Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) FatalEror válasza radi8tor (#36000) üzenetére


FatalEror
addikt

Pontosan,ők keresnek annyit,hogy a 8 eurot magasról leszarják,és inkább csengetnek,mint hogy barkácsoljanak.

HardCore is my LifeStyle

(#36002) TESCO-Zsömle válasza radi8tor (#36000) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

70? Optimista vagy. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36003) ZetorGumi válasza radi8tor (#36000) üzenetére


ZetorGumi
addikt

De abban meg nincs benne az, hogy örülsz, hogy valamit te raktál össze. Még ha csak egy kis pitiáner kábelról van szó.
De az ők bajuk. :D

FatalEror: Ha én is annyit keresnék, hogy lekulelhassam az árát, akkor tuti nem csináltam volna meg, lett volna jobb dolgom is.

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#36004) Chello válasza ZetorGumi (#35999) üzenetére


Chello
tag

Szép.

Nálam pl. azért nem készül soha ilyen esztétikus valami, mert úgyis hozzábuzerálok még vagy 5x legalább és sohasem tudom nem -e kell még hozzányúlni valami miatt.
Csak ma 4-5x szedtem le a sárga szigetelőszallagokat míg a tapit csinálgattam.
Csupa szigszallag az egész, max. szebben szallagozom, ha már elkészültnek érzek egy részt.

Most pl., hogy megvan a hűtésszabályozás, a tapipad kapcsoló az eleje azért nicsen összecsavarozva, mert várom az ihletet, hogy a narancs éjszakai világítást hova akarjam tenni és főleg hogyan.

(Nameg utánajárás kéne prizma ügyben is.)

[ Szerkesztve ]

Ponty, szálka nélkül.

(#36005) ZetorGumi válasza Chello (#36004) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Hát ilyen forrasztásnál sokkal esztétikusabb a zsugorcső. :)

De ha nincs kész, akkor szigetelőszalag.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#36006) Audifan válasza ZetorGumi (#35999) üzenetére


Audifan
tag

Ez mit is tud?

(#36007) Thrawnad


Thrawnad
senior tag

Most találtam meg a topicot, és gondoltam megosztom a két külső HDD-m hűtését.
A Seagate nem a külső borításra kapta a borddát, hanem belülre, és a venti is be van kötve.

És itt a másik, hogy miért is melegednek?

Thrawnad

[ Szerkesztve ]

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#36008) LarsR


LarsR
tag

Valaki használt már 5v-ról 12v-ra átalakítót? Ha igen milyen tapasztalata van? Ventiket akarok rákötni. Usb 5v-ot szeretném felhasználni. Erre gondoltam. Nem tudom, hogy ebbe a topicba vagy másikban kérdezzek-e rá. Igaz a végeredmény az ebbe a topicba tartozik :DDD Unfinished projekt. :U

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#36009) LarsR válasza Thrawnad (#36007) üzenetére


LarsR
tag

Macskának látszó szigetelés, eltávolítása esetén hőmérséklet változás következhet be! :DD :DDD :Y Ötletes :C

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#36010) Ribi válasza LarsR (#36008) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem USB 0,5A-je innentől kb 0,2A lesz ami nem biztos hogy elég egy ventinek.

(#36011) LarsR válasza Ribi (#36010) üzenetére


LarsR
tag

:((( Valahogy meg akarom oldani, hogy ne kelljen külső áramforrást használni. Nem akarom "röghöz" kötni a gépet.

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#36012) szab.tam válasza LarsR (#36009) üzenetére


szab.tam
nagyúr

régóta mondom, hogy az állatoknak nem a hardver közelében, hanem mérettől függően a lénypapíron, vagy a sütőben a helyük.
hadházi is megmondta az állatvédőkkel kapcsolatban, hogy az ember nem hülye. amelyik állat finom, azt nem hagyja kihalni.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36013) lukaszokni válasza szab.tam (#36012) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

De hát az állat nem finom, csak a fűszerezéstől lesz az. :D

mAtx4ever!

(#36014) Ribi válasza LarsR (#36011) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha már úgyis szét van kapva, lehet érdemes lenne a bejövő tápról leválasztani delejt és abból nyerni áramot.
Esetleg az akksi felől. :U Ott eleve 12V és sok amper bóklászik.

(#36015) Lompos48 válasza LarsR (#36008) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Gondolod, hogy az 1W maximális teljesítmény elég lesz? Az ideálisan maximális áramod mindössze 83.33mA lehet.

(#36016) ZetorGumi válasza Audifan (#36006) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Aquaero-hoz Standby 5V, és lekapcsoló kábel.
Az Aquaero panel hátulján a megfelelő helyre csatlakoztatva ezeket működik a dolog, túlhevülés, vagy folyadékáramlás megszűnése esetén automatikusan lekapcsolja a gépet.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#36017) LarsR


LarsR
tag

Köszönöm az észrevételeket! :R Ebben a pár hónapban mindenki nagyon segítőkész volt (Amióta ide "járok"). Ebben és más fórum topikokban is rengeteg hasznos infót és ötletet kaptam. Így könnyű "építkezni". :C :DD :R
Van pár lehetőség, amin érdemes elgondolkodni :K . A vége lehet, hogy még is csak külső 12v-os táp lesz.
És lehet nézek toldókat is a csavarokra, így kényelmesen beférnének 25mm-es ventik is. Esetlegesen odacsapok egy potit is.
A mobilitás továbbra is megmaradna, hisz most is passzívan használom, csak játék alatt kell a hűtés! És még másik táskát sem kellene vennem :D

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#36018) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok. Nem tudom, hogy ezzel a problémával melyik topicba kéne írnom, de mivel itt már sok segítséget kaptam, megkérdezem itt. Szóval az egyik ventim a gépben elkezdte azt játszani, hogy amikor bekapcsolom a gépet, kb 1-2 percig ilyen berregő hangot ad, majd elhallgat. Lehet ezzel valamit kezdeni? esetleg megzsírozni valahogy vagy valami ilyesmit?

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#36019) #90933760 válasza Anaren91 (#36018) üzenetére


#90933760
törölt tag

Csapágyas. Olajat lehet belecsepegtetni hátul a zégergyűrűnél ha leszeded a matricát, de sokáig nem fog használni. Esetleg csökkenteni a fordulatszámán. De másikat kell szerezned mindenképp. Milyen venti amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#36020) Anaren91 válasza #90933760 (#36019) üzenetére


Anaren91
senior tag

Valami óccsó König vagy micsoda. 1300 ért vettem 12cm es.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#36021) Anaren91 válasza Anaren91 (#36018) üzenetére


Anaren91
senior tag

De az a fura, hogy tényleg csak 1-2 percig csinálja utána amíg ki nem kapcsolom csendbe van.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#36022) macko20 válasza Anaren91 (#36021) üzenetére


macko20
őstag

Igen ,érdemes cserélni mert egy idő után nagyon fog zavarni,a kenést inkább sűrű szilikon zsírral ,de csak rövid időre megoldás

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#36023) macko20


macko20
őstag

Ma is fúrkáltam ,és a fél nap csak a takarítással telt ,ezt találtam ki h a satu ne menjen tele forgácssal :

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#36024) blasko92 válasza macko20 (#36023) üzenetére


blasko92
őstag

Történt egyszer suliban gyakorlaton, hogy laposvasat kellett fúrnunk. Haver fúrta, én meg fújtam az üregelő sprével, meg takarítottam a forgácsot. Aztán egyszer csak elkapta az eset sörtéit a fúró, felcsavarta, és kitépte a kezemből, aztán csak forgott. Hirtelen megijedtünk, de aztán röhögtünk. Hiába, fiatalság bolondság :D

Azóta se rongyot, se semmit nem teszek a fúró közelébe....

(#36025) macko20 válasza blasko92 (#36024) üzenetére


macko20
őstag

Ez a munka db alatt van...mi is csináltunk hasonlót nem rögzítettük a satut ...a 25kg-os gépsatu 6métert repült, az oktató nem volt boldog de szerencsére nem sérült meg senki

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#36026) zolee5016


zolee5016
őstag

Hiányos Haf_x -kieg....hát persze,hogy perforált lemez....... :C
LINK

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#36027) Rypejakten


Rypejakten
addikt

Egy régi, a hősidőkből maradt Codegenen teszteltem, hogy mit vagyok képes alkotni festegetés fronton: képet nem tudok feltenni jelenleg, de szvsz. pofás lett. 1000 Ft ráfordítással kinézetre egy új tápot kaptam.

Más: érdemes szétlyuggatni egy ház alját? Alsó tápos, viszont nem perforált, és gondolom megnövelné a VGA élettartamát, ha a venti nem fölfele, hanem lefele dolgozna?
Mivel lehetne kivitelezni, amire édesanyám még nem rázza a fejét, hogy kisfiam ehhez Te biztosan nem fogsz hozzáérni? :((( ;]

[ Szerkesztve ]

(#36028) sinya85 válasza blasko92 (#36024) üzenetére


sinya85
senior tag

ez nem bolondság hanem felelőtlenség. nálunk volt olyan hogy a gyerek ronggyal seperte le a forgácsod, de a furó elkapta, feltekerte az a marha meg nem engedte el és egy ujjperce bánta....

Rypejakten: ugy rakd bele a ventit, hogy kifelé fújjon a házból és nem kell szétfurkálni semmit. de szerintem gyárilag ugy is vannak belerakva :)

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#36029) Tauren45


Tauren45
aktív tag

Sziasztok.

Valaki tudja esetleg, hogy melyik programmal, "csinálják" a gyártók a mai nagyobb házakat?

Köszi. :R

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#36030) Ribi válasza macko20 (#36023) üzenetére


Ribi
nagyúr

Egyetemen is van egy szaki akinek hiányzott az egyik ujjperce, mert valamit elkapott a marógép.
Amikor ott ügyködtem is az első mondandója az volt, hogy bármit elkap, bekap valami gép, azt elereszt, mert a gép úgyis erősebb. Meg se próbáljuk "megmenteni" az adott alkatrészt, ruhát, akármit.
Az a rongy veszélyes ott!
Ez a "mert én tudok vigyázni" hozzáállásból szültnek a legcsúnyább balesetek.

[ Szerkesztve ]

(#36031) macko20 válasza Ribi (#36030) üzenetére


macko20
őstag

Tehát még egyszer a rongy a md alatt van,és a satu rögzíti....

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#36032) Chello válasza LarsR (#36017) üzenetére


Chello
tag

Van pár féle olyan zsír amiket pl. a videomagnókban, walkmanokban és egyéb finommechanikákban használnak.
Elég híg és sok évig ottmarad ahová tették mégsem vegyül a bekerülő porral.
Azt, hogy ez mekkora mennyiségben kapható, mennyiért, és hol nem tudom.

Az olajokat felejtsd el.

Ponty, szálka nélkül.

(#36033) Chello válasza macko20 (#36023) üzenetére


Chello
tag

Ha felkapja az nem fog tetszeni főleg akkor nem, ha a kezed is alászorul és mondjuk az ujjadat töri el.
Az első amit tanítanak, hogy szabadon lógó rongy, lánc és egyéb tilos.

Még nagypapám mesélte, hogy a gyárban volt eset amikor egy hosszú hajú srác nem tartotta be a szabályt és feltekeredett a haja az egyik forgó gépre.
Úgy mondta, hogy egy területen megskalpolta a gép a srácot. (Kitépte a haját tőből.

Ponty, szálka nélkül.

(#36034) Chello válasza blasko92 (#36024) üzenetére


Chello
tag

Ezért rövid szőrű ecsettel kell olajozni. Kb. 1-1.5 cm-es szőrűvel.

Ponty, szálka nélkül.

(#36035) Chello


Chello
tag

Ja ahogy itt írom ezt a csajszi mellettem mondja, hogy fel volt kötve a haja mégis elkapta a gép és annyi volt a szerencséje, hogy csak 30 mp-enként fúj forró levegőt az a gép addig ki tudta tépni onnan a haját másképp az arcára ment volna a forróság.

Ponty, szálka nélkül.

(#36036) szab.tam válasza Chello (#36035) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a hsz. elküldése után 5 percig működik a hsz. szerkesztése gomb. tessék használni!
:)

még akkor is, ha 1 hsz-on belül többeknek válaszolsz. akkor azt így szoktuk a hsz-on belül külön jelölni:

(#36035) Chello:
xxxx

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36037) Rypejakten válasza sinya85 (#36028) üzenetére


Rypejakten
addikt

Nem teljesen értelek. Ha nem perforált a tápnak elkülönített hely, akkor hogy tudom megoldani, hogy a házból kifele fújjon?

(#36038) zolee5016 válasza Rypejakten (#36027) üzenetére


zolee5016
őstag

Kompletten kiveszed a ház alját,ott ahova a tápventi esik,és beszegecselsz a helyére perfo,lemezt...
Nem is látszik és a cél elérve...
Költözés befejezve.......
LINK

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#36039) Rypejakten válasza zolee5016 (#36038) üzenetére


Rypejakten
addikt

Valszeg ez lesz, majdan zsebpénzből veszek egy átlós osztású perforáltat, lefújom feketére, aztán berakom a táp alá.

Köszi!

(#36040) -=RelakS=- válasza Rypejakten (#36039) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

mivanmivanmivan?

Ha nem perforált a ház alja, akkor nem fejjel lefelé kell a tápot berakni? Az enyém rácsos, szóval ventivel lefelé néz a táp.

Amúgy meg minden tápon úgy van elhelyezve a venti, hogy a tápból a meleget a külvilágba fújja.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#36041) Rypejakten válasza -=RelakS=- (#36040) üzenetére


Rypejakten
addikt

Épp ezaz, hogy nem rácsos (=perforált).
Ha ventivel rakom lefele a tápot egy alul "tömör" házban, akkor az lesz a vége, hogy megfullad, ami azért nem lenne az igazi.
Kb. így néz ki a ház.

[ Szerkesztve ]

(#36042) Anaren91 válasza Rypejakten (#36041) üzenetére


Anaren91
senior tag

Vágd ki az alját a háznak ott ahova a táp ventije esne és fedd le valamilyen ráccsal. Én is ezt fogom csinálni hogy alulra és felülre tudja tenni ventiket. Nekem fater fog hozni a gyárból saválóból készült rácsot én azt fogom használni, de lehet venni méhsejt rácsot vagy mit szerintem az is tökéletes erre a célra.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#36043) -=RelakS=- válasza Rypejakten (#36041) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Akkor most szépen megnézed a csavarhelyeket az általad linkelt képen, és ezen. Jól látható, hogy a tápegységet fejjel lefelé kell betenni, tehát a venti felűlről szívja be a levegőt, hogy hátul kifújja.

Persze, ha neked másképp néz ki a ház, akkor elnézést... Bár szerintem van annyi esze a mérnöknek, aki tervezi a házat, hogy nem biztos, hogy hátsó ventis táp megy bele.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#36044) intercooler válasza -=RelakS=- (#36043) üzenetére


intercooler
őstag

Arra esetleg nem gondoltál hogy direkt akarja úgy csinálni? hogy ne a házból szívja a mondjuk +10 fokos levegőt??

(#36045) -=RelakS=- válasza intercooler (#36044) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Akkor viszont nem elég a ház alját kivágni, a csavarhelyeket is meg kell csinálni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#36046) szab.tam


szab.tam
nagyúr

vapor chamber vacuum tower.
coming soon...

egyelőre még vákuum nélkül, így a hűtési teljesítménye kb. 4 kiló fémhulladáknak megfelelő érték
tehát hűteni nem lehet még vele, csak mutogatni.
-> (v.0.0.0.....1.2)
:DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36047) macko20 válasza szab.tam (#36046) üzenetére


macko20
őstag

Készül a Cooper Monster is

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#36048) szab.tam válasza macko20 (#36047) üzenetére


szab.tam
nagyúr

na. a tiédben lesz vákuum. az enyémen borda. így minketten jól jártunk!
:DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36049) psycho18 válasza szab.tam (#36046) üzenetére


psycho18
tag

Szép mutatós darab, kíváncsian várom a fejleményeket :)

(#36050) szab.tam válasza macko20 (#36047) üzenetére


szab.tam
nagyúr

1. copper. a cooper más.
2. ezt meg csak úgy a régebbikehez: ha az igekötő az ige előtt áll, egybe kell írni...

***

(#36049) psycho18
thx.
csak már tényleg kezdek befordulni a pumpa kérdéstől...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.