Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) pjen válasza MaCS_70 (#66000) üzenetére


pjen
félisten

A loctite rengeteg fajta ragasztót gyárt.Az Av134 típussal plexit tudtam ragasztani korr lemezhez.

(#66002) Barret001 válasza MaCS_70 (#66000) üzenetére


Barret001
addikt

Én kipróbálnám pillanat ragasztó/szódabikarbóna kombóval. Ez a legolcsóbb. 1 próbaragasztást meg ér!

(#66003) MaCS_70 válasza Barret001 (#66002) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mindkettőtöknek köszönöm!

Igen, az a szódabikarbónás pillanatragasztó elég durván működik, de abban nem vagyok biztos, hogy olyan anyagra is jó, amit egyébként nem fog meg a pillanatragasztó -- próbadarabom meg sajnos nincs... :(

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66004) Krogoth válasza MaCS_70 (#66000) üzenetére


Krogoth
senior tag

Epoxy?

(#66005) Submarine válasza MaCS_70 (#66003) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!
Elcseszett műanyag menet+lemezcsavar kombóhoz:
Hasonló átmérőjű vezeték szigetelést szoktam volt beleragasztani pillanatragasztóval, mint ami belefér. Nem kell vele finomkodni, csak megvárni míg teljesen megköt (24h).
Nem tudom milyen anyag az az ABS, de remélhetőleg a pillanatragasztó összeragasztja a másik műanyaggal. Közben olvasom, hogy a lego is ebből van, szerintem azt viszi.
A szigetelés műanyagja kicsit keményedik is, de a csavart éppen ezért megfogja.

A "próbaragasztást" meg úgy értette a kolléga, hogy próbáld ki, ha nem jön össze legfeljebb ugyanott leszel.

[ Szerkesztve ]

(#66006) Inhouse


Inhouse
őstag

A dobozokon műanyagból kiképzett csuklópántok, ill. csatok javítása PET palack csíkkal:


A lenyitható padlásfeljáró rugójának csendesítése szivacs csíkkal:

Üdv Inhouse

(#66007) #33253120 válasza Inhouse (#66006) üzenetére


#33253120
törölt tag

Topichű. :)

(#66008) Barret001 válasza Inhouse (#66006) üzenetére


Barret001
addikt

És még arra is figyeltél,hogy ne használj két egyforma csavart :)

(#66009) Jarod1 válasza Inhouse (#66006) üzenetére


Jarod1
addikt

ááá Mekgájver

(#66010) Inhouse válasza Barret001 (#66008) üzenetére


Inhouse
őstag

Hopp, az véletlen, de akkor szerencsém volt. :) Legközelebb jobban figyelek, és Reissert is rakok! :)
A fura az, hogy pl. ez egy B&D vezetékes csavarbehajtó (imádom!), és a táska csuklója egy vas tengely, de a nyitófülek meg ezek a szétszakadó műanyagból kiképzett sz.rok.
A gagyi ütvefúróm dobozán már a csukló is saját anyagából kivékonyított megoldás, ott azt is ki kellett váltani.

Üdv Inhouse

(#66011) Submarine válasza Inhouse (#66006) üzenetére


Submarine
senior tag

Nekem szerszámos táskám van ilyen hibával, köszi az ötletet!
:C :R
Viszont nincs helyem csavarnak, úgyhogy szegecselni fogom!

[ Szerkesztve ]

(#66012) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Mit gondoltok, ezt a polcos elemet fel lehet szerelni biztonsagosan egy betonfalra?
A letoltheto doksi alapjan (elvileg) nem, illetve gondolom megoldhato, csak a sulya miatt nem ajanlott vagy nem tudja a fene... ezert is kerdezlek benneteket :)
Elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#66013) rosejbli válasza Archttila (#66012) üzenetére


rosejbli
senior tag

Elvileg van náluk ilyen fém sín, amire a konyhaszekrényeket lehet felrögzíteni olyan kis körmökkel, amit felcsavarozol a szekrényre és csavarhúzóval rá lehet feszíteni.
Ilyenre gondolok. Ebből raksz 2 szintre (felső, középső) és simán elbírja. Arra figyelj, hogy a falba a sínt komolyabb csavarral rakd fel, illetve, hogy precízen kell felrakni, hogy párhuzamos legyen a 2 sín.

(#66014) pjen válasza Archttila (#66012) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy nem önhordó.Én rácsavaroznék valamilyen lapot ami össze tartja.

(#66015) Archttila válasza rosejbli (#66013) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ha egy konyhaszekrenyt elbir akkor gondolom ez sem kihivas neki. Egyebkent csak hardverek dobozait tarolnam rajta, szoval semmi komoly dolgot nem kell tartania.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#66016) pjen válasza Archttila (#66015) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy esetleg önmagát se bírja el hosszú távon.

(#66017) #33253120 válasza Archttila (#66015) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha jól látom kb 31.5kg az önsűlya, plusz amit ráraksz.
Én ilyesmivel raknám fel: [link]
3-4db felülre, és legalább 2db alulra. Alulra elvben nem kellene, inkább azért érdemes, mert a szekrény nem függesztésre lett kitalálva, így viszont valamelyest tehermentesíteni lehet az összeszerelésnél használt csavarokat.

Szerk.: De majd jön a Medve László, és jót röhög rajtunk. :D

[ Szerkesztve ]

(#66018) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Topikhű megoldások:
[link]

Bruhe

(#66019) KillHates


KillHates
nagyúr

Boldog karácsonyt kívánok minden topiklakónak! 🎄

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#66020) A Zéé válasza Bile Demon (#66018) üzenetére


A Zéé
addikt

A PUR habos a kedvencem!
El tudom képzelni az alkotót, ahogy megfogalmazódik benne az ötlet, és azt mondja mellé, hogy "ha így sem maradsz benne, kib.xlak az ablakon!" :D

Just a simple Lineman...

(#66021) macilaci78 válasza Archttila (#66012) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha nem arra tervezték, hogy falon lógjon, akkor odafigyeléssel. Meglehet, hogy az oldalai nincsenek összetiplizve, lamellózva. Egy rendes függesztett szekrénynél nem a sarkokban lévő 2-2 csavar tartja meg a polcon tárolt motyók súlyát (porcelán étkészlet, stb), hanem a mellette lévő tiplik.
Ez a bútor sendvicspanelből épül fel: van valamekkora kerete, két oldalt 4-4 mm bútorhátfal színével kifelé, közte papírrácsbetét, mint az olcsó ajtóknál. Nemigen tudod tuningolni súlyra.
Megoldás lehet, ha alul megtámasztod, például egy vízszintes lécet felcsavarozol a falra, erre ráül a bútor, felül pedig konyhaszekrény függesztővel felakasztod. Ez a vasalat állítható, így tudod úgy szintezni, hogy felül csak az előre bukásnak tartson ellen, de a súly nagy része az alsó lécen feküdjön fel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#66022) fant0mi


fant0mi
addikt

Idei buherafa osszeallitas. [link]

(#66023) Essejó válasza fant0mi (#66022) üzenetére


Essejó
veterán

:R :DD :DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#66024) Archttila válasza macilaci78 (#66021) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Azt hiszem ez lesz a megoldas! Nagyon szepen koszonom mindenkinek a segitseget!:R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#66025) Samus


Samus
addikt

Adott egy nagy házi készítésű satupad. A belseje nem mai tölgyfa deszkákkal van kirakva (szögvasba vannak beleültetve). Mivel a deszkák nem mai darabok, ilyen-olyan egyeletlenségek vannak benne, tennék rá OSB lakot, de van ahol felfekszik, van ahol rés van alatta, és van, ahol felfelé hordósabb a deszka.

Mivel tudnám kitölteni az alatta lévő hézagot, ha rárakom az OSB-t?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#66026) pjen válasza Samus (#66025) üzenetére


pjen
félisten

Osb től csak sima lesz,de használni nem igazán tudod majd.Inkább egy vastagabb vas lemezzel fedd le.

(#66027) Samus válasza pjen (#66026) üzenetére


Samus
addikt

Nem kívánom ütni-verni, inkább úgy hivatkozok rá, hogy szerelőpad. Mondjuk ahhoz ultra masszív (40x40 zártszelvény lábak, 40es szögvasba ületett 35mm-es tölgy deszkák). Lényeg, hogy sima legyen, és ha itt-ott megkocogtatom, ne akarjon minden leugrani róla.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#66028) pjen válasza Samus (#66027) üzenetére


pjen
félisten

Ha szerelő asztal akkor én kivenném a tölgy padlót és valamilyen bútor lappal pótolnám.

(#66029) lemmy71


lemmy71
őstag

Mikor adná meg magát a mosógép ha nem most :K A biztonsági ajtó kapcsoló érintkezője égett be, amikor kipattintottam a gumi peremet az ajtó és a dob között szépen meg is nyílt :W nem volt a kéznél MacGyver féle ragasztó szalag így a jól bevált tip top ragacsra bíztam magam :DDD [Mennyire lesz ez így tartós :F ]

(#66030) do3om válasza pjen (#66028) üzenetére


do3om
addikt

Én is ezt javaslom, osb szálkásodni fog amikor felsérted.
Ha csak hobbi cél van akkor jó a bútorlap, ha extra védelmet akarsz és esetleg valahol akad polikarbonát abból ráraksz egy réteget és az tuti védelem.

Én a sajátomból kiszórtam a deszkát, és egy 90x110cm-es 12mm vastag kazánlemezt kapott. extra sima, és egyenes a felület. Mondjuk komoly igénybevétele van. :D

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#66031) pjen válasza do3om (#66030) üzenetére


pjen
félisten

12mm kazán lemez,azt ütheted.Hegeszteni kiváló lehet rajta.Mindenhol van test.

(#66032) Samus válasza do3om (#66030) üzenetére


Samus
addikt

Olcsóbb alternatíva? A lemez ára körülbelül ötszöröse lenne az asztal költségének...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#66033) #33253120 válasza Samus (#66025) üzenetére


#33253120
törölt tag

Gyalu, csiszoló.... Ki kell szedni a púpot. Ahol satupad van, ott szerszám is. :)
Osb fájni fog, mert ahogy szárad, egyre könnyebben fog szálkásodni.
Igénybevétel jellegétől függően (száraz/nedves, hőterhelés, mechanikai igénybevétel) inkább bútorlap, textilbakelit, vagy esetleg vaslemez, műgyanta....
De szerintem próbáld síkbahozni mielőtt bármire beruházol.

[ Szerkesztve ]

(#66034) fant0mi válasza #33253120 (#66033) üzenetére


fant0mi
addikt

Szerintem is. A legjobb lenne a tolgy anyag ha megmaradna. Az osb vetemedik, szalkasodik, aztan egy jot kalapalni nem tudsz rajta mert visszapattog, rugozik.
A vaslemez alatt ugyanugy sikba kell hozni, akkor meg mar maradjon az egyenes tolgy.

(#66035) pjen válasza #33253120 (#66033) üzenetére


pjen
félisten

Tölgy padlót egy eresztő gyaluval síkba gyalulni nem egyszerű.Esetleg egy nagy abrikterrel,de ahhoz is érteni kell.Én esetleg megpróbálnám jól átnedvesíteni,aztán jól lesúlyozva hagyni megszáradni.

[ Szerkesztve ]

(#66036) do3om válasza Samus (#66032) üzenetére


do3om
addikt

olcsó... maradni fánál csak mint írták szépen legyalult keményfát használni szép sík felületet kapsz (azért elég vastagság is meglegyen, ne hajoljon). Ha hegesztéshez, flex.....is menne akkor fa alap persze szépen síkba, és vékonyabb lemezt rá elég egy 3-as, bőven megteszi.
Én nagyjából ingyen jutottam a 12-eshez, eredetileg szalagfűrész asztalnak szántam de azt végül vettem gyárit, igaz kis javítást igényelt.
Amúgy eszembe sem jutna ilyen vastagat venni :DDD

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#66037) #33253120 válasza pjen (#66035) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ne padlóban gondolkozz, hanem olyan felületi egyenetlenségben amit a rákerülő burkolat miatt nem kell tükörfelületűre kidolgozni, de egyes részeit a jelenleginél jobb állapotba kell hozni.

(#66038) do3om válasza do3om (#66036) üzenetére


do3om
addikt

Eredetileg nekem is fa volt kb 4cm vastag fenyő, csak a felületet szétbaszod, aztán már letakarítani is nehéz. Na meg ha egyenes felület kell szintén bajban voltam.
Szóval hasznos ha van rajta egy lemez.
[kép]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#66039) pjen válasza #33253120 (#66037) üzenetére


pjen
félisten

35mm tölgy és hordós,gödrös,ha marad én biztos beborítanám vaslemezzel.Vagy tölgy repül és lapszabászaton maradék munkalap.

(#66040) macilaci78 válasza Samus (#66025) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mire akarod használni?
Elviheted a mostani léceket egy asztalos műhelybe, ahol kb 5 mm anyagveszteség árán alul-felül síkba gyalulják.
Én 30mm vastag borovi fenyő hajópadlót tettem fel.
Rétegelt lemezben is gondolkodhatsz.
Bútorlapból van 25 mm-es is, vagy 2 réteg 18 mm-es.
Az egészre dobhatsz egy fémlemezt, vagy OSB-t, 4-6 mm vastag dekorlemezt (bútorhátfal), vagy akár kimaradt laminált padlót.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#66041) Samus válasza macilaci78 (#66040) üzenetére


Samus
addikt

Leginkább szerelni. Néha kalapálnék is rajta, általános barkácsolásra, de nem ütni-verni. A deszkák ingyen voltak (disznóól bontásból), azért került rá, mert nagyon masszív anyag. OSB szintén van itthon (12es).

Mivel próbálhatom egyenesbe hozni? Elektromos gyalu elérhető és lepkés korongom van még.

A vaslemez jó lenne rá, elég lehet 4-5mm is, vagy komolyabb kellene?

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#66042) lemmy71 válasza Samus (#66041) üzenetére


lemmy71
őstag

Vedd ki a deszkákat és egy asztalossal idegencsappal ragasztasd össze, a tetejét gyalultasd meg simára utána ha nagyon igényes vagy kézi szalagcsiszolóval finomíthatsz rajta. Fedésnek borításnak elég egy egyes inox lemez is, az asztal tetszőleges sarkára az asztalláb vonalába pedig teszel egy cirka 40X40X10 ritplatnit és azon vidáman tudsz bármit kalapálni :K nem az egész asztal felületen szoktunk össze vissza kalapálni :N

[ Szerkesztve ]

(#66043) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ahogy írtam, gyengető gyalu, beállítod, hogy 3 mm-t vegyen el az anyagból, áttolod az egyik oldalán az egészet, majd beállítod, hogy 2 mm-t vegyen el, áttolod a másik oldalát is, mind egyforma vastag lesz annyira, hogy egy tetszőleges lemezt tegyél rá.
Lehet tovább finomítani sziszolóval akár már visszarakás után is.
Ha van türelmed, akkor egy kézi szalagcsiszolóval és 40-es papírral, vagy kézi gyaluval magad is ledurvázhatod.

Én ilyen-olyan hulladékfát teszek a kalapálandó, fúrandó motyó alá, hogy ne a fa asztallapot gyötörjem, így a fenyő is sokáig tart.
Van egy kb 40×190 cm méretű 15 mm vastag rétegelt lemezem, merülő fűrész alá is jó lesz egy darabig.
Majd átfúrom a lapot, hogy a gérvágót, satut, rétegelt lemezt rögzíthessem: M8 csavar, nagy alátét, szárnyas anya. Már megvan a felcsavarozható 6-os elosztó kapcsolóval, pákának, hőlégfúvónak, ilyesminek, ne kelljen a vezetékeket kerülgetnem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#66044) pjen


pjen
félisten

Én először számolnék.Esetleg olcsóbb lenne valami 3cm vastag deszka,bútorlap+2-3mm vastag valemez borítás.A tölgyet valami más célra felhasználni.

(#66045) Essejó válasza Samus (#66027) üzenetére


Essejó
veterán

Anno a gépszállitoknál általános volt a Cseh lap használata, olyasmi mint a rétegelt lemez csak műgyantával (?) rétegezve. Szerelöpadra, kocsiplatora, gépek alá sik felületnek.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#66046) Submarine válasza Inhouse (#66006) üzenetére


Submarine
senior tag

Na végül nem szegecseltem, hanem melegtakonnyal összegányoltam:
[link]
Kíváncsi leszek medddig bírja.

(#66047) #33253120


#33253120
törölt tag

Ezt úgy itthagyom.

(#66048) KillHates válasza #33253120 (#66047) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hibátlan! 👍🤪

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#66049) Inhouse válasza Submarine (#66046) üzenetére


Inhouse
őstag

Nekem a melegragasztó nem szokott stabilan ott maradni ilyen helyeken...hátha! :)

Üdv Inhouse

(#66050) Inhouse válasza Inhouse (#66049) üzenetére


Inhouse
őstag

Mi mindenre jó egyébként a PET palack...már tényleg kellene csinálnom egy olyan csíkra vágót, bár ide pont szélesebbek kellettek. A konyha felső szekrényének alsó takarója alá/mögé kellett felraknom a LED csíkot. Ezt találtam ki! :)

A rideg valóság:

A karácsonyfás sorozathoz egy saját azonnali megoldás:

Üdv Inhouse

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.