Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) FatalEror


FatalEror
addikt

ha van már fúrógéped a akkor lehet venni kb6000k-ért flexi szárat és hozzá adnak külömböző tartozékokat vágó csiszoló meg mindenféle fejeket

HardCore is my LifeStyle

(#22002) donpe válasza FatalEror (#22001) üzenetére


donpe
aktív tag

Nincs igazából. Mindig valami gányolással, nagy fúróval, kis pikóval, vagy valamivel oldottam meg. Jó lenne, valami célszerszám.

(#22003) BlackPriest válasza donpe (#22000) üzenetére


BlackPriest
őstag

ennyi pénzért ennek is örülni kell :D

triplex ugyanolyan patronos, mint a dremel. triplex elég komoly cucc volt anno, de most is megállja a helyét szerintem, marokban elfér, jó vele dolgozni

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22004) donpe válasza BlackPriest (#22003) üzenetére


donpe
aktív tag

jogos :) Te nem törögeted a fúrókat a kézi fúrással? (1-es alattiakra gondolok)

(#22005) 3.Aragorn válasza donpe (#22004) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hát igen, ott már nagyon óvatosan kell fúrni. Én nem is szoktam nagy fordulaton.

Nem minden vándorút céltalan...

(#22006) BlackPriest válasza donpe (#22004) üzenetére


BlackPriest
őstag

de. van egy bolt a melóhelyemhez közel, ahol elég olcsón lehet darabra fúrót venni :)

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22007) donpe válasza 3.Aragorn (#22005) üzenetére


donpe
aktív tag

Pedig azt javasolják hozzá, nem? :S

(#22008) 3.Aragorn válasza donpe (#22007) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Á, nagy fordulatnál elég, ha csak megremeg a kezed. És már törik is. Szépen nyugodtan kell ezekkel a vékonyka fejekkel fúrni. :K

Nem minden vándorút céltalan...

(#22009) donpe válasza BlackPriest (#22003) üzenetére


donpe
aktív tag

Ilyen a triplex? ;)

(#22010) 3.Aragorn válasza 3.Aragorn (#22008) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Főleg, ha műanyagot fúrsz, abba hajlamos megakadni a fej.

Nem minden vándorút céltalan...

(#22011) donpe válasza 3.Aragorn (#22010) üzenetére


donpe
aktív tag

Mármint a fúró :P , ugye?

De pont azért kell a nagyfordulat, hogy ne akadjon meg, hanem kicsit "harapjon" az anyagból. ;)

(#22012) 3.Aragorn válasza donpe (#22011) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A fúrófej. :)
Nem tudom, nekem eddig az alacsony fordulat vált be jobban. Ha érzem, h bírja, akkor lehet növelni.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#22013) donpe válasza 3.Aragorn (#22012) üzenetére


donpe
aktív tag

ízlések és pofonok ;)

(#22014) DiceBlade válasza FatalEror (#21987) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

köszi a linkeket (sokunk nevében) :R
egy ilyenre lehetséges hogy beruházok
egy ideje már szemezgettem a dremel gépekkel, de sokalltam az árát, nem használnám eleget, ez viszont talán még belefér a költségvetésbe :C

[ Szerkesztve ]

(#22015) FatalEror


FatalEror
addikt

na meg nyomni se szabad nagyon
de amúgy én mintha enném úgy szoktam venni 10db 500ft és jólvan mert ojan kicsi hogy vagy eltünik vagy eltörik de el is hajlik de ez egyenes út a töréshez mert megfeszül az anyagba és eltört
de nekem el is szoktak kopni és azis kuka nem tudom megélezni
de bevált trükk vegyetek 4-es tiplipálcát és egy 1-2cm darabot vágjatok le belőle fúrjátok bele úgy hogy a végéből 3-4mm kint legyen és hadjátok rajta a tiplipálcát és nem fog eltörni

HardCore is my LifeStyle

(#22016) 3.Aragorn válasza FatalEror (#22015) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hm, ez jó ötlet. :R

Nem minden vándorút céltalan...

(#22017) donpe válasza DiceBlade (#22014) üzenetére


donpe
aktív tag

Kíváncsi leszek a véleményedre - én is ezt néztem ki.

Fataleror - Ez nagyon jó ötlet, már-már a régi Ezermesterek barkács tanácsai jutnak eszembe. Respect :R

[ Szerkesztve ]

(#22018) FatalEror


FatalEror
addikt

ja donpe ezt a sárga manessman bizbazt szoktam látni a tescoba ha kell egy ijen szerintem ott vedd meg mert ha nem tetszik vissza viheted és levásárólhatod az árát

HardCore is my LifeStyle

(#22019) donpe válasza FatalEror (#22018) üzenetére


donpe
aktív tag

Okos. Köszi! Ez DiceBlade kollégának is jó tanács.

(#22020) FatalEror


FatalEror
addikt

de ha megcsinálod akkor kéne mellé még egy kis wd40 mert igy lehet vele fúrni simán 2-3ezres fordulattal nem törik viszont ha nem kened a fúrófejet akkor simán ráolvaszthatod a fémforgácsot a frószárra,elolvadhat a frószár de nekem egyszer már szó szerint meg is olvadt úgy hogy vagy wd40-et vagy spéci fúrószárkenő hűtő adalékanyagot javaslok

HardCore is my LifeStyle

(#22021) donpe válasza FatalEror (#22020) üzenetére


donpe
aktív tag

WD40 a legjobb barát. :D

(#22022) FatalEror


FatalEror
addikt

Mi gányolók 2 istent ismerünk szigszallag és wd40[link]

HardCore is my LifeStyle

(#22023) donpe válasza FatalEror (#22022) üzenetére


donpe
aktív tag

beszarááás :DDD

(#22024) FatalEror


FatalEror
addikt

nekem ez A1-es poszterként vann kinn a garázsban

HardCore is my LifeStyle

(#22025) DiceBlade válasza FatalEror (#22022) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

ez hatalmas! :DD

(#22026) 3.Aragorn válasza FatalEror (#22022) üzenetére


3.Aragorn
addikt

;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#22027) FatalEror


FatalEror
addikt

Ez nem feltétlenül ide kapcsolódik de ezt azért megkérdezem
Van egy mosógép dobom és ha csinálok belőle egy Pac-Man figurát idéző dobozt mint számítógép kis moddal ami úgy nézne ki hogy lenne rendesen recés foga és a fogak alatt véres lenne akkor egy ijen letisztult egyszerü desing felveheti a versenyt a többi extra vagáns moddingal egy versenyen??? :F

HardCore is my LifeStyle

(#22028) donpe válasza FatalEror (#22027) üzenetére


donpe
aktív tag

:D
Ez nagyon vagányul hangzik. Sztem mindenképp. Bár én ha már mosógép dobbal kísérleteznék, valami patkány dizájnnal kísérletezgetnék.

(#22029) FatalEror


FatalEror
addikt

nem végleges meg ugye a pacman szája félig belóg a körbe és akkor[link] nem fér be az alaplap tálca vagy lehet hogy csak mATX-es lapot fogadna

HardCore is my LifeStyle

(#22030) psycho18 válasza ovecs (#21967) üzenetére


psycho18
tag

Én is nekiestem egy Apple G4-nek és [ez] lett a vége :D

(#22031) FatalEror


FatalEror
addikt

Szép lett állítom neked nehezebb dolgod volt mint amijen nekem lesz és a flexel is szépen bánsz egyenes és tiszta vágásokat csináltál csak egy tanács hagyd hogy a gép súja dolgozzon jobban ne nyomnd rá és nem is kell majd sórjázni

HardCore is my LifeStyle

(#22032) BlackPriest válasza donpe (#22009) üzenetére


BlackPriest
őstag

jaja, a zöldes színű

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22033) 3.Aragorn válasza FatalEror (#22027) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A véres fogakról nekem nem ezek a szavak jutnak eszembe, hogy letisztult és egyszerű...

;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#22034) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Üdv. all!

Barkácsoltam ma reggel egy kicsit és gondoltam megosztom veletek.
Módosítottam kicsit az AC Freezer Xtreme nem túl acélos felfogatásán (műanyag pöcköket m3-as imbusz csavarokra cseréltem), és hűtő pasztát cseréltem (folyékony réz pasztát -> Noctua NT-H1-re). A művelet elvégzésének oka az volt hogy a procim (q8400) alapon is 58°C körül volt játékok alatt.

Pár kép hogyan is néz ki a kreálmány:


(a gyári műanyag pöckök)


(már csavarokkal a helyén a keret)


(a hátoldal)


(éppen befért a helyére)

A kis mókolás eredménye: proci továbbra is alapon játék alatt max 43°C. Azt hiszem megérte rászánnom azt az 1 órát. A képek nagyobb méretbe erre találhatók.

(#22035) FatalEror


FatalEror
addikt

de összeségében akkor se villognak benne semijen ledek nincsen extreme formaterv és a véres fog mert azért kell hogy mindenki tudja hogy az az én gépem az lesz az én védjegyem a házba mert csinálhatnak pac-man házat de véresfogas pacman házat nem

HardCore is my LifeStyle

(#22036) FatalEror


FatalEror
addikt

Brumi˘ szerinetm jó tetted hogy lecserélted a müanyag pöcköket mert a nem csak jobban hűt hanem stabilabb is ergo biztonságosabb

HardCore is my LifeStyle

(#22037) FatalEror


FatalEror
addikt

5 perces gányolás
[link]
[link]

HardCore is my LifeStyle

(#22038) Vasinger! válasza Brumi˘ (#22034) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor ezek szerint nem feküdt rá rendesen? Mert ennyit nem tud hozni csak a paszta. Ha valóban nem feküdt rá rendesen, azért az nem volt egy életbiztosítás valljuk be :D

Meg most akkor ez egy gyári betegsége lenne ennek a hűtőnek?

BTW ez a gyári pöckök eléggé gagyin néznek ki :(

(#22039) Brumi˘ válasza Vasinger! (#22038) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nem egy életbiztosítás az tény, meg az egyik kis pöcök már akkor is sérült volt mikor hozzám került a hűtő. Vagy fél évig így ment, de most már a helyén van rendesen. Eddig csak azért nem foglalkoztam vele mert még így is rávert 5-6°C-ot az előd hyper tx2-re.

(#22040) Vasinger! válasza Brumi˘ (#22039) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezen a képen jól látom, hogy tiszta rozsda a hűtő? Ha igen, akkor ez is eléggé sokat tud rontani a hűtő teljesítményén. Bár, ha alu a hűtő, akkor biztos nem rozsda, de nagyon úgy néz ki a képen.

[ Szerkesztve ]

(#22041) Brumi˘ válasza Vasinger! (#22040) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nem rozsda, csak úgy esett rá a fény (felkelő napocska). :) Nah meg az iphone 4 se egy profi fényképező.

(#22042) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Szeretnék egy házba 2 db 12-es ventinek helyet csinál, oldalra és felülre. A szellőző lyukakat fúrjam egyszerűen ki vagy van erre vmi más megoldás is?

(#22043) #21346560 válasza csucsbicep (#22042) üzenetére


#21346560
törölt tag

Én flexxel kivágtam és beraktam egy "rácsot" amire pont fel tudtam rögzíteni a ventiket.
Valahogy így:
Kivágás: 1 , 2 , 3 , 4 , 5
Festés előkészítés és festés: 1 , 2
bent a rács
egyszerű berögzítés, a táp fölé szorítottam hungarocell segítségével
felcsavarozva a ventik kívülről , belülről
működés közben

[ Szerkesztve ]

(#22044) BlackPriest válasza csucsbicep (#22042) üzenetére


BlackPriest
őstag

csak nyilván fémre valóval, 4 lyuk a venti rögzítéshez, rács a tetejére (vagy porszűrő, ízlés szerint), hátradől, elszív egy cigit :)

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22045) FatalEror


FatalEror
addikt

[link] ijen van nekem ezzel gyorsan fúrhatsz nem sorjáz és ha egybe akarod nyitni a 2 venti hejét akkor már csak egy dekopírral kel kivenni a feles anyagot én 15 perc alatt megcsináltam

HardCore is my LifeStyle

(#22046) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Köszönöm a válaszokat. :R

(#22047) FatalEror


FatalEror
addikt

Egy mosógép dobnak hogy lehet úgy levehető csukaható oldalapot csinálni hogy ne legyen ronda és megállja a hejét egy modding versenyen a megoldás??? :F

HardCore is my LifeStyle

(#22048) 3.Aragorn válasza Brumi˘ (#22034) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Jól megoldottad. Milyen alátéteket használtál?

Nem minden vándorút céltalan...

(#22049) FatalEror


FatalEror
addikt

A legjobb a rugós mert nem barmolod vele szét az alapot és jól feszesen tart

HardCore is my LifeStyle

(#22050) 3.Aragorn válasza #21346560 (#22043) üzenetére


3.Aragorn
addikt

:C Tetszik, ahogy lefestetted, illetve a lapos fejű csavarok alig látszanak. Ahogy látom, még nagyobb hűtő is befért volna.

BlackPriest: Lehet, h csak én vagyok a hülye, de ez a kép mi a szösz?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.