Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) Borzoló


Borzoló
senior tag

Udv
Kerdesem lenne a tapasztaltakhoz...
Ha a rampage 3 lapom hőcsövèt elvagom abból ugy nem lesz gàz?
Nincs penzem se es nem is lehet full cover chipset blokkot talalni a laphoz ugy hogy arra gondoltam barkàcsolok.

A kepen latszik hogy levehető a borda teteje, ket reszbol all. Ide tudok felfogatni egy regi innovatek blokkot ha levagom az egyik füle vègèt.

Ahol az ujam van attol balra(lefele) vagnam meg hogy a dèli hid körüli kondik mèg bordàsak maradjanak. A deli hid is blokkot kapna...

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#52002) Borzoló


Borzoló
senior tag

A cpu blokk egy regi s604 cpu n volt, annak furatai egy sikba esnek a lap kulső furataival. Egy àthìdalàssal fogatom fel.
Mikor nagynehezen sikerült lefeszegetnem a chipset egybefüggő bordàzatàt, akkor lattam meg, h. A hővezető paszta vagy ragaszto meg van kövesedve mint atom. Ezt hogyan tàvolìthatom el a chipekről?
Közbe talàltam egy kèpet:

Mintha itt is el lenne vàgva a borda es benne a hőcső. De feljebb mint èn szeretnèm...

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#52003) Pete55555 válasza Borzoló (#52001) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

A képről nem látszik semmi.

De gáz lesz, mert kifolyik belőle a folyadék.

Ettől még működőképes marad, csak nem fog annyira hűteni.

1-2 jobb képet ha linkesítve beszúrnál akkor látnánk pontosan mit szeretnél.

...Szeretem leracsniztatni...

(#52004) Borzoló válasza Pete55555 (#52003) üzenetére


Borzoló
senior tag

Udv koszi a helpet. Mibol folyik ki? A hőcsőből?
Ugy tudtam abba nincs semmi.
Es ha kiszedem azt a csövet? Ki lehet?
Majd teszek fel világosabb képeket.

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#52005) quailstorm válasza Borzoló (#52004) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vízpára.
[link] [link]

De egyébként azt csinálsz vele, amit akarsz, láncfűrésszel is vakarhatod, legfeljebb nem működik vagy megfő.

(#52006) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Adott egy ledes ködlámpa ami 12-80V közötti feszültséggel hajtható. Motorra feltettem külön kapcsolóval, minden szép és jó de sajnos három funkciója van a lámpának.
1.; 100% fényerő,
2.; 50% fényerő,
3.; stroboszkóp 100% fényerővel.
Amikor kikapcsolom majd ismét vissza így változik a funkciók ami nagyon idegesítő.
Meg lehet valahogy oldani, hogy csal az első (100% fényerő) funkció üzemeljen ki-be kapcsolást követően?
Ez a kütyü van benne:

Olyan mint ez csak ezüstbe :

Ez

12V-os 2A trafóval adtam neki áramot és multiméterrel mértem a kimenetet. 9V-nál is ennyi volt az feszültség esése.
Esetleg az elektronikát diódával lehet helyettesíteni?

Remélem megoldható valahogy?!
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#52007) Borzoló válasza quailstorm (#52005) üzenetére


Borzoló
senior tag

Elolvastam :R
Igy mehet a vágás szerintem. A cpu melletti fetek hűtése és az északi híd csövét nem bántom. A déli-északi összekötésére nincs szükség.
A ragasztós, köves, rásült darabokat a chipről hogyan szedjem le?

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#52008) Kernel válasza dewil666 (#52006) üzenetére


Kernel
nagyúr

A mérés nem nagyon mérvadó, mert PWM jelet ad ki (lényegében a betápot szaggatja, változó szélességű impulzusokban), amit multiméterrel nem tudsz rendesen mérni.

Az U1 valószínűleg egy dual-FET, az kapcsolgat. De itt nem (csak) a villogásra kell gondolni, hanem a PWM-szaggatásra.

Eleve úgy látom, csak 1 db LED van benne, az pedig elvileg 3,5 V körül üzemel (ekkora teljesítményen), ha sima DC lenne. PWM-nél az impulzusok átlagértékétől függ a teljesítmény, ezáltal a fényerő.

De ezzel nem azt mondom, hogy 3,5 V-ot kell neki adni, mert egyébként az áramot kell stabilizálni, illetve PWM-nél annak átlagát. Ahol látszik a két párhuzamos ellenállás (0,33 és 0,25 ohm), azok a FET source ellenállásai, a rajta eső feszültséget érzékeli a driver IC, ennek függvényében szabályoz, stabilizál.

Hacsak nem sorosan három LED van integrálva (COB), akkor épp kijönne a mért feszültség. Ez nem mond ellent a fentieknek, mert alacsony betápnál a PWM majdnem maximumra szabályoz, így előfordulhat, hogy a műszer is nagyjából jól jelez.

A program valószínűleg az U2 IC-be van égetve, esetleg típus alapján lehetne rákeresni (ha van rajta felirat), hogy van-e opcionális beállítása, vagy ez ilyen.

Vagy kidobni az egészet és egy áramgenerátorral belőni a kívánt fényerőt. Tehát, ami változó feszültség mellett is biztosítja a stabil áramot.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52009) quailstorm válasza Borzoló (#52007) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Sebbenzin, körömlakklemosó. Vagy inkább WD40.
A böcska annyira nem volt jó ötlet, összekarmoltam vele a kupakot egy laposban. Oké, működik, meg paszta, de gondolom a hatékonyság nem olyan.

(#52010) dewil666 válasza Kernel (#52008) üzenetére


dewil666
őstag

Az U1-re ez van írva:
47BA-201-B
B03D
CG7A2M1-A

Kép:

Sajnos az U2 nincs semmi írás.
Esetleg ki lehet kerülni ezt a szabályzást?
Igen egy led van benne.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#52011) Borzoló válasza quailstorm (#52009) üzenetére


Borzoló
senior tag

Hat a wd 40 tunik a jobbnak. Az olajos.
Ezeken a chipeken nincs kupak
Piszkosul ráégett. Körömmel nem jött le... :(

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#52012) Kernel válasza dewil666 (#52010) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lehet valami egyedi típus is, vagy az is előfordulhat, hogy a FET mellett más is van bele integrálva. Egyébként zseblámpáknál szokott lenni ilyen P-csatornás FET, vagy hasonló: FDS9435, ezek nagyban csereszabatosak és még könnyen azonosítható vaktában is, a több egybekötött láb miatt. (Előbb véletlenül dual-FET-et írtam, az LCD-inverterek miatt úgy látszik, arra vagyok "hangolódva".)

De a lényeg nem ez, hanem a vezérlő IC, ami így nem azonosítható.

A LED nyitófeszültsége azonosítható, ha simán bekötöd 100-1000 ohm ellenálláson keresztül a 12 V-ra, majd megméred rajta a feszültséget. Ha szimpla LED, akkor 3 V körül áll meg, ha tripla, akkor 9 V körül (kisebb áramon kisebb feszültség mérhető).

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52013) #33253120 válasza Borzoló (#52011) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem ráégett, az olyan. Nekem az öngyújtóbenzin vált be eddig erre....

(#52014) Borzoló válasza #33253120 (#52013) üzenetére


Borzoló
senior tag

Az pont nincs. Remelem ezek a felsorolt anyagok oldjak ezt a "követ" mert a körmöm leszakitja ...holnaputan nekiesek...

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#52015) dewil666 válasza Kernel (#52012) üzenetére


dewil666
őstag

Megmértem.
12,04V (98 OHM műszer szerint) 100 OHM-os ellenállással 2,62V-ot mutatott a műszer.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#52016) macilaci78 válasza dewil666 (#52006) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az elegáns megoldás, hogy a led driverét cseréled le olyanra, ami csak egyfunkciós.
Itt mélyebben is tudnak segíteni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#52017) quailstorm válasza Borzoló (#52014) üzenetére


quailstorm
nagyúr

WD oldja, garantálom.

(#52018) dewil666 válasza macilaci78 (#52016) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm!
Nem nagyon találtam olyan drivert ami csak egy módot tud pedig az lenne a legjobb.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#52019) Kernel válasza dewil666 (#52018) üzenetére


Kernel
nagyúr

Driver vagy áramgenerátor (amit korábban említettem) ugyanaz egyébként, az adott esetben.

Azt kellene tudni, mennyit bír a LED. A megadott 125 W nem valós, hacsak nem arra gondol a kitalálója, hogy 125 W-os izzó fényével egyenértékű szerinte, de még az is túlzás.

Az impulzusok miatt oszcilloszkópos mérésekkel lehetne megállapítani a jelenlegi áramot és feszültséget, vagy valami komolyabb műszerrel, ami true RMS-képes. Vagy meg lehetne mérni a teljes egység áramfelvételét, szorozva a betápfesszel, de így is megzavarhatnak az impulzusok. A kapott érték egy kisebb részét természetesen a driver fűti el, többi jut a LED-re.

Vagy elkezded adni neki az áramot egy DC-konverterrel, ampermérőt beiktatva, figyelve a fényerőt és melegedést, így hátha kitalálható, hogy milyen áram való neki.

900 mA-es driver kapható például, ami a 3 W névleges teljesítményű power LED-ekhez való szimpla (tehát 3 V-os) LED esetében. Soros hármas konfigurációban 10 W névlegesen. Egy ilyen driver így néz ki:

http://www.ebay.com/itm/281864756275

Specifications:
Input Voltage: 12-24V DC
Output Voltage: 3-12V
Output Current: 900mA+-5%
can support 1pcs high power 10W led 3 in serial and 3 in parallel

Ez a driver a halogénlámpák trafójához lett kitalálva, ezért AC-bemenetű. DC-táplálás esetén az egyenirányítót javasolt kihagyni, átugrani, mert esik rajta egy kis feszültség, melegszik, veszteséggel jár.

Ez csak annyi, hogy az eredeti bemenet helyett közvetlenül a pufferkondenzátorra kell kötni a DC-tápot:

De ezzel nem azt mondom, hogy neked is biztosan ilyen driver kell, csak a példa kedvéért mutattam.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52020) dewil666 válasza Kernel (#52019) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm szépen!
CREE XM-L U3 ilyen led van benne.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#52021) Kernel válasza dewil666 (#52020) üzenetére


Kernel
nagyúr

A PDF szerint:

Cree currently recommends a maximum drive current of 1500 mA for XLamp XM-L white in designs seeking the ENERGY STAR* 35,000 hour lifetime rating (≥ 94.1% luminous flux @ 6000 hours) or 25,000-hour lifetime rating (≥ 91.8% luminous flux @ 6000 hours).

Ha fényerő szempontjából nem elég a 900 mA, akkor nagyobb áramot talán egy ilyennel lehetne adni neki:

http://www.ebay.com/itm/201532704578

Ez igény szerint beállítható és FET-kapcsolós, vagyis jó hatásfokú.

Kimondottan LED-driver is akad éppen nagyobb áramú, de az nem 3V-ra, hanem több soros LED-hez való. Nem látok most más olyat, ami a 12 V nagyságrendű betáphoz alkalmas lenne, de attól még lehet.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#52022) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok. Van egy ilyen fülesem, és a kapcsoló részénél az egyik felén eltört és kijött a kábel. a Benne lévő nyákról leszakadt két kábel, így a mikrofon része döglött. A nyákon egy mikrokapcsoló van a mikrofonnak és egy hangerő szabályzó potméter a fülesnek.
Mivel járok jobban? Ha visszaforrasztom a két kiszakadt kábelt a nyákra. (a nyákon van írás uh kizárásos alapon sejtem hova kellene, viszont nagyon kis finom szálakról van szó, uh nem tudom sikerül-e egyáltalán) vagy ha kiiktatom a nyákot és a kábeleket összekötöm.
Ha a másodikat választom lesz-e vmi gond a használat közben, ill h működik-e?
A füles így is nagyon halk, ami szerintem a nyák miatt lehet. (új korában is halk volt) Ezt is megoldaná ha kiiktatom?
Jó lenne megoldani, mert nem akarok új mikis fülest venni.
Válaszokat előre is köszi! :R

(#52023) energy4ever


energy4ever
addikt

Na elkeszultem enis veletech moddingversenyre... ;] :Y :P

Velemenyek? :DDD

(#52024) donmackó válasza energy4ever (#52023) üzenetére


donmackó
őstag

Cipős dobozra minek a zsanér? Lehetne akár szig.szalag vagy cellux is. ;]

Release the cable hounds!

(#52025) energy4ever válasza donmackó (#52024) üzenetére


energy4ever
addikt

Kell bele az anyag, ho a ventik szele ne fujjak arebb az egesz gepet. :DDD

(#52026) Barret001 válasza donmackó (#52024) üzenetére


Barret001
addikt

Rosszul tetted be az első ventillátort!
Mindkét venti nem fújhatja kifelé a levegőt!
Behorpad a doboz teteje. No meg ki is gyulladhat :)

(#52027) opti06 válasza Barret001 (#52026) üzenetére


opti06
aktív tag

procinál szívja be a levegőt ha jól látom, már csak egy kompakt víz kéne bele :DDD

(#52029) Pötyi válasza Barret001 (#52026) üzenetére


Pötyi
őstag

Ha mindkét venti _kifelé_ fujja a levegőt, akkor egy idő után behorpad a doboz -> hardveres WinZIP

:DDD

QNX is cool!

(#52030) Barret001 válasza opti06 (#52027) üzenetére


Barret001
addikt

Remélem a papírdoboz vízálló :)

(#52031) opti06 válasza Barret001 (#52030) üzenetére


opti06
aktív tag

Mindenre van megoldás :C

(#52032) energy4ever válasza Pötyi (#52029) üzenetére


energy4ever
addikt

:DDD "egy idő után behorpad a doboz -> hardveres WinZIP" :C

Tap, cpu befele, az oldalso venti kifele, igy 2-az egyhez arany van. :)

[ Szerkesztve ]

(#52033) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali srácok!

Nem gány inkább házi barkács kérdés:
van egy elég melegedős laposom, nemrég kaptam egy ikeás laptoptartót gondoltam megtámogatnám 2 20as ventivel, a tartó:[link] a venti: [link]
Szóval a kérdés, a tartó 42 cm széles a ventik pedig 20-20 szóval maradna a szélén 1-1cm szerintetek elég merev maradna a cucc? Szóval elbírná a gépet ezek után is? :D

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#52034) Pete55555 válasza beloadjoker (#52033) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Gyenge lesz úgy. Szerintem elég lesz 1 db 20 centis a közepére.

...Szeretem leracsniztatni...

(#52035) beloadjoker válasza Pete55555 (#52034) üzenetére


beloadjoker
őstag

:R

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#52036) Pete55555 válasza beloadjoker (#52035) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Egyébként mivel fogod meghajtani a ventit? Külön táp? Vagy USB-ről? Arra figyelj, hogy az csak 5V, nem biztos, hogy egy ekkora venti elindul 5V-ról.

...Szeretem leracsniztatni...

(#52037) macilaci78 válasza beloadjoker (#52033) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Teljesen ki akarod venni a venti elől az anyagot? Nem jó csak perforálni a lemezt akár mondjuk 10 mm-es lyukakkal? 3 db 120 mm-es venti esetleg?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#52038) beloadjoker válasza Pete55555 (#52036) üzenetére


beloadjoker
őstag

Van egy ilyenem otthon porosodik már egy ideje erre jó lesz, nagyobb képet nem találtam a lényeg hogy állítható a feszültsége asszem tud 3,4,5,6,9,12 voltot meg 300 mAht.

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#52039) beloadjoker válasza macilaci78 (#52037) üzenetére


beloadjoker
őstag

Lehet hogy az lesz köszönöm az ötleteket :)

:R

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#52040) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Járatlan vagyok még a témában, hátha tudtok segíteni. Egy saját készítésű gépházhoz kellene alulra gumitalp. Ilyesmi

Illetve szükségem volna pár darab 5-10 mm vastag gumialátétre is. Ilyesmi

Hol tudnék ilyeneket legegyszerűbben vásárolni Budapesten?

[ Szerkesztve ]

(#52041) #33253120 válasza dangerzone (#52040) üzenetére


#33253120
törölt tag

Debrecenben ilyesmit tömítéstechnikai boltban szoktunk venni. Pesten nem tudom mi a divat. :)

(#52042) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hali.

Gépemet úgy kellene elhelyeznem, hogy az alaplap fejjel lefelé van. Ebből adódóan a vga is "fordítva" lenne. Lesz-e az alkatrészeknek bármi baja ilyen tárolás/használat mellett? Gyanítom nem, de inkább rákérdezek :)

Köszi

(#52043) Thorus


Thorus
aktív tag

Telefonom dokkolója eltűnt, venni nem akartam így hát 2 perc alatt csináltam egyet.
A kész állapot:


A Z1 kényelmesen el van benne:

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#52044) DrojDtroll válasza Thorus (#52043) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szép munka, mi betegebbet csináltunk. Holnap lesz róla kép.

(#52045) NEMO1968 válasza dangerzone (#52040) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Hangtechnikai szaküzletek, rossz mosógép talpai, esetleg tapadókorong háztartási boltokban?
Gumialátét szerintem bárhol, ahol van barkács részleg, pár telefon után meglenne.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#52046) Irmscher 353 válasza dangerzone (#52040) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Praktiker 1, Praktiker 2, Praktiker 3

Aztán ha túl nagy akkor ugyanott kapni tapétakést, azzal lehet faragni ;)

(#52047) dangerzone válasza Irmscher 353 (#52046) üzenetére


dangerzone
addikt

Köszi srácok!

(#52048) Irmscher 353


Irmscher 353
aktív tag

Lenne nekem is egy kérdésem, nem gány, hanem inkább igényes barkács lenne a cél.
Adott egy régi Sony TC-FX2 magnódeck-nek a háza, amibe egy DIY erősítőt építünk apósommal.
A magnó előlapját a kivezérlésjelző, bekapcsoló , és pár gomb meg poti miatt megtartanánk. (legalábbis, eddig ez a terv.
Valamint a VU metereknek is láthatónak kellene lenniük. A kazetta ajtó sajnos hiányzik, már így került hozzám. Ennek a helyét illetve a magnó gombjainak a helyét szeretném valahogy eltüntetni. (plexit bevágni, beragasztani, a réseket tömíteni etc.)
Arra gondoltam, hogy lefóliáznám az előlapot, s azzal a javításokat el tudnám fedni, azonban egy két gombcsoport, ki van az előlap síkjából emelve, így a fóliázás nem lenne esztétikus.
Festeni nem hiszem, hogy ilyen szép szürkére le tudnám, így ebben nem nagyon gondolkodtam.

Van valami ötletetek, amivel a hiányzó alkatrészeket -vagy azok helyét el tudnám tüntetni, s maga a megjelenés továbbra is pofás maradna?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#52049) macilaci78 válasza Irmscher 353 (#52048) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A gombsor körüli kiállást le lehet csiszolni, nem baj, ha nem lesz egyenletes, csak az előlap síkjából ne álljon ki. Majd a tömítővel kigletteled, aztán letömíted.
Esetleg lebontod az előlapot, lesablonozod, aztán a neked tetsző/kellő részeket kivágatod vízsugarassal és egyszerűen lemezcsavarral a meglévő előlapra rácsavarod lemezcsavarral. Vagy csinálsz az új előlapnak szoknyát és erre cseréled a régit.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#52050) #33253120 válasza Irmscher 353 (#52048) üzenetére


#33253120
törölt tag

Teliberagasztod egy méretre vágott akril lappal. Olyasmi mint a plexi, de festhető. Kivágod a VU helyén, és ahol neked kell, (ha túl vastag, akkor a vágàsi felületeken letörést kell csinálni) majd fested/festeted (esetleg grafikusnál matricáztatod) és felragasztod vagy kétoldalassal, vagy valami vegyi okossággal (Palmatex, Soudal All Fix Turbo, stb... )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.