Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64151) dewil666 válasza pjen (#64149) üzenetére


dewil666
őstag

Találtam is elég olcsón :)
Milyen vastagság ajánlott?
0.5mm 320ft 2m

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#64152) cinemazealot válasza dewil666 (#64151) üzenetére


cinemazealot
addikt

Belinkelnéd? :R

(#64153) Barret001 válasza dewil666 (#64151) üzenetére


Barret001
addikt

0,5 mm bőven jó,még vastag is :) Áram kérdése csak.

(#64154) Barret001 válasza DonElvis (#64150) üzenetére


Barret001
addikt

Huh most nagyon sokan megijedtek! Én is rendszeresen lecsiszolom az üveg szélét "kaszakő" Tökéletes hozzá.Most én is meg fogok halni? Biztos :D Az életet még nem élte túl senki.

(#64155) Barret001


Barret001
addikt

Aztán nehogy túlgondoljátok! Egyszerű mint a faék.Boltban meg elkérnek érte egy vagyont! Mer" szerszám?
Könnyű csinálni is. [elemes]

(#64156) Barret001


Barret001
addikt

Ez meg egy egyszerű,de nagyon ügyes barkács gép! Pont ide való.

[asztali]

(#64157) Pete55555 válasza Barret001 (#64156) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Ezek a hungarocell vágók zseniálisak!
Apósomék épp most szigeteltünk, 10-es lapokból, hát ne tudjátok meg.... Esett a hó egész nap.
Egy ilyennel alig lett volna "kosz"

...Szeretem leracsniztatni...

(#64158) dewil666 válasza cinemazealot (#64152) üzenetére


dewil666
őstag

[link]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#64159) Barret001 válasza Pete55555 (#64157) üzenetére


Barret001
addikt

"Egy ilyennel alig lett volna "kosz" " Nincs kosz! Csak leeső darabkák.

Ehhez mit szólsz? : [művészet]

(#64160) dewil666


dewil666
őstag

Azért ez jól meg van csinálva: [link]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#64161) Pete55555 válasza Barret001 (#64159) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Ez már túlzás :) Persze nyilván egy ilyen eszközzel kb. bármi is lehetséges.

Valamennyi lett volna, mert az ablakoknál, erkélynél sniccerrel vágtuk be a kisebb illesztéseket, illetve a kész falat a kőműves még egybe csiszolta, ami szintén sok kosszal járt, de azért nem lett volna mindegy.

(#64160) dewil666

Ezt a videót találtam meg én is. Profi cucc.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#64162) Submarine


Submarine
senior tag

Sziasztok!

Alap dolgokra és ritkán kell, de jó ha van egy multiméterem.
A mostani már 20+ éves és néha nem akar múkodni, néha meg mér mindent, de olyankor valami párhuzamos univerzumban maszatolhat.. aztán észhez tér.
Egyem a lelkét.
Szóval itt az ideje egy újnak.
Van-e esetleg kifejezetten kerülendő?
Konkrétan ezzel szemezek, 4k körül
Komolyabbra nincs szükségem, de gagyit sem akarok.
Köszi a választ!

(#64163) Beretvás


Beretvás
addikt

Ha már úgyis téma. Ez az én kicsikém nem rég lettem készen vele..

(#64164) #33253120 válasza Submarine (#64162) üzenetére


#33253120
törölt tag

Jellemzően az ilyesmi, ha kibírja a garanciaidőt, akkor örök élet -mérőzsinór, -porterhelés ami tönkre vághatja a tárcsa alatti vezetőréteget.
Melóban valami ilyesmi dobozolású műszerem van, kapott már az élettől, még működik.

(#64165) szabifotos válasza Submarine (#64162) üzenetére


szabifotos
senior tag

Esetleg, ha nem sűrgős és tudsz rá várni 2-3 hetet, akkor ez egész jó szerintem: LINK

NCV, zseblámpa, háttérvilágítás, auto méréshatár, stb.. Egyetlen furcsasága, hogy a gombjai olyan beragadós nyomáspontúak. De legalább olcsó és sokat tud cserébe.

[ Szerkesztve ]

(#64166) Gyíkac válasza Beretvás (#64163) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

Polisztirol vágó?

(#64167) Beretvás válasza Gyíkac (#64166) üzenetére


Beretvás
addikt

:K

(#64168) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok!

Lakásvásárlás előtt vagyunk. Villanyos munkával kapcsolatban kellene segítség.
Adott 63nm panel lakásnak újravezetékelése és az evvel járó új kapcsolótábla (3 fázis nem kell) mibe van manapság? Nem BP! Csak mire eljutok szakihoz legyen egy viszonyszám a fejemben.
Köszönöm ha valaki tudna egy kis indulót adni.

(#64169) macilaci78 válasza Möhe (#64168) üzenetére


macilaci78
nagyúr

[link]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#64170) DonElvis válasza Möhe (#64168) üzenetére


DonElvis
tag

Áholy,

Ez azért elég sok mindentől függ.

- Be kell vésni az új vezetékeket, vagy falon kívűl mennének csatornában?
- Hány konnektor/kapcsoló lenne felszerelve?
- Kell-e új konnektor/kapcsoló valahová?

Ami nem számít, az nem érdekel

(#64171) creation


creation
senior tag

Heti gány kérdés...

Célom az elektromos víztároló (Bojler) nagyszobán át pincébe menő vezetékének eltüntetése a mai napon, falba véséssel és toldással, meg kábeldobozolással...

Felmerült bennem a gyanú, hogy lehet e, szabad e a vezérelt áram vezetékét ilyen módon csonkítani és megtoldani, vagy #csakazémászdémásznyémászkémászelmászelműeonáramszolgáltató megbízott embere tehet ily galád dolgot?

Valamint, lehet e konnektort tenni a vezetékbe, ha már eccer van ilyen áram... :) Vagy tilos és fujj meg megnepróbáljam, mert meg leszek Lajcsizva?

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#64172) lemmy71 válasza creation (#64171) üzenetére


lemmy71
őstag

Meghosszabbítani (toldani) lehet a vezetéket, de ne konnektorral kösd rá a bojlert, vannak spec csatlakozók dugvillák ilyen kötésekre (nem wago ra gondolok) vagy esetleg sorkapocs csoki stb. Azt mg hogy más fogyasztót is rászeretnél kötni, én nem nagyon reklámoznám itt, és sok értelme nincs mivel vezérelt áramról van szó, így nem igazán ugyan abban az időpontban van bekapcsolva. Esetleg az is megtörténhet hogy kimegy az áramszolgáltató és a karóról levágja a betáp kábelt, utána világíthatsz petróval és melegítheted a vizet lavórban :DD

[ Szerkesztve ]

(#64173) creation válasza lemmy71 (#64172) üzenetére


creation
senior tag

Félre értesz :)

A teljes mese úgy hangzik,, hogy az előző tulajnak mivel a fürdő kicsi és alatta van egy pince, letették oda a bojlert, de a kiállás nem működik (nem tudom miért), így fogták, hoztak neki egy 3 erest a padláson, amit, mivel a nagyszoba szomszédos a fürdővel, oda fúrtak le, majd fogták és úgy fúrtak le a pincébe (eltolt fal miatt), hogy kb 5cm-re kijjebb van a furat a faltól. Így ferdén jön le a kábel. Na ezt akarom én bevésni a falba bekötő dobozzal, mert mindenképp le kell vágjam a vezetéket (cső miatt is, meg rövid is lesz így betéve).

A bojlerbe direktbe van kötve, a dugalj, esetleges fogyasztóknak kellett volna (csak hogy legyen). De ha meg leszek Lajcsizva érte, akkor kihagyom a körből :DDD

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#64174) Inhouse válasza lemmy71 (#64172) üzenetére


Inhouse
őstag

Wago nem, sorkapocs igen? Miért?

Üdv Inhouse

(#64175) pjen válasza Inhouse (#64174) üzenetére


pjen
félisten

Ezt én sem értem.

(#64176) lemmy71 válasza Inhouse (#64174) üzenetére


lemmy71
őstag

Egy wago 1.2mm -n érintkezik, egy valamire való réz csavaros sorkapocs ennek az 5-szőrösen érintkezik. De mindenki olyat használ amit akar, csak egy javaslat volt a részemről.

(#64177) pjen válasza lemmy71 (#64176) üzenetére


pjen
félisten

Már vagy 10 éve csak wagozom,és nem csak én.Olvass vissza Csemberlen forumtárs hsz ére.Egyébként az OBO és a Tracon is forgalmaz wago jellegű kötő elemet.Lehet haverod olyanba botlott

[ Szerkesztve ]

(#64178) Inhouse válasza lemmy71 (#64176) üzenetére


Inhouse
őstag

Én úgy tudom, hogy az érintkezési felület nem gond (a gyártó ezt meg kellett tervezze). Míg a Wago és társai feszítenek folyamatosan, a csavarkötés idővel fellazulhat (réznél kevésbé, alunál inkább). Rengeteg kapcsoló, izzó-, fénycső foglalat, stb. hasonló rögzítésű, mint a Wago. Nekünk legutóbb a kismegszakítónál volt rossz kontakt a csavarkötésnél, évek jó volt, aztán elkezdett melegedni, meglibbent a műanyag borítás és a tábla is. Persze a lakáselosztó is csavaros...

Üdv Inhouse

(#64179) Barret001 válasza lemmy71 (#64176) üzenetére


Barret001
addikt

Mindenféle méretben,és teljesítményre gyártják,ez nem lehet kifogás.Ez a jövő,el kell fogadni.

(#64180) lemmy71


lemmy71
őstag

pjen-Inhouse-Barret001
Ahogy mondottam csak egy javaslat volt a részemről, mindenki úgy csinálja ahogy akarja. Az biztos hogy nálam wago a kötődobozban sosem lesz, lehet én vagyok maradi, de ez van :) Az utóbbi években lett átvezetékelve a teljesen a ház, külön az emeleti rész külön a földszint külön a nagy garázs és külön a műhely. Megmondtam a villanyszerelőnek hogy wagot nem akarok látni, négy öt centis sodrot kötést kértem cinfürdőben. Ő is azt mondta hogy ez így atom biztos, hiába ellenzik manapság a cinfürdőt. Persze ő is 99 százalékban wagózni szokott mert az gyors megoldás nem olyan tökölős mint amit én kértem. Van egy nyitható táblám a műhelyben, tavaly ott ellenőriztem a kötéseket, minden rendben nincs melegedés de miért is lenne ha profi módon van csavarva és cinezve, pedig a műhelyben van egy két komolyabb gép aminek kell bőven kakaó :DDD Wagót nálam csak a garázsban és a műhelyben a fénycsőalmaturában lehet találni :D Mielőtt valaki azt mondaná hogy cinezés rossz megoldás és nem tartós azoknak jelzem hogy kint a telephelyen 30 éve ilyen csavart cinfürdős kötések vannak, eszterga oszloposfúró hegesztőgépek nagy kompresszor stb .működnek hiba nélkül ezen a hálózaton :K

[ Szerkesztve ]

(#64181) pjen válasza lemmy71 (#64180) üzenetére


pjen
félisten

Pedig szinte az összes kapcsoló dugalj a wago elvén csatlakozik.Akkor az se lesz.?

(#64182) lemmy71 válasza pjen (#64181) üzenetére


lemmy71
őstag

Tudom hogy az új kapcsolók és aljzatok már ilyenek, ezért van nálam mindenhol atombiztos kontalux kapcsoló és konnektor ;) Hála istennek sikerült még egy rakás vadi újat is tartaléknak beszereznem, még közösítő keretem is van hozzá pedig az még a nyolcvanas években is ritka volt. Évente egyszer műszerfal ápolóval áttörlöm és olyan mint az új. A gyerekszobában a réz érintős fényerőszabályzó van, tiszta retró :DDD

(#64183) pjen válasza lemmy71 (#64182) üzenetére


pjen
félisten

Ha elfogy a készlet,a Prodax cllassic is csavaros.Azért azok a 30 éves dugaljak távolról sem atom biztosak,de Te tudod.

[ Szerkesztve ]

(#64184) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Segítségre, ötletre lenne szükségem.

Adva van egy mosdó, aminek a az a nyílása, ahová a csapot kell rakni, ovális.
A benne lévő IKEA csak alja viszont kerek, és nem fedi le az ovális lyukat.
Ezért állandó a tócsa a mosdó alatt. Próbáltam alágányolni a képen is látható tömítést, telenyomtam szilikonnal, de egyik sem működik, egyrészt undoritó, másrészt átereszt.
A kérdésem hogy van-e valami gyári megoldás erre, ami alul a mosdó felé és felül a csap oldalán is tökéletesen szigetel.
Valamilyen gyűrű kéne, amit nem tudom hogyan keressek, és hogy létezik-e valójában.
A segítségeteket előre is köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#64185) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Szereztem egy buta kis lcd-s fejetséget, na mondom ebből többet is ki lehet hozni :D egyedül a végfok maradt benne, kijelző plusz vezérlő cserélve.. Valami takarékosabb megoldás kell majd pc táp helyett habár nem gond mert van 220 is a kocsiba :D bármi amin van dsub csatlakoztatható, egyelőre egy fél intel atom alapú noti lesz a kesztyűtartóba, filmezni elég chilles estéken... :)

(#64186) Gézengúz válasza nézzbe (#64185) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mi ez E30, vagy E36 compact?

(#64187) nézzbe válasza Gézengúz (#64186) üzenetére


nézzbe
aktív tag

E30 :)

(#64188) Inhouse válasza lemmy71 (#64180) üzenetére


Inhouse
őstag

A forrasztással szemben az lehetett a kifogás, hogy pl. sok villanyszerelő kapásból savazta a vezetékeket. Így a savból maradhatott rajta, ami szépen apránként elmarta a rezet és a cin is elöregedett tőle. A másik hiba a rossz technikából adódó rideg forrasztásból adódott. De, ha minden rendben volt, akkor valóban elég tartós, stabil kötés szerintem is.

Üdv Inhouse

(#64189) Z_A_P válasza nézzbe (#64185) üzenetére


Z_A_P
addikt

Az ott egy golflabda a valto tetejen? :D :C

OK

(#64190) nézzbe válasza Z_A_P (#64189) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Az az, az egész rudat melóba csináltam :D maszek az első

(#64191) lemmy71 válasza Inhouse (#64188) üzenetére


lemmy71
őstag

Mi nem savaztuk. Egy 10X10 saválló zártszelvény darabot befenekeltem és abban melegítettük a cint, majd az összesodrott vezetéket belemártottuk. De ha normális glettwassert használsz akkor az nem marja szét a vezetéket nem fog idővel elporladni.

(#64192) creation válasza balazs1956 (#64184) üzenetére


creation
senior tag

Bizony mondom néked, én ide nyomtatnék valami hasznosat és szépet :DDD

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#64193) #33253120 válasza lemmy71 (#64191) üzenetére


#33253120
törölt tag

Mókás kérdés. :)
A savazással nincs gond, ha jól csinálod. Nekünk azt tanították, hogy horganylemez darabokkal oltsuk be a savat, majd nem emlékszem mennyi állásidő után lehetett használni. Az elmondások szerint a forrasztáskor kialakult hőterhelés elveszi a visszamaradó maró tulajdonságát a savnak, viszont előtte megfelelően előkészíti a felületet.
Ha hülyeség, ha nem, ezt tanították. Használtuk ónfürdővel, kemping gáz+ bádogos cinnel, stb.
Másrészt, forrasztott rendszerre máshogy fűzünk, mint mondjuk wago-ra.
Forrasztásnál tökmindegy mit fűzöl, ha sok a vezeték, akkor hosszabbra hagyod a kötést, és jó lesz.
Rugós kötőelem esetén viszont már vésésnél/csövezésnél számoljuk a vezetéket, és a kötéseket, várható terhelést, hogy a létező gyártmányok használhatóak legyenek. Tehát, ha ezeket figyeled a kivitelezésnél, akkor ugyanúgy örök élet + 1nap.

Viszont mivel ma már nem elfogadott a forrasztás, ha a gagyi tápegység kigyújtja a házat, akkor a tűzvizsgáló/biztosítós a sodrott kötésre hivatkozva erre fogja majd az esetet, hogy ne kelljen fizetni, hiszen vélhetően szabványtalan szerelés van az épületben.

(#64194) lemmy71 válasza #33253120 (#64193) üzenetére


lemmy71
őstag

Gyerekkoromban én is oltottam savat, régi bádog locsoló kannát téptünk szét és azzal gyengítettük a savat, majd a végén ülepítettük és leszűrtük :DDD Amúgy a házam 89 .es építésű, akkor még lehetett csavart kötést alkalmazni és szerintem forrasztani is, úgy hogy a tűzvázsiló nézheti. De mivel ez Magyarország van az a pénz amiért azt mondja amit én szeretnék hallani :DD

(#64195) radament1


radament1
tag

Adott egy panel, amin találtam fix 12v-t. Erre a pontra bekötöttem egy ventilátort, de csak akkor indul be, ha kicsit megforgatom :F, de onnantól megfelelően működik. Valami ötlet esetleg?

Tíz+++ év után is lelkes újonc!

(#64196) Ribi válasza radament1 (#64195) üzenetére


Ribi
nagyúr

Milyen venti az a venti, nem lehet, hogy gyenge a 12V és leterhelve beesik?
Szar a venti?

(#64197) pjen válasza radament1 (#64195) üzenetére


pjen
félisten

Milyen venti?Arra forog amerre meglököd?Hány kivezetése van?DC vagy AC venti?Tekercselt vagy állandó mágneses az állórész?

(#64198) radament1 válasza Ribi (#64196) üzenetére


radament1
tag

Ha beindul a venti, akkor jól működik. Noctua NFa6 12V.
Arra gondoltam, hogy bekötök elé egy dc-dc konvertert, hátha az stabilizálja a feszültséget. Csak nincs konverterem perpill :((

[ Szerkesztve ]

Tíz+++ év után is lelkes újonc!

(#64199) Ribi válasza radament1 (#64198) üzenetére


Ribi
nagyúr

És ha a gépbe kötöd, ahol a 12V biztos 12V akkor ott elindul rendesen?
Mert ez a panelos 12V ez kérdéses hogy mi.

(#64200) radament1 válasza Ribi (#64199) üzenetére


radament1
tag

Igen, illetve labortápon is indul már 5v-től. Egy thurstmaster t500rs kormány alaplapja. Kapcsolási rajz nem elérhető hozzá.

Gyárilag van benne egy ventilátor, amit előttem megpróbáltak cserélni. Azóta sajnos azon az áramkörön a földön is ott a 12v, így nem működik azon a csatin a ventilátor. Ezért akartam átkötni egy másik pontra. Kimérve, többször ellenőrizve találtam rajta egy fix 12v-os tesztpontot, amire rá forrasztottam a ventilátort.

[ Szerkesztve ]

Tíz+++ év után is lelkes újonc!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.