Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78001) alcsa válasza Z_A_P (#77999) üzenetére


alcsa
senior tag

Majd amikor a szivaccsal atlosan torlod akkor majd szepen levesz annyit, hogy a fuga a csempe szintje alatt lesz.

(#78002) Samus válasza Z_A_P (#77999) üzenetére


Samus
addikt

Mikor már simítod a fugát szivaccsal, nagyon fontos, hogy a szivacs nedves legyen, de ne tocsogjon a vízben, és a szivacsot sűrűn tisztítsd. Ha biztosra akarsz menni, egy tiszta (!!!) ronggyal át is törölheted a cempét, járólapot, mert fugázás után egynél többször kell majd felmosni, mire a fátyolos jelleg eltűnik a felületről. Hamar bele lehet jönni a mikéntjébe, a fugázás a burkolás legegyszerűbb része, és az egyetlen, amit aránylag egyszerűen lehet javítani is.

Először kevés anyaggal próbáld, kieső részen, amíg rájössz, neked hogy áll kézre, és mikor lesz olyan a végeredmény, ami számodra megfelelő.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#78003) hegegabi80 válasza Z_A_P (#77999) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nálunk a burkoló úgy csinálta, hogy volt különböző átmérőjű gumi csöve, és fugázás után azzal egyből áthúzta, mint a sarkokat anno sörösüveggel.
Így a csempék között szép kis mélyedések vannak.

[ Szerkesztve ]

(#78004) PROTRON válasza Barret001 (#77991) üzenetére


PROTRON
addikt

Valami eltűnt az éterben? :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78005) Barret001 válasza PROTRON (#78004) üzenetére


Barret001
addikt

Részben hülyeséget írtam.Aztán nem kűldtem el. Itt nem lehet törölni...

(#78006) zhali1


zhali1
csendes tag

Én üres szilikonos tubusba tettem a fugaanyagot és kinyomópisztollyal töltöttem be a fugába

(#78007) Z_A_P válasza zhali1 (#78006) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hoppa! :Y :R :R
Es mivel simitottad el?

@Tobbiek: köszönöm a tippeket. Igazából kb 80 cm-rol van szó (lásd fotót ahol maszkoltam) , tehát mire belejonnek már vége is. :)
Amint tudok nekiesek. De holnapra bejelentkezett az aljzatkiegyenlítős csapat (végre! a korábbi kőműves brigád 2 réteggel is szart csinált ) , szóval lehet pár napig nem lesz járható a fürdőhöz vezető út.

[ Szerkesztve ]

OK

(#78008) zhali1 válasza Z_A_P (#78007) üzenetére


zhali1
csendes tag

Szivaccsal simítottam vagy csak az ujjammal, ha nem volt kéznél szivacs.

(#78009) PROTRON válasza Barret001 (#78005) üzenetére


PROTRON
addikt

És pont ezért az van az aláírásomban ami. :P

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78010) lemmy71 válasza Z_A_P (#77984) üzenetére


lemmy71
őstag

Mi a fenének maszkoltad, ezt valami okos YT videóban láttad :DDD így sokkal többet szívsz vele és ráadásul bűn ronda is lesz :K Amúgy az ilyen épített tusolókat epoxy fugával érdemes kihúzni, az örök élet meg egy nap.

(#78011) Z_A_P válasza lemmy71 (#78010) üzenetére


Z_A_P
addikt

Már leszedtem (saját ötlet volt :D ).
De az alapozohoz jól jött végül :)

Most olvasok erről az epoxy fugarol, mik vannak!
De azt már nem vállalnám be, pedig tényleg ez kéne legalabb a tusoló padlóra :(
Nincs itt szaki aki le tudja rakni?

[ Szerkesztve ]

OK

(#78012) PitLee válasza Z_A_P (#77999) üzenetére


PitLee
őstag

Amikor nálunk a szaki a fürdőt csempézte, akkor ő azt mondta attól is függ a fuga mélység, hogy milyen korán kezded el a kicsavart nedves szivaccsal letakarítani.
Ha nem vársz annyit, akkor a mélyebb fugád lesz, mert onnan is szed ki a nedves szivacs, ha többet vársz akkor kevésbé.

https://youtu.be/pEw1MX3a7TI

A másik meg ahogy "cinemazealot" is írja, a fugázó eszköz alsó fele rugalmas, ha nagyon rányomod akkor a mélyebb fugád lesz.

(#78013) lemmy71 válasza Z_A_P (#78011) üzenetére


lemmy71
őstag

Arra a tusolóra én már nem költenék többet, majd a következőnél jobban odafigyelnék. Bár azt sem értem hogy miért vannak a szélek szilóval kihúzva, azt is fugázni kellett volna. Ha valami "mester ember" csinálta én annak tuti eltörtem volna a kezét :K Jól felszívod magad és egy olyan kis helyiséget te magad különben megcsinálsz. Lényeg az alapos vízszigetelés hajlat erősítés stb. a csempét vagy és a járólapot te is letudod ragasztani abban a csöpp kis helyiségben. Kifugázni sem egy ördöngösség, nem kell azt túl gondolni :N

(#78014) sisi22


sisi22
tag

Udv, ide lettem iranyitva, hogy itt talan kaphatok tippek, milyen kutyut kellene venni (mert ganyolni nem nagyon akarok.)

Az osszefoglaloban nyoma se volt semmi segitsegnek ehhez, igy roviden a feladat:

Adagolo automatahoz hasonlot kell csinalni, egy atlatszo muanyag csoben vannak golyok enyhen lejtos kivitelben, es be kell epiteni egy kaput, ami a golyokat megfogja, majd adott idonkent engedi tovabb.
Elsore elektromagnesre, kesobb leptetomotorra gondoltam, de kell hozza "programozasi" resz is, hogy milyen idokozonkent engedje el a golyot es menyit varjon, hogy a golyo biztosan tuljusson rajta, de a kovetkezot mar megfogja.

Az mar eleve nagy segitseg lenne, ha talalnek egy elektronikat a leptetomotorral osszeszerelve, es akkor meg mindig jon a kerdes a mechanikai megoldasra. :F

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#78015) Sándor -P20- válasza sisi22 (#78014) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Szerintem kellene még pár infó.
Milyen a golyók anyaga, súlya?
Mekkora erőt kell kifejteni hogy ne guruljanak tovább a golyók?
Mennyi idő áll rendelkezésre az akadály felállítása, és oldása között?
Milyen sebességgel kellene ennek az egésznek működnie?
Mennyire kell ennek az egésznek tartósnak lennie? (ipari környezet, és nonstop fog működni, vagy csak valami kísérletről van szó?
A golyók folyamatosan jönnek, és azokat kell adagolni?
Ha egy adagóval akarod megoldani, akkor vagy egy érzékelő kell ami figyeli mikor kell / lehet nyitni/zárni, vagy időzítés kell, de akkor a körülményeknek közel állandónak kell lennie.
Ha nem akarsz vacakolni az elektronikával, akkor két akadály kell. Az egyik elengedi az aktuális golyót, a másik feltartóztatja a sort. Ezt meg lehet oldani egy billegő mechanikával.
Minek kell vezérelnie ezt az egészet? Egy sima időzítő, vagy valami egyéb feltételnek kell teljesülnie az indításhoz?
Ha nincs túl nagy mechanikai igénybevétel, én első sorban maradnák az elektro mágnesnél egy billegővel. (két akadály) Rá egy sima időzítő és jóccakát.
Ha tudsz szerezni valahol régi beégett mágnes kapcsolót minek a tekercse még jó, már szinte kész is van... :DDD

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#78016) Stylewars_kp válasza Sándor -P20- (#78015) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Én már be is golyóztam.

(#78017) Inhouse válasza sisi22 (#78014) üzenetére


Inhouse
őstag

Egy ilyenhez nem igazán kell még programozni. Időzítéssel, érzékelőkkel megoldható ennyi logika. A cső végére elég lehet egy "propeller", egy lap, amin golyónyi kivágások vannak és egy motor forgatja megfelelő sebességgel, hogy a lukon éppen egy golyó juthasson át. Ezt a tárcsát egy optikai, vagy induktív, esetleg mikrokapcsolós megoldással úgy kell ezután megállítani, hogy kivágatlan rész álljon a golyók útjában. Az indítás után egy bistabil áramkör, amit a golyó leérkezése old ki, addig tiltani a következő startot, talán jobb megoldás, mint az időzítés. Vagy egy időzítővel figyelni a bistabil 2 állapota közötti időt, és ha nagyobb, mint a beállított szokásos idő, akkor hibajelet generálni. A lehetőségek meg vannak mindenre, csak tudni kell az igényeket. Nagy valószínűséggel egy villanyász boltban is össze lehet hozzá vásárolni az összetevőket. A mechanika az barkácsolós lesz.

Üdv Inhouse

(#78018) Z_A_P válasza lemmy71 (#78013) üzenetére


Z_A_P
addikt

Koszonom mindenkinek a tippeket, segitseget, ezek alapjan megcsinaltam eletem elso fugazasat, es be kell vallani, nagyon jo lett! Megha csak 80 cm-rol is van szo...

Akkor johet a kovetkezo szint :D
A kad es az alatta levo csempesor kozotti fuga/szilo elvalt.

Ezt hogy javitanatok?
Fugazas? Szilo? Mindketto? Mas? :F

[kép]
[kép]
[kép]

:R

[ Szerkesztve ]

OK

(#78019) Z_A_P válasza sisi22 (#78014) üzenetére


Z_A_P
addikt

milyen kutyut kellene venni (mert ganyolni nem nagyon akarok.)

Akkor lehet rossz topicba jottel :D

OK

(#78020) pjen válasza Z_A_P (#78018) üzenetére


pjen
félisten

Szépen kikaparni és sziló, a kád mozog kicsit. Mondjuk nem láttam csak a képet.

(#78021) Z_A_P válasza pjen (#78020) üzenetére


Z_A_P
addikt

Oke, tehat fuga nem kell oda, csak sziloval kinyomni!

OK

(#78022) hegegabi80 válasza Z_A_P (#78018) üzenetére


hegegabi80
addikt

Mindenképp szilo. Sajnos nem lett megfelelően rögzítve a kád, meg felültetve a pereme és folyamatosan mozog. Nálunk is hasonló képen baszták el, hiába mondtam nekik. Egy év után pergett ki belőle a fuga. Én körbe 20-25 centinként kiékeltem kis műanyag pöckökkel, természetesen egy kis ragasztóval, majd úgy körbe a szilo.

[ Szerkesztve ]

(#78023) PitLee válasza sisi22 (#78014) üzenetére


PitLee
őstag

Nézegethetsz flipper gépeket is hátha látsz valami okosat.

(#78024) lemmy71 válasza Z_A_P (#78018) üzenetére


lemmy71
őstag

Egyértelműen sziló kell oda :K Ahogy mások is írták szépen kikaparod a régi fugát és mehet bele a sziló. Itt sem kell semmit sem maszkolni, szépen végig szilózód, majd egy virágpermetezővel vizet spriccelsz rá és újjal szépen elhúzod. Ennyi a trükk :B

(#78025) sisi22 válasza Sándor -P20- (#78015) üzenetére


sisi22
tag

Koszonom a sok valaszt, most csak neked tudok valaszolni, a tobbieknek majd kesobb:

Milyen a golyók anyaga, súlya?
Mekkora erőt kell kifejteni hogy ne guruljanak tovább a golyók?

Kb. 6-7cm atmeroju, muanyag golyok negy szinben, talan 5-10 grammosak, tehat konnyuek.

Mennyi idő áll rendelkezésre az akadály felállítása, és oldása között?
Ezt kell kitapasztalni, mindig valtozo, fugg a golyok szamatol es a cso meredeksegetol, es a tapadastol. Nyilvan fuggoleges helyzetben szinte azonnal szabadesesbe akarnak kezdeni, mig vizszinteshez kozeli allapotban hosszasan gondolkoznak majd az elindulason. ;)
Feltetelezem, a golyok szamatol is lesz kulonbseg, hogy mekkora erovel nogatjak az elso golyot az indulason, ezt is ki kell majd tapasztalni, feltetelezem akar masodperces kulonbsegek is lehetnek, es talan negyed masodperc lehet a leggyorsabb reagalasi ido, tehat annyit mindenkeppen varni kell az elso golyo elindulasahoz.

Mennyire kell ennek az egésznek tartósnak lennie? (ipari környezet, és nonstop fog működni, vagy csak valami kísérletről van szó?
Utobbi, ovodasoknak lesz egy jatek, hogy milyen gyorsan ismerik fel a kulonbozo golyok szineit es tudjak elkapni oket. (A betolto latja, hogy milyen sorrendben tolti be a golyokat, a gyerekek viszont csak a csobol kijovoket fogjak latni.)

Ha nem akarsz vacakolni az elektronikával, akkor két akadály kell. Az egyik elengedi az aktuális golyót, a másik feltartóztatja a sort. Ezt meg lehet oldani egy billegő mechanikával.
Ezen tepelodtem azonnal, hogy vagy egy tuske van, amit indulaskor kihuz valami, elso idozites, amig az elso golyo elhalad, akkor a tuske visszaall, masodik idozites, amig a kovetkezo golyot engedi, vagy ket tuske, ami az elso es masodik golyot fogja es egyszerre mozognak. Utobbi hatranya, hogy csak adott meretu es tomegu golyokat lehet kezelni veluk az elhelyezes miatt.

A golyók folyamatosan jönnek, és azokat kell adagolni?
Ha egy adagóval akarod megoldani, akkor vagy egy érzékelő kell ami figyeli mikor kell / lehet nyitni/zárni, vagy időzítés kell, de akkor a körülményeknek közel állandónak kell lennie.

Az adagolas kezi, annyi golyo meg bele, amilyen hosszu a cso. Az erzekelo megint kerdeses - ezert irtam, hogy orulnek valami hasonlo, boltban kaphato kutyunek. Mivel muanyag cso, es talan fem tuskek, vagy lemez kell bele, kerdes a deformalodas problemaja (foleg kulso hatas eseten, illetve a kopas hatasa, ahogy feem csiszolja a muanyagot)
Fem tuske eseten a hossza a lenyeg, hogy meg megfogja a golyot, de biztosan ne sertse meg, lemez eseten - pl. egy kb. 30 fokos V alaku megoldasnal - az elso golyonak adhat egy inditasi sebesseget is, de rogton akadalyozza a masodik golyot, igy lassitja a folyamatot.

Minek kell vezérelnie ezt az egészet? Egy sima időzítő, vagy valami egyéb feltételnek kell teljesülnie az indításhoz?
Golyok betoltese utan kezi vezerles, megy folyamatosan, amig van golyo, utana le kell kapcsolni.

Ha nincs túl nagy mechanikai igénybevétel, én első sorban maradnák az elektro mágnesnél egy billegővel. (két akadály) Rá egy sima időzítő és jóccakát.

Nekem is ez volt az elso otletem, kerdes a mechanika megoldasa

Ha tudsz szerezni valahol régi beégett mágnes kapcsolót minek a tekercse még jó, már szinte kész is van..

Jo lenne minel hallkabbnak lennie, hogy ne legyen elozetes informacio a kattanasok alapjan a golyok erkezeserol.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#78026) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Pár éve vettünk egy Beko hűtőt, aminek egy ideje kilazult a kilincsét tartó két csavar és mozgott a kilincs, ezt szeretném korrigálni, de az a baj, hogy a csavaroknak nincs mibe "kapaszkodni", a fémen kívül, ami pedig így "kicsöcsösödött" (nem találtam job szót rá hirtelen :D), belül pedig a szigetelés ilyen szivacs féle, az nem fog semmit értelemszerűen. Párszor már utána húztam, de kb. semeddig nem tart, visszalazul.
Hogy tudnám megoldani, hogy stabilan benne maradjon a csavar?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#78027) cinemazealot válasza hentes555 (#78026) üzenetére


cinemazealot
addikt

Kétkomponensű műgyanta (úri nevén folyékony dübel), oszt' bele a csavar és jóccakát.

(#78028) macilaci78 válasza hentes555 (#78026) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nagyobb csavar, vagy szegecsanya másik csavarral.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#78029) #21346560 válasza hentes555 (#78026) üzenetére


#21346560
törölt tag

Én ellapítottam a mienket (a csöcsnél), és fakötésüt csavartam bele (az ép lemezbe), azóta is facán tart...

[ Szerkesztve ]

(#78030) Sándor -P20- válasza sisi22 (#78025) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Akkor itt a legnagyobb feladat a halk, hangtalan működés.
Ebben az esetben talán az izom huzal lenne a megfelelő választás.
Egy himba mechanikát tudok elképzelni, ahol egy stift megakasztja a golyókat.
Miközben első stift feloldódik, ugyanabban az időben egy második stift kiemelkedik az első, és a második golyó közé, a golyósor elé.
Alap helyzetbe álláskor visszacsúszik a második stift, miközben kiemelkedik az első.
De lehet két független stift is, két izomhuzallal.
Ide kell némi elektronika is, de az sem lenne nagy durranás.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#78031) Inhouse válasza sisi22 (#78025) üzenetére


Inhouse
őstag

Jo lenne minel hallkabbnak lennie, hogy ne legyen elozetes informacio a kattanasok alapjan a golyok erkezeserol.
Elég nehéz elképzelni, hogy nem fogják hallani a golyók gördülése okozta zajt. Egyéb megoldás, ha zajt keltesz, ami elnyomja a valós működés zajait. Akár zene is szólhat.

Üdv Inhouse

(#78032) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Van egy Sharp LED 43"-os Tv-m, aminél a plexi és LCD közé sikerül muslincának berefülnie.
Ötlet, hogyan lehet kiszedni?
Számítógépnél használt sűrített levegővel, de nem túl hideg a LCD-nek?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78033) Barret001 válasza darvinya (#78032) üzenetére


Barret001
addikt

Szedtél már szét ilyet?

(#78034) darvinya válasza Barret001 (#78033) üzenetére


darvinya
titán

Miért kérded?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78035) Barret001 válasza darvinya (#78034) üzenetére


Barret001
addikt

Mert nagyon sérülékeny,nem lehet hibázni!És fokozottan figyelni kell a tisztaságra is! Egy apró szösz bent marad, (amit nem is látsz) Egyből látható lesz,ha bekapcsol a háttérvilágítás! Szét kell teljesen bontani a kijelzőt,ott nincs hézag.Tized milliméterekről beszélhetünk.

[ Szerkesztve ]

(#78036) darvinya válasza Barret001 (#78035) üzenetére


darvinya
titán

Ezért gondoltam a sűrített levegőre, hogy csak kifújjam, ne szedjem szét az egészet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78037) sisi22 válasza Z_A_P (#78019) üzenetére


sisi22
tag

Nem jottem, kuldtek, tobb helyrol. :DDD

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#78038) darvinya válasza darvinya (#78032) üzenetére


darvinya
titán

Sikerült LCD-ről leszednem a muslincát. :C
Nem kellett megbontani sem a Tv-t.
Elég volt a telefon kijelzővédő simítóval annyira meggörbíteni a plexit, hogy lecsússzon, teljesen alulra.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78039) PROTRON válasza darvinya (#78038) üzenetére


PROTRON
addikt

Aztán óvatosan a zombi filmekkel, nehogy egy T-vírus életre keltse aztán ott fog körözni neked. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78040) darvinya válasza PROTRON (#78039) üzenetére


darvinya
titán

Már kiszáradt. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78041) sisi22 válasza PROTRON (#78039) üzenetére


sisi22
tag

:Y

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#78042) S.Y.S. válasza hentes555 (#78026) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Vagy visszakalapálod valamennyire síkba a 'csöcsöt', rá martica, hűtőmágnes és pár centivel lentebb-fentebb felszereled a fogantyút.

(#78043) sisi22 válasza Inhouse (#78017) üzenetére


sisi22
tag

Az a baj, hogy tul sok az alternativa.
Leptetomotor, motor, elektromagnes?
Kell erzekelo, vagy sem?
Propeller, racs, femlemez, tuske?
Raadasul a tobbseg fem, ami muanyag csoben van, kopas, stb.

Jo lenne latni par mukodo megoldast valahol.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#78044) PROTRON válasza sisi22 (#78043) üzenetére


PROTRON
addikt

Youtube-on keress rá hogy "marble machine" és a sok profi módon összerakott gép mellett elég sok egyszerűbb projekt is lesz az ötlet gyűjtéshez, mert a "túl sok alternatíva"' valójában azt jelenti hogy még nem tudod melyik módszer mellett döntesz, igazából mi csak akkor tudunk hatékonyan segíteni ha már megvan az alap vázlatod hogy mit hogyan mivel hányszor..etc...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78045) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok

Ma egy tál esés közben lepattintott egy darabot a pultból is :(
Szerintetek ezzel lehet valamit kezdeni? Lefesteni vagy ilyesmi?
Pici,kb 2cm,csak sajnos a pult közepén van :O

(#78046) Essejó válasza hentes555 (#78026) üzenetére


Essejó
veterán

Mondjuk belülre raksz egy az ajtó lemeznél vastagabb lemezcsíkot, és úgy hajtod be a csavarokat. Vagy eldobod a lemez csavarokat, és fémmenetes csavarral fogatod meg, belül alátét, rúgós alátét, és önzáró anyacsavarral.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#78047) lemmy71 válasza Csápájev (#78045) üzenetére


lemmy71
őstag

2K -s akryl kádjavítóval töltsd fel, majd csiszold össze a pulttal 800 - 1500 -as papírral és polírozd. Szépen eltűnik a kráter, csak némi árnyalat különbség marad utána.

[ Szerkesztve ]

(#78048) Csápájev válasza lemmy71 (#78047) üzenetére


Csápájev
őstag

:R hát,asszem ebből szaki lesz ,mert totál kétbalkezes vagyok.

(#78049) #21346560 válasza Csápájev (#78048) üzenetére


#21346560
törölt tag

De hiszen jó topikban jársz ha kétbalkezes vagy!
Mondjuk nagyon elment az építőipar felé az eredeti témából, de ide nem a profik járnak, gondolom akkor nem is ez lenne a topik neve! :DDD

(#78050) sisi22 válasza PROTRON (#78044) üzenetére


sisi22
tag

Rakerestem, nem ezek kellenek, sokkal egyszerubb az otlet.

Kepzeljetek el egyetlen hosszu csovet, kb. 1-1,5m hosszu, abba betoltik a labdakat, majd beallitjak megfelelo szogben, hogy kiguruljanak belole, es a gyereknek el kell kapnia oket, mielott foldre esne (kesobb nehezitve, hogy csak adott szinut szabad elkapnia)

Elozetes kiserlet alapjan azt talaltuk, hogy a golyok nem linearis sebesseggel mennek, hanem begyorsulva, es neha tapadnak, igy kell egy kesleltetesi ido, amig az egyik elhalad, de a masodikat mar megfogja, es kell egy kesleltetesi ido a gyerek reakcioidejenek fuggvenyeben.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.