Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64501) tvamos válasza DJGABI (#64500) üzenetére


tvamos
nagyúr

Van egy csomo kesz labor tap, pl. a Banggoodon: [link]
Nekem van egy ehez hasonlo programozhato is: [link]
(Mukodik, de nem hasznalom.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#64502) F.E.K.. válasza tvamos (#64487) üzenetére


F.E.K..
senior tag

HD 7970-re egy Xtreme IV esetleg? Igaz, nem éppen helytakarékos, de hűt és nem hangos...

Nálam így néz ki:


Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#64503) Inhouse válasza DJGABI (#64500) üzenetére


Inhouse
őstag

Nézz el ide, vagy ide, csak ezzel foglalkozik. Szerintem minden infó ott lesz.

Üdv Inhouse

(#64504) Inhouse


Inhouse
őstag

Anyósom nem érte el a garázs felső riglijét. Megoldottam neki.
[kép]
[kép]

Üdv Inhouse

(#64505) F.E.K.. válasza Inhouse (#64504) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Igazi topikhű megoldás :DD :C

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#64506) creation


creation
senior tag

Szakértő infóra lenne szükségem... Megpróbálom körülírni a szükségethozzá...

Szóval olyan kábel korbácsra lenne szükségem, ami erenként szigetelt, ámde nincs közös külső szigetelésük, minden ér más színű és minimum 8 ér van benne (sima sodrott kábelkorbács).

Van e ennek valami szakzsargonja, mert vettem anno, de most elfogyott és kellene (de nagyon és nagyon most) :)

:R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#64507) Inhouse válasza creation (#64506) üzenetére


Inhouse
őstag

Biztos sokat segít a dolgon, ha megemlíted a szigetelés feszültségtűrését és a szükséges keresztmetszetet. Ha nincs külső köpenye, akkor te is gyárthatsz ilyen köteget elemi szálakból, nem? Mire kell ez neked?

Üdv Inhouse

(#64508) creation válasza Inhouse (#64507) üzenetére


creation
senior tag

Gyárthatnék, de 8 különböző szálam nincs (max 3).

12V-ra lesz max 1A fog rohangálni rajta. Talán 8*0,25/0,5 lehetett (régi fajta hangszóró kábellel azonos keresztmetszetű erenként, sodrott réz) Köpennyel 1-1,5mm volt az erenkénti átmérő...

Finomelektronika szint, Arduinohoz tulajdonképp.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#64509) Barret001 válasza F.E.K.. (#64502) üzenetére


Barret001
addikt

Ez igen! Ez kell ezekre a kazánokra :) Télen pótolja a fűtést is !

(#64510) Inhouse válasza creation (#64508) üzenetére


Inhouse
őstag

0,25mm-nél 0,55mm a külső átmérő. Kínából.

Üdv Inhouse

(#64511) F.E.K.. válasza Barret001 (#64509) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Jó, hát nem szeretem ha hangos a gép... ;]

(igaz itt még nem az a vga volt bent)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#64512) Pete55555 válasza creation (#64508) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Ethernet kábelt mondanék hirtelen, 8 ér, bár nem sodrott, hanem 1 szál megy bennük, és külső szigetelése is van.
De le lehet azt szedni ;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#64513) Ribi válasza Pete55555 (#64512) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ethernet kábel 2-2 erenként szigetelt csak. Vagy árnyékolt. De lehet csak sima szigetelésre gondol, nem árnyékolásra.
Esetleg 2 ethernet kábel :D

[ Szerkesztve ]

(#64514) pjen válasza Ribi (#64513) üzenetére


pjen
félisten

Ysly is van il,en,csak meg kell nyúzni.

(#64515) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Mesterek, javasoljatok nekem olyan jóárasított forrasztó állomást, amivel olyan finom munkát is el tudok végezni, mint százlábú beforrasztása (anélkül, hogy szétégessem az IC-t), illetve amivel lehetséges kisebb százlábúk kiforrasztása is (tehát nem árt, ha cserélhető a hegy). 40 éves koromig a hobbi projektjeimet rézdrótos pillanatpákával gányoltam, most a bakancslistámról végre kihúznám ezt az értelmesebb (de nem elszállt árú) műszert. Javaslatokat köszi előre is! :R

(#64516) tvamos válasza F.E.K.. (#64502) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon franko lenne egy Xtreme IV!

(#64511) F.E.K..
Jó, hát nem szeretem ha hangos a gép...
Azt nem szeretem en sem... de most megis olyan, mint a felszallashoz keszulo urrepulogep. :)))

Te hova csatlakoztattad a VGA hutoventilatort? Neked van 3 is...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#64517) flashpointer


flashpointer
őstag

Vegre elkeszult a geptarto-konzol, az asztal hatuljara lesz felszerelve, pont a gephazra lett meretezve 4 mm-es rozsdamentesbol (:

(#64518) johniee válasza cinemazealot (#64515) üzenetére


johniee
senior tag

szia, nekem Saike 220V 909D+ Rework Soldering Station van :) (BangGood-ról)

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#64519) balazs1956 válasza flashpointer (#64517) üzenetére


balazs1956
senior tag

Saját gyártmány, vagy van valami cég aki ilyenre fogható?
Nagyon szép, tudományosan megtervezett tartó !

[ Szerkesztve ]

(#64520) flashpointer válasza balazs1956 (#64519) üzenetére


flashpointer
őstag

Hazon belul keszult, en terveztem a kollega meg kivagta es hajlitotta, de nem ez a profilunk :D

(#64521) Barret001 válasza flashpointer (#64517) üzenetére


Barret001
addikt

Ugye élhajlítógéppel lett hajlítva? :D Ki van fordulva az ovál lyuk.

(#64522) Cirkaloo


Cirkaloo
tag

Sziasztok!

Na talán végre megtaláltam a nekem való topikot,és ti lesztek az embereim..

itx pici gépet építek, már minden megvan, csak a videokártyával szívok...
Ugyanis a házba csak single slotos videokártya fér, abból is low profil verzió..
GT730, GT1030, illetve egy Yeston RX550 ami beférne max..

Azonban ennél combosabb kártya kellene nekem, mint pl egy GTX1050Ti, na de abból csak 2slotos low profil verzió van.

Mi lenne akkor, ha a felső dvi portos nagy csatlakozót, ami miatt nem fér be a házba, egyszerűen levágnám a 3.14csába? Pl egy fűrésszel. A hűtése beférne, azzal nincs gáz.

klikk ide

Vajon utána működne frankón a többi port? (nekem csak az alsó hdmi kell.)

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#64523) flashpointer válasza Barret001 (#64521) üzenetére


flashpointer
őstag

Jaa nem csak az egyik, mondom nem a profilunk, meg amugy akkor nem lenne valid a topikba :D
Mondjuk sokat nem kell nezegetni mert nem is latszik az asztal alatt ( ezutan jon a kabelezes).

(#64524) Saccco válasza flashpointer (#64523) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kicsit overkill. :D
2-2,5mm-es is megfogta volna. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#64525) Inhouse


Inhouse
őstag

A csemperagasztó, vagy habarcs kinyomáshoz megerősített dugós kinyomó házilag, szilikonos tubusból.
Megerősítés nélkül egy idő után a kinyomáshoz használt vasrúd áttöri a dugó falát.

Üdv Inhouse

(#64526) Essejó válasza Pete55555 (#64512) üzenetére


Essejó
veterán

Az 1 szálas az a fali kábel, a patch kábelek sodrottak. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#64527) Precorus válasza F.E.K.. (#64502) üzenetére


Precorus
tag

Nekem is volt ilyenem. Zabál vagy 300W fölött is, ha hagyod neki(igazi szörny... :C :C ), de ez a hűtő tényleg nagyon jó cucc rajta, simán megállt 70-80 fokok alatt(pontosan nem emlékszem).
Mondjuk illett is neki, ennyi hűtést az 580-590-eken nem láttam 2ből, nem hogy egy kártyán legyen ennyi... :Y

Könyvtár == Old-school Netflix

(#64528) Dauerstage válasza Cirkaloo (#64522) üzenetére


Dauerstage
tag

Szia. Szerintem inkább forrasztasd ki minthogy levágd. Elméletileg semmi baja nem kéne hogy legyen attól ha kiszeded. De ismétlem: forrasztasd ki belőle, nehogy érintkezés baj miatt tönkre menjen.

A privát beszélgetés azért van, hogy bármely fél tudja igazolni az igazát. Ha itt rám írsz, akkor ne kérd hogy email-t küldjek. Ha ez neked nem oké,akkor ne is írj.

(#64529) Precorus válasza Cirkaloo (#64522) üzenetére


Precorus
tag

Érdekes kérdés, nyakam tenném rá hogy megy úgy is.
Ha belegondolsz, ha nincs shortolva sehol, ugyan úgy nem kap jelet mintha nem lett volna levágva. (azért még várj meg valami választ, hátha csinált valaki már valami ilyesmit :D )

Egyébként kár hogy már minden megvan. Olyan házat kerestem volna, ami nem LP single slot, és abba pl 1060-asok simán elférnek venti nélkül, csak bordával. Belülre/kívűlre(sok esetben amúgy is dual slot van hagyva karinak, vagy van venti hely) amúgy is könnyebb/humánusabb ventit gányolni, mint ilyenekkel foglalkozni.

Bár kétségtelen, hogy ez így topikhűbb...

Ja közben kerestem videót, Linusék már csináltak ilyesmit :C :C
1. vagdosós videó
2. vagdosós videó

2:50 körül az első videóban kezdi valahol vágni, most csak gyors belepörgettem. Angol tudás javasolt. :D

Könyvtár == Old-school Netflix

(#64530) Pete55555 válasza flashpointer (#64517) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Bár már írtad, de gyanítottam ,hogy ez igencsak fusi :D
Ezt pénzért drágán vágták volna ilyen sok gyújtóponttal :D

...Szeretem leracsniztatni...

(#64531) Cirkaloo válasza Precorus (#64529) üzenetére


Cirkaloo
tag

@Dauerstage @Precorus

Köszi a tippeket és javaslatokat :D

Linus videója nagyszerű, imádom azt a figurát, úgy tűnik akkor működhet. :D

Rengeteg apró kis basz fogja a nyákon, szóval félnék a kiforrasztástól.

Igen, elb@.. a ház választást.

SilverStone ML06-ot vettem, mert olcsóbb volt a táppal mint sok másik táp nélkül..
DE nekem az ML06-E lett volna a jobb a dual lp slot miatt.

Néztem Fractal Node 202-t is, abba mehetett volna fullos kártya is, de az ára annak is jóval több volt, + még kellett volna a táp...meg méretben is az picit nagyobb.

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#64532) tvamos válasza F.E.K.. (#64502) üzenetére


tvamos
nagyúr

A gyerek szerint az mutatna jol, ha sikerulne elcsipni megegy GAMMAXX 200T/t, es azon is kicserelnek a csunya kek ventilatort olyan szepre, mint a proci huto...

Szerintetek?

Illetve ez a kotegelos megoldas nem annyira szep, nem tudtok valami szebbet?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#64533) DJGABI válasza Cirkaloo (#64531) üzenetére


DJGABI
addikt

viszont a fűrész sztem felejtős. linus-ék is dremellel csinálták. szebb munkát lehet azért vele végezni. ha nincs lidliben pont akciós lesz [link]. ha utána nem kell visszaviszed ;]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#64534) F.E.K.. válasza tvamos (#64516) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Te hova csatlakoztattad a VGA hutoventilatort? Neked van 3 is...

A kártyáról kapja az áramot (a hűtő egy "gyári" megoldás, mármint tunning hűtő, de komplett készlet).

#64527: Precorus

Igazából így nem hangos a gép (ileltve igen-igen ritkán), a ház hűtése két be quiet liquid csapágyas ventilátorral meg van még támogatva, plusz szellőzők vannak az előlapon is. Kicsit zsúfolt a gépház, de a régóta rajta lévő rajzok miatt nem akarom költöztetni... emlék).

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#64535) tvamos válasza F.E.K.. (#64534) üzenetére


tvamos
nagyúr

A kártyáról kapja az áramot (a hűtő egy "gyári" megoldás, mármint tunning hűtő, de komplett készlet).
Nincs errol keped? Nekem nem volt meg a gyari huto, es nem tudom hova kell csatlakoztatni a ventit. Csak jobb lenne a "helyere" rakni azt a ventit, mert most az alaplapra dugtam, es full fordulaton megy.

Nagyon szep a haz grafika, en sem cserelnem le!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#64536) F.E.K.. válasza tvamos (#64535) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Most nem otthon vagyok, de emlékeim szerint a kiegészítő tápcsatlakozó alatt van (ugyanazon az oldalon az aljánál) a csatlakozó.

Neten talált képen jobb alul:

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#64537) Barret001 válasza tvamos (#64535) üzenetére


Barret001
addikt

A te képedet használtam fel,kizárásos alapon bejelöltem a 2 vezérelt ventillátor csatlakozót.

(#64538) macilaci78 válasza flashpointer (#64523) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én még felül egy spanifert áthúznék a házon, le ne billenjen. Vagy ha már nyitott oldallal használod, akkor kábelkötegelővel a gép felső peremén lévő perforált lemezt a konzolhoz húznám.
Amúgy csecse lett nagyon. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#64539) Precorus válasza Cirkaloo (#64531) üzenetére


Precorus
tag

Szerintem azt kéne átgondolni, jobban jársz-e, ha megveszed a nagyobbat, és eladod a kisebbet(vagy esetleg elcseréled). Tippre max 4-5k bukóval eljátszható, cserébe a vga garis/eladható marad.
(én lehet bejátszanám az eladást aprón, addig benne hagyni a cuccokat, ha van vevő, veszed a nagyobbat. tudom hogy ez nem a szépség topikja, de mielőtt még meggondolatlanságot teszel és esetleg egy év múlva meggondolnád magad.... ;] egy próbát (nekem) tuti megérne. :R )

(#64534) @F.E.K

Ha ahhoz nem kapcsolódik semmi, az előlapon módosítanék. Valami perforált lemezt, mögé vékony szivacs porfogónak, és 2-3 120mm-es venti, sokat dob a légáramon. Ha rászánod magad, az arctic alap ventije vagy 1000Ft/db, és beállítható egész halkra(800rpm kb). de 2-3k ért vannak jó kis 500 min. rpm.es ventik, azok halkak is(a nyitott első részen több hang jön ki, azért írom)

Ja látom be quiet ventik vannak. Akkor az a része off :R :DDD

Könyvtár == Old-school Netflix

(#64540) F.E.K.. válasza Precorus (#64539) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Van módosítás, de így is úgyis zsúfolt :B

Alul egy venti lent, hátul a táp alatt egy másik fent, így megvan a huzat. (van bent 2 ssd, 3 hdd, kártyaolvasó meg sallangok)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#64541) Precorus válasza F.E.K.. (#64540) üzenetére


Precorus
tag

Cuki kis sleeper build, nagyon adja :R

Ha a ház nem, csak az oldallapok jelentenek szellemi értéket, akkor esetleg ha találsz olyan házat, amire rámegy ennek az oldallapja, válthatnál jobb kábelmenedzsmentes kuckóra. Egyébként valszeg a kábelek elég sok levegőt felfognak. Meg port :DDD

Ez milyen hűtő? Nagyon baba :Y
Egyébként azért van így elhelyezve, mert ráfújja így a vga backplate-re a levegőt?(vagy róla?)

Nekem pont ennyi kell. Igazából annyira nem is kéne a wifi kártya, de megtartottam, jó ha van.ellennék mITX-el is, csak nem annyival kisebb, hogy megérje. Az elejéből jönne még le 5-10 centi, de azért már feleslegesnek érzem költeni.
Egyébként nekem felül megy az egyik venti, meg hátul. Passzívra akartam, kéne szerezzek jóféle pwm-es ventiket, meg fan curve-t állítani, csak jussak el addig. akkor lehetne csak 60 fok felett elindítani a ventiket, és alapon semmi hangja nem lenne.

Könyvtár == Old-school Netflix

(#64542) tvamos válasza Barret001 (#64537) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszonom!
Azt honnan lehet tudni, hogy ennek a csatlakozonak mi a kiosztasa? Mert ez masmilyen csatlakozo, mint ami a sima proci huton van. (Ha jol emlekszem, ez raadasul 2mm raszterosztasu, a procie meg 2.5, vagy 2.54mm talan.) Ugy emlekszem, van itt ilyen csatlakozom, ugyhogy ki tudom cserelni majd.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#64543) flashpointer válasza macilaci78 (#64538) üzenetére


flashpointer
őstag

Lesz oldala is csak meg le kell festeni .D

(#64544) F.E.K.. válasza Precorus (#64541) üzenetére


F.E.K..
senior tag

A lenti első ventilátor a hátsó ventivel (+ a tápegység ventilátora ) együtt áthúzza a levegőt a teljes gépen. Mivel így a hőmérséklet rendben van, amíg lehet megtartom a gépházat :B

A cpu hűtő egyébként egy "be quiet shadow rock 2" (180W TDP)

cpu hűtő

cpu amit hűt

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#64545) imibogyo


imibogyo
veterán

Semmi komoly, de azért megosztom, hátha más is belefut ilyenbe egy kis méretű szalagfűrész esetén... A sztori röviden annyi, hogy mostanában valószínűleg túl sok volt a spenót, mert nem 1-2 dolog "maradt a kezemben". Jelen esetben a kis Einhell szalagfűrészem vezetőjének a rögzítője bánta a találkozást velem. Ráfeszítettem és a fém szár elengedett. Hegeszteni túl vékony (legalábbis az én gépemnek és/vagy tudásomnak), így maradt a pótlás. Sima 8-as menetes szár, az egyik végén dupla-anyás rögzítés, a másik végén egy "karos csavar" egy régi gyerekbicikliről. Tökéletesen működik...

(#64546) Barret001 válasza tvamos (#64542) üzenetére


Barret001
addikt

Itt van-e, a tiéden a gyári színek:fekete,piros,sárga,kék.

(#64547) tvamos válasza Barret001 (#64546) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszonom!
Tehat az 1-GND, 2-12V. Ezeket ki is tudom merni.
Az egyikre akkor rakotom a procihutot. (4 pines)
A masikra rakotom az F8-at. (3 pines)
Remelem, igy jo lesz! :)
(De csak augusztus vegen, mert most nagyon messze van mar a gep.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#64548) Samus válasza Precorus (#64541) üzenetére


Samus
addikt

Fogalmam sincs, milyen hűtő, de tuti azért van így elhelyezve, mert máshogy nem fért el. És tuti AMD konfig, mert azokra lehet keresztben is felszerelni a tornyokat :D

Amúgy kérdés. Hogy tudom a kedvenc toronyhűtőm (Alpenföhn Brocken ECO) legfelső lamelláit feketére festeni, úgy, hogy mást nem fújok össze? Ha lenne lézeres kollégám, már lenne rajta egy plusz lap, mint az Advanced kiadáson, de sajnos nem ilyen helyen dolgozok.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64549) Precorus válasza Samus (#64548) üzenetére


Precorus
tag

Körbe szigszalagozod, amit nem akarsz lefújni :C :DDD

Könyvtár == Old-school Netflix

(#64550) #10034944 válasza Precorus (#64541) üzenetére


#10034944
törölt tag

Valamelyik Thermalright Macho, vagy klón, de [link] biztos tudják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.