Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) Inhouse válasza fonok87 (#70000) üzenetére


Inhouse
őstag

Azt gondolom tudod, hogy laminált bútorlapot nem fog szépen vágni egyik sem ebben a kategóriában?

Üdv Inhouse

(#70002) Essejó válasza fonok87 (#70000) üzenetére


Essejó
veterán

Valaki a Lidl-ből való gérvágót, vicc kategóriának nevezte. Mondjuk egy DeWalt-hoz képest tuti az.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#70003) Essejó válasza fonok87 (#70000) üzenetére


Essejó
veterán

Grat! 70000 ;)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#70004) darvinya válasza Essejó (#70002) üzenetére


darvinya
titán

És fonok87

Pengét kell cserélni, mert az nagyon tré, azaz elmegy kategória.
Viszont a szúrófűrész pengék egyáltalán nem rosszak, a fa, a fém elmegy kategóriás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70005) emre válasza fonok87 (#70000) üzenetére


emre
veterán

Parkside PTK2000 D3 A1 teszt, felirattal.
Összegezve a régebbi jobb volt, ebben már sok a műanyag, de ennyi pénzért nem valószínű hogy kapsz jobbat.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#70006) macilaci78 válasza Essejó (#70002) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A komolyabb gérvágó, bütüző gépet vettem meg anno, egész jól elboldogultam vele.
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép]
Most sógoréknál van kölcsönadva, laminált padlóhoz nézzen ki valahogy a szegélyléc.
Persze, hogy van egy kis holt játék benne, de kiszámolva a fenti golyófogón a szögeket (tán 53° és 37°), beállítottam a gépen és elsőre jó lett. A háromszögeket összeragasztva, csavarozva síkban maradt, a téglalapok szintén, nem billeg az a háromszög alapú hasáb egyik lapján sem. Szerintem 35 ezerért nem mindegyik gép tudja ezt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#70007) pjen válasza Inhouse (#70001) üzenetére


pjen
félisten

Ez inkább lap kérdése mint gépé.Sok lapszabászaton is végig marják még,hogy tényleg szép legyen

(#70008) Inhouse válasza pjen (#70007) üzenetére


Inhouse
őstag

Amit eddig láttam, ott dupla penge volt, meg marás. Illetve egy komoly kézi körfűrész egy alu sínben egy él mentén vágott, az tűrhető volt. Az él fogyó eszköz, néha cserélni kell.
Szóval én még magában egy ilyen, vagy hasonló egyszerű körfűrészt nem láttam szépen vágni laminált lapot, semmilyen lappal. Ha így gondoltad a lapot.
Lehet, hogy már léteznek nagyon sűrű, nagyon apró fogú lapok, amik nem cakkozzák ki, de én még nem találkoztam ilyennel.

Üdv Inhouse

(#70009) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Sziasztok,

lehet volt már, de nem találom.

Kerítés alap betonjára is kell vízszigetelés?

(#70010) macilaci78 válasza Inhouse (#70008) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Meg lehet csinálni, csak nem időhatékony. Lassú előtolásal be kell engedni a lapot kb 2 mm-re az anyagba az első lépésben. Megfordítod a lapot, ugyanígy végig húzod, majd teljes mélység -1 mm-rel beengeded a lapot és így egyik oldalon sem szakítja a dekorlemezt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#70011) darvinya


darvinya
titán

Ha már Parkside.
Vettem akkus morzsa/porszívót, ami alapból elég jól szív, de felturbóztam egy kicsit.

Így már jobban fogja szívni a port.
És, ha már jobban szív, akkor autóhoz még jobb lesz, egy ilyen kiegészítővel.

Inhouse

Trükk vághoz.
Kell 2-6cm maszkoló szalag, leragasztod mindkét oldat és vághatod.
Én ezzel a módszerrel vágtam 5mm-es rétegelt lemezt, s nem tépte fel.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70012) Inhouse válasza darvinya (#70011) üzenetére


Inhouse
őstag

A rétegelt lemez és a laminált bútorlap nem ugyanaz. Én is próbáltam sok mindent...
- maszkoló szalag, valóban ér valamit, de nem tökéletes
- melegítés, hogy lágyuljon a laminálás, így nem olyan érzékeny, teljesen ez sem vált be, macerás
- lefedni a vágott felületet, tehát egy rásimuló kemény lappal együtt vágni, működik, de macerás
- sniccerrel előre bevágni a laminált felületet, utána simán lehet vágni, ez is elég macerás és csak egyszer kell elcsúszni
A kétszer vágás is elég macerás. Akkor inkább a nagyobbra vágás és szalagcsiszoló, amivel a feltétlenül szükséges vágást megcsinálom szépre. Csak kézi maróm van, amúgy talán azzal tényleg lehetne szép derékszögűre csinálni, jó mérettel.

Üdv Inhouse

(#70013) darvinya válasza Inhouse (#70012) üzenetére


darvinya
titán

Vágtál már 5mm-es rétegelt lemezt?
3 rétegből áll összvissz, felső-alsó rétegek beszakadnak.
Nem kicsit, nagyon, nem úgy, mint bútor lapok amik csak.csipkés lesz, amit 120-assal 2-3 mozdulattal eltünthető.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70014) Samus


Samus
addikt

Két éve vettük a (Kádár) kockánkat, akkor a beltér lambériával volt burkolva 1.5m magasságig. Az alant látható két kép a fürdőszoba külső fala, ahol anno egy elég komoly csőtörés volt, aminek máig megvan a nyoma (a főfalon ledobta a nemesvakolatot 2x2 méteren, és 3 méter szélességben még mindig sötétebb a terméskő lábazat a fürdőnél). Nem segít a helyzeten, hogy a fürdőben cementlap van (még), ami alatt köztudott, hogy homok honol. A labériás résznél le volt verve a vakolat (mostmár tudom, miért), a vakolás Vaporex adalékkal történt, és a helyzet az, hogy a simítóvakolatig ledobott mindent a fal (két év telt el renoválás óta, mész-cement vakolat Vaporexxel, Simultan simító, Rigips 6-30 majd 0-10, és Platinum a sorrend). A fürdő felújítás jövőre lesz esedékes (akkor repül minden bentről, mert biztos vagyok benne, hogy a homok áztatja a falat), de addig azért szeretném ezt valamivel eltakarni.

A kérdés, hogy gipsz alapú burkolólapokat tehetek-e a falra? A legjobb a csempe vagy járólap lenne, de feleségemnek ezek a dekor cuccok tetszenek, viszont a nagyrészük gipsz alapú.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#70015) darvinya válasza Samus (#70014) üzenetére


darvinya
titán

Ha nedves, akkor a gipsz fel fogja szívni és málani fog.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70016) Samus válasza darvinya (#70015) üzenetére


Samus
addikt

Az a fura, hogy nem nedves, teljesen száraznak tűnik. Azt is furcsállom, hogy miért nem lentről kezdődik a dolog, miért 30cm magasságnál kezdte ledobni.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#70017) darvinya válasza Samus (#70016) üzenetére


darvinya
titán

Akkor szerkezeti gond van.
Ott csúszi kifelé a fal és kinyomja.
Le kellene verni a vakolatot, hogy kiderüljön mi a bibi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70018) Barret001 válasza darvinya (#70013) üzenetére


Barret001
addikt

Én már voltam lapszabászatban,és láttam hogy vágják! Úgy,mint bárki más otthon...Csak náluk van rendesen fordulatszám,ás borotva éles a fűrésztárcsa!
Semmi trükközés,és szinte fényes a vágott felület,Egyből mehet rá az élfólia vasalás.Kihagytam a csapágyazott vágóasztalt,ami nem engedi vágás közben oldalra billegni a vágandó anyagot.Így nem kap bele a már vágott felületbe még egyszer a tárcsa.

(#70019) imibogyo válasza Barret001 (#70018) üzenetére


imibogyo
veterán

Magyarul pont úgy vágják, mint bárki más otthon, csak épp van rá egy 3+ milliós lapszabász célgépük... ;] :P Egyébként a jobb lapszabász gépek rendelkeznek egy ellentárcsával is, ezért (is) olyan szép a vágás mind a két oldalon, meg persze sokat ad a végeredményhez a kiváló és sok foggal ellátott tárcsa, a magasabb fordulatszám, a stabil váz, a csúszó asztal amivel nem kell egy egész táblával egyensúlyozni a gépen, a stabil anyagrögzítés, megtámasztás stb...

(#70020) Inhouse válasza darvinya (#70013) üzenetére


Inhouse
őstag

Vágtam már mindent. De rétegeltből sosem kellett szép él egyből, azt lehet csiszolni, meg úgyis festve lesz. Meg lehet a fonákján vágni.
A laminált lapnál egyből gáz, ha van egy kis csipke is, mindegy melyik oldalán van. Ha nem vágtál nagyobbat, akkor nem tudsz vele mit kezdeni.

Üdv Inhouse

(#70021) Inhouse válasza imibogyo (#70019) üzenetére


Inhouse
őstag

Ja, pont úgy! :) Moszkvában Mercedeseket osztogatnak...

Üdv Inhouse

(#70022) Barret001 válasza imibogyo (#70019) üzenetére


Barret001
addikt

Felrakja az asztalra,és tolja.Te is így vágod ugye? :) A gép ára nem volt vita téma.

(#70023) darvinya válasza Inhouse (#70020) üzenetére


darvinya
titán

Ha tényleg vágtál, akkor tudnád, centi felszakadást nem tudod elfedni, ráadásul mindkét oldalon felszakad, akkor forgathatod ahogy akarod, mindig látható lesz a centis felszakadás.

Barret001

Ha úgy vágnák mint otthon, akkor otthon is cél gép lenne, ami milliós tételű.
Meg teljesen más gép.
Megnézném azt hogyan hordozod a felvonulási területre. :DDD
Bedobod Duster hátsójába.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70024) Inhouse válasza darvinya (#70023) üzenetére


Inhouse
őstag

Ha nem vágom baltával, akkor nem szakad fel 1cm. Mint írtam, nem kellett eddig úgy vágnom rétegelt lemezt, hogy hasonló gondot okozzon, mint egy laminált lap. Ég és föld a kettő, nem is lehet egy lapon említeni. Túlragoztuk.

Üdv Inhouse

(#70025) imibogyo válasza Barret001 (#70022) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem, én nem így vágom. :N Én felrakom az anyagot az asztalra és a gépet tolom. Most még sima zártszelvényes/vízmértékes megvezetéssel, de hamarosan összegyűlik minden a csináld magad "sínes fűrészhez" is... ;)

(#70026) Barret001 válasza imibogyo (#70025) üzenetére


Barret001
addikt

Annak könnyű,akinek nagy műhelye van! Én pont fordítva vagyok,mint Te :)

(#70027) imibogyo válasza Barret001 (#70026) üzenetére


imibogyo
veterán

De hát ez nincs helyhez kötve. Sőt ezt a fajta "lapszabászatot" kifejezetten az udvaron, vagy a teraszon szoktam csinálni, mert egész táblákkal képtelenség még az én műhelyemben is normálisan mozogni. Most is kellett egész OSB táblákat darabolnom egy ismerősnek és kint a teraszra összedobott ideiglenes ballagási asztalon daraboltam össze mind a 10-et... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70028) Barret001 válasza imibogyo (#70027) üzenetére


Barret001
addikt

Ez terasz? :Y Azt hittem fedett repülőgép hangár!

(#70029) imibogyo válasza Barret001 (#70028) üzenetére


imibogyo
veterán

Csak 46 m2... :P

(#70030) emre válasza imibogyo (#70029) üzenetére


emre
veterán

Az első lakásom kisebb volt. :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#70031) mephi666 válasza imibogyo (#70029) üzenetére


mephi666
nagyúr

lakásunk 2/3-a durván :DDD ...én meg próbálok bűvészkedni, hogy az 55*85 centis beépített szekrényből miként tudok a horgászfelszerelésnek meg kisgépeknek, kötőelemeknek, szerszámoknak megfelelő helyet kialakítani :D ...először is le kellene burkolnom (ha minden igaz, kallódik még annyi szép járólapunk, ami lefedné... burkolást még nem próbáltam, de ez pont ideális terület ahhoz, hogy elkezdjem)

#70030: kicsi lakásunk 35m2 :B 8 évig 1-2 főre tökéletesen elég volt...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#70032) imibogyo válasza emre (#70030) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekünk is. 24 m2 volt az első lakásunk a nyócker szívében, plusz építettem bele 8 m2 (fekvő) galériát. Meg persze fürdőszoba, wc és konyha sem volt benne, azokat is ki kellett építeni. Mit mondjak elvoltam vele mire kialakult a végleges, élhető állapota. :D

MÁS: bár már épül az új lézergravírozóm, azért még összeraktam a régi gépet is, mert közbejött egy kis gyorsan elvégzendő munka.

(#70031) mephi666: nekem is egy hasonló beépített szekrény volt az első "műhelyem" (de legalább magas volt). A második már sokkal komolyabb volt, az egy egész önálló "szoba" volt. :B

[ Szerkesztve ]

(#70033) lemmy71 válasza imibogyo (#70027) üzenetére


lemmy71
őstag

Jó kis söröző terasz :C

(#70034) Barret001 válasza imibogyo (#70032) üzenetére


Barret001
addikt

Ilyen rendben nem találnék meg semmit...

(#70035) imibogyo válasza lemmy71 (#70033) üzenetére


imibogyo
veterán

Lehet jönni sörözni, amúgy is még rengeteg teendő lenne a ház körül (3000 m2 a telek) és a házon is (Kádár kocka a felújítás kb. felénél). Jut mindenkinek szerszám. :K A teraszt most fejeztem be, de sajnos még nem 100%-os. A bádogozáson is még lenne bőven mit alakítani (életem első ilyen munkája) és az egyik oldal lambériával lezárása sincs készen. Egyedül csinálok szinte mindent és jó lassan lépkedek előre, a csiga hozzám képest távfutó bajnok...

(#70034) Barret001: Akkor a múltkor linkelt műhelyemben otthonosan mozognál. Annyira szanaszét van minden, hogy már szégyenlem magam...

(#70036) mephi666 válasza imibogyo (#70032) üzenetére


mephi666
nagyúr

én sajnos ekkora területtel sem gazdálkodhatok: 55cm mély és 85cm széles a beépített... bal oldalt pedig padlótól plafonig egy majdnem arasznyi esővíz elvezető cső... amit be kell kalkulálnom, hogy a botoknak+napernyőnek kell egy kb 20centi széles és 160 magas rész oldalt

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#70037) lemmy71 válasza imibogyo (#70035) üzenetére


lemmy71
őstag

Nekem is van egy hasonló méretű teraszom csak az L alakú, enyém is lambizott a régi padlásteremet felújítottam és az onnan lejött faanyagból burkoltam a teraszt. 27 éve vettem egy szerkezetkész ideiglenesen lakott padlásteres házat, de még a mai napig van vele meló. Igaz azóta kétszer átépítettem, a szomszédaim már megkérdezték hogy fejben minden rendben :DDD Én le vagyok tiltva a teraszról az egyik garázst kaptam meg játszósnak :DDD Hozzám is lehet jönni, jut szerszám mindenkinek, még tervben van egy sütősziget kemencével egy nyitott fatároló és egy buborékos medence a gyerkőcnek :D

ui. amúgy nem rossz ötlet a sörözés, összefognánk vagy tízen és kihúznánk a mázlista fórumtársat akihez elmennénk közösen egy hétvégére társadalmi melóra :D

[ Szerkesztve ]

(#70038) Inhouse válasza lemmy71 (#70037) üzenetére


Inhouse
őstag

A sörrel támogatott kalákás melók hamar átfordulhatnak a nem kívánt (munka szempontjából) irányba. :)
Imibogyo asztala inkább egy futószalag... :) Ekkora helyem az udvaromon sincs! :)

Üdv Inhouse

(#70039) imibogyo válasza Inhouse (#70038) üzenetére


imibogyo
veterán

Majd kisebb lesz az asztal, majdnem egészen pontosan fele ekkora (ha odajutok...). Írtam, hogy ez csak ideiglenes volt. A fiam ballagása miatt kellett ekkora asztal, hogy 24 ember kényelmesen le tudjon ülni hozzá és ne 8 különböző asztal legyen összetologatva. Egyébként élőben egyáltalán nem tűnik nagynak a terasz.

Helyem van egyébként mindenre is, de nekem meg az udvar és az épületek néznek ki nagyon durván (kívülről) ezért nem is tettem még be nagyon ide képeket csak hébe-hóba, mert elég lehangolóan fest az egész. Nagyon kellene már rájuk az egységes külső burkolat (ez lesz majd a szigetelés), de addig nincs értelme pl. ideiglenesen bekőporozni sem, amíg a bővítéssel el nem készülünk (talán jövőre). Ugyanez igaz az udvarra is, addig nincs értelme rendbe rakni teljesen, amíg hamarosan ismét markoló, teherautó stb. fog rajta cikázni összevissza...

(#70040) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Már semminek sem lehet hinni. :D Rendeltem egy beépíthető sütő-főzőlap kombót, és amíg vártam a cuccot, összeraktam az új konyhabútor, köztük a sütő korpuszait a gép leírásában szereplő rajz alapján. Megjön a sütő, bepróbálom a helyére, éééésss:

- az egész gép mélyebb, mint a rajzon volt, így még 5 centit rá kellett toldanom az alsó polcra hátrafelé, hogy ne essenek le a hátsó lábak és ne dőljön hátra a sütő
- a kezelőpanel a rajzon írt 14 centi helyett csak 12 centi magas, így a szekrény felső része és a panel közé még be kell tákoljak egy lécet, hogy az ott tátongó hézagot eltakarjam

De még jó, hogy nem széltében lett túl nagy a sütő, akkor mondtam volna mindenféle cirkalmakat. :DDD

(#70041) macilaci78 válasza NeoPampalini (#70040) üzenetére


macilaci78
nagyúr

szekrény felső része és a panel közé még be kell tákoljak egy lécet, hogy az ott tátongó hézagot eltakarjam - Nézd meg azt a könyvet mégegyszer. Az én sütőmnél például elő van írva valamennyi hézag a szellőzéshez. A szoklin van rács, a sütőt tartó polc nem ér teljesen hátra, hogy fel tudjon szállni az alulról jövő levegő, felül a munkalap alatt meg van egy ujjnyi hézag.
Whirlpool villanysütő és indukciós főzőlap, mindkét eszköz kéri a szellőzést.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#70042) NeoPampalini válasza macilaci78 (#70041) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Az a hézag "legalább 4 mm" a könyv szerint, nem két centi. :DDD Amúgy minden stimmel, az alsó polc nem ér teljesen hátra, plusz vágtam mindkét oldallapra szellőzőlyukakat (szokli nincs, "rendes lábakon" áll minden).

(#70043) macilaci78 válasza NeoPampalini (#70042) üzenetére


macilaci78
nagyúr

2 cm >= 4 mm, szóval nem értem a problémád. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#70044) Barret001 válasza NeoPampalini (#70042) üzenetére


Barret001
addikt

4 mm hézagon nem fog megindulni a "huzat" Az nem elég semmire.4 centiméter már elég :)

(#70045) Essejó válasza macilaci78 (#70041) üzenetére


Essejó
veterán

Ott egye a fene azt a sütőt amiből a melegnek fel kell szállnia! A 25 éves Miele sütőmön 5 cm-es kőzetgyapot szigetelés volt kívül, hogy a meleg tuti benne maradjon.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#70046) Barret001 válasza Essejó (#70045) üzenetére


Barret001
addikt

Na jó de régen használati cikkeket gyártottak,most meg árucikket. A kettő nem keverendő össze egymással! Más technológia kell mindkettő gyártásához,és üzemeléséhez.

(#70047) Essejó válasza Barret001 (#70046) üzenetére


Essejó
veterán

Az tény, hogy az a sütő nem fűtötte a konyhát.
Bár lehet hogy a Miele még most sem, mondjuk az árán látszik is.
;)

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#70048) Reggie0 válasza Essejó (#70047) üzenetére


Reggie0
félisten

Elektromos?

(#70049) macilaci78 válasza Essejó (#70045) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az elektronika igényli, nem a fűtőszál/gázégő.
Hol volt még 25 éve érintőpanel, digitális programválasztó, időzítő?
Szard le nyugodtan, de garanciális ügyintézéskor is jusson eszedbe. 6 év garival vettem a készülékeket, odafigyeltem, amennyire tudtam, hogy ne tudjanak kibújni alóla.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#70050) generatoros válasza Essejó (#70002) üzenetére


generatoros
tag

ez aztán nem igaz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.