Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

Jó, há’ még csak tanulom a szakmát :DDD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#60002) donmackó


donmackó
őstag

Elkészült végre a műhelyi erősítőm. Holnap teszek fel képeket, van benne meleg takony, szig.szalag, cellux, palmatex + még néhány érdekes megoldás is. Kéretik majd nem megkövezni. ;]

Release the cable hounds!

(#60003) kelna91


kelna91
senior tag

Tipp, hogy hol tudnék kis darab vékony rozsdamentesacél-lemezt szerezni Budapesten? 0,1-0,5 mm közötti vastagság kellene, és A4-A3 körüli méret, szóval gyakorlatilag hulladék. Bár az a kisebbik baj, ha csak nagyobb van.
Ha ilyen nincs is, akkor ugyanez a kérdés alumíniumra. :))

(#60007) DonElvis válasza imibogyo (#59996) üzenetére


DonElvis
tag

Arról a marógépről, amit eladni szeretnél, kaphatok pár képet privátban esetleg?

Ami nem számít, az nem érdekel

(#60008) bul07 válasza macilaci78 (#59967) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát igen csak
A 7,5 J alatti légpuskák engedély mentesen,szabadon vásárolhatóak a 18. életévüket betöltött személyeknek.Semmilyen engedély vagy bejelentési kötelezettség nem kell hozzá.

Ha légpuskánk 7,5 J feletti energiával rendelkezik,abban az esetben már nem légfegyver hanem lőfegyver kategóriába esik és engedély szükséges hozzá!
[link]

Tehát ha levegővel megy és túllépi a 7.5J akkor már lőfegyver ami már nem olyan vicces, kedves szomszéd bejelent és kijön a rendőr és elviszi bevizsgálni és annyi jön az ügy
Sokan megveszik piacról a Kínai légpuskát ami bőven 7.5J felett vannak és nem is tudják milyen gondok is lehetnek belőle
Vagy a jó öreg Slavia légpuskába vesznek egy erősített rugót és már az is 7.5J felé ment

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#60009) macilaci78 válasza bul07 (#60008) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van kivétel: a festéklövő légfegyver esetében 15 J a határ.

A szomszéd meg kevesebbért is feljelentheti, például hogy az ő kertjében lévő macskára lövöldözik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#60010) bul07 válasza macilaci78 (#60009) üzenetére


bul07
nagyúr

Rendben
De ami a képen van hát nem festéklövőnek néz ki sehol nincs rajta Paintball golyó tartály de még csak helye sincs, kép alapján ez egy egylövetű valami

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#60011) Inhouse válasza Inhouse (#59987) üzenetére


Inhouse
őstag

Ez a Ganz KK kapcsoló összeszerelő befogó nem elég gány nektek? :) Mondjuk én is kifelejtettem a Z/S szigszalagot...

Üdv Inhouse

(#60012) Shin Chen


Shin Chen
tag

Üdv! Ismerős által hozzájutottam egy CM B500 típusú táphoz. Röviden: tökéletesen működik,
DE: a srác olyan mértékben dohányzott, hogy többszöri kifújás/kábeltakarítás után is iszonyatos szaga van.
Főleg a kábelek undik..
A kérdésem az lenne- ha szétszerelem hogy ventit cseréljek egyúttal a kábeleket is tudnám pótolni?
Akár kivágnám az oldalát is és "modularizálnám".. :DD
Garancia már lejárt és nem szívesen hajítanám ki..
-sikeres/sikertelen próbálkozás esetén IS várhatók képek :DDD -

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#60013) macilaci78 válasza bul07 (#60010) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Magyar jog szerint egy normálisan összerakott krumplipuska is lőfegyver.
14 éve lövészet a hobbim, 10 éve vagyok igazolt sportlövő, lőoktató, nemzetközi lövészetvezető és lövészbíró, valamint fegyvermester vagyok, dolgoztam fegyverboltban eladóként és szervizesként is.

A magyar fegyvertörvény, joggyakorlat és az ember embernek farkasa egy elég sajátos környezetet teremt, összehasonlíthatatlan mind az általános EU-s viszonyokkal, mind az USA-beli viszonyokkal.

Paintball markerből is van egylövetű, van csőtáras 10-30 golyóval, ami nem a megszokott tartályos megoldás, vannak belső gáztartályosak, sőt, vannak milsim rendszerek is, hüvelykivetővel, kisebb kaliberű festékgolyókkal. Csak azt írtam, hogy van olyan légfegyver, amely 7,5 J megengedett csőtorkolati energia fölött van és még nem lőfegyver. A 7,5 J nevetségesen kevés a kb 3 grammos festéklövedékekhez, viszont a paintball rendszer mind erejében, mind felhasználásban nevetséges ahhoz, hogy a lényegesen szigorúbb lőfegyverekhez, tűzfegyverekhez használatos szabályozás alá essen. Ez hívta életre Magyarországon a paintball fegyverek kategóriáját. Persze egy versenymarker kiröhögi a 15 J is, ott a 30 J környéke az általános. Na, az gumilövedékkel már tömegoszlató, fém lövedékkel meg az 1. generációs Swift sárvédőelemét is képes átvinni. Az ilyen igényeket elhajtottam, pedig Szegeden előfordult.
Az airsoft később jött be, ugyanúgy néz ki, mint az éles fegyver, maroklőfegyver, de messze nem tud annyit. Nem volt rá jogi háttér, a rendőrség meg akkori tudatlanságából fakadóan a biztonság kedvéért inkább elkobozta és "megszakértette", ami hát a fegyver integritásának, összeszerelési minőségének rovására ment. Igen komoly lobbink volt abban, hogy az airsoft mögé is kerüljön egy jogi háttér, a törvényalkotók meg besuvasztották a 7,5 J-t nem meghaladó csőtorkolati energiájú légfegyverek körébe. Így már árulható volt hazai szaküzletekben is, bevizsgálás, típusengedélyek, próbajel, magánimportra opcionálisan, vásárlás, tárolás, használat, szállítás szabályozása. Annyira nem örülünk ennek, mert a 7,5 J még így is elég erős ahhoz képest, hogy csak egymásra lövöldözünk vele. Csináltunk egy Magyar Airsoft Szabályzatot, ami amolyan irányelv és ami 3,6 J csőtorkolati energiában maximalizálja az airsoft fegyverek erejét. Egy koca airsoftos 1-1,1 J-lal elvan, egy profinak sincs szüksége 1,8-2 J-nál többre, de az is elmond valamit, hogy 1,6 J felett már 20 méteres rálövési távolság van kikötve.
Én személy szerint nem azért nem lövök airsofttal állatra, mert jujj, állatvédő vagyok, hanem mert nincs rajta védőszemüveg. Fáj neki, nekem is, de gerinces állattal nagyjából semmit nem tud kezdeni egy airsoft fegyver azon túl, amit egy emberrel: a szem az egyetlen igazán sérülékeny rész az airsofttal szemben.
Persze, ölni is lehet az airsoft fegyverrel, egy fém replika ugyanúgy 3-3,5 kg, mint egy karabély és majdnem olyan masszív, agyon lehet verni vele egy embert. De aki ilyenre vetemedik, az megoldja segédeszköz nélkül is.

A képen meg inkább egy garázsprojekt van, amire nem is igen vannak szabályozások.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#60014) macilaci78 válasza Shin Chen (#60012) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amit tervezel, az még csak fele a megoldásnak.
A kábeleken és a burkolaton kívül még rengeteg felület van: nyák, kondik, tekercsek, egyéb forrasztott alkatrészek. Ezeket hogyan tisztítanád meg?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#60015) bul07 válasza macilaci78 (#60013) üzenetére


bul07
nagyúr

Én légpuska vonalon vagyok "olvasottabb"
Egy Diana 75 van, meg gyerekoromból megmaradt ütött kopott Slavia 630, itt van pár kép
Tényleg elő is veszem és lődözök párat

Legerősebb légpuska amivel lőttem egy Diana 54 airking volt, kétszer durrant :)

Hivatalosan Airsoft nem csak 3.5J lehet?
Innen
Airsoft fegyvernek a 6 mm névleges kaliberű, kifejezetten műanyag gömblövedék lövésére tervezett, 3,5 joule alatti csőtorkolati energiájú, simacsövű légfegyvereket tekintjük.

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#60016) Shin Chen válasza macilaci78 (#60014) üzenetére


Shin Chen
tag

Ha már szétszedtem alap hogy a burkolatot lemosom.
Kábelekkel nem tudom még mi legyen, mindenképp cserélném őket, ehhez még utána járok mik a lehetőségek.
A pucér nyàk-ra ráeresztenék egy ipari kompresszort -ez lenne első körben-
Vagy először valami nem sztatikus törlőkendővel áttörölném.
Úgy érzem nem egy napos projekt lesz :D

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#60017) bandiras2 válasza Shin Chen (#60016) üzenetére


bandiras2
senior tag

Megáztatni SOK mosóbenzinben /izopropil alkoholban, majd alaposan elsúrolni, és utána kiakasztani a napra száradni?

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#60018) Shin Chen válasza bandiras2 (#60017) üzenetére


Shin Chen
tag

Úgy voltam vele hogy domestos+víz...
Ilyen szereket sajnos nem mernék használni :/
(Bár nyitott vagyok az ötletre)

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#60019) pjen válasza Shin Chen (#60012) üzenetére


pjen
félisten

Nem akarlak elkeseríteni,egyszer kaptam egy VHS video magnót,egy szintén sokat dohányzó havertól.Szétszedtem,lemostam amit lehetett,hónapokig a garázsban volt,bevittem,ugyanolyan büdös volt mint előtte.

(#60020) DonElvis válasza pjen (#60019) üzenetére


DonElvis
tag

Én PC kontrollerrel jártam így..napokig tisztítgattam mindenfélével, de nem lett tökéletes. Alattomos dolog a cigifüst.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#60021) Samus


Samus
addikt

Oldható Menetrögzítő ragasztót tudok valamilyen otthoni cuccal helyettesíteni? Körömlakk, akrilzománc jó lehet a célra?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#60022) fonok87 válasza Samus (#60021) üzenetére


fonok87
aktív tag

Melegtakony ;]

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#60023) MrDerekas válasza Inhouse (#60011) üzenetére


MrDerekas
addikt

A profizmus átka ;) De ne add fel, lesz még gányabb is ;]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#60024) macilaci78 válasza bul07 (#60015) üzenetére


macilaci78
nagyúr

... tekintjük - a 7,5 J-os próübajel kerül beléjük, jobb oldalt a kép. A PKLV így tekinti, a jog meg úgy. Odaviszel egy 6 J-os airsoft fegyvert, azt is bevizsgálja, ráüti a 7,5 J-os jelet és kész.
Szaktopik.

Samus: a körömlakk tökéletes erre. Airsoftban is használja tűnyi hernyócsavarok rögzítésére. :D
Amúgy menetragasztónak nem feltétlenül kell oldószer. Adott N forgatónyomatékra enged.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#60025) Samus válasza macilaci78 (#60024) üzenetére


Samus
addikt

Úgy értettem az oldhatót, hogy nem végleges. Van oldószer Menetrögzítőhöz?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#60026) Ribi válasza Samus (#60025) üzenetére


Ribi
nagyúr

Meleg? :DDD

(#60027) st6969


st6969
őstag

Üdv,
azért írok ide, mert hirtelen jobb nem jutott eszembe, és itt igen kreatív emberek "laknak".
A kerti szivattyú által felhozott víz borzasztóan vasas, és amit locsolok vele, minden tiszta rozsdabarna lesz. Van ötletetek, mivel tudnám letisztítani ezt a kis kerti solar lámpák műanyag burkolatáról?

(#60028) kelna91 válasza st6969 (#60027) üzenetére


kelna91
senior tag

Én valamilyen savra tippelnék, de csak offban írom, mert nem vagyok hozzáértő.

(#60029) kelna91 válasza DonElvis (#60020) üzenetére


kelna91
senior tag

Durva, hogy ennyire ragaszkodó a cigifüst. Lehetséges, hogy ez okozza a "vonatszagot"?

(#60030) MrDerekas válasza st6969 (#60027) üzenetére


MrDerekas
addikt

Vízkőoldó vagy hideg zsíroldó. Ha az nem, akkor csak a csiszolópapír. Esetleg nyers citrom levével próbálkozhatsz, az viszi azt, mikor tölgy fával dolgozom és fogdosom a fém gépeket, meg rohadt meleg van és a verítékkel együtt gyönyörűen megfeketíti az ember tenyerét, bőrét a csersav.

(#60029) kelna91 Igen :K

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#60031) Sokimm válasza st6969 (#60027) üzenetére


Sokimm
senior tag

Az első kérdésem, hogy mióta van meg a kerti lámpád?
Mert idővel az UV hatására besárgul a műanyag, függetlenül, hogy milyen vízzel locsolsz.

Ha mégis a rozsda okozta az elszineződést (amit egy műanyag felületről simán le tudsz kefélni egy régi, nem használt (vagy használatban levő anyós) fogkefével.

Ha nem jön le kefével (vigyázz, a víztiszta felületet megkarcolhatja a kefe), akkor az nem a rozsda miatt sárga szerintem.

(#60032) donmackó


donmackó
őstag

Teljesméretű képek -> Onedrive

Release the cable hounds!

(#60033) st6969 válasza Sokimm (#60031) üzenetére


st6969
őstag

& (#60030) MrDerekas & (#60028) kelna91
Köszi a választ mindenkinek! :R
Próbáltam citromsav oldattal, az segített valamennyit talán, de valóban úgy néz ki, hogy gyakorlatilag ez anyagában sárgult be, szóval sanszos, hogy az UV károsította. :K
Amúgy nagyobb baj, hogy 10-ből 7 már nem világított, szétszedtem, érintkezők el vannak oxidálódva, itt-ott savas kifolyás látszik, valószínűleg az akksik is halottak. Ment a kukába, akksik meg az elemgyűjtőbe. Aprópénzért mérnek már 10db-ot, ha esetleg valakit érdekel...

[ Szerkesztve ]

(#60034) cinemazealot válasza Sokimm (#60031) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...vagy használatban levő anyós) fogkefével."
De gonosz vagy! :D

(#60032) donmackó
Abszolút on-topic! :C

(#60033) st6969 "Ment a kukába..."
Én vagyok annyira perverz, hogy az ilyeneket ripityomra szedem és a fémet a fémbe, műanyagot a műanyag szelektívbe dobom. :K Már ha van a közeledben ilyen gyűjtési lehetőség.

(#60035) DonElvis válasza Samus (#60021) üzenetére


DonElvis
tag

Jó reggelt,

A körömlakkot nem javaslom mert rideg, mechanikai tűrőképessége a nullával egyenlő, idővel elporlad, és mindenbe belemegy. Amit ilyen célra használok az a sűrű pillanatragasztó (pl. Loctite 406). Nem oylan mint a víz hanem kicsit sűrűbb, ezért kezelhetőbb. (Ezért nem jó a bolti 100Ft-os pillanatragasztó, mert az kezelhetetlen). Melegítés hatására oldódik, és egy rongyal egyszerűen eltávolítható.

@kelna91: Jaja pontosan. A dohányos használt autókat eladás előtt egy napig kell pumpálni ionizált levegővel, hogy kivigye valamelyest a cigiszagot. Csak gondolj bele, ami ételt füstöléssel tartósítanak, még évekig érződik rajtuk a füstszag.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#60036) Shin Chen


Shin Chen
tag

Nézegettem webshopokban, 400ml izopropil alkohol 1.5k körül van, ha azzal nem sikerül érdemben eltávolítani a szagot akkor mondok egy áment a mosóbenzinre ;]
Hátha nem szedi le a festéket róla :)

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#60037) hegegabi80 válasza donmackó (#60032) üzenetére


hegegabi80
addikt

Tiszta remekmű. Az a ventirácsot honnan származik?

(#60038) Inhouse válasza MrDerekas (#60023) üzenetére


Inhouse
őstag

Köszi, majd jobban igyekszem. :)

Üdv Inhouse

(#60039) donmackó válasza hegegabi80 (#60037) üzenetére


donmackó
őstag

Szét szedtem a tápot, és levágtam a 2 oldalát, így maradt csak a rács. ;]

Release the cable hounds!

(#60040) #33253120 válasza st6969 (#60027) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha lehet keressétek meg a következő vízréteget. Az már jó eséllyel nem lesz vasas.

(#60041) smc válasza #33253120 (#60040) üzenetére


smc
addikt

Nálunk van két kút is fúrva, szerencsére tiszta a víz, de bevizsgálva nem volt így csak locsolásra van használva. Viszont ilyen esetben nem lehet úgy megtisztítani a vizet, hogy átvezeti a csatornába és huzamosabb ideig terneli ki a vizet? Nem lenne tisztább?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#60042) pjen válasza smc (#60041) üzenetére


pjen
félisten

Mi furtunk Szentmártonban kettőt, különböző mélységbe. Még évek mulva is szürke lett minden a locsolástól.

(#60043) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

Akku "bikázás" kreatívan... (Ok, tudom... de szigetelő szalag megint nem volt kéznél) :DD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#60044) Inhouse válasza F.E.K.. (#60043) üzenetére


Inhouse
őstag

Ehhez nem kell...ez így szép! :)

Üdv Inhouse

(#60045) cinemazealot válasza F.E.K.. (#60043) üzenetére


cinemazealot
addikt

Mázlid, hogy feltalálták a gravitációt... :C

(#60046) daninet


daninet
veterán

Sziasztok

Régóta gondolkozok egy kis cnc gépen amivel fából/plexiből vághatok ki dolgokat. Kicsi alatt a kb 70x70cm vágóterületet értem. Szóval nem ezek a 10x10 centis ebay csodák.

Nyilván az xcarve lenne az ultimate megoldás, de úgy is, hogy magam veszem a marót hozzá itthon, majdnem 590e forintban állna meg amiből 180e csak a vám.
Mert szép is, hogy irja a webshop, csak 1100 dollár a cucc, de minden szar ami rájön kegyetlen drágává teszi.
Majdnem olcsóbb venni egy repjegyet Amerikába. Vicc.

Van valakinek tapasztalata, hogy van-e valami kis formátumú CNC amit Mo.-n sem drága beszerezni?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#60047) cinemazealot válasza daninet (#60046) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem keresd meg imibogyo kollégát, valószínűleg megtaláljátok a közös hangot. :D

(#60048) imibogyo válasza daninet (#60046) üzenetére


imibogyo
veterán

(#60047) cinemazealot: itt is vagyok... :DDD

70x70 cm-t ennél olcsóbban csakis otthoni kivitelezéssel tudsz elérni. Nekem olyan 250.000-ben van most a gépem (alapgép anyagár, na jó pár hibáva/cserével együtt, de munkadíjak nélkül), úgy hogy még van mit fejleszteni rajta (~70k-t igényelne még => golyósorsó). Így is használható abszolút, csak egy normális kalibrálás kellene neki, mert én mindössze 2-3 órát használtam az egész gépet az elmúlt 3 évben (költözések és egyéb okok miatt egyszerűen fizikailag nem tudtam ott lenni mellette használni). Szóval lényegében új a gép. :D

A munkaterületem 40x40x14 cm nagyságrendileg, de a linek cseréjével könnyen lehet akár 1x1 méteres is... Fára, plexire tökéletes, alumíniumra nagyon alacsony előtolással, de inkább nem. Nekem már csak a pontosságot kellene javítanom (kínai trapézmenetest kukázni ==> golyósorsóra, vagy a már meglévő ipari szíjra upgradelni). És utána lenne egy normális gépem. De sajnos a házfelújítás miatt nulla szabadidőm van ezzel foglalkozni, örülök, hogy kb. 2 hónap alatt egyáltalán a 3d nyomtatómat be tudtam fejezni... :(

Egy valamire viszont készülj fel. Ha belevágsz a DIY vonalba, akkor úgy kell kezelned a dolgot, hogy csakis magadnak építesz és ezt a géped fogod fejleszteni, vagy donornak felhasználni, mert eladni szinte lehetetlen. Én most az elmúlt hetekben hirdettem a saját gépemet nevetséges áron (a kiegészítőkkel együtt lényegében harmadáron, mint amennyibe eddig került nekem, úgy hogy egy kisebb másik gépre is meg van pl. az elektronika és a váz nagyja, mondjuk lézergravírozóhoz stb.) és a kutyának nem kellett, szóval marad nálam és ezt fejlesztem tovább...

Harmadik alternatíva, hogy veszel egy kisebb gyári gépet (ezzel pl. csak 25 mm magas, tehát lemez anyagokat tudsz megmunkálni 75x33 cm-es méretben (gép építéshez ez elég lehet)), amik itthon is elérhetőek és azzal vagy megkeresel annyi pénzt, amennyi a nagyobb géphez kell, vagy azzal már könnyebben meg tudod építeni a saját igényeidnek megfelelő gépet és ezt majd utána eladod. De egy ilyen vázhoz még kellenek a léptecsek, vezérlő, marómotor stb. szóval még egy 100-150k-t adj hozzá fejben nyugodtan.

Én pl. most ezt az utat fogom bejárni csak mivel eladni nem tudtam, így a saját géppel. Ehhez már nem kell sok, hogy egy tényleg jó gép legyen (már folyamatban van az acélvázas fejlesztésem is (úgy 2 éve ;] :DDD )), ezzel még merevebb lesz. :K

A 3 alternatíva áll pl. előttem most (csak tanulságként):
~70k befektetéssel - golyósorsós fejlesztés
~30-40k befektetéssel - ipari szíjas upgrade (ehhez már csak csapágyházak és szíjtárcsák kellenek, a kevlárerősítéses 40 mm széles ipari szalagokat már régebben megvettem)
~ 300k - új gépváz és a meglévő elektronika, vezérlés, marómotor felhasználása. Ez lenne a legjobb, mert ekkor a vázat is fejlesztem nem csak a kihajtást, de messze ez a legdrágább is. Ez most biztos nem férne bele a keretbe. :N

[ Szerkesztve ]

(#60049) daninet válasza imibogyo (#60048) üzenetére


daninet
veterán

Köszi a kimeritő választ

Én 400k forintig felkészültem egy egyösszegű kifizetésre, igazából már ilyen 40x70cm mérettel is megelégednék. Csak lemezes megmunkálásra kell, nem baj a rövid Z tengely. Az xcarve-al is annyi a gondom, hogy a királyi pénztárt kell vámnál kitömni és nem kapok +200k forintért többet.

Volt dolgom olcsó csináld magad 3d nyomtatóval, most úgy érzem elértem azt az anyagi biztonságot, hogy inkább olyan dolgokat építsek "amihez értek" és ne debugging legyen az elkövetkezendő 2 év a kinai szarok miatt :D

Semmi pénzt nem fogok vele keresni, teljesen hobbi téma. Nincs gondom ha össze kell raknom, de egy kipróbált rendszer legyen.

Most bedobáltam ezt kíváncsiságból a kosárba, 413 bruttó. Kb fedi az elképzeléseimet. Gondolom vezetékek kellenek hozzá meg némi idő beállitani. Ehhez még egy makita maró 32k, vezetékek párezer. Akár még működhet is. Utánaolvasok ennek a C-beam dolognak.

Ismersz olyat aki vett hasonlót?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#60050) imibogyo válasza daninet (#60049) üzenetére


imibogyo
veterán

Sajnos nem ismerek senkit sem, akinek lenne... :N Egyébként én kb. ugyanennyire saccolom a saját nagy formátumú gépem megépítését (2200x1500x300 mm munkaterület), de persze ebben az esetben zártszelvény vázról beszélünk és teljesen SK kivitelezésről, valamint ugye elektronikát sem kell újat vennem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.