Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65851) betyarr válasza Barret001 (#65849) üzenetére


betyarr
veterán

hűűűűű...hát persze!mekkora mea maxima culpa! :W
most hogy írod,leesett :B

(#65852) Barret001 válasza lemmy71 (#65850) üzenetére


Barret001
addikt

Aki megkap mindent,az hajlamos elpilledni.Akinek meg nincs semmije,az megteremti magának :) A szükség nagy úr!

(#65853) Submarine válasza lemmy71 (#65840) üzenetére


Submarine
senior tag

Köszi! Ez tényleg baráti.

(#65854) Samus válasza dewil666 (#65848) üzenetére


Samus
addikt

Sima mezei villany kapcsolóval nem működik. Csengőkapcsolóból annyit kötsz rá párhuzamosan, amennyit nem szégyellsz. A lényeg, hogy a kapcsoló ágat (ami a fázis) egy rövid ideig kell rövidre zárni a kapcsolószállal, nem folyamatosan, mint a hagyományos kapcsolásoknál (sima villany és váltó/keresztváltó). Az összes kapcsolónak, ami ezt kapcsolja, csengőkapcsoló, vagy nyomógombnak kell lennie. Biztos van szakkifejezés a kapcsolóra, és csak csengő vagy billenő kapcsolónak ismerem.

Egy sima öntartó relé. Ha kap egy jelet (impulzust) akármelyik kapcsolótól, akkor vált az aktuális állapotáról, mondjuk be. Utána jön egy másik impulzus (mivel párhuzamosan vannak kötve a kapcsolók, lényegtelen, melyikről), ekkor megszakítja az áramkört. A következő jelre megint zárja. Az impulzusok hossza pár tized másodperc és ha jól emlékszem, 2 másodperc között lehet, lényeg, hogy rövid idejűnek kell lennie.
Itt egy szemléltető ábra a bekötésről:

Mivel a cucc nem olcsó, csak 3+ kapcsoló esetében szokás használni. Egyéb esetben olcsóbb a hagyományos keresztváltó (106) kapcsoló.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#65855) dewil666 válasza Samus (#65854) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm szépen a választ!
5 kapcsolóval kell megoldanom a dolgot.
Szóval ez a billenő kapcsoló (csengő kapcsoló) fel kapcsolja megnyomásra majd még egy nyomásra pl másik billenő kapcsolón meg le kapcsolja?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#65856) Samus válasza dewil666 (#65855) üzenetére


Samus
addikt

Pontosan. Az mindegy, melyik kapcsolóról jön a jel, ha egymás mellé rakod őket, zongorázhatsz is velük :D lehet a ház négy sarkában és egy közepén a lámpa alatt is. Ahogy mész körben a házban, egy fel, másik le, harmadik fel, újabb nyomásra le, megint újabbra fel, stb.

Azért írtam csengőkapcsolót, mert régen ezt használják csengőnek. Ma már kapcsán sima kinézetű kapcsolót is elvvel.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#65857) dewil666 válasza Samus (#65856) üzenetére


dewil666
őstag

Igen találtam is olyat ami nekem kell!
Köszönöm szépen a segítséget! :R

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#65858) lemmy71 válasza dewil666 (#65855) üzenetére


lemmy71
őstag

(#65859) dewil666 válasza lemmy71 (#65858) üzenetére


dewil666
őstag

Gondolom itthon sokkal drágább illetve spot fényforrásokat kell kapcsolnia.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#65860) #33253120 válasza dewil666 (#65857) üzenetére


#33253120
törölt tag

Arra figyelj, hogy némelyik impulzusrelé nem szereti a világítós nyomógombokat. Ja, meg hangos lehet a kapcsolás, ami este azért zavaró lehet.
Ha fontos a halk kapcsolás, akkor esetleg gondolkozhatsz kapcsoló alá építhető impulzusrelében is, de akkor zsebes, vagy mély doboz ajánlott alá. Ilyen pl az Elko SMR sorozata.

[ Szerkesztve ]

(#65861) dewil666 válasza #33253120 (#65860) üzenetére


dewil666
őstag

Legrandos milyen?
Ha esetleg nagyon hangos akkor fel teszem a padlásra :DDD

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#65862) #33253120 válasza dewil666 (#65861) üzenetére


#33253120
törölt tag

Passz. :)
Meg fúgg attól is, hogy hova rakod. Egy plexiajtós táblában halkabb lesz, mint egy fém előlaposban.

(#65863) macilaci78 válasza dewil666 (#65861) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Rakd a padlásra. Engem egy mutatós falióra is zavar.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65864) dewil666 válasza macilaci78 (#65863) üzenetére


dewil666
őstag

Na ezzel én is így vagyok. Van egy két oldalas állomás fali óránk de kizárólag elem nélkül megy mert nem szeretjük ha ketyeg :DDD

A hideg nem fog neki ártani a padláson?

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#65865) Barret001 válasza macilaci78 (#65863) üzenetére


Barret001
addikt

Nekem megy kakukkos óra a falon.Az is zavarna ugye? :) Jó erősen kattog! Direkt nem ketyegést írtam,az más fajta zaj.

(#65866) pjen válasza Barret001 (#65865) üzenetére


pjen
félisten

Állatorvosboz kell vinni, biztos fáj a torka,azért kattog.

(#65867) DJGABI


DJGABI
addikt

[link] na jó, hát ez csodás. nem innen volt valaki? de legalább őszinte

ha elviszik archiv

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#65868) #33253120 válasza DJGABI (#65867) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nice. :)

(#65869) Atomgeszi válasza Rakeem (#65809) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi. Most volt időm megcsinálni.
Annyi, hogy én a 0V -t is a mozgásérzékelő kapcsolt 12V ágáról húztam le, de így is megy. És végig homogén fénye van, nem vesznek össze. :))

(#65870) Samus


Samus
addikt

Étellel kapcsolatos kérdésem lenne. Házi stifolder (vastagkolbász, ki hogy ismeri) kicsit nagyon összeszáradt. Szó szerint kemény, szárított hús jellegű. Egyébként ízre finom maradt. Sajnos töltés közben nem lett megböködve, sok volt a másik töltés :D Már egy éves termékről beszélünk. Van rá valami mód, hogy könnyen fogyaszthatóvá váljon? Maradt még úgy három szál, nem akarom kidobni, ha nem muszáj.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#65871) lemmy71 válasza Samus (#65870) üzenetére


lemmy71
őstag

Én az ilyet mindig krumplipaprikásba vagy a rakott krumpliba teszem, abba a legtökéletesebb :D

(#65872) hegegabi80 válasza Samus (#65870) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ahogy lemmy71 is írta, abba jó.
MI még ilyenkor savanyú gombalevesbe szoktuk rakni, vagy pl újévi lencsegulyásba szoktam amúgy is tenni kolbászt hús helyett, felvágod 5-6 cm-es darabokra és megszívja magát a lével és már ehető is.
Sőt még fel is karikázhatod, zsírban kicsit megpirítod és sárgaborsó főzelékhez isteni.

(#65873) macilaci78 válasza Samus (#65870) üzenetére


macilaci78
nagyúr

+1 a rakott krumplira. :)
Esetleg ha továbbra is kenyérrel ennéd, akkor egy félbevágott almával együtt szokták dobozban tárolni a teasüteményt is, hogy ne száradjon szét. A kolbásznál is beválna, de a lassú pára miatt félő, hogy penészedne.
Én a helyedben szeletelőgéppel vékonyra szelném, így ha száraz is, nem lesz rágós. Melegszendvicsként is finom, én a sütőbe teszem grill funkcióval.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65874) Jarod1


Jarod1
addikt

Kolbászos tojásnak is megfelelő.

(#65875) dewil666 válasza Jarod1 (#65874) üzenetére


dewil666
őstag

Ne is mondd!
Jajjj de imádom.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#65876) AxBattler válasza lemmy71 (#65871) üzenetére


AxBattler
félisten

Lecsóba, vagy hagymás/paprikás rántottába teljesen jó. Jó étvágyat!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#65877) Barret001 válasza macilaci78 (#65873) üzenetére


Barret001
addikt

Rakott krumpli a kedvencem,megunhatatlan :)

(#65878) emre válasza Barret001 (#65877) üzenetére


emre
veterán

Én meddig bírod enni?
Egyszer kipróbáltam három nap után már nem volt őszinte a mosolyom. :DDD

Más:

1/2" locsolótömlőből milyent ajánlanátok ami ilyen hűvösebb időben sem merevedik meg és kezelhető marad?
Téli kocsimosáshoz kellene egy kis magasnyomású mosóhoz juttatni vele a vizet.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#65879) do3om válasza emre (#65878) üzenetére


do3om
addikt

Én azokat az összehúzódós cuccokat használom.
magic hose
Van belőle olcsóbb meg a sűrű szövéses borítású. Térkövön húzgálva a drágábbikat ajánlom. Az olcsón ha kiszakad a szövet eldurran a szilikon cső is.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#65880) Barret001 válasza emre (#65878) üzenetére


Barret001
addikt

Én bármeddig :) Ínyenc vagyok!

(#65881) Essejó válasza Samus (#65870) üzenetére


Essejó
veterán

Turbó rántottába tökéletes:)
Vagy fogsz egy darab grillfóliát raksz bele felvágott szalámit, szeletelt vereshagymát, fokhagymát és egy darab húsos szalonnát. Egy körben zárt borítékot hajtogatsz a fóliából a cucc köré, és megpirítod, nyílt lángon vagy parázs felett, villany vagy gáz tűzhelyen is. A zárt boríték miatt a hagyma gőzétől meg is párolódik. Kenyérrel és egy bögre borral isteni! :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65882) Essejó válasza emre (#65878) üzenetére


Essejó
veterán

Gardena locsoló cső, de én télen nem kínlódnék otthon magasnyomásúval. Sok kútnál van kézi mosó, bedobsz 200 pénzt és körbe mosod.
Rakott krumpliból nem tudok annyit csinálni ami még aznap el ne fogyjon. :D

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65883) lemmy71 válasza emre (#65878) üzenetére


lemmy71
őstag

Olyan cső nem létezik, max a nasa -nál :DDD Én már vettem minden fajtát, az olcsó piacitól a méreg drága kite -s vagy gardanás csövekig, hideg időben megkeményednek és lehetetten összecsavarni, nyáron meg a melegben megtörnek hiába a többrétegű technológia :W

(#65884) salaud válasza lemmy71 (#65883) üzenetére


salaud
aktív tag

Fura. Én tavasszal/nyár elején vettem egy húszméteres Kinzo márkájút locsoló fejjel a Penny Market-ben, valami kétezerpárszázért, végiglocsoltam vele a nyarat, minden nap használva volt és semmi baja. Aztán lehet jövőre meghal, de kb új állapotú volt ősszel amikor eltettem, szóval meglepődnék.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#65885) xeon forever


xeon forever
addikt

Sziasztok.
Igy kell egy brand gepben kokanyolni, hogy MUKODJ-ON a titan vga.



:W
A masik lehetoseg, hogy jon majd az uj tap 60 ezere...Talan januarban ide is er.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#65886) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

Üdv szakik.
Kellene egy kis segítség. Fúróban cserélnék LED diódát, vettem is hozzá kínaiaktól ledeket, viszont nem találok semmi infót arról, hogy mennyi a nyitófeszültség és hogy mekkora mA folyhat át rajta.
Fehér led diódák, táblázatot sem találtam a neten ehhez a színhez.
12V-os az akkupakk a fúróban
Ha valaki tud segíteni, megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#65887) Barret001 válasza EXIEZ (#65886) üzenetére


Barret001
addikt

Nyitófeszültség3-3,3V Hajtsd meg 15mA terheléssel,jó lesz az neki.

(#65888) EXIEZ válasza Barret001 (#65887) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Oké, az lesz.
Resistor-nak 600OHM jön ki ha jól számolom, ettől nagyobbat teszek bele, ami közel van a 600 hoz (680). Így jónak kellene lennie akkor?

[ Szerkesztve ]

(#65889) emre


emre
veterán

Köszi mindenkinek! :R

(#65882) Essejó

Nem saját részre lesz hanem a szüleimhez vidékre. Város, benzinkút kb. 10-12km.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#65890) atesz117 válasza emre (#65889) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hali!
Télen még mindig a hagyományos gumitömlő a leghasználhatóbb [link]

Samsung Galaxy A34 5G

(#65891) Essejó válasza xeon forever (#65885) üzenetére


Essejó
veterán

Ezt igazából nem értem, mindenféle eloszto és átalakito kaphato tápkábelhez. Arra érdemes figyelni, hogy a Brand gépk tápján általában máshova esik a rögzitő csavar furata, mint a normál atx tápokon, szóval némi barkácsolás ott kellhet, ha nem egy erösebb Brand tápot veszel.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65892) xeon forever válasza Essejó (#65891) üzenetére


xeon forever
addikt

Mar beszeltem itt HA-n szakival es gyart egyet amire szuksegem van. Kerestem es ehol nem kapni ilyet... A lenyeg, hogy a kimenet amit a vga iranyaba tud adni a 8 pin az csak 150 W Pcie sloton 75 watt alaplap iranyabol, es kell egy harmadik 6 pines, hogy megkapja a maradek 75Wattot. Elvileg 250W TDP-je van a TITAN-nak de tesztelgetes kozben volt, hogy bekanyalta a 265W-ot Turbo clockon. Szoval nalam a 685W-os tapnal van tartalek de ezt csakis a masodik CPU power connektorrol tudom levenni. Volt nalam 825W-os tap es akkor eleg volt a 8 PIN TO 6+8PIN, szoval gondolom a Dell direkt tervezte igy, hogy egyen az ember nagyobb tapot erosebb vga-hoz akkor is ha van egy elvileg bosegesen eleg tapja. Mondjuk annak orulok, hogy az 5810-be ugyanaz a power supply board van mint a nagytestverben a 7810-ben ami ket processoros es igy van honnan lecsipni...
Egyebkent meg az 5810-em az full gyari tehat a tapot csak be kell tolni semmi trukk nincs.
https://www.dell.com/support/manuals/hu/hu/hubsdt1/precision-t5810-workstation/precision_t5810_om_pub/a-tápegység-psu-eltávolítása?guid=guid-f2c9e87d-eb92-4cb9-9b34-1e8d440af542&lang=hu-hu

https://www.dell.com/support/manuals/hu/hu/hubsdt1/precision-t5810-workstation/precision_t5810_om_pub/a-psu-kártya-eltávolítása?guid=guid-d639fa63-46a2-4e97-8ec3-60ba96040b87&lang=hu-hu

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#65893) kagzer


kagzer
aktív tag

Nemrég tönkrement a mATX-es alaplapom és itthon fellelhető házba sikerült beletennem az a egyetlen beszerezhető alaplapot.
Csak most nem szép. Ti mit javasoltok?
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#65894) #33253120 válasza kagzer (#65893) üzenetére


#33253120
törölt tag

Függönyt a polc elé.

(#65895) Dani_kp válasza kagzer (#65893) üzenetére


Dani_kp
őstag

Csak 1-2 hétig zavaró, utána megszokod és nem is fog zavarni. :DDD
Én biztos nem foglalkoznék vele.

https://ingatlan.com/33821564

(#65896) emre


emre
veterán

Ezt vajon be lehet itthon szerezni, és milyen néven futhat?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#65897) Ribi válasza emre (#65896) üzenetére


Ribi
nagyúr

[link]
Nem találtam itthon. :(

[ Szerkesztve ]

(#65898) Flowtation válasza emre (#65896) üzenetére


Flowtation
őstag

Szerintem ez egy mini élhajlító. Mint ez csak kicsiben.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#65899) emre válasza Flowtation (#65898) üzenetére


emre
veterán

Igen tudom hogy az, de attól még webshopokban másképp is szerepelhet. :)

(#65897) Ribi

Már nézelődök egy ideje, de én sem találok, ennyit meg nekem nem ér.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#65900) Flowtation válasza emre (#65899) üzenetére


Flowtation
őstag

jaj, sorry, azt hittem a nevét keresed. :B

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.