Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) cinemazealot válasza szabifotos (#53999) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ahogy elnézem, a gravitáció most is nagy segítségére volt az emberiség fejlődésének. :))

(#54002) szabifotos válasza Samus (#54000) üzenetére


szabifotos
senior tag

Egyszerűen sehogy nem fogta meg a poros, piszkos felületen a szigszalag a kis banán dugókat, így maradt ez a megoldás. Pedig a csíkos szigszalaggal is jól mutatott volna. :DDD

(#54003) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy szeretnék venni a garázsba egy valamirevaló fűtőberendezést, ki milyent ajánlana? villanyosra gondoltam természetesen

tudom, hogy vannak infrásak amik a testhőt melegítik a levegőt annyira nem, meg vannak a simák, ezen is azon is gondolkozom.... jobb-e ha van ventilátor avagy sem

gondoltam itt teszem fel a kérdést, hát ha vannak tapasztalatotok valamivel :)

árkategóriában nem igazán szeretnék elszállni, nagyon max 20-30k de az nagyon max lenne

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#54004) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Sziasztok!
Hatalmas gányolásba szeretnék fogni, és felmerült pár kérdés, hátha tudtok nekem segíteni.
Van itt valakinek tapasztalata monitor controller board-dal kapcsolatosan?
Erre gondolok: ebay link
Pont egy ilyet rendeltem hirtelen felindulásból, és most a felesleges laptop lcd-im valamelyikét be kéne vele röffenteni.

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#54005) gerleimarci válasza SüdiLaller (#54004) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Itt olvashatsz utána vagy akár kérdezhetsz is.

(#54006) imibogyo válasza SüdiLaller (#54004) üzenetére


imibogyo
veterán

Csak nem "laptop-kijelzőből-plusz-írásvetítőből-projektor" a projekt? :B

(#54007) Barret001 válasza gerleimarci (#54005) üzenetére


Barret001
addikt

Hihi a profi nagymester :D

(#54008) SüdiLaller válasza imibogyo (#54006) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

:-D nem, de nem is rossz 5let! A konyhába akarok valamit tuningolni...

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#54009) SüdiLaller válasza gerleimarci (#54005) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

köszönöm a linket! :R

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#54010) SZMARK


SZMARK
csendes újonc

Sziasztok!
Nem nagyon, csak egy "kicsit" barkácsolnék, és a véleményeteket kérem. Az lenne a kérdésem, hogy van egy Seasonic 400 H1U lapos tápom és ennek a két kis 40mm-es ventije nagyon hangos, lehetne-e, hogy egy régi tápnak a 80mm-es 2 pines(be pillantottam és a kicsi ventik is 2 pinről mennek) ventijét használom azok helyett, kívülről rászerelném(tetejére vágnék egy 80mm-es lyukat és oda csavarnám kívülről), elég hideget csinálna az a nagyobb venti??? Vagy mi a véleményetek a 4 pin cpu to 8 pin cpu átalakítókról?? Elég biztonságosak?? Mert egy MSI K9ND Speedster 2 alaplapom van amire kéne esetleg átalakítani a normál táp P4-es cpu tápját, vagy lecsendesíteni ezt a Seasonicot. Várok minden kommentet :K :R :))

(#54011) scarabeus86


scarabeus86
tag

Így néz(ett) ki ideiglenesen a gépem. Előtte a gépházban egy P4 gép volt. Hajló VGA támasztónak WC papír guriga, floppyrésen kijövő vinyózaj hangtompítására nagymamám ruhazsepije.


(#54012) cinemazealot válasza scarabeus86 (#54011) üzenetére


cinemazealot
addikt

:Y :DD :C Na, ez igen!

(#54013) hide5 válasza SZMARK (#54010) üzenetére


hide5
csendes tag

Ha van helyed, és elfér egy atx-es táp, akkor pakold át az egész elektronikát egy régi, kibelezett házba. Ma már dobálnak ki felső ventilátorral szerelt tápokat is. Azonnal megoldódik a ventilátor zaj kérdése.
Én is így tettem egy Seasonikot a HTPC-mbe. A ventilátor fordulatszámát meg lekezeli az elektronika.

A rest kétszer fárad. A többiek egész életükön át!!

(#54014) imibogyo


imibogyo
veterán

Megkaptam, hogy túl minőségiek a gányaim..... Na akkor nesze nektek... ;] :P

Mint ígértem itt van az újabb autó-kilincs gányom... A múltkor írtam, hogy az első verzió nem működött, lényegében kitört a foglalatból a hegesztett kar (úgy 2-300 nyitásig azért bírta)... Tette ezt a kitörést olyan szerencsétlenül, hogy miközben eltört (és én ugye feszítettem hátrafelé a kart magát) még a kilincs mögötti panelrészt is felkarcolta a fém nyúlvány vége... :(((

Na mármost én nem vagyok az a feladós fajta. Neki álltam hát, hogy kiváltsam első körben egy minőségi-gánnyal a dolgot (na jó ez paradoxon :DDD ). Elkezdtem rétegelt lemezből legyártani az új kilincset, de sajnos ez sem vált be. Alapvetően működhetne a dolog (3-4 nyitást így is bírt), de mivel 10+ éve a műhelyben álló teljesen elöregedett anyagból vágtam ki és nem is volt megfelelő vastagságú belőle (a karmok nem kapaszkodtak meg rendesen), ezért a kilincs felső része tőben nem bírta a kiképzést és mind a 3 legyártott példány ugyanott engedett el.

Ha lesz majd valamikor új, jó minőségű rétegelt anyagom 30+ mm-es vastagságban és legalább 5x10 cm-es darabban, akkor biztosan több sikert érek majd el vele és egy kis lakkal maradhat is, mint végleges megoldás, de most nem állnak rendelkezésemre ilyen "hulladékok" és most nem aktuális semmilyen vásárlás sem, mert minden forint számít (ha minden jól megy 5-8 hónap múlva házvásárlás (és ezzel együtt új műhely építése)). De az egyik jövőbeli megoldás talán ez lesz. A másik alternatíva, hogy ha végre meg lesz a vertikális marógépem, akkor ugyanezt legyártom, csak fémből...

DE, mivel a fenti megoldások végül most nem működtek, így elérkeztünk a topik esszenciáját hitelesen megjelenítő, a gány-filozófiát legjobban megtestesítő megoldásomhoz, mely egy gatyamadzag, egy gyors-kötöző és egy vízhűtéscső édes-hármasából született. Íme:

Azt hiszem ez igazán Topik-ON lett. :B
Remélem még Runo-nak is tetszeni fog. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54015) Sokimm válasza imibogyo (#54014) üzenetére


Sokimm
senior tag

Mint valami berántó zsinór a láncfűrészeken, jobb helyeken. :DD
NICE!

(#54016) cinemazealot válasza imibogyo (#54014) üzenetére


cinemazealot
addikt

:DD Qrv@ jó!!! :C

(#54017) customer114 válasza imibogyo (#54014) üzenetére


customer114
senior tag

Ezeknek a wd40/szigszalag megszégyenítő gatyamadzagoknak bérelt helyük van a topicban. :D

(#54018) Ispy válasza imibogyo (#54014) üzenetére


Ispy
veterán

Na, szinte látom a fejlődést, lesz ez még rosszabb is :DDD Gratula!

Egyszer egy ilyen gatyamadzaggal mentem el 30 km-t Egerig egy ékszíjszakadás után, szóval gatyamadzag, wd40 és egy kis sziló és nincsen megoldhatatlan probléma :DDD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#54019) smc válasza Ispy (#54018) üzenetére


smc
addikt

Nem gatya madzag, de nálam a spárga mentett életet, amikor egy 200 km-es út egyharmadánál megszűnt az összeköttetés a váltókar és a váltó között. A váltórudazatból kiesett egy műanyag persely. Sebaj, persely nélkül, helyreigazítva összekötöztem spárgával. Kibírta az út végéig hibátlanul!
Azóta is ott van a maradék spárga az ajtózsebben. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#54020) Barret001 válasza imibogyo (#54014) üzenetére


Barret001
addikt

Na látom már fejlődsz :) Én símán legyártottam volna 2-es lemezből a kilincset,nem egy bonyolult forma.

(#54021) Pete55555 válasza imibogyo (#54014) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Szép munka :C

Látod, erre már egyből több reakció jött :DDD

...Szeretem leracsniztatni...

(#54022) Ispy


Ispy
veterán

DIY VGA hűtés :DDD Nekem is legyen már itten egy bejegyzésem, meg akkor is, ha csak átmeneti.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#54023) Darkness


Darkness
aktív tag

Árnyékolás Technika, mivel utólag jöttek rá, hogy elfelejtettek az ablak üvegek közé reluxát tenni, és délutántól besüt as napocska.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#54024) cinemazealot válasza Ispy (#54022) üzenetére


cinemazealot
addikt

Tökéletesen ON topic! :K

(#54023) Darkness
Volt melóhelyen, amikor új épületbe költöztünk, volt egy pár hét, amíg nem volt reluxánk, de a nap gyönyörűen besütött az ablakon, bele az arcunkba, bele a monitorba, ahogy kell. Fél méter széles csomagolópapír tekercsből ragasztottuk fel csíkokat celluxszal az ablaküvegre, hogy legalább valamelyest tompítson a fényen. Na, az nézett ki nagyjából így. :D

[ Szerkesztve ]

(#54025) Darkness válasza cinemazealot (#54024) üzenetére


Darkness
aktív tag

ez felújítás, ablak csere... :) alapból 2 nap volt kiírva, egy hétig voltam száműzve az irodámból...
most így védekezünk a "kukkoló hekkerek" ellen... :) nehéz így poreszt nézni munkaidőben, ha moncsira süt a nap... és belátnak... :)) :DD

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#54026) SchumiBácsi

Üdv all!

Végre valahára kijött a tervezőasztalról az edzőtorony :D

Már csak a "márkajelzést" kell feltrükközni és a padot kitalálni hozzá, aminél érdemes szöszölni a csomópontokban külön csomólemezzel? Kétség sem fér hozzá hogy látványos, de a távolabbi verzió meg gyártásbarátibb - ugyanakkor még erősen tervezési fázis :D

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#54027) trialboj


trialboj
őstag

Ennél (hőszigetelő szivacs) korszerűbb szigetelési módszer nincs, ami hasonlóan egyszerű, de csak kevéssel drágább?

Néhány igen régi és görbe ajtót kellene valahogy leszigetelni, és gondoltam hátha van valami kicsit korszerűbb, mert ez abszolút sima szivacsnak tűnik(az árából kiindulva az is), nem értem mi benne a hőszigetelés.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#54028) AxBattler válasza SchumiBácsi (#54026) üzenetére


AxBattler
félisten

Nagyon frankó eszköz, jó kis házi edzőterem, grats! :C

Az aktposzterek grátiszba voltak hozzá? :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#54029) Ispy válasza SchumiBácsi (#54026) üzenetére


Ispy
veterán

Ne haragudj meg, de ez itten a gányolós topik, szóval gyere vissza, majd ha ilyet tudsz csinálni:

:DDD ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#54030) bardi válasza trialboj (#54027) üzenetére


bardi
aktív tag

Szerintem nem hőszigetel ez, csak akkor segít, ha átfúj az ajtón ablakon a szél. Persze ettől melegebb lesz bent, de egy idő után szétmegy.

'92 Honda VFR 750

(#54031) bardi


bardi
aktív tag

Én még így gányoltam meg a tápom. Csapágyas volt benne a ventilátor. Sajnos le kellett vágni az eredeti kábelét, forrasztóm meg nem volt még akkor. Így ráment az alaplapi csatlakozóra és működött.

'92 Honda VFR 750

(#54032) Pete55555 válasza SchumiBácsi (#54026) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Lassan el kell gondolkodni egy második topikon, "profi barkács" címmel, mert az ilyen művek nem merítik ki sem a házi barkács, sem a gányolás, tákolás fogalmát :) :C

...Szeretem leracsniztatni...

(#54033) kzkz válasza Pete55555 (#54032) üzenetére


kzkz
őstag

A radiátort nézzétek ne a kondigépet. Az beleillik a topicba :DDD

(#54034) Barret001 válasza kzkz (#54033) üzenetére


Barret001
addikt

Ha a plafonra tenné,még kevesebb helyet foglalna :D

(#54035) SchumiBácsi válasza Barret001 (#54034) üzenetére

Vagyok gondba a radiátor miatt is, mert 15cm helyet elvesz :D

Szerencsére a tervezőasztalon megvolt egyből az ideális hely - megbecsültem hogy tolódzkodásnál mennyire nyúlik hátra a sarkam, és a villánál mennyit nyúlik majd ki lefűrészelt állapotában a rúd, így nem kellett átrakni egyszer se. Azért van súlya ;]

Található a terembe még egy szekrény azt is valami csalafinta módon ki fogom váltani mert igazából egy 2.1 hangfal miatt van bent... fél négyzetmétert elvesz. A nagy toronyhoz tartozik majd még egy univerzális pad és egy lábtolóra fáj még a fogam amit ha lehet szintén építek, és ezzel be is telt a terem.

#54028 AxBattler: van egy rakással a másik falon. Gyúrós topikban van onnét is kép, a topik pörgését figyelembe véve úgy egy emberöltővel ezelőttről :D

#54029 Ispy: legközelebb előre megkoptatom a festést :D

#54032 Pete55555 : vagy csinálni ide egy kiegészítést, mert a másik probléma az hogy mire felfut a gyártás már le is áll mert nincs hová tenni a cuccokat, meg összességében nem is kell nekem ennél több funkció - hivatalosan nem is edzhetnék :((( :DDD

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#54036) cinemazealot válasza SchumiBácsi (#54026) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az aktokért, de főként a Wunder Baumért mindenképpen jár a +1. :DD

(#54027) trialboj
Van az extra méretű tesamoll® D-Profil, de ez nyilván sokkal drágább az Általad linkelt szivacsnál. A szivacs légáteresztő, ez nem. Ha tényleg olyan nagyok azok a rések, lehet, hogy előbb azt kellene mérsékelni (valamilyen fix kitöltőanyaggal, pl. szilikonpasztával), és utána felszerelni ezt a csíkot. De hogy ON legyek, a műanyag teraszajtónk zsanérjai környékén szintén volt egy kis süvítés, amit egy szemöldökfától küszöbig tartó széles ragasztószalag csíkkal orvosoltunk. Mivel átlátszó, nem látszik, de nyitáskor hallani, ahogy gyűrődik. :D

(#54037) smc válasza cinemazealot (#54036) üzenetére


smc
addikt

Hamár felmerült ez a téma, azt esetleg nem tudjátok, hogy az ajtókban alapból meglévő gumi szigetelő csík pótolható utólag valahonnan?
Albérletről révén szó nem igazán ismerem az előtörténetét, de én úgy látom, mint ha eggyel kevesebb ilyen csík lenne az ajtón és érezni is némi huzatot, illetve a hangszigetelése nulla.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#54038) cinemazealot válasza smc (#54037) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem valami ilyen vagy ilyen boltot kereshetsz.

(#54039) Black-core


Black-core
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy mi okozhatja azt a jelenséget, hogy 3m eres usbs hosszabítóval próbálom az LG telefont csatlakoztatni a géphez és csak másodpercekre csatlakozik aztán eldobja,aztán megint csatlakozik aztán megint eldobja. Mintha túl hosszú lenne neki az usb kábel,de közbe az összes másik telefon hibátlanul működik róla (nem LG-k) Kivágtam belőle már egy jó másfél métert,de még így is ugyan az a jelenség. Valakinek van ötlete? Forrasztottam. :) :R

(#54040) Barret001 válasza Black-core (#54039) üzenetére


Barret001
addikt

Próbáld meg rövidebbel,és működnie kell.3M az már eléggé a határon van,pl usb kamera sem szereti a "hosszú" kábelt.

(#54041) Laccoss válasza Black-core (#54039) üzenetére


Laccoss
addikt

Én a driver felé tapogatóznék, valamint usb hibakeresést bekapcsolnám a fejlesztői beálításoknál a telefonon.

(#54042) Black-core válasza Barret001 (#54040) üzenetére


Black-core
aktív tag

Az összes többi telefon, és usb-s készülék tökéletesen működik vele. A végén már 2m ert se hagytam a kábelen, de ugyan az. :N

Laccoss Egy próbát megér. Ha ez sem válik be akkor marad az aktív erősítős usb hosszabító. Csak hát egy kicsit zavaró, hogy miért csak az LG vel nem működik,ráadásul pont azt kéne távolabb vinnem.

[ Szerkesztve ]

(#54043) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok !

Én segítséget szeretnék tőletek kérni, mert itt elég sok a szaki :)

Adott egy Gigabyte 990XA-UD3-as alaplap. Nos, mivel egy jó tuningos processzort sikerült vennem, nagyon jól húzható, DE !

Az alaplapi VRM hűtése nem igazán kultiválja már ezt a mennyiségű hőt, és kevésnek bizonyul a borda.
A processzoron egy Be quiet Dark Rock Pro 3 van, a gépház pedig egy Mastercase 5 pro.

Az lenne a kérdésem, hogy tudnám hőcsövessé alakítani a VRM hűtését úgy, hogy az sokkal hatékonyabb legyen ? Ha úgy van, akár a hátsó ventilátort is rárakni (14cm) hogy még jobb legyen.

Válaszaitokat előre is köszönöm :)

Üdv. Tubica :R

( illetve, a hozzá való hőcsövet, bordákat hol vásároljam meg )

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#54044) customer114 válasza Tubica (#54043) üzenetére


customer114
senior tag

Mennyi a max. Vrm hő, ami szerinted már sok?

(#54045) Tubica válasza customer114 (#54044) üzenetére


Tubica
senior tag

Mivel droppolja az órajeleket, és a borda foghatatlan, illetve a gépház hátsó oldala is átmelegedik, biztos nem 50-60 fok :) Az alaplap ezen részénél a hátulja foghatatlan :(

Üdv. Tubica :R

Szerk: Sajnos nem tudom megmérni, az alaplap pedig nem méri magának.

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#54046) customer114 válasza Tubica (#54045) üzenetére


customer114
senior tag

Vrm nagyon jól bírja a magas hőt, ellenben a nagy hőingadozás a veszte. Lehet, hogy nagyobb hűtéssel hamarabb visszahűtenéd és csak kárt okoznál vele.

[ Szerkesztve ]

(#54047) Tubica válasza customer114 (#54046) üzenetére


Tubica
senior tag

Értem :( Viszont így ha 100%-on megy a processzor ( Fx 8320 4,6ghz ) eldobja magát, mert túlmelegszik.

Ha meg tudnám oldani, hogy alapból ne menjen ekkora magasságokba a hőmérséklet, akkor nem is lenne hőingadozás (ekkora) illetve nem dobálná el magát a gép :F

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#54048) Pete55555 válasza Tubica (#54047) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Én egy topflow hűtőt javasolnék a célra.

...Szeretem leracsniztatni...

(#54049) Tubica válasza Pete55555 (#54048) üzenetére


Tubica
senior tag

Szia :)

A dark rock pro 3-at nem cserélném le :( Ez 55 fokon tudja tartani a processzoromat, kis hang mellett.

Illetve azért szeretnék megoldást találni a dologra, mert még egy kis teljesítményt ki lehet belőle hozni :)

Üdv. Tubica :R

Szerk: Be quiet Dark rock Topflow ? Az tudja hozni ugyan ezt a teljesítményt ?

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#54050) kispal87 válasza Tubica (#54043) üzenetére


kispal87
aktív tag

FX topikban volt olyan aki kis lemezkéket tűzdelt a vrm bordái közé, így növelte meg a hűtőfelületet.

Én vettem hozzá hőcsöves bordát, ilyet. Felpattintottam 2 db rézdróttal a gyárit is a tetejére és az egészet megtámogattam 2db 4cm-es ventivel. A ventik később kikerültek és egy cipős doboz oldalából csináltam "légterelőt" amit a CPU hűtő bordái közé toltam így az abból távozó légáramlat valamelyest hűti a VRM bordáit.

Itt egy kép róla (igaz nem nagyon látszik):

Most ahogy elnézem lassan ráférne egy portalanítás. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.