Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79001) cinemazealot válasza Essejó (#79000) üzenetére


cinemazealot
addikt

:Y :C Érzem én, hogy kölesmag lesz ebből... :D

(#79002) PROTRON válasza Essejó (#79000) üzenetére


PROTRON
addikt

Te nem akarod megnézni hogy mennyire esik az eső utca sarkon? Ha egyáltalán nem akkor várd meg aztán jelents.
[link]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#79003) Essejó válasza PROTRON (#79002) üzenetére


Essejó
veterán

Jelentem még mindig süt a ☀️ ott is.:DD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#79004) Essejó


Essejó
veterán

Ez szerintem egy ide való gányolás link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#79005) PROTRON válasza Essejó (#79004) üzenetére


PROTRON
addikt

Tökéletes gány, és méltó lenne az elem részt körbetekerni zőcsárgával. :D
igazi villanyász zippó lenne, fel is dobom majd kollegáknak az ötletet. :D

Más:
Valaki csinált már nagy karbantartást elhanyagolt szakálvágón? Braun 5513
Azt hittem jobban zár, de úgy néz ki hogy 2 év használat alatt túl sok apró maradvány került bele a levehető ide-oda(alternáló) mozgást végző vágófej részéhez és annyira akadozik hogy folyton lefullasztja a motort...csak onnan vettem észre hogy ez a gond mivel múltkor szétszedtem és akkor tűnt fel 2 év után hogy tele van arcszőrrel. :D
Sose vettem előtte le ezt a fejet.
Én meg már ki akartam cserélni benne az aksit, de nem az a baj, hanem hogy nem tudja az akadozó mozgórészeket megmozgatni a motor. Aztán lehet mostanra már motor csere is érik ha ennyit használtam túlterhelve.

Amúgy erről lenne szó: [link] a linkelt időben szedi le az alternáló fejet.

illetve még érdekel hogy ilyen esetben ami az arcommal érintkezik, a kenéshez milyen zsírt ajánlotok amit elegendő lenne csak pár havonta újra kenni? Van otthon parkside fúrókalapácshoz kapott, de nem tartom jó ötletnek ahogy belemosódik az arcomba...

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#79006) sisi22


sisi22
tag

Nagyon regi, DIN csatlakozos billentyuzetet lehet valahogy potolni PS2 vagy usb-s billentyuzettel?

Allitolag tonkrement, es nincs hozza atalakito, de allitolag valahogy megoldhato? :F

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79007) Essejó válasza sisi22 (#79006) üzenetére


Essejó
veterán

Pl. link
Mindenhez is van átalakító.;]

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#79008) sisi22 válasza Essejó (#79007) üzenetére


sisi22
tag

Kosszepen, a rossz hir ez:
"This product is not available anymore."

A jo hir az, hogy ezek szerint a vezetekek bekotese lenyegeben ugyan az, akkor talan megoldhato lesz hazi barkacsolassal is.

Koszonom, tovabbitom a hirt, ellenorizzek a ps2 bekoteseit es akkor mar csak a drotokat kell osszepasszitani. :R

[ Szerkesztve ]

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79009) Barret001 válasza sisi22 (#79006) üzenetére


Barret001
addikt

Az első billentyűzetem így volt csatlakoztatva.

(#79010) Essejó válasza sisi22 (#79008) üzenetére


Essejó
veterán

link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#79011) Essejó válasza sisi22 (#79008) üzenetére


Essejó
veterán

Lejárt a szerk időm link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#79012) sisi22 válasza Essejó (#79011) üzenetére


sisi22
tag

Koszonom, tovabbitom ezeket is. :R

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79013) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Üdv mindenkinek.
Némi segítséget (infót, ötletet) szeretnék kérni a szakiktól.
A problémám az, hogy a konyhai lefolyót a házzal együtt örököltük. Vékony cső, sőt szerintem van olyan rész is ahol az "elkövető" úgy gondolta, hogy a víz felfelé is szeret folyni, a szennyezett zsíros lé meg pláne... :F
A mosogatógép meg pluszban beteszi az egésznek a kaput, de ha az infóim pontosak sosem működött rendesen.
Magyarán amióta itt vagyunk egy kínlódás az egész, sőt amióta összerakták egy percet sem működött rendesen. (Itt nőtt fel a párom, szal hihetőnek tekintem az infó forrást... :O )
Bontani nem szerencsés. (Aljzat beton, megasztán fogalmunk sincs merre vezették a csövet.)
Ha megnyomatom, pár napig jó, de nagyon gyorsan eldugul.
Arra gondoltam, hogy berakok egy szenyíz szivattyút.
Valami ilyesmire gondoltam: [link] [link]
A problémám az, hogy nem tudom, hogy ezek a műanyag vackok hogy bírják a mosogatógépből kijövő nem hideg vizet. az "olcsóbbak" 40 / 50 fok maxot bírnak.
A Grundfosnak találtam termékét ami 70 (90) fokos vízzel is elboldogulnia. [link] Csak hát az ára... [link] :O :O
Naszóval kedvenc videós portálunkon futottam bele ebbe: [link] Ezt simán berakta a bácsi a mosogatótálca alá, és jóccakát. Automatán kapcsolgat ez is [link]. A folyamatos üzemet a elfolyó ág fojtásával érte el.
Viszont hazánkban még csak hasonlót sem találtam.
Van ötlete valakinek hogy hol lehet valami hasonlót kapni?
Esetleg valami egyszerű ("occsó", "occsón" megvalósítható) ötlet a probléma megoldására?

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#79014) RandomName válasza Sándor -P20- (#79013) üzenetére


RandomName
aktív tag

[link] ?

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#79015) Samus válasza Sándor -P20- (#79013) üzenetére


Samus
addikt

A szivattyút hová raknád, vagyis inkább hová vezeted vele a szennyvízet?. Nem értem az elképzelést. Van egy rosszul megépített csőrendszer. Fel kell törni, és rendesen megcsinálni, vagy örökké marad a szívás vele...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#79016) Gyarmati_ válasza Sándor -P20- (#79013) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Olcsó megoldás, ha van magasnyomású mosód és ahhoz veszel egy csőtisztító szerelvényt, majd kimosod. Itt a szutyok meg a többi lerakódás az indulási helye fog kijönni.
Ezzel egy ideig működik a rendszer.
Jó és végleges, de drága megoldás uj csövet rakni, megfelelő szintezéssel stb.
Én szivattyúval nem kísérleteznék mert akkor is eldugul és nyomást fog csinálni, ami valahol elhagyja a vezetéket. Nagy eséllyel ott ahol kárt okoz.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#79017) Inhouse válasza sisi22 (#79006) üzenetére


Inhouse
őstag

USB-ssel nem igazán, visszafelé nincs USB átalakító (USB->DIN). Viszont a PS/2 és a DIN elvileg oda vissza kompatibilis, csak a csatlakozó más.
Itt fenn van a bekötés.

Üdv Inhouse

(#79018) sisi22


sisi22
tag

Mikrohullamu suto elkezdett kigyulladni, leselejtezve, mit javasoltok megmenteni belole, ami hasznos lehet a kesobbiekben mas celra?

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79019) Samus válasza sisi22 (#79018) üzenetére


Samus
addikt

A trafóját mindenképp (nekem még kellene egy vagy kettő darab :D ). Esetleg a tálcaforgató motort, kvarc fűtőbetéteket (grill), mikrokapcsolókat (a mechanikusban több van), esetleg relét, de az általában 24 voltos bennük.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#79020) sisi22 válasza Samus (#79019) üzenetére


sisi22
tag

A trafóját mindenképp (nekem még kellene egy vagy kettő darab

Miert, az milyen trafo, hogy ennyire fontos?

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79021) Barret001 válasza sisi22 (#79020) üzenetére


Barret001
addikt

Abból készülnek a 18650 ponthegesztők.

(#79022) Samus válasza sisi22 (#79020) üzenetére


Samus
addikt

Lehet belőle ponthegesztőt, elektromágnest (nekem erre kell), sőt, hegesztőtrafót is építeni (ahhoz több kell). Univerzális cucc. YouTubeon keress rá a MOT DIY szavakra, ha érdekel a téma.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#79023) macilaci78 válasza sisi22 (#79018) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az üvegtányért, ha a következőben eltörne. A kérdésedből ítélve a többi neked lom.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79024) sisi22 válasza macilaci78 (#79023) üzenetére


sisi22
tag

Nekem semmi se lom, csak fel kell keszulni hozza, hogy mit es hogyan lehet kiszerelni belole, nemcsak csillagcsavarhuzo kell hozza. ;]

Az uvegtanyert mar elkommunizaltam magamnak, novenytartonak mar jo lesz ideiglenesen, sot az alatta levo gorgos muanyagot eltettem, hatha valamikor forgatni akarom, de azert ahhoz kellene a fem alj is, ami mar nehezen megoldhato. :O

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79025) sisi22 válasza Barret001 (#79021) üzenetére


sisi22
tag

Hohoo, akkor kerdes, hogy kinek mennyit ernek meg, tucatszamra lehetne oket begyujteni... ;]

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79026) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Mindenkinek aki hozzászólt. :R
Sajnos a mosogató (konyha), és a vizesblokk ahol a szennyvíz kimegy a házból, elég messze van egymástól. A fürdő/WC kifolyót már meggyógyítottam, az udvari csővezetékekkel együtt.
A konyha (mosogató) miatt lényegében az egész házat fel kellene túrni, vagy kívül megkerülni az épületet, ráadásul ha fagyhatár alá szeretném rakni, nekem is felfelé kellene folyatnom a vizet...
Szal ugyanaz a szitu mint régen.. :W
Ja azt elfelejtettem leríni, hogy az épület két részletben épült, és ahova a konyha került az van némileg alacsonyabban. :W :W
A szivattyús megoldásnak pont az a lényege hogy nem kell a gravitációs rendszer megkötéseit betartani.
Elméletileg már egy 20-as csövön is el kellene mennie szivattyúval megküldött cuccosnak.
A legrosszabb esetben egy colos csövet kellene így eljuttatni a konyhából a fürdőbe, amit akár a padláson is át tudok vinni, de akkor meg pláne kelleni fog a szivattyús rendszer.
Ráadásul ha szerelhetőre, hozzáférhetőre építem az egészet, egy colos csövet semeddig sem tart kicserélni ha valami gáz van.
Tehát Továbbra is valami megfizethető mosogatólé kompatibilis szivattyús megoldást keresek.
A grundfos tökéletes lenne, csak hát az ára...

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#79027) pjen válasza Sándor -P20- (#79026) üzenetére


pjen
félisten

A lecolyó csővel nem kell a fagyhatár alá menni.

(#79028) RandomName válasza sisi22 (#79018) üzenetére


RandomName
aktív tag

Az mit jelent, hogy elkezdett kigyulladni?
Ha az van amire gondolok, akkor sima csillámlemez csere.
[link]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#79029) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok,
segítség kellene, hogy tudnám ezt az emblémát belesüllyeszteni a fa lapba. Magamnak készítem, de azért igényesre szeretném. Nem igazán tudom mivel véssem ki. Ilyen szerszámaim vannak, először olyat szerettem volna ami követi a formát, de ez kb esélytelen. Szóval lehet az lenne a legjobb ha simán vésővel kivágnék egy négyzetet?
Hogy feltöltsem a lyukat gyantát szeretnék használni, de nem nagyon értek hozzá, nem fogja tönkre tenni a műanyag logómat? illetve attól is félek, hogy ha nem sikerül pont szintbe önteni ami elég sanszos, és le kell csiszoljam a gyantát akkor bemattul, és nekem nincs semmilyen polírozó cuccom, tehát nem fogom tudni átlátszóvá varázsolni.
Fel lehetne tölteni esetleg forró ragasztóval de az se biztos hogy szintben marad, huplisan meg mér rosszabb lesz.
Bármilyen ötletnek örülnék.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#79030) imibogyo válasza trialboj (#79029) üzenetére


imibogyo
veterán

Vannak kis "turbómaróid" én azzal készíteném elő a mélyedést. Alaposan körberajzolnám a mintát és aztán először csak nagyolva, majd később a szélekhez közeledve egyre alaposabban, óvatosabban marnék. Én nem használnék semmi extra gyantát, vagy ilyesmit. Ha türelmes vagy és (nagyon) sokszor belepróbálod az emblémát a lyukba, akkor nagyon szépen passzentosan be lehet marni a falapba, mintha gyárilag is ott lett volna. Ugyanez igaz a mélységi marásra is, nagyon óvatosan, nagyon finoman (ügyelve az állandó mélységre a teljes felületen) szépen bedolgozható a minta. A végén, ha ügyesen dolgoztál, csak egy kis pötty pillanatragasztó kell a hátuljára (nem sok, ha később ki akarod valamiért szedni), de lehet még az sem kell.

A pontos mélységhez valami olyasmi fejet készítenék, mint ami a Dremel gépekhez van és akkor biztos állandó lesz a mélység (simán fából, vagy műanyag elemekből is relatíve egyszerűen elkészíthető házilagosan egy mélységben állítható kis adapter, de természetesen itt is határ a csillagos ég bonyolultságban), valamint ha elég szélesre készíted, hogy jól meg tudd fogni és precízen tudd vezetni a gépet a marási erők ellenére, akkor maga a marásod pontossága akár tízed milliméter pontosságon belül is lehet anyagtól függően.

Itt egy videó, amiben elég jól látható a technika. Érdemes a széleket bevágni a vonal mentén, hogy szép legyen a kontúr, ebben az egyébként egész komoly közeliket is mutató videóban láthatód ezt is. :K

[ Szerkesztve ]

(#79031) macilaci78 válasza trialboj (#79029) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A jobb oldali marófejekkel lehet fában dolgozni. Azért nem kis rutin kell ahhoz, hogy passzosan bemarj egy ilyen szabálytalan formát.
Ha a logó megvan digitálisan (vektorosan), akkor én keresnék egy CNC műhelyt, ahova elviszem az asztallapot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79032) lemmy71 válasza RandomName (#79028) üzenetére


lemmy71
őstag

Vagy a magnetron adta meg magát, mert neki nyomták a csillám lapot egy nagyobbacska edénnyel. Én már kétszer cseréltem emiatt magnetront.
Egy minőségi márkás mikrónál érdemes cserélni magnetront, de egy olcsó tömeg gyártott gépnél nem igazán éri meg, mivel a legolcsóbb magnetron 6 - 7 ezer körül van, egy nevesincs mikrót, 16k -ért már megkapsz. Amúgy egyszerű kicserélni, házilag könnyedén megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#79033) RandomName válasza lemmy71 (#79032) üzenetére


RandomName
aktív tag

A környékemen 20 esetből 15 amikor csak a csillámlap megy tönkre, és amiatt "gyullad ki" a mikró. 4 eset, amikor a grillre csapódik fel kosz, és amiatt "gyullad ki" a mikró, és 1 eset amikor ténylegesen kigyullad a mikró. :) Viszont, igen, kicsi a merítésem, mert évi 2-3 készüléket látok, a többi 1-2-ről meg csak hallok. :)
Felénk jellemzően inkább a csillámlapot szokták túlsúrolni az emberek. :)

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#79034) lemmy71 válasza RandomName (#79033) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen a csillám lap okozza nagy részt (tüzet) mert neki nyomják az edényt. Nekem is az okozta a bajt, csak én nem úsztam meg egy pár száz forintos csillám lap cserével, nekem ívet vett a magnetron vége is. De nekem opció volt a csere, mivel egy 70k készülékről volt szó, amihez 6k ért tudtam magnetront rendelni.

(#79035) RandomName válasza lemmy71 (#79034) üzenetére


RandomName
aktív tag

Az szívás, de persze így megérte.
Mindenesetre én első körben nem a bontáson gondolkodnék a kérdésfelvető helyében, hanem a hiba lokalizálásában, és ha nem éri meg, akkor bontanám/kukáznám.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#79036) PROTRON válasza PROTRON (#79005) üzenetére


PROTRON
addikt

Erre van valakinek valami vakkantása? Vagy csaholjak egymagamban a sarokban a hülyeségemért... :(

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#79037) RandomName válasza PROTRON (#79036) üzenetére


RandomName
aktív tag

Szétszed, kimos, összerak, örül.
Én sima hajvágót használok szakállra is, elvben savmentes műszerolaj kellene hozzá, de gyakorlatban használat után öngygyújtóbenzinnel takarítom el, használat előtt pedig vízbe mártom a pengéket működés közben. Hetente használom, kéthavonta szétszedem takarítási céllal.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#79038) Janusz001


Janusz001
őstag

Megint ki kell takarítanom a 80l -es bojlerem, pár éve amikor tettem vissza a zárólemezt elég sokat elpöcsöltem a csavarok megfelelő helyzetbe játszásán. Van erre valami trükk? Hajdú 80l -es, "K" 6 lyukú tömítés.

(#79039) cinemazealot válasza PROTRON (#79036) üzenetére


cinemazealot
addikt

Rendszeres takarítás és kenés (én WD40-nel kenem). :)

(#79040) Inhouse válasza Janusz001 (#79038) üzenetére


Inhouse
őstag

Előtte igyál meg 1-2 pohárka pálinkát. Akkor is fogod szidni, de legalább jó kedved lesz, meg a kezed se fog remegni! :) Illetve, ha a sokadik nekifutásra már jól leverted a kezed, akkor se fog annyira fájni.
Legutóbb azt hiszem papír zsebkendő darabokkal próbáltam a helyükön marasztalni a csavarokat, amíg meghúzom őket...

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#79041) Spec


Spec
őstag

Nem a legspecifikusabb topikba írok ezért előre is elnézést, de ti biztosan tudtok nekem valami okosat mondani.
Adott egy szenzoros automata fali szappan adagoló ketyere. Ebbe 4 db ceruza elem (AA) kell a működéshez. Egy elem pakkal kb. 3-4 hónapot húzza. Arra gondoltam nem sima elemet tennék bele, hanem tölthető akkukat. Egyrészt környezettudatosságból, másrészt költség hatékonysági oldalról.
Mivel nem kell túl gyakran tölteni, ezért sok fáradságot nem jelent. Ha azt is beleszámolom, hogy az akkuk általában nem bírják annyi ideig, mint a sima ceruza elemek (a jobb fajták), akkor se fogok belehalni 1-2 havonta egy töltésbe. Ahogy számolgattam kb. 3-4 töltési ciklus után már meg is térül az ára.
A kérdésem, hogy ti melyik tölthető akkut ajánljátok erre a célra? Itt ugye nem kell nagy teljesítmény (mint pl. egy digitális fényképezőgépnél, vagy kameránál), hanem inkább a hosszú élettartam, a hosszú töltés megtartás a fő szempont. Erre ötletek jó ár/érték arányban? Előre is köszi!

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#79042) Gézengúz válasza Spec (#79041) üzenetére


Gézengúz
addikt

IKEA, Ladda, mi más? :U

(#79043) Spec válasza Gézengúz (#79042) üzenetére


Spec
őstag

Köszi! Nem tudtam, hogy az IKEA egyáltalán forgalmaz akkukat, sőt azt se, hogy ez ennyire alapvetés lenne :D
Amúgy láttam a Lidl kínálatában 8 db-os TRONIC tölthető akkukat 2999-ért. Ezekkel van valakinek tapasztalata? Árban egész jónak tűnik, de eléggé no-name.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#79044) macilaci78 válasza Spec (#79043) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Tronic is bevált sokaknak, de időszakos termék.
Én teljes mértékben átálltam az Ikea Ladda akkukra AA és AAA méretben. Összesen tippre 70 db van. 5 év alatt 2-3 db ment tönkre, IPC-1L töltő szerint a névleges kapacitás kb 20-25%-át veszi fel regeneráló töltés után.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79045) Essejó válasza Janusz001 (#79038) üzenetére


Essejó
veterán

Némi Meleg takonnyal pozicióba rögzíted a csavarokat, megvárod míg kihül, és aztán azon dühöngsz, hogy az elmúlt években mennyit szoptál pedig milyen 1xű a megoldás.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#79046) Janusz001 válasza Essejó (#79045) üzenetére


Janusz001
őstag

Ahogy olvasom jó lesz erre a sziló is. Amíg kicsit meghúz, be lehet küldeni az idegrendszerre a páleszt, bár betütükézve nem szeretek villanyt szerelni.
Volt itt egy jó kis retro villanyos bolt, mindenféle bojlerhez is lehetett olcsóért alkatrészt venni, de úgy látszik a covid elvitte az üzletet.
Obi -ban lefordultam az áraktól, maradt a netes rendelés.

(#79047) Essejó válasza Janusz001 (#79046) üzenetére


Essejó
veterán

A meleg takony kb 3-4 perc után már hadrafogható, a szilónak több kell, bár ha náthás vagy akkor még az orrodat is tisztíccsa. 😁
Bojler alkatrészért víz vezeték szerelős boltba jártam, eszembe nem jutna obi és társaiban keresni.
Még 1 kehetséges megoldás eszembe jutott. Csavarokat az alaplapba rakod rá az anyák 1-2 menet fordulattal, az anyákat rögzíted, sziló, melegtakony, ződsérga. Az alaplapot csavarostól felnyomod a helyére és elforgatod, hogy a csavarfelyek a helyükre menjenek, majd meghúzod az anyákat. Mondjuk az első módszer biztosabb, soxor alkalmaztam.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#79048) Spec válasza macilaci78 (#79044) üzenetére


Spec
őstag

Köszi szépen! Akkor akku téren ebbe az irányba megyek el szerintem.
Még egy kérdés... Tudtok, valami jó megoldást egy szemetes kukán lévő repedés hatékony beragasztására? Sima klasszikus szürke kuka, ami úgy tudom PE műanyagból van. Van az oldalán egy kb. 15 cm-es repedés, de nem szeretném, ha végig futna, és teljesen eltörne. Meg lehet ezt valamivel erősíteni, hogy ne repedhessen tovább? Csavarozni nem szeretném, hanem ezúttal valami kevésbé látványos kókány megoldással, inkább megragasztanám, ha van erre valami alkalmas ragasztó.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#79049) Essejó válasza Spec (#79048) üzenetére


Essejó
veterán

Felhívod a főkefét és cserét kérsz.
Vagy megfúrod a repedés két végét, aztán szilóval vagy melegtakonnyal beragasztod telibe.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#79050) macilaci78 válasza Spec (#79048) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jaja, a repedés két végénél meg kell fúrni, így a repedés megáll. Én belülre kétkomponensű epoxyt kevernék és üvegszövetet 2-3 rétegben. Belül nem látszik, így nem kell szépnek lennie sem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.