel töröljem át az alapozó előtt? Lakkbenzinnel vagy mivel?

- Második réteg a a szórógitt. A kérdések ugyanazok.

- Harmadik réteg a metál festék. Fenti kérdések ugyanazok+ hány rétegbe kell fújni?

- Negyedik a lakk. Gondolom nem csiszolunk, csak fújjuk. Hány rétegbe és milyen lakkal?

Amúgy pontosabban a motor színéhez akarom fúj a gyárilag fekete műanyag túradobozokat.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62042) lemmy71 válasza V.Stryker (#62041) üzenetére


lemmy71
őstag

1. Megcsiszolod valami „finom” papírral, így láttátlanban nem tudom hogy milyen durvaságú papírt használj, űgyelj arra hogy ne nagyon karmold össze a műanyagot.
2. Szilikon mentesítés, NEM LAKKBENZINNEL ÉS NEM NÍTRÓVAL!!! ha nem „festékboltban” kapható szilikon mentesítőt használj.
3. Alapozás speciális műanyag alapozó használj a felüléltre, utána jöhet a szóró kitt, esetleg ahol nagyon durva mély karcok vannak oda egy kis 2K kittet használj.
4. Újbóli csiszolás, ha szükséges akkor még egy réteg szóró kitt és utána jöhet a vízbe csiszolás „a vízpapírt beáztatjuk és vizesen csiszoljuk a felületet”
5. A felületet „mézes” kendővel áttöröljük, ezzel eltávolítjuk a kezünkről rárakódott zsírt és port.
6. Jöhet a fényezés de némely színek alá aláfújó szint kell felvinni, pl a kawa zöld alá fehéret kell fújni, mert különben sohasem lesz olyan az árnyalat mint a színkártyán. A szint két rétegben felfújod az elég bőven ha ügyes vagy
7. Lakkozás, a még meg nem kötött festékre fújod a lakkot két három rétegben. Vannak kimondottan brutál kemény karcálló lakkok is, de azoknak 10 ezer/L körül mozog az áruk plusz edző, de ha a dobozod valami lágy gumis hajlékony anyagból van akkor érdemes a lakkhoz lágyított keverni hogy ne repedezzen össze a használatsorán.
8. Ha a lakkozásod megfolyt ne keseredj el, két nap múlva már csiszolhatod és felpolírozhatod a felületet.

ui.egy normális autófényező festékboltban, mindent megkapsz és össze is állítanak neked mindent a festéshez, neked csak egy jó kompresszorra egy pisztolyra és egy meleg pormentes műhelyre lesz szükséged :K

(#62043) kzkz


kzkz
őstag

Sziasztok!

Ilyen elektromos radiátor szelepet normális áron (kevesebb, mint 4000Ft) lehet kapni valahol itthon?

Alin kb. 2100Ft, de 1 év alatt kettő bemondta az unalmast: [link]

A Salus jóval drágább, de már 8 éve megy nálam hibátlanul: [link]

Tudtok ajánlani megbízható és olcsó típust?


Köszi,
KZ

[ Szerkesztve ]

(#62044) macilaci78 válasza kzkz (#62043) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Conradban és a Lidlben is láttam szettben 3 db vezeték nélküli termofej és hozzá 1 db termosztát, ami szabályozza őket. 12k körüli összeg rémlik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#62045) V.Stryker válasza lemmy71 (#62042) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm a tanácsot. :R Pont így gondoltam.

Amúgy kompresszor már van. Még pisztolyt kell vennem. Amit kinéztem 12k körül van, hogy normálisabb is legyen.

A három doboztető fényezésére olyan 25k-s ajánlatot kaptam eddig. Most majd kimatekolom, hogy ha én csinálom, akkor kb. mennyire jönne az ki. Gyanús,hogy kb ugyanannyira.... a 2K lakk önmagában vagy 7000 forint a 400ml.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62046) Inhouse


Inhouse
őstag

Egy öreg, céges Fiat Ducato-ban elromlott a fűtőventilátor. Vagyis nem a motor, hanem már régóta, csak a 4-es, teljes fokozat ment (mint nekem a Thalia-ban), most viszont már az sem. Ezt a részt megoldottam, itt az olaszok felmenői voltak emlegetve, a kapcsoló csere nem egy nyugtató hatású, de legalább kapható külön. Az ellenállásnál itt is a hőkioldó ment el, de kompletten 1500Ft-ért kapható, nem forrasztgattam. Viszont a műszerfal alja lógott, ezt valaki(k) már régebben alaposan helyben hagyták, felül három fül is letört, csak az alsók tartották. Ennek a hatékony megoldását láthatjátok, működik! :)
A fül szögben áll, direkt ilyen.
Ez legalább nem volt hiányos.
Hátulról.

A kesztyűtartó alatti részről van szó, áll, mint Katiban a gyerek. :)

Üdv Inhouse

(#62047) kzkz válasza macilaci78 (#62044) üzenetére


kzkz
őstag

A Conrad-ban 53e a legolcsóbb szett, amit találtam: [link]

A Lidl-ben januárban volt bluetooth-os termofej 7e-ért, de ez a kazánt nem kapcsolta, nem kommunikált semmivel, csak okostelóval.

(#62048) Thorus


Thorus
aktív tag

Este munkába menet elhagytam a biciklim hátsó lámpáját. Valamit össze kellett dobnom hazamenetre. 5 perc nehéz munka meg is született a remekmű:


9V-os elem, toronylámpa led világítása, pár gyors kötöző és kis szigetelőszalag. Hazafele pont esős időben tesztelve és tökéletesen működik.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#62049) cinemazealot válasza Thorus (#62048) üzenetére


cinemazealot
addikt

Mi az a toronylámpa? :B Hajózol vagy repülőzöl?

(#62050) veze válasza cinemazealot (#62049) üzenetére


veze
őstag

olajfúró :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.