Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) DJGABI válasza rwin5 (#65000) üzenetére


DJGABI
addikt

teszkóban mostanában akciózták, volt noname is meg valami márkás is (talán pont héra meg polifarbe). nem értek hozzá, de ha sima fehér miért nem meszelsz inkább?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#65002) lemmy71 válasza rwin5 (#65000) üzenetére


lemmy71
őstag

TILATEX Supralux matt fehér, nagyon jól takar szinte már egyrétegben is tökéletes, de előtte Héra falfixel alapozd a falat. 16 liter durván 150 nm elég. Egy 16literes vederhez 1 liter desztillált vizet önts, ne csap vizet.

(#65003) rwin5 válasza lemmy71 (#65002) üzenetére


rwin5
őstag

Köszi :R

(#65004) Samus válasza rwin5 (#65000) üzenetére


Samus
addikt

Te tudod, de én kifizettem a felárat érte. Ahogy a Platinumért is. Nem minden évben festek, az említett két anyag pedig minőségi cucc, jól terülnek és takarnak, könnyű velük dolgozni is.

Sógorom vett Tesco noname fehéret. Három réteg (!) után is olyan a fal, mint nálunk volt glettelés után. Meg is bánták.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#65005) #33253120 válasza rwin5 (#65000) üzenetére


#33253120
törölt tag

Intallerrel festenek a legtöbben, bármelyik építkezésen járok....
Egymillió légy nem tévedhet.... ;]

(#65006) lemmy71 válasza Samus (#65004) üzenetére


lemmy71
őstag

A tescossal is lehet szépen dolgozni, csak érteni kell hozzá és némi gyakorlat. Az olcsó tescos anyagok noneme stb. de még a kizárólagosan tesconak gyártott híg héra szériák is becsapósak. Ezeket a festékeket inkább azoknak ajánlom aki fűrészporos tapétát akarnak átfesteni, ott kisebbik az esély a foltosodásra. Ha javított festett falat akarunk újra festeni, ráadásul más színnel, akkor inkább festék boltban vásároljunk minőségi festéket, nem fontos "platinum" anyagot vásárolni, mert ott a hatalmas felárért a dizájnt és a dobozt fizeted meg :K

(#65007) salaud válasza rwin5 (#65000) üzenetére


salaud
aktív tag

Bauhaus saját termék swingcolor, a héra meg a többi elbújhat.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#65008) lemmy71 válasza #33253120 (#65005) üzenetére


lemmy71
őstag

16 literes kiszerelésnél a poli-farbe inntalernél pl. a supralux ugyan abban az árban vagy néha olcsóbban 50 nm -rel többet tud, az meg már nem elhanyagolható különbség ;)
salaud
Az a közel 5 ezer forintos ár nem semmi, a hasonló anyagok háromszorosa és még a gyártó kiléte is homályos, bár a bauhaus sosem volt híres az olcsó árairól :N

[ Szerkesztve ]

(#65009) taky023 válasza lemmy71 (#64998) üzenetére


taky023
tag

Nagyon szépen köszi a tippet! Holnap be is szerzem az alapanyagokat és nekiállok!

Még egy kérdés. Utólagos hangszigetelés szintén egyszerűen megoldható? Szomszéd lakás fürdőszobája pont a háló szomszédom, áthallatszik a víz hangja zuhanyzáskor. "L" alakban szeretnék 2 falat szigetelni, kb 20 négyzetméter lenne a két felület. :)

Köszi szintén előre is a tippeket!

(#65010) Met válasza taky023 (#65009) üzenetére


Met
nagyúr

Faváz, gk lap, közé kőzetgyapot.
Ha van rá keret akkor 2 réteg gk lap, illesztések eltolva, egyik réteg vékony, másik réteg vastag lappal.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#65011) A Zéé válasza #33253120 (#65005) üzenetére


A Zéé
addikt

én erre rákérdeztem a festőknél, hogy miért az Intallert szeretik, és az volt a válasz, hogy az olcsóbb festékek közül abba lehet a legnagyobb valószínűséggel úgy belejavítani, hogy nem kell az egész falat újra gurítani. Régen a sima Héra jobb volt, csak azt elkezdték Héra Premium néven árulni persze jó nagy felárral (amit már sokan nem szeretnek kifizetni) és a sima Hérát pedig lebutították.

Just a simple Lineman...

(#65012) do3om


do3om
addikt

Befolyik a pincénkbe a víz. A gond az előtte lévő vízelvezető.
Betonból van, nem valami mély így még egy réteg nem mehet rá, van mellette járda, pincébe lejárat szóval bontani sem szeretném.
Szóval több helyen el van repedve, a víz meg szépen talált már a pincébe így azonnal megjelenik.
Van valami amivel befedhető az esz, nem csak ott ahol repedés van mert az csúnya lenne. A foltozgatás felválik, semmi értelme. Olyan kéne ami kenhető, rugalmas (így nem reped el), és vékony rétegben is megmarad, a repedéseket ki lehet vele tölteni, tartós nem fagy szét.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#65013) salaud válasza lemmy71 (#65008) üzenetére


salaud
aktív tag

Pár éve az előző lakó által világító narancssárgára festett falat egyrétegben fedte, tökéletes, vakító fehér lett. Másik szobában tesco-s poli-farbe krémfesték ugyanezt a színt 4 rétegben sem fedte el. Engem meggyőzött, és ha azzal számolsz, hogy egy 46 nm-s lakást 70%-át kifestettem egy db kétésfél literes vödörkével, mindjárt más végeredmény jön ki.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#65014) Tothgera30 válasza Barret001 (#64999) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mivel vagy hogyan érdemes eltávolítani, úgy hogy ne sérüljön?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#65015) Komi28


Komi28
senior tag

Gázrugós forgószék, leereszt, nem tartja a magasságot. Meglehet "hekkelni" valamiképp, hogy fentmaradjon egyszerű módon? Úgysincs le-föl járatva :)

(#65016) imibogyo válasza Komi28 (#65015) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem tudom milyen a széked mechanikája, de én magamnak anno átfúrtam a gázrugó szárát ott ahol a két tengely (fix és mozgó) találkozott és átengedtem rajta egy 100-as szöget (méretre vágva és a végét meghajlítva, hogy ne jöjjön ki). Ha ennél kifinomultabb megoldást keresel, akkor tele van az internet jó ötletekkel. :K

(#65017) Barret001 válasza Tothgera30 (#65014) üzenetére


Barret001
addikt

Üzemmeleg állapotban próbáld oldal irányban csavargatni.He nem mozdul,inkább építs rá.

(#65018) Inhouse válasza Komi28 (#65015) üzenetére


Inhouse
őstag

Én jártam úgy, hogy lement néha a szék, pedig a gázrugó jó volt... A gondot az okozta, hogy a házrugó fészke (kúpos vas, ami az ülőrész alatt fogadja) kitágult, elrepedt így a gázrugó feljebb csúszott. Így már a szerencsén és a hőmérsékleten múlt, hogy a leengedő gombot a kar magától megnyomta-e vagy nem...

Üdv Inhouse

(#65019) Tothgera30 válasza Barret001 (#65017) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Okés. Tegyük fel hogy minimálisan mozog (1-2mm-t), de nem akarom a chip lábait letépni (anno egy routernél már sikerült így), akkor hogyan építsek rá? Süni tetejére paszta, vagy ragasztó és arra heatsink?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#65020) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Sziasztok!

Az Antec CP850 tápom ventije így 8 év után már nem olyan csendes mint volt ezért le akarom cserélni egy amúgy hasonló paraméterekkel bíró Scythe Grand Grand Flex-re. Ezt a cserét a silentpcreview fórumán már ketten is sikeresen megcsinálták egy 4-5 éves topic szerint. Sajnos nem elég simán lehúzni az eredeti ventit és rádugni az újat mert mindketten említették, hogy a tápban található eredeti ventiben az erek (kék,fehér,piros,fekete) fordított sorrendben vannak csatlakoztatva a tápon belül a PCB-hez [kép] az amúgy forgalomban lévő ventikhez képest.
Itt egy kis segítségre van szükségem. Az eredeti topikban is feltettem, de az már egy elég kihalt fórum. Mi lenne itt a legcélravezetőbb ? Az új venti 4 pin csatlakozója egy kis műanyag, amiből az ereket ha kihúzom, hogy megcseréljem a sorrendet akkor nem tudom majd csak úgy visszatenni ! Vagy nem ? Jelenleg abban gondolkodom, hogy veszek egy rövidebb PWM kábel hosszabbítót [kép] aminek levágom a csatiját amit amivel a tápra csatlakozna, majd az eredeti táp ventijének a kábelét ( ami csatlakozva marad a táphoz ) szintén elvágom, a kettőt összekötöm ( esetleg forrasztom is ) egyenként a megfelelő sorrendben, és végül így csatlakoztatom rá az új ventire.
Van esetleg valakinek jobb ötlete ? :D

Köszi !

[ Szerkesztve ]

(#65021) DJGABI válasza John D'oh (#65020) üzenetére


DJGABI
addikt

ha amúgy a csatlakozó stimmel, akkor szerintem simán jó ha a lábsorrendet megcseréled. annyi a lényeg nagyon óvatosan kell a lábakkal bánni, de szerintem meg lehet csinálni. ([link] asszem ezeket befele kell nyomni, ha kivétel után nem marad a csatiban akkor meg kijjebb kell picit hajlítani a pöcköt)

hosszabbító csak plusz hibaforrás, ja de gondolom gari miatt nem akarod az új venti kábelét vágni. ha vágsz akkor viszont mindenképp forrassz + zsugorcső!

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#65022) John D'oh válasza DJGABI (#65021) üzenetére


John D'oh
aktív tag

Marmint a labsorrendet a tapon belul ahova a csatit nyomom ? Az csak ugy kijon ha pici fogoval kihuzom ?

Es igen hosszabito csak azert kell mert nem akarom az uj ventit megvagni :)

[ Szerkesztve ]

(#65023) John D'oh válasza John D'oh (#65022) üzenetére


John D'oh
aktív tag

Szerkeszteni mar nem tudom az elozot de kozben rajottem hogy a tuket hiaba cserelem meg a tapon belul azzal semmi nem valtozik szoval biztos nem erre gondoltal :P

(#65024) DJGABI válasza John D'oh (#65022) üzenetére


DJGABI
addikt

nem, a ventin. azért linkeltem a csatit. szerk: mondjuk gariztatás szempontjából az se az igazi

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#65025) macilaci78 válasza Komi28 (#65015) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A gázrugóval egyrészt magasságot állíthatsz, másrészt ugye rugózik is. Ha egyik funkció hiánya sem zavaró, akkor például egy darab fát odatehetsz a mozgó rész mellé és gyorskötözővel odahúzod a szárhoz, hogy el ne mozduljon. Ami még eszembe jutott, hogy gumis csőbilinccsel egyszerűen rögzíted a pozíciót. Mindkét megoldás nyom nélkül eltávolítható.
De gázrugót lehet cserélni is, szaküzletben 4-6k újan.

Ha az van, amit Inhouse írt, akkor a gázrugó és az ülőlap közötti forgógyám is cserélhető.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65026) hegegabi80 válasza Tothgera30 (#65014) üzenetére


hegegabi80
addikt

Vagy a hagyományos borotva pengével elkezded szépen vágni, amelyik irányból tudod, majd kicsit mozgatni, és amikor már csak kicsi ragasztó tartja a bordát szépen lejön.

Sőt ha szűkös a hely, kétfelé kell törni a pengét. Csak óvatosan, hogy a kezed el ne vágd.

[ Szerkesztve ]

(#65027) Essejó válasza John D'oh (#65020) üzenetére


Essejó
veterán

A hosszabbító jó ötlet, de én azt simán rádugnám a ventire, majd a másik csatlakozónál szedném ki a tüskéket és a megfelelő sorrendben dugnám vissza. Illetve ami még megoldás, hogy az eredeti ventiről leírod a típusszámot és keresel olyat eBay-en, Aliexpressen, tuti árul valaki, és akkor nem kell barkácsolni. Csak tekerj a kábelre egy kis zöld sárgát, hogy On topic legyen a mű :D

Nem igazán fogóval hanem egy tűvel belenyúlsz és a rögzítő fület behajtod, majd amikor vissza tetted akkor meg kihajtod, youtubén vannak ilyen csati csere videók.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65028) Essejó válasza John D'oh (#65022) üzenetére


Essejó
veterán

Ha törölné a TG, köszönném.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65029) John D'oh válasza Essejó (#65027) üzenetére


John D'oh
aktív tag

Rendben koszi sracok.
Mar csak abban kell remenykednem hogy kozben majd a tap nem csap agyon :DDD

(#65030) DJGABI válasza John D'oh (#65029) üzenetére


DJGABI
addikt

várj legalább fél órát, miután lehúztad hálózatról, utána nyúlkálj csak bele!

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#65031) Essejó válasza John D'oh (#65029) üzenetére


Essejó
veterán

Vicces tud lenni amikor egy Elkó megüti az embert, mintha egy szívlapáttal csapnának mellbe. :D
Anno híradástechnika tanműhelyben a 220 V-os elkókat mindig feltöltve hagytuk ott. :DDD

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65032) macilaci78 válasza Essejó (#65031) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egyik munkahelyem a szociban épült irodaházban volt. Még engem néztek hülyének, hogy a nyitott ajtóhoz is kulccsal a kezemben mentem. Én meg mosolyogtam, mikor a többiek minden ajtónyitáskor felsikítottak az elektromos kisüléskor. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65033) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Gránit mosogatót szeretnék kifúratni. (kiütni nem lehet) Tud valaki Újpesten, vagy környékén egy helyet, ahol megcsinálják nekem?

(#65034) Inhouse válasza Essejó (#65031) üzenetére


Inhouse
őstag

Voltak osztálytársaim, akik ilyesmi kondikat feltöltöttek és bedobták a gyanútlan társuk köpenyzsebébe. Előbb-utóbb belenyúlt...
A műszálas köpeny még arra volt jó, hogy a folyosón levő beépített szekrényen végigdörzsölődve az éppen arra járóval kezet fogva hasonló élményben részesíthettük. :) Ejj, kamaszkorunk emlékei.

Üdv Inhouse

(#65035) John D'oh válasza Inhouse (#65034) üzenetére


John D'oh
aktív tag

Es most viccet felteteve mennyire merjek igy egy ora aramtalanitas utan kabelt csrelni a tapon belul ? Elvileg ennyi ido utan mar nem igen veszelyes a dolog, nem ? :)

(#65036) Essejó válasza John D'oh (#65035) üzenetére


Essejó
veterán

Egy rendesen feltöltődött nagy fesz elkó még 24 óra elteltével is megrázó élményt tud nyújtani. :D
Szerintem bele nem halsz kivéve ha a hatodik emeleti erkélyen korlát nélkül csinálod, de akkor sem kellemes, sőt. :D Két külön kroki csipeszes dróttal zárd rövidre az elkót, akkor kisül, remélhetőleg nem durran el. :D

Nagy áramú 600 Voltos elkót anno a konnektorból feltöltve, és két dróttal kisütve, szó szerint csattanó hangot adott a kisülés, mini égzengés. Nem véletlen hogy a régi katód sugárcsöves tv-k kutyaház nevű részében az elkókat ki kellett sütni mielőtt belenyúltál. Durva érzés amikor az a 15-20.000 Volt rajtad keresztül záródik.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65037) #33253120 válasza Essejó (#65036) üzenetére


#33253120
törölt tag

Olyan hülye biológiám van, hogy már az enyhén izzadt ujjaim külső részén érzékelek egy 9V-os elemet is.
Engem elég érzékenyen érintenek a kondik.
Fiatalon én is játszottam ilyesmivel, Fénycsöves lámpatest zavarszűrőjét töltögettem, azzal piszkáltam akit lehetett.
Szomszédasszony nyugdíjas motortekercselő volt, kiröhögött amikor megfogta. :D

(#65038) John D'oh válasza Essejó (#65036) üzenetére


John D'oh
aktív tag

De ez a veszely csak akkor fenyeget ha rossz helyre nyulok, nem ? En csak a venti csatit akarom kihuzni es bedugni az ujat :)

(#65039) Fred23


Fred23
nagyúr

Most szedtem szét, vág a témába. :D

(#65040) macilaci78 válasza John D'oh (#65038) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szigetelt csipesz, vagy fogó.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65041) John D'oh válasza macilaci78 (#65040) üzenetére


John D'oh
aktív tag

Igy lesz rendben koszi :)

(#65042) DJGABI válasza John D'oh (#65038) üzenetére


DJGABI
addikt

az ördög nem alszik...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#65043) Inhouse válasza John D'oh (#65035) üzenetére


Inhouse
őstag

A kondikra csak a panel alsó fele felől tudsz rátapintani, vagy a diódáknál. A hűtőbordák elvileg nincsenek áram alatt, de azokat inkább ne fogd meg. Kis, szigetelt csőrös fogóval csináld és ne nyúlj máshoz.

Üdv Inhouse

(#65044) Barret001 válasza Tothgera30 (#65019) üzenetére


Barret001
addikt

Akármelyik általad felsorolt megoldás jó lehet. A lényeg,hogy a kiegészítő borda elvonja a hő egy részét.Kézrátétellel ellenőrizhető.Ha van megfelelő hőelvonás,bőven elég ha a bordák tetejéhez érintkezik az új hűtő.

(#65045) Barret001 válasza Inhouse (#65043) üzenetére


Barret001
addikt

Beteges függőséggel szerelgetek mindenféle kapcsolóüzemű tápegységeket,soha 1 sem rázott még meg! Valamit rosszul csinálok? Hogy tudnám magam megrázatni szándékosan egy áramtalanított tápegységgel?

(#65046) pjen válasza Barret001 (#65045) üzenetére


pjen
félisten

például valaki vissza dugja a konnektorba miközben szereled. :P

(#65047) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Üdv szakik.
Némi segítséget szeretnék kérni.
Az alábbi képen lévő, kissé beteg csatlakozót kellene pótolnom.
Valahogy így kellene kinéznie az ép csatlakozónak.
Ez a dugó része.

Ha van ötletetek hol tudna valaki segíteni az is tökéletes lenne.
Előre is köszi a segítséget.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#65048) macilaci78 válasza Sándor -P20- (#65047) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha jól látom, apa-anya összeolvadtak, nem megoldás más típusú kétpólusú csatira párban cserélni? Áramerősség, feszültség és hogy egyenáram, vagy váltóáram-e a szentem. Például T-Deans csatlakozó is jó lehet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65049) Essejó


Essejó
veterán

Gányolásra kérnék tippeket. A falból kijövő WC öblítő cső elkezdett szivárogni, a faltól úgy másfél centire. tudom csere lenne az optimális, de falat vésni és csempézni, nem kívánok. Max kap ha minden kötél szakad egy új falon kívüli PVC öblítő csövet, de nekem elsőre egy igazi gányolás jutott az eszembe. :) Szóval ledrótkefézem az ólom csövet a rajta levő kb. 50 éves kosztól, lekenem szaniter szilikonnal, és azt betekerem (bandázsolom) sajna zöldsárgám nincs itthon, de van ilyen ezüst színű textil erősítéses ragasztó szalagom, a la Lidl-ből. Vélemény?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65050) macilaci78 válasza Essejó (#65049) üzenetére


macilaci78
nagyúr

FBS tömítőragasztó, csak legyen száraz, amikor csinálod.
Reggel munkába menet előtt zárd el a tartály betöltő csapját és engedd le a vizet. Hazaérkezvén megcsinálod és hagyod 1-2 órát száradni.
A tisztítást megcsinálod előző nap.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.