Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65351) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nos közben meg is találtam a mintát, amit szívesen elfogadnék a metis tetejére.
Tudom az lenne a legegyszerűbb, ha 3d nyomtatóval kinyomtatnám, metis tetejére 2 db 120-as kör és kész.
De én úgy akarnám, hogy egy síkban legyen az egész.

Nyilván nem lehetne ilyen szépen megcsinálni, mert az éles szögeket meg töréseket csak ívesen lehetne. Először kipontoznám, majd a az adott szellőző nyílásnak megfelelő fúró vastagsággal kifúrom, aztán kivágom a sávokat. Így ívesebb lenne, na meg még jön bele a venti felfogató lyukak.

(#65352) Barret001 válasza hegegabi80 (#65351) üzenetére


Barret001
addikt

1 fúró,1 reszelő,és sok türelem :D

(#65353) Barret001


Barret001
addikt

Azt hitték,kifognak rajtam a szaros biztonsági csavarjukkal! Én győztem. ! ! !:))

[ Szerkesztve ]

(#65354) hegegabi80 válasza Barret001 (#65352) üzenetére


hegegabi80
addikt

Bakker most hogy mondod, van egy kis reszelő készletem és abban vannak lapos, íves meg szép szögletes reszelők is.
Van otthon maradék hulladék alu darabok, azon előtte mindenképp tesztelek.
De hogy nem 1-2 órás művelet lesz az biztos.

(#65353):
Biztonsági csavarnak amúgy is nagyon sok értelme van a műanyagra. Azt hiszik majd a barkácsoló feladja? Hát akkor tévedtek.

(#65355) Barret001 válasza hegegabi80 (#65354) üzenetére


Barret001
addikt

Hát vannak olyan helyzetek,amikor saját kezűleg kell valamit elkészíteni! :) Türelem kérdése. Persze ha meg lehet szerezni készen, egyszerűbb a dolog.

(#65356) johniee válasza EXIEZ (#65336) üzenetére


johniee
senior tag

Nekem Maxwell kondenzátorból készült most a ponthegesztő :D

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#65357) macilaci78 válasza Barret001 (#65353) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kedvenc lapos csavarhúzóm sarka letörött, flexszel megigazítom, vágok bele egy hornyot és lesz nekem is biztonsági csavarhúzóm. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65358) EXIEZ válasza johniee (#65356) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Ez a megoldás is érdekelhet akár, dobhatom PM-et?

(#65359) do3om válasza hegegabi80 (#65351) üzenetére


do3om
addikt

Ilyenbe kézzel.....bele se kezdj!
Az időd megy majd el a végeredmény meg.....megközelíteni sem tudod.
Ha kell valami inkább aliexpressen keress valami.
Vagy lézerrel vágasd ki! (ha tudod)

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#65360) Samus válasza hegegabi80 (#65351) üzenetére


Samus
addikt

Ha ilyen komplex mintát akarsz, egyszerűbb kivágatni lézerrel vagy vízzel. A rengeteg munkaórád, ami rámenne, ha felében bemész túlórázni, kijön a meló ára, a másik fele meg megmarad igazi tákolásra :D

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#65361) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Elsősorban fűtésszerelőktől kérdezném, de mindenki véleménye érdekel. Már jó ideje keresek fali hangfal tartó konzolt. Eddig nem sikerült megfelelőt találnom, mert vagy nagyon drága (relatíve a hangfalhoz képest), vagy csúnya vagy csavarozni kell a hangfalhoz. Épp ezért világosodtam meg teljesen magamtól (hja a pálinka :)) ), hogy én ezt megcsinálnám saját kezűleg.
Találtam is egy videót, csövekből készített egyszerű konzol. Na itt jönnek képbe a csőszerelő kollégák: azt gondoltam ki, hogy ezt réz csőből is meg lehetne oldani, nem lenne olyan durung a könyök, szebb a színe is. Az lenne a kérdésem, hogy elég erős lenne ehhez a rézcső? Ha nem, akkor milyen alternatívák lehetnek még? Kicsit tovább gondoltam, olyan megoldás is eszembe jutott, ami nem L alakú, hanem inkább S-re hasonlító valami ilyesmi:

Mi a véleményetek erről? Azt is mondjátok meg nyugodtan, hogy ne igyak többet! :DDD

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#65362) #33253120 válasza Barret001 (#65353) üzenetére


#33253120
törölt tag

Bele kell próbálni egy kis csavarhúzót ami bele tud feszülni.
Pillanatpákát 2-3 percre rányomod a csavarra, majd simán kitekered amíg meleg. :)

(#65363) #33253120 válasza Flowtation (#65361) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hány kiló a hangfal? :)
[link] Szerk.: 08:38-tól.

[ Szerkesztve ]

(#65364) emre válasza Flowtation (#65361) üzenetére


emre
veterán

Bírni fogja, de általában ragasztani szokták, mert a forrasztás némi kosszal jár és nem könnyű szépen megcsinálni. Én akkor is inkább ezt a megoldást javaslom.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#65365) hegegabi80 válasza do3om (#65359) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen tudom a lézer vágás lenne a legegyszerűbb, de sajnos itt a világ végén nincs kivel. (ezt te is tudod, hiszen egy környéken vagyunk).
Először teszek egy kis próbát, aztán meglátom. Ha netán elcseszem, akkor kivágom telibe és mehet rá 3D nyomtatott ventirács.

(#65366) Barret001 válasza hegegabi80 (#65365) üzenetére


Barret001
addikt

Meg lehet szépre csinálni,de írtam hogy sok-sok türelem,és idő... A régi szép időkben minden így készült! Akkor még nem rohantunk.

(#65367) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

talán jó helyen járok, egy kis segítséget kérnék. gyűlnek a házaim, de a tartozékok maradnak le szépen lassan. alaplaphoz keresek távtartót, tudnátok ajánlani helyet, ahol gyorsan, olcsón tudok beszerezni kis darabszámot?

két-félét keresek: 6mm magas hatszög profil, belső menet M3, viszont a külső menetből 6-32 UNC és M3 méret is szükséges. csavar is kellene hozzá és mindenből feketét keresek.
természetesen :D :B

köszi előre is, ha akadt tipp!

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#65368) #10726912 válasza Flowtation (#65361) üzenetére


#10726912
törölt tag

Miért S alak, miért nem sima egyenes? A dizájnt értem, de a hatása nem jó, sokkal stabilabb, ha sima egyenessel jössz ki.

(#65369) macilaci78 válasza Flowtation (#65361) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Esetleg egy tömör vasrudat meghajlítani? Lehet akár menetes szár is, aztán lefested.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65370) mephi666 válasza #10726912 (#65368) üzenetére


mephi666
nagyúr

3 könyök, 3 db cső és stabil lesz az :) már csak álcázni kell: lefedni-lefújni aztán úgy nézne ki, mintha 1 szál hajlított cső lenne

ui: hétvégén a gyerek ócsó pepco-s dömperjét upgrade-eltem... az volt a hibája, hogy a billenője úgy áll össze, hogy a traktoron 2 műanyag bütyök (kb 2mm-re emelkedett ki a szintből, ide kellene beakadni a másik résznek), a billenőrészen pedig 2 műanyag fül, ami eláll, ezért folyamatosan leesik... fogtam a 6os fúrót, a traktor műanyag bütykeit középen átfúrtam, néhány nagy alátét, m5-ös csavar+anya felhasználásával pedig fixáltam :) most már nem fog leesni és végre lehet rendeltetésszerűen használni

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65371) Flowtation válasza #33253120 (#65363) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszönöm a rézcsöves válaszokat!

(#65363) T_chris:
A mostani 3 kiló csak, de nagyobbra is lehet tervezni, gondolva a jövőre.

(#65364) emre:
Na, ezek tök jó ötletek. Azt nem is tudtam, hogy lehet ragasztani is. Mi kell hozzá? Azt gondoltam kellene legalább 2 mm-es falvastagságú rézcső.

(#65368) Tiger.huhhhh:
Csak ezért merült fel bennem az S alak, mert akkor a hangfal tud takarni. Bár az tény, hogy az L alak jóval stabilabb.

(#65369) macilaci78:
Igen, köracél volt a következő tippem.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#65372) draco31


draco31
veterán

Hello!
Ismerős kérdezte megcsinálnám-e a laptop töltőjét, nem mindig érintkezik. Gondoltam meg van törve a kábel, aztán az nem nagy dolog.
Egy jó nagy bumszli volt a csatlakozóra tekerve szigetelőből, amiből simán ki lehetett húzni a csatit. Még jó hogy nem volt jó :D
De aztán kis tanakodás után megoldottam, kíváncsi vagyok mennyit fog kibirni. :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#65373) Ribi válasza draco31 (#65372) üzenetére


Ribi
nagyúr

Lehet nem tűnt fel neked, de szerintem ferde lett ;] :DDD

(#65374) draco31 válasza Ribi (#65373) üzenetére


draco31
veterán

Az úgy egyedi :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#65375) Jarod1 válasza draco31 (#65372) üzenetére


Jarod1
addikt

legalább forrasztva van? egyszerűbb lett volna levágni venni egy csatifejet és ráforrasztani törésgátlósan,

(#65376) draco31 válasza Jarod1 (#65375) üzenetére


draco31
veterán

Igen, forrasztott.
4 éve mondom a tulajnak, hogy vegyen egy új töltőt, a másik végét is fél évente tákolja.
De mivel haldoklik a laptop is már, így szerintem ez a csatlakozó már túléli a gépet.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#65377) Inhouse válasza Flowtation (#65361) üzenetére


Inhouse
őstag

Ha csövet, zártszelvényt használsz hangfal tartónak, akkor érdemes száraz, finom homokkal feltölteni. Ha meg takarni akarod a hangfallal, akkor lehet, hogy inkább így valahogy:

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#65378) Flowtation válasza Inhouse (#65377) üzenetére


Flowtation
őstag

Ó köszi. Igen a homok nekem is eszemben van, a rezgéseket csökkentendő. Mondjuk a hangfal alá is tervezek tüskét,de biztos nem árt a homok.
A minta jó, és a zártszelvényhez könyök sem kell. :R

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#65379) Inhouse válasza Flowtation (#65378) üzenetére


Inhouse
őstag

Ha jó a zárt szelvény is, akkor lehet még egyszerűsíteni. :)

Üdv Inhouse

(#65380) rosejbli válasza Flowtation (#65378) üzenetére


rosejbli
senior tag

Megoldás lehet még a klímatartó konzol is, én pl mikrót raktam fel vele. Hangfalhoz még a rezgéscsökkentő gumitalppal is meg lehet fejelni.

(#65381) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Otthon szeretnék hegesztés nélkül egy ilyen bukókeretet összedobni RC autóra. Mit ajánlanátok hozzá? Az alu cső lehetne opció, de ha üreges, akkor törik.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#65382) draco31 válasza motoflug (#65381) üzenetére


draco31
veterán

Az üreges csőnél ha jól tudom homokkal kell megtölteni, és úgy hajlítani, bár ez a nagyobbakra vonatkozik, ilyen kis méretben nem tudom, hogy működik-e a dolog.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#65383) Inhouse válasza draco31 (#65382) üzenetére


Inhouse
őstag

A tömör csőnél persze nem kell a homok. :)

Üdv Inhouse

(#65384) emre válasza draco31 (#65382) üzenetére


emre
veterán

Van olyan fajta üreges cső amit homokkal megtöltve és / vagy melegítve sem lehet hajlítani, mert megtörik a fala. Szóval ez kicsit bonyolultabb annál hogy tegyél bele homokot és jólesz.
A homokot általában olyanba szoktak tölteni amit nem lehet melegíteni, mert szétolvadna a gecibe. :DDD
Mondjuk ez a legtöbb anyagnál csak hőmérséklet függvénye, ami nem áll egyenes arányban a megmunkálhatósággal. Szóval a réz csövet tök felesleges hajlításhoz melegíteni.

Minden más esetben lehet venni hajlító eszközt.
Rugóból van külső és belső, darabban vagy készletben. Csőhajlítóból kézi karos kivitelű, vagy hidraulikus, a cső méretének megfelelő betétekkel.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#65385) Flowtation válasza Inhouse (#65379) üzenetére


Flowtation
őstag

Eredetileg azért volt a cső, mert arra mehet a karmantyú, amit tudok forgatni, persze csak azt ami a hangfal alatt van. Ha zártszelvényből lesz, akkor azt még ki kell találni, hogy hogyan lehet forgathatóvá tenni. Pl. egy anya a vízszintes elem végére, abba pedig metrikus csavar, arra lemez, a lemezre pedig a fa. Vagy ha nem lemez akkor laposvas keresztben, annak a végeire pedig a tüskék. Van sok verzió. :)

(#65380) rosejbli:
Ez sem rossz ötlet, így már csak a hangfal talpat kell megtervezni. :R

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#65386) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Ígértem képeket az akku átalakításról. Itt hagyom így ömlesztve :D .
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

https://ingatlan.com/33821564

(#65387) motoflug válasza emre (#65384) üzenetére


motoflug
őstag

Köszi mindenkinek! Közben azt olvastam, hogy a képen látható mintát a srác összeforrasztotta. Mivel nincs tapasztalatom a forrasztás terén, így felmerül a kérdés, hogy szerintetek így megoldható?

A másik, amin agyaltam még, az a rugalmas műanyag kis csövek, hajszárítóval felmelegíteni és úgy elhajlítani. Itt csak az a kérdés, hogy plusz csöveket keresztben, hogy rakom bele, talán önmetsző csavarral.

(#65388) mephi666 válasza motoflug (#65387) üzenetére


mephi666
nagyúr

műanyag kis csövek hajlítva, hangfalat tartani? elég masszív lesz az? 1/2"-os könyök meg menetes cső nem pálya? összeállítod, lefeded, lefújod: szerintem nem ellátná tökéletesen a funkciót

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65389) Flowtation válasza mephi666 (#65388) üzenetére


Flowtation
őstag

A hangfal tartó az nekem kell, a kolléga RC autóhoz szeretne bukócsövet csinálni. :)

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#65390) Visormail


Visormail
addikt

Ahh itt a tél, nekem meg még a nyári asztalom van.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#65391) tupacamaru válasza Barret001 (#65353) üzenetére


tupacamaru
veterán

:Y :C

johniee Küldhetnél egy linket nekem is, a mikró-trafósat már megcsináltam, de még nem használtam. :B

Dani_kp Most alakítottam át én is egy Bosch 12V-os fúró aksiját. Én egy ilyet tettem bele, meg 6 cellát 3s2p-be kötve. A saját töltőjével töltöm, kijelzőt meg nem is tettem bele, mert úgy is érzem ha merül már.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#65392) #33253120 válasza macilaci78 (#65369) üzenetére


#33253120
törölt tag

Menetes szárat inkább ne, mert annyira rideg az anyaga, hogy kis rádiusznál elég hamar eltörik, 8.8 keménység alatt.
Akkor inkább húzott lágyvas.

(#65393) pjen válasza Inhouse (#65383) üzenetére


pjen
félisten

A tömör cső rokona az alunínium szögvasnak?

(#65394) #33253120 válasza pjen (#65393) üzenetére


#33253120
törölt tag

Így van, és most pont akciós a körvinkli boltban.

(#65395) Barret001


Barret001
addikt

Átalakítottam egy áramgenerátoros led panelt. 3 led volt sorban.Túl magas tápfeszültséget igényelt. 4 ledet tettem rá,2,es csoportban.Olyan pici forrpad van a leden,hogy kettőt ki is nyírtam...Csak az alján van,hőlégfúvóm meg nincs.Nagyon jó lett,már 4V-ról indul! Nagyon ott vagyok a gányolásban !

[ Szerkesztve ]

(#65396) pjen válasza #33253120 (#65394) üzenetére


pjen
félisten

Vettem még 6 os fájront kulcsot és reszelő zsírt. :)

(#65397) salaud válasza pjen (#65396) üzenetére


salaud
aktív tag

Tedd az 5-ös violin kulcs mellé, arra a doboz canis merda-ra, amin az optikai szemmérték tokja is van. Tudod, a kanyarfúrók mellett.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#65398) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Tegnapi gány:

Patkánybiztos madáretető tartó.
Azt tudtam, hogy a kert fái madáretető tartónak nem alkalmasak mert a kedves lakótársak simán felmásznak a fára, onnan ráugranak a madáretetőre, és simán kieszik a madáreleséget, nem beszélve róla, hogy a madarakat is képesek levadászni.
Gondoltam én naív, hogy a melléképület csatornakampóra akasztott madáretető patkánybiztos helyen van.
Hát nem.
A saját szememmel láttam, ahogy a pati a tetőről simán vette az akadályt a kajáért.
Körbenéztem mit találni a ház körül, hogy kicsit megnehezítsem a dolgukat.
Amit találtam, és ami lett belőle. :B
Egy égetéses technikával szerelt (gumitlanított) felnit, egy szinte nullára kopott kapa maradványaival foltoztam be, amire rákerült a rozsdaréteg alatt lapuló vascső.
A hegesztésről nem tennék fel képet, mert a vakrozsdát elég érdekes hegeszteni.
Szerintem a festést hanyagolni fogom. Ez így autentikus ahogy van. :DDD
Az etető rögzítését sem bonyolítottam túl. Fúrtam az etető aljára egy lukat, és ennyi.
Remélem a patik nem találnak hibát az elgondolásomon... :F

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#65399) Barret001 válasza Sándor -P20- (#65398) üzenetére


Barret001
addikt

A festését lehet hogy olcsón megúszod! Akinek nem tetszik,elmegy hozzád,és saját költségén lefesti. Egyszerű ez :)

(#65400) Thorus


Thorus
aktív tag

Mai nap kicsit barkácsoltam:

Ali-ról meg jött a hegesztő és kellett valami kis szállító kocsika neki. Abból lett amit éppen a műhelyben találtam. Kis csiszolás meg festés még kapni fog.
Másik barkácsolásom:

Ez egy túlméretes festékszórónak készült.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.