Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) Ispy válasza mekker (#54998) üzenetére


Ispy
veterán

Ha összejön akkor jöhet ide, mint szép barkács, ha nem, akkor mint szép gány. Win-win :DDD Én sem vágtam még ki soha számítógépházat, mégis nekifutok, mindig van egy első alkalom.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#55002) Barret001 válasza attamero81 (#54994) üzenetére


Barret001
addikt

Én a fehér házat fújtam feketére, 10 éves házból új lett :)
Meg kell csiszolni hogy matt legyen,és vékonyan 2-3 rétegben lefújni.
Két fújás között annyi szünet kell,hogy az előző réteg megfogható legyen,ez festéktől függ.
Nem bonyolult,türelem kérdése,és nem fog megfolyni. Ja,és 2 év alatt semmi baja nincs még!
1 doboz spray bőven elég egy teljes házra.

(#55003) imibogyo válasza mekker (#54998) üzenetére


imibogyo
veterán

De ha nem kezdi el egyszer, akkor soha sem fog elindulni azon a bizonyos "barkács úton"... Aminek következtében élete végéig fizethet mindenért másoknak, de legalábbis nem lesz meg neki a "na ezt én alkottam érzés", jelen példában pl. házfestés témakörben (mert azt közben olvasom, hogy más területen már túl van ezen). :K

Arról nem is beszélve, hogy ha jól látom egy nagyon olcsó házon akar először gyakorolni, túl sokat nem veszíthet. Én is sok ilyen "gyakorlásnak jó lesz" projektbe belefogtam már, volt ami sikerült közülük, volt ami nem... Mondjuk famunkákban alapvetően több sikerélményem van/volt, mint a gépépítésben...

Anno én hobbiból kezdtem el csinálni mindenféle barkács munkát úgy 15 évvel ezelőtt, nulla tapasztalattal és nulla szerszámmal. Ha ezt nem teszem meg még ma sem lennék sehol a témában (most sem vagyok magas fokon). Persze a kezdeti "alkotásaim" inkább a gány tábort erősítették (azóta is van ami ide sorolandó munkám bőven :DDD ), de ma már elég sok minőségi munkát is fel tudok mutatni... :B

[ Szerkesztve ]

(#55004) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Köszönöm mindenkinek az ötletet. :R
Mivel nem szívesen költöttem volna ~15k-t folyékony fóliára úgy,hogy azt sem tudni,vajon mennyire strapabíró műszerfalon,így ajtókárpiton történő próbafestés után megkockáztattam a műszerfalat is sima fújós festékkel festeni. Ha nem bírja,max egyel több okom lesz venni még egy ilyen autót donornak :D

Eddig így alakul:

(#55005) Pete55555 válasza BRIKLY (#55004) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Így képről annyira nem is sz*r ;] :P

...Szeretem leracsniztatni...

(#55006) BRIKLY válasza Pete55555 (#55005) üzenetére


BRIKLY
veterán

:DDD

Hát ahhoz képest,amilyen volt...

Elhoztam a helyi boltból az utolsó darabot ebből a metál fekete festékből,majd szerdán lesz. Utána jön a folytatás,és jobb képek,világosban,rendes fényképezővel.

(#55007) Ispy válasza BRIKLY (#55004) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem túl gémer a kinézete ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#55008) AxBattler válasza Ispy (#55007) üzenetére


AxBattler
félisten

Most, hogy mondod: durván passzol az Asus ROG, meg az MSI Gaming szériás VGA-khoz! :Y :C

:DDD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55009) TESCO-Zsömle válasza Ispy (#55007) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hogy lenne már Gémer? Nincs benne RGB... :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#55010) ETOM válasza TESCO-Zsömle (#55009) üzenetére


ETOM
addikt

Lesz majd neon :DDD

(#55011) BRIKLY válasza ETOM (#55010) üzenetére


BRIKLY
veterán

Az nem,de RGB LED az igen :DD

Egyébként igen,igazatok van,de hát ha egyszer ez a szín kombináció ennyire jó,és nekem ez tetszik :D

(#55012) #33253120 válasza Ispy (#55007) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1
De még mindig jobb mint a lada műszerfalra zárt garázsban alufóliát technokollal ragasztós netes sztori... :)

(#55013) távcsőves válasza imibogyo (#55003) üzenetére


távcsőves
senior tag

Igazad van. De eröltetni sem kell. Nekem például van most egy gázkazán projektem. A szakember által okozott károk és a konstrukciós hibák elhárításán dolgozom. Kb 5x-ör többet tudtam meg a gázkazánokról, mint valaha is akartam. Utálom az egészet. De a feleségem erölteti, még annyit, az olaszok és a hollandok is tudnak szart előállitani. Ennyit az iso minösítésekről is.

[ Szerkesztve ]

(#55014) imibogyo válasza távcsőves (#55013) üzenetére


imibogyo
veterán

Persze. Ha már erőltetni kell az régen rossz. Maximálisan egyetértek. :K

De én úgy értettem, hogy az eredeti kérdező, már csinált ezt azt, tehát nem egy barkács-szűz, csak egy házfestés-szűz emberről van szó. Ezért írtam elsődlegesen azt amit... Ha az affinitás megvan, csak az a pici bátorság hiányzik, hogy belevágjon-e az ember, vagy sem, akkor igenis bele kell vágni, aztán a többi jön magától (vagy nem, mert hogy ez is benne van).

Én anno elsőre olyanokat alkottam, hogy kiolvadt volna a fényképező szenzora ha lefotózom, valószínűleg még ez a topik sem bírta volna el. De a motiváció adott volt és nem adtam fel. Aztán szépen lassan egy csomó lényegében elrontott projekten keresztül ma már egész sok minden egészen jól megy. De ehhez kellett az a jónéhány elrontott projekt is, ha úgy tetszik tanulópénznek.

Erre céloztam az eredeti hozzászólásomban, hogy ha el sem kezdi, akkor nem is tanulja meg soha az életben ez biztos, mondjuk hibázni sem fog...

A legtöbben itt a topikban már tudják, hogy én könyvtáros vagyok. Nem éppen egy műszaki pálya. Mégis azóta már rengeteg mindent "alkottam", a számtalan, már az előbbiekben hivatkozott számítógépes és asztalos munkáktól kezdve, a szalagfűrészen át, a CNC marógépig és lézergravírozóig...

Sőt belefogtam nulla tudással egy motor felújításába is, és most már csukott szemmel is szét tudom szedni és össze is tudom rakni a karburátorsort. Bár szabadidőm nulla, de remélem nyárra már használatra készen lesz a vas, mondjuk csak pályára akarom összerakni, tehát valószínűleg nem lesz lepapírozva. :N

[ Szerkesztve ]

(#55015) Vertigo18 válasza imibogyo (#55014) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem is mindenkinek érdemes belekezdenie, aki egy kis késztetést érez rá... Ha nem sikerül, akkor lehet ide feltölteni, hátha más is belevág, plusz kaphat tanácsokat a továbbiakra nézve. Ha meg sikerül, akkor is fel kell tölteni ide, hátha mást, még többeket ösztönöz a gányolásra, vagy ötletet adhat másoknak is.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#55016) hegegabi80 válasza Ispy (#55001) üzenetére


hegegabi80
addikt

Még akkor mindig nem vágtad ki a metis tetejét.
Egyébként nem is értem, gyárilag miért nem tettek oda szellőzőt, még ha venti helyet nem is. Ott van fent a vga, simán be tudná szívni magának a levegőt.
Kíváncsi leszek, milyen lesz kivágás után. Bár azért ez egy kicsit drágább házacska gyakorlásnak. :)

(#55017) Ispy válasza hegegabi80 (#55016) üzenetére


Ispy
veterán

Még nem vágtam ki, nem sietem el a dolgot. :DDD

Egyébként van már lukas tetős változata, metis plus néven fut. De az enyém ez alapján metis plus plus lesz. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#55018) imibogyo válasza hegegabi80 (#55016) üzenetére


imibogyo
veterán

A Metis Plus-on már úgy van. Bár eredetileg is hülyeség votl ezt kihagyni...

Szerk.: lemaradtam, mint a borravaló...

[ Szerkesztve ]

(#55019) alcsa válasza Ispy (#55017) üzenetére


alcsa
senior tag

S akkor tudjuk ki Metis-e mi? :DDD

(#55020) AxBattler válasza imibogyo (#55018) üzenetére


AxBattler
félisten

Yep, de olyanra kellett volna csinálniuk, mint a Raijintek Styx-en. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55021) Ispy válasza AxBattler (#55020) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, csak akkor nincsen helye a 3,5'' lemeznek.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#55022) AxBattler válasza Ispy (#55021) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem azt írtam, hogy ugyanakkorára, hanem hogy ugyanolyanra. 120mm-es venti mellett szvsz ugyanúgy elfér a HDD, mint most a Plus esetében.

Itt jól látható a módosítás:

Szvsz megéri az újabbat venni, csak kicsit attól tartok, hogy fent/elöl megreked a levegő, a HDD vesztére. Én inkább vágtam, így átfújja az egész kasztnit a venti.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#55023) #68216320


#68216320
törölt tag

Csak érdeklődésképpen: PowerMac G5 ház ATX-re alakítását csinált már valaki?

(#55024) rwin5


rwin5
őstag

Üdv!

Nagyanyámnál pakoltam ma délután (lomtalanítás szerűség) és nagyjából 20-25 üvegnyi ezer éves festéket (zománc, olaj, parkettalakk) láttam, mindnél ott volt hátoldalán, hogy 9-24 hónapig őrzik meg a minőségüket, de ezek szerintem már 10 évesek kb. Lehet ezeket valamire használni? A tárolás az megfelelő volt le is vannak zárva rendesen, de nem akarok most kísérletezni velük. Illetve találtam még hígítót.

2: Ha nem lehet használni különösebbre akkor kiraknám a ház elé őket ingyen elvihető-re de tudom, hogy ezek tűz és robbanás veszélyesek, így nem tudom, hogy erről van-e valami szabály. Vagy hova kellene ezeket elhelyezni? Nem akarom a kukát telerakni velük.

3. Fafelületet gondolom nem lehet pillangóval megcsiszolni mert túlságosan belemarna? :U Akad pár erősebb ajtó amiket újra kéne festeni de nincs rezgőcsiszolóm, sima papírral meg nem akarok tökölni.

:R

(#55025) imibogyo válasza rwin5 (#55024) üzenetére


imibogyo
veterán

Én a napokban festettem egy 12 éves zománcfestékkel, semmi baja nem volt. Az igaz, hogy csomós volt és nagyon jól el kellett keverni, és talán a száradása is hosszabb volt a szokásosnál, de igazán komoly bajom nem volt vele. Mondjuk nem is kritikus helyen használom az ilyen festékeket (padlásfeljáró stb...).

2.: szerintem nem rakhatod ki pont a veszélyessége miatt...

3.: a kezedtől és a kézügyességedtől függ. Én most már pár éve csak lepkéssel csiszolok szinte mindent, mert haladós, de tény, hogy ha figyelmetlen az ember gyorsan belemar a fába. :K

(#55026) rwin5 válasza imibogyo (#55025) üzenetére


rwin5
őstag

Dolgoztam vasiparban, de még sosem próbáltam fát vele, de akkor majd a hétvégén. :)

Összeszedtem egy dobozba azokat amik menthetetlenek (ezer éves kromofág, meg olyan festékek amiben éppen csak voltak) amik tele vannak egyelőre elrakom. Majd elszállítom valami veszélyes anyaglerakóba, nem akarom hogy megbírságoljanak amiatt, mert kiraknám a ház elé. :R

(#55027) Essejó válasza mekker (#54998) üzenetére


Essejó
veterán

Már hogyne lehetne visszacsinálni! :) Átkened Kromofággal és kicsit meg drótkeféled és lehet, hogy még a gyári is lejön. Egyébként én lehet keresnék egy autó fényezőt, ha fontos, hogy kinézzen valahogy, az még lehet a fehérre a feketét is felfújná.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#55028) Barret001 válasza rwin5 (#55026) üzenetére


Barret001
addikt

Ezer éves kromofág nincs beszáradva? Mert a mai kromofág nem ér sokat...
Én a hétvégén találtam csónaklakkot,olyan régi,hogy még forrasztva van a doboza:)
Nincs beszáradva (lötyög) tehát jó :) Kiváló árúk fóruma embléma van rajta!

(#55029) Essejó válasza PsycHo88 (#54961) üzenetére


Essejó
veterán

A gépben úgy is SSD van, szóval esetleges megoldás lehet, hogy összeraksz egy mini ITX-es alaplappal egy kis otthoni szervert, esetleg HP Gen7 - 8 MicroServert veszel. Feltelepítesz rá egy NAS programot, tele rakod HDD-vel, és kirakod a spejzba. A befőtteket nem zavarja ha a HDD seekel. Gigás belső hálózaton észre nem veszed, hogy a Nasról szeded az anyagot. A géped meg teljesen csendes marad és nem rontod el a szellőzését szivacsos hőszigeteléssel. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#55030) #33253120


#33253120
törölt tag

Témába vág... :)
link

(#55031) rwin5 válasza Barret001 (#55028) üzenetére


rwin5
őstag

A kromofág az úgy néz ki az üvegében, hogy egy nagyon kicsi lötty meg összeállva egy nagyjából 1 kilós tömb :D

(#55032) Pickit3


Pickit3
aktív tag

Nem annyira ismerem a dc-dc világot, de egy ilyen tud csinálni 10-12voltból 35voltot?

(#55033) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Sziasztok!

Hátha van itt légszűrő-szaki :) Egy porelszívót szeretnék készíteni műkörmös szalonba, de nem tudom, milyen szűrőanyag lenne a legjobb.
Cél a tisztítás egyszerűsége és nem túl sűrű megtétele, valamint hogy minél több finom szemcsét is megfogjon a szűrő, ill. azért szívjon is szépen.
2db 220V-os 120mm-es venti (mondjuk Sunon) látná el a levegőszállítást, szívnák be a port és egy dobozba épített szűrő fogná meg a végén.
Autó légszűrője (keretes), pollenszűrő vagy HEPA-filter lenne a legmegfelelőbb szerintetek ilyen célra?
Esetleg még aktív szenes szűrő is bekerülhetne, vagy az nagyon visszafogná a légszállítást? (nem ismerem az ilyen szűrőket, de ezek tűnnek a legmegfelelőbbnek a feladatra)
Esetleg még perlon-vattával lehetne "tuningolni", ha bírják a ventik.
A doboz oldala levehető lenne, így szűrőből ki lehetne rázni a port, a doboz aljából kisöpörhető / önthető lenne.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#55034) Kernel válasza Pickit3 (#55032) üzenetére


Kernel
nagyúr

Tud csinálni, de a feltüntetett 6 A kimenet csak kisebb feszültségre érvényes.

A bemeneti áram mérvadó ilyenkor: 10 A maximum, 12V esetén az 120 W.

Kimeneten 120 / 35 = 3,4 A vehető le ebben az esetben, de a valóságban kevesebb, a hatásfok miatt. Egy kis kínai túlzást is le lehet számítani, nem mindig tudják azt, ami oda van írva.

Másik a hűtés fontossága, a melegedés függvényében, noha az XL sorozat el van látva hő- és túlterhelésvédelemmel, de azért jó vigyázni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#55035) Ribi válasza Kernel (#55034) üzenetére


Ribi
nagyúr

Illetve az elektronika egyszerűsége miatt igen tüskés feszt ad ki magából, nem árthat még szűrni utána és pár marék kondin átereszteni.

(#55036) #21346560 válasza Ispy (#55021) üzenetére


#21346560
törölt tag

A minek?! Ugye nem mondod komolyan, hogy használsz még?! :Y

(#55037) Ispy válasza #21346560 (#55036) üzenetére


Ispy
veterán

Én? Isten ments, csak a gyártóknak valamiért fixa ideálja, hogy kell bele, persze biztosan van olyan, akinek kell.

Igaz, én is használók, 2 három terrás red ketyeg a NAS-ban, problem solved :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#55038) xigris


xigris
őstag

Sziasztok kicsit ott de hátha
Van egy lcd kijelző a kocsiba ami a tolató lámpára van kötve(punto 2),viszont jobbra indexelésnél villog,ez oldalt van a tolató lámpa is.Esetleg valami relé vagy ellenállás közbeiktatással megoldható?
Egy részletes leírás is jó lenne mit hova kössek, mert sajna lövésem sincs ilyen dolgokról. :R

(#55039) Kernel válasza xigris (#55038) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mivel a kábelezés természetes ellenállása miatt esik a feszültség, azt ellenállással nem tudod kompenzálni, esetleg stabilizátorral. De inkább nem a tolatólámpáról kellene venni a tápot, hanem egy közelebbi, stabilabb helyről.

A tolatólámpa feszültségét csak vezérlőjelként szokták használni (vagy trigger / kapcsolójel):

https://prohardver.hu/tema/hobby_elektronika/hsz_56833-56833.html

További mehet esetleg a másik topikba is.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#55040) Pickit3 válasza Kernel (#55034) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Köszi! Már nem egy helyen láttam, hogy egy ilyen dc-dc booster-rel hajtják meg a 100w-os power ledet, mert ugye stabil 35v-nál (33V?) 3A vesz fel és ilyenkor még kényelmesen üzemel anélkül, hogy kijönne a füst belőle. Csak ugye fogalmam sem volt, hogy ez a dc-dc technológia, hogy üzemel pontosan, de ha 12 voltból tud csinálni 35voltot akkor fain. Szeretném megúszni a gyári meghajtó árát ami 7K ezzel szemben ami csak 1K. Így power leddel együtt is csak 2K lenne. Persze hűtéssel el lenne látva.
Csak ugye azt kell eldönteni, hogy fix legyen vagy hordozhatós lámpa.

(#55041) Ribi válasza Pickit3 (#55040) üzenetére


Ribi
nagyúr

Arraf igyelj, hogy van sima boost converter, mint amit linkeltél és van áramkorlátos verziós is ami kötelező a ledekhez ha nem akarod kinyírni. Ezeken rendszerint több tekerő van.

(#55042) Kernel válasza Pickit3 (#55040) üzenetére


Kernel
nagyúr

Elvileg épp az áramot kellene stabilizálni, a diódák sajátos karakterisztikája miatt. Legfeljebb, ilyen nagyobb feszültségű COB LED-eknél, ahol tízesével vannak sorba a chipek, lehet engedményt is tenni, mert csökken az áramnövekedés meredeksége. Viszont nem árt óvatosan adni rá a feszültséget, mérni kellene az áramot közben, nehogy túlszaladjon.

A DC-konverterek olcsóbbak, mint a 230 V-ról működő LED-driverek, itt is ilyen feszültségszabályzóval oldotta meg:

https://www.youtube.com/watch?v=c--5c3Egv4E

Itt már áramgenerátoros szabályzót épített be:

https://www.youtube.com/watch?v=kh9j5mDU_hA

Alapvető ismertetőjel, hogy utóbbi modulokon 2 db trimmer látható, egyikkel a feszültséget, másikkal az áramkorlátot lehet beállítani.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#55043) Barret001


Barret001
addikt

Régebben csináltam egy elemlámpát Teccsós 12V-os ledlámpából!
Ma ért a meglepetés! 3db 18650 cella üzemeltette sorba kötve.
Kicsit elfelejtkeztem a lámpáról! Ma gondoltam feltöltöm az akksikat!
Rámértem,5,65V!!!!!! Egy cella 0V egy 3,65,a harmadik meg kerek 2V.
Ezt csak azért írtam le,mert a lámpa tökéletesen világít!!!!!!!
Döbbenet az arcomon,nem értem...sorbakötött ledcsoport,minimum 9V kell nekik...
Rámérek a ledekre üzem közben,16V! Egy szar ledlámpában step-up konverter???
akkora elektronika mint a körmöm,és 6W-ot tol hűtés nélkül.

Már azon agyalok,hogy mire lehetne felhasználni még,ezt az áramgenerátort :)

(#55044) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Kis gány modding. A sztori annyi, hogy kell egy gép nekem a szélsőséges melóimhoz. XP, linux, win7, 8 szükségeltetik és a saját gépem sokszor má sajnáltam. Ebből lett az, hogy kell egy aránylag kis gép. Matx lap, meg pár vinyó, kis házban közel nulla forintból, helyi forrásból. :) Tegnap meló után két óra alatt, flexxel, fúróval, popszegecshúzóval, nulla tervvel szűkítettem egy midi házat, ma meg lefestettem:

Ezt meg tegnap találtam belsőajtó cserekor. Mindig is tudtam hogy az acél országa voltunk negyven évig, egyetlen aktív vasércbánya nélkúl, de ilyenkor érzem is:

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55045) smc válasza MrDerekas (#55044) üzenetére


smc
addikt

Az ám a vasbeton. ;]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#55046) hegegabi80 válasza MrDerekas (#55044) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nagyon jó lett az a kisebb gép. Több képet is mutathatnál róla, pl minden oldalról és belülről.
Meg egy kis leírást, mit és hogyan.

(#55047) MrDerekas válasza hegegabi80 (#55046) üzenetére


MrDerekas
addikt

Készülök vele, komolyan és köszönöm az érdeklődést ;) Csak az a fránya idő, vagyis a hiánya. Persze lustaság is van :) Előbb az akkus zsinórosítását kellene összehoznom a blogba, de még mindig ragad a festék, pedig vasárnap taknyoltam le. Békebeli alvázvédőt leltem a szekrény mélyén és nem tudtam kihagyni. Ki kellett volna.
Ez a kis gép meg elég régóta jár a fejemben, amiből elsőre egy itx alapú NAS készült itthonra, Raidmax házikóban. (Blogomban be is mutatom. Ingyé reklám :) ) Persze előbb az is nulla forintos projekt volt, az itthon lelhető alkatrészekből, ahogy azt szoktam. A kisházasítás meg úgy áll, hogy kész. Nagyjából. Összerakva, vidkari, ventik és az első laptop vinyó benne (linux már van!), még az oldalát feldobom ha rájövök mér' nyöszörög a speaker... mondjuk mióta lehúztam csendben van :)

Szerk:
(#55045) smc Mikor bontottuk ki, azt mondtam, nem lehet hogy száz szöggel rakták be anno az ajtót. Asszem tévedtem :D

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55048) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Autós téma elhalasztva, mert a drága boltos benézte a rendelést, színtelen lakkot rendelt metál fekete festék helyett. :Y :W

De lenne más: Vettem egy Hyundai N220W monitort 2 sörért, annyi problémával,hogy meghalt az inverter, és 2 fénycső benne.
Kitaláltam,hogy teszek bele LED szalagot. De milyet lenne érdemes? 5050-es, 60 LED/méter elég lehet? vagy vegyek 5630-ast?

(#55049) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Faszikám levágta a hőcső végét a végéáról mert nem fért bele a "my new travel pc"-be!

Az hagyján, de volt képe rácsodálkozni hogy túlmelegedik és nem valami tuningos darab.

[ Szerkesztve ]

(#55050) TESCO-Zsömle válasza bobalazs (#55049) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Procira panaszkodott, VGA-hoz hozzá se nyúlt tuningban.

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.